Volop voetbalwedstrijden van betaalde spelers Drie tweede plaatsen voor de DWR-zwemmer Pieters Slecht en sloom tennis in finale dames dubbelspel Duizenden juichen in Spanje de kunstzwemploeg van Haarlem toe Sport tijdens het zveekeinde Over Het Kanaal Kennemerland in honkbalcompetitie voor zware taak tegen Blauw Wit HONKBAL SOFTBA L CRICKET Sport in 't kort VOLLEYBAL Militaire kampioenschappen in Stoop Ook tegen Rus Ilivitsky bereikte Donner remise Oefenwedstrijd van Nederlands hockeyteam Duitser Thomsen won de derde race Wie is snelste draver: Double Six M of Mac Kinley? Engelse league start in critieke periode ZATERDAG 2 0 AUGUSTUS 1955 5 OOK DIT WEEKEINDE zullen de betaalde voetballers uit Haarlem en om geving hun voorbereidingen voor het aanstaande seizoen voortzetten. Van avond om half zeven speelt Stormvogels tegen VSV en morgen komt Stormvogels in het veld tegen KFC. Zondagmiddag wordt in Haarlem de vriendschappelijke wedstrijd EDO—Haarlem gespeeld, ter wijl RCH de reeks oefenwedstrijden voortzet met een uitwedstrijd tegen Zeist. Bij de amateurs komt IIFC voor de eerste maal in het veld. Dat is in het befaamde AROL-tournooi, waarin het Haagse Quick eersteklasser in de ama teurcompetitie om elf uur de tegen stander is. Veel veranderingen in de opstellingen zijn er niet. Stormvogels komt vanavond uit met: doel: Venus jr.; achter: v. d. Oever en Post; midden: Venus sr., Snoeks sr en Tol; voor: Luppens, De Boer, v. d. Meer, Snoeks jr. en v. d. Steen. Zondagmiddag is het elftal hetzelfde, behalve in de voorhoe de, waarin Freriks en Jansen op de plaat sen spelen van De Boer en Van der Meer. Het elftal van EDO voor de wedstrijd legen Haarlem heeft een kleine wijziging ondergaan: doel: Van der Berg; achter: Be rends en Bax; midden: Snijders, Koning en Vervoort; voor: Petterson, Mul, Spiers, Plaisier en Roodselaar. Nieuwe kleding EDO zal Zondagmiddag voor het eerst in de nieuwe kleding spelen. De EDO'ers ko men in het veld met rode kousen met zwar te boord, een zwarte broek en een wit shirt met een rood-zwarte V. Ook het re serve-team van EDO zal voortaan in deze kleding spelen in de aanstaande compe titie. Haarlem komt om twee uur in het veld met: doel: Snijders; achter: Jore en v. d. Berg; midden: De Vries, De Voogd en Boe ree; voor: Brussee, Flens, Jacob, Van Osch en Groeneveld. Het elftal van RCH, dat naar Zeist gaat is als volgt: doel: Eissens (Van der Voort is door militaire dienst verhinderd); ach ter: Schoonenberg en Janssen, midden: De Jong, De Vos en Van de Brink; voor: De Wette, Kruyer, Brouwer (Van Braam is verhinderd), Biesbrouck en Honout. AROL-tournooi HFC speelt Zondag de openingswedstrijd van het AROL-tournooi (om elf uur) waaraan alleen amateurelftallen deelne men. Het elftal, dat tegen Quick (H.) speelt, is als volgt: doel: Van der Lee, ach ter: N.N. en De Nijs; midden: Van der Mae- sen, Molijn en Winter; voor: Van der Hey- den, Reus, Jan Moolenaar, Van Schouwen burg en Oud. De overige wedstrijden voor de eerste dag van het tournooi zijn: 12.20 uur: DWV-HW, 14.30 uur: Frisia—AFC, 15 uur: ZACHBS. Dames-voetbal In het Heemsteeds sportpark is er voorts Zondagmiddag nog de dames-competitie- wedstrijd DCORievelo (Utrecht). De op brengst is bestemd voor het Koningin Wil- helmina Fonds voor de kankerbestrijding. De wedstrijd begint om half drie. Hoewel de honkbalcompetitie het einde nadert behoeven de honkballiefhebbers over de kwaliteit van de wedstrijden zeker nog niet te klagen. Ook deze week staan weer een drietal aantrekkelijke eerste klasse wedstrijden op het programma, waarvan zonder twijfel de ontmoeting Ken- nemerland'Blauw Wit de meeste aan dacht verdient. De Amsterdammers