constructie-bankwerker twee leerling-bankwerkers Britten helpen Soedanezen muiterij te onderdrukken Arbeidsbureau Lisse ziet vele kansen voor minder validen Aankomende monteur gevraagd; Cairo stelt Londen voor gezamenlijk met troepen tussenbeide te komen A - sterdamse Beurs Gouddiefstal op de E-55 Aanbod bereikte laagste peil Spoorwegesperantisten naar Haarlem Twee smokkelaars in Frankrijk gearresteerd MEISJE gevraagd een Roggeveen MAANDAG 22 AUGUSTUS 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 Nieuwe gevechten bij Gaza Strijd tegen corruptie in Indonesië Parlementsverkiezingen in Saarland op 4 December Montgomery in Den Haag Programma orgelconcert Zandvoorter Bakker tweede in Eenrum Bloemendaler kreeg groot aantal snijwonden Soepterrien won het van tuindeur Twee kinderen gered van verdrinkingsdood Tijdens weekeinde: vier verdrinkings-slachtoffers Nederlandse vrouw in Duitsland verongelukt Scheepvaart HILARIUS - FOTO-KINO GASREPARATIE Eerst halen in 10 maanden betalen KUNSTGEBITTEN REPARATIE'S KHARTOEM (AFP/Rcuter) De mui terij in het Zuiden van Soedan heeft zich uitgebreid. Krachtige regeringseenheden, die over gevechtewagens beschikken, zijn op weg naar Torit, de hoofdstad van de Zuidelijke Soedanese provincie Equatoria, die grenst aan de Britse kolonie Oeganda en de Belgische Congo. Premier Ismail el Azjari heeft Britse hulp ingeroepen. Britse vliegtuigen, afkom stig van bases in het Midden-Oosten, bren gen Soedanese troepen uit het Noorden naar Zuid-Soedan over. De Britse gouverneur-generaal van Soe dan, Sir Alexander Knox Helm, die met vacantie in Schotland verbleef, zou be sloten hebben terug te keren. Hij is inmid dels in Londen aangekomen. De Soedanese premier zou opdracht heb ben gegeven de telefonische verbindingen tussen Khartoem en Cairo te verbreken. In Khartoem bewaakt de politie, met de bajonet op het geweer, de ambtswoning van de premier en de ministers en het ge bouw van de radio-omroep. De muiterij heeft zich over de provincies Equatoria, Eoven-Nijl en Bahr el Ghazal verspreid. Torit is in handen van de regering. In de provincies is de noodtoestand afgekondigd. Een deel van de Britse troepen in Kenya wordt naar Oeganda overgebracht met het oog op de toestand in het Zuiden van de Soedan. Er zijn in Oeganda veel neger vluchtelingen uit de Soedan aangekomen; 130 negersoldaten uit Zuid-Soedan die naar Oeganda uitweken zijn ontwapend en ge- interneerd. Militairen in Zuid-Soedan zijn vervangen door Arabische troepen uit het Noorden. Duizend man Soedanese neger troepen zouden een bevel, zich voor te be reiden op détachering naar het Noorden, genegeerd hebben en hun commandant aangevallen. Zij plunderden Torit en ver braken de verbindingen. Ronde tafel Egypte heeft Groot-Brittannië voorge steld een ronde tafelconferentie van de lei ders van alle politieke partijen en groepe ringen in de Soedan te houden ter bespre king van „de ernstige toestand". Egyptische en Britse afgevaardigden zouden aan die conferentie niet moeten deelnemen. Troe pen van beide landen zouden naar het Zui den van de Soedan worden gezonden om de orde te herstellen. GAZA (Reuter) In het gebied van Gaza, op de demarcatielijn tussen Israel en Egypte, is het vandaag tot gevechten ge komen tussen Egyptische en Israëlische troepen. Volgens Egyptische kringen heb ben Israëlische strijdkrachten met pantser wagens en mortieren een aanval gedaan op een Egyptische voorpost. Het vuur werd onmiddellijk door de Egyptische troepen beantwoord. Een Egyptisch officier sneu velde. Vier Egyptische soldaten werden ge wond. UNO-waarnemers zijn onmiddellijk naar het toneel van de strijd vertrokken om te trachten een eind te maken aan. de vijan? delijkheden. In Ted Aviv maakte een woordvoerder van het Israëlische leger bekend dat een Israëlische patrouille een Egyptische voor post in het gebied van Gaza heeft bezet, na vanuit deze voorpost zwaar te zijn bescho ten. De patrouille trok zich terug toen de UNO-waarnemers waren gearriveerd. De Israëlische militairen zetten vervolgens hun patrouillering voort, doch werden even