Ockers wereldkampioen op de weg, Nederlandse ploeg faalde geheel Fraai resultaat hockeyteam: gelijk spel (1-1) tegen India Nationale zeilwedstrijden Haarlemse Jachtclub Ranucci wereldkampioen bij de amateur-renners Nederlanders hadden zelfs geruime tijd een één-nul voorsprong Groen Geel en Aurora winnen bij Sport Vereent Quintus Harvester snel in Alkmaar Softbalteam van HCK nationaal kampioen Felle strijd om kano- titels kortebaan HCC eerste in het Flamingo-tournooi 5 Van Steenselen - vierde - was de beste Nederlander Organisatorische fout werd Fanny Blankers-Koen noodlottig Buitenkansje Drie-één zege op HHC Langebaan wedstrij den in Westeinderplassen Donner deelt zestiende plaats met Pool Sliwa Dames-voetballers DCO wonnen wederom MAANDAG 29 AUGUSTUS 1955 ADVERTENTIE Het stuur los, zwaaiend met de armen naar een juichende menigte, zo legde de 35-jarige Stan Ockers de laatste 300 meter tussen de eretribune van het circuit van Frascati af. Hij was op de laatste 5 km in de klim naar de finish uit een groep van acht man gedemarreerd en maakte een triomfale intocht door Frascati, welke hem de zozeer begeerde titel van wereldkam pioen der professionals op de weg op leverde. In de laatste kilometers, een lus met een steile helling, waarop de toeschou wers van de eretribune af, de renners konden zien aankomen, had de Antwer penaar voldoende voorsprong verkregen om zijn overwinning veilig te stellen. Stan Ockers bij de finish (Telefoto) In de tiende ronde, dus toen er nog bijna vijf ronden moesten worden gereden, maakte Stan Ockers zich los van Coppi, Brankart en Schotte en voorts van enkele anderen en tezamen met Bruno Monti en Molinaris, ging hij op jacht naar de leiders. Die jacht is de meest imposante fase van het wereldkampioenschap geworden. Be gonnen met een achterstand van 8 min. 20 sec., wonnen Ockers en Monti in één ronde ruim drie minuten terug. Molinaris kon toen het tempo niet meer volgen en viel terug. In de twaalfde ronde reed de Belg Monti, een der favorieten voor de titel, los en met slechts één minuut achterstand op een achttal leiders ging de veteraan in dit gezelschap de dertiende ronde in. Monti lag toen 2 minuten 39 sec. achter op de kopgroep en Molinaris reeds 8 min. 9 sec. Nog voor de klim had Ockers de leiders ingehaald, zodat nu drie Belgen in de voor ste gelederen streden, Janssens, Derijcke en Ockers, de Luxemburger Schmitz, de Fransen Anquetil, Géminiani en Rolland en verder de Italianen Fornara en Nencini. Antonin Rolland loste, zodat acht renners aan de laatste ronde van de ruim 20 km begonnen. Vrijwel iedereen gaf de jeugdige Nencini, de Italiaan, die „bijna" de Ronde van Italië van dit jaar had gewonnen, de meeste kans op de zege, maar toen onder diepe stilte via de luidsprekers werd aan gekondigd dat Ockers vijf kilometer voor de finish was gedemarreerd, een aanval, die ondanks verwoede pogingen van de beide Italianen niet meer met succes kon worden beantwoord, was het pleit beslecht. Het fraaie resultaat van de Belgen bleef trouwens niet beperkt tot de zege van Ockers, want achter de Luxemburger Schmitz, die met 1 min. 1 sec. achterstand over de eindstreep ging, eindigde Germain Derijcke op 1 min. 15 sec. als derde en Marcel Janssens werd vyfde, toen hy Jacques Anquetil in de sprint versloeg. De Nederlanders Bij dit succes van België en Luxemburg Onder grote geestdrift van de tienduizen den toeschouwers hebben Italiaanse ren ners de eerste drie plaatsen bezet in het wereldkampioenschap voor amateurs op de weg. Zij kennen het circuit van