Russisch-Duitse conferentie in Moskou is vandaag begonnen Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Adenauer met erewacht op het vliegveld ontvangen Aartsbisschop Makarios van Cyprus belooft felle strijd Brand in Sint Servaestoren Israel en Egypte accoord met barrière in gebied van Gaza Sovjet-Unie acht doelmatige bewapeningscontröle mogelijk Geen verborgen microfoons in hotel ontdekt Londen groef graf van de vrijheid Torenspits reeds neer gestort; Carillon verloren Kabinet Harahap vraagt Nederlands oordeel Het woord is aan Cairo wil niet rechtstreeks met Tel Aviv onderhandelingen beginnen Westen vindt voorstellen nog duister Bouw van zusterschip van Nieuw Amsterdam Auto te water; een der 3 inzittenden omgekomen Havenstaking breidt zich uit in Verenigde Staten Minister Agung wil officiële reactie op politieke situatie Slachtoffer kind van 3 jaar Drie burgemeesters uit Kennemerland naar Rome Philipsfabriek in Stads kanaal gaat telefoon toestellen maken Weerrapport 70e JAARGANG No 53 VRIJDAG 9 SEPTEMBER 1955 2 9 9e JAARGANG No 204 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur! Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman MOSKOU (TASS/AFP/DPA/Reuter) Vanmorgen heeft dr. Konrad Adenauer, de West-Duitse bondskanselier, in Moskou beleefdheidsbezoeken gebracht aan premier Boelganin en diens minister van Buitenlandse Zaken Molotov in het Kremlin. Daarna begonnen in het Spiridonovka-ppaleis, een gebouw van het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken, de eerste officiële besprekingen tussen de Sovjet-Unie en West-Duitsland waaraan ook partij-secretaris Kroesj- tsjev deelneemt. Een West-Duitse regeringswoordvoerder heeft in Bonn berich ten uit buitenlandse bron, dat de leden van de West-Duitse delegatie verborgen microfoons hadden ontdekt in hun vertrekken in het Sovjetskaja-hótel volstrekt onwaar genoemd. AFP verneemt dat de Duitse regimentsvlaggen die de Russen in de tweede wereldoorlog buitgemaakt hebben en die in het legermuseum in Moskou tentoongesteld staan, voor de duur van de Duits-Russische besprekingen zijn verwijderd.. Het blad van de Russische regering, „Izvestia", schrijft dat men in enkele Wes telijke kringen reeds tracht een ongunstige sfeer voor de besprekingen te scheppen. Volgens Tass is het blad van oordeel, dat deze kringen geen belang hebben by het aanknopen van normale betrekkingen tus sen beide landen, noch bij eenmaking van Duitsland op vreedzame en democratische basis. Het is volgens de „Izvestia" geen toeval, dat zekere Westelijke bladen reeds de mislukking voorspellen van de onder handelingen. Het is van groot belang, dat het herstel van normale betrekkingen niet afhankelijk wordt gemaakt van andere kwesties, zoals die van de hereniging van Duitsland, aldus het blad. Adenauer kwam gistermiddag op hei vliegveld Vnoekóvo, dertig kilometer van Moskou, aan met een „Super Constellation van de „Lufthansa", die ongeveer vijf uur tevoren van het West-Duitse vliegveld Wahn voor een regelrechte vlucht was op gestegen. Eerder was met een andere „Su per Constellation" de minister van Buiten landse Zaken, dr. Von Brentano, aangeko men. De twee vliegtuigen, die dezelfde avond nog naar West-Duitsland terugkeer den, waren de eerste West-Duitse vliegtui gen die sinds de oorlog in Rusland landden en bovendien de eerste „Super Constella tions" die de Russen in hun land zagen. De toestellen werden bestuurd door Ameri kaanse piloten, die door de „Trans-World- Airlines" aan de Lufthansa zijn „uitge leend". Zij werden bijgestaan door Russi sche navigators en telegrafisten, die hier voor naar West-Duitsland waren gekomen. De bondskanselier werd verwelkomd door maarschalk Boelganin en minister Molotov. Een erewacht van het garnizoen van Moskou presenteerde het geweer en een kapel speelde de