MUZIEKSCHOOL België overweegt dienstplicht van 18 maanden te bekorten kantoorbediende COMMANDEUR 528sfe STAATSLOTERIJ 4eKias Internationale ontspanning en Duitse bijdrage zullen de doorslag geven Fred Kaps weer wereld kampioen goochelen Amsterdamse Beurs Ouderwets herenhuis binnenstad Tandarts-Assistente SeULEESVPECIALIST KRUISSTRAAT 20 Als de stofzuiger zwijgt Stofzuiger Service 't KOOPJE van de dag! Balletschool-Tonny Ruiter een wagenwasser een servicebediende Kleine landen dringen aan op beperken van vetorecht Amerikaanse druk op Japan tot herbewapening Gevangenis in Mississippi onder bewaking Duitse partijen in het Saargebied verenigd Zilveren penning van de gemeente Amsterdam voor John Radecker Twee adviseurs in Monaco weer in eer hersteld Poging tot beroving niet bewezen Londen wenst voor Cyprus grondwet met zelfbestuur Uitvoer in Juli sterk gedaald Graan verbrand na blikseminslag Advocaat van rechtsvervol ging ontslagen Scheepvaart kaarsenkroon Blijf fit heren BOEKHOUDEN MODERNE BEDRIJFSADMINISTRATIE DINSDAG 6 SEPTEMBER 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Zat.erdagm.orgen werden op de speelplaats van de P. li. van der Leijschool in Haar lem-Noord opnamen gemaakt voor een nieuwe verkeersjilm van het Verbond van Veilig Verkeer, waarover wij Zaterdag reeds schreven. (Van onze correspondent in Brussel) Er is in politieke kringen te Brussel sprake van dat de Belgische regering de militaire dienstplicht van achttien maanden zou gaan bekorten als gevolg van de inter nationale ontspanning. Het nationaal comité van de Rooms-Katholieke oppositiepartij (CVP) heeft in een communiqué gezegd dat deze maatregel aanvaardbaar is, maar slechts na rijp beraad mag worden ge nomen. Tot nu toe heeft de regering geen uitleg gegeven. Men neemt echter aan dat zulks bij het begin van het nieuwe parle mentaire jaar, op de tweede Dinsdag van November zal geschieden of vroeger nu de oppositie het voornemen heeft doen uit lekken. Andere waarnemers zijn van oordeel, dat de ministers Spaak (Buitenlandse Zaken) en Spinoy (Defensie) tegen een verdere verlaging van de duur der dienstplicht zijn gekant. Waarschijnlijk kan de dienstplicht, wanneer de regering tot overeenstemming komt, met een of twee maanden verkort worden nu België niet drie maar twee vol ledige divisies voor de Noord-Atlantische Verdrags Organisatie (NAVO) moet leve ren. Dit militaire programma, uitvloeisel van de Belgische NAVO-verplichtingen is grotendeels afgewerkt. In het communiqué van de CVP wordt er overigens op gewezen, dat België in de Westerse defensie een aandeel heeft ge nomen, dat eigenlijk boven zijn krachten BANGKOK (Reuter). Thailand en andere kleine landen in de UNO gaan ge zamenlijk de eis stellen, dat het vetorecht van de grote mogendheden ten aanzien van de toelating van nieuwe leden, de vreedzame regeling van geschillen en de benoeming van de secretaris-generaal wordt afgeschaft, zo heeft de Thailandse minister van Buitenlandse Zaken, prins Wan Waithajakon, verklaard. De minister verklaarde, een voorstel daartoe te zullen indienen, wanneer de herziening van het UNO-handvest aan de orde komt. WASHINGTON (United Press) Ame rikaanse militaire autoriteiten verwachten, dat strijdkrachten der Verenigde Staten tot tenminste 1961 in Japan gestationneerd zullen blijven. Of de legereenheden, die deel uitmaken van deze strijdkrachten, op een veel vroe ger datum geheel uit Japan zullen worden teruggetrokken zodat alleen eenheden van de Amerikaanse luchtmacht en vloot voor de defensie van Japan in dat land zullen achter blijven, hangt af van het resultaat der onderhandelingen, waarmee binnenkort in Tokio een begin gemaakt