Naast Vrouwehekbrug in aanbouw verrijst walmuur van Prinsenbrug Kort en bondig J TAXI 18000 Agenda voor Haarlem Frans Halsmuseum Westelijke randweg bedreigt de beste bloembollengrond Verre van fraai Opnieuw dwaalt hert in Haarlems omgeving Papieren Prinsenbrug bijna gereed Uitspraak in conflict bij Dierenbescherming Programma van de f vacantiespelen Dubbelspoor Overveen- Zandvoort in aanleg SLEUTEL WEG? Een week gevangenis wegens mishandeling 6 Een nieuw middel tegen VOETPIJNEN Examens HAARLEM Engelse padvindsters in Bloemendaal En nu nog maar 3 NACHTJES SLAPEN Leeslust in cijfers Eis van oppositie toegewezen Motorrijder op Schoterweg tegen vluchtheuvel Od de Schoterweg ter hoogte van de Krugerstraat wilde gisterochtend omstreexs zeven uur een motorrijder, de 48-jarige timmerman D. M., die in Noordelijke ricn- ting reed, een militaire vrachtauto passe ren, die echter zonder het daartoe vereiste teken de Kleverlaan inzwenkte. De motor rijder moest daarbij zover naar links uit wijken, dat hij tegen de vluchtheuvel reed en een val maakte, waarbij hij aan een knie werd gewond en zijn motor werd be schadigd. Afscheid telefonist van Buggenum Dames voetbal in het Heemsteedse Sportpark „DE SLEUTELSPECIALIST" Incasseerder het huis uit geslagen Burgerlijke Stand van Haarlem Weekblad voor Bloembollencultuur: ZATERDAG 13 AUGUSTUS 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT DE WERKZAAMHEDEN VOOR de bouw van de Vrouwehekbrug en de voor bereiding tot de bouw van de Prinsenbrug, die in het begin van dit jaar met vijf weken vertraging zijn begonnen, zijn onder begunstiging van het weer zover ge vorderd, dat de achterstand op het werkschema vrijwel geheel is ingelopen en in sommige onderdelen zelfs in een kleine voorsprong is omgezet. Aan de rechterzijde van de in aanbouw zijnde Vrouwehekbrug, waarvan de funderingen thans gereed zijn en de opbouw in volle gang is, ziet men de in het Spaarne buigende walmuur verrijzen, die zal aansluiten aan het landhoofd van de Prinsenbrug. Op de voor grond, eveneens ter rechterzijde van de nieuwe Vrouwehekbrug steekt ook reeds een stuk van de betonnen fundering uit de grond, juist waar de hoek zal komen tussen de Vrouwehekbrug en de oprit van de Prinsenbrug. B. en W. en de gemeenteraad van Haar lem hebben deze week tezamen en in ver eniging de vervulling van de belangrijke vacature bij het bedrijf van Openbare Werken in een impasse gerangeerd. Samengevat komt het er hierop neer, dat de raad voor de tweede keer de enkelvou dige voordracht voor de benoeming van een directeur heeft afgewezen en uitdruk kelijk een keuze wenst uit meer dan één candidaat, waar tegenover het College heeft gesteld, dat het slechts bereid is dit te doen, wanneer het ervan overtuigd is, dat ook de op de tweede of derde plaats aan te bevelen candidaten in elk geval vol doen aan de normen welke het voor deze betrekking heeft gesteld. Er komt nu een nieuwe sollicitantenoproep, waarna B. en W. weer bij de raad terugkomen met een aanbeveling. Deze gang van zaken bevre digt niemand en zeker de gegadigden voor deze functie niet. Oppervlakkig gezien kan men deze gang van zaken toeschrijven aan een wederzijds gebrek aan vertrouwen, maar het is de moeite waard de oorzaken van dat gebrek na te gaan. In het algemeen kan men zeggen, dat na de wethoudersverkiezingen van twee jaar geleden sommige fracties critischer tegen over het College van B. en W. zijn gaan staan dan daarvoor het geval was. Deze reserve is soms tot uiting gekomen bij voorstellen, waarvan het belang in geen enkele verhouding stond tot de daartegen kenbaar gemaakte bezwaren. Het is dui delijk, dat de bestuurskracht van de ge meenteraad door een dergelijke situatie niet wordt