Duitse strijdkrachten in plastic PHOENIX Haarlemmerliede betwist Haarlems annexatie-behoefte NETTE MEISJES Brief naar Gedeputeerden Slechts een verwijzing naar Oostelijke randweg Zandpoort Amsterdamse Beurs Haarlemmermeer Louis Gimberg 75 jaar Nieuw coalitie-kabinet in Pakistan Scheiding kerk-staat in Argentinië uitgesteld opname van leerlinge een Knipster twee Naaisters een Strijkster enkele Leerlingen Sportpark „Duintjesveld" Burgerlijke Stand van Haarlemmermeer Amerikanen en Chinezen praten verder in Genève Wervelstorm buigt van de Amerikaanse Oostkust af Echtpaar Jansen-Boots kreeg televisietoestel Inbreken als vacantie- besteding Japanse communistenleider in Tokio gearresteerd Nederland-dag op Jamboree Gelijke vertegenwoordiging van Oost en West Levenslang en degradatie voor leider van de opstand Scheepvaart „ALBA PIET SMITS ELECTROMONTEUR NEONMONTEUR AANK. MONTEUR N.V. Haarlemsche Scheepsbouw Maatsch. 2 ONGEM. ONGEST. KAMERS Leeg te koop aangeboden VRIJST. VILLA - BLOEMENDAAL FL. CASSIèRE en WINKELJUFFROUW GEROUTINEERDE TYPISTE 1. W. G. DROSTE - HAARLEM ADVERTEERT IN DIT BLAD N.V. Haarlemsche Pyjama fabriek „NOBEL T" VRIJDAG 12 AUGUSTUS 1955 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHh COURAN l Burgemeester en Wethouders van Haar lemmerliede en Spaarnwoude hebben de gemeenteraad voorgesteld aan Gedeputeer de Staten kenbaar te maken, dat de urgen tie van de door Haarlem verzochte grens wijziging waarbij het gebied van Zuid- Schalkwijk geannexeerd zou worden door het verzoekschrift van de Haarlemse raad niet bewezen is en dat zelfs de mo gelijkheid bestaat, dat door het ontwerpen van de nieuwe verkeersweg VelsenDen Haag verder ten Oosten van Haarlem dan oorspronkelijk werd aangenomen zelfs de theoretische mogelijkheid van die urgentie komt te vervallen. B. en W. zijn bij hun argumentatie uit gegaan van een rechtskundig advies van mr. dr. C. Ch. A. van Haren, van de no tulen van de besloten raadsvergadering van 21 Juli 1955, waarin deze kwestie werd behandeld en van een request van het ac tiecomité tegen de voorgenomen grens wijziging. Daarbij wordt dan aangetekend dat het Haarlemse verzoek daarom alleen al niet voor inwilliging in aanmerking komt nu een bepaalde basis daaraan ont breekt. Dit steunt dan blijkbaar op een these van mr. Van Haren, namelijk dat het niet vast staat, dat de rijksweg ten Oosten van Haarlem getraceerd zal worden als Haarlem meent te mogen aannemen. „Bij schrijven van 29 Juli 1955 deelde de Directie Noordholland van de Rijkswater staat mede, dat het niet onmogelijk is dat een ander tracée zal worden gevolgd dan waarvan Haarlem is uitgegaan. Indien dit inderdaad het geval mocht zijn, zou de si tuatie binnen het tegenwoordige grondge bied van de gemeente Haarlem zeer sterk veranderen. Immers Oostelijk van de thans bestaande bebouwing in Haarlem-Noord komt dan een groot complex gronden vrij, geschikt voor woningbouw en/of recreatie, terwijl de gronden van de Waarderpolder en de Veerpolder dan eveneens de bestem ming kunnen krijgen, waarvoor zij in 1927 van onze gemeente zijn geannexeerd", aldus B. en W. van Haarlemmerliede. „De urgentie, dat Haarlem thans de be schikking moet hebben over Zuid-Schalk wijk, staat niet vast, maar, indien het tra cée beoosten Haarlem anders gelegd wordt, bestaat de urgentie, zoals in het verzoek schrift omschreven, in het geheel niet meer", zo geven zij te kennen. Het merkwaardige van de voorgestelde kennisgeving aan Gedeputeerde Staten is wel, dat zij nauwelijks ingaat op de in het BURGERLIJKE STAND VAN ZANDVOORT GEBOREN: Marieke, d. v. J. E. Boelen en M. C. Schenk. GEHUWD: W. ten Hoopen en L. Hkusér; OVERLEDEN: A. M. E. Bergers, 75 jr., echtg.e van J. Molenaar. Burgemeester en wethouders van Zand- voort hebben besloten aan het sportvelden complex, gelegen binnen het circuit, de naam te geven van „Sportpark Duintjes veld". 