Frascati op hun duimpje en zij wisten ook dat, ge zien de grote hitte, het kampioenschap in een ware afvalwedstrijd zou overgaan. Op deze wedstryd baseerden zy hun tactiek. En men kan zeggen dat zy de course van het begin tot het einde hebben beheerst. Na zeven ronden, toen de Italianen Grassi en de Deen Andresen 2 min. 50 sec. voor sprong hadden, konden nog ten hoogste vijftien renners op de zege hopen. Voordat de strijd in een beslissende frase trad, wa ren er tal van ontsnappingspogingen ge daan, maar slechts één ervan, door de Bul gaar Soyntchef ondernomen, kwam tot ont wikkeling. Hij bleef gedurende anderhalve ronde aan de kop, maar de Italianen pasten wel op dat het verschil niet te groot werd. En tenslotte moest de Bulgaar als gevolg van een lek bandje zich in het peloton laten terugvallen. Toen Grassi en Andresen ontsnapten en bijna drie minuten voorsprong namen werd een jacht ingezet door een groepje renners. Maar alleen de Italianen Bruni en Ranucci konden zich vijftien kilometer voor de finish bij de leiders voegen. Zo ontstond dus een kopgroepje van vier man. Andresen bezweek het eerst onder de voortdurende demarrages van de drie Italianen, en iets verder moest Bruni los sen. In het zicht van de eindstreep voerde Ranucci het tempo nogmaals op en hier tegen bleek Grassi niet bestand. Hij moest zich met de tweede plaats vergenoegen. De Nederlanders weerden zich goed en met een vierde plaats voor Van Steenselen, een tiende voor Van Wetten en een veer tiende voor Stolker was de oogst niet te versmaden. In totaal 48 van de 104 gestarte renners reden de race uit. Kort voor de start ontstond een incident doordat twee ploegen aantraden om de Ierse kleuren te verdedigen. Maar een er van behoorde tot een bond die niet door de U.C.I. wordt erkend, en die dus niet mee mocht doen. Na een gevecht tussen de Ieren onderling kwam de politie in actie en dwong de niet-erkende groep het veld te ruimen, overigens niet zonder moeite. verbleekten de verrichtingen van de Ne derlandse ploeg volkomen. De zeven pro fessionals in de oranjetrui waren, toen nauwelijke de helft van de afstand was afgelegd, stilletjes van het circuit verdwe nen. Reeds bij aankomst in Castel Gandolfo bleek dat de stemming der Nederlanders alles te wensen liet. Zonder technische lei ding Gerrit Schulte had uitsluitend de opdracht gekregen te zorgen voor de amateurs en met slechts een matige ver zorging voor wat de maaltijden en de slaapplaatsen betrof, bleek spoedig, dat de renners weinig vertrouwen in eigen capaci teiten hadden. Men kreeg sterk de indruk, dat de Nederlandse ploeg zich niet op dit zware kampioenschap had voorbereid. Bo vendien was bij de meeste renners de vorm niet aanwezig. Wim van Est en Wagtmans, waarschijnlijk met de gedachte dat zij toch niets in de titelkamp zouden kunnen be reiken, hadden bedankt. Hinsen gevoelde zich niet fit en hij klaag de over pijn in zijn zij. In de tweede ronde staakte hij reeds de strijd. Van Breenen brak zijn zadel en kwam na de derde ronde met losse pedaalgespen langs de ere tribune. In de vierde ronde verdween hij van het parcours. Haan, steeds achteraan hangend, kwam na de vijfde ronde niet meer door en Adrie Voorting was een ronde eerder al niet meer in het veld. Roks ver toonde nog de meeste strijdlust en hand haafde zich geruime tijd in de voorste ge lederen. Maar de renner uit Zundert is nu een maal geen klimmer en de elke ronde terug kerende helling ging hem zo zwaar in de benen zitten, dat hij in de achtste ronde de strijd staakte, evenals Jan Nolten, die