later voor de tweede maal aangeval len. DJAKARTA (PIA) De Indonesische regering overweegt het indienen van een wetsontwerp, dat een ieder die exorbitante rijkdommen heeft verworven, voor de noodzaak kan stellen, aan te tonen, dat hij deze op wettige wijze heeft verkregen. Te gen degenen, die in gebreke blijven dit te bewijzen, zouden maatregelen moeten wor den genomen als beslaglegging ten bate van de staatskas. Blijkens door PIA verkregen inlichtingen zou een dergelijke wet een onderdeel vor men van meer effectieve maatregelen tot bestrijding der corruptie, die de regering, zoals zij in haar verklaring van Zaterdag heeft aangekondigd, voornemens is te ne men. Volgens kringen, die in nauw contact met de regering staan, zouden de bepalin gen inzake de corruptiebestrijding worden afgekondigd in de vorm van een noodwet in afwachting van goedkeuring door het parlement. Voorts vernam PIA, dat een dergelijke regeling door het hoofdparket reeds was voorgesteld aan het kabinet- Ali Sastroamidjojo, dat hierop echter niet is ingegaan. De advocaat-generaal Abdoel Moro ver klaarde Zaterdag, dat er nieuwe arrestaties zijn verricht, doch hij kon in 't belang van het onderzoek geen namen onthullen; dit zal te zijner tijd geschieden. 3-31-5 Nederl.'47 3 Nedl. 1962/64 A.K.U Calve Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek gew. Philips Gloeil pref. Philips Gloeil Unilever Wilton Feijenoord Dordtsche Petrol. Konkl. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie Phs. van Ommeren H. V. A Verg. Deli Mijen. Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel U. S. Steel General Motors Shell Union ridewater Slotkoers Vrijdag 10015 101'Vi» 33735 318/4 330/ 344 510 323 460/ 226 472 278/ 668/ 633/ 143/ 233 205/ 257 158/ 166% 277/ 243«/2 249/ 251 74/ 146/ 104/ 127 a/,» 60/ 30l5/i* Openings koersen lOO'/a 101Wi« 357 318/ 330'/a 344 510 323 461 226 472 277 668 633 145 230 203 257 159/ 167/ 278 245 249 251 74'/» 147 105 128/ 60'/a 30% De Egyptische minister voor Soedanese zaken, Salah Salem, heeft Zondag twee maal een onderhoud gehad met de Britse ambassadeur te Cairo, Sir Humphrey Tre- velyan. Volgens Salem zijn in de provincie Equatoria bij de muiterij meer dan tach tig mensen gedood. Er waren verscheidene tientallen gewonden. Vijftien officieren uit Noord-Soedan worden vermist. Een groep van 138 muiters heeft zich in Yei, een van de steden in het Zuiden van Soedan die zich in handen van de muiters bevond, overgegeven, aldus is heden offi cieel bekend gemaakt. SAARBRÜCKEN (Reuter) Premier Hoffmann van het Saargebied heeft aange kondigd dat op 4 December een nieuw par lement gekozen zal worden, na de volks stemming over het Saargebied op 23 October. De democratische partij van de Saar (DPS), een van de drie nieuwe pro-Duitse partijen die zich verzetten tegen het voor gestelde Europese statuut, heeft onmiddel lijk verkiezingen voor een nieuw parlement geëist. De „DPS" verwierp het „wapenstil- siandsplan" van de Belgische voorzitter van de Europese commissie Dehousse en eist verkiezingen vóór het plebisciet.. Naar wordt vernomen, heeft ook de Saar- landse Christen-Democratische Unie de voorstellen van Dehousse verworpen en de Christelijke volkspartij van premier Hoff mann zou hetzelfde van plan zijn. In pro-Duitse vakverenigingskringen is besloten tot wederoprichting van de mijn- werkersbond, die in Maart 1953 door de Saarlandse regering werd ontbonden op de beschuldiging, dat hij met geld uit West- Duitsland tot politieke stakingen zou willen aanzetten. Veldmaarschalk Montgomery, die een in spectiereis maakt door de NAVO-landen, bezocht Zaterdag de fabrieken van de AKU en de KEMA te Arnhem. Des avonds ging hij in Nijmegen aan boord van de Franse patrouilleboot „Amiral Exelmans", waar mee hij naar Rotterdam vertrok. Het vaar tuig arriveerde Zondagmiddag om drie uur in de Maasstad, waar officieren en man schappen van het flottielje Franse mijnen vegers, dat te Rotterdam aan de Parkhaven ligt, de maarschalk een eresaluut brachten. Nadat de commandant maritieme midde len te Rotterdam, kapitein ter zee