hebben door een on verwachte zege tegen T.I.W. een voor sprong genomen van twee punten, waar door de Bloemendalers in deze zeer belang rijke wedstrijd reeds met een handicap be ginnen. Kennemerland moet deze ontmoe ting winnen om via een beslissingswed strijd een kans te behouden degradatie te ontlopen. De Amsterdammers hebben daar entegen reeds aan een puntenverdeling genoeg om zich geheel veilig te stellen. Ongetwijfeld zal het vanmiddag om vier uur spannen op het Kennemerland-terrein aan de Brederodelaan te Bloemendaal. Vanmiddag om vier uur zal eveneens de plaatselijke ontmoeting E.H.S.Schoten worden gespeeld op het gemeenteterrein aan de Kleverparkweg. Beide negentallen zijn veilig. Het negental van HFC „Haarlem" heeft het, dit seizoen voor het eerst in de eerste klasse uitkomend, uitstekend gedaan door de eervolle derde plaats te bezetten. Zon dagmorgen om tien uur ontvangen de Haarlemmers op het terrein aan de Plane- tenlaan in Haarlem-Noord T.I.W. De ploeg van Koning zal deze laatste ontmoeting zeker met een overwinning willen beslui ten. De wedstrijd AjaxO.V.V.O. geeft de kampioenen de beste winstkansen. O vergangsk 1 asse In de overgangsklasse speelt Rooswijk de laatste wedstrijd tegen het reeds gedegra deerde V.V.G.A. 2 en zal door beide winst punten nog op de ranglijst kunnen stijgen. Behalve deze competitiewedstrijden staan bovendien nog enkele bijzondere wedstrij den op het programma. In het kader van de feestelijke viering van het 20-jarig be staan van H.C.K. organiseert deze vereni ging enige vriendschappelijke ontmoetin gen. Vanmiddag om drie uur speelt een H.C.K.-combinatie teg°n een Rooswijk- combinatie. Zondagmorgen om tien uur speelt de nieuwe eerst-klasser Sportclub Haarlem een wedstrijd tegen H.C.K.en des middags om half drie zal de oude glorie van H.C.K. de strijd aanbinden tegen de jongere gene ratie van Kinheim. Deze wedstrijden wor den gespeeld op het terrein van H.C.K. achter het Kennemer lyceum in Overveen. De promotiewedstrijden voor een tweetal plaatsen in de derde klasse, waaraan wordt deelgenomen door E.H.S., Sportclub Haar lem 4 en enkele Amsterdamse negentallen, worden Zondag gespeeld op het terrein van T.H.B. aan de Boekenrodeweg in Aerden- hout. Het jaarlijkse nederlaagtournooi van D.S.B. is deze week begonnen. Sportclub Haarlem (bekerhoudster) is uitstekend ge start door een grote 210 overwinning tegen het verzwakte D.S.B.-negental. Het tournooi wordt Maandagavond op het gemeenteterrein aan de Kleverparkweg in Haarlem voortgezet met de ontmoeting D.S.B.Schoten. Woensdag zal op hetzelf de terrein gespeeld worden tegen H.C.K. of E.D.O. De cricketers staat dit weekeinde veel goeds te wachten. In Den Haag namelijk speelt het Nederlands cricket-elftal tegen het Deens nationaal team. Het is de eerste interland-cricketwedstrijd tussen twee teams van het continent. Evenals vandaag wordt ook morgen om elf uur begonnen. In „Cricket" lazen wij enkele bijzonder heden over de Deense spelers: Einar Knudscn (Korsoer), captain (ope ning batsman). Tli. Provis (A.B.) vicecaptain, medium paced bowler, aanvallend batsman. Axel Morild (Hjoerring), wicket-keeper en batsman. Carsten Morild (Aa. B.) fast-medium paced bowler, batsman (zoon van Svend Morild, zie onder). William Soendergaard (Hjoerring), fast- medium paced bowler. Ilartmann Petersen (Hjoerring), slow off-spinbowler. Egon Jensen (B. 1909) slow left arm bowler, aanvallend batsman. Eigil Nielsen (K.B.), aanvallend batsman (oud-internationaal goalkeeper, speelde voor Denemarken in de Olympische Spe len van 1948). Knud B. Rieck (Koege), openingsbats- man. Svend Morild (Aa. B.), left arm slow- medium bowler, rechts