geen enkele maal op de voorgrond was getreden. De zevende man, Daan de Groot, heeft wel de aandacht getrokken. Hij was het, die tezamen met de Zwitser Bovay reeds in de eerste ronde er tussen uittrok. Het tweetal kwam met een voorsprong van 1 min. 50 sec. op het peloton voor, een tijd winst, welke na de derde ronde tot 2 min. 24 sec. was aangegroeid op de Italiaan Fornara. In de volgende 220 km veranderde het strijdbeeld slechts weinig, maar de si tuatie werd onverwacht gewijzigd toen 1 km voor de passage bij de ere-tribune het achterwiel van Fornara brak, op een ogen blik dat hij in een bocht te hard aanzette. Zo passeerden Bovay en De Groot op 10 sec. achter de Zwitser de finishlijn met op 1 min. 24 sec. Fornara, op 1 min. 43 sec. Mitchell en op 2 min. 58 sec. Darrigade, Trobat, Pusey, Roks, Nencini, Rolland en Coletto. Reeds begon het strijdbeeld zich duidelijker af te tekenen, toen het bericht kwam, dat Daan de Groot de strijd had op gegeven. Uit het publiek had men hem met een plens water willen verfrissen, maar het gevolg was, dat hij ten val kwam, zijn elleboog blesseerde en schaafwonden aan het dijbeen opliep. Deze val ontmoedigde de Amsterdammer zo zeer, dat hij maar meteen van verder rijden afzag. Onder die tientallen uitvallers bevonden zich dus alle zeven Nederlanders, verder 5 Zwitsers, en de complete Engelse, Spaan se en en Australische ploegen. Poblet ver dween uit de strijd, Trobat, zijn landgenoot, eveneens. Coppi gaf in de voorlaatste ronde op, toen Bobet reeds van het toneel was verdwenen. Reeds eerder miste men Magni en bij de Belgen kwamen Brankart en De Bruyne op de lijst der uitvallers te staan. Geen van de ruim achtduizend toeschouwers in het eivolle en met zon overgoten Wagnerstadion in Amstelveen verwachtte Zondagmiddag een zege van ons nationale team op de superhockeyers van India. Dat is er m deze achtste wedstrijd tegen dit land sinds de Olympische Spelen in 1928 in Amsterdam dan ook niet van gekomen. Maar wel toonde de Neder landse ploeg in deze eerste wedstrijd voor de aanvang van het hockey- seizoen 1955-1956 zo veel kracht, dat er een gelijk spel van éénéén uit kon voortvloeien. Geruime tijd, van acht minuten voor de rust tot negen tien minuten spelen in de tweede helft had Nederland zelfs de leiding. Van Erven Dorens (Laren), opende de score en India's linksbinnen Susinathan maakte gelijk. Zonder een domper op het uitmuntende werk van de Nederlanders te zetten, mag niet vergeten worden, dat het elftal uit India een tourteam is. Men kan dus ver wachten dat het elftal, dat India op de Spelen in Meulbourne vertegenwoordigt, sterker zal zijn dan het team, dat Zondag middag in Amstelveen speelde en dal Woensdagavond om half zeven in het Olympisch Stadion in Amsterdam nog een wedstrijd tegen het Nederlands natio naal elftal zal spelen. Nederland kreeg in de eerste helft vier hoekslagen, twee korte en twee lange, waarvan er een werd ingeschoten, aange geven door Kristen, gestopt door Bouw man en ingeslagen door Van Erven Do rens, waarna Kristen de bal nog juist van richting veranderde. In de tweede helft werden geen hoekslagen toegewezen. In dia nam er zes, drie korte voor de rust, een lange en twee korte in de tweede speelhelft, waarvan er dus slechts een in direct succes had. Het duidt volkomen op het spel van India, dat het moet hebben van een fan tastisch toegepaste techniek, waar me nigeen versteld van staat. Maar ook onze vertegenwoordigers bleken hierop hun antwoord klaar te hebben en ongetwijfeld moet een deel van het succes worden