Messina weer snelste achtervolger, Ogna titelhouder sprint amateurs PITTIG Stayer Timoner bezorgde Spanje eerste titel sinds 1893 WGA versloeg gehavend O WO; Bloemendaal weerstond Zeeburgia Dansschool KWEKKEBOOM - Parkiaan 6A Wereldkampioenschappen op de baan Verschueren en Pronk kansloos door pech NCB-elftal versloeg België gemakkelijk Engelsman Draper kampioen motocross Nieuw wereldrecord 4 x 100 m. wisselslag Crommelin Memoriaal 1955 voor Roland T ennistournooi Duin wij ck Vier titels voor Italië Van Est derde Onsportief publiek Century van Alders tegen VRA: 100 n.o. Eerste nederlaag van DCO-dames Erndl Europees kampioen Olympiajollen Courses op Mereveld I^anny met de kogel NCB-elftal te sterk voor jeugdteam MAANDAG 5 SEPTEMBER 1955 Tot grote vreugde van de 20.000 Italianen, die Zaterdagavond geen plaatsje in het Vigorelli stadion onbezet hielden is ook de sprinttitel bij de amateurs aan een van de Italiaanse renners ten deel gevallen. Ogna had drie ritten nodig om zich in de halve finale van de Australiër Tressider te ontdoen, en moest daarna eveneens drie keer aantreden om de Argentijn Batiz de baas te blijven. Messina prolongeerde zijn titel als wereldkampioen achter volging profs. Hij versloeg, zonder zich tot het uiterste in te spannen en zijn course regelend op die van onze landgenoot, Wim van Est in de halve finale, en maakte daarna in de eindstrijd korte metten met de jonge Strehler, Van Est legde beslag op de derde plaats in het eindklassement door Pazza geen schijn van kans te geven in de rit die hiervoor gold. Hij won met ongeveer 90 meter voorsprong, in een uitstekende tijd 6 min. 16 sec. Bij de stayers is de titel ten deel gevallen aan de Spanjaard Timoner, die in de finale verre de meerdere bleek van al zijn concurrenten. Verschueren gaf al in het begin van de wedstrijd op na herhaalde motorpech van zijn gangmaker. Pronk haalde evenmin de finish: materiaalpech noopte hem de strijd te staken. baan wegens een lekke band en maakte een lelijke tuimeling in het gras stel den hevig teleur, Zehnder probeerde zo goed mogelijk mee te draaien en Martino zat boordevol strijdlust, maar kwam kwali teiten te kort om een kans te maken voor de wereldtitel. Toen Timoner de laatste ronde voor de finale over 100 kilometer achter grote mo toren had afgelegd, moet dat een historisch ogenblik zijn geweest voor de Spaanse wielersport, want nog nooit was het een Spaanse weg- of baanrenner in de geschie denis der wereldkampioenschappen, wel ke van 1893 dateren, gelukt een regen boogtrui te veroveren. De tijd van Timo ner, met zijn gangmaker Van Ingelghem een ideale combinatie vormend, bedroeg 1 uur 15 min. 3 sec., hetgeen een gemiddelde van 79.865 km in het uur betekende, een zeer hoog moyenne, waarmede opnieuw het bewijs werd geleverd, dat de Vigorelli- baan de snelste van Europa is. Nog zien wij Timoner het vorig jaar op de stadion- baan in Amsterdam verschijnen. Hij wilde gaan stayeren, maar bezat geen materiaal en daarvoor kwam hij bij gangmaker De Graaf. Zo goed en zo kwaad als het ging werd een stayersfiets in elkaar gezet voor de Spanjaard en zonder veel te rijden fiet ste deze sterke knaap in iets meer dan een jaar naar de wereldtitel, cracks als Ver schueren, Bucher, Queugnet en de andere stayers van naam achter zich latend. Slechts Bucher, de nieuwe Zwitserse stayer slaagde erin, dank zij de gerouti neerde gangmaking van Pasquier te voor komen, dat ook hij een ronde achterstand