zal worden. Deze onderhandelingen volgen op de be sprekingen, welke de Japanse minister van Buitenlandse Zaken Mamoroe Sjigemitsoe zojuist in Washington heeft afgesloten. Tij dens deze besprekingen zijn er menings verschillen gerezen over de sterkte van de strijdkrachten, welke Japan voor zijn eigen defensie zal opbouwen en over het tijdstip, waarop de Amerikaanse troepen uit dat land moeten worden teruggetrokken. Wanneer Japan toegeeft aan de Ameri kaanse druk om in drie jaar of zo mogelijk nog sneller een leger van 250.000 man op te bouwen, dan zullen de Amerikaanse legereenheden waarschijnlijk reeds in 1958 uit Japan verdwenen zijn. Maar de huidige Japanse plannen zijn om tegen die tijd een leger van slechts 180.000 man te hebben, hetgeen door de Verenigde Staten volko men ontoereikend wordt geacht. SUMNER, (United Press) Een Ame rikaanse „grand jury" in Mississippi heeft gisteren nog geen beslissing genomen op het verzoek twee blanke halfbroers in staat van beschuldiging te stellen wegens moord op een 14-jarige negerjongen uit Chicago. De jury begon de ontvoering- en moord zaak Emmett Louis Till te bespreken, ter wijl in een naburig district gewapende manschappen van de nationale garde pa trouilleerden bij de gevangenis waar de halfbroers worden vastgehouden. De jongen wordt vandaag begraven. Sedert zijn lichaam in Chicago gearriveerd is, zijn duizenden negers naar het slacht offer komen kijken. De autoriteiten van Mississippi hebben een snel en diepgaand onderzoek beloofd. Tot dusverre worden de halfbroers vastge houden wegens ontvoering van de jongen. Een sheriff verklaarde dat hij weinig be wijzen van moord tegen het tweetal bezit. Hij zeide het mogelijk te achten dat de moord in elkaar was gezet door de „Nati onal Association for the Advancement of Colored People", de vereniging die strijdt voor de rechten van de negerbevolking. gaat. Nu West-Duitsland aan de Westerse defensie een belangrijke bijdrage zal leve- ien wordt een vermindering van de Bel gische inspanning verantwoord geacht. Algemeen is echter aanvaard, dat de dienstplicht van het Franse leger, gesteld op achttien maanden, de minimum inspan ning van elk der NAVO-landen zal zijn. Het socialistische blad „Peuple" schrijft: Wat zullen we nu beleven? De voorzitter van de CVP heeft destijds de dienstplicht van achttien maanden bestreden en de vorige CVP-regering stelde de dienstplicht op 24 maanden. Willen ze de dienstplicht nu op zes maanden brengen? SAARBRÜCKEN (DPA) De drie pro- Duitse partijen in het Saargebied de Christen-Democraten, de Duitse sociaal democraten en de democratische partij hebben zich Zaterdag verenigd in de „Deutscher Heimatbund." Deze bond heeft onmiddellijk zijn aanhangers opgewekt „het vaderland trouw te blijven in weerwil van' alle invloeden van binnenuit of van buitenaf, de Duitse cultuur in het Saarge bied te verdedigen, alle vervalsingen van de wil van het volk tegen te gaan, de Frans-Duitse verstandhouding te bevorderen in een geest van rechtvaardigheid door een rechtvaardige oplossing van de Saar- kwestie en mede te werken aan de vereni ging van Europa, berustend op de gelijke rechten van alle Europese volken." Woordvoerders van de drie partijen heb ben zich opnieuw uitgesproken tegen het Saarstatuut. De 29-jarige Rotterdamse goochelaar Fred Kaps is er voor de tweede achter eenvolgende maal in geslaagd de grote prijs van een internationaal gooehelcon- gres, waaraan de titel wereldkampioen is verbonden, te behalen. Drie jaar geleden verkreeg hij op het congres in Spanje deze onderscheiding; nu slaagde hij er in Amsterdam in zijn 80 tegenstanders te overtreffen. Dit is ccn prestatie, die nog