ZE VEN DA GEN HAARLEM BOSCH In de rij voor de nachtcactus Kort en bondig ISRAEL ENGELAND WAAG HOE VOETPIJNEN TE BESTRIJDEN Amitsur en Shlomit uit de kiboets Lahav Brand in eigen huis William en Patricia goudsmid en secretaresse Yam mensen en dingen onder de Damiaatjes Romke de Waard liet de klokken zingen 7 Haarlems orkest oogstte veel succes Kenau per helicopter in vaderstad terug Ruim 2200 gulden voor Rode Kruis in Zandvoort maar oh-wee als bloemen zélf praten konden! Diefstallen in R.K. kerken Rumoerig morgenkrieken in het Bullenhof je Twee motorrijders botsten: elfjarig meisje gewond Burgerlijke Stand van Haarlem Nachtcactus Blijde kellner Heropening Reeds meer dan 50 jaar hjP, Bougie voor iedere motor Burgerlijke Stand van Heemstede VRIJDAG 19 AUGUSTUS 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Vele honderden hebben Donderdagavond de gelegenheid le baat genomen in de kassen van de Haarlemse Stadskweektnin de bloeiende nachtcactus te bewonderen. Twee uren lang schuifelden de kijkers voetje voor voetje langs de mysterieuze bloem. Ook vanavond kan men haar nog zien bloeien. De foto geeft een beeld van de drukte. Seizoenjolijt in Zandvoort Het valt moeilijk te schatten, hoevelen Donderdagavond naar het Raadhuisplein in Zandvoort waren gekomen om het slotconcert dat de Tilorerkapel uit Haarlem gaf te be luisteren. In elk geval zijn dit er enkele dui zenden geweest, die van acht uur tot half elf hebben genoten van de humor en jolijt, die de kapel voor de pauze als Tiroler- daarna als de boerenkapel „De Hooischelf" in mu ziek en zang bracht en het groeide uit tot een evenement, dat in seizoen 1955 zal geboek staafd blijven als een der meest gewaardeer de gebeurtenissen. Daar het hier tevens het vijfde seizoen betrof, dat thans door de kapel werd besloten, was aan dit optreden een extra feestelijk karakter verleend door het optreden van de bekende conférencier Kees Stet. die met zijn humor uit West-Friesland ware lachorkanen ontketende. I-Iet gebodene kwam thans, doordat de politie extra orde maatregelen had genomen, bijzonder goed tot zijn recht. De Haltestraat was reeds halver wege en Raadhuisplein, Kerkplein, Kleine Krocht, Grote Krocht en Oranjestraat geheel voor het verkeer afgesloten en tot ver in deze straten stonden de mensen opeengepakt. Men zat zelfs op de daken van de het Raad huisplein omringende huizen. Zowel de kapel als de conférencier moesten na afloop danken voor de hartelijke ovaties. Een perfecte ge luidsinstallatie zorgde ervoor dat alles ook op vrij verre afstand buitengewoon goed te horen was. Zo werd dit feestconcert, mede dank zij het prachtige zomeravondweer, tot een festijn van vreugde en uitgelaten seizoenjolijt, waar aan door jong en oud werd deelgenomen. Stichting „Touring Zandvoort", onder wier auspiciën deze avond tot stand kwam, heeft er velen mee aan zich verplicht. Het bestuur zal ongetwijfeld het meer organiseren van dergelijke gemoedelijk-gezellige avonden, die in deze intimiteit van de Zandvoortse dorps sfeer zo bijzonder tot hun recht komen, in ernstige overweging dienen te gaan nemen. Op Donderdagmiddag 25 Augustus zal Kenau Simonsz Hasselaar in haar vader stad terugkeren. Dat zal, blijkbaar om met het verleden radicaal te breken, per hef- schroefvliegtuig geschieden, welke daartoe om kwart voor twee op het sportterrein aan de Kleverlaan zal landen. Vergezeld van enige hellebaai-diers, die de ongunst