LIVORNO i pran „Bad Bloemendaal" zou jaarlijks 60.000 bezoekers kunnen trekken Zilveren professiefeest van pater dr. Modestus van Straaten KUIPERS Kort en bondig Goudtoren drijft nu Wijziging opgelegd door Gedeputeerde Staten Duyvïs' Ergernisje leidde tot treinstagnatie Badinrichting Vanmiddag beslist bestuur over doorgaan expeditie Architectuur in Vleeshal WASSERIJ DUYN Florence A. de Boer onverwacht overleden Rector van het Triniteitslyceumbekend filosoofzielzorger en paedagoog TYPEN STENO Ds. H. Woldendorp verlaat het marinehospitaal Zeilboot met zeven jongens omgeslagen Arm onder auto Politierechter Opnieuw oecumenische avonddiensten in Overveen 'n tsuaUtie! Scheepvaart O 2 4 SEPTEMBER 1955 i: IC.IS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT V. -ij. 'fAi J' t 1 S P ...0 V; i f - "'-i :t:\. - 5». V* J V - - - V- V A - MÉÉS m ft». i Fi» Indien liet plan, dat een commissie onder leiding van de wethouder van publieke werken der gemeente Bloemendaal heeft samengesteld over de mogelijkheid tot vestiging van een gemeentelijke bad-exploitatie aan de kop van de Zeeweg bij het Bloemendaalse strand verwezenlijkt wordt, zal men in de toekomst over een prachtig complex beschikken. Dat blijkt uit de hierbij geplaatste foto van de maquette, die medewerkers van prof. ir. H. T. Zwiers hebben gemaakt Het is de bedoeling de badgelegenheid te maken aan het einde van de Zeeweg; het gebouw komt aan de duinvoet. Wandelaars van de Zeeweg, die geen gebruik willen maken van de badgelegenheid of het restaurant, kunnen zich verpozen op een ruim terras. Van daaruit heeft men een fraai uitzicht op het strand. Op de maquette zijn vele banken aangebracht. ving van de badinrichting kunnen ruimten De auto's en fietsen zullen op dezelfde plaats geparkeerd worden als thans het ge val is. Voor bussen wordt een station ge maakt nabij de te bouwen toren. Aan de voet van de toren komt de nieuwe post voor de politie en de dienstdoende politie-be- ambten hebben een ruim uitzicht over het strand. In geval van nood kunnen zij ook gebruik maken van de uitzichttoren. De toren is bestemd voor het publiek, dat als het van een prachtig uitzicht wil genieten, te voet naar boven moet gaan. De commissie verwacht, dat de entreegel den minus personeelskosten op f 4000 per jaar geschat kunnen worden. Daarbij ko men nog voor pacht van een kiosk f1500 en reclame f 4500; het totaal bedraagt f 10.000. Via een trap bij het busstation en aan de Zuidzijde van het terras voor hen, die geen gebruik maken van de badgelegen heid, kan men een terras bereiken, waar een café-restaurant, een tearoom, een strandbuffet en winkels gevestigd worden. Deze afdeling kan volgens de commissie zelfstandig geëxploiteerd worden en met uitzondering van het strandbuffet geschei den gehouden worden van de badinrich ting. De stichtingskosten zijn op f275.000 geraamd. Gedacht is, dat aan pacht binnen komt een bedrag van f 16.000 per jaar. De gemeente zal deze afdeling niet exploiteren volgens de gedachte van de commissie. Langs een trap, niet ver van de gepro jecteerde toren, kan men de badinrichting bereiken. Als systeem is gedacht wissel cabines, klerenopbergin in nylonzakken met aparte binnenzakken voor schoenen, waaraan vaste klerenhanger voor boven goed met haak. De opberging geschiedt in een bewaakte bergruimte. Het aantal wis selcabines wordt op honderd geschat. Het studieplan voorziet in de bouw van 24 spe ciale cabines, die per