3-3Nederl.'47 3 Nedl. 1962/64 A.K.U Calve Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek gew. Philips Gloeil pref. Philips Gloeil Unilever Wilton Feijenoord Dordtsche Petrol. Konkl. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie Phs. van Ommeren H. V. A Verg. Deli Mijen. Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel U. S. Steel General Motors Shell Union Tidewater Slotkoers gisteren IOOV2 lOlö/ie 352 313 323 343% 509 325 447 220V2 466% 275 670V2 632% 14814 236'/2 209 260 161% 167% 282 243 </2 248 256 71 145 103 130% 60n/jo 30% Openings koersen 100% IOI0/10 355 313 323 343 505 322 450 220-/2 467% 276 674 637 149% 237 209V2 260 162 168 282 244 248 256 74 147V2 104% 130% 6OV2 30% Haarlemse verzoekschrift vervatte argu mentering voor de verzochte grenswijzi ging. B. en W. van Haarlemmerliede con centreren zich geheel op de Oostelijke randweg van de Velser tunnel naar Den Haag, waarover in het gehele verzoek schrift van Haarlem zelfs met geen woord is gerept. (Afgezien daarvan dient opgemerkt te worden, dat de Vondelweg de Oostelijke grens vormt van de bebouwing in Haar lem-Noord en dat uitbreiding van dp be bouwing voorbij die grens planologisch zeer ongewenst, zo niet onaanvaardbaar moet worden genoemd. Voorts mag het be kend worden verondersteld, dat Waarder en Veerderpolder niet in de eerste plaats bestemd zijn ten behoeve van de industriële behoeften, terwijl Haarlem in de eerste plaats ruimte nodig heeft voor de volks huisvesting. Red.). VEEMARKT LEIDEN Leiden, 12/8. Aanvoer stieren 20, melk koeien 70, vette koeien 450, varekoeien 133, graskalveren 4, vette kalveren 41, nuchtere kalveren 53, vette schapen 400, weideschapen 778, vette lammeren 500, varkens (zeugen) 51, schrammen 460, biggen 749, veulens 9, gei ten 16. Notering: stieren (fok) ƒ325470, stieren slacht (schoon) ƒ2.20 tot 2.50, per kilo, melk koeien 740—1010, vette koeien (schoon) ƒ2.202.75 per kilo, varekoeien ƒ510.tot 750.—, vaarsen 600—875, pinken 320—470, graskalveren 175275, vette kalveren (levend) 190250, nuchtere kalveren slacht 46—60, nuchtere kalveren leven 115140, vette scha pen 100108, vette lammeren 85110, weide- lammeren 6075, zeugen (drachtig) 220340, schrammen 60—105, biggen 35—41, veulens 250—400, geiten 15—30. Handel: voor rundvee flauw, vette koeien, vette kalveren en nuchtere kalveren vrij goed. Schapen en lammeren kalm. Varkens, geiten en veulens zeer matig. Op alle afde lingen grote aanvoer. T.b.c.-vrije afdeling ge wone aanvoer 72. BURGERLIJKE STAND VAN DE WEEK VAN 5 TOT EN MET 11 AUGUSTUS 1955 Geboren: Wilhelmus Johannes Maria, z. v. W. L. Blom en J. A. van Haaster; Al- bert Arie, z. v. M. van Es en T. de Lange; Lucianus Maria, z. v. J. J. Boeting en J. L. Oliemans; Pieternella Maria, d. v. M. C. de Wilde en P. Boone; Johanna Antonia Eli sabeth, d. v. C. H. van Leeuwen en M. W. Beerendonk; Johanna Harmina, d. v. J. H. te Lintum en G. E. Wiggers; Marjolein, d. v. A. Hogeveen en M. Vervloed; Cora, d. v. J. Mantel en J. M. Klooster; Wilhelmus Johannes, z. v. G. Smeding en J. P. Ver meulen; Wilhelmus Adrianus, z. v. B. J. Kenselaar en C. W. Goes; Johannes Arnol- dus Maria, z. v. J. H. Huijg en A. C. A. M. Meijer. Ondertrouwd: J. Wind en Johan na Braak; F. J. Langeveld en C. C. Dam; C. D. Langhout en J. Piet; L. W. Bouwman en M. T. Menting; G. van Mullem en C. S. M. van Beek; P.*e.'