der tijden overleefd schijnen te hebben, zal zij zich naar de Generaal Cronjéstraat be geven, om daar met behulp van haar zwaard de toegang tot een nieuwe levensmiddelen winkel te forceren. De jaarlijkse inzamelings-actie ten bate van het Nederlandse Rode Kruis heeft in Zandvoort een bedrag van 2288.opgele verd. Dit hoge bedrag het hoogste dat tot nu toe in Zandvoort ooit werd bijeengebracht is een bewijs, dat het werk van het Rode Kruis in de badplaats waardering ontmoet. Het bestuur van de afdeling Zandvoort be tuigt dan ook zijn grote erkentelijkheid aan allen, die meehielpen, dit resultaat te be reiken. ADVERTENTIE Bloemen zijn Uw tolk... Ze zouden er zich over beklagen, dat ze helemaal niet goed verzorgd worden. Want netjes schuin de stelen afsnijden en dan in schoon water zetten, is niet voldoende. Op water alleen kan immers geen mens en geen bloem leven. Wat U doen moet? Voeg alleen maar b\j het schone water Chrysal. Dat is snijbloemen- voedsel, dat Uw bloemen veel langer mooi houdt. Het water bljjft fris en zo'n pakje Chrysal kost bijna niets Wat Pokon is voor kamerplanten, is Chrysal voor snijbloemen. In Overveen is Donderdagmiddag een be gin van brand geweest maar de brandweer auto bleef daarbij op zijn plaats in de ga rage Van Wijk aan de Bloemendaalseweg. Personeel van deze garage ontdekte om streeks half drie, dat er brand was ontstaan in een stapel vuil op het terrein achter de garage. Met vier snelblussers kon men zelf het vuur overmeesteren, maar daar de vlammen reeds tot het dak van de garage kwamen werden tevens de brandwachten van het rayon Overveen van de Vrijwillige Brandweer Bloemendaal gealarmeerd. De zen konden bij „de brand in eigen huis" volstaan met de nablussing, waarmee men in een kwartiertje gereed was. Een dame heeft bij de politie te Amster dam aangifte gedaan, dat haar handtas met een inhoud ter waarde van 80 gulden is ge stolen uit de St. Nicolaaskerk aan de Prins Hendrikkade, toen zij zich daar 's morgens tijdens de kerkdienst naar het altaar begaf. De laatste tijd wordt herhaaldelijk bij de politie van dergelijke diefstallen aan gifte gedaan. Hooischelf stond in brand Hedenochtend omstreeks half vier ont dekte een reeds vroeg uit de veren zijnde bloemenkoopman dat in het Bullenhofje aan de Zomervaart een hooischelf in brand stond. Hij alarmeerde ogenblikke lijk de brandweer. Een grauwe ochtend schemering had nog maar nauwelijks de nieuwe dag aangekondigd toen de bewo ners van het Bullenhofje uit hun slaap gewekt werden door de activiteit van een aantal spuitgasten die snel ter plaatse wa ren gearriveerd en nog sneller de hooi- brand te lijf gingen. De verbouwereerde bewoners zagen hoe het vuurtje tegen de waterstralen sis send het onderspit dolf, en wel zo spoedig dat slechts een kleine hoeveelheid van de duizend kilogram hooi verbrandde. Het „geredde" hooi is echter door de inwer king van het bluswater als veevoeder niet meer te gebruiken, hetgeen voor de eigenaar (een in de buurt wonende kok) wel een flinke schadepost zal betekenen. De oorzaak van deze ochtendlijke brand is nog in onderzoek. ADVERTENTIE v Dit nieuwe middel brengt onmiddellijk verlichting, verzacht de huid en ver jaagt de moeheid. Het is heel gemakkelijk en ver- eist geen omslachtige, tijdrovende voetbaden. Wrijf de pijnlijke plaatsen 's morgens in met een weinig Go-On. Go-On werkt ver zachtend en verkoelend, laat geen vlekken na en is