kreeg, maar niettemin eindigde hij op 350 meter, zonder slechts een ogenblik de kans te hebben gekregen een aanval op Timo ner te ondernemen. Martinot, de Italiaan se kampioen bleef vier ronden achter, de tweede Zwitserse stayer Zehnder 8, Queug net 11 en Le Strat.23 ronden. Dat wa ren de zes stayers, die de 100 km hadden uitgereden, want wereldkampioen Ver schueren en de Nederlandse titelhouder Pronk verdwenen reeds vroeg uit de baan. De vorige week had de Belg reeds ruzie gehad met zijn gangmaker Ville, omdat vol gens Verschueren diens motor niet goed draaide. Ville veroorzaakte bovendien het ernstige ongeluk met de Tsjechische ama teur-wielrenner Mazek, toen de gangmaker nog eens zijn motor wilde proberen. De strijd was Zaterdagavond nauwelijks 25 km aan de gang, toen Verschueren, die op dat ogenblik voor de eerste maal door Timoner werd aangevallen in een duel om de leidersplaats, plotseling achter de motor vandaan ging. Ville had opnieuw pech. Het duurde niet minder dan zeven ronden, voor de Belg achter de reserve-gangmaker een Italiaan, weer op tempo ronddraaide, maar na enkele kilometers stapte Verschueren voor goed af. De combinatie met de Ita liaanse gangmaker klopte niet erg en bo vendien, hij was toch kansloos door het grote aantal ronden achterstand. Behalve de Belg heeft ook Pronk de wed strijd niet uitgereden. Pech is hiervan de oorzaak geweest, maar zoals hij ons later vertelde, had hij in de finale toch niets bij zonders kunnen presteren, want hij voelde zich door vermoeidheid verre van fit. Reeds in de derde ronde liep de achterband van Pronk leeg. Hij zag kans van fiets te ver wisselen binnen de daarvoor toegestane drie ronden, maar voordat hij het hoge tempo weer te pakken had, stak hij op nieuw de hand omhoog. De zadelveer van zijn reservefiets was gebroken. Opnieuw moest er gerepareerd worden en van fiets verwisseld worden, maar deze voortduren de pech brak zijn cadans, absoluut nood zakelijk in deze finale, welke in zo'n hoog tempo werd gereden. En nadat hij twee ronden achterstand had geboekt, verdween hij van de baan. En daarmede is eigenlijk het belangrijkste nieuws van deze stayers finale verteld. De beide Fransen Queug net en Le Strat de laatste vloog uit de oooccooooococcc<xxxxx:ocoocoooooocxxx50oooooocxxxxxxx)ooooc j De lijst der wereldkampioenen 1955 ts S Zaterdagavond op de Vigorellibaan ge- y, completeerd en ziet er als volgt uit: Weg amateurs: Ranucci (Italië); Weg professionals: Ockers (België); 8 Sprint amateurs: Ogna (Italië); 3 Sprint professionals: Maspes (Italië); Achtervolging amateurs: Sheil (Enge- 8 land), 8 Achtervolging professionals: Messina 8 (Italië); 8 Stayers: Timoner (Spanje); i Cycloball: Duitsland. 8 Van Vliet werd derde in het sprint- 8 nummer der professionals en Van Est 8 bezette dezelfde plaats in de achtervol- 3 ging. Verder verdient de vierde plaats 3 van Van Steenselen in het wegkam- 8 pioenschap der amateurs een speciale 8 vermelding. x 3 De Italiaanse ploeg heeft vier van de y acht titels veroverd, tegen België, Span- je, Engeland en Duitsland elk één. Bo- 3 vendien heeft Italië nog enkele tweede en derde plaatsen bezet in diverse num mers, zodat Italië het officiële landen- klassement tijdens dit wereldkampioen schap met zeer grote voorsprong heeft gewonnen. De successen zijn voor een belangrijk deel te danken aan de prach tige voorbereiding, welke onder leiding van Costa, technisch leider van de baan- ploeg, gedurende de afgelopen