IOE MOBBELTJE Agenda voor Haarlem De Pseudo- Echtgenote Italiaanse zanger in staking B Festival in Aix-les-Bains kreeg zonderling besluit EEN LESJE KREEG 4 Op één „been" kun je niet lopen! Rumoerige vergadering van Amsterdamse havenarbeiders Haring naar Oost-Duitsland Eind wedstrijden in de volleybalcompetitie Groep Haarlemse sport- - lieden was in Duitsland Alomar overleden Sport in t kort Ford won open Amerikaan se golfkampioenschap Nederlandse studenten in San Sebastiaan Cricket U.D.N.C.B.-elftal Nederlands cricketteam tegen Denemarken De zomer voetbalcompetitie HFC met in het Jan van Eck-tournooi Het nieuwe bondsbestuur van de KNVB Boksen Reus Potgieter bokst tegen een Italiaan Wielrennen Schulte eerste in ronde van Den Bosch Wim van Est won criterium in België TYBB door overwinningen op TIW naar de eerste klasse RIBAS i3 ct Vi gentleman's cigar Tennis Tennistournooi DHBS afgelopen FEUILLETON door MARY BURCHELL DINSDAG 9 AUGUSTUS 1955 AIX-LES-BAINS (United Press). De Italiaanse operazanger Giuseppe Valdengo heeft Maandagavond in Aix-les-Bains ex- koning Umberto en ex-koningin Marie José, die speciaal om hem te horen zingen uit Spanje waren overgekomen, bijzonder onheus en beledigend behandeld, omdat hij zijn gage niet voldoende achtte. Hij wei gerde op te treden. yaldengo had op het internationale kunstfestival van Aix-les-Bains, dat gis teravond afliep, de hoofdrol vertolkt in „Orfeo" van Monteverdi, welk werk van de eerste operacomponist ter wereld in 1607 voor het laatst werd opgevoerd. Tijdens de voorstelling van Zaterdag had de zanger, die verbonden is aan de Scala ADVERTENTIE Er zijn meer van die zaken, die je dub bel moer hebben. Moeder ondervindt dat bijv. bij de was. Ze heeft de dub bele waskracht van Omo nodig om haar twee grote wensen te vervullen ten eerste dat het goed witter wordt dan ooit - en ten tweede, dat tegelijk de vlekken er spoorloos uit zijn. Met een ander wasmiddel bereikt ze meestal maar één van de twee. Hoe waar is het gezegde: èn zuiver wit èn vlekkeloos, dat's Omo-schoon. Het moderne Omo bezit het geheim van de z.g. dubbele waskracht. Alleen Omo geeft U een resultaatdat U spontaan doet opmerken Omo voor de schoonste was van mijn leven. O 237. E DINSDAG 9 AUGUSTUS De Waag, Spaarne-Damstraat: Leden, van het genootschap „Kunst zij ons Doel" expo seren gedurende Augustus onder het motto „Waag het erop" stadsgezichten en bloem- stilleven-s. Dagelijks van 10—17 en Zondags van 1317 uur. Lido: „A en C en de Mum mie", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Zeebonken", alle leeft., 8 uur. Roxy: „Hou- dini", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Minerva: „Knock on Wood", alle leeft., 8.15 uur. Cinema Palace: „Suzanne sliep hier", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Op de Reeperbaan", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Studio: „Wonderman", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Khyber Patrol", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Grote Markt, Vleeshal: Tentoonstelling „Madame" van 10 tot 17.30 uur. Grote Kerk, Gratis orgelconcert door de organist George Robert. WOENSDAG 10 AUGUSTUS De Waag, Spaame-Bamstraat: Leden van het genootschap „Kunst zij ons Doel" expo seren gedurende Augustus onder het motto „Waag het erop" stadsgezichten en bloem- stilleven. Dagelijks van 1017 en Zondags van 13—17 uur. Lido: „A en C en de Mum mie", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Zeebonken", alle leeft., 2.30, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Houdini", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Minerva: „Joay en het Hertenjong", 14 jaar, 2.30 en 8.15 uur. Cinema Palace: „Peter Pan", alle leeft., 10.30, 2 en 4.15 uur en „Su zanne sliep hier", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Puntje en Anton", alle leeft, 10.30 uur en „Op de Reeperbaan", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Studio: „Sneewwitje", 10.30 uur; „Wonderman',, 14 jaar, 2.15. j en 9.15 uur. Luxor: Montagne's Jeugdvariété, 10.30 uur en „Khyber Patrol". 