ge legd op de schouders van trainer Rex Norris. Tot grote verbazing van een ieder begon Nederland gedurende slechts enkele minuten weliswaar met een offensief. De eerste kans op scoren kreeg Nederland na twaalf minuten toen India's doelver- dediger Francis te ver was uitgelopen en onze ploeg na een duel een strafcorner mocht nemen. Zonder resultaat evenwel. Bij India viel rechtsbuiten Bhaskaran niet alleen op omdat hij de enige van de tweeëntwintig spelers was, die de gehele wedstrijd op blote voeten speelde, maar tevens door zijn snelle rushes langs de zij lijn. Bij Nederland was de rechtsbuiten plaats dit keer het zwakste punt van de hele ploeg. Hooghiemstra, die al dikwijls heeft laten blijken van doorbijten te we ten, miste elk enthousiasme, waarbij het beetje vechtlust, dat hem nog ter be schikking stond, niet voldoende was om redelijk werk te verrichten. Zijn binnen- speler daarentegen deed uitmuntend werk en dat gold trouwens het gehele binnen- trio, met Bouwman als teruggetrokken linksbinnenspeler. En we zouden Kristen te kort doen als we hem niet een goede buitenspeler op de linkervleugel noemden. De halflinie was zonder uitzondering een trio, dat zowel aanvallend als verdedi gend een groot deel van het bereikte re sultaat voor zijn rekening nam. Wagener (Hilversum) was schier overal, waar een mannetje nodig was. De achterspelers Drij ver en Keulen namen geen risico's en in het algemeen genomen heeft keeper Mul der het in zijn doel wel eens benauwder gehad. Voor de rust moest Nederland het even met tien man stellen omdat Drijver licht werd geblesseerd, maar na enkele minu ten kon hij zijn plaats in de verdediging innemen en Bouwman weer naar de voor hoede sturen. Spannende tweede helft De kans op de gelijkmaker, waarvan India pas na negentien minuten gebruik maakte, was er ook al na vijf minuten. Maar Balbir schoot de bal tegen de paal, waarna deze over de achterlijn ging. Aan vallen aan beide zijden met gevaarlijke rushes en passes wisselden elkaar af.. Na ruim een kwartier speelde Nederland zelfs iets te veel verdedigend, maar na de ge lijkmaker trachtte onze nationale ploeg weer alles op alles te zetten. Dit gelukte maar gedeeltelijk door vermoeidheid en een sterker wordende druk van de tegen- De door Sport Vereent gehouden serie- wedstryden zyn goed verlopen. In de eerste afdeling viel vooral het fraaie korfbalspel van Die Haghe te bewonderen, dat in de oud-internationaal II. Berens een aanzien lijke versterking heeft verkregen. Toch kwam dit twaalftal niet in aanmer king voor een prijs, daar de schotvaardigheid te wensen liet. De prijzen kwamen terecht bij de Zaanse verenigingen Groen Geel (Wormerveer) en Roda (Westzaan), van wie eerstgenoemde de eerste prijs behaalde. De uitslagen waren: RodaGroen Geel 22; OSCRDie Haghe 12; Groen Geel OSCR 43; Die HagheRoda 22; Roda I OSCR 62; Die HagheGroen Geel 24. In de tweede afdeling werd winnaar Aurora I en tweede Groen Geel 2. In de lagere afdelingen eindigden vele clubs gelijk, zodat door strafworpen de prijswinnaars moesten worden aangewezen. Deze waren: Afd. 3: 1. Watervliet; 2. Sport Vereent. Afd. 4: 1. Oosthoek; 2. Nieuw Flora 2. Afd. 5: 1. Groen Geel 3; 2. TCNH. Afd. 6: 1. Nieuw Flora 3; 2. Oosthoek 2. Afd. 7: 1. Aio; 2. Nieuw Flora 4. Afd. 7: 1. Roda; 2. Haarlem 2. Door een organisatorische fout is Fanny Blankers-Koen geen Nederlands record houdster kogelstoten geworden. Tijdens na tionale atletiekwedstrijden in Rhenen stootte zij de kogel 12.52 meter ver, hetgeen een nieuw Nederlands record zou hebben