volksliederen van de gasten en de gastheren. Tevoren had Mo lotov zijn collega Von Brentano begroet. Het luchtverkeer van de Russische maat schappij „Aeroflot" was enige uren ge staakt en het vliegveld was geheel afgezet. Geschreeuw Nadat de twee regeringsleiders de ere wacht hadden geïnspecteerd, hield Ade nauer een korte toespraak. De buitenland se journalisten werden door Sovjet-militai ren op een afstand gehouden. Toen West- Duitse correspondenten schreeuwden, dat zij hem niet hadden kunnen verstaan en ook geen foto's hadden kunnen maken, wenkte de bondskanselier zijn gastheer en hij begaf zich met hem naar de journalis ten, wie hij hij meedeelde een goede reis en goed weer te hebben gehad. „Dit is een goed teken voor goede onderhandelingen in Moskou", zeide dr. Adenauer. Hierop stapten de bondskanselier en minister Von Brentano in hun grote „Mercedes Benz", die met een speciale West-Duitse trein naar Moskou was gebracht. Zij begaven zich naar het luxueuze „Sovjetskaja-hötel", dat geheel ter beschikking van de West-Duitse ''elegatie staat. Van het corps diplomatique waren slechts de Amerikaanse, Britse en Franse ambas sadeurs, alsmede de Zweedse ambassadeur als deken van het corps aanwezig. Hoewel gewoonlijk alle diplomaten een buitenland se regeringsleider komen begroeten, had men dit deze keer achterwege gelaten om een ontmoeting tussen de West-Duitse po litici en de Oost-Duitse ambassadeur te vermijden. Volgens radio-Moskou verklaarde de bondskanselier by zyn aankomst op het vliegveld te hopen, dat zyn bezoek „het begin van normale betrekkingen" zal be tekenen, hetgeen zou bijdragen tot het ver sterken van de vrede in Europa en de wereld. „Het is myn vaste overtuiging dat de volken van de Sovjet-linie en het Duitse volk veel voordeel kunnen trekken uit vreedzame samenwerking en dat de handhaving en de consolidering van het Aankomst van dr. Adenauer te Moskou. Geheel links premier Boelganin. Geheel rechts de Bondskanselier. (Telefoto ANP) welzyn en de veiligheid in Europa en in de wereld in grote mate afhangen van een normalisatie van onze betrekkingen. Wij willen ons werk en onze besprekingen ge heel in dienst van de vrede stellen," aldus de bondskanselier. De uit twaalf rijtuigen bestaande West- Duitse rijdende ambassade blijft voor de duur van de besprekingen waarschijn lijk ongeveer een week in Moskou staan. Hij bevat slaap- en eetwagens, terwijl er ook een wagon uitgerust is met telex apparaten voor de verbinding met Bonn. Er zijn 82 Duitse journalisten naar Moskou gekomen. De Sovjet-ambassade in Oost- Berlijn heeft meegedeeld, dat elf buiten landse correspondenten een visum kunnen krijgen om de besprekingen te verslaan. Twee dagen geleden weigerde de ambas sade nog de visa te verstrekken met het argument dat alle vooraanstaande bladen en persbureaux reeds een vaste vertegen woordiging in Moskou hebben. Inmiddels zijn de meeste journalisten naar West- Duitsland teruggekeerd. NEW YORK (AFP/Reuter) De sta king van 25.000 havenarbeiders in New York, die begon als gevolg van een ge schil tussen de onafhankelijke vakbond „International Longshoremen's Associa tion" (ILA) en de staatscommissie van toezicht van New York en New Jersey, heeft zich uitgebreid tot Baltimore, waar ongeveer 7400 arbeiders, en Philidelphia waar 5000 arbeiders uit solidariteit van het werk wegbleven. In Boston namen de havenarbeiders vandaag „vacantie". 