14 jaar, 2, 7 en 9.15 uur. Grote Markt, Vleeshal: Tentoon stelling „Madame" van 10 tot 17.30 uur. en van 19 tot 22 uur. Grote Kerk, 8 uur, „Bij zonder Kerkewerk" houdt Zomeravond stilte, Ds. J. Kroon, organist Bob Engels, violist F. Piêts. in Milaan en die ook in New York opge treden is bij de Metropolitan Opera, de critici verwonderd doen staan door te „spieken" - hij had zijn rol, die hij blijk baar niet van buiten kende, vastgeprikt op de lier, waarmee hij rondliep. De Franse radio had Zaterdag de laatste acten van de opera niet op de band kun nen opnemen. Er was derhalve besloten dat Valdengo deze zou uitvoeren op Zondag avond zonder publiek en met als enige aanwezigen het vroegere Italiaanse konink lijke paar. Valdengo kuste hoofs de hand van ex-koningin Marie-José en boog diep v.oor ex-koning Umberto. Daarop betrad hij het toneel. Maar in plaats van te gaan zingen, gooide hij zijn lier weg en kondigde aan dat hij eerst nog 75000 francs wilde hebben, voordat hij een noot zou uiten. Daar hij reeds 200.000 francs per avond had getoucheerd, wilden de le den van het organiserende comité niet on middellijk een besluit nemen, al bleken zij bereid hem een chèque te beloven, die hij de volgende dag zou krijgen. Valdengo was onvermurwbaar. Toen hij zijn zin niet kreeg, <ïaalde hij het toneel af, glimlachte vriendelijk tegen het ver baasd toekijkende vorstelijke paar en liep de zaal uit. Het Parijse orkest, de danse ressen van de Nederlandse Opera, de tach tig leden van het koor en natuurlijk ook de vertolkster van Euridyce bleven sprake loos op het toneel achter - maar dat duur de niet lang. Ze stormden achter hem aan en haalden hem in toen hij juist met zijn auto wilde wegrijden. Hij werd er uit gesleurd en zijn verbolgen collega's dienden hem een fiks pak slaag toe. Het restant van hun woede koelden zij op zijn auto door alle vier de banden te laten leeglopen. De politie slaagde er na enige tijd in hem te ontzetten en brachten hem onder ge leide naar zijn hötel. Hedenmorgen is hij naar Italië gereisd. De organisatoren heb ben een aanklacht tegen de onheuse tenor ingediend wegens contractbreuk en zouden een schadevergoeding eisen van 4.000.000 francs. De Italiaanse consul, erelid, van het festivalcomité, heeft de organisatoren medegedeeld dat hij het incident betreurde. De openbare vergadering voor haven arbeiders, die de Centrale Bond voor werknemers in het Transportbedrijf (N.V.V.) Maandagavond in Krasna- polsky had belegd, heeft een zeer ru moerig verloop gehad en kon niet op normale wijze worden beëindigd, om dat de aanwezige dermate luidruchtig werden, dat het de algemeen secre taris van de C.B.T,. de heer R. Laan jr, aan het slot niet mogelijk was aan het woord te komen. In het begin van de avond had de heer Laan een uitvoerig overzicht gegeven van de coptr,acten dig s^lRJit,.1.945 Y.Qor. cje..ha venarbeiders in Amsterdam en Rotterdam werden afgesloten. Ook. sprak hij over de onderhandelingen voor de nieuwe C.A.O., die in Augustus van kracht werd. daarna voerden verscheidene havenarbeiders het woord. Een hunner, lid van de C.B.T., ver scheurde zijn lidmaatschapsboekje, waar na een paar anderen in de zaal dit voor beeld volgden en hun boekje door de zaal naar voren gooiden. Hoewel de voorzitter herhaaldelijk verzocht de orde te bewaren bleef het rumoerig en werden de sprekers telkens in de rede gevallen. Ook de lande lijke secretaris van de Algemene Bedrijfs- bond Transport (E.V.C.) de heer F. Meis, stelde aan het bestuur van de C.B.T. een aantal vragen. Nadat