Eisenhower kreeg onverwacht een hartaanval in Denver In enkele ogenblikken in Haagse binnenstad: 2 doden, 21 gewonden Weerbericht Toestand van de president wordt bevredigend genoemd OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Derde man voor troonraad in Marokko is aangezocht Perón met Paraguees vaartuig uit Buenos Aires vertrokken Republikeinen dreigen candidaat te verliezen Politiek panorama eensklaps gewijzigd Cyprus krijgt stafchef als gouverneur Orkaan teisterde West- Indische eilanden Het woord is aan Franse kolonisten achten de tweede man, Si Bekkai, niet aanvaardbaar Zes Rooms-Katholieke burgers in het kabinet van militairen opgenomen Dronken man zonder rijbewijs reed in gestolen auto door voor verkeer afgesloten straat Twee inzittenden der auto in arrest 70e JAARGANG No 67 MAANDAG 26 SEPTEMBER 1955 299e JAARGANG No 218 A mbt ster mijn Vice-president Goede wensen Democratische kans voor verkiezingen (1956) stijgt Veldmaarschalk Sir John Harding vervangt Sir Robert Armitage Tientallen doden, grote schade Prof. Kranenburg eervol ontslagen uit Raad van State Admiraal Rader komt vrij Anderhalf milliard minder voor Belgische defensie Ontploffing in Mexico aan trilling te wijten Dodenrit Weerrapport Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteurs Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman DENVER (Reuter/AFP) President Eisenhower heeft Zaterdag een hartaanval gehad. Hij is in een legerziekenhuis opgenomen in een zuurstof tent. Vier voor aanstaande artsen hebben Zondagavond na een consult dat 75 minuten in beslag nam verklaard dat Eisenhower „een middelmatige hartaanval" heeft gehad waarbij zich geen complicaties hebben voorgedaan. „Zijn huidige toe stand is bevredigend'. De aanval was „niet licht maar ook niet ernstig". „Vol gens de geneesheren behoeft men normaal niet te vrezen, dat Eisenhower nieuwe hartaanvallen krijgt". Er is „een normale ontwikkeling" van coronair thrombose geconstateerd zonder complicaties. „De kracht van de president is (roed en zijn toestand is hetzelfde gebleven". De president heeft geen koorts. De eerste symptomen van coronair thrombose, waaraan de president lijdt, openbaarde zich Zaterdagochtend om streeks kwart voor drie. Een arts van het militaire hospitaal omschreef coronair thrombose aldus: „Vorming van een bloed- prop in een vertakking van de slagaderen, die de hartspieren van bloed voorzien. Dit leidt tot verstopping van de slagader en necrose en een bloeding in het nauwbe- grensde gedeelte van het hart, dat door de aangetaste slagader van bloed wordt voor zien". Mevrouw Eisenhower heeft de nacht doorgebracht in de suite van de president in het hospitaal te Denver. Majoor John Eisenhower, de zoon van de president, die in de staat Virginia in garnizoen ligt, is naar Denver gegaan. De majoor, die zijn vrouw en kinderen thuis liet, dacht van daag naar zijn post te kunnen terugkeren. Een der artsen heeft medegedeeld, dat een nieuwe ambtstermijn voor president Eisenhower goed denkbaar is. Hij waar schuwde zowel voor te groot optimisme als te veel pessimisme. „Als hij er de eerste twee weken goed doorkomt, kan men zeg gen, dat het waarschijnlijk in orde zal zijn". Vice-president Richard Nixon heeft ver klaard, dat „de regeringszaken zoals ge woonlijk onverwijld zullen worden afge handeld, ondanks de tijdelijke afwezigheid van Eisenhower". In het gehele land werden in Rooms- Katholieke, protestantse en Joodse kerken speciale gebeden gezegd voor he herstel van de president. Volgens de Amerikaanse grondwet wordt de president opgevolgd door de vice-presi dent ingeval hij niet in staat is zich van zijn taken en plichten te kwijten, doch tot dusver is dat nog bij geen enkele president voorgekomen. Tegen het einde van zijn ambtsperiode in 1920 zou president Wilson er erger aan toe zijn geweest dan Eisen hower thans. Wilson bleef toen evenwel wat toen de minder zware plichten van het presidentschap