week, per maand of per seizoen aan families verhuurd kunnen worden. Aansluitend aan de badinrichting is een zitgelegenheid gedacht. Daar kan een ruim terras komen met tafeltjes en stoeltjes. Er zal een ovei'dekte uitwijkmo gelijkheid bestaan als de zon te fel schijnt of als het weer plots omslaat. In de omge- ADVERTENTIE elke woensdagavond in" TRESLONG - HILIEGOM De bergingstoren van de Coöperatieve Bergingsvereniging „Renate Leonhardt" is vlot en drijft thans eindelijk tussen twee meerstoelen in het Noordzeekanaal bij de Noordersluis. Vanmorgen had de toren nog enige slagzij, maar dit euvel hoopte men in de loop van de dag te verhelpen door het luchtkussen in de segmenten onder de bodem van de toren te verwijderen. De dere publicaties van gereserveerd worden voor het café-restau rantbedrijf, kelders, gelegenheid voor ijs- bereiding, opslagplaats en personeelruimte. Over de schatting van het aantal bezoe kers aan de badinrichting is overleg ge pleegd met de directeur van het Zeebad te Scheveningen. De maximale dag-capaciteit wordt op 2800 bezoekers geschat en het aantal jaarbezoekers op 55 tot 60.000. De kosten voor de bouw van een badin richting, politiepost, uitzichttoren en zes winkels worden geschat op f 475.000. Als jaarlijkse lasten zijn begroot voor rente en afschrijving f23.365; lonen en salarissen f 21.000 en onkosten f8285. De jaarlijkse lasten zijn f 52.650 en de jaarlijkse baten f 55.600, een winst dus per jaar van f 2950. Tenslotte zij meegedeeld, dat zowel aan de Noord- als aan de Zuidzijde van het ontworpen gebouw toegangswegen naar het strand gedacht zijn. Een afbeelding van een studieplan van de badgelegenheid aan de Kop-Zeeweg, zoals de commissie bestaande uit ir. L. H. Jacob- son, G. van der Veen en prof. ir. H. T. Zwiers, onder leiding van wethouder A. van Geluk dat heeft samengesteld. Dinsdagavond sluiting beide tentoonstellingen De architectuurtentoonstellingen in de Vleeshal te Haarlem zullen beide op Dins dagavond 27 September om tien uur wor den gesloten, in afwijking van het oor spronkelijke plan om de internationale woningbouwtentoonstelling in de bovenzaal te handhaven tot 2 October. De expositie van de na-oorlogse Nederlandse woning bouw moet de volgende week worden af gebroken wegens het aanstaande vertrek naar Stuttgart. De Kring Haarlem van de BNA heeft uit sociale overwegingen besloten van vandaag af tot en met de sluitingsdag de toegangs prijs te halveren, opdat een breed publiek van deze belangwekkende manifestatie kan kennisnemen. Voor de televisie wordt van avond een uitzending gewijd aan de Haar lemse architectuurtentoonstelling, waaraan onder meer de ontwerper, de heer W. van Gelderen, meewerkt. ADVERTENTIE .\-MSTEKIIAMSF.V.\.\HT?0 TFI..H053 MANGELWAS KANT EN KLAAR, binnen 4 dagen retour Bekend Haarlems vrouwenarts In brede kring zal met leedwezen kennis worden genomen van het onverwachte overlijden van mejuffrouw Florence A. de Boer, een bekend vrouwenarts te Haarlem. Vrijdagmorgen heeft zij in het Sint Elisa beths Gasthuis nog een operatie verricht; later werd zij onwel en is zij in de loop van de dag overleden. Mejuffrouw De Boer, die de leeftijd van 45 jaar bereikte heeft in Amsterdam ge studeerd. Daarna volgde zij een cursus op de vroedvrouwenschool te Rotterdam en bij mejuffrouw dr. F. C. van Hasselt vol tooide zij in het Sint Elisabeths Gasthuis haar studie, alvorens zij zich als vrouwen arts vestigde. In de loop der jaren heeft