betekend, indien de organisatoren haar niet per abuis deze prestatie in de niet-officiële ring hadden laten verrichten. Bij deze wedstrijden waren n.l. twee rin gen, de officiële en de niet-officiële. En juist het nummer kogelstoten voor dames werd in de niet-officiële ring afgewerkt. Het Nederlands record staat sedert 3 Augustus 1941 met 12.375 meter op naam van Jo van Schouwen-Cramer. De afstand van Fanny Blankers-Koen was dus 14Zi centimeter verder. Toen zij hoorde, dat het record niet kon worden erkend, heeft zij geprobeerd om in de officiële ring haar prestatie te herhalen. Dit mislukte even wel. V-,„; - :>ij| partij. Toch probeerde Nederland in de laatste tien minuten vergeefs succesvol lijkende aanvallen op te zetten en ander zijds werd er hard gewerkt om een neder laag tegen te gaan. Toen om één minuut over vijf scheids rechter Van Donselaar voor de laatste maal in deze wedstrijd floot zagen we iets dat bij deze hockeywedstrijden, voor zover we ons herinneren, in ons land nog niet is voorgekomen. Het halve stadion stormde op onze landgenoten toe om hen met het succesvolle resultaat geluk te wensen. Drie junioren van de Amsterdamse hockey- en bandyclub „Amsterdam", die zoals men weet bij internationale hockeywedstrijden in het Wagener-sta- dio7i in Amstelveen altijd als ballenjon- gens fungeren, hebben Zondag de dag van hun leven gehad. In de rusttijd van de ontmoeting NederlandIndia, toen de gastheren zich naar de kleedkamers verwijderden, maar India op het veld wat bleef rondlopen, gingen de drie Am sterdamse jeugdige hockeyers „doel- schieten". India's doelverdediger Fran cis, die dit zag, aarzelde niet in het doel te gaan staan en de schoten van de jon gens op te vangen. Daarmede had hij natuurlijk niet de minste moeite en de rustige wijze waarop hij met voet en stick de hem toegeschoten hockeybal om de beurt naar de jongens terug sloeg-\ was bijzonder vermakelijk. cocx>ooooax»ooco3^xcoocooooMOOooccoooo30c»occocexx>occo KANAAL-RECORD. De tijd van de Brit Bill Pickering, die in de nacht van Vrij dag op Zaterdag van Margrets Baai naar Calais zwom in 14 uur en 6 minuten be tekent een nieuw record voor de richting EngelandFrankrijk, aldus heeft de Ka- naal-zwemcommissie besloten. JEAN BEHRA. De 500 km.-race voor sport- en toerwagens, die op de Nürburg- ring is gehouden, is door de Fransman Jean Behra, die aan het stuur van een Maserati zat, gewonnen. Hij legde de afstand af in 4 uur 2 min. 30,4 sec. met een gemiddelde snelheid van 124,1 km. per uur. PAARD. Het paard „Rosa Bonheur toebehorend aan prins Ali Khan heeft de Grote Prijs van Deauville gewonnen, een race over 2600 meter en gedoteerd met een prijs van zes millioen franse francs (f 60.000) Eén-nul voor Nederland. Van Erven Dorens heeft de bal uit een strafcorner hard inge schoten, maar de naar binnen gerende Kristen veranderde de baan van de bal nog dusdanig dat keeper Francis en alle zijn verdedigers kansloos waren. De uitslagen van de draverijen in Alk maar luidden: Kermisprijs (2040 m.): 1. The Flying Dutchman 1.33.4! 2. Strange Story 1.32.9; 3. Sister Pluto 1.33. W. f5,30, PI. f 1,80, f 1,80, f2,40, Gek. f 14,60, Cov. f 5, Carousselprijs (2340 m.), Ie afdeling: 1. Rita Bond 1.30.5; 2. Quinta 1.31.7; 3. Sally Harvester D 1.30.5. W. f4.80, PI. f 1,60, f2,30, f 1,50; Gek. f20,20, Cov. f9,70. Carousselprijs (2340 m.), tweede afdeling: 1. Seigneur Bascom 1.29.4; 2. Spencer Nora 1.30.2; 3. Rosita 1.31. W. f2,10, PI. f 1,30, f 1,60, f6,90, Gek. f4,40, Cov. f4,60. Zweefmolenprys (2040 m.), Ie afdeling: 1. Rita Belwin 1.29.1; 2. Shadow 1.29.3; 3. Rudi Trotham 1.28.5. W. f 11.80, PI. f3,60, f2,10, f3,—, Gek. f5,90, Cov. f4,80. Zweefmolenprys (2040 m.), 2e afdeling: 1. Rosa Signal 1.27.2; 2. Spencer Gay's Zoon 1.27.6; 3. Sir Parisien O 1.28.4. W. f9.