nimmer door een goochelaar is bereikt en Fred Kaps kreeg dan ook een zeer lang durig applaus van zyn collega's, die Zater dagavond de prijsuitreiking in Krasna- polsky bijwoonden. De Rotterdammer ging met sen groot aantal bekers naar huis, want hij kreeg diverse extra prijzen, maar behaalde bo vendien de eerste prijs in de afdeling car- tomagie. De voorzitter van de jury, de heer H. Vermeijden, noemde het optreden van Kaps: „een demonstratie, zo feilloos en op zulk een niveau, dat men van per fectie kan spreken. Het was voor velen van ons een les". De Nederlanders waren op dit congres, dat eenmaal in de drie jaar wordt gehou den, zeer succesvol, want ook de eerste prijzen in de afdeling „algemeen" en „ma nipulatie" werden door Nederlanders ge wonnen, respectievelijk door Ad de Lunes uit Zwolle en „Marconick" (Nick Stolk) uit Den Haag, beiden amateurs. Ook het laatste onderdeel van het intei-nationaal goochelcongres, de „Micromagie", is door een Nederlander gewonnen, namelijk Eddy Taytelbaum. Op dit congres is besloten het volgende congres in 1958 in Wenen te houden. 3-3 NederL'47 3 Nedl. 1962/64 A.K.U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek gew.Philips Gloeil. pref.Philips Gloeil. Unilever Wilton Feijenoord Dordtsche Petrol. Konkl. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie Phs. van Ommeren H. V. A Verg. Deli Mijen. Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel U. S. Steel General Motors Shell Union Tidewater Slotkoers gisteren 100)4 lOlVie 379)4 340 363 396)4 545 352 515 287Ü4 529 300 695 65154 173/4 253)4 215)4 273)4 188)4 193 284 J4 260 247)4 250 81 160Vn 115% 134 61,8/a 32% Openings koersen 100% lOlVie 382 350 363 399 545 353 521 237)4 530 300 698 652 170 253 215 27354 188 189 284 y, 261 247 250 81 160 116)4 134 6115/16 32% Temidden van de enorm grote, halfvol tooide beelden voor het Nationale Monu ment op de Dam, in zijn atelierruimte aan het Zandpad te Amsterdam, is Maandag middag de beeldhouwer John Radecker gehuldigd door zijn talrijke vrienden en door afgevaardigden van de overheids instanties ter gelegenheid van zijn zeven tigste verjaardag. Burgemeester mr. Arn. J. d'Ailly was een der laatste bezoekers. Hij bracht de kunstenaar de zilveren penning van de gemeente. Minister Cals had een telegrafi sche gelukwens gestuurd. De voorzitter van de Nederlandse Kring van Beeldhouwers, prof. V. P. S. Esser, roemde het werk van Radecker en schonk hem namens de collega's een fraaie Indi sche wanddoek. Onder de talrijke aanwe zigen bevonden zich ook enkele museum directeuren. MONTE CARLO (A.F.P.) Prins Rai nier III van Monaco heeft Arthur Crovetto en Cesar Solamito, die op 7 Juli uit hun officiële en particuliere functies waren ont slagen, weer in enkele van hun functies hersteld. Crovetto, die als raadsman van de regering voor financiën en directeur van het prinselijk kabinet was ontslagen, is nu benoemd tot directeur van het prinselijk kabinet voor economische zaken. Solamito is hersteld in zijn functie van particulier raadsman. Crovetto en Solamito hebben zich per brief bereid verklaard de functies te aanvaarden „indien dit zal helpen de politieke gemoederen te kalmeren." WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. Het gerechtshof te Amsterdam heeft twee Amsterdammers, een koopman en een bankwerker, die op 1 Februari 's nachts in een auto langs de provinciale weg tussen Diemen en Schiphol een pianist op het hoofd sloegen, niet schuldig geacht aan de primair ten laste gelegde poging tol beroving. Wel achtte het hof bewezen, dat de man nen mishandeling met voorbedachten rade hebben gepleegd, het legde beiden daar voor een jaar gevangenisstraf