ZE VEN DA GEN HAARLEM Haarlemse vervoerders verhogen vrachttarieven met een kwart CB L1VORNO 1 E. G. J.v. d.WERFF en ZOON Pater Duynstee maakte zichzelf overbodig LINOLEUM en VILTZEIL Gevolg van intensieve controle op het laadvermogen SLEUTEL WEG? rieven aan de redactie Duyvls* Dodelijk ongeluk op Herenvest te Haarlem J. Stans wil de stuwende man op de achtergrond zijn Vae mensen en dingen onder de Damiaatjes „Kleleig* hedleii" Verkeerstunnel-te-land van 370 meter lengte De nieuwe prijs!! ZATERDAG 10 SEPTEMBER 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 13 Dames deelnemers medisch congres bezochten Haarlem HSG herdacht mej. M. W. Bannink Geen concierge-echtparen voor openbaar onderwijs „DE SLEUTELSPECIALIST" Rekening van Bloemendaal over 1953 sluit met saldo Jaarvergadering HBS J. H. Meure spreekt over regels van het damspel MATRASSEN-REPARATIE Drie keer nieuw Feestavond voor ouden van dagen ,Ons Belang" „Druk" jubileren Groot bijwerk van Velsertunnel- complex begonnen Congres van Getuigen van Jehova in Haarlem Schoolartsendienst voor omliggende gemeenten Zilveren jubileum P. H. Kalf De Coöperatieve vervoerdersvereniging: Haarlem U.A. heeft bekend gemaakt, dat de vrachttarieven met ingang van 15 Sep tember aanstaande met 25% verhoogd zul len worden wegens de intensieve controle op de naleving der wettelijke bepalingen ten aanzien van het laadvermogen volgens het kentekenbewijs te Haarlem. Naar aanleiding van dit besluit deelde de raadsman van de Coöperatieve vereniging mr. Chr. F. M. van Koppen ons mee, dat het genomen is omdat de vervoerders van zand en andere bouwmaterialen de laatste tijd veel schade ondervonden hebben en in de toekomst kunnen verwachten, omdat zij niet in de gelegenheid worden gesteld meer te vervoeren dan wettelijk vastgesteld is. Wordt aan de voorschriften voldaan dan moeten meer ritten gemaakt worden, het geen verhoging der onkosten betekent. De laatste weken heeft de Haarlemse po litie extra controle uitgeoefend ten aanzien van het laadvermogen en tegen een aantal vervoerders is proces-verbaal opgemaakt. Om na te gaan of al of niet een overtreding was begaan werden de chauffeurs ver plicht naar de weegbrug op de Harmenjans- weg te rijden. Een en ander had tijdverlies tot gevolg. i Mr. Van Koppen merkte op, dat de leden der vereniging het als een onrechtvaardig heid voelen, dat uitsluitend in Haarlem gecontroleerd wordt en niet elders. Ook zijn zij van mening, dat de wet nageleefd moet worden, maar dat brengt verhoging mee van kosten niet alleen voor hen, maar ook voor de clientèle. Als een lading thans niet meer in één auto vervoerd kan wor den, zal een twede rit gemaakt moeten worden. Voor de woningbouw kan het besluit van de vereniging van verstrekkende aard zijn, omdat de kosten voor de bouw van wo ningen zullen stijgen. Niet alleen zullen meer ritten moeten worden gemaakt, maar ook wordt het vervoer per lading hoger. Dit geldt niet alleen voor het zand, dat in de omgeving van Haarlem gehaald kan worden, maar ook voor hout en stenen, die uit andere delen van het land aangevoerd worden. ADVERTENTIE Honderzestig dames van deelnemers aan het medisch congres te Scheveningen heb ben Vrijdag een bezoek aan Haarlem ge bracht en dank zij de goede zorgen van de Stichting Haarlems Bloei hebben zij een prettige dag gehad. Om elf uur kwamen zij in vijf autobussen op het Stadhuis in Haarlem aan. Na het gebruiken van koffie en bezichtiging van het Stadhuis werden twee groepen gevormd. De ene groep bracht een bezoek aan het Frans Halsmu seum en de andere maakte een toch door Haarlem en naaste omgeving. Om een uur kwamen de dames bijeen