M. A. J. Derksema, de Britse consul-generaal H. J. Evans en zijn Franse collega J. Giovoni, de chef van de Nederlandse generale staf, lui tenant-generaal B. R. P. F. Hasselman en de burgemeester van Rotterdam, mr G. E. van Walsum, een bezoek aan veldmaarschalk Montgomery hadden gebracht, vertrok deze naar Den Haag. Daar zal hij vandaag be sprekingen voeren met de minister van Oorlog, ir Staf, en met enkele militaire autoriteiten. Drie uur lang hebben enige mensen van een bergingsbedrijf Zaterdagmiddag in de Maas gedregd naar bouden voorwerpen, die uit een stand op de E-55 waren ont vreemd. Zij haalden een gouden armband ter waarde van 800 gulden en een gouden ring op, maar toen moesten zij hun pogin gen opgeven, omdat het getij veranderde. De pogingen zullen echter worden voort gezet. Vorige week Maandagavond hoorde een bezoeker van de tentoonstelling bij de stand van de federatie goud en zilver plotseling glasgerinkel. Omdat hij de zaak niet vertrouwde, ging hij kijken en zag in de duisternis een man lopen. Hij zette direct de achtervolging in, waarschuwde een andere bezoeker, die op zijn beurt de politie alarmeerde. Agenten wisten daarop de vluchteling, de 35-jarige koopman H. G. B., aan te houden. Inmiddels was ge bleken, dat uit de vitrine drie gouden armbanden en twee gouden ringen met een waarde van 2500 gulden waren verdwenen. De man bekende tenslotte en zei niet pre cies te weten wat hij had weggenomen, want toen hij moest vluchten had hij maar een greep gedaan. Toen de achter volging werd ingezet had hij de buit in het water geworpen. Aan de vooravond van haar vijfentwintigste verjaardag op Zondag nam prinses Margaret deel aan een fancy-fair op Ahergeldy Castlo in Schotland. Men ziet haar hier in gesprek met koningin Elizabeth. De kleine prinses Ann staat bij haar moeder. De zeer grote werkgelegenheid zowel in ais nuiien net ambtsgebied van het Ge westelijk Arbeidsbureau Lisse en met name in de bloembollenkwekerijen en ex portbedrijven, de visserij, de bouwnijver heid en de overige industrieën heeft ten gevolge dat het aantal ingeschreven werklozen aan het einde van de maand Juli slechts 64 mannen en 10 vrouwen be droeg, welk laag peil in het na-oorlogse tijdsbestek nog niet was bereikt. Het aantal aanvragen, waaraan niet di rect kon worden voldaan bedroeg in totaal 607, waaronder 205 voor jeugdige arbeids krachten. Hierbij dient echter te worden opgemerkt, dat een groot gedeelte van deze aanvragen betrekking heeft op zeer tijdelijke werkzaamheden in de seizoenbe- drijven, zodat deze aanvragen na verloop van korte tijd weer kunnen vervallen. Hierbij moet tevens worden opgemerkt, dat een aantal van deze aanvragen niet meer reëel is te achten, hetgeen blijkt uit het feit, dat thans, nu op de meeste plaatsen onder meer de rooiwerkzaamheden zijn beëindigd, het dikwijls moeilijk is de vrij gekomen arbeidskrachten weer ander werk aan te bieden. Deze en andere ervaringen wettigen dan ook het streven van het Arbeidsbureau regelmatig de aandacht van de ingeschre venen te vestigen op de omscholingscur sussen op de Rijkswerkplaats en op de aanvragen voor arbeidskrachten voor de industriële bedrijven, zowel in als buiten het gewest. Het tekort aan arbeidskrachten alhoewel niet prettig voor de bedrijfshoof- den heeft echter ook zijn goede zijde. Grote aantallen personen die wegens lichamelijke of geestelijke gebreken geen kans meer kregen op de arbeidsmarkt, worden thans weer in de gelegenheid gesteld productief werk te verrichten. Dat er in vele bedrijven door een ver andering in de werkverdeling nog wel iets kan worden gedaan om in het tekort aan arbeidskrachten te voorzien met minder- valide arbeidskrachten, is hierdoor wel be wezen. De zorg voor de lichamelijke gehandi capte arbeiders staat thans dan ook overal in den lande en niet in het minst in het gewest Lisse in het brandpunt van de be langstelling. In samenwerking met de gemeente besturen van Hillegom, Lisse, Sassen- heim, Noordwijkerhout, Voorhout en Noord wijle is te Sassenheim een be schutte werkplaats voor minder-valide