Rebellenvloot dreigt het vuur op Buenos Aires te openen Weerbericht Opstandelingen zeggen zes provincies te beheersen OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Burgess en MacLean werden al verdacht toen zij verdwenen Faure zou Marokkaanse knoop eindelijk willen doorhakken Verwarde toestand in Argentinië Moskou geeft amnestie aan collaborateurs Dodelijk ongeluk op Rijksstraatweg Foreign Office bevestigt onthulling van Petrov over beide diplomaten Frans kabinet in spoedzitting bijeen Russisch-Oost-Duits pact in voorbereiding Het woord is aan Finland krijgt basis Porkkala terug Mr. F. Hollander terug naar Justitie 70e JAARGANG No 61 MAANDAG 19 SEPTEMBER 1955 299e JAARGANG No 212 Twaalfde ongeval in Haarlem met dodelijke afloop in 1955 WÊËÊ$£Ë SBl Glimlach betekent niet dat Marx en Lenin zijn afgezworen „U bent van geen belang voor zei Kroesjtsjev ons Weerrapport Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie. Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman BUENOS AIRES (Reuter/AFP) Voor Buenos Aires, de hoofdstad van Argen tinië, ligt een vloot van de opstandelingen tegen het gezag van president Perón gereed om het vuur op de stad te openen. De rebellen beweren heer en meester te zijn in zes van de veertien provincies, maar de regering die eerst toegegeven heeft dat verscheidene steden in handen van de opstandelingen zijn gevallen, be weert dat het hoofdkwartier van het rebellenleger Córdoba door de regerings getrouwe troepen heroverd is. Radiostations van waaruit de rebellen uitzenden spreken dit bericht tegen en maken melding van nieuwe successen. De rebellen zeggen dat steeds meer bases van de luchtmacht en garnizoenen van het leger hun zijde kiezen. Radio-Buenos Aires heeft Zondagavond meegedeeld, dat in het gehele land de toe stand weer normaal was. Sportwedstrijden waren afgelast, maar verder ging het leven zijn gewone gang in de hoofdstad. De open bare vermakelijkheden waren open. Alle scholen zijn echter gesloten. De radio van de opstandelingen meldt daarentegen uit centraal Argentinië nieuwe verzctseentra. Alle troepen van het tweede leger in de provincies Mendoza, San Juna en San Luis zouden naar de opstandelingen zijn over gelopen. Ook delen van de luchtmacht had den de kant van het verzet gekozen. Het departement van Buitenlandse Zaken te Washington deelde Zondagavond mee, dat het al in vijfeneenhalf uur geen ver binding met de ambassade in Buenos Aires had kunnen krijgen. Het radiostation van de opstandelingen te Cordoba meldde Zondagavond, dat in Buenos Aires kanonschoten zijn gehoord, waaruit opgemaakt zou kunnen worden, dat ook in de hoofdstad eenheden van het leger in opstand zijn gekomen. De regeringsomroep maakte Zondagavond bekend, dat na een dag van strijd de rust in Cordoba is teruggekeerd. De laatste haarden van verzet in de stad zijn omsin geld. De voorzitter van de opperste raad van de Perónistische partij Leloir heeft Zon dagavond in een radiorede de Per-nisten en hun tegenstanders opgeroepen kalm te blijven en „hun gezonde verstand" te bewaren. Hij zei met nadruk, dat zijn op roep geen teken van zwakheid was en dat de Prónistische partij tot het einde toe strijden zal. De radioomroep van de regering meldt, dat de operaties tegen de opstandige marinebasis van Bahia Blanca vertraagd worden door vernielingen die de opstande lingen hebben aangericht en door de regen, die de wegen onbegaanbaar maakt. In Montevideo is vernomen, dat de be langrijke basis van de luchtmacht „El Plumerillo" overgegaan is naar de opstan delingen. Ook de luchtstrijdkrachten in de provincie San Luis in West-Argentinië hebben zich bij de opstandelingen aange sloten, aldus dit