in restaurant Brinkmann voor een gemeen schappelijke lunch en daarna gingen zij naar de Grote Kerk, waar de heer George Robert een korte orgelbespeling verzorgde. In groepen ging men naar het Frans Hals museum of maakte men een autotocht. Tegen vijven werd de terugtocht naar Scheveningen ondernomen. Het gezelschap bestond uit Fransen, Duitsen, Engelsen, Zweedsen en Italiaansen. Op de jaarvergadering van het Haarlems Schaakgezelschap heeft de voorzitter de heer Marwitz de onlangs overleden mej. M. W. Eannink herdacht. Staande her dacht men enige ogenblikken dit trouwe,' sympathieke lid. De heer Marwitz schetste de verdiensten van de overledene voor de vereniging en stelde haar activiteit ten voorbeeld aan alle leden. De openbare onderwijsraad der gemeente Bloemendaal heeft de gemeenteraad ver zocht over te gaan tot aanstelling van concierge-echtparen aan de daarvoor in aanmerking komende openbare scholen. B. en W. stellen de gemeenteraad voor dit verzoek voor kennisgeving aan te ne men. ADVERTENTIE LANGE VEERSTRAAT 10 TEL. 11493 (Verkort weergegeven) Nog iets goed te maken. In Juli 1940 zijn de beroepsmilitairen beneden de rang van officier en dienende bij de zeemacht en de landmacht, door de bezetter ontslagen. Bij de zeemacht is dit ontslag door. de regering later ingetrokken. Tot nu toe is dit niet het geval met de beroeps- en de gewezen be roepsmilitairen van de landmacht. Het ge volg is, dat velen grote financiële schade lijden doordat zij geen aanspraak op perio dieke verhogingen en geen vrije genees kundige behandeling hebben. Bovendien hebben zij een lage pensioengrondslag. Meermalen heeft de tegenwoordige mi nister van oorlog betoogd, dat aan dit on recht met de meeste spoed een einde ge maakt moet worden. Tien jaren na de be vrijding is echter nog steeds aan deze ca tegorie beroepsmilitairen en ambtenaren dit recht onthouden. Deze landmachtmilitairen hebben in de Meidagen van 1940 en daarna in de onder grondse verzetsbeweging hun leven ingezet voor het behoud van hun vaderland. Moge hier alsnog spoedig recht geschie den. L. C. H. HARTMAN Lid Pers- en Propagandacomm. Alg. Mil. Pensioenbond Op het ogenblik hebben de leden van de coöperatieve vervoerdersvereniging het be sluit genomen, maar mr. Van Koppen ver wacht, dat ook andere groepen vervoerders er toe zullen overgaan maatregelen te tref fen en mogelijk zullen zij samenwerking zoeken met de Haarlemmers om na te gaan op welke wijze er gehandeld zal worden. Vijfenveertig processen-verbaal Van de zijde der Haarlemse politie ver nemen wij, dat regelmatig gecontroleerd wordt of de verkeersvoorschriften nage leefd worden. De ene keer besteedt men bijzondere aandacht aan de remmen, de andere keer aan de snelheid enzovoorts. Sedert 23 Augustus is bijzondere aan dacht besteed aan het zwaar beladen van auto's. Er zijn in totaal vijfenveertig processen-verbaal opgemaakt. De rekening 1953 van de gewone dienst van de gemeente Bloemendaal sluit met een voordelig saldo van f 110.704 en die van de kapitaaldienst met een nadelig saldo van f 730.185. Het voordelig saldo vén de ge wone dienst is ontstaan doordat de ont vangsten per saldo de raming hebben over troffen. Op de jaarvergadering van de Mixed Hockey Club HBS te Bloemendaal is het bestuur als volgt gekozen: C. Out, voorzit ter; G. G. Doornbos, secretaris; C. J. W. Weber, penningmeester; M. Tjaden, tweede secretaris; N. C. de Ronden, commissaris van materiaal en tweede penningmeester; mejuffrouw W. I. C. Joustra, tweede com missaris en mejuffrouw J. Zeylemaker, tweede secretaresse. De elftalcommissies werden gevormd voor de dames uit mejuffrouw