op. De recht bank had hen tot 2V2 jaar veroordeeld. De procureur-generaal, die veertien da gen geleden de poging tot beroving wel bewezen achtte, had daarvoor 3 jaar ge- requireerd. De koopman kreeg bovendien nog een maand gevangenisstraf, omdat hij in de bewuste nacht met zijn auto had gereden hoewel hij te veel gedronken had om nog behoorlijk te kunnen chaufferen. De twee verdachten hadden in een café gezien, dat de pianist een goed gevulde portefeuille bezat. Zij namen hem mee in de auto en buiten Amsterdam gaf de bankwerker de pianist, die naast de be stuurder zat, een slag met een stuk ijzer op het hoofd. Het slachtoffer bloedde daardoor hevig. Geschrokken zetten de beide vrienden de man uit de auto zonder hem een cent af te nemen en reden snel weg. De pianist, die ook dronken was, werd later op de donkere weg aangereden door een motorrijder en liep daarbij vrij ernstig letsel op. LONDEN Reuter/AFP) De ministers van Buitenlandse Zaken van Groot-Brit- tannië, Griekenland en Turkije houden vandaag in Londen een beslissende verga dering over de kwestie-Cyprus. Men ver wacht, dat minister McMillan aan zijn Griekse en Turkse collega's een voorstel zal doen dat voorziet in een grondwet met zelfbestuur voor Cyprus. De conferentie was Vrijdag verdaagd om McMillan de ge legenheid te geven overleg over de kwes tie te plegen met zijn regering, nadat de be sprekingen waren vastgelopen op een Griekse eis voor zelfbeschikkingsrecht voor Cyprus en een Turkse afwijzing ervan. De Turkse minister Zorlu verklaarde Maandag reeds dat volgens hem de confe rentie geslaagd mag heten aangezien er op heldering is verkregen over de drie stand punten. Hij zei dat Griekenland moet kie zen tussen handhaving van zijn onrecht matige eisen ten aanzien van Cyprus en vriendschap met Turkije". Hij wees er voorts op, dat Cyprus ver van Griekenland verwijderd ligt, en dat Griekenland er be ter aan doet zijn „militaire krachten ge heel te wijden aan de verdediging van zijn gebied, in plaats van zijn krachten te ver snipperen uit politieke overwegingen". Ruim duizend militairen zijn in een voor stad van Nicosia (Cyprus), Strovolos, be gonnen met een grootscheepse huiszoe- actie. Er wordt gezocht naar wapens, mu nitie en verdachte personen. In het gebied is een uitgaansverbod afgekondigd, dat tot Woensdagochtend van kracht zal blijven. Volgens de door het Centraal Bureau voor de Statistiek samengestelde voorlo pige gegevens bedroeg de waarde van de invoer in Juli 1955 f 1.064 millioen (Juni: f 1.029 millioen), terwijl voor een waarde van f 764 millioen (Juni: f 865 millioen) werd uitgevoerd. Het dekkingspercentage bedroeg 72 (v.m. 84). De invoer in Juli 1955 is ten opzichte van Juni met f 35 millioen gestegen, ter wijl de uitvoer met f 102 millioen is ge daald. Het invoersaldo bedroeg sedert het be gin van het jaar f1400 millioen (Januari- Juli 1954 f915 millioen). Tijdens een kort onweer is hedenmorgen de bliksem ingeslagen in een opslagplaats van graan te Vierhouten, waardoor brand ontstond. Het vuur tastte ook twee andere in de nabijheid staande opslagplaatsen met graan en een schuur aan. De brandweren uit Elspeet en Nunspeet konden niet ver hinderen dat de gehele voorraad graan en een schuur verloren gingen. De arrondissementsrechtbank te Den Haag heeft de advocaat en procureur mr. J. van der P. uit Katwijk aan Zee ontslagen van rechtsvervolging. Van der P. was ten laste gelegd dat hij op 6 April in een vergadering te zijnen huize waarbij de pers aanwezig was ge zegd zou hebben dat het merendeel van de onderwijzers-vereniging te Katwijk aan Zee uit „lammelingen" bestond. Er was na melijk te Katwijk een ruzie