!'Vastenhout'-en C. M. TenseruW. T. Blokkeren A. ^.BanktA. A. van der Zwan en T. L. Everaardf; B. J. de Boer en J. G. van Amersfoort. Getrouwd: R. van de Blankevoort en J. E. van der Snoek; A. van der Hoofd en E. J. Schreurs; N. A. Anssem en N. de Jong; A. J. A. Houthuizen en G. M. C. van War merdam; K. P. Eickhoff en E. Visbeen; C. Roubos en C. A. Bokhorst; K. P. L. Ver schuren en D. Hennink; P. J. B. Dam en M. Uithol. GENèVE (Reuter). Donderdag hebben de Amerikaanse en Chinese onderhande laars te Genève voor de vijfde maal ge sproken over d» repatriëring van de bur gers der twee landen, die zich in het andere land bevinden. Van Chinese zijde is ge zegd, dat men de indruk heeft, dat beide partijen nader tot overeenstemming komen. Ook diplomatieke waarnemers te Genève achten het waarschijnlijk, dat spoedig overeenstemming zal worden bereikt. De leiders van de twee delegaties, am bassadeur Johnson en ambassadeur Wang Ping Nan, hebben besloten Zaterdag weer bijeen te komen. Het vraagstuk van de repatriëring staat een bespreking van gro tere vraagstukken tussen beide landen, zo als het verbod op de uitvoer van „strate gisch belangrijke goederen" naar China, in de weg. Johnson tracht de terugkeer te bewerk stelligen van ongeveer veertig Amerikaan se burgers, die in China worden vastge houden en poogt de wederpartij er van te overtuigen, dat de 4000 Chinese studenten in de Verenigde Staten vrij naar China kunnen terugkeren als zij dit wensen. Volgens doorgaans betrouwbare kringen te Nieuw Delhi hebben zowel de Ameri kaanse als de communistisch-Chinese on derhandelaars in beginsel ingestemd met het denkbeeld van een „derde partij" die toezicht zou moeten houden op de terug keer van Chinese studenten. Naar verluidt zal India, indien de partijen zulks verzoe ken, bereid zijn deze taak te vervullen. In diplomatieke kringen in de Indise hoofd stad is men optimistisch over de tot dusver gemaakte voortgang bij de besprekingen. Men acht een regeling van het eerste punt op de agenda - de repatriëringskwestie - nabij. NEW YORK (Reuter). De wervelstorm die de Amerikaanse Oostkust van uit de Atlantische Oceaan bedreigde, buigt zich voor de kust van de staat Noord-Carolina in Noordelijke richting af. In zijn omtrek komen echter windsnelheden van meer dan 150 kilometer per uur voor. De kans, dat het gebied van New York zal worden ge troffen, wordt gering geacht. Inmiddels is een nieuwe wervelstorm uit de richting Porto Rico op weg naar de Oostkust. In de staat Colorado hebben stormen een schade van bijna een millioen gulden aan de oogst aangericht. Er wordt een vrouw vermist. Tengevolge van hevige regenval staan wijken van Albuquerque in de staat Nieuw-Mexico, onder water. Door hevige windstoten zijn telefoonverbindingen ver broken. Bij Wrightville in Noord-Carolina werd een pier, die pas hersteld was na het vorige jaar bij een wervelstorm te zijn ver woest, weer stuk geslagen. Er werden windstoten van 100 kilometer per uur ge meten. BURGERLIJKE STAND VAN LISSE GEBOREN: Petrus Nicolaas Maria, zoon van W. A. Akerboom en P. M. van Rooiien. Adriana Alida Maria, dochter van C. Hoo- gervorst en A. M. Verdel. ONDERTROUWD: P. Verdoorn en P. A. J. v. d. Veek; C. L. Richardson":etï'42 H. T. A. Bunt; G. W. Swets en F. M. van TRief? 