Eerste Kamer accoord met huur verhoging en belastingverlaging Woensdag in Den Haag: drie doden bij verkeersdrukte Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Dulles poogt kool en geit in Zuid-Korea te sparen Russen gaven informeel nieuwe atoomgegevens in Genève „President Rhee heeft gelijk, maar de neutrale commissie is onschendbaar Minister Witte: Inhalen van woning tekort louter afhankelijk van het aantal bouwvakarbeiders West-Duitse arbeiders eisen hogere lonen Britten pogen principe van de H-bom dienstbaar te maken aan de vrede Het gist in het Franse wijngebied Het woord is aan Britse arbeiders eisen hogere lonen Reeds zeven dodelijke ongevallen in eerste tien dagen van Augustus 70e JAARGANG No 28 DONDERDAG 11 AUGUSTUS 1955 299e JAARGANG No 179 Industrie vraagt overleg vóór het bekend maken der eisen Ook in Italië Twaalf rebellen gedood bij botsing in Algerije Nieuw offensief tegen de Hoa Hao in Vietnam Millioen ton roet valt op Duitse industriesteden Tien percent bij scheepswerven en constructiewerkplaatsen Weerrapport Explosie in Ohio kost 25 Amerikanen het leven Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlern-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteurs Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Een vacantieuitstapje naar de boerderij op deze foto zou ons he laas wel wat te ver voeren, al zou niemand het versmaden. Uit Finland stamt dit beeld van landelijke rust en welbehagen. De kinderen zijn er met de dieren de beste maatjes. DE EERSTE KAMER heeft gisteren zonder hoofdelijke stemming de wetsontwerpen aangenomen tot verlaging van de inkomsten- en loonbelasting, de vermogens belasting, de omzetbelasting, de motorrijtuigenbelasting en de personele belasting, totaal tot een bedrag van ongeveer f 570 millioen. In hoofdzaak gaat de belasting verlaging in op 1 September, tegelijk met de huurverhoging van 5 percent voor zogenaamde oude woningen. Het wetsontwerp inzake de huurverhoging werd met 31 tegen 2 stemmen (die van de heer Brandenburg (CPN) en van mr. De Vos van Steenwijk (VVD) goedgekeurd. Mr. De Vos van Steenwijk stemde tegen omdat een motie van zijn partijgenoot prof. Molenaar, waarin deze de regering verzocht in het komende zittingsjaar met een nieuw voorstel tot verdere huurverhoging te komen, was verworpen. Bij de beantwoording van de in de Ka mer gemaakte opmerkingen heeft minister Witte onder meer gezegd, dat het een mis verstand is te menen dat huurverhoging zou bijdragen tot vermindering van het woningtekort. Het inhalen van het woning tekort is louter afhankelijk van het aantal bouwvakarbeiders. Het misverstand, dat ook in de discussies in de Eerste Kamer naar voren was gekomen, zat de minister nogal hoog, omdat hij de indruk had dat het met een zekere opzettelijkheid wordt aangekweekt. In België heerst geen wo- HAMBURG (DPA) Nu een aantal West-Duitse vakbonden hun loonovereen- komsten heeft opgezegd, begint de loonac- tie in West-Duitsland, die reeds enige tijd wordt verwacht, duidelijker vormen aan te nemen. Ongeveer 800.000 werknemers van de overheid hebben eisen voor hogere lo nen ingediend. Hierbij hebben zich 270.000 arbeiders van de spoorwegen aangesloten. Voorts verwacht men, dat de loonactie van 400.000 metaalarbeiders in Baden-Wür- temburg zich zal uitbreiden tot de gehele metaalindustrie van West-Duitsland. In enkele staten zijn looneisen ingediend door de vakbonden der chemische indu strie, papierindustrie, keramische industrie, textiel- en confectieindustrie, der banken en verzekeringmaatschappijen en der land arbeiders. In Berlijn dreigt een staking van de houtbewerkers. De volgende week zal de vakbond van het personeel der posterijen eveneens looneisen kenbaar ma ken, waardoor het aantal werknemers dat hogere lonen eist, opnieuw aanzienlijk zal toenemen. De West-Duitse werkgeversorganisaties hebben de vakbonden gewaarschuwd tegen massale opzeggingen van arbeidscontrac ten en zich