batsman, (verricht te op Lord's tegen de MCC in 1954 de hat trick). Boerge Lorentzen (Aarhuus), steady batsman. Reserves: (het uitkomen van Provis is niet zeker): Jorgen Morild (Aarhuus), aanvallend batsman. Niels J. Lorentzen (IC. B.), medium paced bowler, batsman. In de eerste klasse wordt Zondag ook nog gespeeld. Rood en Wit, dat verleden week zo'n uitstekende overwinning boekte tegen Kampong, gaat naar Rotterdam om tegen Excelsior te proberen de positie op de rang lijst nog wat te verbeteren. In de tweede klasse A heeft Rood en Wit 2 een thuiswedstrijd tegen ACC 2 en voor de tweede klasse E speelt het tweede elftal van Haarlem aan de Donkerelaan in Bloemendaal tegen Rood en Wit 3. In de derde klasse speelt Rood en Wit 4 uit tegen VRA 3. De standen in de diverse klassen zijn als volgt: Eerste klasse: HCC 2 10 9 0 1 27 2.70 Hermes-DVS 11 7 3 1 24 2.18 VRA 10 5 3 2 18 1.80 ACC 10 5 2 3 17 1.70 Quick N 12 6 2 4 20 1.67 HCC 1 11 5 3 3 18 1.64 BBS 10 4 3 3 15 1.50 Quick H 11 4 2 5 14 1.27 Kampong 9 3 2 4 11 1.22 Rood en Wil 9 3 2 4 11 1.22 Sparta 10 3 2 5 11 1.10 Haarlem 11 3 3 5 12 1.09 PW 10 3 1 6 10 1 Excelsior 11 2 2 7 8 0.73 VW 10 2 1 7 7 0.70 voc 9 1 3 5 6 0.67 2de klas A: ACC 2 9 7 1 1 15 1.67 Krekels 11 6 1 4 13 1.18 SCHC 10 4 2 4 10 1.— VCC 10 4 2 4 10 1.— HCC 3 10 4 0 6 8 0.80 Rood en Wit 2 9 2 3 4 7 0.78 UD 11 3 1 7 7 0.64 2de klas E: CVHW 11 7 3 1 17 1.64 VRA 2 9 6 1 2 13 1.44 Ajax L 9 5 0 4 10 1.11 BMHC 11 5 0 6 10 0.91 Haarlem 2 10 3 1 6 7 0.70 WV 2 9 3 0 6 6 0.67 Rood en Wit 3 7 1 1 5 3 0.43 3de klas E: ACC 4 9 7 0 2 14 1.56 Rood en Wit 4 8 6 0 2 12 1.50 VRA 3 8 4 0 4 8 1.— VVV 3 7 2 0 5 4 0.57 CrIC 2 8 2 0 6 4 0.50 ADVERTENTIE Een „Saffiaan Printed" porte feuille, zó knap gemaakt, dat zij bijna niet van leer te onderscheiden is. Een tech nisch volmaakte portefeuille (door de modernelasmethode worden de naden één geheel), met twee grote geldvakken, één vak voor zilverbons, foto's of abonnementen; en één, met een drukknoop af gesloten portemonnaie, kunt U nu bestellen voor nog géén gulden. En dit is maar een enkele van de vele aanbiedingen die de leden van onze post orderclub regelmatig per post persoonlijk krijgen toege zonden, zonder enige koop verplichting. Bestel (en word daardoor lid van onze postorderclub) zo'n portefeuille, leverbaar in groen, bordeaux, zwart en een heel mooie bruine kleur (die wij U het meest adviseren) voor WINKELCENTRUM BINNENWEG TEL. K18C0- 117680 R'DAM MOORE GAAT FILMEN. Archie Moore gaat filmen, ongeacht het resultaat van zijn zwaar-gewicht Rocky Marciano, dat op 20 titelgevecht met de wereldkamipoen boksen September zal worden gehouden. De onder tekening van het telegram, waarin hij zijn bevestigend antwoord aan „Columbia" gaf luidde: „de toekomstige wereldkampioen zwaargewicht". INDIA. De hockeyploeg van India heeft de eerste ontmoeting van de serie van drie wedstrijden in Oost-Duitsland gewon nen met 61. Bij de rust stond India reeds met 50 voor. BRANKART. In Charleroi heeft de Belg Brankart een criterium voor Tour de France-renners gewonnen met een tijd van 1 uur 40 min. voor de 60 km. van het par cours. Tweede op 27 sec. werd Poblet (Sp.). FUGGER. Bij de Duitse zwemkampioen- schappen in Lemgo heeft Fugger uit Hernn- gen de 1500 meter vrije slag gewonnen in 19 min. 19.2 sec. Hij bleef daarmee drie seconden boven het Duitse record. EINDHOVEN VERLIEST. In een avond wedstrijd in Rouen heeft de Franse profclub Rouen „Eindhoven" met 30 verslagen. Onder begunstiging van prachtige weers omstandigheden werden Vrydag in Stoops Bad te Overveen de nationale militaire zwemkampioenschappen gehouden waaraan door verschillende bekende zwemmers werd deelgenomen. Ook