mejuffrouw De Boer vele lezingen in Haarlem en om geving gehouden over vrouwenhygiëne, waarvoor grote belangstelling bestond. Voorts had zij een grote kennis van hon den en hondenrassen. Dinsdag na aankomst van de trein van 12.01 uur zal haar stoffelijk overschot te Westerveld worden verast. Heemsteedse politieverordening Ondemocratische bepaling moet gehandhaafd blijven „Hoewel wij, en de commissie voor de strafverordeningen mèt ons, dit voorschrift als zeer verouderd en on-democratiscli gaarne uit de verordening wilden zien ge weerd" moeten wij u toch voorstellen aan de eisen van Gedeputeerde Staten te voldoen, aldus het College van B. en W. van Heemstede in een voorstel aan de raad over een wijziging van de plaatselijke politiever ordening. In de raadsvergadering van 30 Juni is na een zeer langdurige vocvrbereiding een nieuwe algemene politie-verordening vast gesteld. In art. 14 van die verordening werd bepaald dat zonodig de mannelijke meer derjarige ingezetenen beneden 60 jaar tot „herendiensten" konden worden opgeroe pen. Gedeputeerde Staten hebben thans aan het gemeentebestuur bericht dat artikel 227 van de gemeentewet voorschrijft dat be palingen als de bovenbedoelde de inwoners vrij behoren te laten om hun diensten door een plaatsvervanger te doen waarnemen dan wel deze door de betaling van enig geldsbedrag af te kopen. Dit achtten B. en W. van Heemstede niet ten onrechte „verouderd en on-demo- cratisch", weshalve zij een bepaling voor stelden waarbij ieder gelijke verplichtingen kreeg, vanzelfsprekend behoudens lichame lijke geschiktheid enz. Zolang de gemeente wet echter op dit punt nog „verouderd" blijft, mogen plaatselijke verordeningen niet „vernieuwd" worden. Het College heeft daarom de Raad thans voorgesteld het hoofd te buigen en ook in Heemstede te besten digen dat bij herendiensten „rempla- ganten" kunnen worden gesteld. ADVERTENTIE Livorno is een tafelsaus. Ze is waard op ta fel te staanLaat iedereen zichzelf bedienen. Neem eens een fles in huis. Prijs 98 cent. Vandaag is het 25 jaar geleden dat de I geboden), „Prothuron", „Aspecten van een huidige rector van het Triniteitslyceum Integralistische Levensbeschouwing" (Stre- pater dr. Modestus Van Straaten OESA zijn professie deed, zijn eerste gelofte als Augustijn. Pater Van Straaten is momenteel herstellende van een ziekte en daarom zal de viering van het zil- i r ï-i 1. vail OU aai c 10 inuuciaiux van veren professiejubileum pas plaats vin- de Haarlemse Katholieke Studenten Ver den op 3 October. ven), „Katholieke Bewustwording", „Het Hylemorphisme in de Antieke Wijsbe geerte", „Enige Notities bij Sophocles' Tra gedie Oedipus Rex", „De visie van den Grieksen Mens op het Wereldgebeuren", „Het probleem van de Middelste Stoa". Pater dr. Van Straate i is moderator van toren werd gisteravond na een staaltje van drie uur fraai sleepwerk vlot gebracht door de sleepboot „Winston Churchill" van de rederij Goedkoop kapitein T. Broek. Een duiker van rijkswaterstaat had 's mid dags geconstateerd, dat de toren aan een zijde met de rand van de bodem 1.60 meter in de modder stak. De „Winston Churchill" is met de toren aan het „gieren" gegaan en heeft het logge gevaarte daarna zig zaggend losgesleept. Be toren ligt nu klaar om uit te varen naar de plaats van het wrak, maar het besluit hiertoe aldus deelde de heer P. Visser ons vannacht mee moet vanmiddag om drie uur in een bestursvergadering worden genomen aan boord