opeenhopende looneisen. In kringen van werkgevers te Keulen verklaart men zich bereid bepaalde loon eisen in te willigen. Men wenst echter, dat de vakbonden ervan af zien hun looneisen bekend te maken, alvorens zij met de on dernemers contact hebben opgenomen. Zowel de communistische als niet-com- munistische vakbondsleiders hebben een spoorwegstaking van 24 uur aangekondigd als „eerste stap" naar de vervulling van 'ooneisen. De regering, die de spoorwegen aeheert, had voorstellen gedaan, die de -mployé's niet konden bevredigen. De sta ring zal kort na de nationale feestdag van 5 Augustus worden gehouden, om zo „min ■nogelijk schade te berokkenen". De sta vingen in het verleden, die voor alle 150.000 amployé's waren uitgeroepen, legden het gehele spoorwegverkeer stil. ningnood, maar dat heeft niets te maken met de vrije huren in België. In dat land is de toeneming van de bevolking slechts een derde van die in ons land. België bouwt 40.000 woningen per jaar, wij meer dan 65.000, aldus de minister. De huren van de oude woningen moeten omhoog omdat zij het woonpeil drukken van de nieuwe woningen, die zo goedkoop mogelijk moeten worden gebouwd. „Ik heb er bezwaar tegen, aldus minister Witte, dat de .ellende van de woningnood moet dienen als plechtijzer voor huurverhoging en dat men speculeert op de woningnood om de belangen van huiseigenaren te behartigen". De regering is volgens de minister niet tevreden over de woningproductie in ver gelijking met de behoefte. Daarom moet er naar worden gestreefd de woningproductie te verhogen. Andere bouw dan woning bouw is daarom reeds afgeremd, maar met een groeiende bevolking, die vraagt om fabrieken, scholen, winkels, magazijnen, kantoren, zijn er aan de afremming gren zen. Verbetering van de pïoductiviteit is niet alleen een zaak van de overheid, maar van het Nederlandse volk, van de arbeider tot de architect, zo zei de minister. Er zijn in ons land ongeveer 200.000 woningen te weinig. Per jaar worden thans ongeveer 65.000 woningen gebouwd, waar van 40.000 voor de toeneming van de be volking en 8000 ter vervanging van krot ten, zodat de achterstand per jaar met on geveer 17.000 woningen vermindert. Minis ter Witte verklaarde dat het wel niet zal gelukken in de eerstkomende jaren meer dan 17.000 woningen per jaar in te lopen op het tekort, maar hij had het vertrou wen dat door verbetering van de produc tiviteit een woningproductie kan worden bereikt die hoger ligt dan 65.000 per jaar. Om het tempo van het inhalen te versnel len is het niet nodig de totale woning productie met de helft te vergroten. Iedere woning, die per jaar meer wordt gebouwd dan 65.000, verhoogt direct het aantal van 17.000 waarmee de achterstand jaarlijks wordt ingelopen. Speciaal verklaarde de minister nog dat de opheffing van het woningtekort in de grote steden aanzien lijk moeilijker is dan op het platteland. (Men zie ook pagina 7) CONSTANTINE (Reuter) Troepen van het Franse Vreemdelingenlegioen heb ben Woensdag twaalf leden van een bende opstandelingen in de buurt van Batna ge dood. Zij maakten gebruik van middel zware artillerie, nadat de bende een Franse patrouille in een hinderlaag had overval len, waarbij een Franse soldaat sneuvelde. Maandagavond hebben zeven opstandelin gen in een gevecht met Franse strijdkrach ten bij Deloued het leven gelaten. Aan Franse zijde sneuvelden vier man. Acht leden van een Franse eenheid zijn door op standelingen vermoord, nadat zij op 3 Augustus tijdens een gevecht door hen ge vangen genomen waren. SAIGON (AFP) Vijftien bataljons Zuid-Vietnamese regeringstroepen hebben in West-Vietnam een nieuw offensief te gen eenheden van de opstandige Hoa Hao- generaal Bacut ingezet. De strijd is hierme de, na een stilstand van een week, weer opgelaaid. Het is de tweede maal dat re geringstroepen in dit gebied, dat zich uit stekend voor een guerilla-oorlogvoering leent, zuiveringsoperaties zijn begonnen. Een Zuid-Vietnamese