vergroot. Het was al aanstonds evenzeer duidelijk, dat dit weinig milde klimaat ook van in vloed zou zijn bij de behandeling van de enkelvoudige vpordracht ter vervulling van de directeursvacature bij Openbare Wer ken. Maar belangrijker is, dat het College zich niet vooraf tegen de opkomende bui heeft gewapend door de raad ervan te over tuigen, dat ook het bedrijf van Openbare Werken zelf vertrouwen stelde in zijn be leid. Hiermee bedoelen wij niet, dat het Col lege eventuele sollicitanten uit dat bedrijf had moeten bewegen hun sollicitatie in te trekken. Wel, dat deze gegadigden op de hoogte gesteld hadden moeten worden van de beweegredenen van B. en W. om hun voordracht op te stellen zoals zij hebben gedaan en dat zij in de gelegenheid waren geweest hun eigen visie op de toekomstige bezetting van de top van Openbare Werken toe te lichten. Wij hebben een der gemeente-ambtena ren die mede belast is met de personeels- selectie eens horen verklaren, dat het voor de sfeer in een werkgemeenschap de mede zeggenschap van het personeel van minder belang is dan de medewetenschap. Wij hadden zo gedacht, dat het College van B. en W., dat anders dikwijls blijk geeft mo derne inzichten te huldigen, deze gulden regel der bedrijfspsychologie niet zou ver waarlozen. Het is wel zeker, dat de raad deze kant van de kwestie in haar overwe gingen heeft betrokken. En tegenover mensen, die vele tientallen jaren hun krachten vaak op voor de Haar lemse samenleving zeer profijtelijke wijze hebben gebruikt, lijkt ons dit beleid verre van fraai. J. H. B. ADVERTENTIE Dit is werkelijk een uit stekend en toch eenvou dig middel tegen pijnlijke, brandende voeten. Wrijf de pijnlijke plaatsen des morgens in met een wei nig Go-On. De uitwerking is verrassend; de pijn verdwijnt, de huid wordt zacht, de voet blijft fris. Go-On laat geen vlekken na, want het dringt onmiddellijk in de huid. waar het zijn weldoende werking uitoefent. Neem de proef! Koop vandaag nog een tube Go-On. Terwijl de aanwezigheid van een wilde reebok in de Kennemerduinen tot voor kort nog door sporen werd aangetoond, zijn er bij de politie berichten binnengekomen, die er op wijzen dat er ook aan de Oostzijde van Haarlem een hert ronddoolt. Vrijdag morgen omstreeks acht uur zag men in Schalkwijk het dier op een weiland lopen maar bij nadering van mensen verdween het met grote sprongen in de richting van de volkstuintjes bij de Schipholweg. Een paar uur later werd het dier gesignaleerd in een weiland aan de Vijfhuizerdijk en nog een paar uur later nam een politie agent het waar in een weiland bij de Schipholweg. Verder werd er die dag niets meer van het hert vernomen. Ook in de omgeving van Hoofddorp werd gedurende veertien dagen telkens een hert gezien, waarvan het waarschijnlijk wordt geacht, dat dit hetzelfde is als de thans ten Oosten van Haarlem ronddolende hoefganger. Of het ditzelfde hert is, dat ook in de Kennemerduinen werd „gespoord" lijkt niet zo waarschijnlijk. In ieder geval worden noch in de Hout, noch in Groenendaal, noch in „Meer en Bos" noch in het hertenkamp van het Hoofddorpse wandelpark herten vermist, zodat de veronderstelling gehandhaafd blijft, dat de herten, indien het er althans meer dan één zijn, afkomstig zijn uit het Gooi en opgejaagd werden door het sterk toegenomen toerisme naar dit recreatie gebied. Utrecht. Geslaagd, voor het examen Frans MO-A: mej. W. H. van Hoek te Haarlem. Hoofdakte examen Rijkskweekschool; ge slaagd voor de verklaring B: de heren P. A. van Ruiten, Lisse; C. J. Kuijper, Berkhout; B. H. L. Aulbers, Heiloo; Chr. C. Linnen- bank, Amsterdam; J. M. Ambrosius, St. Pancras; M. E. Ahlers, Amsterdam. Geslaagd voor het diploma stuurman KVH de heer H. J. Kerkhoff. Opgeleid