maan den en speciaal gedurende de laatste week heeft plaats gehad. XOOOCOOOCOOOGOCOOOCOOCOOCOOOOCOOCOOOOOCOOOOaXXX>OCOOOOO Wim van Est heeft in het achtervol- volgingsnummer over 5 km de derde plaats veroverd. In de halve eindstrijd werd hij door de titelverdediger Messina uitge schakeld met de tijden 6 min. 23.4 sec. en 6 min. 26.2 sec, waarna Messina in de fi nale tegen Strehler uitkwam en onze land genoot de andere Italiaanse specialist Piazza voor de derde plaats ontmoette. De jeugdige Zwitser kreeg een lesje van Messina hoe een achtervolging werkelijk moest worden gereden. Na een kleine voor sprong na twee ronden te hebben gegeven, liep Messina niet alleen die achterstand snel in, maar draaide met ronden, welke voortdurend ongeveer een halve seconde lager lagen dan die van zijn tegenstander, zo soepel en regelmatig, dat Strehler, die kennelijk de laatste dagen te veel had ge vergd, van de baan werd geveegd en met meer dan 50 meter verschil kansloos werd verslagen. Zo heeft de 24-jarige Italiaan tegen een verliezer achterwege te laten. Uit de kwarteindstrijden waren Tressid- der, Pinarello, Ogna en de tot nu toe vol komen onbekende Argentijn Batiz geko men. Deze 21-jarige jongen uit Buenos Aires, die met steun van president Perón naar Italië was gekomen, om zich uitslui tend en alleen voor te bereiden op de Olympische Spelen van Melbourne, heeft het via enkele sensationele overwinningen tot de eindstrijd gebracht, waarin hij zich pas bij de derde rit gewonnen gaf aan de de nieuwe wereldkampioen Ogna, de man met de zeer lange demarrage, die het vorig jaar in Keulen had teleurgesteld. Dit jaar had hij zich beter voorbereid en alhoewel het kampioenschap van Italië aan Pinarello ten deel viel, bleek zijn goede vorm duidelijk, toen hij de Grote Prijs van Kopenhagen voor amateurs won en als tweede in dezelfde soort wedstrijd in Parijs eindigde. In de eerste halve eindstrijd tussen Tres- sidder en Ogna demarreerde de Australiër van kop, maar Ogna won uit tweede po sitie komend met een wiellengte. In de tweede rit vond het incident plaats. Weder om sprong Tressidder uit eerste positie weg. In de laatste bocht, toen er anderhalve lengte lag tussen hem en Ogna, ging hij plotseling omhoog waarbij de Italiaan alle gelegenheid kreeg om binnendoor te ko men. Maar Ogna ging mee omhoog, waar na hij een verloren man was. Hij diende een protest in wegens onregel matig rijden van Tressidder afwijken van de rijlijn binnen de 200 meter maar de jury achtte de fout van de Australische sprinter niet ernstig genoeg om hem daar voor te deklasseren. Ook de jury d'appèl wees het beroep van Ogna af. De beslissende rit werd door Tressidder kansloos verloren. Ogna en Batiz kwamen tegen elkaar uit voor de wereldtitel. In de eerste rit demar reerde Ogna uit tweede positie komend, maar eenmaal gepasseerd zette Batiz op zijn beurt de aanval in en toen-was Ogna een verslagen man. (Tijd 11,6 sec. over de laatste 200 meter). In de tweede rit kwam Ogna weer uit tweede positie, maar nu ging hij zeer scherp over Batiz heen, slechts weinig ruimte voor zijn tegenstander latend tus sen hem en de binnenkant van de baan. Weer was het 11,6 sec. De belle bleek een copie te zijn van de tweede rit, een tacti sche manoeuvre van de meer geroutineerde Ogna tegenover een debutant op de Euro pese banen. Derksen en Maspes zijn er oorzaak van geworden dat de toeschouwers rond de Vigorellibaan in Milaan bijzonder boos roerden toen beide