regeringsdelegatie wordt in Parijs verwacht voor onderhan delingen over het sluiten van een militaire overeenkomst. Men meent dat Zuid-Viet- nam de volgende voorstellen zal doen: geleidelijke terugtrekking van het Fran se expeditionnaire leger; overdracht van het opperbevel aan de Vietnamese leger leiding; bespreking van de status der Fran se militaire missie in Vietnam en Frans- Zuid-Vietnamese militaire samenwerking in de Zuid-Oost-Aziatische Verdragsorga nisatie. BONN (A.N.P.) Na het parlementaire reces zullen politici in Bonn trachten een aanval te ondernemen op de roetplaag in de grote industriegebieden in West-Duits land. Meer dan een millioen ton roet en stof daalt er ieder jaar op de grote Duitse industriesteden neer, voornamelijk op die in het Ruhrgebied. De socialistische fractie in de Bondsdag heeft een voorstel inge diend om een regeringscommissie te benoe men, die zal onderzoeken hoe men de lucht boven het Ruhrgebied zuiver kan houden. In de Bondsdag is een bijzondere com missie gevormd, die zich met het probleem bezig houdt. In eerste aanleg wil men een juist beeld krijgen van de invloed van de onafgebroken stofregen, die alle gebouwen van het Ruhrgebied zwart blakert en die veertig procent van het zonlicht opslokt. Voor later voorziet men wettelijke voor zieningen. WASHINGTON (Reuter) De Ameri kaanse minister van Buitenlandse Zaken Dulles heeft op zyn wekelijkse persconfe rentie te Washington verklaard, dat de Amerikaanse regering zich wenst te hou den aan de bepalingen van het Koreaan se bestandsaccoord, dat onder meer de neutrale commissie van toezicht op de na leving van het bestand bescherming waar borgt. Hij zei te hopen dat de Zuid-Korea- nen, die de laatste tyd tegen de aanwezig heid van de commissie hebben geageerd, geduld zullen oefenen, ofschoon de Ver enigde Staten het met de Zuid-Koreanen eens zyn, dat de communistische leden der commissie zich, onder het mom van hun zending, aan twijfelachtige activiteit schul dig maken. Ook is Washington het met de regering van president Syngman Rhee eens, dat de aanwezigheid van de commissie van toe zicht in Zuid- en Noord-Korea op het ogenblik geen nut heeft, terwijl ook ande re bepalingen van de bestandsovereen- komt verouderd en onpractisch lijken, doch Dulles acht het zeer moeilijk in het accoord wijzigingen aan te brengen. Op de vraag, of Washington stilzwijgend de deling van Korea heeft geaccepteerd, antwoordde Dulles met nadruk ontken nend, evenals op de vraag of zijn departe ment inlichtingen heeft die op een herope ning van de vijandelijkheden door de Noord-Koreanen zouden wijzen. Sprekend over Indo-China zeide Dulles, dat premier Diem van Zuid-Vietnam in beginsel accoord gaat met het denkbeeld van vrije verkiezingen ter hereniging van de beide delen van Vietnam. Diems stand punt, dat Zuid-Vietnam niet aan de Indo- chinese bestandsovereenkomst is gebon den, omdat het dit stuk niet heeft onderte kend, acht Dulles juist. Geallieerd beraad Vertegenwoordigers van de zestien lan den, die in Korea onder de UNO-vlag vochten, hebben een spoedbijeenkomst ge houden. Het was de eerste belangrijke vergadering der zestien geallieerden in Washington sedert Februari. Volgens di plomatieke kringen is een volledig verslag van Amerikaanse zijde over de ongere geldheden in Zuid-Korea besproken. De neutrale commissie van toezicht heeft de eis der Zuid-Koreaanse regering, dat zij het land voor Zaterdag zal verlaten, voor gelegd aan de militaire wapenstilstands commissie. De Zweedse, Zwitserse, Poolse en Tsjechoslowaakse commissieleden be sloten ook een gemeenschappelijke verkla ring te zenden aan de vertegenwoordigers der militaire bevelhebbers van beide par tijen in de militaire commissie. De mili taire commissie zal Vrijdag in de neutrale zone bij Panmoendjon vergaderen op ver zoek van de Noordelijken en Chinezen om te spreken over een vermeende bestands schending door het UNO-opperbevel. Volgens