1 - GEHUWD: A. J. v. d. Lans en B. A. J. Slootbeek. BURGERLIJKE STAND VAN BENNEBROEK OVERLEDEN: S. Keijzer, v., 76 j., wed. van J. Bosman; J. Snijders, v., 81 j., echtg. van M. Slikker. Van onze correspondent in West-Duitsland) Een Neurenberger speel goedfabrikant haalde ver licht adem toen in de loop van de vorige maand de West-Duitse minister van Defensie, Theodor Blank, eindelijk bekend maakte hoe de uniformen van de toekomstige West-Duitse strijdkracht er uit zullen zien. Daarop had de fabri kant namelijk gewacht om weer natuurgetrouwe speel goedsoldaatjes te kunnen gaan maken, die overigens niet meer van metaal, doch van plastic zullen zijn. De speelgoedsoldaatjes wor den zes centimeter groot en zullen de officieren en man schappen der toekomstige West-Duitse land-, zee- en luchtstrijdkrachten in alle houdingen uitbeelden: lo pend, liggend, schietend, stekend, in de looppas en marcherend, dit laatste evenwel niet in de beruchte Pruisische paradepas, die onder dit nieuwe regiem niet meer zal worden ge oefend. Schieten zullen de plastic soldaatjes in drie standen: liggend, knielend en staand, dit laatste met het machine pistool uit de heup, niet in de aanslag. Muziekkorpsen, - die sinds decennia beho ren tot de meest verkochte Duitse speelgoedsoldaatjes - kan de Neurenbergse fabri kant tot zijn spijt nog niet maken, aangezien het mi nisterie van Defensie voor het muzikale deel van de nieuwe weermacht nog geen richtlijnen heeft vastgesteld. Ook kunnen nog geen sol daatjes, die vlaggen en vaandels dragen, worden gefabriceerd omdat hier over evenmin iets bekend is. Maar als de productie van speelgoedsoldaatjes maar eenmaal weer goed op gang is, kunnen de graveurs de muziekkorpsen en stan daarden er gauw genoeg bij maken. Zo zal de West-Duitse weer macht eerder aantreden in de vorm van speelgoedsol daatjes dan in werkelijk heid, want minister Blank is na de aanneming van de vrijwilligerswet in de Bondsdag nog niet veel op geschoten. Behalve dat een aantal officieren in burger (wier benoeming overigens nog moet worden bevestigd door de speciale parlemen taire commissie) naar het NATO-hoofdkwartier te Parijs is gezonden, zit er nog weinig schot in. De mi nister klaagt bijvoorbeeld, dat hij nog geen geld heeft om de uniformen voor de zesduizend vrijwilligers te laten maken. De speelgoed strijdkrachten zullen even wel tegen Kerstmis zijn op gesteld. E 55 ontving 2.OS5.000ste bezoeker Vanmorgen om kwart voor elf is de twee millioen 55.000ste bezoeker de con trole van de „E 55" gepasseerd. Jac. Klei boer, de organisator van de „E 55", gaf een verklaring voor het eigenaardige ge tal: „Wij moeten die 55 speciaal in ere houden". Tevoren had men alle loketten op één na gesloten, om met zekerheid die 2.055.000ste bezoeker, die een verrassing te wachten stond, te kunnen aanwijzen. De gelukkige winnaar bleek een twee tal te zijn: het echtpaar J. P. F. Jansen- Boots, wonende Rozendaalsestraat 76 in Arnhem. Ze waren nog niet lang geleden getrouwd en logeerden deze week bij schoonmama in Haarlem. Vandaag namen ze een dagje om naar de „E 55" te gaan. De heer Jansen, die nog nooit iets „ge wonnen" heeft, zei: „Ik ben machinebank werker, maar leer voor technisch onder wijzer. En omdat hier op de „E 55" zoveel te zien is op het gebied van de techniek ben ik maar naar Rotterdam gegaan". Het echtpaar werd aan de hoofdingang welkom geheten door de heren Jac Klei boer en C. F. Breedveld. Mevrouw Jansen kreeg een kleurige bouquet bloemen in de armen geschoven en daarna volgden voor de hoofdingang bij het draaiende energie- wiel de toespraken en interviews. De heer Breedveld sprak woorden van gelukwens en overhandigde namens het bestuur een televisietoestel. Toen knipten de fotografen. Alle loket ten waren intussen weer open gegaan en nieuwe bezoekers gingen naar binnen. Een Rotterdamse bouwvakarbeider, de 29-jarige A. S. was in zijn vacantie bij een vriend in Den Haag gaan logeren. Om aan geld te komen stal hij de radio van zijn vriend en verkocht deze. 