ontstaan tus sen de Oranjevereniging, waarvan Van der P. voorzitter is, en de onderwijzersver eniging over de bevrijdingsoptocht, waar aan de onderwijzersvereniging niet zou hebben willen meewerken. De bovenge noemde woorden waren in een Leids dag blad afgedrukt en le onderwijzersvereni ging diende een aanklacht wegens beledi ging in. De eis was 150 gulden boete, subsidair dertig dagen hechtenis. De rechtbank acht te het ten laste gelegde wel bewezen, doch niet strafbaar. Alphacca, 4 v. Montevideo n. Buenos Aires. Amor, 4 v. Lissabon n. Amsterdam. Amstelland, pass. 4 Palma. Appingedijk, 5 te Curacao. Atje Ray S, 4 v. Rotterdam n. Hampton Roads Amerskerk, pass. 5 Perim n. Djibouti. Ampenan, 5 te Port Soedan verwacht. Arendsdijk, 6 te New York verwacht. Abbedijk, 5 te New Orleans. Agamemnon, 5 te Maracaibo. Alderamin, 6 te Madras verwacht. Albireo, pass. 5 Ouessant n. Rio de Janeiro. Amor, pass. 5 Finisterre n. Amsterdam. Amstelveen, 5 v. Casablanca n. Rotterdam. Alhena, 6 te Rio de Janeiro. Amstelkroon, pass. 5 Gibraltar n. Golf v. Mexico Amstelstad, 6 te Nagoya. Billiton, 5 te Bombay. Bagan, 5 v. Kolondale n. Luwuk. Bali, 5 te Soerabaja. Barumun, 5 te Hollandia. Britsum, 4 240 m. ZO. Bermuda. Blitar, 5 v. Belawan n. Djeddah. Boschfontein, 6 te Aden. Joh. v. Oldenbarnevelt, 5 v. Rotterdam n. Halifax Callisto, 4 v. Newport News n. Rotterdam. Caltex Nederland, 5 v. Sidon n. Rotterdam. Corilla, 4 te Rotterdam. Caltex Pernis, pass. 5 Ouessant n. Rotterdam Cinulia, 5 te Pta Cardon. Clavella, pass. 5 Barbados n. Lissabon. Cradle of Liberty, 4 v. Suez n. Mena el Ahmadi Crania, pass. 5 Kp. Howe n. Curacao. Caltex the Hague, pass. 5 Gibraltar n. Sidon. Drente, 5 te Rotterdam. Ena, 4 rede Recife. Enggano, 5 v. Port Said n. Genua. Eemland, 5 v. Hamburg n. Amsterdam Eendracht, pass. 6 Ouessant n. Haifa. Farmsum, 5 v. Cochin n. Calicut. Gouwe, 4 v. Dakar n. Rotterdam. Gordias, 5 te Bona. Graveland, 5 te Ilheos. Heelsum, 3 v. Savanna n. Le Havre. Hermes, 4 te Rotterdam. Hector, 5 te Licuri. Hera, 2 v. Trinidad n. Rotterdam. Hersilia, 5 te Trinidad. Ilos, 5 te Mostaganem. Japara (KPM), 5 te Port Elizabeth. Jupiter, pass. 5 Kp. Matapan n. Napels. Karimun, pass. 5 Ouessant n. Marseille. Kryptos, v. Rotterdam n. Curagao. Kalydon, 5 te Miri. Kota Agoeng, 5 v. La Buan n. Sorong. Krebsia, 5 te Curagao. Kermia, 5 v. Amsterdam n. Curagao. Loppersum, 4 v. Port Talbot n. Almeria. Loosdrecht, 6 te Boulogne. Langkoeas, pass. 5 Guardafui n. Padang. Lieve Vrouwekerk, 5 te Bremen. Lindekerk, 5 nog Bandarshapur. Loenerkerk, 5 te Genua. Loosdrecht, pass. 5 Ouessant n. Boulogne. Leersum, pass. 5 Ouessant n. Houston. Macoma, pass. 4 Ouessant n. Suez. Mataram, 5 te Abidjan Maureen, 5 rede Burutu. Mitra, 5 te Curagao. Moordrecht, pass. 5 Gibraltar n. Mena el Ahmadi Maasdam, 6 te New York. Nestor, 6 te Rotterdam. Orion, pass. 5 Ouessant n. Leixoes. Ootmarsum, 5 te New Orleans. Ouwerkerk, 5 te Antwerpen. Overijsel, 5 950 m. W.t.N. Cocos eil. Ovula, 5 te Bangkok. Oranje, pass. 6 Guardafui n. Colombo. Phrontis, pass. 5 Malta n. Port Said. Plancius, 5 te Belawan. Peperkusta, 4 te Amsterdam. Prins Fred. Hendrik, pass. 5 Scilly's n. Montreal Prins W. George Fred., 5 te Hamburg. Perna, 5 Liverpool. Pieter S, 5 te Rotterdam. Pygmalion, 6 te Curagao. Rempang, 5 te Genua. Raki, 4 te Vera Cruz. Radja, pass. 5 Gibraltar n. Halifax. Roebiah, 5 v. Balboa n. Los Angeles. Rotula, 5 v. Durban n. Curagao. Schelpwijk, pass. 5 Ouessant n. Harburg. Stad Schiedam, 5 v. Immingham n. Narvik. Salawati, 5 v. Hamburg n. Amsterdam. Saparoea, 5 te Soerabaja. Stanvac Djirak, 5 te Sungeigerong. Straat Malakka, 5 te Adelaide. Swartenhondt, 5 te Donggala. Salland, 5 v. Buenos Aires n. Montevideo. Slamat, 6 te Liverpool. Statue of Liberty, 5 v. Suez n. Mena el Ahmadi Tabian, pass. 5 Ouessant n. Amsterdam. Tamo, 5 t.h.v. Victoria n. Rio de Janeiro. Tiberius, 3 v. Barranquilla n. Port Arthur. Tjiluwah, 5 te Palembang. Tjipondok, 5 te Tj. Priok. Teucer, pass. 5 Ceylon n. Djibouti. Van Riemsdijk. 