uit Haarlem en omgeving zagen we enkele prominenten, o.a. Fred Pieters van de Waterratten, die voor her halingsoefeningen onder de wapenen is. Het was voor de Haarlemmer een succesvolle dag, want hij legde op drie tweede prijzen beslag. Zowel op de 100, 400 als 1500 meter vrije slag werd hij tweede achter de Robben- zwemmer Willemse, die wel zeer succesvol uit destrijd kwam met drie nationale titels. Vooral het nummer 1500 meter gaf aanvan kelijk een fraaie strijd te zien tussen Willem- se, Pieters en Leydekker, die tot op de helft van de baan gelijk opging. Toen maakte Willemse zich van zijn tegenstanders los en zegevierde in de goede tijd van 21.25. Pieters liet 22.04.7 voor zich noteren. Op de 100 meter won Willemse in de goede tijd van 1.01.6, tegen Pieters 1.04.2 en op de 400 meter zegevierde de Robbencrack in 5.18.2 vóór Pieters, die er 5.29.2 over deed. De wedstrijden hadden een vlot verloop dankzij een goede organisatie. Ongeveer 90 militairen namen aan de wedstrijden deel. Na afloop vonden enkele polowedstrijden plaats welke een selectie beoogden voor de samenstelling van de militaire waterpolo- ploeg. Voorts werd de ploeg bekend gemaakt, die Nederland Zondag zal vertegenwoordigen op de 3 km. zwemwedstrijd in Namen, België. Op de vrije slag komen uit Willemse en Beydewellen, op de schoolslag Bekering pn Van Vust. Reserves zijn Leydekker en Van Zijl. De voornaamste uitslagen waren: 100 meter vrye slag: 1. sld. H. Willemse 1.01.6; 2. sgt. F. Pieters 1.04.2; 3. sld. W. Bey dewellen 1.05. 400 meter vrye slag: 1. sld. H. Willemse 5.17.2; 2. sgt F. Pieters 5.29.2; 3. sld. W. Bey dewellen 5.43.8. 1500 meter vrije slag: 1. sld H. Willemse 21.25; 2. sgt F. Pieters 22.04.7; 3. hofm. 2 C. H. Leydekker 22.29.8. 200 meter schoolslag: 1. tig 3 J. van Zijl 2.54.6; 2. sld. J. J. Arnold 2.55; 3. 2e Int. J. B. Hofman 3.07. 100 meter vlinderslag: 1. 2e Int J. B. Hof- Interzonaal schaaktournooi Vrijdagavond zijn in het interzonaal tour nooi in Gothenburg de partijen voor de vierde ronde gespeeld. De uitslagen luidden: Donner (Nederland) Ilivitsky (Rusland) M.>li; Petrosian (Rus landGeiler (Rusland) 11>; Szabo (Hon garije)Bronstein (Rusland) Vili: Keres (RuslandSnassky (Rusland10; Guimard (Argent.)Pilnik (Argent.) >a—Filip (Tsj.sl.)— Bisguier (VS.) li—U; Stahlberg (Zweden)Medina (Ven.) V±'i; Unzieker (West-Did.)Rabar Joegosl.) U—>4; Sliwa (Polen)—Pachmann (Tsj.sl.) li: Fuderer (Joegosl.) Pamo (Arg.) afgebroken; Naj- dorf (Arg.) was deze ronde vrij. Na de vierde ronde luidt de stand: 1. Ilivitsky (Rusland) 3 punten (uit 4 par tijen); 2/3. Fuderer (J.slavië» en Pamo (Arg.) ieder 2H punt en 1 afgebr. partij (4); 4. Bronstein (Rusland) 2li punt (3); 5. Geiler (Rusland) 214 punt (4); 6. Keres .Rusland) 2 punten (3); 7/8/. Spassky (Rusland). Rabar (J.slavië) en Szabo (Hong.) ieder 2 punten (4); 10/11. Medina (Venezuela) en Filip (.T.slavië) ieder li punt en 1 afgebroken par tij (4); 12/13. Petrosian (Rusland) en Pech man (Tsi.slow.) ieder 114 punt (3); 14. Don ner (Ned.) 114 (4); 15/16. Pilnik (Arg.) en Najdorf (Arg.) ieder 1 punt en 1 afgebroken partij (3): 17. Stahlberg (Zweden) 1 punt (2); 18/19/20. Bisquier (V.S.), Guimard (Arg.) en Unzieker (W.-Dld.) 1 punt (4); 21. Sliwa (Polen) 14 pnt. (4). Vanmiddag zal in Laren een oefenwedstrijd worden gespeeld als voorbereiding voor de wedstrijd tegen India op 28 Augustus in Am stelveen tussen het Nederlands heren- hockey-elftal en een combinatie. Het Nederlands elftal: doel: De Ruiter (DKS); achter: Vorstman (Hilversum) en Both (SCHC); midden: Wagener (Hilver sum), Loggere (Laren) en Van Dijck (Kam pong); voor: Hooghiemstra (SCHC), Grim bergen (HTCC). Van Erven Dorens (Laren), Bouwman (BMHC) en '.risten (DKS). Combinatie: doel: Honnebier (Alliance); achter: Keulen (Amersfoort) en Van dei- Ploeg (HDM); midden. Alma (HDM), Gerrits (Venlo) en Mares (Laren); voor: Vorfeld (Laren), Vleming (Amsterdam), Zwier (SCHC), Koehorst (Venlo) en Luyks (Ra pidity). Ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan houdt de RKSV „Onze Gezellen" afdeling Volleybal Zondag een volleybal-tournooi. Aan dit tournooi wordt deelgenomen door acht dames-teams uit de afdeling Haarlem n.l. Velox, HBC, Rapiditas, VCR, Velox 2, De Blinkert, OVRA en OG. Er wordt ge speeld op het terrein van de sportvereniging Onze Gezellen aan de Vergierdeweg. Aan vang twaalf uur. De kampioenen in het dames dubbelspel van de nationale tenniskampioenschappen zijn bekend. Het zijn Fenny ten Bosch en Nel van der Storm-Hermsen. En daar is ook eigenlijk alles mee gezegd. Want de eind strijd tussen dit paar en Francine Ferir mej. F. Fikenscher is kleurloos geweest. Zo levendig als het spel van laatstgenoemden in de halve finale was, zo sloom en zonder enige dash was het gisteren. Het leek alsof zy aan de grond waren vastgenageld. Wat Francine Ferir ook probeerde, alles mis lukte. Vele ballen kwamen beneden tegen het net terecht. Ook by mej. Fikenscher wil de het niet vlotten. Haar services, anders zo hard en goed geplaatst, waren nu te lang. Van 25 tot 28 Augustus worden in Gent de Europese roeikampioenschappen gehouden. De Argentijnse ploeg is als eerste in België gearriveerd en traint dagelijks op het Gent-Terneuzenkanaal. Op de foto v.l.n.rJ. Ecker, E. Czemer, J. Schneider, A. Czerner en Gerardo Sants. Oan de andere kant van het veld vertoon den Fenny en Nel ook geen fraai spel. De combinatie was echter hechter, en Nel van der Storm liet als enige van het viertal nog wel eens een goede drive of een uitstekende dropshot zien. In Dehnert heeft Van Meegeren in de halve finale van het heren enkelspel geen sterke tegenstander gehad. Weliswaar liet Dehnert een enkele maal iets goeds zien. doch in ge vaar heeft hij de constant spelende Van Meegeren geen moment gebracht. Met 64, 62, 6—0 won laatstgenoemde de partij. In de finale zal hij Van Dalsum ontmoeten, die op een andere baan Karamoy een nederlaag bezorgde. Ook Karamoy was een zwakke tegenstander, hoewel hij zeker meer weer stand bood dan Dehnert. Pittiger Een wat pittiger spel werd in de kwart eindstrijden van het gemengd dubbelspel gedemonstreerd. Nu was mej. Fikenscher, die met Tonjes een paar vormde, beter op dreef. Met 26, 64, 6—4 versloegen zij mevr. Koopmans en Wiegers. Met Francine Ferir, die met Karamoy op de baan ver scheen. ging het nu ook beter. Met 6—3, 60 werd het duel tegen mej. Van Grinsven en Van Gasselt gewonnen. Even leek het erop, dat Fenny ten Bosch en Van Dalsum uitgeschakeld zouden worden door mevr. Thung en Saarberg. De eerste set werd met 6—4 door laatstgenoemd paar gewonnen, doch daarna werd het al spoedig duidelijk, dat aan Fenny ten Bosch en Van Dalsum de overwinning niet zou ontgaan. Met 62, 63 brachten zij de laatste twee sets op hun naam en daarmede plaatsten zij zich in de halve finales. De uitslagen luiden: Dames dubbelspel, finale: Nel van der StormHermsen en Fenny ten Bosch versl. mej. F. Ferir en mej. F. Fikenscher 6—3, 61. Heren enkelspel, halve finales: Van Dal sum versl. Karamoy 6—2. 8—6, 6—3; Van Meegeren versl. Dehnert 64, 62, 6—0. Gemengd dubbelspel, kwart finales: Nel van der Storm—Hermsen en Dehnert versl. mej. J. Wienese en Hughan 62, 6—2; mej. F. Fikenscher en Tonjes versl. mevr. A. Koopmans en Wiegers 26. 