waren, uitvoeren. Voor het ogenblik kan Eisenhower alle nood zakelijke bevoegdheden aan zijn onderge schikten overdragen. President Vorosjilov van de Sovjet-Unie, en premier Boelganin, hebben Eisenhower telegrammen gezonden, waarin zij hem een spoedig herstel toewensen. Sir Winston Churchill, die vacantie houdt in de buurt van Nice, heeft Eisenhower telegrafisch een snel herstel toegewenst. Staatslieden van politieke leiders van vele landen hebben telegrammen van medeleven gezonden, onder wie koningin Elizabeth van Groot- Brittannië, de Britse premier Eden, presi dent Coty en premier Faure van Frankrijk, de Italiaanse premier, prof. Segni en bondskanselier Adenauer van West-Duits- land. Ook Paus Pius VII heeft telegrafisch van zijn medeleven blijk gegeven. De voor zitter van de UNO-Assemblee, de Chileen Jose Maza, zond namens de afgevaardig den van zestig UNO-leden een telegram met goede wensen. Stevenson, de in 1952 door Eisenhower verslagen democratische candidaat voor het presidentschap, ver klaarde: „Dit bericht heeft mij zeer aan gegrepen. Ik bid voor een spoedig en totaal herstel van de president". De Koningin en Prins Bernhard hebben aan mevrouw Eisenhower een telegram gezonden met de beste wensen voor het herstel van haar echtgenoot. (Van onze correspondent in Washington) Het bericht van Eisenhowers hartaanval heeft alle Amerikanen van alle politieke schakeringen diep geschokt. De president is ver buiten de kring van zijn republikeinse partij bemind en na de topconferentie in Genève is zijn aanzien nog gestegen. Had deze slag hem niet getroffen, dan was zijn herverkiezing in 1956 zeer waarschijnlijk geweest. Plotseling echter is het politieke panorama ingrijpend gewijzigd. Het is zeer wel mogelijk, dat Eisenhower nog vele jaren een goede gezondheid te wachten staat. Het zullen evenwel niet vele doktoren zijn, die het verantwoord zullen achten dat een man van zijn leeftijd na een dergelijke waarschuwing" zich zal blootstellen aan de vermoeienissen van een verkiezings campagne en aan de zorgen en spanningen van een nieuwe ambtstermijn van vier jaar. Zijn vrouw en zijn schoonmoeder hebben er reeds lang bij hem op aangedrongen zich na 1956 terug te trekken op zijn boerderij buitenhuis in Gettysbury. De leeftijd en de gezondheidstoestand van de republikeinse candidaat zouden een pijnlijk onderwerp worden in de verkie zingsstrijd indien Eisenhower zich toch beschikbaar zou stellen. Washington zoemt van speculaties om trent de verkiezingen van het volgend jaar. De republikeinen vermogen waarschijnlijk alleen te winnen, indien zij beschikken over een candidaat van nationale bekend heid en populariteit. Indien Eisenhower niet beschikbaar is, zal zulk een man niet gemakkelijk te vinden zijn. Vice-president Nixon is weliswaar bekend genoeg, doch niet algemeen geliefd. Senator Knowland bezit zulk een nationale reputatie, doch hij is daarentegen veel rechtser dan Eisen hower en daardoor voor vele kiezers bui ten en zelfs in de republikeinse partij on aanvaardbaar. De spanning en het wan trouwen in de internationale politiek zou- LONDEN (Reuter-AFP) Het hoofd van de Britse generale staf, veldmaarschalk Sir John Harding, is benoemd tot gouver neur en opperbevelhebber van Cyprus. De huidige burgerlijke gouverneur, Sir Robert Armitage, zal een andere functie krijgen Tevens zal er een nieuwe burgerlijke func tie, die van plaatsvervangend gouverneur worden ingesteld. Volgens een verklaring van het Britse ministerie van Koloniën, heeft de Britse regering besloten, dat „onder de huidige omstandigheden" het gouverneurschap door een hoge officier moet worden be kleed. De verklaring gewaagt van het be lang van Cyprus als een basis „voor het nakomen van de verplichtingen der Britse regering in het Oostelijke deel van de Middellandse Zee, haar verplichtingen als lid van het Noord-Atlantische bondsge- nootschap en de noodzaak van een geza menlijke actie van alle veiligheidstroepen op