5 te Tj. Priok. Van Spilbergen, 5 te Antwerpen. Wonosobo, 4 v. New York n. Beyrouth. Westertoren, 5 te La Spezia. W. Alton Jones, pass. 4 Aden n. Suez. Waterman, 6 te Wellington. Willem Ruys, 6 te Suez. Zeeland (KRL), 5 te Rotterdam. KLEINE VAART Alcetas, 4 va nBari n. Catania. Atlas. 3 v. Kopenhagen n. Asd. Bab T, 29 te Roytta. Berkelstroom, 4 v. Londen te Amsterdam. Bill S, 4 v. Swansea te Amsterdam. Cinderella, 4 v. Amsterdam n. Duinkerken. Duiveland, 5 op de Theems. Flevoland, 4 v. Rotterdam te Klnslynn. Gerry S, verm. 5 v. Dublin n. Barry. Hast IV, 4 v. Amsterdam na Oscarsharnn. Harlel, 5 v. Hamburg te Rotterdam. Ilias, 3 te Asd. Isola, 5 v. Weaterford te Amsterdam. Joost, 3 v. Dordrecht n. Domsjo. Julia Mary, 3 Holtenau gepass. n. Helsinki. Kaap Falga, 1 v. Norrkoping n. Rotterdam. Kaap St. Vincent, 1 Kiel gepass. n. Domsjo. Larix, 3 te Yxpila. Margriet L, 4 v. Londen te Amsterdam. Mariscal Lopez, 4 300 m. W. Casablanaca. Martien, 4 v. Pateniemi te Amsterdam. May Mere, 4 v. Londen te Antwerpen. Merak N, 5 v. Montevideo te Antwerpen Meres N, 4 Asuncion verw. Midas, pass. 1 Ouessant n. Amsterdam. Nero, 4 te Asd. Niobe, 5 v. Kotka te Rotterdam. Nestor, 5 te Antw. n. Rotterdam. Pavo, 1 v. Norrsundet n. Zaandam. Ponza, 1 v. Norrkoping n. Zaandam. Phidias, 4 v. Valencia n. Noena. -y Plato, 3 v. La Pallice n. Asd. Paris, 4 v. Gothenburg te Amsterdam. Betty Anne S, 5 v. Swansea te Rotterdam. Spaarnestroom, 4 v. Fowey te Amsterdam. Tilly, 3 te Sarpsborg. Ton S, 5 v. Rotterdam te Portsmouth. Trio, 4 v. Abo te Amsterdam. Vechtstroom, 4 v. Hull te Amsterdam. Westerdok, 3 v. Amsterdam n. Londen. Wubiena, 4 v. Port Talbot te Amsterdam. IJstroom, 4 v. Londen te Amsterdam. SLEEPVAART Gele Zee, 4 690 m. O.t.N. Socotra. Hudson, 4 290 m. N.NO. St. Vincent met twee hekwielers. Loire, 3 te Ferrol stationsdienst. Noordzee, 3 v. Belem n. New Orleans. Oceaan, 3 Ouessant gepass. n. Maracaibo met zuiger. Witte Zee, 4 v. Douala na Abidjan. Zwarte Zee, 4 te Sydney met zuiger. Op druk uitgeverskantoor hier ter stede wordt een afwisselende werkkring aangeboden aan een (mnl. of vrl.) die goed met publiek kan omgaan. Brieven met volledige inlichtingen over oplei ding, vorige werkkring, godsdienst enz. onder no. 439 aan het bureau van dit blad. GOEDKOOPISDUURKOOP! rijwiellamp V# li ƒ17775tot 19.25 Let op het merk VT Ze gaan jaren meel PIANO gevr of vleugel. Br. Kleiweg 145, Rijswijk. Z.H. Telef. K 1700—119180. Te koop gevr. 6 of 12-armige kristallen of koperen Brieven no. 442. Te koop gevraagd ZAKENPAND Gesch. v. kantoren met veel ruimte parterre. Gebruikelijke condities. Aanb. a. h. Mak.kantoor J. W. G. DROSTE Ged. Oude Gracht 67 - Telefoon 10398 Gevraagd: Brieven no. 441. WOENSDAG GEHAKTDAG 1 pond gehakt 98 ct. Half pond vet 25 et. 1 P. doorr. ossenlannen 1.48 m N-J bö de Nasaaustraat Voor jubileumgeschenk te gen hoge prijs gevraagd stel zilveren KOEKTROMMELS of KANDELAARS. Brieven no. 443. en geen geluid meer wil geven. Belt U dan één -zeven -nul- zeven zeven GROTE HOUTSTRAAT 94 - t.o. Haarlems Dagblad ALLEEN MORGEN Rol prima BESCHUIT 15! ZELFBEDIENIN G GED OUDE GRACHT 19 10e lijst HOGE PRIJZEN 25.000 13945 1500 9478 1000 6193 6512 9913 11445 17079 17743 17803 21676 400 1848 8008 10872 11335 12639 13362 13666 13754 17390 21783 f200 1455 1564 1696 2228 2873 3747 3780 3908 