's Avonds brak hij in in een villa aan de Nieuwe Parklaan in Den Haag. Uit brie ven, die hij er vond, bleek hem dat de be woners buitenslands vertoefden. Die avond legde hij zich ter ruste in het bed van het afwezige echtpaar en de volgen de morgen nam hij een bad. Hij vond blikjes levensmiddelen en bereidde zich een smakelijk ontbijt. Vervolgens pakte hij de garderobe van de bewoners, het ta felzilver, twee radio's, een divankleed, een schrijfmachine, enozvoorts in koffers, be stelde een taxi en liet zich naar een vriend brengen, de 37-jarige Haagse werkman A. B., met wie hij in de gevangenis had gezeten. De vriend verkocht de omvang rijke buit aan een Haagse caféhouder, de 44-jarige M. H. van de E., die er f 3000 voor neertelde. De metselaar en de werk man namen het er toen goed van. Zij smeten het geld in ijltempo over de balk. Maar de vriend, bij wie de metselaar aan vankelijk had gelogeerd, had bij de poli tie aangifte gedaan van diefstal van zijn radio-toestel. De metselaar werd aange houden en bekende ook een inbraak in de villa te hebben gepleegd. De inbreker en de helers zitten nu ach ter slot en grendel. De bedrogen vriend heeft zijn radio terug en van de eigen dommen van de bewoners van de villa, •die -irimiddeisvan vacantie zijn weerge keerd, is reeds veel achterhaald. In September hoopt de acteur Louis Gim berg zijn 75ste verjaardag te vieren en tevens het feit te herdenken dat hij vijftig jaar op de planken staat. Er heeft zich een comité gevormd, onder ere-voorzitterschap van burgemeester mr. F. M. A. Schokking van Den Haag, om deze dag niet onopge merkt te laten voorbijgaan. De directie der Koninklijke Schouwburg te Den Haag heeft voor deze herdenking de bovenfoyer ter beschikking gesteld op Zaterdagmiddag 10 September. De jubilaris, die nog steeds werkzaam is en op wie nimmer tevergeefs een beroep wordt gedaan om voor liefdadige doelein den op te treden, zal die middag een korte schets in de vorm van het zogenaamde solo toneel van Sach Guitri voordragen. Na af loop wordt thee geserveerd en de gelegen heid geboden de jarige de hand te drukken. Hem zal een couvert met inhoud worden overhandigd, waarvan de bestemming des middags zal worden bekend gemaakt. Pen ningmeester van het comité is mr. R. M. Gallas, te 's-Gravenhage. TOKIO (Reuter/AFP) Sanzo Nosaka, de leider van de Japanse communisten sinds de dood van secretaris-generaal Kioeisji Tokoeda, is na afloop van een communistische bijeenkomst te Tokio ge arresteerd op beschuldiging van overtre ding van de wet op politieke organisaties. Nosaka, van wie de politie dacht dat hij zich nog te Peking bevond, heeft zich vijf jaar schuil gehouden na de zuivering in Juni 1950 door generaal MacArthur. Behalve Nosaka werden nog twee andere vooraanstaande Japanse communisten ge arresteerd. Zij hadden zich allen vijf jaar schuil gehouden, omdat er arrestatie bevelen tegen hen waren uitgevaardigd tij dens de Amerikaanse bezetting. Op de Internationale Jamboree te Nia- gara-on-the-Lake (Ontario) zal op 23 Augustus een Nederlandse dag worden ge houden. Het hoogtepunt zal de opvoering zijn van het spel „Luctor et Emergo", waarin 42 Nederlandse padvinders een beeld van de strijd tegen het water zullen geven. Voorts zullen er tentoonstellingen zijn betreffende de Nederlandse provin cies. Het kamp van de Nederlandse pad vinders zal die dag openstaan voor be zoekers. KARATSJI (Reuter/AFP) De waarne mende gouverneur-generaal van Pakistan, generaal-majoor Iskander Mirza, heeft een nieuwe Pakistaanse regering beëdigd. Het nieuwe kabinet staat onder leiding van Tsjaudri Mohammed Ali van de Moslem Liga, de voormalige minister van Finan ciën. Het telt vijf leden van de Moslem Liga, vijf van het Verenigd Front en een onafhankelijke. A.F.P. merkt op, dat in de nieuwe regering West- en Oost-Pakistan