van liet door de vereniging ge huurde Schiedamse jacht „Aloha", dat gis teravond van Den Helder naar IJmuiden is gevaren. Het zou dan Zondagmiddag worden Pater Van Straaten is te Mijdrecht ge boren in 1911. Na het Gymnasium Augusti- nianum te Eindhoven te hebben doorlopen werd hjj novice te Eindhoven. In 1930 deed hij zijn eerste gelofte. Hij studeerde twee jaar filosofie te Nijmegen, drie jaar theolo gie en bereidde zich gedurende een jaar voor op de practische zielszorg. Tijdens zijn theologische studies te Nij megen heeft hij bij wijze van hobby met muizen de erfelijkheidsleer van de grote Augustijner monnik Mendel op haar ver dienste beproefd: zijn resultaten met het kruisen van muizen waren in verrassend hoge mate in overeenstemming met die van Mendel. Malicieuse vrienden van de rector beweren, dat hij sindsdien in Mende! gelooft Nadat pater Van Straaten klassieken had gestudeerd te Nijmegen werd hij leraar aan het gymnasium der Augustijnen te Eindhoven. In 1946 werd hij rector van het Triniteitscollege der Augustijnen te Haar lem. Pater dr. Van Straaten heeft grote be kendheid verworven als filosoof. Hij smaakte het genoegen, dat zijn proefschrift „Panétius, sa Vie, ses Ecrits et sa Doctrine avec un Edition des Fragments", een tweede druk kreeg na de eerste, die in 1946 op 20 Maart verscheen. Onlangs werd pater Van Straaten op zijn ziekbed het eerste exemplaar aangeboden van zijn laatste werk „Gerardus Joannes Vossius, Universalis Philosophiae Akrootesiasmos", dat bij Brill in Leiden is verschenen. An- hem zijn: „Notities over Scaevola's godsdienst-theorie" (Tijd schrift voor Geschiedenis, „De Eclectische tendenzen in de Griekse Philosophie van de Tweede en Eerste Eeuw voor Christus" (Al gemeen Nederlands Tijdschrift voor Wijs begeerte en Psychologie), „Problemen rond het Humanisme onzer Dagen", „Mens en Dier in het Stoïsche Denken" (in het liber amicorum dat aan prof. Sassen werd aan- ADVERTENTIE Wilhelminastraat 47 Tel. 18441 eniging „Sanctus Bavo". Zijn uitgebreid zielzorgwerk in Haarlem heeft hem vele vrienden gemaakt. De vlootpredikant ds. H. Woldendorp neemt weldra afscheid van het Marine hospitaal in Overveen, om zich voor te be reiden op zijn vertrek als missionnair pre dikant naar Nieuw Guinea. Hij zal Zondag avond in een om half zeven te houden dienst in het Marinehospitaal afscheid van verpleegsters en patiënten nemen. Ds. D. Ringnalda, die nauw met hem samenwerk te, zal in deze afscheidsdienst het Heilig Avondmaal bedienen. Ds. Woldendorp wordt opgevolgd door de Gereformeerde vlootpredikant, ds. L. J. Schalekamp. Schipbreuk op het Spaarne Vrijdagmorgen omstreeks elf uur is een zeilboot met zeven Haarlemse jongens in de leeftijd van veertien en vijftien jaar op het Spaarne, ter hoogte van de Mooie Nel, omgeslagen. De jongens, die de zeilkunst niet machtig waren en allen in het water vielen, zijn door twee zestienjarige jongens, die spoedig met een roeiboot „langszij" kwamen, opgepikt en afgezet op een eilandje in de Mooie Nel, vanwaar zij spoe dig door een passerende motorboot zijn af gehaald. De zeilboot, eigendom van de va der van een der jongens, is eerst naar het eilandje gesleept en vervolgens naar een jachtwerf aan de Spaarndammerweg ge bracht. De jongens, die niets mankeerden, zijn bij een familielid van een van hen voorzien van droge kleren. Omstreeks twaalf uur is Vrijdagmiddag in de Anthoniestraat in Haarlem de 44- jarige R. K.