bericht. Het treinverkeer tussen Chili en de Ar gentijnse provincie Mendoza, die door op standelingen beheerst zou worden, is ver broken. Ook het luchtverkeer van Chili naar Argentinië is gestaakt. De Argentijnse regering heeft censuur ingesteld op uitgaande perstelegrammen. Alleen officiële mededelingen van de rege ring mogen worden verzonden. De rege ringsradio zond Zondagavond elk kwartier berichten uit, waarin werd gezegd, dat de „toestand in het voordeel van de regerings troepen is." De vloot van de opstandelingen die voor Buenos Aires ligt, bestaat uit vijf kruisers, vier fregatten, een groep torpedoboten, enige tankschepen, drie kanonneerboten en een duikboot. De radio van San Martin de Bahia Blanca, die in handen is van de opstandelingen, maakte bekend, dat de luchtbasis „Tandil", waar straaljagers van het type „Gloster Meteor" gelegerd zijn, zich bij de opstand heeft aangesloten. Deze basis ligt op onge veer vierhonderd kilometer van Buenos Aires. In dit gebied heeft ook het 23e regi ment van het leger de partij van de op- MOSKOU (Reuter) De Sovjet-regering heeft een amnestie voor Sovjet-burgers in binnen- en buitenland, die tydens de oor log met de Duitsers samenwerkten, bekend gemaakt. Degenen, die tot hoogstens tien jaar gevangenisstraf zyn veroordeeld we gens „samenwerking met de vyand en an dere misdaden", zullen worden vrygelaten. De straf van degenen, die tot meer $an tien jaar zyn veroordeeld zal met de helft worden verminderd. Personen, die in het Duitse leger, bij de politie of andere speciale formaties heb ben gediend, zullen worden vrijgelaten, „onafhankelijk van de straftijden". De am nestie is niet van toepassing op personen, die veroordeeld zijn wegens „moord en foltering van Sovjet-burgers". De vrij gelatenen zullen geheel in hun rechten worden hersteld. De Sovjet-burgers, die in het buitenland zijn, zullen van hun verantwoordelijkheid worden ontslagen, „indien zij hun schuld hebben goedgemaakt door latere activiteit ten gunste van hun vaderland of schuld hebben bekend". Sovjet-burgers in het buitenland zullen worden geholpen bij hun terugkeer naar de Sovjet-Unie en zij zul len eveneens aan werk worden geholpen. Van degenen, die bekennen schuldig te zijn aan „ernstige misdaden jegens de Sov jet-staat" tijdens de oorlog in het buiten land, zal elk vonnis worden teruggebracht tot maximaal vijf jaar ballingschap. standelingen gekozen. In het gehele gebied van Bahia Blanca is het rustig, aldus dit bericht. De Argentijnse vlootradio heeft bekend gemaakt dat de vlootartillerie Buenos Aires nog niet heeft kunnen beschieten door het slechte weer op de Plata-rivier. Ook de vliegtuigen van de vloot hebben daarom de hoofdstad nog niet kunnen aanvallen. Alle militaire en burgerlijke vliegvelden van Uruguay zijn gesloten, omdat de Argen tijnse opstandelingen bekendgemaakt heb ben, dat geschoten zal worden op alle vliegtuigen die boven de vloot vliegen. De Argentijnse regering heeft vandaag (Maandag) meegedeeld, dat nieuwe aan vallen worden gedaan op de „laatste twee bolwerken van de opstandelingen" in Cordoba en in de vlootbasis Puerto Bel- grano. In het communiqué wordt de op stand een „volkomen mislukking" genoemd. De opstandelingen meldden evenwel in een radio-uitzending uit Cordoba, dat de pro vincie van deze naam en nog vijf andere provincies zich in hun handen bevinden. Het invloedrijke algemene vakverbond, dat Perón steunt, maakte bekend dat de plaatselijke afdelingen haar leden instruc tie hebben gegeven om tot actie over te gaan. Welke actie men van plan was, werd er niet bij gezegd. Zondagavond omstreeks kwart voor twaalf is de 75-jarige heer L. Radsma uit de Schoterbosstraat in Haarlem, op