nette werkster kerko Flinke n is jes gevr. beschaafde verkoopsters Verdedigster wil Manoch niet meer ondervragen Britse werkgevers zijn bezorgd over inflatie Amsterdamse Beurs Kroesjtsjev sprak met Amerikaanse senatoren TE KOOP plm. 7000 wit Glacé beplakte nieuwe dozen Als de stofzuiger zwijgt Stofzuiger Service nette SERVEERSTER Zelfstandig meisje aiser een hulpchauffeur HIN..HAARLEM flinke kapster leerling-kapster DINSDAG 13 SEPTEMBE HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 Getuige blijft verklaringen uit vooronderzoek herroepen Si Bekkai doet beroep op Morele Herbewapening Industriële machinerieën en landbouwoverschotten welkom Twintig kinderen gedood bij aardschok in Egypte Nederlandse partij ham in „Maasdam" gaat bederven De tariefsverhoging in het boekdrukkersbedrijf I Hij lijkt er maar een klein beetje op" I.A.T.A. herdacht dr. A. Plesman Brand te Amsterdam in een voor Rusland in aanbouw zijnd vrachtschip Bramen langs de spoor banen zijn niet giftig Scheepvaart V LËËS^PECiAUST ni/'« FLINKE JONGEMAN Belangrijk bericht van Kerko Stephensonstraat 50 HAARLEM ALL-ROUND INSPECTEUR R 1955 Voor het Landgerecht te Djakarta is Maandag de behandeling van de zaak- Sclimidt onder voorzitterschap van rech ter Rochjani voortgezet. De verdedigster, mevrouw Bouman, ondervroeg opnieuw getuige Manoch. Omdat deze getuige tel kens zijn bij liet vooronderzoek afgelegde verklaringen herroept en daarvan zegt, dat hij ze aiieen maar heeft gedaan om de po litie in de war te brengen, zegt de verde digster aan het einde van de zitting van verdere ondervraging af te zien. Er wa» voor deze zitting weinig publieke belang stelling. Waarnemers van het Nederlandse Hoge Commissariaat en de Amerikaanse ambassade waren aanwezig. De verdedigster merkt op, dat getuige op een vorige zitting in de zaak-jung- schlaeger op een vraag van de officier van justitie geantwoord had niets te weten van een bomaansiag op de minister van Justitie. Toen ae offcier dezelfde vraag later nog eens stelde, herinnerde getuige zich de gebeurtenis wel en wist toen zelfs te vertellen, dat hij de daders met een auto had weggebracht. Waarom deze plot selinge wijziging in de getuigenverklaring? Als deze vraag onbeantwoord blijft, vraagt mevrouw Bouman wie de opdracht tot de aanslag op de minister had gegeven? Getuige: John van Hulst. Verdachte: Wie waren de daders? Getuige: Dat ben ik vergeten. De verdedigster vraagt waar getuige de beklaagde voor het eerst ontmoette. Ge tuige geeft geen rechtstreeks antwoord, waarop de verdedigster opmerkt, dat het moeilijk is vragen te stellen over een der gelijk proces-verbaal waar leugen en waar heid dooreen zijn geweven. De verdedigster gaat voort met het wij zen op tegenstrijdige verklaringen van de getuige en vindt het opmerkelijk dat Ma noch, zoals uit processen-verbaal van het vooronderzoek blijkt, vele bijzonderheden vier jaar lang heeft onthouden en in het afgelopen jaar kennelijk alles weer is ver geten. Naar aanleidng van de verklaring van getuige, dat beklaagde hem bij zijn laatste ontmoeting op Serpong opdracht gaf in Djakarta onder-luitenant Koenders te ont moeten die hem vervolgens naar kapitein De Jong gebracht zou hebben om verder aan de „droppings" te kunnen deelnemen, legt de verdedigster beëdigde verklaringen over van deze beide militairen. Kapitein De Jong verklaart dat hij op dat tijdstip niet meer in Indonesië was. Onder-luitenant Koenders kent noch kapitein De Jong noch getuige Manoch. (P.I.A.) Een woordvoerder van het Indonesische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft medegedeeld, dat er nog geen beslissing is genomen over het toelaten van een Nederlandse advocaat voor de verdedi ging van Jungschlaeger. Staatsuitgaven en koopkracht moeten beperkt worden LONDEN, (Reuter/AFP) Het Britse verbond van werkgevers heeft voor het eerst sinds de financiële crisis van 1931 bij de Britse regering aangedrongen op krach tige maatregelen ter bestrijding van de in flatie. Aangedrongen wordt op verminde ring van de overheidsuitgaven en van de buitensporige binnenlandse vraag naar goederen. Het verbond wijst er op, dat de goud- en dollarreserves van het sterlingge- bied slechts de kosten kunnen dekken van de Britse invoer gedurende drie maanden tegen acht maanden in 1946. Het verbond, dat spreekt namens de werkgevers van tweederden der Britse werkende bevolking buiten de genationali seerde industrieën, doet een beroep op de politieke partijen een einde te maken aan het elkaar overbieden bij het kiezersvolk dat uiteindelijk het gelag moet betalen. Het verbond acht het niet uitgesloten dat het officiële disconto dat 4'/2 percent bedraagt, het hoogste sinds 1932, verder verhoogd moet worden. De snelle ontwikkeling en uitbreiding der Britse sociale voorzieningen „van de wieg tot het graf" hebben volgens het verbond tot de inflatie bijgedragen. Slechts weinigen zullen de wenselijkheid dezer voorzienin gen uit sociale overwegingen in twijfel trekken, doch de kosten moeten volgens het verbond door een grotere productie worden opgevangen. nvoeroverschoi De voornaamste oorzaak van het grote invoeroverschot is het buitengewoon hoge peil, waarop de invoer zich dit jaar hand haaft: zestien percent boven het peil van het vorige jaar. Deze situatie, die recht streeks aan de inflatie is toe te schrijven, is de oorzaak van de overvloedige mate, waarin sterling in het buitenland be schikbaar is en daardoor van de zwakke positie van de Britse munt in de wereld. Britse deskundigen zijn het niet eens over de maatregelen, die de regering moet ne men cm verbetering in de situatie te bren gen. Men bepleit voornamelijk een verho ging van de directe belastingen en men ge looft, dat tenslotte zal worden besloten de invoer weer in sterkere mate te beperken. Slotkoers koersen gisteren Openings- 3-3 Nederl/47 100V» 100% 3 Nedl. 1962/64 101 101 A.K.U 368 358 Calvé Delft 340 340 Van Gelder Zonen 340 335 K. N. Hoogovens 425 420 Nederl. Ford 515 508 N. Kabelfabriek 335 335 gew.Philips Gloeil. 491 481 pref.Philips Gloeil. 239% 239% Unilever 493 486 Wilton Feijenoord 292% 285 Dordtsche Petrol. 706% 701 Konkl. Petroleum 675 668% A'dam Rubber 164 160 Holl. Amer. Lijn 237% 235 N. Scheepv. Unie 203% 201% Phs. van Ommeren 256 256 H. V. A 178 175% Verg. Deli Mijen. 185% 178 Amsterd. Bank 282 282 Ned. Handel Mij. 259% 250 Rotterd. Bank 241 241 Twentsche Bank 250 250 Anaconda Copper 79% 79% Bethlehem Steel 161 162% U. S. Steel 120% 121 General Motors 132% 136 Shell Union 61% 61% Tidewater 327s 32% De oud-Pasja van Sefrou, Si Bekkai, die als een van de Marokkaanse vertegenwoor digers heeft deelgenomen aan de conferen tie te Aix-les-Bains en onlangs is terugge keerd van de besprekingen met sultan Ben Joessef op Madagascar, heeft zich in een schrijven tot dr. Buchman en Morele Her bewapening gewend om hulp bij het op lossen van de huidige crisis. Hij schreef onder meer „Zodra in Marokko de vrede in hart en geest is teruggekeerd, zullen uw vrienden daar vereerd zijn U naar hun land uit te nodigen. Ik richt mij tot u en Morele Herbewapening om met alle mid delen die gij daartoe geschikt acht ons te komen helpen teneinde de huidige