-K. toen zij met haar fiets een voor haar rijdende auto wilde passeren, de macht over het stuur kwijt geraakt en ge vallen. Een uit tegengestelde richting ko mende vuilnisauto is met een der wielen over haar linkerarm gereden. Zij is met een ernstig gewonde linkerarm naar het Grote Gasthuis vervoerd. Een inwoner van De Rijp in Noordhol land met grote zenuwachtige handen, die onafgebroken aan zijn broek frommelden, stond beteuterd voor de Haarlemse politie rechter, want het was volgens de dagvaar ding aan zijn schuld te wijten dat de elec- trische leiding boven de spoorbaan in Assendelft op 1 Juli van dit jaar onklaar was geraakt. De stomme verbazing kwam opnieuw in zijn ogen toen hij de politie rechter het verhaal deed. Hij kwam met een mede-arbeider het terrein van een linoleum-fabriek aflopen, waar beiden werkten, en toen was zijn metgezel gestrui keld over een stuk vlechtdraad voor beton, dat uit de grond stak. Hij zou dat ellendige stuk ijzerdraad wel eens even verwijderen. Met de furieuze kracht, die kleine erger nisjes vaak aan eenvoudige lieden geven, rukte hij het uit de grond en slingerde het in de richting van de spoorbaan. Het be schreef een fraaie boog door de lucht en viel toen uitgerekend op de electrische ge- leidedraad boven de spoorbaan, waar het door zijn hoekige vorm nog bleef hangen ook. Een steekvlam! Kortsluiting! Stag natie op het baanvak Zaandam-Uitgeest! Vertraging voor vijf treinen! „U begrijpt wel, dat ik het niet expres gedaan heb. Want als je er op mikt lukt het nooit. Zooiets gebeurt alléén per on geluk", zo luidde de filosofie, die in de ge dachten van deze man door dit merkwaar dige voorval was bevestigd. „Als je zo goed kunt mikken, dat je dat redt, dan kun je er een boerenplaats mee winnen", zo ver klaarde de man, nog altijd diep onder de indruk van de worp. „Maar de verdachte had toch wel een beetje uit kunnen kijken", zei de officier van justitie. „Men moet er mee oppassen om allerlei dingen zo maar lukraak in de richting van de spoorbaan te gooien". „Ach, wie denkt nou aan zó iets", wierp de verdachte nog tegen. „Er kan daar wel een granaat ontploffen zonder dat er wat gebeurt. Maar de officier bleef het onvoorzichtig vinden en eiste een boete van 75 gulden, subsidiair dertig dagen. De politierechter wilde er dan wel rekening mee houden, dat de verdachte het allemaal niet zo kwaad bedoeld had als het was uitgepakt en gaf hem een boete van dertig gulden. Ook dit jaar worden weer oecumenische avondwijdingen in Overveen gehouden, waarvan de eerste Zondagavond plaats vindt in de Hervormde Kerk aan de Ramp laan om kwart voor acht. De vlootpredikant D. Woldendorp zal in deze dienst voorgaan en de nieuwe organist van de Hervormde Kerk aan de Ramplaan, Egbert Vos, zal het orgel reeds van half acht af bespelen. Deze avondwijdingen, die worden gehou den in samenwerking met alle protestantse kerken in Haarlem en omgeving, die bij de Oecumenische Raad zijn aangesloten en met de Gereformeerde Kerk in Overveen, zul len om de veertien dagen plaatsvinden. ADVERTENTIE T/7/a ZIJLSTRAAT HAARLEM !CCCCCCCOCCOCCCCOCOCCCXXXXXXXXX>0!XCCOOCOOOCOOOOOCOCCCCOO: Enkele artikelen en berichten moeten j tot een volgend nummer uit gesteld] worden. X)OCOCXXX»CCOC)CGCOOOCXXXX>OOOODC<X>OOOOOCXX>COCCC030COOOOpa J. C. KABEL GEHULDIGD Vrijdag is de heer J. C. Kabel gehuldigd bij het Provinciaal Electriciteitsbedrijf van Noordholland wegens zijn zilveren ambtsjubileum. Des morgens werd