door het Eeevdart-instituut „IJmuiden". De aannemersfirma V. de Vries, die in Haarlem ook reeds de Zinneveltbrug en de Orionbrug bouwde, past bij het maken van de drie bogen een interessante methode toe. De brug moet namelijk een totale breedte krijgen van twaalf meter. Dat zou dus betekenen, dat voor iedere boog een twaalf meter lange bekisting noodzakelijk zou zijn, hetgeen een vrij kostbare ge schiedenis is. De aannemer past echter een methode toe, waarbij slechts een bekisting van een derde van deze lengte nodig is. Hij bouwt elke boog in drie aansluitende stukken. Wanneer het eerste boogstuk klaar en „gestort" is wordt het formeel, zoals de vakterm voor een dergelijke be kisting luidt, er onderuit geschoven zodat het opnieuw dienst kan doen voor het tweede, en daarna nog gens voor het derde stuk. Men zal weldra gereed komen met de eerste boogstukken, waarna dus de be kisting wordt opgeschoven voor de tweede. De aansluitende walmuur aan de Noord zijde van de Vrouwehekbrug is reeds op de bedekking en het hek na gereed. Men hoopt in October met dit werk gereed te komen en dan zal ook de oprit voor de Prinsenbrug zover gereed zijn en de bouw van deze brug over het Spaarne zijn be gonnen. Het verkeer langs het Spaarne zal dan ook al van de Vrouwehekbrug gebruik kunnen maken, zij het voorlopig op een kleinere wegbreedte langs het nieuwe brugproject. De Prinsenbrug nadert ook haar vol tooiing, althans op papier. Over drie we ken kunnen de besteksklare tekeningen aan Burgemeester en Wethouders aange boden worden. De voorbereiding van de bouw is in twee gedeelten gesplitst. De Haarlemse machinefabriek voorheen Ge broeders Figee ontwierp de beweegbare delen, Openbare Werken, dat uiteraard ook de supervisie over het geheel had, de vaste overspanningen. Er komen vier overspanningen, waarvan een als basculebrug met een lengte van bijna elf meter aan de zijde van de Vrou wehekbrug (voor het beweegbare deel van de spoorbrug), vervolgens drie overspan ningen van twaalf-en-een-halve meter, waarvan de middelste als hefbrug wordt uitgevoerd. Het openen van de basculebrug vergt vijftig seconden, dat van de hefbrug slechts dertig, maar die gaat dan ook slechts anderhalve meter de hoogte in, vol doende om gelijk te komen met de onder kant van de vaste overspanning der spoor brug, die vier meter boven NAP ligt. Die hefbrug is overigens van een bijzondere constructie, waarbij een nog vrij recente vinding wordt toegepast. Het heffen gaat ADVERTENTIE COOOOCOOOCOOCCOCOOCCOCOOCCCCCCCODICCOOCODCCCOOCCCOOOCCCC Hedenavond p bijzondere openstelling met 3 i kaarslicht van 20.1522.30 uur s oocoooooooooc<xxxxoocooocooc>cooooocxx>Dooooocx)cxxocooocod' Achttien Engelse padvindsters van de Girl Guides uit Abbingdon verblijven momenteel in ons land als gasten van de Bloemendaalse Capreragroep. Dit is een tegenbezoek voor de reis die de Nederlandse meisjes vorig jaar naar Engeland maakten. De Engelse groep, die onder leiding staat van mrs. Gowring en captain J. Wilson, heeft eerst samen met de Caprera-padvindsters een kamp gehouden in Epen, van welke plaats uit verschillende tochten zijn gemaakt. Men bezocht onder meer de tentoonstelling Sonsbeek, het Air borne Kerkhof en Ommen. Van 9 tot 18 Augustus verblijven de Engelse meisjes in Bloemendaal en Overveen en zul len van hier uit diverse tochten maken naar Amsterdam. Alkmaar, Haarlem, Marken en Delft. Op 18 Augustus gaan zij weer aan boord van de boot, die hen van Hoek van Holland naar Engeland terugbrengt. namelijk niet met behulp van tegenwich ten, maar door hydraulische persen. De brug rust als een tafel met vier poten in vier cylinders. Het probleem, dat daarbij opgelost moet worden, schuilt in de noodzaak