crisis op te lossen". Nadat de inhoud van deze brief op de Wereldconferentie te Caux, waar verte genwoordigers van alle rassengroeperingen aanwezig zijn, bekend was gemaakt, zei dr Buchman: „Het is geen kwestie van huids kleur. Het is een kwestie van karakter. In de moderne wereld is geen plaats voor kleur. Karakter is de grootste gemeen schappelijke deler. Morele Herbewapening is de superieure ideologie. Wanneer dit een deel van uw leven wordt, betekent dat het eind van het communisme en het impe rialisme. Zij die met huidskleur rekenen doen beide voortbestaan". MOSKOU (United Press) Vijf Ame rikaanse senatoren hebben gisteren op het Kremlin vertoefd, in gezelschap van par tij-secretaris Kroesjtsjev en premier Boel- ganin, die hun vertelden dat het niet al leen mogelijk, maar ook gewenst is Ame rikaanse industriële machinerieën en agra rische overschotten te kopen. Er werd ver der gesproken over handel, de Cominform, censuur, landbouw en de uitwisseling van studenten en de algemene kwestie van vermindering van de spanning en verbete ring van de betrekkingen tussen de twee landen. Kroesjtsjev zei dat er nooit een voed- selcrisis is geweest zoals in de Verenigde Staten geloofd is, dat Rusland en China zich kunnen bedruipen en dat de Ameri kaanse weigering te leveren deze twee lan den daarbij geholpen heeft. Hij merkte op „Misschien begrijpt u het communisme niet. U bent hopeloze gevallen. We kunnen u niet bekeren en evenmin uw kinderen. Misschien zullen uw kleinkinderen het be grijpen". „Er is een microscoop voor nodig om het verschil tussen uw democraten en republikeinen te zien. U wilt mangaanerts van ons kopen en speelgoed aan ons verko pen", aldus Kroesjtsjev. De Nijldelta is gisteren door de ergste aardbeving sinds dertig jaar getroffen. Twintig schoolkinderen kwamen om het leven, ongeveer negentig werden gewond en er is aanzienlijke materiële schade. De beving hield een minuut aan. In Cairo stortten veertig huizen en twaalf scholen in. De beving is ook op Cyprus in Israel, Jordanië en te Limoges in Centraal Frank rijk gevoeld. In een der scholen te Cairo ontstond paniek. Honderden meisjes van de school met verscheidene verdiepingen stormden de trappen af waarbij de leuningen het be gaven. Tien van haar kwamen door een val in het trappenhuis om het leven. Twintig werden gewond. Later bleek, dat het gebouw geen enkele scheur vertoonde. Op de straten ontstond op sommige plaat sen eveneens paniek, waardoor verkeers stremmingen ontstonden. In de Egyptische musea was de schade gering. Enkele kleine beelden vielen om. Door New Yorkse havenstaking. De kans bestaat dat een partij Neder landse ham ter waarde van ongeveer 100.000 gulden door de havenstaking in Amerika teloor zal gaan. Deze partij ham, die in koelkasten dient te worden bewaard is op Dinsdag van de vorige week met de Maasdapi van de Hol- land-Amerika Lijn aangevoerd en werd uitgeladen voordat de staking uitbrak. Voor de ham van de steiger verder kon worden getransporteerd ging de haven „plat" en hoewel de 3000 kisten ingeblikte ham met droog ijs werden bestrooid en er electrische waaiers omheen werden geplaatst is de temperatuur langzaam gestegen onder de zeildoeken bedekking. De scheepvaart maatschappij heeft de bond gevraagd of hij wilde toestaan dat er koelwagens de pier op werden gereden opdat de ham daarin zou kunnen worden opgeslagen maar de bond weigerde ondanks de verzekering dat de wagens in dat geval de steiger niet zou den verlaten. Minister Zijlstra heeft onderzoek doen instellen Het Eerste Kamerlid de heer Rip heeft onlangs aan de