C. Bais, secretaresse; mejuffrouw H. Wieringa en mevrouw C. E. OutCreemers; bij de heren uit J. H. Slager, secretaris, J. Spoorenberg en J. Prins. ADVERTENTIE Een volle zachtzure taf elsaus voor elke maal tijd. Bevat verse eieren, 50o/0 Duyvis' slaolie en echte tuinkruiden. Prijs 98 cent per fles. Vrijdagmiddag is op de Lange Heren- vest te Haarlem een ongeluk met dodelijke afloop gebeurd. Een Haarlemmer is tegen een tram gelopen en in ernstige toestand naar het Sint Elisabeths Gasthuis vervoerd, waar hij een uur later is overleden. De tweeënzestig jarige heer J. W. van het Nederend, gewoond hebbende Zuid Polderstraat 48, kwam omstreeks kwart over vijf uit de Leliestraat en stak de Lange Herenvest over. Waarschijnlijk had hij de bedoeling via de brug naar de Lange Herensingel te gaan. De heer Van het Nederend heeft bij het oversteken niet gezien, dat van de Amsterdamse poort een tram van de NZH naderde. Hij werd aan gereden en naar het Sint Elisabeths Gast huis overgebracht, waar hij om tien over zes is overleden. Op 15 September zal door de heer J. H. Meure een lezing worden gehouden over de regels van het damspel. Tevens zal er bij zondere aandacht worden besteed aan het wedstrijdreglement. Voorts, zullen aan de betreffende kampioenen de prijzen worden uitgereikt welke in de persoonlijke wedstrij den 1955 werden behaald. Bovendien zal er een demonstratie worden gegeven van enkele partijfragmenten. De avond wordt gehouden in gebouw „Cultura", Jansstraat. ADVERTENTIE Bijvulling alléén met prima JAVA KAPOK. In één dag retour. v. Marumstr. 18 - Werkplaats no. 5. Tel. 18900 Met de benoeming van drs. W. Hazevoet tot adviseur van B. en W. van Haarlem voor maatschappelijk opbouwwerk werd vorig jaar in Haarlem een functie gecreëerd, die een belangrijk teken is van het zeer progressieve en eensgezinde streven van de Haarlemse bestuurderen om het grote probleem aan te pakken van de maatschappelijk zwakke burgers, die vooral in deze tijd van ver doorgevoerde organisatie, van steeds groter wordende afstand tussen overkoepelend bestuur en enkeling, moeite hebben zich te herklasseren. Het is nog maar nauwelijks een halve eeuw geleden, dat in socialistisch-humanistische en confessionele kringen de maat schappelijke bezorgdheid zich uitte in een georganiseerd streven om de jeugd uit maatschappelijk zwakke milieu's op te vangen. Aanvankelijk werd dit streven gekenmerkt door een sterk charitatieve en patronaatsinslag. Maar naarmate de jeugd zelf in hechter verband, de jeugdbeweging, eisen ging stellen aan de jeugdzorg en de opvattingen over het maat- schappelijk-werk-in-het-algemeen een wetenschappelijke systematiek verkregen kwam er een paedagogisch réveil. Het oude charitatieve werk van voor de oorlog werd zuiver maatschappelijk en het oude gesloten verenigingsleven werd open gebroken. De vroegere vrijwilligers worden steeds meer vervangen door vrijgestelden en beroepskrachten, die de nieuwe opvattingen uitdragen. De jeugdzorg beleeft, met name in Haarlem, een grote bloei; men kan haar onderscheiden in activiteiten op het gezin gericht, de meer maatschappelijke dus, en de zuivere jeugdzorg, die zich vooral op de jonge mensen concentreert. De Katholieke Sociale Jeugdzorg in Haarlem is vooral naar het gezinswerk geneigd, de Stichting Club- en Buurt huizen concentreert zich meer specifiek op de jeugd. Bij de Katholieke Sociale Jeugdzorg spraken wij met pater S. Duynstee, die juist zijn functie van algemeen directeur heeft overgedragen aan pater E. Spruyt; bij de Stichting Club- en Buurthuizen ontmoetten wij de heer J. Stans, die per 1 September tot directeur-hoofdleider is benoemd. De gaande en de komende man dus, beiden bezield door het maat schappelijke werk. In 1952 kwam pater Duyn- jstee (nu 45 jaar) naar Haar lem, na 12 jaar te Leiden in het maatschappelijk werk ge weest te zijn. Hij kwam in een periode, dat de nieuwe op vattingen over zorg voor de maatschappelijk zwakken een grote omwenteling hadden veroorzaakt, maar waarin nog geen nieuwe organisatorische kracht daaruit was voortge komen. Hij moest de katho lieke jeugdzorg nieuw leven „inblazen". Op een dag ont moette hij de heer H. W. van der Giessen, P.v.d.A.