wielrenners het we reldrecord „stilstaan" braken: 32 min. en 20 sec. De renners tijdens de inspan nende strijd. vier jaar achter elkaar op een titel beslag kunnen leggen, een record op zichzelf. In 1952 was hij lid van de Italiaanse ploeg, welke het Olympisch kampioenschap ach tervolging in Helsinki behaalde. In 1953 veroverde hij de wereldtitel achtervolging der amateurs, het vorig jaar versloeg hij op dit nummer Koblet in de eindstrijd in Keulen en Zaterdagavond behaalde hij eenzelfde succes, nu tegenover een jongere vertegenwoordiger van de Zwitserse wie- lerwereld. Met 6 min. 10 sec. en een ge middelde van 48,649 km in het uur ver richtte Messina inderdaad een fantastische prestatie. Strehler was zo onder de indruk, dat hij met zijn tijd van 6 min. 25,8 sec. ver achterbleef bij die van Van Est, die in de rit voor de derde plaats de 5 km had afgelegd in 6 min. 16 sec. Deze wereldkampioenschappen hebben, de traditie getrouw, weer de nodige inci denten opgeleverd en in vrijwel alle geval len waren de Italiaanse renners hierbij betrokken. Dat het Milanese publiek sterk op de hand van de Italiaanse favorieten was, diende als een vaststaand en volko men logisch feit te worden aanvaard, maar dat ditzelfde publiek zich niet ontzag om de Australische amateur Tressidder, na een verloren belle tegen Ogna te beschimpen en met allerlei voorwerpen over de getra liede hekken te bekogelen, stemde tot na denken. Noch de bestuurderen van de Union Cycliste International, noch de jury, waarin onze landgenoot John Stol zat, noch de baandirectie heeft ook maar een enkele vermaning gericht tot de toeschouwers om dergelijke onsympathieke demonstraties Op het Quick-terrein in Den Haag is een wedstrijd gespeeld tussen een NCB-team en het Nederlands jeugdelftal. Het bonds- team won met 53 runs. Het NCB-elftal scoorde 153 runs; de jeugd kwam niet ver der dan 100. Battingcijfers NCB-team: W. C. van Ma nen 10, H. van Manen 35, W. van Weelde 42, P. Marseille 19, Colthof 22, J. G. M. van Staay 10. Bowlingcijfers jeugd-elftal: C. Bakker 5 voor 39, C. Burk jr. 1 voor 37, J. C. L. van den Bosch 1 voor 24, R. van der Maas 1 voor 16, H. Klarenbeek 1 voor 12. Battingcijfers jeugd-elftal: H. Poot 22, P. Bouwman 28, R. van der Maas 32, H. Kla renbeek 11 n.o. Bowlingcijfers NCB-team: J. G. M. van Staay 1 voor 19, J. L. J. Dries 2 voor 19, A. K. W. Lochman van Benne- kom 2 voor 34, P. Marseille 3 voor 17, H. C. van der Bijl 2 voor 6. De cricketcompetitie Voor de eerste klasse van de cricketcom petitie werd Zondag nog een wedstrijd ge speeld. VVV speelde thuis tegen VRA en won met 123 runs. VVV scoorde 208 runs voor het verlies van slechts drie wickets. Alders scoorde een century, 100 not out. Verder: Slagter 14, Hageman 18, Dorresteyn 49 en Van der Maas 12 n.o. De bowlingcijfers wa ren: Klink 1-39, Raayen 1-32 en Fischer 1-13. VRA kwam niet verder dan 85 runs, waar van Raayen 10, Peereboom 24 en Fischer 16. Alders nam 2-25, Grootmeijer 6-24, Van der Maas 1-15 en Slagter 1-9. Lager cricket In de derde klasse E heeft Rood en Wit 4 Zondag gewonnen van VVV 3 en heeft nu evenveel punten behaald als ACC 4, zodat beide clubs het kampioenschap zullen moe ten delen. Rood en Wit won met 95 runs en 1 wicket. VVV kwam tot 80 (Pliester 4-27, De Vries 3-20, Luining 3-22). Rood en Wit passeerde dit totaal voor twee wickets en scoorde uit eindelijk 175 voor 9 (Molenschot 57, Luining 37 n.o. Vcors 19 en Pliester 10). In Groningen (8000 