om de vier „poten" van de brug gelijktijdig, zonder onderlinge afwij kingen, te laten rijzen en dalen. Daartoe worden aan weerszijden van de hefbrug in de pijlers serf pompen geplaatst die on derling electrisch gesynchroniseerd zijn welke de bewegingen van de brug „slaafs" (vandaar de benaming serfpomp) volgen en elke afwijking automatisch corrigeren. Het brugwachtershuisje, waarin de hef brug bediend wordt, bevindt zich op de pijler tussen de hefbrug en de vaste over spanning tussen hefbrug en basculebrug. De basculebrug wordt niet van het brug wachtershuis uit bediend, de schakelkast ADVERTENTIE Neem nu de laatste verrassingscouvertjes. Vandaag en morgen nog te krijgen bij Uw winkelier. Ggk. Min, v. Just. 22-ll-'54 LO 520/052 Adv. aangeboden door de AaBe Wollendekenfabrieken, Tilburg In het Weekblad voor Bloembollencul tuur van 12 Augustus komt een artikel voor over de vraag of de Westelijke randweg in de toekomst de beste boïlengrond zal op slokken. De schrijver uit zich daarin op sombere wijze over de toekomst van de bollengronden nu Gedeputeerde Staten van Noordholland hebben duidelijk ge maakt, dat zij de voorkeur geven aan een Westelijke randweg, die in Zuidelijke rich ting langs de spoorlijn gaat. Het is, aldus de schrijver van het artikel, nog geenszins zeker, dat de Zuid-Hollandse Provinciale Waterstaat tenslotte niet met een plan voor aansluiting bij de Westelijke randweg zal komen, waardoor ook in Zuid-Holland meer boïlengrond voor wegenaanleg ver loren zal gaan dan op het ogenblik ver wacht wordt. Zowel de plannen voor de Westelijke als de Oostelijke verbindingen staan nog niet vast, zo vervolgt de schrijver, en het is dan ook noodzakelijk, dat men bij het opstellen ervan rekening zal houden met de econo mische betekenis van de boïlengrond en de belangen van de bollenstreek. Teneinde dit zoveel mogelijk te bevorderen is de grootst mogelijke activiteit van de erbij betrokken gemeenteraden, personen en verenigingen uit het bollenvak in hoge mate gewenst. Uit het artikel ontlenen wij voorts nog de volgende passages: Zou het bestaande ontwerp, oni de rand weg van de Zandvoortselaan in Zuidelijke richting langs de spoorbaan te maken, wor den uitgevoerd dan zou hierdoor een maxi maal aantal hectaren boïlengrond aan zijn tegenwoordige bestemming worden ontrok ken. Voor een belangrijk deel zou deze weg dan op goede boïlengrond worden aange legd. Temeer omdat men ten Zuiden van Vogelenzang een aansluiting zal moeten zoeken op de bestaande wegen in Zuid- Holland. In dat geval zal de toekomstige weg ten Zuiden van Vogelenzang dwars door de bollenvelden in de richting van De Zilk gaan. Het staat echter nog geenszins vast dat dit zal gebeuren. De Zuid-Hol landse Provinciale Waterstaat wacht na melijk met het verbreden en verbeteren van de bestaande weg bij De Zilk en Noordwijkerhout op het besluit van Pro vinciale Staten van Noordholland. Zouden deze het ontworpen tracé langs de spoorbaan kiezen dan is het zeker niet uitgesloten dat de Provinciale Waterstaat van Zuid-Holland een nieuw ontwerp voor aansluiting maakt, waardoor wellicht nog meer boïlengrond verloren zou gaan. Het is bekend, dat het gemeentebestuur zich met kracht tegen een dergelijke ont wikkeling zou verzetten, omdat deze niet in het belang van de gemeentenaren kan Aan de rechterkant van de Vrouwehek brug, waarover de drie bogen zich al duidelijk aftekenen temidden van de bedrijvigheid in de bouwput, ziet men de aansluitende walmuur van het land hoofd van de Prinsenbrug verrijzen. staat aan de Oostzijde van de basculebrug, omdat de brugwachter zich daar toch moet bevinden om de bruggelden van de pas serende schippers te incasseren. In het bruggehoofd aan de zijde van