gelijk vertegenwoordigd zijn. Er is verrassing gewekt door het opne men van Fazloel Hoeq in de nieuwe rege ring. Hoeq was indertijd door oud-premier Mohammed Ali een „verrader" genoemd, omdat hij propaganda maakte voor een on afhankelijk Oost-Pakistan. Hoeq werd als eerste minister van Oost-Pakistan door Mohammed Ali ontslagen. In een radiorede heeft de nieuwe pre mier verklaard, dat allereerst het geschil met India om Kasjmir opgelost dient te worden. Een andere dringende taak is het opstellen van een nieuwe grondwet in de kortst mogelijke tijd. De premier onder streepte de noodzaak van een snelle ont wikkeling van Oost-Pakistan, een lang verwaarloosd deel van het land. De pre mier zeide de weigering van de Awami- liga om deel te nemen aan de regering te betreuren. „Het land heeft een nationale regering nodig, waarin alle partijen verte genwoordigd zijn, ook de Awami-liga en haar „grote leider", Hoessein Soerawardi. BUENOS AIRES (Reuter/AFP). Het Argentijnse Huis van Afgevaardigden heeft zijn goedkeuring gehecht aan een wetsontwerp, dat voorziet in een uitstel van zes maanden van een verkiezing voor een conventie ter bespreking van het pro bleem van een scheiding tussen kerk en staat. Volgens een wet, die in Mei is aan genomen, moet een nationale conventie worden gehouden om de grondwet te ver anderen met het doel voor eind Novem ber tot scheiding van kerk en staat te ko men. Als de Senaat het nieuwe wetsont werp goedkeurt, -zal de verkiezing worden uitgesteld tot uiterlijk Mei 1956. aoat, n De Argentijnse schout-bij-nacht Calde- ron van het corps mariniers is veroordeeld tot levenslange gevangenisstraf en degra datie in het openbaar wegens zijn leidende rol in de mislukte staatsgreep tegen de re- gering-Perón van 16 Juni, waarbij naar raming drie honderd personen om het le ven kwamen en twee duizend gewond werden, aldus verluidt in Buenos Aires. Nog zes officieren kregen levenslang, 25 officieren gevangenisstraffen van beperk ter duur. Negentien andere werden on schuldig bevonden en onmiddellijk vrij gelaten. In gezaghebbende kringen verluidt, dat de voormalige minister van Marine, schout-bij-nacht Olivieri, niet schuldig is bevonden. Wel achtte het hof hem schul dig aan onachtzaamheid en enige andere tenlaste gelegde feiten van minder belang, waarvoor hij veroordeeld werd tot achttien maanden gevangenisstraf en ontslag uit de dienst. Alehiba, 11 te Rotterdam. Amstelpark, pass. 11 Dungeness n. H. Roads. Arnedijk, 10 te Cristobal. Arkeldijk, 11 te New York. Averdijk, 10 v. New York n. Antwerpen. Axeldijk, 11 te New York. Abbedijk, 11 v. Rotterdam n. New York Alkaid, 12 te Recife. Antonia, 11 te Tj. Priok. Agatha, 11 te Balikpapan. Alphacca, 11 bij Trinidad verw. n. Rio de Janeiro Am stel diep, 11 280 m. O. Formosa n. Saigon. Amsteldijk, 12 te Le Havre verw. Altair, 11 v. Las Palmas n. Rio de Janeiro. Aagtekerk, 12 te Genua. Alnati, 11 v. Santos n. Rio de Janeiro. Bonaire, 11 250 m. NO. Azoren. Caltex Delft, 11 te Rotterdam. Caltex The Hague, 11 te Rotterdam. Caltex Leiden, 10 v. Curacao n. Vlissingen. Callisto, 11 v. Rotterdam n. H. Roads. Cistula, pass. 11 Finisterre n. Amsterdam Cleodora, 11 te Rastanura. Cistula, pass. 12 Ouessant 14 Amsterdam verw. Charis, 11 v. New York n. Curagao. Corilla, 12 vroeg v. Aruba n. Pauillac daarna Röuaan. Dalerdijk, 11 te Gravesend. Drente, pass. 11 Mlnikoy n. Aden. Elizabeh B, 11 te Bombay. Es so Rotterdam, 11 v. Rotterdam n. Sidon. Eos, 11 te Palermo. Etrema, 11 te Havana. Eemland, 300 m. Z. St. Vineent. Farmsum, 10 v. Calcutta n. Cochin. Guineekust, 11 te Dakar. Gooiland, pass. 11 Kp. Verd. edl. n. Rio de Janeiro Gaasterkerk, 11 te Hongkong. Gooiland, pass. 