—, PI. f 1,90, f 1,50, f 1,90, Gek. f8,30, Cov. f5.80. Charmeprijs (2340 m.): 1. Our Volann 1.25.9; 2. O Mc Gregor 1.26.8; 3. O Nelly Zora 1,27,8. W. f2,70, PI. f 1,70, f2,90, Gek. f8,60, Cov. f5.90. Draaimolenprijs (2740 m.) 1. Queen Mary 1.27.9; 2. Quick Jimmy 1.28.5; 3. Q Bascom 1.28.6. W. f 2,60, PI. f 1,40, f 2,f 1,60, Gek. f4,40, Cov. f 7,90. Grote Kermisprijs (2340 m.) 1. Quintus Harvester 1.26.8; 2. Carlos 1.26.1; 3. Nellie Gregor 1.25.6. W. f 1,80, PI. f 1,50, f 4,Gek. f21,—, Cov. f 7,50. Hoofd van Jutprijs: (2340 m.) 1. Our Bonni; 2. Matador; 3. Radbout. W. f 1,60, PI. f 1,10, f 2,20, f 1,30, Gek. f 10,—, Cov. f 15. Lachspiegelprys (2020 m.) 1. Princess Hollywood 1.33.6; 2. Rolls Royce 1.31.3; 3. Queen Ethel S 1.34.1. W. f 7,60, PI. f 2,70, f 1,70, f 4,50, Gek. f 33,40, Cov. f 4,40. I Totale omzet f 129.336,50 I Als gewoonlijk hield de Haarlemse Jacht Club in het laatste weekeinde van Augustus de traditioneel geworden natio nale zeilwedstrijden, waarvoor van de zijde der deelnemers ditmaal flinke be langstelling bestond. De weersomstandig heden waren op de eerste dag, toen er vrijwel geen wind te bekennen viel, niet bepaald ideaal. Op de tweede dag ging het beter want toen werden de interes sante wedstrijden begunstigd door een soms vrij stevig briesje. Op de eerste dag werden ondanks de weinig krachtige wind, spannende races gevoerd, waarin de vertegenwoordigers van de Haarlemse clubs voor enkele suc cessen zorgden. Zo zegevierde Sentel met Klamper (Haarl. Jachtclub) in de Val kenklasse en wisten C. de Jongh met El Primero en C. H. Klipp met Argus in de 16 vierk. m. Eenheidsklasse (streep) en (stip), beide van de Haarlemse Zeilver eniging de eerste plaats te bezetten. Hun clubgenoot Schmitz met Rekel zegevier de in de Vrijheidsklasse. De strijd in de 12 Voetsjollenklasse A was zeer spannend. Vlak voor de eindsteep nam Daniëls met Barry (Haarlemse se Jachtclub) zijn clubgenoot Steensma met Punch in letterlijke zin de wind uit de zeilen en kwam als eerste door de finish, waarna zijn clubgenoot Louet Feisser met Monty in de B klasse zegevierde. Zondag waren de weersomstandigheden voor de zeilers iets gunstiger. Ook nu weerden de Haarlemmers zich kranig en sleepten diverse prijzen weg. C. de Jongh won ook nu weer in de 16 vierk. m. Een heidsklasse (streep), terwijl zijn clubge noot van de Haarlemse Zeilvereniging, Rozekrans, revanche nam voor de neder laag op Zaterdagmiddag en thans in de 16 vierk. m. Eenheidsklasse (stip) zege vierde. Bij de 12 voetsjollenklasse A kwamen drie Haarlemmers van de Haarlemse Jacht Club als eersten over de eindstreep en hetzelfde geschiedde in de B klasse. De uitslagen van Zaterdag waren: Valkenklasse: 1. Sentel (Haarlemse Jacht Club); 2. v. d. Elshout („De Kaag" Warmond). 12 vierk. m. Sharpie klasse: 1. Jack Kraan („Braassemermeer"); 2. Gulde- mond („De Kaag"); 3. Van Wijk („Braas semermeer"). 16 vierk. m. Eenheidsklasse (streep): 1. De Jongh (Haarlemse Zeilvereniging); 2. Muusse („De Onderlinge"). 16 vierk. m. Eenheidsklasse (stip): 1. Klipp met Argus (Haarlemse Zeilvereni ging); 2. Rozekrans (Haarlemse Zeilver eniging). Vryheidsklasse: 1. Schmitz (Haarlemse se Zeilvereniging; 2. Tromp („De Schin kel"); 3. Timme („De Onderlinge"). Olympia jollen: 1. Haaksma („De Kaag"); 2. Huurman (Amsterdam); 3. Tak Jr. („Het Witte Huis"). 