diplomatieke kringen in Lon den verwachten de Britten, dat de Ameri kanen druk zullen uitoefenen op de Zuid- Koreanen om de huidige actie tegen de commissie stop te zetten. Opnieuw traangas Op het eiland Wolmi voor de kust bij de haven Intsjon hebben Amerikaanse wacht posten opnieuw gebruik gemaakt van traangasbommen en brandslangen om zes honderd Zuid-Koreaanse betogers te ver spreiden, die trachtten de toegang te be stormen van de verblijfplaats van een neutrale inspectiegroep op het eiland. Er vielen geen gewonden. Amerikaanse hulp De Zuid-Koreaanse minister van Defen sie, vice-admiraal Sohn Won II, heeft me degedeeld, dat zijn land voor het belas- GENèVE (Reuter/A.F.P.) een aantal geleerden heeft Woensdag buiten de con ferentiezaal in een kamer in het UNO- paleis te Genève gegevens uitgewisseld over de bouw van atoom-reactors. Het resultaat was, dat Britse, Amerikaanse en Russische afgevaardigden van elkaar „belangrijke nieuwe ontwikkelingen op dit gebied" ver namen. Alle gedelegeerden verkregen „zeer waardevolle wetenschappelijke inlichtin gen" over de fundamenten der kernreactie. De Russische geleerden verstrekten ge gevens, die totnogtoe geheel nieuw waren voor het Westen, en omgekeerd verkregen de Russen inlichtingen over het werk in het Westen. De uitgewisselde kennis zou leiden tot grote* verbeteringen in de bouw van atoom-reactors, die in de toekomst het grootste deel van de electriciteit in de we reld zullen leveren. Groot-Brittannië werkt aan een project om de kracht van een waterstofbom onder controle te brengen en de geweldige hoe veelheid energie, die bij een ontploffing van een H-bom vrijkomt, voor vreedzame doel einden te gebruiken, zo heeft Sir John Cockcroft, de directeur van het atoomlabo ratorium te Harwell, meegedeeld. Hij wil de evenwel niet zeggen, hoever de Britten hierbij zijn gevorderd. Dr. Dunworth, een van de medewerkers aan het instituut te Harwell, zeide van oordeel te zijn, dat het nog wel een generatie kan duren voordat men alle vraagstukken, die met de splij ting van het waterstofatoom samenhangen, heeft opgelost, niettegenstaande het feit, dat overal ter wereld atoomgeleerden zich met deze kwestie bezig houden. Een van de belangrijkste problemen is het vinden van materialen, die tegen de ontzettende hitte bestand zijn, die bij de splijting vrijkomt. De economische adviseur van de Britse commissie voor kernenergie, Dukes, ver klaarde dat de prijs van uranium, die thans nog bepaald wordt door de vraag voor militaire doeleinden, tenslotte kan dalen tot tien dollar per kilogram. Sir Edwin Plowden, de voorzitter van de Britse com missie voor kernenergie, verklaarde dat Groot-Brittannië reeds met Australië, Frankrijk en Denemarken overeenkomsten heeft gesloten voor de levering van splijt baar materiaal. Franse aankondiging In kringen van de Franse delegatie is vernomen, dat Frankrijk binnenkort aan de Loire zijn eerste atoomkrachtcentrale zal bouwen met een vermogen van 60.000 kilowattuur. Deze centrale zal in 1959 klaar ziin. Een tweede centrale, die in 1960 ge reed zal zijn, zal in Algerije gebouwd wor den. Russische onthulling Vooraanstaande bladen hebben Woens dag twintig foto's en lange artikelen gepu bliceerd over de eerste atoomkrachtcen trale in de Sovjet-Unie. Het was de eerste keer, dat dergelijke uitvoerige gegevens over de centrale in de officiële Russische pers verschenen. Buitenlandse correspondenten hebben echter tot dusver nog geen toestemming kunnen krijgen voor een bezoek aan de centrale. Een van de weinige buitenlanders die haar gezien hebben, is premier Nehroe van India. 