minister van Economische Zaken vragen gesteld over het besluit van het hoofdbestuur van de Federatie van Werkgeversorganisaties in het Boekdruk- kersbedrijf, met ingang van 15 Augustus de minimumtarieven te verhogen. Indien de verhoging van deze tarieven het gevolg is van een vrij aanzienlijke wij ziging in de lonen voor het grafisch bedrijf, is de minister dan niet van oordeel, dat een loonsverhoging gevolgd door prijsstij ging niet in overeenstemming is met de herhaaldelijk door de minister uitgespro ken zienswijze, dat verhoging van lonen slechts dient te geschieden indien de geste gen arbeidsproductiviteit dit toelaat, zo vroeg de heer Rip. Minister Zijlstra heeft geantwoord dat de verhoging van de tarieven inderdaad het gevolg is van een wijziging in de lonen voor het grafische bedrijf. De minister is van oordeel, dat in de huidige economi sche verhoudingen in het algemeen voor komen moet worden, dat verhoging van lonen in de prijzen wordt doorberekend. Ingeval loonsverhoging noodzakelijk is, zal deze moeten worden opgevangen uit de winst of door verhoging van de arbeidspro ductiviteit. De minister heeft een onder zoek doen instellen en indien mocht blij ken, dat de prijsverhoging in het kader van het loon- en prijsbeleid niet aanvaardbaar is, zal hij na overleg met de betrokkenen zonodig daartegen optreden. CC<XX»3CPCOOCOOCOCOOOCOOCOOOOC>CWX>OCOCOOCCOOCCOCCOCCOCXOO 8 Volgens de filmfans en bewonderaars ivan Kirk Douglas lijkt deze acteur, nu\ 9, hij voor de Van Gogh-film zijn baard o heeft laten staan, sprekend op Vincent. P, g Niet aldus oordeelt een der oudste in- X woonsters van Nuenen, het Brabantse p plaatsje, waar Van Gogh vele jaren 9 van zijn leven doorbracht en de film- i p- équipe der M. G. M. thans aan de slag j. o is. „Hij lijkt er maar een heel klein 8 beetje op", vertelde mevrouw Van Over- p brugge, die als een klein meisje de X schilder steeds door het dorp zag gaan. 8 „Van Gogh was stukken magerder en 'p 8 hij had een heel andere loop". En een 8 p beetje raar vindt zij het ook wel, dat 8 p in een scène, waarin Douglas langs een 8 karnende boerin loopt, een aantal pak- 9 8 jes margarine al naast de karn liggen 8 opgestapeld 8 >*xxxxx»oocxxx>oococo3coocccccocoocxxcoccoococooococoooo: Jaarlijkse lezing in Technische Hogeschool In tegenwoordigheid van Prins Bernhard is in de grote collegezaal van de Tech nische Hogeschool te Delft de eerste lezing gehouden van een door de „International Air Transport Association" ingestelde cur sus, waaraan de naam van dr. Albert Ples man is verbonden. De directeur-generaal van de I.A.T.A., sir William Hildred heeft de eerste lezing ingeleid met een overzicht van het leven en het werk van dr. Plesman. Dr. Plesman was een van de twaalf mannen die in 1919 de voorgangster van de I.A.T.A. oprichtten. Sir William zei, dat hij dr. Plesman voor het eerst na de tweede wereldoorlog had ontmoet. Sir William Hildred was toen directeur-generaal voor de burgerlucht vaart in Engeland. Hij was ongeveer twee maanden in die functie werkzaam toen dr. Plesman bij hem kwam. Dr. Plesman vroeg of het vliegveld Croydon onder zijn zeggenschap viel en Sir William beaamde dit. Daarna zei dr. Plesman dat hij hem dan eens precies zou vertellen wat hij met Croydon moest doen. „Ik stelde er geen prijs op voorlichting te ontvangen van iemand die ik voordien nog nooit had ont moet, die gedurende enige jaren niet in Engeland was geweest en die geen contact had gehad met de praktijk gedurende de oorlog. Ik ben bang dat ik nogal van mij af heb gebeten. Dat kon dr. Plesman niets schelen. Ik