de voorzitter, toen de heer Laan het spreken onmogelijk was gemaakt, de vergadering had gesloten, deed zich een incident voor. Een der havenarbeiders klom op het toneel en wilde voor de mi crofoon gaan staan. Dit werd hem echter belet en de man werd het toneel afge duwd. Anderen drongen echter achter hem op. Een brandmeester slaagde er in met enkele woorden de verhitte gemoederen te kalmeren, waarna men uiteen ging. De Nederlandse Bond van Haringhan delaren heeft met Oost-Duitsland een con tract afgesloten voor levering van gezouten haring ter waarde van 3 millioen. Tot hel einde van September zullen ongeveer 16.000 vaten worden verscheept. GIFTEN EN LEGATEN. De Gereformeerde kerk van Haarlem- Zuid ontving een gift van duizend gulden voor verschillende plaatselijke doeleinden. De Gereformeerde kerk van IJmuiden ont ving eveneens een gift van duizend gulden voor verschillende doeleinden. De Gere formeerde kerk van Den Helder ontving van een vertrokken lidmate een gift van 500,voor verschillende doeleinden. Woensdagavond besluiten de volleyballers hun zomercompetitie op het CIOS in Over- veen met het spelen van de einstrijden. Alle poule-winnaars zijn nu bekend'. Voor de eindstrijden werden reeds gespeeld SIZO VCB 2—1 (dames) en SIZO—Wilson 3—0 (heren). Woensdagavond wordt het programma voortgezet met de dameswedstrijden GIOS VCB en SIZOGIOS; bij de heren komen Genie HaarlemSIZO en Wilson tussen de lijnen. Zoals we reeds berichten heeft een groep vaar 45 sportlieden, tafeltennissers, volley ballers, basketballers en softbalsters, een trip gemaakt naar Duitsland, waar ze zeer gastvrij is ontvangen, niet alleen door de „pleegouders", maar ook door de officiële autoriteiten. Zowel in het dorp van verblijf, Mudersbach, als in het naburige Siegen werd een diner aangeboden met welkomstwoorden en geschenken van het stadsbestuur. Het meemaken van het schuttersfeest te Mu dersbach, het bezoek aan de Simag-fabrie- kqn, een bezichtiging van het fraaie slot te Siegen en de tocht naar de druipsteengrot ten te Alledorf, gaven een mooie indruk van het Sieger- en Westfalenland. Doch ook een reis naar Heidelberg, waar solftbal gespeeld wex-d door de dames tegen een Amerikaanse ploeg en een gezellig ver blijf en volleybalspel bij de Belgen tijdens hun Regimentsfeest te Siegen getuigden van prettige kennismaking in Europees verband. Wat de prestaties betreft, vooral de tafel tennissers hebben het er goed afgebracht. Zij toch hadden in de Amsterdamse gasten Bert Onnes en Grijzenhout en de Haarlemse mej. Anneke Laheij prima krachten. Zowel tegen Germania te Mudersbach, als tegen de Spoorwegsportvereniging en Sportfreunde Siegen werd onbedreigd gewonnen; vaak zelfs zonder- een enkele verliespartij. De dames-basketbalploeg stuitte in Dü- seldorf op sterke tegenstand. Geen wonder overigens, want daar komen de grote krach ten van A.T.V. 77. Deze ploeg won dan ook met 24—13. Volleybal is in Diutsland nog vrij onbe kend. Dankbaar werden dan ook bij het zwembad in Niederschelden en in Nuders- bach demonstraties aanvaard. De wedstrijd tegen de Belgische militairen werd een flinke overwinning voor de Haarlemmers 15—7, 15—10, 12—15 en 15—8. De softballers reisden 460 km. om in Hei delberg te komen en verloren daar- met 132 van het Amerikaanse team. Natuurlijk werd er ook gevoetbald, waar bij een pittigè ploeg uit Mudersbach de Haarlemse ploeg een lesje gaf (60). Zondag werd hartelijk afscheid genomen. Echter voor korte duur, wan 20 Augustus komt de vereniging „S.V. '99 Siegen" met honderd sportlieden, athleten, tafeltennis sers en voetballers voor tien dagen naar Haarlem. Dinsdag 23 en Woensdag 24 Augus tus heeft dan een athletiek-ontmoeting plaats respectievelijk tegen Suomi te Velsen en R.A.C. te Rotterdam. De Spaanse Tour de France-renner