zeer voordelig. Probeer Go-On, U zult zeker tevreden zijn! Haal vandaag nog een tube Go-On in huis. Op de kruising van de Jan Nieuwen- huizenstraat en de Brouwersstraat in Haarlem zijn Donderdagavond om onge veer half negen twee motorrijders met elkaar in botsing gekomen, waarbij een ellfjarig meisje werd gewond en de beide motorfietsen zwaar beschadigd werden. Het ongeval ontstond omdat een <-er motorrijders komende uit de Brouwers straat geen voorrang verleende aan de motorrijder uit de Jan van Nieuwenhui- zenstraat. Een elfjarig meisje dat bij deze laatste op de duo zat werd door de aan rijding van haar plaats geslingerd en liep een vleeswond aan de rechterknie op. Zij is ter plaatse verbonden door de Onge- vallendienst en daarna overgebracht naar het Grote Gasthuis. Bij nader onderzoek bleek zij verder geen letsel te hebben op gelopen en is zij naar de ouderlijke wo ning vervoerd. ONDERTROUWD: 18 Aug., J. E. Dikmans en A. L. Datema; J. A. van Baar en C. P. Vrijaldenhoven; J. G. Westra en E. A. Over- hoff. GEHUWD: 18 Aug., M. van Huis en S. G van der Heijde; J. van der Putten en A .C Hoek; H. E. Prinsen Geerligs en H. Muller; W .van Gend en A. M. Smits; D. van Foeken en E. C. Poelstra; H. S. Lanson en L. S Kroon; J. J. Abspoel en M. Polak. BEVALLEN van een zoon: 17 Aug., Th VrolijkSchriek. BEVALLEN van een dochter: 15 Aug., C van der VechtKroezen; 17 Aug., M. G. M ArinkHegeman; C. Th. PisoKortekaas J. M. VijgeboomHasert; 18 Aug., M. L. J Gigengack—Korstjens; W. J. Steenken— Hoefsmit; A. VrenegoorTervoort; C. ter Haakde Jong; J. C. MeijlisKlumper; B MuizelaarBorger. OVERLEDEN: 15 Aug., G. Dik—Huisingh 76 j., Prinsessekade; H. J. H. Bos, 10 m., van Marumstraat; 16 Aug., B. J. van Ake, 74 j. Jansstraat; M. de Jongh, 74 j., Hoofman- straat; E. ParaskevopoulonVergos, 63 j. Kamperlaan; M. Kremer, 92 j., Koningstraat. Aluminium brug. De brug over de Klo veniersburgwal te Amsterdam zal worden verbreed. De onderbouw van de brug zal in alluminium worden uitgevoerd, hetgeen op de verbouwingskosten een besparing van 150.000 gulden betekent. Dit zal de eerste brug in Nederland zijn, die aldus in alumi nium wordt uitgevoerd. Brandende band om het lichaam. In de Albert Cuypstraat in Amsterdam staken een paar kleine jongens een oude autoband in brand. De bewoner van het huis, waarvoor zij aan het spelen waren, was op de stank van het brandende rubber niet gesteld. Hij gooide de brandende band naar de jongens. Een 12-jarige knaap kreeg de band over het hoofd. Hij liep ernstige brandwon den op en moest in een ziekenhuis worden opgenomen. De dader is in het politiebureau opgesloten. Staatsdiploma. Bij K.B. is ingesteld een staatsdiploma voor leraar in de stenografie. Dit diploma, zomede de daarop te plaatsen aantekening van leraar in de stenografie in een vreemde taal, zal worden verkregen op grond van het met gunstig gevolg afleggen van een examen, gehouden volgens het re glement in het K.B. vermeld, en een twee tal programma's. Oud-strijders. Een groep Nederlandse oudstrijders zal deze maand een bezoek bren gen aan Joegoslavië. De oudstrijders ver wacht men te Belgrado op 29 Augustus. Zij zijn voornemens 12 dagen in het land te blijven. De groep staat onder leiding van de heer. Prinse, de algemene secretaris van de oudstrijdersorganisatie. In de zomer van het vorige jaar brachten Joegoslavische oud strijders een bezoek aan Nederland. Geëlectrocuteerd. Op het