arbeidskrachten uit die gemeenten op gericht, terwijl ook de oprichting van een dergelijke werkplaats in de ge meente Katwijk reeds in een ver ge vorderd stadium verkeert. Arbeiders, die in het vrije bedrijf wegens hun lichamelijke handicap geen werkgelegenheid meer kunnen vinden, kunnen door het Arbeidsbureau na een medisch onderzoek ook voor plaatsing worden voorgedragen. In de luttele maanden, waarin deze werkplaats is opgesteld, is wel geble ken, dat deze voor de minder-valide arbeiders een weldaad kan zijn. Wegens beëindiging van het schooljaar werd een druk gebruik gemaakt van de mogelijkheid, welke het Arbeidsbureau biedt tot het verkrijgen van een beroeps keuze-advies. Deze adviezen zijn kosteloos voor hen, die zich als werkzoekende laten inschrijven, terwijl van andere personen een lage vergoeding wordt gevraagd. Voor de jeugdige personen, die op de drempel staan van hun intreden in het arbeidspro ces kan een beroepskeuze-advies van zeer groot belang zijn voor hun verdere leven. Ondanks de grote vraag naar arbeids krachten en de daarmede verband houden de goede lonen bleef de aanmelding voor emigratie nog steeds tamelijk groot. De belangstelling bleek het grootst voor Australië gezien de lichte toelatingseisen en de zeer grote financiële bijslag, welke aan emigranten wordt toegekend. Doch ook Canada mag zich verheugen in een behoorlijke belangstelling doch dit be treft in hoofdzaak personen, die reeds be paalde relaties in dat land hebben. Verwacht mag worden dat de emigratie naar Nieuw-Zeeland meer aantrekkelijk zal worden gemaakt door een verlichting in de toelatingseisen. Het aanvragen van emigratie naar Zuid- Afrika en de Verenigde Staten door hen, die niet in het bezit zijn van de benodigde papieren, kan thans bij het Arbeidsbureau geschieden en heeft een toeneming van het aantal aanvragen ten gevolge. George Robert zal Dinsdag, des avonds van acht tot negen uur, op het orgel van de Grote Kerk het volgende programma uitvoeren: 1. Preludium en Fuga G gr. t., J. S. Bach (op verzoek); 2. Koraalbewerkingen J. S. Bach, a. An Wasserfliissen Babylon, b. Got- tes Sohn ist kommen; 3. Sonate IV F. Men delssohn Bartholdy, Allegro con brio, An dante religioso, Allegretto, Allegro maes toso e vivace; 4. Twee Canons, R. Schu mann en 5. Preludium en Fuga, Theo van der Bijl. In Eenrum werden motorwedstrijden ge houden om het kampioenschap van Gro ningen terreinrijden. Ongeveer achtduizend toeschouwers woonden deze races, die weinig spanning brachten, bij. De uitslagen waren: Seniores tot 150 cc: 1. W. Koops, Assen, op DKW; 2. B. Bakker, Zandvoort, op CZ; 3. A. H. van Elzen, Gemert, op Gilera. Seniores boven 150 cc: 1. H. Rietman, Doe- tinchem, op FN; 2. P. v. d. Oever, Eindhoven. Wesp oorzaak van autobotsing Doordat Zondagmiddag omstreeks 2 uur een wesp rondzoemde in een personenauto, die over de brug van het Muzeplein te Am sterdam reed, is een vrij ernstige botsing ontstaan, waarbij vier inzittenden van een andere auto naar het ziekenhuis moesten worden gebracht. De 26-jarige bestuurster H. S. R. uit Am sterdam sloeg angstig naar de rondvliegen de wesp en verloor daardoor de macht over haar stuur. Het gevolg was, dat ze met haar auto eerst een verkeerszuil omver reed en vervolgens in botsing kwam met een andere auto, die uit tegenovergestelde rich ting kwam. De laatste wagen werd totaal vernield. De vier inzittenden werden allen naar het Onze Lieve Vrouwe Gasthuis ge bracht. Drie van hen konden na behande ling huiswaarts keren. De bestuurder moest echter worden opgenomen met een groot aantal snijwonden. Hij is de 44-jarige kolenhandelaar J. van der Pol uit Bloe- mendaal. De chauffeuse, die de botsing had ver oorzaakt, liep geen letsel op. Vertaling technische termen een der congresptinten De Bond van Spoorweg-Esperantisten houdt op 22 en 23 September zijn negende landelijke congres te Haarlem in hotel „De Leeuwerik". Evenals het vorig jaar te Alk maar zullen de congressisten, waaronder verscheidene buitenlandse collega's, op het stadhuis worden ontvangen. Daarna zullen ze de z.g. „Kennemerroute" maken, terwijl