toeschouwers) werd de damescompetitiewedstrijd tussen de on geslagen elftallen van „Herbido" (Utrecht) en „DCO" (Haarlem) gespeeld, door de Haarlemse meisjes met zeer gering verschil verloren (10). Ondanks een veldoverwicht van DCO konden zij toch niet de hechte „Herbido"-achterhoede pas seren. Zondag a.s. speelt DCO tegen Full-Speed (IJmuiden). De Oostenrijker Erndl heeft het Euro pees kampioenschap Olympia-jollen be haald. Nadat onze landgenoot De Jong ge durende de meeste dagen van deze wed strijden de leiding in het algemeen klasse ment had gehad, slaagde de Oostenrijker er in in de voorlaatste race de eerste plaats van De Jong over te nemen en deze in de laatste wedstrijd te behouden. De Jong maakte in deze beslissende race een fout en werd door windstilte overval len. Tenslotte moest hij de strijd staken. In de voorlaatste race moest De Jong even eens de strijd opgeven omdat hij een boei had aangevaren. ADVERTENTIE De eerste wedstrijd voor de nationale honkbaltitel 1955 is wel bijzonder verras send begonnen. Op het Zeeburgia-terrein in Amsterdam slaagde WGA er namelijk in een verdiende 31 overwinning te be halen op OVVO, welke ploeg nog wel enigs zins gehandicapt was door de blessure van de nationale werper Hannie Urbanus. Bo vendien moest Van der Walle in de loop van de wedstrijd met een gebroken duim het veld verlaten. Reeds direct kreeg OVVO een licht over wicht en in de tweede innings werden zelfs twee honken bezet. Een harde tik in het midveld werd echter door Broersma goed verwerkt, zodat de OVVO'er door zijn aangooi op de thuisplaat door vdnger Nij- huis kon worden uitgetikt. Toch slaagde O WO er in de leiding te nemen, toen De Lugt op een fout verwerkte slag van Urbanus de thuisplaat kon be reiken (10). De zevende innings bracht echter een wel zeer productief WGA aan slag. Nadat Pronk door een honkslag op de honken was gekomen, produceerde De Hondt een fraaie tweehonkslag, waarop Pronk de ge lijkmaker kon scoren (11). Nu gingen de VVGA'ers door en een opofferingsslag van Broersma en fouten van Altink waren er de oorzaak van, dat WGA de achterstand in een 13 voorsprong kon omzetten. Beide negentallen kregen hierna vrijwel geen scoringskans, zodat het einde van deze eerste ontmoeting WGA een verdien de 31 zege opleverde, zodat zij Zaterdag a.s. reeds aan een puntenverdeling genoeg heeft om zich kampioen van Nederland 1955 te kunnen noemen. BloemendaalZeeburgia Nog een bijzonder belangrijke wedstrijd stond deze week op het kleine programma van de competitieleider. Bloemendaal kreeg in de promotiestrijd voor een plaats in de tweede klasse nog een laatste kans en de Bloemendalers hebben deze kans dankbaar aangegrepen. Door de kleine 87 over winning tegen de Amsterdammers is een vernieuwde halve competitie noodzakelijk geworden met Zeeburgia (Amsterdam) en Holland uit Utrecht. Voor deze ontmoeting bestond vrij veel belangstelling en de toeschouwers zullen zich zeker niet hebben verveeld, waarin Bloemendaal ongetwijfeld iets te ruim werd beloond. De bezoekers hadden kans gezien een 20 voorsprong te nemen zonder dat Bloe mendaal ook maar even gevaarlijk kon worden. In de vijfde innings werd de ploeg echter slagvaardig en mede dank zij een kleine inzinking in de Amsterdamse gelede ren werd de achterstand geheel wegge werkt (32). De Amsterdammers lieten zich door deze Zondagmiddag zijn bij Norg de nationale en internationale motorwedstrijden op het vernieuwde circuit gehouden. Deze motor