de Vrouwe hekbrug bevindt zich de motor voor de basculebrug en pomp welke modder en vuil wegwerkt welke van het brugdek glij den telkens wanneer deze zich in geopen de stand bevindt. Openbare Werken hoopt nog dit jaar met de uitvoering van de Prinsenbrug te kun nen beginnen: dat hangt uiteraard niet al leen af van de snelheid waarmee B. en W. en de raad zich door de bestuurstechnische en administratieve voorbereiding slaan, maar ook van de vlotheid waarmee de rijksgoedkeuring voor dit ongeveer ander half millioen vergende project wordt ver kregen. In Juli werden er door de Haarlemse Stadsbibliotheek 24.088 boeken uitgeleend, waarvan in de hoofdbibliotheek 11.797, in het filiaal Haarlem Noord 4405, in het filiaal Haarlem Oost 1378, in het filiaal Spaarndam 177, in de muizekbibliotheek 767 en in het Tehuis voor ouden van dagen 200. Het aantal door jeugdbibliotheken uitge leende boeken is, verdeeldl over de biblio theken Schouwtjeslaan 2501; Haarlem Noord 1714; Haarlem Oost 963 en filiaal Spaarn dam 186. Het bezoekcijfers (5164) van de leeszalen valt te specificeren in de hoofdbibliotheek krantenzaal 2722; de hoofdbibliotheek lees zaal 1510; het fliaal Haarlem-Noord 464; het filiaan Haarlem-Oost 80; de jeugdbibliotheek Schouwtjeslaan 171 en de jeugdbibliotheek Haarlem-Oost 217. zijn. Men heeft echter belangrijke uitwijk mogelijkheden door de oplossing op het ge bied van Noorwijkerhout te zoeken. Ook in dat geval zou er echter bijzonder veel boï lengrond opgeofferd dienen te worden. Wie namelijk denkt, dat de oppervlakte, die met de aanleg van een weg gemoeid is, niet zo groot is, vergist zich. Er moeten name lijk bruggen en tunnels komen, er zullen hoeken worden afgesneden, waardoor een renderende bewerking van de resterende perceeltjes nauwelijks meer mogelijk is. Niet gemakkelijk Niemand zal beweren, dat het vinden van de juiste oplossing een gemakkelijke taak is. Zou men de weg meer Westelijk aanleggen dan komen onmiddellijk de na tuurliefhebbers en zij, die een flink recrea tiegebied in dit deel van het land nood zakelijk achten in het geweer. Terecht ove rigens, maar uit andere motieven dan eco nomische. Welke belangen dienen het zwaarst te wegen? Het is bijzonder moeilijk om daarop een duidelijk antwoord te geven. Vast staat echter wel, dat èn goede sociale verhou dingen èn een zinvolle recreatie vrijwel uitsluitend mogelijk zijn als de economi sche basis waarop een volk staat, sterk is. Dit houdt in, dat de economische betekenis van de zo waardevolle bloembollengronden bij het opstellen van de wegenplannen uitermate belangrijk zijn. Oplossing? Sprekend over de vraag of de randweg in het Westen wel dringend noodzakelijk is, vervolgt de schrijver; De Oostelijke randweg biedt grotere mogelijkheden, mits men deze zou doortrekken tot de bestaande rijksweg ten Oosten van Sassenheim. Ten eerste is het verkeer hiermee gebaat om dat deze weg uitstekend aansluit op een grote hoofdweg; ten tweede omdat deze bijna in rechte lijn naar het Noorden bui ten Haarlem om kan gaan met een vrij korte aansluiting op de Velser- en latei- op de Hembrugtunnel, hetgeen met de Wes telijke randweg slechts ten dele het geval is. De wegen in de bollenstreek zouden hierdoor eveneens belangrijk worden ont last en men zou in een keer het probleem om een goed en veilig verkeer te verkrijgen buiten de kom van Sassenheim, Lisse, Hil- legom en Heemstede om, hebben opgelost zonder beslag te leggen op de voor de bloembollenteelt onmisbare gronden. Beter één goede Oostelijke randweg van Zuid naar Noord, dan een halve oplossing met een Westelijke weg en een opgelapte He renweg plus nog een korte Oostelijke rand weg. De fungerend president van de Haar lemse rechtbank