-raadslid en bestuurder van de Stichting Club- en Buurt-huizen. En daar bleek men met dezelfde problemen te zitten. De twee bespraken de nieuwe structuur en daaruit vloeide een hechte samenwerking voort tussen de Haarlemse jeugdorganisaties: de Katholieke Sociale Jeugd zorg, de Nederlands Hervorm de Jeugdzorg, de Stichting Club- en Buurt-huizen en de Ge reformeerde Jeugdzorg. Zij legden de grondslag voor het Haar lemse werk onder de zwak maatschappelijken, dat vooral in zijn samenwerking met de overheid door het hele land de aandacht trekt. Ook nu nog is de eensgezinde wijze waarop de fracties, buiten alle politieke touwtrekkerij om, de belangen van het werk behartigen, voorbeeldig. Men zou wel kunnen zeggen uniek. Onder de ontembare activiteit van pater Duynstee kwam er lijn in het Katholieke jeugdzorg-werk in Haarlem. Het Sint Franciscus Liefdewerk en het Romana-werk (het laatste voor de meisjes) gingen op in de Katholieke Sociale Jeugdzorg, die momenteel vier clubhuizen heeft: het moederhuis in de Zoete- straat, een op de Koudenhorn en twee in Haarlem-Noord. Bin nenkort wordt in de Zoetestraat, waar tot heden alleen jon gens kwamen, een afdeling voor de meisjes geopend. Dertien beroepsmensen en tachtig vrijwilligers zijn bij de K.S.J. werk zaam. Onder de leiding van pater Duynstee voltrok zich de karak teristieke wijziging, die inhoudt dat niet in de clubhuizen maar in het gezin het belangrijkste werk gedaan moet worden. De clubhuizen bekronen het zware werk, dat in honderden gezin nen gedaan wordt en waarvan de verslagen liggen opgesloten in een grote kast; het geheim archief. Dat dient om de mensen in staat te stellen de werkwijze te toetsen aan de resultaten. Het gezin gaat voor alles en alle aangestelde krachten hebben daar hun werkterrein. Het specifieke jeugdwerk wordt door de vrij willigers verzorgd. Nu het werk van pater Duynstee bekroond is met een hecht organisatieschema heeft hij zich teruggetrokken als algemeen directeur. Het is gelukt wat hij wilde: zichzelf overbodig ma ken. Nu kan hij weer meer de zielzorger worden, die noodge dwongen moest wijken voor de maatschappelijke werker. Pater Duynstee wordt aalmoezenier inhet clubhuis op de Kouden horn en gaat zich verder uitsluitend wijden aan het werk in gezinnen in Haarlem-Oost, dat eigenlijk pas sinds een jaar op gang is. Geloof maar dat die eang nu vaart wordt! Wat pater Duynstee voor Haarlem betekent, wat zijn histori sche ontmoeting met Van der Giessen „In een tijd. toen de doorbraakgedachte begon te devalueren", lacht hij heeft op geleverd, is niet volledig samen te vatten. Het is zeer veel. En ook als aalmoezenier on de Koudenhorn bliift hij zitting hou den in die unieke Haarlemse instelling: de Stichting Maatschap pelijk Buurtwerk, samen met de burgemeester, die voorzitter is, en mevrouw Van der Wal, raadslid voor de P.v.d.A. In het clubhuis aan de Kam persingel van de Stichting Club- en Buurthuizen was de heer J. Stans een tikkeltje nerveus doende zich op twee manieren in te werken: op de eerste plaats gaat hij voorlo pig in het clubhuis wonen bij gebrek