99 CYPRUS (Reuter/A.F.P.) „De Cy prioten zullen tot het einde toe strijden voor het verkrijgen van het recht tot zelfbe schikking. Geen gevangenissen of verban ningen, ja zelfs de dood zal hen daarvan niet afhouden", aldus heeft aartsbisschop Makarios, leider van de beweging op Cy prus voor aansluiting van het eiland bij Griekenland voor ongeveer twintigduizend Cypriotische Grieken verklaard. „De Cy prioten zullen nimmer een Britse grondwet aanvaarden, ongeacht wat zij inhoudt. De Londense besprekingen zijn het graf ge worden van de vrijheid van Cyprus. Het is wel een bijzondere ironie: verdediging en vrijheid ten koste van de vrijheid der Cy prioten". Gedurende de bijeenkomst werd her haaldelijk geroepen „Lang leve de EOKA (de ondergrondse verzetsbeweging) en Dighenis (haar geheimzinnige leider)". Er werden door de „EOKA" uitgegeven vlug schriften verspreid, waarin werd verklaard dat de leden der organisatie bereid waren „zo nodig te sterven" voor de vrijheid van Cyprus. Communistisch aanbod De Cypriotische communistische partij heeft voorgesteld „na het mislukken der Londense besprekingen" een verenigd po litiek front te vormen, dat een gemeen schappelijke campagne zou moeten voeren voor: onverwijlde, onvoorwaardelijke toe kenning van zelfbestuur aan Cyprus, het niet toestaan van militaire bases aan bui tenlandse mogendheden en het verwerpen van elk Brits voorstel voor het afkondigen van een grondwet op Cyprus. In het ver leden heeft aartbisschop Makarios derge lijke voorstellen der communisten ver worpen. Vandaag worden zeshonderd man van de Britse marine van Malta op Cyprus ver wacht, ter versterking van het Britse gar nizoen en de politie. Turks telegram Vertegenwoordigers van de Turken op Cyprus hebben de Britse minister van Bui tenlandse Zaken MacMillan een telegram gezonden, waarin zij het verlenen van zelfbestuur op basis van een volksvertegen woordiging, waarin de Griekse Cyprioten de meeste zetels zullen innemen, verwerpen. Faiz Kaimak, de leider der federatie van Turkse verenigingen op Cyprus, heeft een brief ontvangen, waarin hij met een aan slag op zijn leven wordt bedreigd, indien hij een campagne blijft voeren tegen aan sluiting van Cyprus bij Griekenland. Aartsbisschop Makarios verklaarde: „De Turken op Cyprus hebben niets van ons te vrezen. Wij waarborgen hun levens en be zittingen, evenals hun rechten als leden van een minderheid. Wij betreuren de ge beurtenissen in Turkije zeer, evenals de verliezen, die onze Griekse broeders aldaar hebben geleden. Doch ik raad de Grieken op Cyprus aan kalm te blijven en zodoende het hogere peil van de Griekse beschaving te demonstreren". Omstreeks half tien vanmorgen hebben omwonenden de Maastrichtse brandweer gewaarschuwd dat er rookwolken uit de hoofdtoren van de Sint Servaeskerk kwa men. De brandweer, die onmiddellijk uit rukte, ontdekte dat de vlammen toen reeds uit het dak van de toren sloegen. De vlam men hebben de steiger, die aangebracht was voor herstel van de toren, aangetast en binnen een kwartier stond deze hele houten stellage in lichterlaaie en brandde als een toorts. Omstreeks vijf minuten voor tien stortte de torenspits naar beneden met balken van de steiger. Zij kwamen terecht op het hoofddak van de kerk, waar reeds verscheidene gaten door neervallende brokstukken waren veroorzaakt. De Maastrichtse brandweer, welke on middellijk de brandweren van Heerlen en van Aken heeft gewaarschuwd, werkt met verscheidene spuiten en de grote magyrus- ladder, maar de grote hoogte maakt de blussingswerkzaamheden met de magyrus- ladder zeer moeilijk. In de stad staan duizenden mensen, die door de verschillende straten doorzicht hebben op de grote Sint Servaestoren, te kijken naar deze ramp, welke een der voornaamste monumenten van ons land heeft getroffen. De toren is omstreeks 1880 bij de restauratie van de kerk door dr P. Cuypers aangebracht. De brand is waarschijnlijk ontstaan ten gevolge van de herstelwerkzaamheden aan de toren. Doordat de spits van de toren op het dak van de kerk viel is een zware electrische kroon in de kerk naar beneden gevallen. De kerk zelf is ontruimd, evenals de schatkamers. Het carillon is verloren gegaan. Om kwart voor elf zijn de brandweren van Heerlen en