11 Kp. Verd. eil. n. Rlo de Ja neiro. Gaasterland, 11 te Santos. Heelsum, 11 te Houston. Hera, 11 te Port au Prince. Hat-hor, pass. 11 Ouessant n. Rotterdam. Haulerwijk, 12 te Rotterdam. Hoogkerk, 11 te Bei ra. Haulerwijk, 12 te Rotterdam verwacht. Helicon, 11 v. San Juan te Ciudad Trujillo. Hestia, verm. 11 v. Curagao n. La Guaira. Hector, 12 v. Rotterdam n. Gibraltar. Helena, 12 te Rotterdam. Jagersfontein, 11 650 m. W.NW. Walvisbaai. Katelysia, 10 v. Heysham n. Mena el Ahmadl. Karimata, pass. 11 Finisterre n. Amsterdam. Koa Inen, 11 v. Hamburg n. Houson Kertosono, pass. 11 Curagao n. Port of Spain. Kieldrecht, 11 v. Amsterdam ii- Bremen. Kota Inten, H v. Hamburg n. Houston. Krebsia, 12 te Perthamboy New York. Karimun, 12 te Rotterdam. Koratia, 12 v. Fao n. Balikpapan. Leo, 11 v. Wabana n. Rotterdam. Lemsterkerk, 11 te Morphubaai. Lindekerk, 11 v. Koewait n. Basrah. Limburg, pass. 11 Key West n. Hopewell. Laagkerk, 11 v. Karachi n. Bombay. Lekkerkerk, 11 v. Amsterdam n. Hamburg. Mentor, 10 v. Willemstad n. Mobile. Mapia, 11 te Suez. Maureen, pass. 11 Las Palmas n. Liverpool. Marpessa, 11 v.' Port Said n. Rotterdam. Mirza, lil v. Singapore n. Suez. Molenikerk, 11 te Hamburg. Maasdam, 12 te New York. Maashaven, 12 te St. Vincent. Mijdrecht, 12 te New York. Nias, 11 te Port Said. Notos, 12 te Rotterdam. Oranjestad, 11 v. Barbados n. Plymouth. Ootmarsum, pass. 11 Azoren n. Hamilton. Ouwerkerk, 11 Napels verwacht. Ovuia, 11 te Tj. Priok. Ondina, 111 te Tj. Priok verw Oranje, pass. 12 Str. Messina n. Napels. Polydorus, 11 te Palembang. Prins Alexander, pass- 11 Belle Isle n. Montreal Pi eter S, verm. 12 v. Dagenham n. Swansea. Prins Maurits, 11 te Bremen. Pema, 11 te Curagao. Poseidon, 11 te New Orleans. Peperkust, pass. 11 Kp. Palmas n. Freetown. Prins Casimir, 12 te Le Havre. Radja, 11 v. Belawan n. Colombo. Rijnland, 11 bij Kp. Finisterre verw. ru Aden. Roepat, 11 te New Orleans. Raki, 12 te New York. Sarpedon, 11 te La Guaira. Stad Vlaardingen, 10 te Rotterdam. Sumatra, 10 v. New York n. Beyrouth. Sunetta, 10 te Rotterdam. Sirrah, 11 v. Aden n. Fremantle. Stanvac Benekat, 11 te Sungeigerong. Straat Mozambique, 12 Singapore verw. Salland, nacht 12-13 Rio de Janeiro verw. Straat Malakka, 11 700 m. W. Torresstraat. Sarangain, 11 v. Dakar n. Rotterdam. Scherpendrecht. 11 v. Trinidad n. Portland M. Tero, 10 v. Montevideo n. Necochea. Telamon, 11 te Curagao. Trompenberg, 11 v. New Orleans n. Jacksonville Tjiluwah, 11 te Hongkong. Tiba, 11 t.h.v. Rio Grande do Sul verw. n. Mon tevideo. Talisse, 11 te Port Soedan Van Spilbergen, 11 v. Dakar n. Antw. Van Noort, 11 te Lorenzo Marquez. W. Alton Jones, 10 550 m. Z. Kp. Race. Weltevreden, 11 te Balikpapan. Waterland, 11 te Bahia. Waal, 11 te Hamburg. Wonogiri, nacht 11-12 te San Francisco. Willem Ruys, 12 te Colombo. Zaan, 10 v. Pateniemi n. Rotterdam. Zuiderzee, 10 v. New Orleans n. Europa. KLEINE VAART Audacia, verm. 11 v. Belfast n. Ayr. Aco, 11 v. Amsterdam n. Scheveningen. Adm. Coubet, 11 v. Barry n. Zeebrugge. Adm. Nelson, pass. 11 Brunsbüttel n. La Pallice Atlas, 10 v. Rijeka n. Dubrovnik. Admiralengracht, 11 v. Zaandam te Amsterdam Afiena, 11 v. Alkmaar te Amsterdam. Amstelstroom, 11 v. Amsterdam n. Portsmouth. Arctic, vertr. 13 v. Londen n. Rotterdam. ■Ary Scheffer, 11 Rotterdam verwacht. Al ja, pass. 11 Vlissingen n. Aarhus. Aries, pass. 11 Vlissingen n. Ajos. Bab T, "9 v. Sundsvall n. Zaandam. Bernisse, 11 te Ceuta n. Fleetwood. Betty Anne S, 11 v. Swansea n. Amsterdam. Boreas, 11 v. Amsterdam te Rotterdam. Cornelia B I, 11 t.h.v. Scheveningen n. Stettin Claes Compaen, pass. 11 Brunsbüttel n. Adam Diligentia, 11 v. Frederikstad n .Gdynia. Duiveland, vertr. 