cross om de Gi'ote Prijs van Nederland, geldend voor het Europees kampioenschap, leverde het summum aan spanning op. Tenslotte behaalde de Engelsman G. J. Draper, die met zijn zesde plaats in de finale, juist dat ene puntje aan zijn totaal van 22 toevoegde, de Europese titel. Tot veler verrassing won de Nederlan der Rietman uit Doetinchem de eerste manche. Veel kans had men hem van te voren niet gegeven omdat men dacht, dat hij niet snel genoeg uit de voeten zou kun nen komen, vooral op de zanderige ge deelten van het ruim 3 km lange circuit over een weiland, door slingerpaadjes, door bossen en over de zanderige duinen. De Belgische kampioen Baeten op Matchless leverde in de tweede manche een enerverende strijd met de Zweed Nilsson, die hem van de vijfde tot de tiende ronde op de hielen zat en de tweede plaats bezette met slechts een tiende sec. achterstand. De finale werd buitengewoon spannend. De Zweed Lundin, die van start af de kop had genomen, werd weliswaar geen mo ment bedreigd door Rietman, die de ver rassing van de dag bleek en alleen in het begin van de twaalfde ronde even de twee de plaats moest afstaan aan de Zweed Nilsson, maar daar de titelcandidaten Le- loup en Draper ver achterin het veld za ten, was er van alles mogelijk, te meer om dat Nilsson practisch de gehele race zeker was van de derde plaats, terwijl Leloup en Draper in achtste en negende positie over de baan gingen. Die plaatsen zouden Leloup en Draper geen punten voor de competitie voor het Europese kampioenschap hebben opgeleverd, en dus gooide NiLsson hoge ogen omdat zijn derde plaats, indien Le loup en Draper geen punten verwierven, hem de titel zou bezorgen. Later rukte Draper echter op naar de zesde plaats (1 pnt), waardoor hij kam pioen werd. De nationale motorcross, die werd ge houden voor de eindstrijd van de interna tionale terreinwedstrijd, werd met grote voorsprong gewonnen door de Assenaar Koops op DKW. De verdere volgorde van aankomst was: 2. Bakker (Zandvoort met C.Z.), 3. A. M. van der Elzen (Gemert) op Gilera. tegenslag niet intimideren en reeds in de volgende slagbeurt werd de achterstand weer omgezet in een kleine 43 voor sprong. Hierna kwam bij Bloemendaal weer een grote opleving, die de Amsterdammers fataal zou zijn. Uitstekende honkslagen van Bloemendaal en fouten in het Amsterdamse veld brachten de stand op 64 in het voor deel van Bloemendaal, waarna een twee honkslag van Noordhoff de stand zelfs nog deed opvoeren tot een veilige 84 voor sprong. Nog gaven de bezoekers het echter niet. op. In de achtste slagbeurt kregen zij drie honken bezet. Eerst brachten zij de stand na een aangooi op het eerste honk op 85, waarna een fout van aanvoerder Noord hoff in het verre veld de stand zelfs weer op 87 bracht, met nog voldoende moge lijkheden voor de Amsterdammers. Nadat Bloemendaal in de gelijkmakende innings niet had gescoord, kwamen de Amsterdammers voor het laatst aan slag. Door een fout van Gaartman kreeg Zee burgia het derde honk bezet, doch nu lieten de Bloemendalers toch even hun kracht zien en behielden de kleine voorsprong (8—7). In deze wedstrijd was vooral eerste honkman Cassee uitstekend op dreef en behalve zijn prima veldwerk plaatste hij ook enkele goede honkslagen. Thans is een vernieuwde halve promotie competitie noodzakelijk geworden, waar voor het volgende programma is vastge steld: Zaterdag 10 September 16.30 uur BloemendaalHolland (Utrecht), terrein Brederodelaan in