3951 3970 4264 6309 7206 7372 7946 8526 9683 9861 10438 10767 11315 11666 11845 12033 16354 16766 17337 17938 18624 18854 18932 19296 19356 19606 19671 20324 20695 21035 1010 112 2020 121 662 694 3140 299 760 815 4030 032 53S 557 792 929 5066 362 6028 153 7087 431 906 915 8042 142 9030 037 100S5 087 11005 087 429 511 12025 077 431 553 187 285 728 745 433 456 874 917 034 149 589 601 934 994 457 461 306 371 497 533 9S3 152 276 224 253 141 205 115 142 526 530 394 406 1003 019 271 284 410 424 579 598 791 919 2003 Oil 298 327 490 491 772 780 999 3013 025 139 167 504 555 857 872 4079 105 258 325 568 569 823 880 5033 069 296 326 587 591 890 900 6003 00S 168 218 476 486 757 812 7020 054 547 612 849 883 8001 003 165 179 401 449 617 669 914 945 9018 087 304 311 697 699 10034 092 405 423 5S7 590 734 777 970 11023 027 196 215 021 030 291 296 433 434 613 626 923 938 092 129 360 376 539 558 796 S35 034 050 179 205 563 635 893 977 118 158 349 363 587 613 962 964 093 108 348 395 686 697 906 971 012 024 254 259 497 510 822 839 089 117 617 646 913 963 006 016 211 262 466 483 670 693 969 973 096 100 316 317 731 752 249 250 490 524 607 631 779 800 573 847 345 461 980 514 522 954 276 338 603 623 650 685 428 569 543 577 447 621 265 349 251 394 156 162 546 835 507 514 044 109 311 325 450 464 632 640 952 983 190 233 395 396 595 599 884 913 118 143 346 358 479 541 683 738 984 989 242 248 398 433 621 653 927 958 PRIJZEN VAN ƒ80.— 918 13093 123 801 14023 179 981 15069 107 16008 128 903 971 17047 064 964 18053 057 619 675 19090 095 875 878 20029 033 627 736 21292 299 867 875 NIETEN 176 250 361 409 570 577 739 741 531 571 581 609 556 573 653 716 343 423 487 505 703 705 707 735 750 885 899 599 77S S53 578 732 742 887 772 990 561 877 679 851 989 201 244 263 364 878 931 964 976 619 766 823 S75 249 353 398 509 186 308 358 380 126 438 173 395 490 703 412 444 122 299 461 631 191 215 564 616 100 125 744 971 123 179 904 939 188 246 748 749 358 379 884 977 371 405 791 816 401 616 511 596 396 413 936 977 544 560 777 911 218 373 661 706 439 493 932 949 617 785 723 730 620 657 688 802 922 932 392 569 709 849 514 571 847 854 278 295 467 48S 690 732 976 986 059 081 091 117 133 135 211 225 231 350 353 488 636 655 679 776 785 844 183 193 194 365 433 436 620 643 647 966 110 112 133 401 441 478 724 762 793 203 231 236 496 509 545 695 700 755 183 270 294 555 560 574 811 837 875 025 069 287 321 5SI 588 937 978 176 193 673 698 966 075 081 278 307 528 542 734 756 113 141 330 357 625 666 998 311 375 701 712 090 093 354 368 556 568 792 838 154 159 408 447 701 703 470 520 726 796 103 124 377 394 585 616 843 858 138 174 203 204 236 285 437 485 536 583 635 64: 766 85S 899 938 954 975 2S4 304 341 34S 359 390 531 555 560 566 570 586 646 689 695 705 70S 714 812 816 826 857 880 953 030 086 093 096 102 113 141 146 236 269 333 349 350 382 3SS 433 449 454 761 782 937 940 12049 050 296 297 628 651 774 778 854 874 13044 053 238 247 606 640 912 914 14002 147 350 379 701 737 15013 015 489 496 716 724 828 850 16017 053 163 164 319 338 506 510 758 763 17022 040 469 510 820 829 18010 058 239 376 498 601 755 769 979 983 19041 142 354 375 542 573 920 958 20056 069 316 323 60S 697 928 931 21014 043 184 232 513 541 758 778 457 548 7S9 820 959 968 079 115 310 329 693 725 782 790 905 921 060 080 285 306 681 711 935 943 170 219 399 409 883 924 057 121 599 636 727 752 914 920 060 083 187 197 339 362 535 553 783 790 185 197 523 546 902 912 071 104 381 383 620 626 808 862 986 153 184 420 426 700 753 076 096 363 365 702 715 937 950 044 049 267 273 571 577 882 911 242 264 270 287 427 519 584 603 733 734 737 761 814 S15 816 835 138 141 161 185 432 539 556 593 773 816 