12-Voetsjollen A: 1. Daniëls (Haarlem se Jacht Club); 2. Steensma (idem); 3. Sweerts de Landas (idem). 12- Voetsjollen B: 1. Louet Feisser (Haarlemse Jacht Club); 2. Kastelein („De Kaag); 3. Anneke Steensma (Haarlemse Jacht Club). Uitslagen Zondag Valkenklasse: 1. Huurman („Het Witte Huis"); 2. Eveleens („Aalsmeer"); 3. Wil- lemse („De Kaag"). 12 vierk m. Sharpieklasse: 1. Verhagen („Aegir"); 2. Kraan („Braassemermeer"); 3. Kraan Jr. (idem). 16 vierk. m. Eenheidsklasse (streep): 1. De Jongh (Haarlemse Zeilvereniging); 2. Muusse („De Onderlinge"). 16 vierk. m. Eenheidsklasse (stip): 1. W. Rozekrans (Haarlemse Zeilvereniging) 2 Spaargaren („Aalsmeer"). Vrijheidsklasse: 1. Timme („De Onder linge"); 2. Amons (Zaanlandse Zeilver eniging; 3. Tromp („De Schinkel"). Hoewel kampioen HHC ook dit seizoen uitstekend de softbalcompetitie begon, slaagde HCK er in de laatste competitie wedstrijden toch nog in met HHC gelijk te komen. In de beslissingswedstrijd be haalden de HCK-dames na een spannende en aantrekkelijke wedstrijd een volkomen verdiende zege en daarmede het kampioen schap van Nederland 1955. De beslissende wedstrijd aan de Klever- laan in Haarlem begon voor de HCK-ploeg reeds uitstekend, toen aanvoerster Bep van Beymerwerdt op een doorgeschoten bal kon scoren (0-1). In de derde innings bracht een honkslag van Jane Honing haar clubgenote Gré Prins over de thuisplaat, waardoor HCK een veilige voorsprong kon nemen (0-2). Toch bleef de spanning en die bereikte zelfs een hoogtepunt in de vijfde innings toen HHC zelfs drie honken bezet kreeg. Een honkslag van Mien Berendonk bete kende een run toen Elly Hofstra kon scoren (1-2). Reeds in de gelijkmakende innings liep de HCK-ploeg weer verder uit toen de uit stekend op dreef zijnde Gré Prins wederom na een korte tik van Jane Honing in het binnenveld kon scoren (1-3). In de laatste slagbeurt van HHC kwam de snelle Els ter Meulen dankzij een honk slag en fouten in het HCK-veld op het der de honk. Joke de Jong kreeg drieslag van de HCK-werpster, waarna de bal uit een tik van Mien Berendonk op het tweede honk werd gevangen. De flitsende aangooi van de HCK-speelster naar de thuisplaat deed ook Els ter Meulen sneuvelen, zodat met dit fraaie dubbelspel dfi titel dit jaar bij HCK terecht kwam. Olympiajollen klasse: 1. Huurman („Amsterdam); 2. Haaksma („De Kaag"); 3. Tak Jr. („Het Witte Huis"). 12 Voetsjollen A: 1. Sweerts de Landas (Haarlemse Jacht Club); 2. Daniëls, (idem); 3. Steensma (idem). 12 Voetsjollen B: 1. Holtrop (Haarlemse Jacht Club); 2. mej. Carla Flick (idem); 3. Van Beekum (idem). Op het Noordhollands kanaal in Amster dam-Noord zyn Zondagmiddag onder vrij grote belangstelling Nederlandse kortebaan- kanokampioenschappen voor dames en heren in de k-1, k-2 en k-4 (alleen heren) gehou den De meeste spanning leverde de finale in de k-1 klasse by de heren op, waarin Koch, titelhouder Klingers en Bobeldijk boord aan boord om centimeters winst streden. Het verschil op de eindstreep was nauwelijks zichtbaar: Koch behaalde de titel met 0.3 sec. voorsprong op Klingers, die op zjjn beurt weer Bobeldyk 0.3 sec. achter zich liet. De uitslagen luiden: K-1 heren: Eerste serie: 1. Klingers (Zaan dam) 2 min. 3.8 sec.; 2. Bobeldijk (Koog a. d. Zaan) 2.04.2. Tweede serie: 1. Kwast (Zaan dam) 2.05.1; 2. Geurts (Eindhoven) 2.06.2. Derde serie: 1. Koch (Zaandam) 2.05.5; 2. De Haan (Warmer) 2.08.4. Finale: 1. en kampioen van Nederland: Koch 2.01.5; 2. Klingers 2.01.8; 3. Bobeldijk 2.02.1. K-1 dames: Eerste serie: 