aan een andere woning en vervolgens stond hij voor de taak de enorme rommel, die voor het begin van het seizoen in elk clubhuis schijnt te heersen, wat op orde te brengen. Ruim een week is Stans nu directeur-hoofdlei der van de Stichting en met zijn sympathieke echtgenote, die al 20 jaar in het jeugdwerk is, is hij zich aan het eigen maken in de nieuwe sfeer. De heer Stans, 35 jaar, is in Rotterdam geboren, en is de laatste vier jaar in Utrecht in een clubhuis werkzaam ge weest; op 15 October wordt daar een nieuw door hem ont worpen buurthuis geopend. Hij laat daar dus een flink stuk werk achter en de 1000 leden van de Utrechtse club zagen hem maar ongaarne gaan Enfin, hier krijgt hij er ook weer 1000; 700 leden van het clubhuis Kampersingel en 300 van het clubhuis in de Lange Margarethastraat. Stans stamt uit een familie, die steeds werkzaam is ge weest op het gebied van maat schappelijke zorg en hij heeft een flinke staat van dienst. Hij studeerde aan het Neder lands Hervormd Seminarie van prof. Langeveld, was werk zaam in de kinderbescher ming, in werkkampen, in de Nazorg, in de Vorming Buiten Schoolverband. Bijzondere Jeugdzorg en Clubhuizen. Van zijn jonge jaren heeft Stans zich voor de maatschappelijke verhoudingen geïnteresseerd en hij heeft reeds vastomlijnde plannen voor wat zijn werk zaamheden in Haarlem betreft. „Ik ben van plan een nieu we periode in te luiden", zegt hij, „ik zal meer organisato- risch-paedagogisch optreden dan direct in het clubleven en de club-activiteiten werkzaam zijn; er zijn zes beroepsmensen in dienst, die kunnen zich daaraan wijden". Hij ziet het belangrijkste van het werk niet in de clubactiviteiten zelf, in een geslaagde avond bij voorbeeld, maar in de mense lijke verhoudingen, het con tact tussen de leden. „De jeugd heeft immers primair behoef te om als individu erkend te worden, niet om organisato risch opgenomen te worden". „De activiteiten zijn geen doel maar medium". De opvolger van de heer De Klerk was nog niet eerder in Haarlem geweet, maar spreekt als eerste indruk uit, dat het jeugdwerk hier zeer progres sief is. De heer Stans wil zich voortdurend blijven oriënteren op het jeugdwerk in het alge meen en hoopt dat de vrucht van die studie zal zijn een in directe doorwerking in het clubleven. Hij zal dus niet, zoals zijn voorganger, midden in het werk staan, maar er van buiten leiding aan trach ten te geven en invloed op trachten uit te oefenen. Wij wensen hem van harte succes. Sedert enige dagen heeft de Grote Houtstraat er een nieu we winkel bij. In perceel 79 hebben de rekken met wijn flessen plaats gemaakt voor een selecte collectie fleurige dameshoedjes, eigendom van de heer en mevrouw L. Stodel, die reeds hoedenwinkels in Hilversum en Utrecht bezit ten. Vier maanden zijn er no dig geweest om de beneden verdieping van het ouderwet- se perceel volgens de tekenin gen van architect G. Dusscho- ten uit Haarlem te maken tot wat hij nu is: een heldere, knusse winkel, die voorname lijk wordt verlicht door fraaie lampen van Venetiaans glas. De hoedjes voelen zich best thuis in „Madeleine" en met de bezoekers zal stellig het zelfde het geval zijn. De Wagenweg ontwikkelt zich geleidelijk tot winkelweg. Op het gedeelte tussen Hout plein en Florapark heeft al weer een woonhuis plaats ge maakt voor een moderne fa cade, waarachter zich een zeer smaakvol ingerichte dames kapsalon bevindt, 't Is de heer Winter die het er aan deze weg eens op gaat wagen. De firma Th. de Mooy uit de Leidsestraat heeft haar radio- en televisiebedrijf uitgebreid met een tweede zaak aan de Kruisstraat 20b. Het is de be doeling van de heer De Mooy