852 871 247 274 286 297 508 519 524 665 555 558 573 642 648 714 828 865 866 867 900 907 996 141 181 356 426 726 727 793 813 971 100 133 407 410 720 745 994 231 246 445 479 926 220 275 647 655 763 778 922 951 104 108 201 234 381 417 624 663 S35 866 249 328 559 583 936 965 109 135 399 400 636 694 879 885 280 360 665 670 796 803 963 120 122 273 293 448 468 689 693 879 888 365 386 612 626 407 412 682 700 813 820 143 159 296 304 479 496 733 750 963 995 448 455 646 681 200 230 233 236 428 454 485 494 697 701 704 734 887 901 908 954 220 276 281 317 349 350 428 431 439 468 470 488 761 764 775 821 871 884 118 161 224 368 410 425 734 807 819 964 965 970 056 057 0S1 307 328 341 582 611 658 936 235 244 304 485 578 592 842 885 917 981 103 125 152 365 421 439 673 688 713 VERBETERING 4e klas - 9e lijst - In ons blad van gisteren zijn onder de nieten de volgende nummers weggevallen: 872, 885, 907, 940, 952. 10e lijst - 7087 moet zijn 7187. Toevoegen nieten: 3547 en 9225. GYMNASTIEK Een nieuwe afdeling ZUID-WEST van de G. V. „BATO" op Dinsdag- en Woensdagavonden en Woensdagmiddagen voor alle leeftijden in de Chr. Huygensschool aan de Prof. v. d. Waalsstraat LAGE CONTRIBUTIES Aanmelden aan de zaal en Kijkduinstraat 24. Een nieuwe afdeling in HAARLEM-NOORD in de Centrale School 1, Weltevredenplein op Woensdagavonden van 910 uur. Inlichtingen: Dr. Schaepmanstr. 60 - Tel. 20851 - 24293 Opleiding voor examen December 1956. opleiding voor examen Juni 1956. Half September beginnen de nieuwe cursussen. Inlichtingen en inschrijving Woensdag en Donderdagavond van 7 tot 9 u. N. J. TH. SCHMIDT, Ier. M.O. boekh., Jansweg 42, tel. 20820 TER OVERNAME AANGEBODEN: DROGISTERIJ - TOKO te AMSTERDAM Woningruil Haarlem, Zandvoort of omgeving nood zakelijk. Te bevr.: H. P. Kauffman. Zijlstr. 53rd, Haarl. Een handelszaak kan niet buiten reclame, dat is een erkend feit. De beste reclame is: adverteren. Het beste adverteren doet men in dit blad. Ex-Leerl. v. Arts Educational Schools, London. AANVANG DER LESSEN: DAMES 13 Sept. 7—8, 8.15—9.15 n.m. KINDEREN 14 Sept. 2—3, 3.15—4.15. Aanmelden Woensd. 7 Sept. 24.15 en verv. voor de aanv. der lessen in Het Wapen van Heemstede, Wilhelmina- plein, Heemstede. Directe plaatsing is mogelijk voor (wisseldienst) en voor de avonddienst. (doorsmeerder) Aanm.: A. J. ROTTEVEEL's Automobielbedrijf, Dr. Dirk Bakkerlaan 1216, Bloemendaal. van de Mij. tot bev. der Toonkunst Afd. Haarlem en omstreken Nieuwe Gracht 41, Telefoon 13086 Dir. J. P. VINCENT Het bestuur maakt bekend, dat de inschrijving voor de nieuwe cursus dagelijks zal plaats vinden in het school gebouw (Spreekuren directeur: Woensdag van 1112. Vrijdag van 2—3 uur en volgens afspraak). Onderwijs aan beginnenden en gevorderden in alle vakken der toonkunst. - Klasse voor alge meen muzikale ontwikkeling voor kinderen v.a. 7 jaar onder leiding van Mej. Ali Michielsen. BLOKFLUITLESSEN, o.l.v. Mej. Ch. Hulshoff. JEUGDORKEST, o.l.v. de Heer Fr. Althuizen. BALLETKLASSE, o.l.v. Mej. Nel Roos. MADRIGAALKOOR o.l.v. Mevr. Akke de Vries. DAMESKOOR o.l.v. Mej. Kitty Nederkoorn. LUIT- en GITAARLESSEN. CONSERVATORIUM-AFDELING: Volledige opleiding voor het staatsdiploma A en B. Van de zes leerlingen, die aan de staatsexamens voor muziek deelnamen, slaagden er vijf, de zesde kreeg een herexamen. AVONDCURSUS voor studerenden, onderwijzers e.d. voor de opleiding voor het Staatsdiploma Muziek. ORKEST-DIRECTIE door de Heer Mar. Adam. TOONKUNST-ORKEST o.l.v. de Heer Mar. Adam. Om hierin mee te spelen is het niet nodig leerling van de school te zijn. Een prospectus is kosteloos verkrijgbaar a. d. school.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 7