de eerste dag met een feestavond, verzorgd door M. M.C. Musicorda, zal worden be sloten. De tweede dag zal geheel gewijd zijn aan de organisatorische beslommeringen van de Bond. Behalve de gewone huishoudelij ke werkzaamheden zullen verslagen van het internationale Spoorweg-Esperantisten congres te Zürich en van de Saarlandcon- ferentie worden uitgebracht, terwijl ook de commissie voor het samenstellen van een woordenboek met speciale spoorwegtermen rapport uit zal brengen. De taak van deze commissie is de Nederlandse term te vermelden achter de reeds vastgestelde Esperanto-tekst. Deze tekst, bestaande uit ruim vijfduizend vaktermen, werd in Es peranto vertaald door twee Franse inge nieurs uit „Lexique Technique Ferroviaire", waarna deze door Engelse, Duitse en een Tsjechische spoorman werd gecontroleerd. Ook is deze commissie bezig het boekje „De opbouw van een spoorweg" in Espe ranto geschreven door de Engelse inge nieur E. M. Rosher, in het Nederlands te vertalen. Terwijl de heren over het tech nische gedeelte praten, zullen de dames enkele excursies in de omtrek van Haar lem maken. Zaterdagavond tegen etenstijd kwam een 45-jarige los werkman in Haarlem centrum op bezoek bij zijn ouders. In de ouderlijke woning kreeg hij ruzie met zijn daar inwonende zwager, een 23- jarige lasser. De ruzie laaide al gauw zo hoog op, dat na korte tijd een soepter rien en de tuindeur het moesten ontgel den. De door de kamer zwaaiende soep terrien miste namelijk wel het hoofd van de lasser, maar niet de ruit van de zich achter hem bevindende tuindeur. De poli tie heeft de verhitte gemoederen gekal meerd. Ongeveer op hetzelfde tijdstip kreeg een 23-jarige betonwerker, onder meer om dat hij tamelijk dronken was, ruzie met de bewoner van een huis in Haarlem-cen trum. De man sloeg uit kwaadheid een paar ruiten stuk, hetgeen hij moest beko pen met een slagaderlijke bloeding aan zijn rechterhand. De wond is in het Grote Gasthuis verbonden. Vervolgens is de man naar het politiebureau gebracht, waar procesverbaal wegens vernieling tegen hem is opgemaakt. Zodra hij ontnuchterd was, is hij heengestuurd. Zondagmiddag ging de 11-jarige blinde jongen Andries van der Lijcke verkoeling zoeken in het water van de Keulsevaart aan de Weesperzijde te Amsterdam. Hij kan niet zwemmen en verdween op een gegeven ogenblik in de diepte. Zijn 17- jarige zuster Pietertje, die ook niet kan zwemmen, sprong hem achterna en ver dween eveneens in de diepte. Beide kin deren zijn daarop gered door de 31-jarige timmerman A. van Reenen, die gekleed te water sprong. Gezocht wegens poging tot moord op Belgische en Nederlandse Douaniers Twee Belgische smokkelaars, die reeds maanden werden gezocht door de Bel gische en Nederlandse politie, zijn Zondag in Frankrijk gearresteerd. De beide man nen, de 28-jarige Jacob V. uit Turnhout en de 35-jarige Ludovic P. uit Merxplas, hadden zich verscholen in een boerderij in het gehucht Beigneau in de omgeving van Montmirail. Zy gaven zich zonder tegenstand over aan de politie van Reims. Volgens AFP werden de mannen voor namelijk gezocht wegens poging tot moord op enige Belgische en Nederlandse politie mannen en douanebeambten. Naar het ANP verneemt, betreft het hier vermoedelijk de smokkelaars die be trokken waren bij een vuurgevecht in de nacht van Zaterdag 21 op Zondag 22 Mei in het Belgische grensplaatsje Rijckevors- sel. In die nacht heeft een wagen van de Centrale Velddienstpost uit Tilburg in de omgeving van Baarle Nassau een Bel gische pantserwagen achtervolgd, die met grote snelheid naar de Belgische grens reed. Op Belgisch grondgebied reed de pantserwagen door, ondanks het stopteken van een Belgische douanebeambte. Laatst genoemde voegde zich hierna bij zijn Ne derlandse collega's en op zijn verzoek werd met de Nederlandse auto de achter volging voortgezet. In het dorpje Rijcke- vorssel slaagden de smokkelaars er in met hun pantserwagen de auto van de douane te rammen. Er ontstond daarna een hevig vuurgevecht, dat eindigde met de ontsnap ping van de smokkelaars. Het gebeurde heeft