de Rijksstraatweg in Haarlem-Noord ter hoogte van de Raadhuisstraat bij het over steken van de weg het slachtoffer gewor den van een verkeersongeluk. De bejaarde man werd aangereden door een personenauto van een 31-jdrige groen tehandelaar uit Velsen. De ongelukkige voetganger belandde daarbij eerst op de motorkap van de auto en viel daarna op het wegdek. Hij is ter plaatse vrijwel on middellijk overleden. Volgens de verklaring van de chauffeur stak het slachtoffer snel lopend en zonder op het verkeer'te letten vlak voor zijn wa gen, welke ten hoogste met vijftig kilo meter per uur reed, de weg over. De Haar lemse verkeerspolitie roept eventuele ge tuigen van dit ongeluk op zich op haar kantoor aan de Lange Wijngaardstraat te vervoegen voor het verschaffen van in lichtingen. Dit is het twaafde ongeluk met dodelijke afloop in Haarlem dit jaar. Dat betekent een aanzienlijke stijging van het aantal dodelijke ongelukken in Haarlem in verge lijking met 1954, toen er elf doden gedu rende het gehele jaar te betreuren vielen, waarvan zes tot September. Het is het der de dodelijke ongeluk op de Rijksstraatweg dit jaar. De beide voorafgaande jaren vie len er twee doden op deze weg te betreu ren. Ter gelegenheid van zijn komende bezoek aan de West heeft het Koninklijk paar dezer dagen geposeerd voor een aantal staatsiefoto's, van welke dit fraaie portret van Koningin Juliana er een is. (Foto M. C. Meijboom) (Van onze correspondent in Parijs) Van Zaterdag af hebben de Franse mi nisters in verschillende samenstelling comité van vijf, kabinet en ministerraad bijna onafgebroken over de Marok kaanse crisis overlegd. Bij de beraadsla gingen was ook de resident-generaal Boy er de la Tour du Moulin betrokken. Het hoofdpunt van deze besprekingen was de vorming van de troonraad, die na het ver trek van sultan Ben Arafa naar Tanger diens taak moet overnemen. Deze kwestie houdt sedert einde vorige week de hele verdere regeling van de plannen die in Aix-les-bains en op Madagascar zyn op gesteld, op. Vandaag zal de Franse regering voltallig bijeenkomen ofschoon zonder de mi nister van Buitenlandse Zaken Pinay, die voor de opening van de UNO-zitting naar New York is vertrokken. Op krachtig aan dringen van president Coty, moeien de mi nisters er eindelijk in hebben toegestemd 2§l§Sil§§ffi8® gentijnse regeringstroepen liggen tussen lom te trachten, de aanvallen der rebelle- spoorrails in Rio Santiago in stelling I rende marine-strijdkrachten te keren. (Telefoto) dat premier Faure het heft in handen neemt om een einde te maken aan het gedraal waardoor zowel in Marokko als in Frankrijk de tegenstanders van de „nieuwe koers" hoogst bedenkelijk in ae kaart werden gespeeld en waardoor bo vendien de positie van het kabinet gevaar lijk werd ondermijnd. Bemiddelaar Men verwacht dat naast Si Bekkai en El Mokri over wie nu weer overeenstem ming moet bestaan, de Marokkaanse gene raal Kittani zo hij toestemt, als derde lid van de troonraad zal optreden. Kittani is de enige Marokkaan die de generaalsrang van het Franse leger bekleedt en de laat ste dagen is hij zowel door Faure als door Coty herhaaldelijk ontvangen. Beide moe ten er sterk bij hem op hebben aange drongen deze belangrijke post te aanvaar den. Generaal Kittani heeft zich tot dusver nooit met de politiek bemoeid, en hij zou zich er liever buiten blijven houden, maar door die omstandigheid zou zo meent Parijs juist hij als onbevooroordeeld bemiddelaar tussen de aanhangers van beide sultans kunnen optreden. Wanneer de ministers zich aan de afspraak houden dan kan de crisis voor 't einde van deze week zijn opgelost. De resident-gene raal keert morgen of overmorgen terug naar Rabat