veilingterrein aan de Croeselaan te Utrecht is de 18-jarige bankwerker J. W. Verkerk door stroom ge troffen en op slag gedood. V. was bezig met het boren met een electrische boormachine, waarvan de draden niet voldoende waren geïsoleerd. Het slachtoffer werd getroffen door een spanning van 380 volt. HAARLEM EN OMGEVING Geen spreekuur. Wegens hun vacantie zullen de Bloemendaalse wethouders mej. dr. M. E. Nolte en mr. J. C. C. W. Hijszeler op Dinsdag 23 Augustus nog niet het wekelijkse spreekuur kunnen houden. In de zomermaanden mengt zich tussen de vertrouwde mensen en dingen onder de Damiaatjes de veeltalige en veelkleu rige menigte toeristen; zij verblijven meestal niet lang hier, maar zij verblijven er hoogachtend. Zij maken de sierlijke vlaggenparade op het Stationsplein zinvol en geven de stad een zomerachtig accent ook als de zon niet schijnt. Zij krijgen van Haarlem een hartelijk welkom, zonder dat ze karrevrachten klompen en molentjes voorgezet krijgen; dat is elders al gebeurd. Daarom is Haarlem misschien zo geliefd bij de toeristen: de stad is als een oase in een drukbezet reisprogramma en misschien dankt ze dat vooral aan het feit, dat ze in de beruchte reisgidsen niet als zodanig vermeld staat. In de be faamde toeristen-oases zit de oase immers verborgen ónder de toeristen. De aantrekkingskracht zal wel van het Frans Halsmuseum uitgaan, maar het is Haarlem zelf die de attractie bevestigt. Op het zonnige binnenplein van het museum, in een weldadige rust, hebben wij gepraat met twee paartjes, het ene kwam uit Israel, het andere uit Engeland. Het eerste kwam uitsluitend om de schilderijen van Frans Hals te zien, het tweede wilde toch in Haarlem zijnde het museum niet overslaan. Het zijn twee verschillende manieren van Haarlem bezoeken, al is de grote overeenkomst dat de betrokkenen toch allen op het binnenplein van het museum in de zon zaten. Vooral opvallend was dat zij, de jeugdigen, in volle rust op deze stille binnenplaats zaten, terwijl viermaal bejaarde Amerikaanse dames luid pratend en schijnbaar opgewonden de stilte verstoorden en snel doorliepen. Amitsur Ilan (24 jaar) en zijn schone blonde vrouw Shlomit (20 jaar) behoren tot de honderd Israëliërs die de kiboets Lahav bevolken. Zij wonnen een prijs van vijfduizend gul den in een soort loterij en de overige kiboets-bewoners gaven hen toen drie maanden vacantie om een Europa-reis te ma ken; Frankrijk, Nederland, Engeland en Zwitserland. Zij vertellen enthousiast en vol idealisme over het leven in hun kiboets, waar een honderdtal zeer ontwikkelde joden in hechte saamhorigheid pioniersarbeid verrichten voor de geestelijke en materiële welvaart van Israel. Amitsur is land bouwer geworden en zijn vrouw Shlomit volgde een spoed cursus in het Weken van fruitbomen om haar man terzijde te kunnen staan in de kiboets, waar weinig water is, geen wegennet, weinig ontspanning en die vlak bij de gevaarlijke Arabische grens ligt. „Wij zijn nu twee uur geleden in Haarlem aangekomen", zegt Shlomit in bedachtzaam Engels, „en wij willen de werken van Frans Hals zien. Wij hebben niet veel tijd en daarom bezichtigen wij overal alleen het meest essentiële en dat is voor ons steeds in musea". Beiden hebben een weloverwogen programma opge steld en zijn uitstekend op de hoogte van de werken, die zij zullen gaan zien. Hun kennis is verbluffend en hun beoordeling zeer gefundeerd. Amitsur en Shlomit zijn