om zich na verloop van tijd aan de Kruisstraat geheel te specialiseren in TV-apparaten, zoveel ziet hij wel in de plaat jesradio. Voor zover wij kun nen nagaan is dat dan de eer ste uitsluitend op televisie ge specialiseerde zaak in Neder land. We vinden het altijd een tikje jammer wanneer we als goede vriend de over heid haar feilen moeten tonen. Niets is ons immers liever dan dat we kunnen zeggen, dat de Haarlemse burger kan bogen op een vlot en efficiënt werkend openbaar apparaat. In feite is dat natuurlijk ook wel zo, maar het komt voor, dat de indruk welke naar buiten wordt gemaakt het tegengestelde doet vermoe den. Zo hoorden wij deze week het verhaal van een stadgenoot die aan een openbaar nutsbedrijf ver zocht een nieuwe woning van licht en gas te voorzien. Dat had nogal wat voeten in de aarde, want de tele fonist zei, nadat hem het gehele verzoek met redenen omkleed was gedaan: ..Ik verbind u met mijnheer X". Deze functionaris hoor de opnieuw het gehele ver haal aan en zei toen be leefd: „Het is dus nieuw bouw? Dan moet u mijn collega hebben!" De collega hoorde het relaas belang stellend aan en reageerde: „O, is het in die en die straat, maar dat behandelt mijnheer Zo en Zo". Mijn heer Zo en Zo heeft onze kennis ook laten uitspreken. En deelde daarop mede, dat men in dat geval bij de Incassodienst in de Jacobij- nestraat een formuliertje moet halen. Vraag: Had de telefonist nu niet die. een voudige informatie kunnen verschaffen? Een tweede voorbeeld: Tientallen Haarlemmers hebben in het begin van deze week een vergeefse reis gemaakt naar het Stad huis in de verwachting daar de formulieren te vin den waarop men bij de ko mende huurcommissies be zwaren tegen de jongste huurverhoging aanhangig kan maken. Die formulie ren waren er wel, maar de portier was daarvan niet op de hoogte gebracht. Het zijn ongetwijfeld klei nigheden, maar belangrijke kleinigheden. Zij bepalen namelijk de stemming van de burger jegens zijn over heid. Op Woensdag 21 en Donder dag 22 September houdt de Al gemene Bond voor Ouden van Dagen, afdeling Haarlem, een ontspanningsavond in het ge bouw St. Bavo aan de Smede- straat. Medewerking wordt verleend door het carabetgezel- schap „De kleine „k". Op beide avonden vangt de uitvoering aan om half acht. Ter gelegenheid van het vier jarig bestaan van de invaliden- vereniging Ons Belang is op Zaterdag 17 September een to neelavond in het H.J.M.V.-ge- bouw, Lange Margarethastraat 13. De toneelvereniging „Door Inspanning Uitspanning" zal dan het blijspel „De Kat en de Strafschop" opvoeren. Bij de Haarlemse drukkerij Jacobson zullen op 1 October twee jubilarissen zijn. Pieter Jonker, voorman-handpers- drukker, geboren 4 December 1892, uit de Kennemerstraat, zal dan 25 jaar bij het bedrijf zijn; papiersnijder Cornelis Langerak, geboren 1 Mei 1897, uit de Rollandstraat, zal dan 35 jaar bij Jacobson werkzaam zijn. In de Bilderdijkzaal van Brinkmann op de Grote Markt zullen de twee jubilarissen ge huldigd worden. Het aannemersbedrijf N.V. Nells te Vel- sen heeft thans een begin gemaakt met de uitvoering van een belangrijk bijkomend werk in het Velser tunnelbouw-project, de aanleg van een „onderdoorgang" tussen de Hagelingerweg (vanaf de bocht bij de Bie- zenweg) en de Vondellaan, die een snellere en veiliger verbinding tussen Santpoort en Driehuis mogelijk zal maken voor het zware doorgaande verkeer dat zich nu nog langs de bochtige Hagelingerweg moet wringen. Deze verkeerstunnel „te land" wordt 370 meter lang en in gewapend be ton uitgevoerd. In afwijking van de normale procedure eist Waterstaat dat de aanleg volgens het systeem der gladde „paneelMfljMfring" zal gebeuren. De bulldozers zijn sinds enkele dagen begonnen met het grondwerk, waarvoor in totaal 80.000 m3 grond verzet zal moeten worden. Is dit gebeurd dan komen er ter weerszijden van het project veertig meter hoge loopkranen, wier enorme armen van 23 meter eerst zullen helpen bij het stellen van de bekisting in moten van 20 meter daarna de wape ning in de put zullen brengen en tenslotte ook het beton gaan storten. Men begint daarmee in het midden van de put en werkt vervolgens naar beide kanten totdat de aansluiting van de Hagelingerweg en Von dellaan volvoerd is. Met het hele werk zal naar schatting een jaar gemoeid zijn. Alles bij elkaar zal er circa 1100 ton wapeningsmateriaal en 15.000 m3 beton ge bruikt worden, dat door twee betonstort- installaties op de bouwplaats zelf geprodu ceerd wordt. Het gebruik van loopkranen en ander zwaar materiaal toont wel aan dat de N.V. Nelis een nog jong bedrijf bij de uitvoering zeer vooruitstrevend te werk gaat, maar ook voor de arbeiders op het werk wordt goed gezorgd: de aan nemers zullen in overeenstemming met de nieuwe richtlijnen van de Raad van Be heer van het Bouwbedrijf, voor een uit stekende hygiënische verzorging der werk nemers met toiletten, keurige schaftlokalen e.d. zorg dragen, zoals de beide directeuren, de heren J. G. Nelis en G. van Dijk, ons verzekerden. Wanneer het middengedeelte van de verkeerstunnel klaar is, zal ook een begin gemaakt kunnen worden met de omlegging van de spoorbaan HaarlemUitgeest, van af het station Santpoort naar de tunnel onder het Noordzeekanaal. De nieuwe spoorbaan zal de „tunnel van Nelis" dan ongeveer in het midden van het weiland complex nabij het Vondellaan-kwartier overbruggen. In het Gemeentelijke Concertgebouw wordt op 9, 10 en 11 September een zone- vergadering van Jehova's Getuigen gehou den. De Vrijdagavond was gewijd aan het onderwerp „Bekwaam zijn voor de bedie ning". Op Zaterdagavond zal het onder werp „De juiste soort van dienaren" wor den belicht; het programma begint om 18.45 uur. Het hoogtepunt van de vergadering zal op Zondagmiddag zijn, wanneer de toe spraak „De vrees van dit geslacht over winnen" door de heer R. J.. Engelkamp, de districtsdienaar van Nederland, om 3 uur wordt uitgesproken. Ook zullen op deze middag indrukken worden uitgewisseld van de Europese congressen, die dit jaar een deel uitmaakten van de serie inter nationale congressen, welke door ongeveer 400.000 mensen werden bezocht. In de vergadering van de gemeenteraad van Bloemendaal zal een voorstel van B. en W. aan de orde komen om mee te wer ken aan de uitbreiding van het aantal art sen, werkzaam bij de commissie van beheer van de Schoolartsendienst voc>r Heemstede, Bloemendaal en Zandvoort. Wij meldden reeds, dat de raad van Heemstede een be sluit genomen heeft en B. en W. van Bloemendaal stellen voor daartoe ook te besluiten. ADVERTENTIE van de gerenommeerde Ned. Linoleumfabriek te Krommenie LINOFELT was thans HOUTNERF 200 br. 7.50 6.90 MOIRé, 200 br. 8.50 7.90 VILTZEIL, 200 br. 3.15 3.00 KRUISSTRAAT 11 HAARLEM - TELEFOON 11491 Op 15 September a.s. zal het 25 jaar gele den zijn dat de heer P. H. Kalf bij Haar lems Dagblad in dienst is getreden. Na eerst bij de administratie werkzaam te zijn geweest is de heer Kalf later tot chef van de abonnementen-afdeling benoemd. Na de oorlog werd de heer Kalf aangesteld tot advertentie-acquisiteur, in welke functie hij thans nog werkzgam is. Op de jubileumsdag bestaat des middags van 46 uur gelegenheid tot feliciteren in hotel de Leeuwerik, Kruisstraat 30 te Haarlem. f

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 19