Aken gearriveerd, de eer ste met een spuitwagen en een gereed- schappenwagen. Deze nam de bijzondere taak op zich, de druk van het water zo hoog mogelijk op te voeren, terwijl de Akense brandweer met ladderwagens de brandhaard aan de zijde van het Vrijthof aantastte. Omstreeks elf uur was men het ernstigste deel van de brand meester. De resten van de steigers, die om de torenspits hadden gestaan, stortten naar beneden, maar met vele stralen van de drie brand weren werd het vuur in deze resten op het dak gedoofd. De grote zorg van de brandweer gold het behoud van de tweede verdieping van de toren, waarin de grote Sint Servaesklok, een zes ton wegend gevaarte is. Die ver dieping is behouden. De schade, aan de kerk aangericht, is groot. De toren kan als verloren beschouwd worden. DJAKARTA (United Press). - De Indo nesische regering is verheugd over de ver klaring van het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken dat ook Neder land streeft naar betere betrekkingen met Indonesië. Dit blijkt uit verklaringen van de Indonesische minister van Buitenland se Zaken, Anak Agung Gde Agung, tegen over United Press in een exclusief inter view. De minister liet uitkomen dat het van groot belang zal zijn te weten hoe de Ne derlandse regering oordeelt over de poli tiek van het kabinet-Harahap. Hij sprak de hoop uit dat nu beide landen zich heb ben uitgesproken voor verbetering van de onderlinge betrekkingen concrete stappen zullen volgen. „Ik zou graag de officiële reactie in Ne derland weten op de nieuwe politieke toe stand in Indonesië na de formering van het nieuwe kabinet", zei hij. „Daarna kunnen wij plannen maken". De minister zei, dat Indonesië in de ko- DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S Gandhi: Wie in een koor harmonisch wil kunnen meezingen, moet eerst een eigen stem ontwikkeld hebben. Een volk moet zich vrijworstelen om wereldburgers te kunnen le veren. mende zitting van de UNO zal aandringen op aanvaarding van de „Bandungse" reso lutie van de Aziatisch-Afrikaanse confe rentie, waarin een verzoek tot Nederland wordt gericht de onderhandelingen over Nieuw Guinea te hervatten. Hij gewaagde van „onze nationale aanspraak" en zeide te hopen dat alle landen nu zullen inzien dat hetgeen wij vragen redelijk is en dat de kwestie door onderhandelingen uit de weg kan worden geruimd. Met nadruk voegde hij hieraan toe: „ik hoop dat Wash ington ons zal begrijpen en helpen". „Onze aanspraken op Irian werden tot dusverre door alle kabinetten op het re geringsprogram geplaatst. Wij zullen ze handhaven". NEW YORK (Reuter/AFP). De Veilig heidsraad heeft gisteren de Palestijnse kwestie besproken. De Sovjet-afgevaardig de Sobolev protesteerde tegen het feit, dat de afgevaardigde van nationalistisch China Tsiang voorzitter was en zei dat het tijd werd dat een continentaal China zijn „rechtmatige plaats in de UNO" gegeven werd. Tsiang zeide, dat de verklaring van de Sovjet-gedelegeerde „niet ontvankelijk" was, waarbij de Amerikaanse afgevaar digde Lodge, zich aansloot. De Veiligheidsraad nam eenstemmig een Westelijke resolutie aan waarin een beroep op Egypte en Israel wordt gedaan om voortaan rust en orde in het gebied van Gaza te bewaren. De Amerikaans-Frans-Britse resolutie ondersteunt het voorstel van generaal Burns, stafschef van de UNO-commissie van toezicht op de wapenstilstand om een barrière langs de demarcatielijn aan te leggen. De afgevaardigden van Israel en Egypte verklaarden zich accoord met de voorstel len. In de resolutie wordt voorts ernstige bezorgdheid uitgesproken over het afbre ken van de besprekingen, die generaal Burns met Egypte en Israel heeft gevoerd. NEW YORK (Tass/ Reuter/AFPDe Sovjet-afgevaardigde Sobolev heeft op de ontwapeningsbesprekingen in New York verklaard, dat volgens de Sovjet-Unie doelmatige