uiterst sympathieke mensen. Zo jeugdig als zij zijn verraadt hun hele optreden niettemin een volwassenheid en ontwikkeling, die hun idealisme een onont koombare overtuigingskracht geeft. Zij kozen het harde leven in de kiboets, de lichamelijke arbeid „omdat Israel vooral be hoefte heeft aan een goede landbouw". Daarvoor gaven zij een studie aan de universiteit op en daardoor hebben Amitsur en Shlomit nu harde en grove handen. Op deze reis verzadigen zij nu hun honger naar kunst en als zij teruggekeerd zijn zal de hele kiboets daarvan profiteren. Zij zijn twee gezonde jonge mensen, die in hun lach een kinderlijke openhartigheid hebben. Maar als zij over hun kiboets spreken ligt een volwassen ernst op hun gezicht. „Wij hebben Hollandse koeien op de boerderij," zegt Shlomit, „die hebben we voor de melk; Engelse koeien hebbben we voor het vlees." Naast ons op de bank begint een man hartelijk te lachen. Hij is William Hodge, een Engelsman, die met zijn ver loofde het museum bezoekt. William Hodge (32 jaar) en Patricia King (30 jaar) vlo gen twee weken geleden naar Nederland om op eigen gele genheid, „zonder handboeken, voorschriften en reiswenken". van hun vacantie te gaan ge nieten. Zij bezochten Walche ren, Den Haag en Amsterdam. Hij is industrieel ontwerper van tafelzilver. Op die wijze verdient hij de kost om in zijn vrije tijd zich dan geheel te kunnen wijden aan het goud smeden, waarmee hij in de toekomst zich een bestaan hoopt te verzekeren. Hij is een rustige Engelsman, die over de kiboetskoeien de nuchtere op merking maakt tot d e Is raëliërs. „Jullie moeten een kruising zien te krijgen van die melk- en vlees-koeien, het spaart weer een hoop moeite". Zijn verloofde Patricia is secretaresse en zij zegt, dat het hoog tijd was om Neder land te bezichtigen: „Het is immers zo dichtbij". „Maar je kent Engeland nog niet eens", zegt William. „Dat voorrecht is alleen de -razende Ameri kaanse toerist beschoren", re pliceert Patricia. Zij houden niet van razend toerisme. „We zoeken graag zelf wat we mooi vinden, dan heb je er ook veel meer ple zier van". Zij reizen rustig, verblijvend waar zij het pret tig vinden en doorreizend waar het hen niet bevalt. De groot ste indruk heeft op hen ge maakt: „De kleur in Holland, die is zo helder en verkwik kend, dat ik er in Londen nog lang op hoop te teren", zegt William. Zij appreciëren in Haarlem vooral, dat de toerist er als een burger kan rondlopen, zich eigen kan maken met de stad, zonder dat er een manier voor is vastgesteld. „Wij blijven nog een halve week in Nederland en dan gaan we thuis eens rustig alle indrukken tot ons laten ko men, want in perspectief zie je het helderst", zegt Patricia. En als hun indrukken van Ne derland dan „een vaste orde" hebben gekregen, gaan ze be slissen waar ze volgend jaar hun hele vacantie in Nederland zullen doorbrengen. „Dit is eigenlijk een aanloop, een tocht voor een overzicht; volgend jaar gaan we er in alle rust van profiteren, dan blijven we op één plaats". Het 134 jaar oude Haar lemse schildersgenootschap Kunst zij ons doel" blijkt, alle andersluidende bewe ringen ten spijt, zijn jeiigdig hart te hebben behouden. Daarvan getuigt in deze maand ook het keurige groene vouwblaadje, dat in vier talen de belangstellen den animeert tot een be zoek aan de zetel van het Genootschap, Lieven de Key's grijze Waag aan het Spaarne. De actieve voorzitter van K.Z.O.D., Leen