geloof zelfs dat hij het wel plezierig vond", zo vertelde Sir William. Na het overlijden van dr. Plesman be sloot het bestuur van de I.A.T.A. zijn naam te verbinden aan een lezing over de luchtvaart, die jaarlijks in de Technische Hogeschool te Delft, die dr. Plesman het eredoctoraat verleende, gehouden zal wor den. De directeur van de Rolls Royce-vlieg- tuigmotoren-fabrieken te Derby, de heer J. D. Pearson, hield hierna een lezing over de ontwikkeling van straalmotoren voor verkeersvliegtuigen. Maandagmiddag omstreeks een uur is brand uitgebroken aan boord van een Rus sisch koelschip, de 3550 ton metende „Bal- tysk", dat in aanbouw is b(j de scheepswerf en machinefabriek Verschure en Co. N.V. in Amsterdam-Noord. Het schip is voor Rus land bestemd voor het transport van vis. Het is uitgerust met een koelinstallatie. De „Baltysk" is op 5 Augustus jongstleden te water gelaten. De doopplechtigheid verricht te toen de echtgenote van de heer J. P. Kirsanov, buitengewoon en gevolmachtigd ambassadeur van de Sovjet Unie in Neder land. De brand had een vrij grote omvang. Ruim vier stond geheel in brand. De kurken isolatieschotten brandden hevig. Het ruim is 20 meter lang, 25 meter breed en 12 meter hoog. Met behulp van een kraan werd het openstaande luik boven het ruim gesloten. Aan alle zijden werd het schip natgehouden om uitbreiding van de brand naar de andere ruimen te voorkomen. Omstreeks half drie arriveerde de drijvende motorspuit Jason, die haar waterkanon in stelling bracht. Toen de brand ontdekt werd sloegen de vlammen al hoog boven het geopende luik hoofd uit. De bedrijfsbrandweer kwam direct in actie en bestreed de vuurzee onder andere met schuimblussers. Temidden van de rode vlammen sloegen blauwe vlammen naar buiten van de butagasflessen waar mede de comforen voor het warm maken der mastiek gevoed worden. Met deze mastiek worden de kurkplaten op de wand van het ruim aangebracht. Omstreeks kwart voor vijf was de brand weer het vuur meester en kon met de na blussing worden begonnen. Nadat men het onderste deel van ruim vier vol water had laten lopen konden de brandweerlieden, die van hun rookmaskers gebruik moesten ma ken, het direct onder het dek gelegen deel van het ruim binnen dringen waar zij met twee nevelkanonen en tien stralen de in brand staande isolerende bekleding van de ruimwand blusten. Eerst als de nablussing voltooid is kan de schade worden opgenomen en een onderzoek naar de oorzaak worden ingesteld. Dan zal ook blijken of door de grote hitte huidplaten zijn uitgezet. Waarschijnlijk naar aanleiding van ver- giftigingsgevallen, die zich hebben voor gedaan na het gebruik van fruit afkom stig van met insectenverdelgingsmiddelen bespoten planten en bomen is dezer dagen een waarschuwing verschenen tegen het gebruik van bramen die groeien langs de spoorlijnen, waarop het onkruid met che mische middelen is verdelgd. Met name werd de spoorlijn Den Dol- der-Amersfoort genoemd. Naar aanleiding hiervan delen de Spoorwegen mede, dat sinds jaar en dag het onkruid op de spoor banen, dat verdelgd moet worden om het bed van grint waarop en waarin de spoor staven rusten waterdoorlatend te houden, door middel van besproeiing met chemica liën wordt uitgeroeid. De besproeiing met het verdelgingsmid del, dat bestaat uit een oplossing van cal cium chloraat en calcium chloride, be perkt zich tot de kruin van de spoorbanen. Het is mogelijk dat bij sterke wind iets van het verdelgingsmiddel op de planten langs de baan waait. Medisch en chemisch is echter volgens de N.S. vastgesteld dat ook in dat geval geen enkel gevaar voor de gezondheid dreigt bij het eten van vruchten die met het preparaat in aan raking zijn geweest. voor alle afdelingen. Aanm.: EERSTE HAARL N.V.. Kampersingel 56. Hai Aalsdijk. 