64, 64; mej. F. Ferir en Karamoy versl. mej. M. van Grinsven en Van Gasselt 63, 6—0; Fenny ten Bosch en Van Dalsum versl. mevr. B. Thung en Saarberg 4—6, 6—2, 6—3. man 1.20.4; 2. mar. 3 P. Bekkering 1.21.7; 3. tig. 3 J. van Zijl 1.24. 100 meter rugslag: 1: sld. D. S. van Veen 1.17.4; 2. ltz 3 T. Bijkerk 1.17.7; 3. ann. R. J. van Vust 1.18.5. Schoonspringen: 1. krp. D. Mookhoek. De 35-jarige Pool Alex Wozniak, die in Nottingham woont, is altijd een groot lief hebber van de ski-sport geweest. Maar omdat er in Engeland niet voldoende sneeuw valt voor deze sport, heeft hij een paar waterski's geconstrueerd van houten drijvers, waarmee hij wil proberen het Kanaal over te steken. Hij oefent elke dag op de Thames en kan een snelheid bereiken van ongeveer 18 kilometer per uur. Drakenwedstrijden De derde wedstrijd om de International Dragon Cup 1955 op het IJselmcer had een spannend verloop. Aanvankelijk leek de Zweed Bohlin zijn tweede achtereenvolgen de zege te gaan behalen toen hy na het eerste kruisrak voor Van Duyl de boei rondde. Maar er waren kapers op de kust. Namelijk Van Duyl, Thomsen en de Deen NoesPedersen. Nadat Van Duyl de leiding van de Zweed had overgenomen heroverde deze in het tweede kruisrak de verloren ge- gane positie maar nu zat de Duitser Thom sen hem vlak op de hielen en op het volgen de aan-de-windse rak ging Thomsen de Zweed voorbij en nam een beslissende voor sprong. Intussen was Van Duyl gepasseerd door Noes-Pedersen, Ole Brentsen, de Canadees Clark Donaldson, die constant in de voorste gelederen zeilde, en Van de Stadt. Na het derde kruisrak echter hadden Van Duyl en Van de Stadt zich naar de derde en vierde plaats opgewerkt, waar zij dicht achter Noes- Pedersen zaten. Op het laatste voor-de-windse rak ontspon zich een spannende strijd tussen dit drietal, de Canadees en Bohlin, waarin Van Duyl zich de beste toonde. Toen hij als tweede achter Thomsen de boei voor het laatste kruisrak naar de finish rondde, was zijn positie niet meer aantastbaar. Noes-Pedersen werd derde, Van de Stadt vierde, Bohlin vijfde, Clark Donaldson zesde en Ole Bernt- sen zevende. Behalve de Canadees is dit ook de leidende groep in het algemeen klasse ment, waarin Thomson nu de beste papie ren heeft. Een protest tussen de Duitser Fischer, de Deen Berntsen en de Nederlander Van der Steen werd door de Deen verloren. Hij werd uitgesloten. Uitslag De uitslag van de derde wedstrijd luidde: 1. Thomson (Did.) 1800 pnt.; 2. Van Duyl 'Ned.) 1499 pnt.; 3. Noes-Pedersen (Den.) 1323 pnt.; 4. Van de Stadt (Ned.) 1198 pnt.; 5. Bohlin (Zweden) 1101 pnt.; 6. Clark Do naldson (Can.) 1022 pnt.; 7. Berntsen (Den.) 955 pnt.; 8. Groot (Ned.) 897 pnt.; 9. Fischer (Did.) 846 pnt.; 10. Gordon Smith (Eng.) 800 pnt. Het alg. klassement na drie dagen luidt: 1. Thomsen (Did.) 4321 pnt.; 2. Noes-Peder sen (Den.) 4020 pnt.; 3. Van Duyl (Ned.) 3895 pnt.; 4. Bohlin (Zweden) 3660 pnt.; 5. Berntsen (Den.) 3476 pnt.; 6. Van de Stadt (Ned.) 3418 pnt.; 7. Warrer (Den.) 2815 pnt.; 8. De Wit (Ned.) 2809 pnt.; 9. Gordon Smith Reeds direct bij de eerste ontmoeting in Spanje, in het stadje Gerona, zijn de meis jes van de kunstzwemploeg van de Zwem- club Haarlem weer met grote gastvrijheid door de Spaanse gastheren ontvangen. Na een driedaagse reis konden zij de eerste dag in Gerona weer volledig van de ver moeienissen van de reis bekomen. Het eerste optreden van de kunstzwem ploeg in Gerona werde volkomen ontwricht door een donderbui vlak voor het zwem feest. die de Spanjaarden alle lust ontnam om naar een zwemfeest te gaan zien. De Zondagavond maakte echter alles weer goed door een overbezet zwemfeest in Vich. In dit prachtige moderne zwembad met een voor kunstzwemmen ideale onderwater verlichting, oogstten de „Haarlem"-meis- jes na ieder