Fran cisco Alomar is vanochtend in een provin ciaal ziekenhuis aan gisteren bij de trai ning opgelopen verwondingen overleden. DE FRANSE WIELERPLOEG. Voor het wereldkampioenschap op de weg voor amateurs zijn de volgende Franse renners aangewezen: Roger Darrigade, Brun, Dhieux, G,pyre, Gpuget, Le Dissez, Meneghina,...Mou- cheraud, Mastrotto en Pavard. De definitieve ploeg van zes zal ter plaatse worden ge vormd. SEIXAS VERSLAGEN. Bij de Ocst- Amerikaanse tenniskampioenschappen in South Orange (New Yersey) werd Seixas in de kwart-eindstrijd uitgeschakeld door Giammalva (Texas): 64. 62. ENGELAND WINT VAN DENEMARKEN. De tweedaagse landenzwemwedstrijd tus sen Denemarken en Engeland is met 72 tegen 63 punten door Engeland gewonnen. De beste tijden maakten de Brit McKechnies op de 100 meter vrije slag, die hij in 59.5 sec. aflegde en Anne Morton (Eng.), die de 100 meter vlinderslag won in 1 min. 18.5 sec. ZOMERCOMPETITIE KNZB. Voor de zomercompetitie van de KNZB is in de eerste klasse C (heren) de waterpolowed- strijd gespeeld tussen UZSC en Sleutelstad De uitslag werd 22. Het open Amerikaanse golfkampioenschap is door de Amerikaan Ford met een totaal score van 277 slagen, gewonnen. In de vierde en laatste ronde noteerde hij 72 slagen. Peter Thomson (Australië), die na de derde ronde de leiding had, werd zevende met een totaal van 284. De Nederlander De Wit kwam in de vierde ronde met 80 slagen rond en had een totaalscore van 300. De stemming in de Nederlandse groep, die aan de internationale studenten sportweek in San Sebastian deelneemt, is uitstekend, In het hockeytournooi heeft Nederland ge lijk gespeeld tegen Egypte: 22; Spanje won met 30 van Duitsland. In het voetbal- tournooi boekte Egypte een 20 overwin ning op Zwitserland. In het basketballtoumooi won Brazilië met 109—32 van Portugal. Spanje versloeg Zwitserland met 6935. Bij de voorwedstrij den van het tennistournooi won Gallo (Por tugal) met 62, 62 van Goris (Ned.). In de eerste serie van de 100 meter vrije slag dames werd de Britse mejuffrouw Bower eerste in 1 min. 17,2 sec., waarmee zij een nieuw universitair record maakte. Onze landgenote Rineke Symons van de MZ en PC uit Maastricht werd tweede in 1.17.4. In de eerste serie van de 200 meter vlin derslag voor heren tikte de Brit Williams als eerste aan in 2 min. 47,3 sec. (nieuw universitair record), de Spanjaard Ley kwam in de tweede serie als eerste aan in 2.46,1 (nieuw universitair record). De Zwitser Devicke won de eerste serie van de 100 me ter rugslag voor heren in 1 min. 9.6 sec., de Spanjaard Gonzalez werd eerste in de tweede s<vr-'e met 1.11,4 en de Brit Miller klasseerde zich eerste in de derde serie met 1.11.5. Rineke Symons van de MZ en PC uit Maastricht won de finale van de 100 meter vrije slag in 1 min. 15,2 sec. De Britse mej. Wowen werd tweede in 1.16.6. In het voetbaltournooi won Saarland met 53 van Luxemburg. Het NCB-elftal, dat Zaterdag 20 en Zondag 21 Augustus in Deventer tegen UD speelt ter gelegenheid van het 80-jarig bestaan van de Deventerse club, is als volgt samen gesteld: J. J. Alders (VW) aanvoerder, G. B. Meyer (ACC) wicketkeeper. D. de Baare (ACC), H. Herklots (HBS), W. v. d. Hurk (ACC), P. J. van Katwijk (HBS), P. Mar seille (Quick-HG), M. v. d. Most (PW), C. J. Slagter (VW), W. v. d. Sloot (Hermes- DVS) en C. Tettelaar (Hennes-DVS). Het Nederlandse cricketelftal dat Zater dag 20 en Zondag 21 Augustus in Den Haag tegen Denemarken speelt, is als volgt samengesteld: W. van Weelde (ACC), aan voerder, R. Colthoff (I-ICC), wicketkeeper, P. van Arkel (HCC), N. H. J. Leeftink (PW), P. Maas (Haarlem), W. C. van Manen (HCC), L. S. Mulder (VRA). A. Schuur (HCC), H. Stolk (Hermes-DVS). E. W. C. Vriens (HCC) en II. J. van Weelde (ACC). De uitslagen in de zomer-voetbalcompeti- tie in Haarlem