11 v. Rotterdam n. New York. Akkrumdljk, pass. 11 Bermuda n. Le Havre. Alhena, 12 te Montevideo. Amor, 12 te Rotterdam. Ampenan, 12 te Genua. Averdijk, 10 te New York. Amsterdam, 12 te Sidon. Ariadne, pass. 12 Ouessant n. Lissabon. Alderamin, 12 dw. Oostkust Ceylon n. Colombo Aardijk, 12 op Mississippi rivier n. N. Orleans. Agamemnon, 12 v. Gonaives n. Port de Paix. Alcyone, 12 nog te Bandarshapur. Argos, 12 te Saloniki. Amerskerk, 13 te Penang. Arendskerk, 12 te Antwerpen. Bantam, 12 te Los Angeles. Biommersdijk, 12 te Rotterdam. Blijdendijk, 11 v. Newport News n. Antw. Bacchus, 12 te La Bree. Banka, 12 te Belawan. Britsum, 10 280 m. W.NW. Key West. Bennekom, 12 v. Curagao n. Antwerpen. Bloemfontein, 13 te Kaapstad. Bonaire, 13 te Trinidad. Blitar, pass. 13 Guardafui n. Djeddah. Boschfontein, 13 v. Suez n. Port Said. Coryda, 13 Thameshaven verw. Cradle of Liberty, 12 v. Mena el Ahmadi naar Suez. Caltex Delft, 12 v. Sidon n. Rotterdam. Dongedijk, 12 te Seattle. Duivendijk, 12 te Londen. Delfland, pass. 12 Finisterre n. Amsterdam. Delfshaven, 12 te Rotterdam. Dalerdijk, 11 te Los Angeies. Esso Rotterdam, pass. 11 Malta n. Sidon. Erinna, 12 te Soerabaja. Esso Den Haag, pass. 12 Perim n. Suez. Eos, pass. 13 Gibraltar n. Oran. Esso Amsterdam, 13 v. Sidon n. Antw. Friesland (KRL), 12 te Semarang. Gordias, pass. 12 Finisterre n. Rotterdam. Gooiland, 12 v. Pto Alegre n. Itajai. Groote Beer, 12 v. New York n. Southampton. Hathor, 12 te Beyrouth. Hera, 11 440 m. W.ZW. Fayal. Hersilia,, 13 te Ciudad Bolivar verw. Hathor, 12 te Beyrouth verwacht. Houtman, 13 te Mahe. isis, 13 Mobile verwacht. llos, 13 te Rotterdam lndrapoera, 13 te Penang. Kalydon, 12 te Miri. Kieidrecht, 12 v. Suez n. Port Soedan. Koratia, 12 v. Hongkong n. Singapore. Korovina, pass. 12 Perim n. Rotterdam. Lekkerkerk, 11 Ouessant n. Port Said. Linge, 11 te Rotterdam. Loosdrecht, .12 te Rotterdam. Laurenskerk', 12 te Koewait. Laagkerk, 12 te Madras. Langkoeas, 13 te Padang. Lekkerkerk, pass. 12 Finisterre n. Port Said. Lutterkerk, 12 te Basrah. Liberty Bell, 12 320 m. ZO. Mena el Ahmadi. Lekhaven, 13 te Neccochea. Leto, 12 v. Baltimore n. Rotterdam. Loenerkerk, 12 v. Suez n. Aden. Maashaven, 11 te Rotterdam. Maasland, 11 v. Las Palmas n. Santos. Maureen, 10 v. Calabar n. Calcutta. Modjokerto, 12 v. Aden n. Port Soedan. Malea, 12 100 m. ZO. Balikpapan. Mijdrecht, 12 te Caripito. Musi, 12 te Tj. Priok. Maasdam, 15 te Cobh verwacht. Molenkerk, pass. 13 Finisterre n. Genua. Nestor, pass. 11 Ouessant n. Paramaribo. Nieuw Amsterdam, 12 te Southampton. Noordam, 12 te New York. Orestes, 12 te Curacao. Overijsel, 12 120 m. O.t.Z. Albany. Ootmarsum, 12 te Savannah. Ophir, 13 te Tj. Priok verwacht. Oranjefontein, 11 te Hamburg. Oranje, 13 te Singapore. Perna, 12 te Reykjavik. Pieter S, 12 v. Rotterdam n. Barry. Peperkust, pass. 13 Finisterre n. Dakar. Radja, 12 te Halifax. Rijnland, 12 te Amsterdam. Raki, 12 te New Orleans. Rita, 12 te Pladju verwacht. Rijndam, 12 v. Cobh n. New York. Slamat, 12 te Marseille. Stad Arnhem, pass. 12 Gibraltar n. Antwerpen. Stad Dordrecht, pass 12 Kp. St. Vincent naar Messina. Stad Maastricht, 12 te Gibraltar. Statue of Liberty, 12 te Mena el Ahmadi. Siberoet, 12 te Kaapstad. Straat Mozambique, 12 te Kaapstad. Schouten, 12 te Hongkong. Sibigo, 12 te Sorong. Stanvac Pendopo, 12 te Sungeigerong. Singkep, pass. 12 Ouessant n. Baltimore. Stad