en daarna kan men het vertrek van Ben Arafa verwachten. Met de ervaringen voor ogen van de laatste weken waarin alle besluiten, die daarvoor genomen waren, weer op losse schroeven werden gesteld, lijkt het niette min voorzichtig nog even te wachten al vorens het vreugdevuur over het herstel van de goede betrekkingen tussen Frank rijk en Marokko te ontsteken. Complot (Reuter) De Franse politie te Casa blanca heeft een complot ontdekt tot het organiseren van nieuwe anti-Franse wan ordelijkheden aan de voet van het Atlas gebergte. In kringen van de Franse veiligheids strijdkrachten Is verklaard dat men een nieuwe golf van aanslagen en overvallen verwacht, indien de resident-generaal uit Parijs terugkeert zonder de belofte van een onmiddellijke toepassing van het Franse hervormingsplan. (Van onze correspondent in Londen) Na vier jaar zwijgen heeft het Britse de partement van Buitenlandse Zaken iets meer van de sluier opgelicht over de ver dwijning van de Britse diplomaten Burgess en MacLean, die in Mei 1951 Engeland op geheimzinnige wijze verlieten om zich naar de andere zijde van het ijzeren gordijn te begeven. Thans worden officieel gedeelten bevestigd van een verhaal over de beide diplomaten, geschreven door Wladimir re- trof, de vroegere tweede secretaris van de Sovjet-ambassade in Canberra, die met de Sovjet-regering heeft gebroken en in 1954 een toevlucht zocht in Australië. Petrof verklaart dat Burgess en Mac Lean reeds twintig jaar sinds hun studen tentijd in Cambridge Sovjet-spionnen wa ren. Het „Foreign Office" weigert zover terug te gaan, maar het zegt aan te nemen dat Burgess en MacLean inderdaad reeds lange tijd als agenten voor de Sovjet-Unie werkten. Petrof deelde verder mede dat Burgess en MacLean Engeland niet had den verlaten omdat zij ontgoocheld over het bestaan in een kapitalistisch land wa ren, maar omdat de grond onder hun voe ten te heet was geworden. Zij hadden ont dekt dat de Britse veiligheidsdienst hen op het spoor was en zochten asyl achter het ijzeren gordijn. Het Foreign Office zegt dat naar MacLean een onderzoek werd in gesteld door de veiligheidsdienst en dat men zich ook bezig hield met de vraag of Burgess nog wel langer geschikt was om bij het Foreign Office te werken. Burgess was reeds uit Washington teruggeroepen. Er was echter onvoldoende bewijsmateriaal om MacLean te arresteren en men beschik te evenmin over bevoegdheden om te voor komen dat beide mannen het land verlie ten. Het was reeds bekend dat het onder zoek naar MacLean kort voor zijn vlucht was begonnen. Men meent in Londen aan dat Petrof's bewering inderdaad juist is dat hun vlucht door Moskou is georganiseerd. In April van het vorige jaar, toen Petrof asyl zocht in Australië, verklaarde het Foreign Office dat hij geen rechtstreekse kennis bezat over de affaire-Burgess en MacLean en dat hij helemaal niet over gedetailleerde feiten beschikte. Het Foreign Office waarschuwde dat Petrof's mededelingen op dat ogen blik met een zekere terughoudendheid moesten worden behandeld. Nu Petrof de zaak aan de grote klok heeft gehangen, laat het Foreign Office iets van zijn reserve varen. Men verwacht dat de Lagerhuisleden van alle partijen onmid dellijk nadat het parlement op 25 October weer bijeen komt volledige opheldering over de zaak Burgess en MacLean van de regering zullen eisen. Sleutelpositie MacLean was, toen hij verdween, hoofd van de Amerikaanse afdeling van het Fo reign Office. Hij was niet verantwoordelijk voor onderhandelingen over belangrijke aangelegenheden met de Verenigde Staten. Hij had wel toegang tot vele documenten over onderhandelingen. Het is vrijwel ze ker dat hij geen kennis droeg van militaire of