1. Mej. T. van Zantvoort (Eindhoven) 2.26.8; 2. Mevr. C. Los-Paassen (Zaandam) 2.27.0; Tweede serie: 1. Mevr. G. Klingers-Bosschieter (Zaandam) 2.27.5; 2. Mej. A. Vrenegoor (Haarlem) 2.31.8. Finale: 1. en kampioene van Nederland: Mevr. G. Klingers-Bosschieter 2.22.0; 2. Mej. T. van Zantvoort 2.25.8; 3. Mevr. C. Los- Paassen 2.26.6. K-2 heren: 1. en kampioen van Nederland: Koch en Kwast (Zaandam) 1.50.0; 2. Daman en De Haan (Wormer) 1.58.6; 3. Sevriens en Geurts (Eindhoven) 1.59.6. K-2 dames: 1. en kampioen van Nederland: Mevr. C. Los-Paassen en Mevr. G. Klingers- Bosschieter (Zaandam) 2.08.0; 2. Mej. A. Vre negoor en Mej. W. Oostenbroek (Haarlem) 2.10.1. K-4 heren: 1. en kampioen van Nederland: Geuzen (Zaandam) 1.43.0; 2. Quo Vadis (Koog a. d. Zaan) 1.45.4. Snelsten hinderden elkaar In de Westeinderplassen bij Aalsmeer Zijn Zondag langebaanwedstrijden gehou den over afstanden van 2 km. Bij de heren werden Piet de Bruyn (Neptunus-Amers- foort) en Hans Muller (Dolfijn), die gelijk als eersten aantikten, door de jury gedis kwalificeerd, omdat zij elkaar gehinderd hadden. Winnaar werd nu Visser van 't Gooi. W. Geurtsen van H.P.C. uit Heemstede, die het vorige jaar op de derde plaats be slag kon leggen, eindigde op de negende plaats met zijn clubgenoot R. Prins op de tiende plaats. Prestatietocht Behalve deze wedstrijd was er tevens een prestatietocht over dezelfde afstand voor al dan niet KNZB-leden. Ook voor deze prestatietocht bestond aanmerkelijk meer belangstelling dan in het vorige jaar, want het aantal inschrijvingen steeg van iets boven de honderd tot honderdvijfen- zeventig. Allen, die de tocht volbrachten en dat waren er maar drie minder dan die de tocht aanvingen ontvingen een wit vaantje met blauwe letters. Interzonaal schaaktournooi Zaterdag zijn diverse afgebroken partijen van het interzonaal schaaktournooi in Go thenburg uitgespeeld. De uitslagen luidden: 6e ronde: FudererNajdorf 1-0; Sliwa Medina 1-0. 7e ronde: MedinaSzabo 0-1; Bisguier Sliwa 1-0; GuimardFuderer 1-0. 8e ronde: DonnerMedina 1-0; Sliwa Panno V2-V2. De stand na de achtste ronde luidt: 1. Bronstein (Rusland) 5'/a punt en 1 uit gestelde partij; 2. Panno (Arg.) 5Va pnt.; 3/4. Ilivitsky (Rusland) en Szabo (Hong.) ieder 5 pnt.; 5. Filip (Tsj.sl.) 4V2 pnt.; 6 t/m 9. Keres (Rusland), Spassky (Rusland), Pilnik (Arg.) en Fuderer (Joegosl.), ieder met 4 punten (uit 7 partijen); 10. Rabar (Joegosl.) 4 pnt.; 11. Stalhberg (Zweden) 3'/2 pnt. en 2 uitgestelde partijen; 12/13. Geiler (Rusland) en Petrosian (Rusland), ieder 3V® pnt. (uit 7); 14/15. Gui mard (Arg.) 3 pnt. (uit 7) en Pachman (Tsj. sl.) 3 pnt. en 1 uitgest. partij; 16/17. Donner (Ned.) en Sliwa (Polen), ieder 3 pnt.; 18. Najdorf (Arg.) 2'/2 pnt. (uit 7); 19/20/21. Me dina (Venezuela), Bisguier (V.S.) en Unzicker (W.-Dld.) ieder 2xh pnt. De dames van DCO hebben in Nijmegen ook de derde competitiewedstrijd (tegen Minerva) gewonnen, ditmaal met 30 (rust 10). De doelpunten werden gemaakt door mej. E. v. Schaik (2 x) en mej. B. de Graaf. Zondag moet DCO naar Groningen, tegen het eveneens nog ongeslagen „Herbido". Het Flamingo Junioren-tournooi is Za terdag op het Rood en Wit-terrein in Haar lem met groot machtsvertoon gewonnen door HCC (172 voor 2), dat in de finale finale VW (51 en 11) versloeg. Rood en Wit (177) kreeg de derde prijs, aangezien het in de verliezersfinale van Quick (H.) (94) won. Het prestatiebat was voor de VVV'er Van der Maas voor zijn century tegen Quick in de halve finale.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 7