indertijd bij de grensbevolking grote verontwaardiging gewekt. Een nader on derzoek zal moeten aantonen of men thans inderdaad de beide gezochten in handen heeft. Zaterdagmiddag is te Amsterdam bij het zwemmen in het Beneden Diep van het Nieuwe Diep bij de sportterreinen van de Shell achter de Valentijnkade te Amster dam de 65-jarige A. F. uit Amsterdam ver dronken. Zijn stoffelijk overschot werd Zondag opgehaald. Te Berkel en Rodenrys is het driejarig dochtertje van de familie Van R. in een regenput van de buren geraakt en ver dronken. Te Rotterdam is de 19-jarige olieman van het Franse stoomschip „Equator", dat in de Merwedehaven ligt, bij het zwemmen ver dronken. De man heet Roques Mulot en woont in Hainville. Zijn stoffelijk over schot is door de politie opgedregd. De waarnemend groepscommandant der rijkspolitie te Dubbeldam verzoekt de bei de motorrijders, die op Zaterdag een bad handdoek, inhoudende aan een man toebe horende kledingstukken, als gevonden voorwerpen hebben gebracht aan de mili taire kazerne te Willemstad, zich met hem in verbinding te stellen in verband met het vermoeden van een geval van verdrinking. Telefoon O 1850 - 1674 of 3786. De 23-jarige J. M. uit Vreeland, die Zon dagavond aan de ondiepe waterkant van de plas „De Wije Blik" langs de provinciale weg naar Hilversum aan het baden was, is verdronken. Hoewel honderden ter plaatse een bad namen, werd dit te laat opgemerkt, zodat toepassing van kunstmatige adem haling niet meer baatte. De 24-jarige mevrouw N. van Doode- waard uit Rotterdam is in het ziekenhuis te Idstein bij Frankfort aan de Main ten gevolge van een verkeersongeval over leden. Mevrouw Van Doodewaard was met haar man en haar driejarig dochtertje op de thuisreis van een vacantietocht per scooter, toen de scooter, die door de heer Van Doo dewaard bestuurd werd, door onbekende oorzaak begon te slingeren. De heer en mevrouw Van Doodewaard en het doch tertje kwamen allen te vallen. Mevrouw Van Doodewaard kreeg een schedelbasis- fractuur, haar man en het meisje werden licht gewond. Aagtekerk, pass. 19 Gibraltar n. Duinkerken Ampenan, 20 te Belawan. Arendskerk, 19 v. Colombo n. Aden. Abbedijk, 20 te New York. Axeldijk, 21 te Curasao. Amerskerk, 20 v. Rotterdam n. Genua. Alamak, 22 te Bombay. Amerskerk, pass. 21 Ouessant n. Genua. Amstelvaart, pass. 21 Finisterre n. Port Said. Averdijk, 20 te Rotterdam. Agamemnon, 21 Philadelphia verw. Appingedijk, 20 te Boston. Algenib, 20 Victoria verwacht. Al'kaid, 20 te Santos. Aardijk, 20 v. Vlissingen n. New York. Almdijk, verm. 23 v. Rotterdam n. Lissabon. Amstel'brug, 22 te St. Vincent. Aagtekerk, pass. 21 Ouessant n. Duinkerken. Al'herva, pass. 21 Ouessant n. Las Palmas. Amsteldijk, 21 laat te Antwerpen. Britsum, 19 v. Antw. te Vlissingen. Blitar, pass. 20 Minikoi n. Tj. Priok. Bintanig, 20 te Amsterdam. Britsum, 19 v. Antw teVlissingen. Breda, 21 te Rotterdam. Boissevain, 20 te Hongkong. Boskoop, 21 200 m. W. Flores. Camitia, 18 te Schiedam. Cottica, 20 te Georgetown. Caltex Delft. 21 te Sidon. Caltex Pernis, pass. 21 Gibraltar n. Sidon. Camitia, 20 v. Rotterdam n. Curagao. Cinulia, 20 v. Eastham n. Curagao. Caltex Lelden, 20 500 m. W. Kp. Vilano. Castor, 20 Cp. Haitien verwacht. Charis, 20 te La Guaira. Caltex Pernis. pass. 20 Kp. Finisterre n. Sidon Caltex Utrecht, 20 Sidon verwacht. Caltex The Hague, 21 v. Sidon n. Rotterdam Cradle of Liberty, 21 v. Philadelphia n. Port Said. Caltex Delft, 22 v. Sidon n. Rotterdam. Cleodora, 22 Massawah. Delfland, 19 v. Buenos.Aires n. Las Palmas. Delft, 20 te Rotterdam. Diemerdijk, 20 v. Los Angeles n. Cristobal. Dongedijk, 20 te Curacao. Drente, 21 v. Port Said n. Napels. Duivendrecht, 20 te Liverpool. Daphnis, 20 dwars Kp. Hatteras n. Curagao. Duivendijk, pass. 20 Mona Pass. n. Antw. Delfshaven, laat te Antwerpen. Dordrecht, 21 v. Rotterdam n. Hamburg. Dorestad, 22 te Montevideo. Eendracht, pass. 19 Ouessant n. Emden. Esso Amsterdam, 21 Sidon verw. Eemland, 20 voor IJm. n. Amsterdam. Eemdijk, 21 te Rotterdam. Eos pass. 20 Finisterre n. Amsterdam. Esso Rotterdam, 21 v. Sidon n. Antwerpen. Friesland (SSM), 21 te Rotterdam. Friesland KRL)v. Bombay n. Indonesië. Groote Beer, pass. 19 Anti Costi eil. n. South ampton. Guineekust, 20 te Eccra. Hersilia, 19 v. New York n. Port au Prince. Hermes. 