luiden: Afdeling A: NederlandHenkes 72; Hee reman- v. L.SVOW 7—3: HSMVermaat 55. Het programma is: Vanavond: Ver- maatSVOW (Slaperdijk). Woensdag HenkesHeeremans v. L. (Schoten). (.Schoten): HACVermaat II 1—1; Bcvo— Nederland II 1—4; Planeta—SVOW II 3—4; Deze week worden gespeeld: Woensdag: 13000—Planeta (Schoten). Donderdag: Ver mant. II—SVOW II (Slaperdijk). Zaterdag SVOW II—Nederland II (Slaperdijk) 3 uur. HFC zal dit jaar niet deelnemen dit in tegenstelling met hetgeen wij gisteren be richtten aan het Jan van Eck-tournooi dat jaarlijks wordt georganiseerd door WA. Het lag namelijk in de bedoeling dit tour- nooi op 14 Augustus te spelen, maar nu het op 21 Augustus is vastgesteld de dag waarop HFC moet spelen in het Arcl-bcker- tournooi van. AFC zal zij zonder strijd afstand moeten doen van de beker, die het vorig jaar gewonnen werd. „Lekker, nou ben ik vrij", grinnikte de ondeugende Mobbeltje. „Wat zal meester op zijn neus kijken als-ie ziet, dat ik de plaat gepoetst heb!" Door zijn klimpartij in de schoorsteen was Mobbeltje natuurlijk danig vuil gewor den met al dat roet. Maar daar wist hij wel iets op. Hij holde weg van de school en zocht buiten het dorp een plas op, die niet diep was. Toen hing hij al zijn kleren aan de takken van een struik en stapte in het water. En terwijl de andere kinderen netjes op school zaten, ploeterde Mobbeltje daar lustig rond in het water! 9-10 Van de elf leden, waaruit het nieuwe bondsbestuur van de K.N.V.B. zal bestaan, zijn er thans zeven definitief gekozen. Het zijn de heren: ir. H. F. Hopster (Den Bosch), bondsvoorzitter: A. H. Martens (Den Haag); II. P. Koolboom (De Klomp); E. M. Joost en (Geleen) en G. Kruyver (Zaandam) uit de sectie betaald voetbal). A. L. M. Schroeder (Breda) namens de afdelingen van de K. N. V. B. en F. Remmers (Zwolle) namens het Zaterdagvoetbal. Er rest thans nog de verkiezing van een viertal bestuursleden uit de sectie amateur voetbal. De candidaatstelling is open tot 10 Augustus. Indien de vier leden niet bij enkele candidaatstelling worden gekozen, dient een stemming te worden gehouden. Zoals gemeld is het sectiebestuur amateur voetbal door de verkiezing van de heer H. Alkema uit Noordbroek thans compleet. Het bestaat uit de heren: H. Valkema (Leeuwar den), voorzitter; J. J. Egberts (Arnhem), J. W. I-Ianssen (Heerlen), D. Nijs (Rotterdam), G. R. Plooyer (Zaandam), E. A. Wydicks (Breda) en H. Alkema (Noordbroek). De Zuid-Afrikaanse reus E. Potgieter zal in Londen op 13 September in de ring komen tegen de Italiaanse zwaargewicht Antonio Grosia, zo heeft Jack Solomons bekend ge maakt. Het zal een wedstrijd zijn over tien ronden. Potgieter is ongeveer 22,5 kilo zwaarder dan Grosia. Meer dan tienduizend toeschouwers, die wind en weer hebben getrotseerd om de Ronde van Den Bosch, een wielerwedstrijd over 120 km bjj te wonen, hebben Schulte op fraaie wijze beslag zien leggen op de ereplaats. De bijna veertigjarige Bosschenaar bond de strijd aan met de Tour de France-ren- ners en met succes. Wagtmans staakte de strijd al na enige ronden. Schulte genoot de steun van Haan. Hij zorgde er voor, dat Schulte uit het peloton kon demarreren en daarna stopte hij het tempo van het peloton af, dat onder leiding van Wim van Est daarna de achtervolging inzette. Toen Schulte het peloton had gedubbeld kreeg hij gezelschap van Suykerbuyk en Konings. Met een tempo van boven de veertig kilometer vergrootte hij de voor sprong. Dit was te machtig voor de grote groep, waarin de Fransman Hassenforder en de Engelsman Bunker reden. Schulte ging met een enorme voorsprong over de eindstreep. 1. Schulte (Den Bosch) 120 km in 2 uur 53 min. 27 sec.; 2. Koning (Breda) op 1 min. 1 sec. 3. Van Breenen (Amsterdam) op 1 min. 38 sec. Op één ronde: 4. Haan (Mechelen). 5. Wim van Est (St. Willebrord). 