Bloemendaal; Zaterdag 17 September 16 uur Zeeburgia (Amster dam)verliezer Bloemendaal Holland, terrein Kruislaan in Amsterdam. Tijdens internationale zwemwedstrijden in Boedapest heeft de Hongaarse damesploeg het wereldrecord 4 x 100 meter estafette wisselslag verbeterd en gebracht op 4 min. 57.8 sec. Het record stond sedert 17 Juli 1955 op naam van Nederland met 5 min. 0.1 sec. De Hongaarse ploeg bestond uit Eva Pajor (rugslag), Ripszina Szekely (vlinderslag), Eva Szekely (schoolslag) en Katalin Szoke (vrije slag). De tijd van Eva Pajor bedroeg 1 min. 13.6 sec (nieuw Hongaars record), Ripszina Szekely had 1.15.9 nodig, Eva Sze kely 1.21.9 en Katalin Szoke 1.06.4. Het re cord werd verbeterd in een vijftig meter bad, het wereldrecord, dat Nederland op 17 Juli 1955 in Parijs maakte, kwam in een 25 meter bad tot stand. De Nederlandse ploeg kwam bij dit nummer op de tweede plaats met 5 min. 4.5 sec. De tussentijden van de Nederlandse zwemsters waren: Joke de Korte (RDZ, Rotterdam) rugslag: 1.14.9, Atie Voor bij (Robben, Hilversum) vlinderslag: 1.16.2, Rika Bruins (GZTC. Groningen) schoolslag: 1.26.3, Hetty Balkenende (ZAR. Amsterdam) vrije slag: 1.07.1. Tijdens deze wedstrijden heeft Hettie Bal kenende (ZAR, Amsterdam) het nummer 400 meter vrije slag gewonnen in 5 min. 5.4 sec. Dit is de beste tijd ooit in een 50 meter bad gemaakt. Voor de eerste honderd meter had zij 1.08.6 nodig, voor de tweede 1.18.7, voor dé derde 1.30.4 en voor de laatste honderd me ter 1.17.7. Ook Mary Kok (Robben, Hilversum), die tweede werd in 5.06.3 en de Hongaarse Va lerie Gyenge, die met 5.06.5 als derde aan tikte bleven beneden de tijd, die gold als beste wereldprestatie in een vijftig meter bad, namelijk 5 min. 8.6 sec., welke tijd Valerie Gyenge in 1953 liet noteren. Het nummer 100 meter rugslag dames is gewonnen door Joke de Korte (RDZ, Rotter dam), haar tijd was 1 min. 15 sec. Eva Pajor (Hongarije) eindigde als tweede in 1.15.5 sec. De uitslagen van de gehouden draverijen op Mereveld luiden: Lisseprys (2240 m.): 1. Tiende van Zora 1.29.3; 2. Sherly Hollandia 1.29.1; 3. Tallero 1.31.1. W. f6,60, PI. f2,10, f 1,80, f2,—, Gek f 10.90; Cov. f8,60. Maassluisprys (eerste afdeling) (2240 m.): 1. Rosa Signi 1.27.3; 2. Rudi Trothan 1.26 6; 3. Tarantella 1.28.9. W. f6,20, PI. f 1,70, f 1,30, f 1,70, Gek. f39,10, Cov. f9,20. Maassluisprijs (tweede afdeling) (2240 m.): 1. Toomel D 1.28.8; 2. Spencer Nora 1.28.3; 3. Rolandua 1.28.7. W. f2,80, PI. f 1,40, f 1,70, f 1,60, Gek. flO,—Cov. f4,90 Charloisprijs (2240 m.): 1. Our Bonni 1.24.7; 2. Rosa B 1.24.8; 3. Sunny Boy 1.25.6. W. f2,—, PI. f 1,40, f3,20, f 1,40, Gek. f 10,10, Cov. f10,10. Drukkery Hoonteprijs (2240 m.): 1. Oscar 1.25; 2. Quite Heny 1.24.3; 3. Petronel Spen cer 1.25.6. W: f3,10, PI. f 1,60, f 1,40, Gek. f5,10, Cov. f3,30. Crommeling Memoriaal 1955. H. van Wicke- voortprijs (2200 m.): 1. Roland 1.22.4; 2. Itra 1.25.5; 3. Tommy Mars 1.34.1. W. f 1,90, PI. f 1,10, f 1,10, Gek. f3,40, Cov. f2,70. Hoek van Hollandprfjs (2240 m.): 1. Car los 1.22.7; 2. Peterhof 1.22.8; 3. Pretty Boy 1.23.6. W. f7.60, PI. f2,20, f 1,30, Gek. f7,10, Cov. f3,10. Wassenaarprijs (3100 m.): 1. Paul B 1.27.8; 2. Olympia B 1.24.8; 3. Nelly Major 1.27. W. f6,40, PI. f 1,90, f 1,60, f 1,90, Gek. f 12,10, Cov. f4,50. ADVERTENTIE Danstes Inschrijving voor de nieuwe cursussen vanaf 1 September 's avonds van 7 tot 9 uur In het a.s. seizoen is als leraar aan onze school verbonden de heer P. ZYLSTRA, geslaagd