11 v. Rotterdam n. d. Tyne. Draco, 10 te Rivadesella n. Rotterdam. Eminent, 11 v. Limerick te Liverpool verw. Encarnacion, 11 v. La Pallice te Huil verw. Ferocia, 11 Huelva verwacht. Gerry S, pass. 11 Vlissingen n. Ellesmereport. Henrica, 11 Caen n. Sharpness. Ida D, verm. 11 v. Antw n. Stettin. Joost, 8 te Domsjo. Jaba, vertr. 11 v. Rotterdam n. St. Maartensdijk Jan, 11 v. Amsterdam n. Domsjo. Jan Kreumer, 11 v. Londen te Rotterdam. Jokurma, 11 v. Sunderland n. Struer. Julia Mary, 10 te Antwerpen. Kaap Falga, 8 te Zaandam. Kaap St. Vincent, 10 v. Dordrecht n. Domslo. Koningin Juliana, U v. Norrkoping te South ampton verwacht. Koningshaven, 11 v. Casablanca n. Cork. Lacra, pass. 11 Vlissingen n. Londen. Misland, 11 v. Rotterdam te Leith. Matthew, 11 v. Oslo te Gothenburg verw. Marcella, verm. 11 v. Kirkcaldy n. Gonfreville Nieuwland, 11 v. Grangemouth te Rotterdam. Nottingham, 11 v. Boston te Rotterdam. Niobe, 11 v. Kotka te Amsterdam. Noorderhaven, verm. 11 v. Stettin n. Boston. Nassauhaven 11 v. Rotterdam te Antwerpen. Oosterburgh, 11 v. Antwerpen te Rotterdam. Plato, 10 v. Valencia n. Alicante. Port Talbot, 17 v. Antw. te Vlissingen. Ponza, 5 te Oskarshamn. Spolanda, 11 v. Great Yarmouth te R'dam. Surte, 11 v. Huil te Rotterdam. Servus, 11 v. Antwerpen te Ipswich verw. Sambre. 11 v. Londen te Rotterdam. Setas, 11 v. Newport Mon te Selzaete verw. Sonsbeek, verm. 11 v. Liverpool n. Duinkerken Trompenburgh, 11 v. Rotterdam te Kingslynn. Theano, 11 v. Dublin te Rotterdam. Tilly, 8 v. Gent n. Vasteras. Turgall, 11 v. Londen te Rotterdam. Veenenburgh, 11 v. Middlesbro te Rotterdam Violette Erica, 11 v. Bordeaux te Bayonne. Volharding, nacht 13-14 Gent verwacht. Westerdok, 10 v. Londen n. Amsterdam. Zevenbergen, 11 Tunis te Tripoli. Zeehaan, verm. li v. Antw n. Gdynia. SLEEPVAART Humber, 10 90 m. Z. Kp. Finisterre. Loire, pass. 10 Pantellaria n. Port Said met Pax en graandok zuiger met bak. Thames, 10 80 m. ZW. Dover met tanker. Tyne, 10 230 m. NW. Port Said met Louis Per- rier n. Port Said. t V. WIJNKOPERIJ DISTILLEERDERIJ DE MODERNE FIETS IN KLASSIEKE SCHOONHEID n GROTE HOUTSTRAAT 158 TELEFOON 15426 LEIDSESTRAAT 20 TELEFOON 16067 Wij vragen voor enige afdelingen: GEHUWDE DAMES kunnen event, voor halve dagen wor den aangenomen. Vrij reizen. WASSERIJ HOEK EN VAART Bloemendaalsestraatweg 17, Santpoort (Stat.) ELECTROTECHNISCH BUREAU NIJMAN Spaarne 34 hoek Damstraat vraagt voor spoedige indiensttreding Aanmelden tussen 5 en 7 uur. GEVRAAGD 4de kl. Lyceum in leraars- of onderwijzersgezin met kin deren. Toezicht op huiswerk. Brieven met condities onder no. 243 bureau van dit blad. De Directie van de zoekt op korte termijn voor een bij haar in dienst zijnd echtpaar zonder kinderen keuken en w.c. in de gemeente Haarlem. Brieven aan voornoemde Directie. 7 kam., badk., keuk., zold., fl. tuin etc. 45.000.gebr. condities. Huisv.verg. vereist. Bevr. Mak.kant.: ZELFBED.ZAAK Fa. W. ZWANENBURG en ZN. vraagt Binnenweg 149 H'stede; na 6 uur Santpoorterstr. 54 Haarlem Bij de Provinciale Planologische Dienst van Noordholland bestaat gelegenheid tot plaatsing van een met diploma H.B.S. of M.U.L.O. Salaris naar leeftijd en ervaring. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de Hoofdingenieur- Directeur van de Provinciale Waterstaat van Noordholland, Nieuwe Gracht 47 te Haarlem. Ged. Oude Gracht 67 - Telefoon 10398 Leldsevaart 442 - Telef. 38955 - Haarlem Ateliers voor Lingerie, blouses en pyjama's heeft plaatsing voor: ter opleiding voor diverse afdelingen. Aanmelding dagelijks van 812.30 en 1417.30 uur of na tel. afspraak.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 3