mr. N. Reeling Brouwer heeft vanmiddag uitspraak gedaan in het kort geding, dat tien leden tegen het be stuur van de Haarlemse Vereniging tegen het mishandelen van dieren aanhangig had gemaakt. Gevraagd werd, dat het bestuur bevolen zou worden voor 1 October een ledenver gadering te beleggen en dat aan deze tien leden inzage van de ledenlijst zal worden verstrekt, op straffe van een boete van vijf tig gulden per bestuurslid bij niet-nako- ming van deze verplichting. Mr. N. Reeling; Brouwer heeft de eisers ontvankelijk verklaard en veroordeelde de gedaagden, het bestuur van de Vereniging tegen het mishandelen van dieren in Haar lem en omstreken, aan deze eis uitvoering te geven met dien verstande, dat overeen komstig het reglement van de vereniging vóór 30 October 1955 een ledenvergadering wordt uitgeschreven. Voorts, dat binnen veertien dagen na deze uitspraak de eisers inzage verschaft wordt van de ledenlijst. De gedaagden worden veroordeeld tot een dwangsom voor iedere overtreding en voor iedere dag dat aan de eis niet of niet ge heel gevolg wordt gegeven. Voorts zijn de gedaagden tot de kosten van het geding veroordeeld ten bedrage van 260,70. De eisers wilden een vergadering vóór 1 October maar de uitspraak luidt „vóór 30 October", waarschijnlijk om de vereni gingsactiviteit in September, wanneer er manifestaties en collecten worden gehou den, niet te verstoren. Hangende de uitspraak in dit kort geding ontvingen wij nog enkele ingezonden stuk ken over het Dierenbeschermingsconflict. Daar het een goed gebruik is de discussie te staken gedurende de tijd, dat een geschil in behandeling is bij de Justitie, hebben wij deze brieven niet opgenomen. Nn een uitspraak van de rechter is verkregen is een voor alle Dierenbeschermers in Haar lem duidelijke situatie ontstaan. Naar onze mening heeft het geen enkele zin om daar over de gedachtenwisseling opnieuw te be ginnen, temeer omdat alle aspecten van deze zaak nu ruimschoots in ons blad zijn behandeld. Dit betekent, dat wij, zolang nieuwe feiten zich niet voordoen, geen brie ven aan de redactie over dit onderwerp zullen opnemen. (Red.) ccc*x<x>ccocxx;oooco:Gcoc>oocxjoooax>3000coocooooocccoococ« Het vacantiespelen-programma van i het Haarlems Speeltuin Verbond voor 8 15 Augustus voor alle tuinen luidt: ZWEMFEEST AAN DE HOUTVAART 8 3 (1013 uur). Opvoering van pantomine. ^o»oocooooocoD3cooooocaDooccooocoocooocooocccooc>30oo<xo In de loop van deze week hebben perso neel en technici van de Nederlandse spoor wegen een begin gemaakt met de aanleg van een tweede spoorbaan op het traject Overveen-Zandvoort. Toen in de laatste jaren van de oorlog beide rijbanen door de bezetter werden op gebroken, werd na de bevryding slechts één spoor weer gelegd, welke toestand tot heden gehandhaafd bleef. Het dubbelspoor, waarmede dus een oude toestand wordt her steld, hoopt men in het komende najaar gereed te hebben. Met het oog op deze werkzaamheden is ook begonnen met de vernieuwing van de brug over de weg bij Kraantje Lek in de spoorlijn Overveen-Zandvoort. Met de aanleg van de tweede spoorbaan is een begin gemaakt op het stationsemplagement te Zandvoort. Het gemeentebestuur van Zandvoort ijverde reeds lang om de spoor lijn Zandvoort-Overveen weer op haar vooroorlogse dubbelspoor te zien brengen, gezien de sterke toeneming van het aantal dagjesmensen en de stroom van bezoekers bij wedstrijden op het circuit. Met ingang van Maandag zullen zij, die het gebouw van Publieke Werken van de Ge meente Bloemendaal, gelegen aan de Brou- werskolkweg te Overveen, opbellen niet meer de stem van telefonist J. A. van Buggenum te horen krijgen. De heer Van Buggenum, die vanaf 1945 de telefooncentrale bediende, heeft Vrijdagmiddag