Alkmaar, 12 v. Newcastle on Tyne naar Wabana. STOOMWASSCHERIJ Tibia, 11 v. Rotterdam n. Abadan. Tawali, 12 v. Djeddah n. Aden. Tero, pass. 12 Madeira n. Antwerpen. Trajanus, 13 te Paramaribo verw. Thedens, 12 te Soerabaja. Van Neck, 12 te Brisbane. Taria, 13 te Curacao. Teucer, 12 v. Djibouti n. Suez. Westerd^m, 12 te Rotterdam. Woensdrecht, 12 te Rotterdam. Waibalong, 12 te Makassar. Waterman, 12 v. Melbourne n. Fremantle. Westertoren, 12 te Port Said. Wonosobo, pass. 12 Gibraltar n. Beyrouth. Willem Ruys, pass. 13 Finisterre n. Southampton IJsel, pass. 11 Ouessant n. Algiers. Zeeland (KRL), pass. 12 Ouessant n. Port Said. KLEINE VAART Adm. Courbet, 12 nog te Cherbourg. Adm. De Ruyter, 12 nog te Helsinki. Adm. Nelson, 12 nog te Yxpila. Asuncion, 12 v. Las Palmas te Huil. Aardenburgh, 11 v. Amsterdam n. Stockholm. Albergen, 12 v. Norrsundet te Zaandam. Audacia, 12 v. Liverpool te Jersey. Atlantic, 11 v. Fowcy te Amsterdam. Aeneas, 11 v. Hamburg te Amsterdam. Bergsingel, verm. 12 v. Swansea naar Sables d'Olonne.. Batavier I, pass. 12 Finisterre n. Casablanca. Bab T, 11 v. Royatta te Zaandam. Bebox, 11 v. Vasa te Amsterdam. Binnenhaven, 11 v. Port Lyautey n. Le Havre. Birmingham, 11 v. d. Tyne te Amsterdam. Brem, 11 v. Antwerpen te Lissabon. Brouwersgracht, 12 v. Abo te Amsterdam. Bestevaer, 12 v. Rotterdam te Belfast verw. Coolhaven, pass. 11 Kp. Vilano n. Limerick. Cornelis Houtman, verm. 14 v. Stettin n. Sharp ness. Crescendo, 12 v. Hamburg te Rotterdam. Deni, 13 v. Swansea te Brussel verw. Duiveland, 12 v. Rotterdam te Zeebrugge. Eibergen, 11 v. Bastia te Dundalk. Ferocia, 11 v, Swansea te St. Malo. Frejo, 12 v. Sables d'Olonne n. Le Legue. Fiducia, pass. 11 Brunsbüttel n. Terneuzen. Goote, 12 v. Amsterdam te Manchester verw. Hartel, verm. 12 v. Rotterdam n. Londen. Harold, 11 v. Hamburg te Zwijndrecht. Hast III, 11 v. Amsterdam n. Gelsenkirchen. Haskerland. 12 v. Harlingen te Leith. Ingeborg, 11 v. Frederikstad te Manchester. Ida Pieter verm. 12 v. Rotterdam n. Bremen. Ida D, 13 v. Esbjerg te Napels verw. Inspecteur Mellema, 12 v. Bayonne te Rotterdam Joost, 10 te Kramfors. Kaap Falga, 10 v. Dordrecht n. Domsjo. Kaap Sint Vincent, 9 v. Kopmanholmen naar Rotterdam. Koningin Juliana, 11 v. Rotterdam te Oporto. Koningshaven, pass. 12 Finisterre n. Liverpool. Lacra, 12 Huil verwacht. Leendert B, 12 v. Huil te Rotterdam. Leny, 12 v. Malo te Bari. Larix, 10 v. Mantyluoto n. Zaandam. Leuvehaven, 12 v. Rotterdam te Helsingborg. Lingestroom, 11 v. Swansea te Amsterdam. Merwestad, pass. 12 Kiel Holtenau n. Amsterdam Muiand, 12 v. Rotterdam n. Amsterdam. Madjoe, 11 v. Koping te Amsterdam. Marcella, pass. 11 Stavanger n. Genua. Margriet L, 11 v. Londen te Amsterdam. Merwehaven, pass. 11 Kp. St. Vincent n. Brest. Monica, 12 v. Ardrossan te Belfast. Nieuwland, 13 v. R'dam te Grangemouth verw. Nassauhaven, 12 v. Rotterdam te Gothburg. Nettie, 12 v. Rostock te Gefle Perregaux, 11 te Bordeaux. Pavo, 10 te IJmuiden. Ponza, 8 te Rotterdam. Procyon, 12 v. Amsterdam te Londen. Realta, pass. 11 Brunsbüttel n. Rouaan. Rigel, 11 v. Amsterdam n. Leith. Roelf, 12 v. Aarhus te Amsterdam. Rijnstroom, 11 v. Amsterdam n. Londen. Sonsbeek, verm. 12 v. Bremen n. Hamburg. Servus. 