6. Brinkman (Schiedam). 15. Hofland (Beverwijk). Wim van Est heeft in Turnhout een crite rium voor profs over 50 kilometer gewonnen waara._n 15 renners deelnamen. Hij reed de afstand in 1 uur 23 min. Tweede werd Astrua (It.) op 3 lengten, derde Géminiani (Fr.) op 50 meter, vierde van Cauter (B.) op 80 meter, vijfde René Mertens (B.) op 150 meter èn zesde Hïnsen (Ned.) op 40 sec. De softbalcompetitie 4 8—11 6—22 3— 4 4— 2 5— 1 12— 1 12— 8 Eerste klasse: H.H.C.—V.V.G.A Tweede klasse: O.V.V.O. 2—Catchers 0—4 T.Y.B.B.O.V.V.O S.C. Haarlem 2—H.H.C. 2 RooswijkH.C.K. 3 H.C.K. 2Pinguins 2 R.C.H.—T.I.W Derde klasse: T.Y.B.B. 2—Rooswijk 2 E.H.S.R.S.H. 2 Schoten 2S.C. Haarlem 4180 Schoten 3—T.II.B5—10 E.D.O. 2—S.C. Haarlem 3 2—1 Pinguins 3S.C. Haarlem 4 376 Promotie eerste klasse: T.Y.B.B.—T.I.W6—1 T.I.W.—1T.Y.B.B1—7 Door twee fraaie overwinningen op TIW is T.Y.B.B. erin geslaagd na een verblijf van slechts één seizoen in de tweede klas se het eerste klasseschap te behalen, het geen ongetwijfeld een bijzonder fraaie prestatie is. Voor de komende weken zijn reeds een aantal bijzonder belangrijke ontmoetingen vastgesteld. Zo zal Zondag op het T.H.B.- terrein in Aerdenhout de strijd worden ge streden door A.B.C. (Amsterdam) en de Haarlemse teams Schoten 2 en T.Y.B.B. 2 voor promotie naar de tweede klasse. Daarna volgen op Zondag 21 Augustus a.s. op het zelfde terrein de promotiewedstrij den voor de derde klasse, terwijl de be slissingswedstrijd tussen H.C.K. en H.H.C. voor het eerste klasse kampioenschap zal worden gespeeld op Zondag 28 Augustus des morgens om tien uur op het gemeente lijk sportterrein aan de Kleverlaan. ADVERTENTIE Een copie van deze tekening 10 x 25 cm (zonder reclame) ont vangt U na verzending van één gulden in postzegels aan Velasques, Meerveldhoven Het afgelopen weekeinde hadden de halve- finales en de eind wedstrijden van het Park- tournooi „De Hoogeberg" plaats. Ondanks hevige buien zag het aanwezige publiek Zondag diverse spannende wedstrijden en om vijf uur kon er dan ook tot de prijs uitreiking worden overgegaan. Na een openings-rede van de trainer en exploitant, de heer A. E. Kauling kon de voorzitter van het comité, de heer H. Pelt, de prijswinnaars in het bezit van de priren stellen. Aan de winnaars van het dames- en heren enkelspel werd bovendien nog een wissel beker beschikbaar gesteld. De uitslagen van Zaterdagmiddag waren: Heren enkelspel: J. Gaus—R. Duyshart 46, 26; F. van AsperenC. Gaus 63, 64. Gemengd dubbelspel: mej. H. S. Klaar— F. van Asperen/mej. M. JansenC. Gaus 60, 46, 75; mevr. M. G. KaulingJ. Gaus/mevr. E. RoozendaalJ. K. Looyen 7—5; 6—0. Heren dubbelspel: J. Gaus—C. Gaus/D. van Vliet—B. A. Gottmer 10—8, 7—9, 6—1; F. van AsperenF. Benjamins/P. PetersK. Feitz 86, 63. Verliezersronde Dames dubbelspel: mej. T. Dirksenmej. S. Santifort/mevr. M. Boumanmej. A. van Manen 64, 88. Gemengd dubbelspel: mevr. M. Bloot E. Fluitsma/mevr. L. van EsG. de Vreede 4G, 57; mej. R. van LeeuwenP. Brink- man/mej. Th. van AsperenE. C. Beentjes 1—6, 9—7, 2—6. Heren enkelspel: A. J. de BoerD. v. d. Heijden 16, 26: F. RoozekransP. Bro- quet 86, 3—6, 75; E. C. BeentjesJ. Wer- nars 64, 62; B. van UitertF. Roozekrans 26, 35, teruggetrokken. Heren dubbelspel: P. H. HagemeierT. A. M. Beerkens/E. PoortH. Revers 26, 26. De uitslagen van Zondag luiden: Hoofdronde Dames enkelspel. Finale: mevr. M. G. Kau lingmej. M. Jansen 64, 6—0. Dames dubbelspel. Finale: mevr. M. G. Kaulingmej. U. Koster/mej. M. Jansen— mej. J. O vermeer 46. 6—3, 7—5. Gemengd dubbelspel. Finale: mej. H. S. KlaarF. van Asperen/mevr. M. G. Kauling J. Gaus 64, 64. Heren enkelspel. Finale: R. Duyshart—F. van Asperen 46, 06. Heren dubbelspel. Finale: J. GausC. Gaus/F. van AsperenF. Benjamins 63, 4—6, 4—6. Verliezers onde Heren enkelsDel. demi-finale: E. C. Been tjesD. v. d. Heyden 36, 4—6. Dames enkelspel. Finale: mevr. C. M. Rin- kemamevr. B. Peeraei- 16. 