zijn functie wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd neergelegd. Van 1920 af was de heer Van Buggenum in dienst van de gemeente Bloe mendaal, eerst bij de dienst plantsoenen, later in het gebouw van Publieke Werken. Op een Vrijdagmiddag gehouden afscheids receptie sprak eerst de Bloemendaalse wet houder van Publieke Werken, de heer A. van Geluk, die de scheidende functionaris prees voor zijn werklust en ijver en hem dankte voor het werk dat hij in gemeentedienst had verricht. De directeur van de dienst van Publieke Werken, de heer IJ. E. Dijkstra, memoreerde eveneens het plichtsgetrouwe werk van de heer Van Buggenum en bood, namens de col lega's van het kantoor, een geschenk in enveloppe aan. Ook bracht hij dank aan mevrouw Van Buggenum voor de steun, die zij haar echtgenoot steeds gegeven heeft. Vervolgens spraken nog twee collega's van de heer Van Buggenum, de heer A. Donse laar met wie de scheidende functionaris werkte bij de dienst Plantsoenen en de heer P. C. van der Maas. De heer Van Buggenum dankte voor de belangstelling. Als opvolgster van de heer Van Buggenum zal met ingang van Maandag bij Pu blieke Werken als telefoniste in dienst treden mej. Neefjes. Op het RCH-terrein in Heemstede zullen Zondag 21 Augustus de damesvoetbal 'f- tallen aantreden van de Haarlemse club DCO en de Utrechtse club „Rievelo". De totale opbrengst van deze voetbalwed strijd zal worden afgedragen aan het Ko ningin Wilhelmina Fonds voor de kanker bestrijding. BINNENLAND Prins Bernhard heeft Vrijdag te Bilbao als eregast het internationale concours hip- pique bijgewoond. Hij volgde de wedstrijden met grote belangstelling. HAARLEM EN OMGEVING Jubileum koempoelan. Op 17 en 18 Sep tember houden de kerkelijke padvinders- en padvindstersgroepen, aangesloten bij de Nederlandse padvinders en het Nederlands Padvindsters Gilde een Jubileum Koem poelan in Winschoten. ADVERTENTIE LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL. 11493 Door de Haarlemse politierechter, mr. N. Smits, werd, conform de eis van de of ficier, een jongeman uit Velsen veroordeeld tot een week gevangenisstraf wegens het mishandelen van een incasseerder van een afbetalingssysteem. De incasseerder die in het ouderlijk huis van verdachte zijn func tie uitoefende, zou niet al te vriendelijk zijn opgetreden, waarop de verdachte kwaad was geworden en hem de kamer had uitgezet. Volgens de verdachte had de incasseerder hem in de gang een stomp in de maagstreek gegeven, waarna verdachte in woede ontstak en de ander op een regen van vuistslagen en stompen tracteerde. De kloppartij werd tot op de straat voortge zet. De officier van Justitie vond dat de han delwijze van verdachte die reeds vroeger ter beschikking van de regering gesteld is en tevens een veroordeling tot een voor waardelijke straf wegens diefstal in ver eniging achter de rug heeft, zo laakbaar was, dat naar zijn mening hierop een week gevangenisstraf moest volgen. HAARLEM, 12 Augustus 1955 GEHUWD: 12 Aug., J. F. Klooster en J. A. M. de Mooij; A. Chr. Kees en M. W. F. Jager; R. Hein en H. van Sitter; G. A. W. Nuyten en A. J. Goede. BEVALLEN van een zoon: 11 Aug., W. van Kalkenvan Macklenberg; S. M. IJzerman Bekooij; W. Sentenvan Beek; I. Buis Buss; J. VlegelsKos. BEVALLEN van een dochter: 11 Aug., Jkvr. C. D. van Olden—Quarles van Ufford; G. JongensKnook; G. W. Roselaar—Roth; 12 Aug., J. M. A. SteffersCohen; H. Stomps Harthoorn; G. E. BaayCastien. OVERLEDEN: 9 Aug., M. Valentijn, 67 j., Brouwersplein; 10 Aug., H. Zeilmaker—Bak ker, 69 j., Lucas Meijerstraat; 11 Aug., J. Vredenduin, 76 j., Raafstraat; P. B. M. van Soest, 5 m„ Zomervaart; M. H. Kelderman, 63 j., Twijnderslaan. ADVERTENTIE ZATERDAG 13 AUGUSTUS De