Spierenburg, ontwierp het evenwichtig, maar lang niet conventio neel ingedeelde foldertje tussen neus en lippen, 't Was het werk van een half uur, het 'schetsje op het ti telblad stond er in drie mi nuten", zo vertrouwde hij ons toe. Nu liggen er 10.000 exemplaren van op Schip hol. Hoe het toch niet be paald kapitaalkrachtige Ge nootschap zich zo'n presen tje kan veroorloven? Dat is een gevolg van de royale houding van dr. A. Mel- chior, die het hem toeko mende honorarium voor het herdenkingsboekje voor de Haarlemse schooljeugd bij de herdenking van de tien de verjaardag der Bevrij ding ter beschikking stelde van „Kunst zij ons doel" en zijn jongere zuster „De Groep". Wij vinden, dat K.Z.O.D. het geld niet beter had kunnen gebruiken en wij hopen, dat het beloond mag worden door veel, en wat nog be langrijker is, ook oprecht belangstellend bezoek. Men kan het er immers be slist eens op wagen Vanavond bloeit de nacht cactus in de Stadskwekerij aan de Kleverlaan. Bij het donker worden opent de kelk haar crême-kleurige bloem bladeren, die tot het naderen van de dag geopend blijven. De mysterieuze bloem, die een zachte bedwelmende geur verspreidt, is vanavond van half acht tot half tien gratis te bezichtigen in de Stads kwekerij. Als Wouter Parson op 1 September de lunchroom Franken binnenstapt heeft hij veertig jaar trouwe dienst als kellner in dat bedrijf in de be nen. Welgemoed zal hij dan het eenenveertigste jaar bin nenstappen, want Parson is steeds welgemoed. De vaste bezoekers van de lunchroom hebben dan ook een comité gevormd om de opgewekte man te huldigen voor de pret tige manier, waarop hij de klanten steeds ten dienste is geweest. Hij zal een passend geschenk ontvangen en dat on getwijfeld passend in ont vangst weten te nemen: opge wekt. De modelslagerij Fa. v/h. Z. van Waveren aan de Wagen weg heeft de grondig ver bouwde en gemoderniseerde winkel op Woensdag jongstle den heropend. Het resultaat der verbouwing is uiterst aan trekkelijk. Ook een model slagerij kan blijkbaar ver ouderd model worden. Maar Van Waveren is nu weer bij de tijd. De Vereniging „Haerlem" organiseerde een beiaardconcert, dat door haar leden kon worden beluisterd in de uitgestrekte en van het straatrumoer afgesloten tuin van het Kantongerecht in de Jansstraat, waar men bovendien een prachtig uitzicht op de toren van de oude Sint Bavo heeft. Mr. Romke de Waard, griffier van de Am sterdamse rechtbank, die zich in zijn vrije tijd een enthousiast bevorderaar van de „draaiorgelcultuur" toont en bovendien een zeer bedreven amateur-beiaardier is, was aangezocht om dit klokkenspel-programma te verzorgen. Het was een uitgelezen stille zomeravond voor een dergelijk concert. De enige keer dat een ronkend vliegtuig de rustige sfeer in onze openlucht-concertzaal kwam sto ren, bedierf in feite niets van het luister genot, want deze onmuzikale bromvlieg kwam net op een moment dat het spel stil gevallen was wegens een defect aan een draadverbinding tussen toets en klepel. Toen het geronk wegstierf, was het instru ment weer speelvaardig en kon de rest van het programma ongestoord vertolkt en be luisterd worden. Er was voor gezorgd dat de Damiaatjes „Piet" en „Hein" niet zoals verleden jaar, toen Rien Ritter voor „Haer lem" een beiaardconcert gaf, ongegeneerd kwamen meedoen: het tweetal had nu een dag vacantie gekregen. Hedenavond zijn zij met hun traditionele „ting-tang" weer pre sent: „als