de heer Kabel door de directie van het P.E.N. waar hij als technisch hoofdambtenaar A bij de Centrale in Velsen werkzaam is op het hoofdkantoor in Bloemendaal ge huldigd waarbij de gebruikelijke geschen ken werden aangeboden: bloemen van het provinciaal bestuur en een gratificatie van het P.E.N. Later voegde de jubileumcom missie daar haar gelukwensen aan toe. Alamak, 23 v. Aden n. Port Said. Abbekerk, 23 te Amstevdam. Alderamin, 23 300 m. W.t.N. Minikoy. Agamemnon, 23 te New York. Amstelland, 24 te Montevideo verw. Agatha, 23 te Soerabaja verwacht. Armilla, 23 te Tj. Priok. Amei-skerk, 23 te Bangkok. Antonia, 23 v. Singapore n. Pladju. Atje Rva S. 23 te Baltimore verw. Amsteldiep, 24 te Suez. Amstelvaart, 23 v. Belawan n. Tj. Priok. Atje Ray S, 24 te Baltimore. Amstelbrug, 23 v. Montreal n. Quebec. Arkeldijk, 24 te Rotterdam. Arnedijk, 24 te Antwerpen. Aldabi, pass. 23 Vlissingen 24 Rotterdam verw Bacchus, pass. 23 Azören n. Amsterdam. Billiton, 24 te Karachi. Borneo, 23 v. Soerabaja n. Belawan. Boschfontein, pass. 23 Kp. St. Vincent n. South ampton. Barumun, 23 te Merauke. Beninkust, pass. 23 Ouessant n. Le Havre. Boskoop, 23 v. Callao n. Mollendo. Blommersdijk, 24 te Rotterdam verw. Blijaendijk, 24 te Rotterdam verwacht. Crania, 2 Oct. oin Panamakan. verw. n. Curacao Cradle of Liberty, 22 60 m. Z. Gavdo eil. Caltex Delft. 23 v. Rotterdam n. Sidon. Caltex Pernis, pass. 23 Gibraltar n. Rotterdam. Caltex The Hague, pass. 23 Ouessant n. Sidon. Congostroom, 23 te Hamburg. Camitia, pass. 23 Ouessant n. Curacao. Clavella, pass. 23 Gibraltar n. Berre. Corilla, 23 v. Rotterdam n. Curacao. Dorestad, 22 340 m. Z.t.W. Recife. Daphnis, 24 te Rotterdam. Enggano. 23 te Amsterdam. Esso Den Haag, 22 Gibraltar gep. n. Antw. Eemdijk, 24 v. Antwerpen n. Lissabon. Erinna, 23 te Bangkok verw. Farmsum, 24 te Port Said. Gooiland, 23 te Rio de Janeiro. Guineekust, pass. 22 Finisterre n. Antwerpen. Helder, 23 te Amsterdam. Hera, 22 te Amsterdam. Hector, nacht 22-23 te Hamburg. Hecuba, 23 v. Ciudad Trujillo n. Port au Prince Hydra, 22 840 m. NO. Guadaloupe. Jupiter, 23 te Amsterdam. Joh. v. Oldenbarnevelt, 27 voor IJmuiden verw. Kellia, 25 te Buenos Aires verw. daarna Curacao Korovina, 26 te Rotterdam verw. Karimata, 23 v. Suez n. Djeddah. Kalydon, 23 dwars Ma okay n. Sydney. Karimun, pass. 23 Perinra. Kota Baroe, 26 te Rotterdam verw. Kota Gede, pas. 23 ten Z. Ceylon n. Tj. Priok. Larenberg, 23 te Dakar. Lemsterkerk. 22 v. Rotterdam n. Basrah. Loosdrecht, 23 60 m. W.ZW. Bergen. Laagkerk, 23 te Chittagong. Leersum, 24 te Houston. Lombok, 23 v. San Francisco n. Balboa. Leto, 24 te Rotterdam. Macoma, 22 v. Casablanca n. Fedala. Maas, pass. 23 Gibraltar 26 Tunis verwacht. Madoera, 24 te Tj. Priok. Modjokerto, 23 v. Genua n. Rotterdam. Mataram, 23 100 m. N.NW. Belawan. Murena, 23 v. Port Pirie n. Kwitana. Macuba. 26 Bombay verwacht. Mariekerk, 25 te Genua verwacht. Maasdam. 23 Scilly's gep. n. New York. Molenkerk, 23 v. Suez n. Aden. Nestor, 23 te Paramaribo. Moordam, 27 aan de Hoek v. Holland verw. Nias, 23 dwars Semarang n. Madars. Nieuw Amsterdam, 24 te New York. Ophir, 23 te Singapore. Omala, 24 te Istanboel. Ouwerkerk, 23 te Genua. Oranjestad, 22 v. Pto Limon n. Cristobal. Oranje, 23 v. Singapore n. Belawan. Polydorus, pass. 23 Sabang n. Colombo. Poseidon, 23 v. Amsterdam n. W. Indië. Prins Willem III, 23 te Hamburg. Prins Willem IV. 23 te Cleveland. Plancius, 23 te Büleleng. Pieter S, 24 te