atoomgeheimen. Hij bekleedde echter van 1944 tot 1948 in Washington de sleu telpositie van hoofd der kanselarij van de Britse ambassade waar hy kon beschikken over vertrouwelijke stukken. Burgess maakte tot 1947 deel uit van de persafdeling van het Foreign Office, daar na werd hij particulier secretaris van de onderminister voor Buitenlandse Zaken Hector MacNeill. Later werkte hij in de afdeling voor het Verre Oosten. In 1950 volgde zijn benoeming tot tweede secretaris van de Britse ambassade in Washington. Doordat Burgess zich op onvoorzichtige wijze uitliet op cocktail-partijen en in nachtclubs in Washington, kwamen hij en MacLean onder verdenking. Het was be kend dat Burgess reeds in zijn studenten tijd gedurende de Spaanse burgeroorlog communistische sympathieën bezat, maar iedereen dacht dat hij geheel met het com munisme had gebroken. MacLean werd echter in het geheel niet verdacht, maar door zijn nauwe vriendschap met Burgess werd ook hij in het onderzoek betrokken. De veiligheidsdienst ontdekte dat MacLean tot 1940 communistisch partijlid was ge weest. Hun ontsnapping voorkwam een ar restatie en een vermoedelijke veroordeling tot tien jaar gevangenisstraf. Men schijnt in Londen nog altijd niet te weten waar de twee gevluchte diplomaten zich bevinden, maar men neemt aan dat zij zich niet ver van Moskou ophouden. Zij treden waarschijnlijk op als adviseurs in Britse aangelegenheden bij het departe ment van Buitenlandse Zaken in de Sovjet-Unie. MOSKOU (Reuter) De Sovjet-Unie heeft Oost-Duitsland een verdrag aange boden op basis waarvan dat land „volle dige vrijheid" zal hebben in zijn betrek kingen met West-Duitsland en in alle buitenlandse en binnenlandse aangelegen heden. Op een persconferentie heelt de Oost- Duitse vice-premier Nuschke de eer voor de toekomstige repatriëring van ongeveer tienduizend Duitse gevangenen in Rusland voor Oost-Duitsland opgeëist. Hij zei dat de voorbereidingen voor de repatriëring van gevangenen op Oost-Duits initiatief wa ren begonnen voordat de West-Duitse bondskanselier Adenauer zich verleden week naar Moskou begaf. Nuschke zei dat de Dost-Duitse regering reeds in Augus tus 1953 de terugkeer van achttienduizend Duitsers bewerkstelligde. In Juli dit jaar werd de repatriëring van nog meer gevangenen gevraagd. De vice-premier verklaarde dat premier Grotewohl en premier Boelganin vandaag opnieuw bijeen zullen komen. Zaterdagavond gaf maarschalk Boelga nin op het Kremlin een receptie voor de Oost-Duitse premier, welke eveneens werd bijgewoond door premier Kekkonen van Finland. Gedurende de ontvangst verklaarde par tijsecretaris Kroesjtsjev, dat „iedereen die onze glimlach abusievelijk opvat als een verlaten van de politiek van Marx en Le nin" een fout begaat. „Degenen, die dat verwachten, zullen moeten wachten tot Pasen op Dinsdag valt". Kroesjtsjev zei dat het socialisme in een strijd met het kapitalisme zou overwin nen. Tot de aanwezige niet-commums- tische diplomaten en correspondenten, zei hij: „Als u denkt dat uw kapitalistische stelsel in staat is iets te verrichten, laat ons dan een wedstrijd aangaan". DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT PAGINA'S Mme de Staël: Een groot man is de tijdgenoot der toekomst. MOSKOU (Reuter) De Russische mi nister van Defensie, Zjoekov, heeft op een receptie ter ere van president Paasikivi van Finland verklaard, dat de Sovjet-Unie mogelyk de basis Porkkala in Finland voor het eind van het jaar zal ontruimen. „Wij hebben besloten dat de tyd gekomen is om bases in het algemeen te ontruimen. Hoe eerder anderen ons voorbeeld volgen hoe beter het naar onze mening voor de vrede in het algemeen zal zijn", zei hy. Op de vraag