nummer een daverend applaus, '/oor nuchtere Hollanders lijkt dit in het begin wat overdreven, maar het vormt voor de uitvoerenden een machtige stimulans om alle kracthen in te spannen en een zo per fect mogelijke uitvoering te bereiken. In Spanje beginnen de zwemfeesten met het oog op de zonnewarmte 's avonds om elf uur, maar daar komt altijd nog wel een paar keer „momento" (een ogenblikje) bij, waar door het al heel gauw half twaalf wordt voor men met het voorstellen van de deelnemers becrint. Behalve de meisjes van „Haarlem" zijn daar ook altijd een stel springers bij, die de kunstzwemnummers afwisselen met uit stekend uitgevoerde nummers schoonsprin gen. Deze springers besluiten dan de avond met een aaneenschakeling van komische sprongen, waar de Spanjaarden verzot op Courses op Duindigt Zondagmiddag op Duindigt is het dan ein delijk zo ver dat de beide Europese cracks Mac Kinlev en Double Six M zullen uitma ken wie de snelste en sterkste draver in Nederland is. Zelden is van een kampioen schap van Nederland zulk een bekoring uit gegaan als dit jaar, omdat het te verwachten duel tussen beide paarden één der grote evenementen van het seizoen belooft te wor den. In het buitenland hebben zij elkaar al twee keer ontmoet, waarbij Double Six M tweemaal Mac Kinley versloeg, doch ook even veel keer de Nederlandse hengst de baas was. De strijd gaat nu onder gelijke condities en over een afstand van 2500 m. Een afstand, die beide paarden zeer goed ligt. De Franse hengst heeft zijn ouderwetse vorm in de afgelopen weken bij herhaling gedemon streerd, evenals Mac Kinley. die met zijn nieuw k.m. record van 1.17.3 tot de snelsten in Europa behoort. Wie zal winnen? Een moeilijke vraag, maar daar Mac Kinley en zijn rijder Vergay in tactisch opzicht beter is te achten dan de 20-jarige Jan van Dooyeweerd. die zijn trai ner vervangt, slaat de balans door naar Mac Kinley, die daarmee revanche kan nemen voor zijn onfortuinlijke nederlaag in het kampioenschap van vorig jaar. Dit werkelijk grootse kampioenschap is het middelpunt van een prachtig program ma met tal van klassieke en semi-klassieke nummers. De finale van de Productendra verij U (f4000) wordt een vrij zekere zege voor Ulrica B, die voor Urania en Intrepid de krans en prijs in de wacht kan slepen. In de openingsdraverij geniet Sally Har vester D de voorkeur boven Typhoon en Ritmeester. Een mogelijk outsider is Sirona. In de Mc Gregor-prijs zal Queen G haar stayerscapaciteiten kunnen bekronen met een overwinning vóór Rudolf G en Q Bas- rom. Dit zeer open nummer telt echter tal rijke outsiders, waarvan Sita en President nog het meest in aanmerking komen. Tenslotte zal Geersen met Quick Hollandia G vermoedelijk opnieuw het onderspit moe ten delven en wel tegen O. Maryke. In het amateursnummer gaat de aanbeveling naar de verbeterde Quicksilver S, gevolgd door Pepsi Cola. Ook de volbloeds komen uitstekend voor de dag. Hier is de klassieke „Haagse Ooie vaar" een hoogtepunt door de buitengewoon sterke bezetting. De Nederlandse volbloed „Sans Valeur" heeft de eer het hoogste ge wicht te dragen. De onmiskenbare klasse van deze allround 4-jarige doet ons geloven, dat hij de Belgen Troc en Sarazine de baas zal blijven. De eveneens al klassieke Clin- gendaalren kan een overwinning worden voor Sylvia, die de afstand beter houdt dan The Phoenix Star. Het leerlingenummer kan een zege worden voor Sakina, voor Invicta. In de amatrice-ren gaat de voorkeur uit naar de bekwame mount van de Belgische amazone mevr. Sales. zijn. Niet alleen de kinderen, die altijd in groten getale aanwezig zijn, maar ook de volwassenen maken een heidens kabaal. Maandagavond volgde een uitvoering