Rotterdam verwacht. Prins Willem II. pass. 23 Vlissingen n. Bremen. Prins Willem v. Oranje, 23 te Antwerpen. Rijndam, 22 v. New York n. Southampton. Rotti, 23 v. Port Said n. Genua. Radja, 23 v. New York n. Charleston. Ruys, 23 v. Mauritius n. Belawan. Scherpendrecht, 23 v. R'dam n. Corpus Christi. Sibajak, 23 v. Suez n. Aden. Stad Breda, 24 te Emden verw. Sinabang, 23 v. Sydney n. Brisbane. Sloterdijk, 23 te Philadelphia. Statue of Liberty, 23 85 m. N.NW. Alexandria. Slamat, pass. 27 Ouessant n. Antwerpen. Sunetta, 28 te Mena el Ahmadi verw. SaJawati, 23 v. Hamburg n. Amsterdam. Stad Amsterdam, 26 te Glasgow' verw. Stad Dordrecht, verm. 23 v. Messina n. Sfax. Sarangan, 23 v. Rotterdam n. Tj. Priok. Teucer, pass. 23 Finisterre n. Amsterdam: Trompenberg, 22 v. Antwerpen n. Bermuda. Teiresias, 23 v. Port Said n. Nederland. Titus, pass. 23 Gibraltar n. Oran. Tomini, pass. 23 Vlissingen n. Antwerpen. Tamo, 25 a 26 v. Buenos Aires n. Montevideo. Tero, verm. 24 v. Rotterdam n Hamburg. Tibia, 24 v. Suez n. Abadan. Tomori, 23 v. Aden n. Belawan. Van Riebeeck, 23 te Tj. Priok. Weltevreden, 24 te Djibouti. Wonosobo, 23 v. Beyrouth n. Port Said. Wonogiri, 23 280 m. W.t.N. Cure eil. Westertoren, 23 te Ummsaid. Wieldrecht, 23 v. Curacao n. Bergen. KLEINE VAART Adm. Courbet, 23 v. Rotterdam te Stockholm. Adm. De Ruyter, 25 v. Pernoviken te Loriënt verwacht. HAARLEM EN OMGEVING Bouwkaswbningen. De Bouwkas Ne derlandse gemeenten zal drie woningen aan de Glipperweg te Heemstede bouwen, die elk ongeveer dertigduizend gulden zullen kosten. Deze woningen zijn bestemd voor employe's van de K.L.M., welk lichaam te zamen met de gemeente de hypotheek op deze woningen garandeert. Geen vacantieverlenging. Op 28 Juli heeft de gemeenteraad van Heemstede een verbeterde vacantieregeling voor het ge- meentepersoneel vastgesteld. Het raadslid Zegwaart heeft sedertdien voorgesteld aan ambtenaren met een diensttijd van 15, 25 of 35 jaar en na het bereiken van een leeftijd van 35, 45 en 55 jaar telkens 2, 4 of 6 vacan- tiedagen extra toe te kennen. In een uitvoe rig prae-advies ontraadt het College van B. en W. de aanneming van dit voorstel. ADVERTENTIE Algarve, verm. 23 v. Swansea n. Amsterdam of Rotterdam. Ali S, 23 v. Vlissingen n. Stockholm. Att S, ver m.23 v. Portsmouth n. Swansea. Alcetas, 22 v. Hamburg n. Amsterdam. Arnoudspolder, 23 v. Oporto n. Guernsey. Audacia, 24 v. Port Talbot te Amsterdam. Aaltje, 23 v. Londen te Rotterdam. Ardenburgh, 23 v. Amsterdam te Rotterdam. Alja, 22 v. Amsterdam n. Naestved. Appingedam, 22 v. Oporto te Antwerpen. Auriga, verm. 23 v. Hamina n. België. Bill S, verm. 24 v. Liverpool n. Swansea. Bonaire, 23 v. Vlissingen n. Bohus. Bab T, 22 te Domsjo. Birmingham. 23 v. Goole n. Sundsvall. Bergsingel, verm. 23 v. Esbjerg n. Cardiff. Betty, 23 v. Par te Amsterdam verwacht. Binnenhaven, 23-24 v. Rouaan te Casablanca Bree Helle, verm. 24 v. Londen n. Rotterdam. Batavier I, pass. 22 Finisterre n. Bordeaux. Batavier III, pass. 22 Finisterre n. Casablanca. Castor, 20 v. Middlesbro te Blyth. Cinderella, 23 v. Duinkerken n. Antwerpen. Claes Compacn, 23 v. Helsinki te Turku. Deni, verm. 23 v. Frederikshavn n. Poole. Domburgh, 23 v. Londen te Rotterdam. Deni, 23 v. Frederikshavn n. Poole. Eibergen, 23 v. Antwerpen n. Bilbao. Export, 23 v. Londen te Rotterdam. Eemstroom, 23 v. Leith te Amsterdam. Escaut, 22 v. Rouaan te Parijs. Erasmus, verm. 23 v. Newcastle n. Herrang. Freida, 22 