36. Heren enkelspel. Finale: B. van Uitert D. v. d. Heyden 26, 16. Gemengd dubbelspel. Finale: mevr. L. van Es—G. de Vreede/n.ej. Th. van Asperen E. C. Beentjes 63, 63. Heren dubbelspel. Finale: M. PeeraarJ. ten Have/E. PoortH. Reyvers 57, 57. (vertaald uit het Engels) (6) „Voor een man, die geen kapper is", be gon ze, „tenminste ik neem aan, dat je dat niét bent „Nee." „Weldan heb je, dat moet ik toe geven, véél begi'ip van vouwenhaar." „Welnee! Maar gezien het feit, dat je de eerstvolgende dagen een belangrijke rol in mijn leven zult gaan spelen, zou 't heel dwaas zijn, me géén goed beeld van je te vormen. Bovendien ben je het bekijken waard!" Hij scheen het helemaal niet als een com pliment te bedoelen, hij constateerde al leen maar enkele feiten. Na een ogenblik van zwijgen vroeg ze aarzelend: „Zou ik een nogal persoonlijke vraag mogen stellen?" „Natuurlijk." „Lijk ik opdie andere Patricia?" „Niet in het minst!" „Maar wordt een en ander daardoor niet moeilijk?" „Oik begrijp, wat je denkt. Opper vlakkig bekeken, lijken jullie echter wél op elkaar. Ze Ixeeft ook blond haar en blauwe ogen. Maar daarmee houdt de ge lijkenis dan ook op." Hij keek Patricia even aan en deze kreeg het gevoel dat de vergelijking niet in haar voordeel uitviel. „De arme man", dacht Patricia groot moedig. „Vanzelfsprekend vindt hij mij niets vergeleken bij zijn Patricia. Hij is nog zo vól van haar! Ook al heeft ze hem die poets gebakken." Hardop zei ze: „Mag ik aannemen, dat je moeder nooit een foto van haar Ixeeft gezien?" „Nee, nooit. Pat hield er niet van gefoto grafeerd te worden. Ze zei en dat was waar dat ze er op foto's nooit op haar best uitzag. Maar natuurlijk heb ik mijn moeder 'n beschrijving van mijn vrouw gegeven.... en in grote lijnen zou die beschrijving ook wel op jou van toepassing kunnen zijn." Patricia knikte. „Je noemde haar Pat, nietwaar? Ben je van plan mij ook zo te noemen?" „Vind je dat niet prettig?" „Ik houd méér van Patricia." Hij keek haar peinzend aan. „Goed. Ik vind 't waarschijnlijk niet eens prettig om iemand anders ook Pat te noemen." „Inderdaad". Patricia knikte begrijpend en begon dan opeens te lachen. Hij keek haar verwonderd aan. „Wat is de grap?" vroeg hij enigszins geïrriteerd. „Oik lach om iets héél anders", stelde ze hem haastig gerust. „Ik besefte opeens, dat ik jouw naam nog helemaal niet weet!" „Hoe dwaas!" Hij glimlachte thans ook. „Ik heet Harnby. Michael Harnby". „Michael? Dit is in ieder geval een aar dige naam!" Hij keek haar opnieuw met enige ver bazing aan. Hij scheen haar oordeel over zijn naam volkomen niet-ter-zake-doende te vinden. „Allemensen", dacht Patricia met een zucht, „ik geloof niet, dat hij een gemak kelijk lieer is. Als hij zijn wenkbrauwen optrekt en zich irriteert over eike opmer king van zijn vrouw, die hém niet precies zint, dan krijgt straks zelfs zijn doodzieke moeder ons nog in de gaten." Na enige tijd zwijgen, waarin het Pa tricia duidelijk werd, dat hij niet van plan was haar veel méér over zichzelf ie vei- tellen, vroeg ze wat verlegen: „Ik ben helemaal niet bijzonder nieuwsgierig, maar geloof je niet, dat het beter zou zijn mij enigszins op de hoogte te stellen van de familie, waarin ik door mijn huwelijk te recht ben gekomen?" „Ja, daar heb je misschien gelijk in". Het was duidelijk, dat hij 't nogal bezwaar lijk vond. Ze sloeg hem geamuseerd gade en kwam tot de conclusie dat vele vrouwen zijn haast jongensachtige ernst zeer aan trekkelijk ja misschien zelfs dierbaar zouden vinden. Hoe gesloten hij ook was, er ging een onweerstaanbare charme van hem uit. Hij zat thans diep in de put en deed erg zijn best alle narigheden het hoofd te bieden, zonder te