Waag, Spaarne-Damstraat: Leden van het genootschap „Kunst zij ons Doel" expo seren gedurende Augustus onder het motto „Waag het erop" stadsgezichten en bloem- stillevens. Dagelijks van 10—17 en Zondags van 13—17 uur. Frans Hals: „Kouwe drukte", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Roxy: „Duel op de zeebodem", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Minerva: „The great adventure", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „3 rings circus", 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Vera Cruz", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Studio: „Wonderman", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Luxor: „Modern Times", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Lido: „De slaap wandelaar", 14 jaar, 7 en 9.15 uur en „De drift in het bloed", 18 jaar, 23.30 uur. Grote Markt, Vleeshal: Tentoonstelling „Madame" van 10 tot 17.30 uur. Spaarne Langebrug: Museumschip „Klein Artis", geopend van 10 tot 21 uur. Openluchttheater Bloemendaal, 20 uur, De Toneelgroep Cruys Voorbergh geeft een opvoering van „Don Quichot op de bruiloft van Kamacho". Circuit Zand voort, 14 uur, Nationale terreinraces. ZONDAG 14 AUGUSTUS De Waag, Spaarne-Damstraat: Leden van het genootschap „Kunst zij ons Doel" expo seren gedurende Augustus onder het motto „Waag het erop" stadsgezichten en bloem- stillevens. Dagelijks van 10—17 en Zondags van 1317 uur. Frans Hals: „De kinderen van Hiroshima", 12 jaar, 10.30 uur en „Kouwe drukte", alle leeft., 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Duel op de zeebodem", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Minerva: „The great adventure", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Peter Pan', 10.30 uur en „3 rings circus", alle leeft,, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur.Rembrandt: „Roman Holiday", alle leeft., 10.30 uur en „Vera Cruz", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Studio: „Sneeuwwitje", 10.30 uur en „Wonderman", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Modern Times" alle leeft, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Lido: „Tem- bo", 14 jaar, 11 uur en „De Slaapwandelaar", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Grote Markt, Vleeshal: Tentoonstelling „Madame", van 10 tot 17.30 uur. Spaarne Langebrug: Museum schip „Klein Artis". GeoDend van 10 tot 21 uur. Openluchttheater Bloemendaal, 15 uur, Pianospel door Emmy van Eden. MAANDAG 15 AUGUSTUS De Waag, Spaarne-Damstraat: Leden van het genootschap „Kunst zij ons Doel" expo seren gedurende Augustus onder het motto „Waag het erop" stadsgezichten en bloem- stillevens. Dagelijks van 10—17 en Zondags van 1317 uur. Frans Hals: „Kouwe drukte',' alle leeft., 2.30, 7 en 9.15 uur. Roxv: „Duel op de zeebodem", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Minerva: „Gullivers reizen", alle leeft., 2.30 uur en „Als de dauw hangt, komt er regen" 18 j., 8.15 uur. Cinema Palace: „Peter Pan", 10.30 uur en „3 rings circus", 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Roman Holiday", alle leeft., 10.30 uur en „Vera Cruz", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Studio: Vacantieprogram, ma, 10.30 uur en „Wonderman", alle leeft., 2.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: Montague's Jeugd- variété, 10.30 uur en „Modern Times", alle leeft., 2, 7 en 9.15 uur. Lido: „De slaapwan delaar", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Grote Markt, Vleeshal: Tentoonstelling „Madame" van 10 tot 17.30 uur. Begijnhofkapel, 8 uur, Interkerkelijk Evangelisatie Comité. Spaarne- Langebrug: Museumschip „Klein Artis", ge opend van 10 tot 21 uur.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 14