v. Zeebrugge te Amstredam. Flevo, 23 v. Amsterdam te Rotterdam. Flevo, 23 te Rotterdam n. Tanger. Gerry S. verm. 24 v. Guernsey n. Swansea. Goote, 23 v. Rotterdam te Amsterdam. Grebbestroom, 22 v. Amsterdam n. Liverpool. Harold, 23 v. Vlissingen n. Antwerpen. Hcnrica B. 23 v. Vofstvarf te Rochester. Hoc Vinces, 23 v. Duinkerken te Grimsby verw. Haaksbergen, 23 v. Zaandam te Antwerpen. Hast I, 23 v. Honfleur n. Treport. Hydra, 22 v. Swansea te Amsterdam. Jonan, 23 v. Alexandrië te Tripolis. Joost, 21 te Zaandam. Jaba, 24 v. Hirsthals te Rotterdam verw. Kemphaan, 23 v. Dublin te Bremerhaven verw. Kaap Falga, 22 v. Kopmanholmen n. Zaandam Kaap Sint Vincent, 22 Kiel gep. n. Landskrona. Koningshaven, 23 v. Liverpool n. Duinkerken. Keizersgracht, 22 v. Kotka te Amsterdam. Larix, 21 v. Amsterdam n. Sarpsborg. Leendert B, 23 v. Rotterdam n. Stockholm. Leuvehaven, 23 v. Rotterdam n. Kopenhagen. Lies, 23 te Kiel verwacht. Lacra, pass. 23 Vlissingen n. Londen. Lijnbaansgracht. 23 v. Rotterdam te Helsingborg Maartje, pass. 23 Vlissingen n. Londen. Maria Theresia, pass 23 Vlissingen n. Gent. Marietje Bohmer, 24 v. Salerno te Liverpool May Mere, verm. 23 v. Londen n. Antwerpen. Marjan, verm. 23 v. Landskrona n. Gefle. Minerva, pass. 23 Vlissingen n. Londen. Moby Dick, 23 v. Fleetwood n. Teignmouth. Matthew, verm. 23 v. Immingham n. Hommel- vik. Mutatie, 18 v. Bremen n. Mantyluoto. Martien, 22 v. Oulu n. Birkenhead. May, 22 v. Amsterdam n. Portmouth. Muphrid N, pass. 23 Kiel n. Helsinki. Noorderlicht, 25 v. Vaasa te Fenit verw. Noordstad, 23 v. Antw. te Rotterdam. Nautic, 22 v. Leith n. d. Tyne. Noorderhaven, verm. 23 v. Gent n. Nykobing. Notos, 21 v. Carthagena n. Faro. Nassauhaven, verm. 23 v. Rotterdam n. Gothen burg. Nieuwehaven, pass. 23 Finisterre n. Casablanca. Oleum, 23 v. Holtenau n. Krimpen. Oranjepolder, 24 v. Liverpool te Alicante verw. Paloma, verm. 23 v. Gent n. Fredericia. Rini, pass. 23 Vlissingen n. Antwerpen. Rijnhaven, 24 v. Port Lyautey te Rouaan verw. Rijnstroom, 22 v. Londen te Amsterdam. Sambre, 23 v. Parijs te Rotterdam. Schieland, 23 v. I-ïernosand te Rotterdam. Silvretta, pass. 23 Vlissingen n. Antwerpen. Spirit, 23 v. Esbjerg te Rotterdam. Setas, 22 v. Par te Amsterdam. Sonsbeek, pass. 22 Bornholm n. Leith. Spaarnestroom, 22 v. Fowey te Amsterdam. Sporota, 23 v. Par te Amsterdam. Stientje Mensinga, 24 v. Antw. te Rotterdam verwacht. Surte 23 v. Hull te Amsterdam. Tilly, 22 te Otterbacken. Ton S, 23 v. Amsterdam n. Rotterdam. Vrede, 23 v. Ipswich te Antwerpen. Veenenburgh, 22 v. Middlesbro n. Rotterdam. Vrijburgh, 22 v. Casablanca n. Londen. Wickenburgh, 23 v. Casablanca te Rotterdam. Walenburgh, 22 v. Jersey te Bordeaux. Wexford, 22 v. Lidkoping n. Otterbacken. Westerdok, 22 v. Londen te Amsterdam. Zaanstroom, 22 v. Hull te Amsterdam. Zeehaan, 23 v. Hull te Rotterdam. Zevenbergen, 23 v. Whitehaven te Genua. SLEEPVAART Goeree, 22 40 m. W. Ouessant met twee bakken Loire, 22 60 m. W. Sardinië. Noordzee, 22 pass. Kp San Antonio n. La Guaira met zuiger. Oostzee, 22 230 m. W.NW. Port Said met bagger molen en ponton. Rode Zee, 22 dwars Lissabon n. Bizerta met twee bakken en ponton. Witte Zee, 22 130 m. W. Freetown met twee bakken en sleepboot. Vrijdagavond werd een serenade gebracht door Harmonie „Crescendo" ter gelegen heid van het diamanten huwelijk van de heer en mevrouw A. v. d. Werff-Bolterse te Haarlem.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 10