in Engeland als dansleraar voor de twee hoogste diploma's. M.I.S.T.D. Highly Commended. M.I.D.M.A. Highly Commended. Lessen voor beginners, gevorderden medal-test, wedstrijd. Tel. 13525 - Haarlem Het tennis-tournooi, dat de L.T.C. Bloe mendaal op Duinwijck heeft georganiseerd, werd Zondag beëindigd. Dit tournooi, dat mede door de fraaie weersomstandigheden in alle opzichten slaagde, trok de laatste speeldag veel belangstelling en de toe schouwers konden genieten van diverse spannende partijen. In de invitatie A-klasse ging de strijd in de finale tussen de hoofdklasse-spelers Bouwer en Den Hoed. Overeenkomstig de verwachtingen behaalde Bouwer de zege. Een verrassing was de nederlaag, welke mevr. Koch in de demi-finale in het da mes-enkelspel leed tegen mevr. rteugen- brink. Deze partij nam bijna 2/2 uur in beslag! De resultaten in de A-klasse waren: Heren-enkelspel. Demi-finale. Bouwer v. d. Ree 75, 63; Den HoedVan Welie 63, 57, 64. Fihale: Bouwer Den Hoed 63, 36, 60. Dames-enkelspel. Demi-finale. Mevr. Reugenbrinkmevr. Koch 119, 68, 86,mevr. Roolkermevr. Herreilers 61, 61. Finale: mevr. Roolkermevr. Reu genbrink 62, 1210. Gemengd-dubbelspel. Demi-finale. Mevr. Herreilers en Bouwermevr. Koch en Bos man 62, 63; mevr. Roolker en Den Hoedmej. v. d. Berg en v. d. Ree 62, 62. Finale: Mevr. Herreilers en Bouwer mevr. Roolker en Den Hoed 75, 62. In de B-klasse werden in de eindstrijden de volgende resultaten behaald: Heren enkelspel: GroenDe Vilder 119, 36, 64. Dames-enkelspel: mej. IJssel de Scheppermej. Schouten 62, 62. He ren-dubbelspel: Pelgrom en BarendOos terhof en Titiheru 46, 61, 63. Ge mengd-dubbelspel: mevr. Schoone en De Vildermevr. Barend en echtgen. 62, 97. Dames-dubbelspel: mevr. Verhoef en mej. Schoutenmevr. Hinlopen en mej. Gerssen 61, 63. De resultaten in de finales der C-klasse waren: heren-enkelspel: BloeminkHar- teveld 64, 79, 61. Dames-enkelspel: mej. Smitsmej. Nederkoorn 63, 46, 61. Heren-dubbelspel: Klip en Van BuchemWijnschenk en Hendriks 86, 75. Gemengd-dubbelspel: mevr. Vogel sang en Klipmej. Nederkoorn en Wijn schenk 108, 64. Dames-dubbelspel: mevr. Leenderts en mevr. Vogelsang mevr. Van Duinen en mevr. Knuyt 64 4—6, 6—3. De prijsuitreiking geschiedde door de heer E. J. J. Joosse, voorzitter van de L.T.C. Bloemendaal. Fanny Blankers heeft de laatste tijd goede prestaties geleverd met de kogel. Zondag won zij ook weer in Rijswijk met 11.96 m. De foto laat het moment zien waarop de kogel haar hand verlaat. Op het fraaie terrein van de Royal Army Service Corps in Grobbendonck heeft het NCB-team een overwinning behaald op het Belgische cricket-elftal, dat echter geheel was samengesteld uit.in België gelegerde Engelse militairen. De Nederlandse overwinning was voor een groot deel te danken aan het uitstekende werk van aanvoerder W. van Weelde, die niet alleen met 95 not out topscorer was, doch ook nog met twee fantastische vangen aan de leg-side Cadwallader voor 18 en Patterson voor 0 inrekende, op het bowlen van zijn broer H. van Weelde. België scoorde 149 runs, Nederland sloot op 152 voor 5. Battingcijfers België: Cad wallader 18, Elliot 46, Jones 11, Halstead 28, Mc Kay 19. Bowlingcijfers NCB-team: M. Maas 2 voor 42, H. van Weelde 6 voor 48, E. Vriens 1 voor 31, J. Oosterholt 1 voor 13. Batting cijfers NCB-team: H. Stolk 40, W. van Weelde 95 not out. Bowlingcijfers België: Bardsley 2 voor 45, Garrick 2 voor 40

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 7