welke bases van andere landen hij daarbij op het oog had, zei maarschalk Zjoekov: „Bijvoorbeeld de Amerikaanse bases rondom de Sovjet-Unie, de Chinese volksrepubliek en andere volks democratieën. Het pratën over vrede moet, naar onze mening, met daden worden ver sterkt". Premier Boelganin verklaarde, dat met de Finnen op alle punten overeen stemming is bereikt. De Russen zijn reeds dagen lang bezig met het voorbereiden van de ontruiming van Porkkala. Wagonladingen uitrustings stukken zijn uit Porkkala via Fins gebied naar de Sovjet-Unie gezonden. Ook wer den er ontploffingen gehoord, die naar men te Helsinki aanneemt, betekenen, dat mili taire inrichtingen worden opgeblazen. Toen het nieuws van het teruggeven be kendgemaakt was, werd het Finse ministe rie van Binnenlandse Zaken door tientallen van de elfduizend Finnen opgebeld, die in 1944 tien dagen tijd kregen om hun woon plaats Porkkala te ontruimen. De marinebasis te Porkkala werd in 1947 voor vijftig jaar door de Sovjet-Unie ge pacht. Rusland geeft nu zijn verdragsrech ten op en zal zijn strijdkrachten uit Finland terugtrekken. Premier Kekkonen heeft verklaard dat Finland in zal stemmen met de Sovjet- voorstellen tot verlenging van het in 1948 tussen beide landen gesloten verdrag. Par tijsecretaris Kroejstsjev zei: „Denk niet, dat de Sovjet-Unie enig voordeel zou zien in een inbezitneming van Finland uw land is zo klein. U kunt rustig uw binnenlandse aangelegenheden regelen, zoals u dat wenst. U bent van geen belang voor ons". Van Finse zijde verklaarde men dat Kroesjtsjev als gewoonlijk „openhartig en zonder diplomatieke omhaal" had gespro ken. President Paasikivi heeft zijn Russische ambtgenoot, maarschalk Vorosjilov, Fin- lands hoogste onderscheiding verleend, het Grootkruis van de Witte Roos met keten.. Zeer binnenkort zal mr. F. Hollander, oud-officier van Justitie te Leeuwarden en Amsterdam, benoemd worden tot raad adviseur bij het departement van justitie. Hij zal geplaatst worden bij de zevende af deling, het Rijkstucht- en Opvf*edingswe zen. Mr. Hollander werd 11 Mei 1954 van Am sterdam naar Alkmaar overgeplaatst, kreeg op zijn verzoek op 20 August- ontslag als officier van "stitie en werd kele dagen later op zijn rzoek eervol ontslagen uit de staande mag. tratuur. (van hedenmorgen 7 uur) weers- (a .3 tl 00 T3-3 y d toestand So ss QJ >- O -s* ES 2 S Stockholm onbewolkt NNW 3 17 9 Oslo onbewolkt NNW 3 16 1 Kopenhagen half bew. W 7 15 3 Amsterdam onbewolkt Z 2 18 0 Londen nevel windstil 19 0 Luxemburg zwaar bew. NO 4 16 0 Parijs mist NO 1 19 0 Bordeaux mist NO 2 23 0 Grenoble onbewolkt windstil 21 0 Nice onbewolkt NNW 4 23 0 Genève nevel windstil 19 0 Locarno geheel bew. O 2 22 0 Berlijn half bew. W 4 17 0.1 Frankfort mist O 2 19 0 München onbewolkt windstil 17 0 Wenen zwaar bew. NW 2 1.9 0 Innsbruck nevel Z 1 21 0 Rome onbewolkt windstil 25 0 Ajaccio onbewolkt ONO 3 24 0 Mallorca half bew. NNW 2 27 5 Neerslag laatste 24 uur. X<X:CC0300<XOXCCOCCCOK»C0200CCOCCOOC<XXCCCCOOCCCCCCCCC< NAZOMERWEER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Maan dagavond tot Dinsdagavond, opge maakt om 10 uur: Weinig bewolking, droog weer. Over wegend zwakke wind uit Zuidelijke richtingen. Koude nacht met hier en daar mist. Morgenmiddag iets hogere temperaturen dan vandaag. 20 September Zon op 6.23 uur, onder 18.48 uur. Maan op 11.28 uur. onder 20.02 uur. Maanstanden 24 Sept. 4.40 uur: Eerste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 19 September Hoog water: 5.21 en 17.41 uur. Laag water: 1.14 en 13.24 uur. Dinsdag 20 September Hoog water: 5.57 en 18.16 uur. Laag water: 1.49 en 13.56 uur.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 1