19 v. Barahona n. Antwerpen. Helder, 20 v. Pto Plata n. Antw. Hilversum, 21 v. Port Said n. Lands End. Hera, 20 te Port of Spain. Hestia, 20 te Pto. Cabella. Houtman, 20 te Hongkong. Hydra, 21 Rotterdam. Jagersfontein, 21 te Durban. Japara (KRL). 21 te Belawan. Java, 20 v. Port Said n. Napels. Joh. v. Oldenbarnevelt, 23 te Amsterdam verw Krebsia, 20 te Pta Cardon. Kenia, 20 v. Fao m. Balikpapan. Kabylia, 21 v. Bahrein n. Durban. Keil i at, 21 te Singapore. Kota Agoeng, pass. 20 Colombo n. Singapore. Kota Baroe, 21 te Colombo. Kieldrecht, 20 te Bremen. Larenberg, 19 v. Dakar n. Hamburg. Limburg, 20 te New York. Lombok. 20 te San Francisco. Lekhaven. 21 te Buenos Aires. Liberty Bell, 21 v. Philadelphia n. Port Said. Luna, 21 45 m. ZW. Casquets n. Lissabon. Laertes, 22 v. Port Said n. Algiers. Moordrecht, 19 v. Rotterdam op proeftocht. Maashaven, pass. 19 Finisterre n. Rotterdam. Mapia, pass. 19 Gibraltar n. Amsterdam. Muiderkerk, 19 v. Las Palmas n. Kaapstad. Mijdrecht, 20 te Pto La Cruz. Markelo, 20 60 m. W. Esbjerg. Maureen, verm 20 v. Bromboro n. Burutu. Myonla, 20 te Kopenhagen. Maashaven. 23 te Rotterdam verwacht. Mariekerk, 20 v. Calcutta n. Madras. Marpessa, pass. 21 Finisterre n. Rotterdam. Maas, 20 v. Kiuiuk n. Crotone. Myonia, 20 te Kopenhagen. Mataram, 20 te Khoral Mufatta. Mijdrecht, 21 v. Pto La Cruz n. Santos. Maasdam, 22 v. Le Havre n. Rotterdam. Noordam, 20 v. New York n. Rotterdam. Notos, pass. 19 Gibraltar n. Piraeus. Nieuw Amsterdam, 21 laat te Cobh. Oostkerk, 19 v. Melbourne n. Sydney. Duwerkerk. pass. 20 Lissabon n. Antw. Overijsel, 21 v. Napels n. Aden. Oranjefontein, pass. 22 Dakar n. Las Palmas. Orion, pass. 21 Ouessant n. Rotterdam. Orestes, 22 te Rotterdam. Prins Joh. W. Friso, 19 te Rouaan. Polyphemus, 20 v. Aden n. Belawan- Prins Alexander. 19 v. Montreal n. Quebec. Prins Willem IV, 20 v. Rotterdam n. Chicago. Prins Willem v. Oranje, 21 te Antwerpen. Prins Casimir, pass. 20 Texel n. Hamburg. Pygmalion, pass. 21 Ouessant n. Curagao. Prins Willem George Fred., pass. 20 Belle Isle n. Le Havre. Pendrecht, pass. 20 Mona eil. n. Pto La Cruz. Plancius, 20 te Soerabaja. Prins Casimir, pass. 20 Vlissingen n. Hamburg. Peperkust, pass. 21 Ouessant n. Le Havre. Pieter S, 20 Antwerpen. Raki, 21 te Baltimore. Roepat, 20 v. New Orleans n. Rotterdam. Stad Schiedam, 19 te Narvik. Sumatra, pass. 19 Gibraltar n. Beyrouth. Stad Amsterdam, pass. 20 Gibraltar n. Antw. Stad Arnhem, 20 te Aden. Stad Breda. 19 v. Narvik n. Rotterdam of Vlaardingen. Salawati, 22 te Bordeaux. Salland, 21 te Montevideo. Samarinda, 20 in Panamakanaal n. Trinidad. Schepwijk, pass. 21 Gibraltar n. Fao. Siwgkep, 21 te Hamburg. Soestdijk, 21 v. Cheribon n. Singapore. Straat Mozambique, 21 v. Penang n. Mauritius. Schie, 20 v. Acajutla n. Corinto. Straat Mozambique, 20 te Penang. Stad Dordrecht, 20 v. Sfax n. Rotterdam. Tawali. 20 te Palembang. Taria, 20 v. Schiedam te Rotterdam. Tabinta, 20 v. Bahrein n. Madras. Tamo, pass. 21 Ouessant n. Rio de Janeiro. Tominii, pass. 21 Gibraltar n. Rotterdam, Telamon, 20 te Liberte. Tjitjalengka, 20 te Durban. Tjikampek. 20 te Balikpapan. Tjiluwah, 21 Singapore verwacht. Teiresias, 20 te Balikpapan. Talisse, pass. 21 Kp. Guardafui n. Belawan. Temate, 22 Aden. Utrecht, pass. 20 Kp. Guardafui n. Belawan. Van Noort, 19 v. Durban n. Fremantle. Van Spilbergen. 21 te Antwerpen. Van Linschoten, pass. 20 Kanarische eil. naar Amsterdam. Waterman, 19 v. Balboa n. Papeete. A'aal, pass. 21 Dungeness n. Tunis. Westerdam, 20 v. Rotterdam n. New York. Wielcireeht. pass. 20 Mcna Pass. n. Curagao. W. Alton Jones. 22 v. Suez n. Mena el Ahmadi. Waterland, 21 v. St. Vincent n. Amsterdam. Westertoren, 21 v. Mena el Ahmadi n. La Spezia Woensdrecht, 21 v. Mena el Ahmadi n. Suez. [Jsel, 19 v. Algeciras n. Rotterdam. KLEINE VAART Ardeas. 