99 tingjaar 1956 628 millioen dollar Ameri kaanse militaire en economische hulp is toegezegd. De minister, die Woensdag te Seoel terugkeerde na twee maanden te Washington te hebben onderhandeld over een verhoging van de hulp, zeide dat 450 millioen van het bedrag bedoeld is voor militaire steun. De Amerikaanse regering zou voorts hebben beloofd, de vuurkracht van tien Zuid-Koreaanse reserve-divisies te verdubbelen en een aantal straaljagers te leveren. Generaal Lemnitzer, opperbevelhebber van de UNO-strijdkrachten en comman dant van de Amerikaanse troepen in het Verre Oosten, heeft naar men aanneemt met president Rhee gesproken over het Zuid-Koreaanse ultimatum aan de neutra le commissie. De betogingen in Zuid-Ko rea tegen de commissie zijn minder hef tig geworden. Men schrijft dit toe aan Rhee's beroep op de betogers, zich van ge weldpleging te onthouden. CARCASSONNE (Zuidwest-Frankrijk) (Reuter). Veiligheidstroepen, gewapend met machinepistolen, hebben Woensdag wachtposten betrokken bij de openbare gebouwen in Carcassonne, nadat Dinsdag in de stad twee bommen waren ontploft, die volgens de politie het begin van een opstand van wijnbouwers inluidden. De Zuid-Franse wijnbouwers hebben gedreigd „oorlog" te zullen beginnen, als de regering niet de overtollige voorraden van de wijnbouwers opkoopt. In de stra ten van Carcassonne wordt door de vei ligheidstroepen gepatrouilleerd. De regering heeft onlangs nieuwe maat regelen om aan de wensen van de wijn bouwers tegemoet te komen, aangekon digd, doch deze maatregelen zijn volgens de wijnbouwers onvoldoende. De aangekondigde regeringsmaatregelen omvatten het reserveren van drie millioen hectoliter wijn voor distillatie in het ko mende jaar, verstrekking van gratis wijn aan armen en wel een liter per persoon in de periode tussen November en April a.s. en verhoging van het wijnrantsoen van Franse militairen, dat op het ogen blik een halve liter per dag bedraagt DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S Inayat Khan: Wie zich in fluweel kleedt, lijdt van de warmte om anderen te plezieren. LONDEN (Reuter/A.F.P.) Het congres van het Britse verbond der 39 vakvereni gingen van arbeiders der scheepswerven en constructiewerkplaatsen, dat te Black pool wordt gehouden, heeft beslöteh een loonsverhoging van tien percent te eisen. Het uitvoerend comité van de vakbond van spoorwegarbeiders die ongeveer 370.000 leden telt, heeft in Londen besloten op nieuw verhoging der lonen te eisen. Te Blackpool zijn 180 afgevaardigden van bijna drie millioen arbeiders der scheepsbouwnijverheid en van de construc tie werkplaatsen bijeen. Een loonsverho ging van tien percent zal de loonuitgaven van bijna 5.000 fabrieken en scheepswer ven met naar raming meer dan een milliard gulden per jaar doen stijgen. Ook de spoorwegeti Te Londen is een bijeenkomst begonnen van de vakbondleiders van bijna 400.000 spoorwegarbeiders en zijn besprekingen gevoerd over looneisen van ongeveer 220.000 man buspersoneel. Deze looneisen, die betrekking hebben op meer dan een derde van alle georganiseerde arbeiders, vormen een bedreiging voor het niveau van de kosten van levensonderhoud. Zij komen slechts zeer kort na het begin van de nieuwe strijd tegen de inflatie, die de En gelse minister van Financiën, Butler, he'eft aangebonden. Verleden week zijn de sa larissen van ongeveer 500.000 man over heidspersoneel krachtens een scheidsrech terlijke beslissing verhoogd met in totaal ruim 150 millioen gulden per jaar. De voorzitter van het verbond der 39 vakverenigingen van scheepsbouw en con structiearbeiders, H. Brotherton, verklaar de in een toespraak tot de conferentie te Blackpool, dat de arbeiders hun eisen stel len in overeenstemming met de gestegen productie. Worden de eisen niet ingewil ligd, dan wensen de arbeiders afschaffing van de particuliere ondernemerswinsten door uitbreiding van de nationalisatie. De lonen der spoorwegarbeiders zijn zes maan den geleden met tezamen 200 millioen gul den per jaar verhoogd. In Den Haag zyn Woensdag drie perso nen door verkeersongelukken om het le ven gekomen. Dit betekent, dat zich in Den Haag in de eerste tien dagen van Augus tus reeds zeven verkeersongevallen met dodelyke afloop hebben voorgedaan. Woensdagmiddag is de 87-jarige me vrouw M. J. M.