13 te Rotterdam verw. Silvaplana, pass. 11 Brunsbüttel n. Antw. Silvretta, pass. 11 Kiel n. Malmö. Swallow, 11 v. Amsterdam n. Abo. Tilly, 10 v. Skoghall n Zaandam. Vesta, 12 v. Rouaan n. Stockholm. Vlieland, 12 v. Parijs n. Kopenhagen. Vechtstroom, 11 v. Huil te Amsterdam. Westersingel, verm. 12 v. Oxelosund n. Wismar Westerdok, 10 v. Amsterdam n. Londen. Wexford, 12 v. Skoghall te Zaandam. IJstroom, 11 v. Londen te Amsterdam. Zwaantiena, 12 v. Hamburg te Leningrad. Zaanstroom, 11 v. Amsterdam n. Huil. SLEEP VAART Blankenburgh, 11 15 m. NO. Bornholm met baggermolen. Hudson, 10 600 m. N.NW. St. Paulsrock met twee hekwielen. Loire, pass. 11 Kp. de Gata n. Marseille. Oostzee, 10 te Marseille. Poolzee, 11 te Dakar. Tyne, 11 260 m. ZW. Finisterre met twee hek- wielers. Zwarte Zee, 12 te Sydney. Mignon Schrijfmach. f 15.' Prisma Kijker f 40.- Trapnaaimachine f 60.- Gasfornuis f 65.- Ledikant en ombouw f 35.- Wijde Geldelozepad 10. Haarl. Cartonnagefabr. biedt te koop aan in diverse formaten, tegen bill, prijs. Korte Houtstr. 6-8 WOENSDAG GEHAKTDAG 1 pond gehakt 98 ct. Half pond vet 25 et. 1 p. doorr. ossenlappen 1.48 KRUISSTRAAT 20 bU de Naa»au«tr»»t en geen geluid meer wil geven. Belt U dan één-zeven-nul-zeven-zeven GROTE HOUTSTRAAT 94 - t.o. Haarlems Dagblad Detailhandel in Luxe en Huishoudelijke artikelen in cen trum stad vraagt Schriftelijke sollicitaties met vermelding van schooloplei ding, leeftijd, tegenwoordige werkkring, verlangd salaris en godsdienst onder no. 488 aan het bureau van dit blad. GEVRAAGD Jaarbetrekking. Goede verdiensten gegarandeerd. Brieven onder no. 489 aan het bureau van dit blad. Voor ons kantoor en laboratorium in Haarlem-Oost (omg. Gasfabriek) vragen wij voor direct Werktijden: dag. van 74 uur en 's Zaterdags van 712 uur. Aanm.: dag. tussen 9 en 4 uur aan onze fabriek, Nijverheids- weg 50, of Dinsdag- en Woensdagavond tussen half zes en half acht aan ons kantoor. Rozenstraat 1 (bij Kenaupark). gevraagd voor dag en nacht, of voor de dag. Bekend met alle voorkomende werkzaamheden. Hulp van werkster. Loon 125.p. m. Mevr. Speel, Saxenburgerweg 9, Blo'emendaal. RO Voor ons bijkantoor te Haarlem vragen wij voor spoedige indiensttreding voor besteldiensten. Leeftijd boven 18 jaar. Aanmelden: Nic. v. d. Laanstraat 27-29, Haarlem. KOUSENFABRIEKEN heeft plaats voor een leeftijd 2125 jaar, voor montage van breikettingen. Diploma niet vereist. Voor een flinke, accurate kracht, die handig is en gevoel voor techniek heeft is dit EEN KANS. Inlichtingen Personeelsafdeling Zijlweg 138, Haarlem DAMESKAPSALON A. MEIJER vraagt voor uitbreiding: uitstekend watergolf vereiste, en Liefst zo sp. mog. Ruime en modern ingerichte salon, pret tige werkkring. Berckheydestraat 19 (b. d. Schotersingel), Telefoon 15593. Wï WAAROM WERKEN BIJ KERKO? bij Kerko altijd NAAISTERS, STRIJKSTERS KNIPSTERS geplaatst kunnen worden. het naaien van overhemden een licht en piettig werk is. het strijken en persen electrisch gebeurt zonder stoomontwikkeling. het Kerko-bedrijf geen verdiepingen kent en dus fris, luchtig en zonnig is. bij Kerko vakkennis goed beloond wordt. MAAR OOK thans wederom meisjes vanaf 15 jaar als LEERLING voor onze nieuwe NAAICURSUS geplaatst kunnen worden. AANMELDING Iedere dag aan het bedrijf van 8.305 u. 's Zaterdags tot 12 u. Ook telefonisch op K 2500 - 38904. 's Avonds bij onderstaande adressen: Mej. C. v. BEEK Kleverparkweg 11 Haarlem E. LINDEMAN Zijlweg 209 Overveen F. W. Meulenbeld Planetenlaan 18 Haarlem-N. Groot, modern Assurantie-bedrijf vraagt leeftijd max. 35 jaar. Vereisten: gedegen vakkennis, goed producent en schaderegelaar. Geboden wordt: vast salaris, provisie, onkostenvergoe ding en gebruik van auto. Bij gebleken geschiktheid opneming in de firma. Brieven, waarvan de geheimhouding wordt verzekerd, met opgave van referenties en productiecijfers, onder no. 492 aan het bureau van dit blad.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 7