internationale bewapenings contröle mogelijk is, omdat een moderne oorlog „ondenkbaar is zonder grote con centraties van land-, zee- en luchtmacht". Atoomwapens kunnen een oorlog niet be slissen, zo verklaarde hij tegenover de Britse, Franse, Amerikaanse en Canadese afgevaardigden. Hoewel omzeiling van controle op splijt baar materiaal en geheime productie van atoomwapens mogelijk is, meent is Sovjet- Unie, dat een internationaal controlestelsel, kan worden geschapen dat volledig in staat is het program uit te voeren. Deze con trole zou het gevaar van een plotselinge aanval velledig uitsluiten. Sobolev ver wees naar de Sovjet-voorstellen van 10 Mei, waarin toezicht in grote havensteden, op vliegvelden en belangrijke verbindings centra van strategische betekenis wordt voorgesteld. Het internationale contröle- orgaan moet het recht hebben van de lan den bewijzen te vragen, dat de verminde ring van bewapening en strijdkrachten is uitgevoerd. Ook moet het orgaan vrije toe gang hebben tot alle gegevens die betrek king hebben op begrotingsuitgaven voor militaire behoeften. Sobolev zei dat men op het ogenblik moeilijk kan verwachten dat landen, die elkaar niet vertrouwen, bereid zijn con troleurs uit andere landen toe te laten op plaatsen, waar splijtbaar materiaal en wa pens worden vervaardigd. „De Sovjet-re gering wil omstandigheden scheppen waaronder wederzijds vertrouwen tot stand kan komen en wil voorts een con trole-apparaat dat in staat is plotselinge aanvallen te voorkomen". De Sovjet-Unie hoopt dat de uitvoering van de eerste door haar voorgestelde maatregelen vermindering der bewape ning en verbod van atoomwapens de in ternationale spanning voldoende zou ver minderen om een goede sfeer voor de vol gende fase te scheppen instelling van een controle en vernietiging van de voor raden atoomwapens. Sobolev zei dat de Westelijke ontwapeningsvoorstellen geen garantie bevatten dat, na bekendmaking van de sterkte aan personeel en wapens, weze ook inderdaad verminderd zal wor den. Het Russische voorstel is in dat op zicht duidelijker. Realistisch In Westelijke kringen is verklaard dat de Westelijke afgevaardigden geprobeerd hebben meer bijzonderheden te verkrijgen over de Sovjet-voorstellen, doch dat de positie van de Sovjet-Unie op het belang rijke vraagstuk der inspectie en controle nog even duister is als tevoren. Uit andere goedingelichte Westelijke bron verluidt, dat Sobolev heeft gewezen op het gevaar van een verrassingsaanval en de noodzaak om waarborgen daartegen te verschaffen. De Amerikaanse afgevaardigde, Stassen, noemde dit volgens berichten, de be langrijkste Sovjet-verklaring sedert de Geneefse topconferentie omdat zij blijk geeft van een realistisch standpunt. Het scheppen van een waarschuwingssysteem tegen verrassingsaanvallen is de basis van het plan van president Eisenhower dat voorziet in inspectie vanuit de lucht. Besprekingen tussen regering en HAL Er zijn weer geruchten in omloop als zouden de Nederlandse regering en de Hol- land-Amerika Lijn tot overeenstemming zijn gekomen inzake het bouwen van een tweede schip van het type „Nieuw Amster dam", dat „Rotterdam" zou heten, 40.000 ton groot zou zijn en ruim 100 millioen gul den zou kosten. Ook zou de opdracht tot het bouwen van dit schip reeds zijn gegeven aan de Rotter damse Droogdok Maatschappij. De direc tie van de Holland-Amerika Lijn spreekt deze geruchten echter tegen. De onderhan delingen zouden nog niet geëindigd zijn. Van een besluit om tot de bouw over te gaan en van een opdracht aan de R.D.M. is dus nog geen sprake. Op de Soestdijksekade te Den Haag is Donderdag om twee uur een auto met drie inzittenden te water gereden. Twee der passagiers: de 42-jarige J. B. uit de Kemp- straat en de 4-jarige N. O. uit de Savor-' nin Lohmanlaan werden gered, doch de 3- jarige