-A. uit de Van Slingelandt- straat in Den Haag, toen zij de Stadhou derslaan te voet overstak, aangereden door een personenauto. De voetgangster stak, naar de politie mededeelt, onvoorzichtig over. Zij is naar het ziekenhuis aan de Zuidwal vervoerd, waar zij kort na aan komst is overleden. Twee uur later is bij het Valkenbosch- plein de zestigjarige mevrouw M. M. B.-J. uit Bergen op Zoom, toen zij uit de motor wagen van tramlijn drie stapte, terwijl de tram juist weer in beweging kwam, tus sen de motorwagen en de aanhangwagen gevallen. Zij is ernstig gewond naar het ziekenhuis aan het Westeinde vervoerd en daar overleden. De tram hield bij de voor het Valken- bosplein aangebrachte lichtsignalen stil en de bestuurder wachtte op een teken van de verkeersagent om door te kunnen rijden naar de halte. De zuster van me vrouw B.-J. stapte uit toen de tram stil stond voor het lichtsignaal en mevrouw B.-J. wilde haar volgen. Op dat ogenblik trok de tram op met het vermelde gevolg. Des avonds is op de Benoordenhoutse- weg ter hoogte van de Tankgracht een bot sing ontstaan tussen de 25-jarige P. S. uit Katwijk aan Zee, die op een bromfiets in de richting Wassenaar reed en de 23-jarige mejuffrouw A. A. A. van L. uit Honselers- dijk, die per fiets in de richting van de binnenstad van Den Haag reed. Beiden vielen, S. liep een schedelbasisfractuur op. Hij is naar het ziekenhuis Bronovo ver voerd en daar een uur later overleden'. Mejuffrouw Van L. liep een buil aan haar hoofd en schaafwonden op. (van hedenmorgen 7 uur) weers- toestand 60 s ■o? •e* .C Vo c cd SS ASHTABULA (Reuter/A.F.P./U.P.) In het dorp Andover, in de Amerikaanse staat Ohio, heeft zich een ontploffing voor gedaan, waarbij ten minste 25 doden en vijftien gewonden zijn te betreuren. De reddingswerkzaamheden zijn nog in gang. Men vreest, dat er nog meer slachtoffers onder het puin zijn bedolven. In Andover is de staat van beleg afgekondigd. Militai ren zijn onderweg om de orde te hand haven. Een groot gebouw van een huizenblok lengte, waarin diverse zaken gevestigd wa ren, werd verwoest en brandde uit. De meeste slachtoffers hadden in een winkel voor zuivelproducten en in een aangren zend restaurant beschutting gezocht voor een zwaar onweer toen de explosie zich voordeed. Aanvankelijk werd gedacht dat het on geluk geweten moest worden aan bliksem inslag, maar later werd het vermoeden uitgesproken dat gas tot ontploffing was ge komen. In zes gebouwen brak na de ex plosie brand uit. Stockholm Oslo Kopenhagen Amsterdam Londen Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Genève Ziirich Locarno Berlijn Frankfort München Wenen Innsbruck Rome Ajaccio Mallorca onbewolkt licht bew. onbewolkt onbewolkt regen half bew. zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. geheel bew. onbewolkt zwaar bew. licht bew. mist half bew. licht bew. onbewolkt half bew. licht bew. N NNO ONO NO NNO ONO NO NNO windstil WNW 3 ZZO 2 NNO 2 windstil NNO 5 O 2 windstil WNW 6 W 2 windstil NO 2 N 1 27 28 25 22 22 19 22 26 23 26 20 18 24 26 20 16 18 21 29 26 28 zs 0 0 0 0,6 1 0 O 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0,1 0 0 0 0 Neerslag laatste 24 uur. ooooocccococccxx>3(X>oooco3<**xioocvTx:>onor>}-vyx>ooooocoooqc VRIJ WARM Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Don derdagavond tot Vrijdagavond, opge maakt om 10 uur: Overwegend zonnig en vrij warm met kans op onweer. Matige Noord-Ooste lijke wind. 12 Augustus Zon op 5.19 uur. onder 20.14 uur. Maan op 23.56 uur, onder 16.03 uur. Maanstanden 11 Aug. 3.33 uur: Laatste kwartier 17 Aug. 20.58 uur: Nieuwe maan 25 Aug. 9.51 uur: Eerste kwartier Hoog en laag water In IJmuiden Donderdag 11 Augustus Hoog water: 8.28 en 20.57 uur. Laag water: 4.05 en 16.23 uur. Vrijdag 12 Augustus Hoog water: 9.31 en 22.05 uur. Laag water: 4.58 en 17.21 uur. >ÓoO»SOCOC«XCCOOOCCOOCX3C»OCXXXXXXXX»COOOOCa*"»X3CO«JOOOe

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 1