laten merken, hoe el lendig hij zich voeldeHij scheen haar belangstelling voor zijn persoon nauwelijks te merken en wellicht was dit één van zijn aantrekkelijkste eigenschappen, dat hij helemaal niet ijdel was. Op weloverwogen toon begon hij te spre ken, als hield hij een voordracht. „Ik heb je over mijn moeder al verteld, zij heette Leni Maelson en was een bekende danse res. Waarschijnlijk heb jij nooit meer van haar gehoord, ze was vóór jouw tijd. Bo vendien beleefde ze haar grootste roem in Wenen. Daar ontmoette mijn vader haar. Ze trouwden binnen enkele weken en de rest van haar leven heeft mijn moeder haar overhaaste huwelijk kunnen be treuren. „Ze schijnen niet veel geluk te hebben bij de keuze van hun levenspartners", dacht Patricia, en hardop zei ze: „Je schijnt niet erg op je vader gesteld te zijn geweest." „Nee, ik vond hem verschrikkelijk." „Wat was je vader?" „Bankier. Hij zat in de directie van een grote bankiersfirma. Hij was helemaal niet de man van staal, zoals dergelijke figuren in boeken vaak beschreven worden." Hij glimlachte even bitter. „De mensen zouden denken, dat mijn moeder, een danseres, licht van zeden moest zijn, terwijl ze in een bankier het toppunt van eerbaarheid en fatsoen zien, maar hier was het precies andersom: mijn moeder was het fatsoen zelve, terwijl mijn vader zijn charmes maar al te graag uitbuitte en hoogst onbetrouwbaar was." „Als echtgenoot bedoel je?" „Inderdaad. In zaken was hij zéér fat soenlijk. Anders had hij zijn positie ook niet kunnen handhaven. Nee, hij maakte nooit de fout zijn pleziertjes te verwarren met zijn zaken." Hij sprak over zijn vader alsof 't een hem onsympatieke vreemde was. „En.wéren er veel pleziertjes?" „Heel veel." „Is je vader lang geleden gestorven?" ..Het is nu zes jaar geleden. Ik was toen 25". ,,'t Eerste détail, dat hij over zichzelf loslaat", dacht Patricia. „Mijn werk bracht me veel in het bui tenland", vervolgde hij. „Door de bank hadden we vele relaties buiten Engeland. Het typeerde mijn moeder, dat ze erop stond, dat ik na mijn vader's dood een eigen flat in de stad zou nemen. Ze vond het een vreselijk idee, de aangebeden moeder van een slaafs toegewijde, enige zoon te worden." Hij glimlachte even en er was thans iets van vertedering in zijn stem. „Ze hield vol, dat het huishouden van een oude vrouw niet de geschikte om geving was voor een jonge man, en ze zette haar zin door, zoals altijd. Het resul taat was, dat ik haar nooit ging opzoeken uit plichtsgevoel, maar altijd omdat ik er wérkelijk naar verlangde haar te zien." „Je moeder moet zéér intelligent zijn." „Dat is ze inderdaad en daarbij is ze een charmante vrouw, die de wereld en het leven kent." „Ze zou waarschijnlijk allesbehalve in genomen zijn geweest met haar schoon dochter", dacht Patricia. Hij scheen verder niets te zeggen te hebben en hulde zich opnieuw in zwijgen. Na enkele ogenblikken vroeg ze voorzich tig: „Maar wat jou zelf betreft, wat behoor ik over jou te weten?" „O.er valt over mij niet veel te ver tellen. Ik heb altijd op de bank van mijn vader gewerkt. Dat moet je natuurlijk weten. Ik erfde als het ware zijn positie daar toen hij stierf. Weldat is alles." Hij haalde even zijn schouders op. Het scheen hem moeilijker te vallen over zich zelf te praten dan over zijn ouders. „Waar heb ik je ontmoet?" „Hè....?" „Waar.... of liever: hoé.... heb ik je ontmoet, in de rol van je vrouw wel te ver staan?" „O.... 't ging allemaal heel snel en plotseling." „Ja, natuurlijk". Patricia knikte zonder er bij na te denken. „Wat bedoel je?" „Niets. Ga door, je was me aan het uit leggen, dat het dus een soort blitz- huwelijk was...." Hij keek haar vol twijfel aan, hij scheen haar kwalificatie niet helemaal accep tabel te vinden. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 6