F. de J. van het Notenplein kwam om het leven. De automobilist reed in de richting van de Loosduinsekade en ramde door nog niet opgehelderde oorzaak een geparkeerde auto. De heer B. raakte de macht over het stuur kwijt, reed een fietser, de 52-jarige W. J. R. uit de Camera Obscurastraat aan, en reed de auto vervolgens in het water. De auto verdween geheel onder de opper vlakte. De heer B. wist zich en het 4-ja- rige kind te redden. Doch pogingen van po litiemannen en burgers, die te water waren gegaan, om ook het tweede kind uit de wa gen te halen, mislukten. Het stoffelijk overschot kon pas wordën geborgen nadat de brandweer de auto uit het water had gehaald. Verder wordt vrijheid van beweging voor de UNO-waarnemers in het gebied van Gaza gevraagd en Israel en Egypte wordt verzocht volledig met generaal Burns sa men te werken. Een officiële Egyptische woordvoerder heeft te Caïro verklaard, dat Egypte elk voorstel tot vermindering van de spanning langs de bestandslijn toejuicht, mits het komt van generaal Burns. Egypte is even wel niet bereid onderhandelingen te begin nen, die Israel kan gebruiken om politieke winst te behalen. Radio-Caïro zei, dat Egypte geen „doelloze" besprekingen met Israel wil. „Als generaal Burns wat voor te stellen heeft, moet hij dat rechtstreeks aan Egypte doen", aldus het radiocommen taar. Naar wij vernemen zullen de burge meesters van Haarlem, Velsen en Zand- voort, resp. mr. O. P. F. M. Cremers, mr. M. M. Kwint en mr. H. M. van Fenema, alsmede de loco-burgemeester van Haar lem, wethouder D. J. A. Geluk, tot de on geveer 160 Nederlandse deelnemers beho ren van het Twaalfde Internationale ge meentecongres. dat van 26 September tot 1 October te Rome wordt gehouden. Deze congressen worden om de twee jaar ge organiseerd. de vorige bijeenkomst werd in 1953 in Wenen gehouden. Het congres wordt gepresideerd door prof. mr. P. J. Oud. De N.V. Philips heeft besloten te Stads kanaal een bedrijf te vestigen. Het betreft hier een proefbedrijf met 100 a 200 ar beiders voor de fabricage van automati sche telefoontoestellen als nevenbedrijf van de Philips telecommunicatiefabriek te Hilversum. Men hoopt, als de eerste opzet een succes wordt, dat er mettertijd in deze fabriek voor 600 a 1000 man werk is. Het ligt in de bedoeling dit Philipsbedrijf voor lopig onder te brengen in een gebouw van gemeentewerken. (van hedenmorgen 7 uur) toestand •O'S C CO Stockholm Oslo Kopenhagen Amsterdam Londen Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Genève Zürich Locarno Berlijn Frankfort Miinehen Wenen Innsbruck Rome Ajaccio Mallorca S* ZO O zzw zzo wzw ozo E2 onbewolkt regen half bew. zwaar bew. licht bew. zwaar bew zwaar bew. OZO half bew. ZZO zwaar bew. windstil zwaar bew. NW 4 zwaar bew. WZW 2 mist windstil zwaar bew. windstil 5 O c 26 21 25 26 21 0 2 5 0 1 mist windstil zwaar bew. windstil nevel windstil onbewolkt windstil regen windstil regen windstil half bew. ONO 3 zwaar bew NW 2 NeersJag laatste 24 uur. ccccxxxxocoaxoccccconcoct-i «xxjt.ïiooococx *rv»v-occooooofX 24 21 23 26 27 26 24 24 21 26 23 23 26 25 29 29 29 1 0 0 0 4 0 0 0 0,5 0 0 0 0 0,1 0 0 0 IETS KOELER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Vrij dagavond tot Zaterdagavond, opge maakt om 10 uur: Wisselend bewolkt met plaatselijk enkele buien. Iets koeler. Overwegend matige wind tussen Zuid-West en West 10 September Zon op 6.06 uur, onder 19.11 uur. Maan op onder 15.50 uur. Maanstanden 9 Sept. 8.59 uur: Laatste kwartier 16 Sept. 7.19 uur: Nieuwe maan 24 Sept 4.40 uur: Eerste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 9 September Hoog water: 8.12 en 20.42 uur. Laag water: 3.45 en 16.02 uur. Zaterdag 10 September Hoog water: 9.20 en 21.56 uur. Laag water: 4.38 en 17.06 uur. >OOOOOOCOOO

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 1