de Damiaatjes luiden, gaan de kindertjes naar bed". Romke de Waard besteedde niet minder dan anderhalf uur aan zijn bespeling: bij al zijn ijver en kunde is hij ook nog onver moeibaar. Hij begon met een korte maar zeer gelukkige improvisatie, waarbij hij de dynamische mogelijkheden van het toren instrument met smaak uitbuitte. Voor De Waard's technische bedrevenheid op het stokkenklavier kon men respect krijgen, toen men hem fragmenten uit Mozart's „Kleine Nachtmuziek" hoorde vertolken met bijzondere zorg voor de voorslagen en andere fiorituren, die op de beiaard lang niet eenvoudig uit te voeren zijn. Doch de mooiste indrukken van zijn interpretatie kunst en technische vaardigheid kregen wij van zijn paraphrasen op oud-Nederlandse volksliederen. Het element der bezielde im provisatie hielp daaraan niet weinig mee. Het was dan een lust een bekende lied melodie in het middenregister te horen, met een getinkel van zilverklankige klokjes in de hoge discant. Bovendien is dit wel de meest passende rol voor het nationale in strument van de Nederlanden. Wanneer Romke de Waard het wat al te „populair" gaat aanleggen met amuse mentsmuziek, bijvoorbeeld van Lincke en van Feher, voelen wij dat als een aesthe- tisch vergrijp tegen de adel van het klok kenspel en zouden wij hem willen raden zulke dingen liever te reserveren voor zijn draaiorgelprogramma's. Neen, dan onze fraaie volkswijzen en ook die uit andere landen, melodieën van nobel karakter, zo als ook de drie Franse Bergerettes die De Waard met fijne distinctie verklankte. Een zeer vlotte vertolking van „Thema met Variaties" van Staf Nees voortreffelijk model van originele beiaardmuziek be hoorde mede tot de bijzonder treffende nummers. Aan het slot kwam nu eens niet het „Gut Abend, gut' Nacht": Romke de Waard liet als coda van het concert de klokken zeer expressief het bekende avondlied zin gen: „Blijf bij mij, Heer! Haast daalt de donkere nacht". De Nederlandse Klokken spel Vereniging, die deze avond mee orga niseerde, kan zich verheugen over de groeiende belangstelling voor de toren muziek in onze stad. Moge haar doel: een vaste kring van beiaardvrienden in Haar lem te vormen, een verblijdende werke lijkheid worden, met het vooruitzicht op meer van zulke zomeravonden met extra fraaie klokmuziek. JOS. DE KLERK. ADVERTENTIE Imp. N. V. Willem van Rijn HAARLEMMERWEG 475 - AMSTERDAM-W - TEL 86211 (7UINEM) GEBOREN: Marion, d. van H. A. Verbeek en C. Oversteegen; Annette Maria, d. van J. C. Grannetia en M. H. C. van Lent; Maria Teresia, d. van G. J. Nelissen en J. M. M. Hendrix; Frans, z. van H. G. Rienstra en J. H. S. Amesvoord; Aegidius Albertus Maria, z. van M. P. Hoogland en C. P. A. Gielen; Fredericus Wilhelmus, z. van W. G. F. Bosch en M. J. C. Athmer. ONDERTROUWD: R. A. van Eldik en E. van der Weide; J. D. van der Veen en C. van der Blom; L. A. Drager en M. E. de Vos. GETROUWD: H. G. Heemskerk en I. I. C. van Kampen; O. E. Veit en M. S. Crolla; J. G. I. Jansen en L. C. T. M. Margry; L. J. de Haan en H. Deventer. OVERLEDEN: Mej. C. A. van de Weghe, 74 j., Wipperplein 14; Wed. A. J. Houtzager Jans, 86 j„ Wipperplein 14; D. de Klerk, 75 j., Kerklaan 85; T. Reinhold, 64 j„ Over- boslaan 2; F. van der Nat, 74 j„ Herenweg 126; '7. C. de La Court, 83 j„ Herenweg 113; T. van Sonsbeek. 84 j„ Kerklaan 85; Wed. G. A. MasciniNieman. 76 j., Kerkiaan 85.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 9