in Manrese, in een nieuw overdekt zwembad, dat nog niet geheel afgebouwd was. Ook hier was aan de verlichting weer alle aan dacht besteed. De onderwaterverlichting daar kan in alle kleuren omgeschakeld wor den, waardoor het effect van de badbakken nog meer verhoogd werd. Na het laatste nummer volgde een aanhoudend applaus en de meisjes konden niet anders dan dit num mer, op de muziek van Memories herhalen. De publieke belangstelling bij de zwem feesten laat overigens niets te wensen. In ieder zwembad zijn rondom het bassin tri bunes opgetrokken, die vele duizenden toe schouwers kunnen bergen. Vrijwel ieder bad is uitverkocht en daarbij steekt het geringe aantal toeschouwers bij onze Nederlandse zwemfeesten wel heel schriel af. Dinsdagmorgen hebben de meisjes een bergtocht gemaakt naar de Montserrat en daar de zwarte Madonna in de kloosterkerk vereerd met de bloemen van de laatste uit voering. In de namiddag hebben zij een uitvoering gegeven in het stadje Martorell. waar de polospelers en zwemmers van „Haarlem" in 1951 zo'n uitstekende indruk achtergelaten hebben, dat het publiek nu nog wist welke bekers daar door de Haarlemmers behaald waren. Ook toen was er weer veel publiek, veel bloemen en veel succes. Vele kleinere clubs in grote financiële moeilijkheden Met het begin van de Engelse league, waarin 69 clubs acht maanden lang zullen deelnemen, vangt tevens één van de meest critieke periodes aan, die de lange historie van het Engelse voetbal heeft gekend. Het prestatiepeil staat op een alarmerend laag peil en verscheidene kleinere clubs bevin den zich in ernstige financiële moeilijk heden. Het is daarom, dat men gelooft dat het komende seizoen wel eens beslissend kan zijn voor het invoeren van revolution- naire wijzigingen. Vele clubs hebben kort na de oorlog goed verdiend toen het publiek weer in brede stromen naar de velden kon trekken. Maar die „hoogconjunctuur" duurde niet zo lang en de kleinere clubs verloren hun „sterren", die waren weggekocht voor exhorbitant hoge prijzen. De terugslag kwam toen het publiek weer andere mogelijkheden kreeg om op Zaterdagmiddag zijn vertier te zoeken. In het afgelopen seizoen kwamen er twee millioen mensen minder bij de clubs kijken waarvan één millioen minder in de eerste divisie. Vergeleken bij het topseizoen 1948/ 1949 zijn er zeven millioen wedstrijdbe- zoeken minder geweest; in totaal waren het er nu 34 millioen. Er werden vele middelen tot verbetering van de toestand voorgesteld, maar de enige maatregel die het leaguebestuur nam, was het verhogen van de entréeprijzen, speciaal voor de staanplaatsen en juist nu de con currentie voor de clubs steeds groter wordt. Gevreesd wordt daarbij vooral de commer ciële televisie. Afgunst Daar velen met geldelijke problemen worstelen, is het begrijpelijk dat met af gunst wordt gekeken naar de organisatoren van de voetbalpools, die eigenlijk niets met de wedstrijden te maken hebben en er ook geen penny aan bijdragen. En naar de Staat, die per week zo'n 400.000 pond ster ling opstrijkt aan pool-belastingen, porti en andere revenuen. Ongeveer acht millioen mensen verwedden meer dan anderhalf millioen pond sterling per week. De clubs, die wel graag met nieuwe „trekpleisters" zouden willen uitkomen, worden gehandicapt door de zeer hoge transfersommen en het gebrek aan jonge talenten, dat zich juist dit jaar zo sterk doet gevoelen. De meeste clubs zullen met de zelfde kern van spelers komen als vorig jaar, hoewel sommige geïmponeerd door het spelpeil in enkele continentale landen hebben geprobeerd een nieuwe tactiek en nieuwe trainingsmethodes in te voeren

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 7