20 v. Amsterdam te Rotterdam. Arnoudspolder, 20 v. Antwerpen n. R'dam Att S, verm. 20 v. Grangemouth n. Rotterdam. Audacia, 21 v. Les Sables d'Olonne te Silloth. Algarve. 2 Ov. Cardiff te Rotterdam. Appingedam, pass. 20 Vlissingen n. Lissabon. Alcetas, pass. 20 Texel n. Durazzo. Arienoldus G, pass. 20 Brunsbüttel 22 Antw. verwacht. Ary Scneffer. 20 v. Rotterdam te Amsterdam. Bernisse, verm. 20 v. Fleetwood n. Port Said. Betty Anne S. 20 v. Cowes te Rotterdam. Birmingham, 20 v. Goole te Rotterdam. Bab T, 18 te Antwerpen. Casana, 23 v. Aarhus te Rotterdam verw. Cinderella, verm. 20 v. Duinkerken n. Rotterdam Claes Compaen, pass. 20 Brunsbüttel n. Kiel. Dollard, 22 v. Rotterdam te Gothenburg verw. Duiveland, 20 v. Kopenhagen n. Rotterdam. Eben Haëzer, 20 v. Amsterdam n. Huil. Ella pass. 20 Texel n. Malmö. Ellewoutsdijk, verm. 20 v. Rouaan n. London derry. Flevoland, 20 v. Rotterdam n. Kingslynn. Frida, 20 v. Capelle a. d. IJsel te Amsterdam. Gaasterland, 20 v. HarMngen n. Leith. Henriëtte. pass. 20 Vlissingen n. Londen. Haskerland, 20 v. Harlingen n. Goole. Helvetia, 20 v. Fort Talbot.te Oostende verw. Hoe Vinces, 20 v. Grimsby n. Rotterdam. Hoogezand pass. 20 Vlassingen n. Antw. Henrica, 20 v. Swansea te Amsterdam verw. Clias, 20 v. Vondelingenstraat n. Bilbao. Joost, 17 te Pateniemi. Julia Mary, 18 v. Abo te Mantyluoto. Jaba, 20 v. Ahus te Limfjord. Kaap Falga, 17 v. Gent n. Malmö. Kaap St. Vincent, 19 v. 1-Iemosand n. IJsel- monde. Kemphaan, 21 v. Hull te Gdynia verw. Koningshaven. 21 v. Cork te Rouaan verw. Leuvehaven, 23 Rotterdam verwacht. Larix, 19 te Zaandam n. Pateniemi. Lauwersborg, 20 dwars v. d. Waterweg n. Malmö Monica, 20 v. Manchester te Dublin. Marjan, pass. 20 Kielerkanaal n. Gefle. M'.dsland, 20 v. d. Tyne n. Rotterdam. Mudo, 20 Texel n. Malmö. Mypuck, verm. 20 v. Maassluis n. Engeland. Mi das, 19 v. Napels n. Livorno. Neeltje B, 20 v. Vestervik te Zaandam. Notiogham, 20 v. Dur.ston te Rotterdam. Nautic. 20 v. Creesea te Antw. Nassauhaven, 23 Rotterdam verw. Nieuwland, 20 v. Rotterdam n. Grangemouth. Noordkaap, 20 v. d. Humber n. Malmö. Nottingham, 20 v. Rotterdam n. Goole. Procyon, verm. 20 v. Amsterdam n. Londen. Pavo, 18 te Gefle. Ponza, 19 Brunsbüttel gepass n. Sodertalje. Paul Westers, pass. 20 Vlissingen n. Antw. Plato, 19 te Amsterdam. Rema. 21 v. Ellesmereport te R'dam verw. Rijnhaven. 20 v. Port Lyautey n. Duinkerken of Rouaan. Rejo. pass. 20 Vlissingen n. Antw. Sonsbeek, verm. 20 v. Nykobing n. Kotka. Spurt, 20 te Londen verwacht. Tilly, 16 te Gefle. Trito, 20 v. Rotterdam n. Dublin. Tyro, 20 v. Amsterdam n. Rotterdam. The?no, verm. 20 v. Dublin n. Amsterdam. Twee Gebroeders, 20 Sandettieboei n. Liverpool Volharding, 20 v. Gent te Rotterdam verw. Westersingel, verm. 20 v. Dieppe n. Rouaan. Wickenburg, pass. 20 Kp. St. Vincent n. Casa blanca. Zeehaan, 23 v. Grynia te Huil verw. SLEEPVAART Gele Zee, 18 v. Colombo en weer teruggekeerd Maas, 19 v. de Hoek v. Holl. n. Franse Viile de Quebec en 20 in de Waterweg. Oceaan, 19 v. Arcachon bij Bordeaux n. R'dam met dok. Jongeman, die positie wil verwerven door het repareren van huish. artikelen, ine. koelkasten. Geboden wordt: een blijvende en goede werkkring. Brieven onder no. 300 aan het bureau van dit blad. Fa. SCHOOTBECK, Valkenburgerlaan 10 te Heemstede, tel. 38268, vraagt 1e en 2e KAPSTER en 1e en 2e BEDIENDE (herensalon). voor dag en nacht. Aanmelden na 7 u. bij Mevr. Piller, Bloemendaalseweg 203, Overveen. Met spoed gevraagd diploma Ambachtsschool gewenst. Aanmelden: VAN HATTUM EN BLANKEVOORT N.V., Lage Dijk 14, Spaarndam van 85 uur. Zater dags 812 uur. Na 5 uur: Gijsbr. v. Aemstelstr. 139. GR. HOUTSTRAAT 102, TeL 10866. Alles voor foto amateurs. En goedkoper. Slecht gas kost geld en pan nen. Uw oud apparaat, goed gerepareerd, is beter dan een slecht nieuw. Alle merken 2 jaar garantie. Tel. 19931. Gas- rep.-bedrijf „LODA". Grote Houtstraat 9. Meubelen Bedden Dekens Karpetten Ilerenconfectie Damesconfectie Gordijnen Lakens Slopen Enz, enz. GED. OUDE GRACHT 81 Tel. 11152, Haarlem. DUINOORDSTRAAT 36 Tel. 25553

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 3