het eiland ter handhaving van orde en gezag." Sir John zal binnenkort naar Cyprus gaan. Er zijn regelingen getroffen opdat Sir Gerald Templer de functie van chef van de generale staf op zich kan nemen voor de aanvankelijk genoemde datum van 1 No vember. den hoogstwaarschijnlijk toenemen, indien Knowland president zou worden. De beste candidaat, die de republikeinen naar voren kunnen brengen, is wellicht Earl Warren, de president van het Opper ste gerechtshof. Deze oud-gouverneur van Californië heeft echter verklaard onder geen beding te zullen terugkeren naar het politieke leven. Eisenhower die een grote invloed op deze algemeen gerespecteerde figuur heeft, zou hem misschien kunnen overhalen zich beschikbaar te stellen. De kansen van de democraten zullen stijgen, indien Eisenhower niet ten tweede male candidaat zal zijn. In dat geval is Stevenson voor de democraten de meest waarschijnlijke candidaat. Noch gouver neur Harriman van New York, die trouwens slechts één jaar jonger is dan Eisenhower, noch senator Kefauver, beschikten onder de democraten zoveel gezag en populariteit als Stevenson. Voor de internationale situatie zou het te betreuren zijn, indien Eisenhower geen kans zou hebben om te beproeven of het vertrouwen, dat de communisten in hem beweren te stellen, omgezet kan worden in een concrete verbetering van de betrek kingen tussen Oost en West. Na de gebeur tenis van dit weekeinde moet men evenwel rekening houden met het feit, dat een ander Eisenhowers taak in 1957 zal voort zetten. ST. GEORGES (Grenada) (Reuter) Een orkaan, de tiende van dit seizoen, heeft de West-Indische eilanden Barbados, Gre nada en Carriacou geteisterd. Volgens de jongste gegevens zijn op Barbados 26 doden gevallen, op Grenada minstens 50 en op Carriacou 38. De orkaan passeerde de be nedenwindse Nederlandse Antillen op een afstand van 150 km. Op deze eilanden is wel veel regen gevallen en er stond een harde wind, doch er is geen schade van be tekenis aangericht. Het eiland Barbados, waar 26 doden te betreuren zijn, is ongeveer 30 bij 20 km groot. Duizenden mensen zijn hier dakloos. Grenada, bijna even groot als Barbados en ten Noord-Westen van dit eiland gele gen, heeft ook enorme schade geleden. Er zijn honderden daklozen. Talrijke huizen zijn vernield. Mensen die uit geïsoleerde delen van het eiland naar St. Georges zijn gekomen vertelden, dat gehele gezinnen onder instortende huizen bedolven werden en onder de puinhopen om het leven kwa men. De orkaan trof Grenada Donderdag avond om negen uur plaatselijke tijd, ko mend uit het Zuid-Oosten. Tegen midder nacht nam de storm in kracht af, doch even later stak de wind opnieuw op, ditmaal uit Zuid-Westelijke richting. Talrijke huizen werden vernield. Het ziekenhuis van St. Georges werd beschadigd. Er is grote scha de aangericht aan de te velde staande ge wassen. Op Carriacou, ten Noorden van Grenada, zijn behalve 25 doden ook 30 ernstig ge wonden gevallen. Nader wordt gemeld: Het aantal doden op Grenada is tot tachtig gestegen en dat op het eiland Carriacou tot 38. Het grootste gedeelte van de weg- en telefoonverbindingen op Carriacou is ver broken. President Eisenhower. Bij K.B. is aan prof. mr. R. Kranenburg, op zijn verzoek, met ingang van 1 October 1955 eervol ontslag verleend als lid van de Raad van State, met dankbetuiging voor de gewichtige diensten in die functie aan den lande bewezen. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA's Ben Jonson: Menigeen zou in de hemel komen met de helft van de moeite waar mee hij in de hel belandt. BERLIJN (United Press) Groot-admi raal Erich Rader, een der te Neurenberg veroordeelde oorlogsmisdadigers van het Hitler-tijdperk, zal vandaag op vrije voe ten worden gesteld. Dit is bekend gemaakt in een communiqué der vier mogendheden (de Verenigde Staten, Groot-Brittannië, Frankrijk en de Sovjet-Unie) die tezamen de gevangenis van Spandau, verblijfplaats der Neurenbergse veroordeelden, beheren. Het besluit der mogendheden is gegrond op de hoge, leeftijd van de admiraal BRUSSEL (ANP) De gewone begro ting voor landsverdediging beloopt voor het volgende jaar elfeneenhalf milliard francs, vierhonderd millioen minder dan dit jaar. Voor buitengewone uitgaven is op de be groting 1956 een bedrag voorzien van 4,7 milliard francs, hetgeen een vermindering met 1,1 milliard francs betekent in verge lijking met 1955. BUENOS AIRES (Reuter) De Para- guayse kanonneerboot, waarop ex-presi dent Perón van Argentinië zich sinds zijn aftreden bevindt, heeft de haven van Buenos Aires verlaten. Voordat de oorlogs bodem de haven verliet waren in het ha vengebied strenge veiligheidsmaatregelen genomen. In Paraguase kringen verluidt dat Perón van de „Paraguay" zal worden overgezet op de kanonneerboot „Humaita" die opstoomt van Asuncion. De „Para- quay" zal daarna terugkeren naar Buenos Aires waar zü in dok zou gaan. Perón zou echter nog geen vrijgeleide hebben ont vangen om naar Paraguay te gaan. Te Buenos Aires wordt van welingelichte zijde vernomen, dat de Paraguayese rege ring besloten heeft Perón een wijkplaats te bieden op voorwaarde, dat hij niet te lang ir. het land zal blijven. De voorlopige president, generaal Lonar- di, heeft Zaterdagavond in het regerings gebouw te Buenos Aires het nieuwe kabi net beëdigd. Vice-president is schout-bij- nacht Rojas. De zes niet-militairen onder de elf ministers staan bekend als Rooms- Katholieken met conservatieve opvattin gen. Er moeten nog ministers worden aan gewezen voor de portefeuilles van Land bouw en Arbeid. Erkenning De Verenigde Staten, Groot-Brittannië, Italië en het Vaticaan hebben de nieuwe regering erkend. Het aantal landen, dat hiertoe heeft besloten bedraagt thans meer dan twintig. La Prensa De leider van het algemene vakverbond, De Pietro heeft in een radio-uitzending verklaard van generaal Lonardi de verze- karing te hebben gekregen dat „La Prensa" het dagblad van de vakvereniging zal blij- RABAT (Reuter/AFP) Marokkaanse nationalistische kringen te Rabat zeggen dat resident-generaal Boyer de la Tour de Pasja van Rabat, Hadj Abbes Tazi, aange zocht heeft om als „derde man" zitting te nemen in de regentschapsraad die sultan Ben Arafa moet vervangen. In nationalisti sche kringen, waar men bereid is Abbes Tazi te steunen, werd gezegd, dat deze het aanbod heeft aanvaard. De Pasja, die ge matigd nationalistische denkbeelden heeft, is onverwacht naar Parijs vertrokken. De Franse kolonisten moeten hun fiat nog aan zijn benoeming geven. In welingelichte Franse kringen verluidt, dat de kolonisten de resident-generaal hebben laten weten, dat zij oud-Pasja Si Bekkai, die tezamen met de grootvizier El Mokri ook in de re gentschapsraad zou zitten, niet aanvaard baar achten. Aanslagen Te Rabat is voor het huis van kapitein Abdel Kader, die onlangs tot Caid in Oued Zem is benoemd, een bom ontploft. Kapi tein Abdel Kader is ook genoemd als can didaat voor de troonraad. De nationalisten worden ongeduldig over het trage verloop van de besprekingen, die tot interne autonomie voor het protectoraat moeten leiden. Er dreigt een algemene sta king. Het aantal gewelddaden in het protec toraat neemt toe. Te Fez werden zeventien personen gedood toen een handgranaat in een café werd gegooid. Teruggeroepen De voorzitter van de defensiecomrpissie van de Franse Nationale Vergadering, Pierre Montel, is ontheven van zijn functie van inspecteur van militaire bases in Ma rokko en naar Frankrijk teruggeroepen. Montel, die een week geleden in Marokko aankwam, is zijn bevoegdheid te buiten gegaan en heeft critiek geleverd op de Franse politiek in Marokko. Hij heeft Ben Arafa aangeraden zijn post niet te verla ten. Franse strijdkrachten, gesteund door vliegtuigen en artillerie, hebben een groot scheepse zuiveringsoperatie ingezet tegen de Algerijnse opstandelingen in het Ne- mentcha-gebergte, aan de rand van de Sa hara, ten Zuid-Oosten van het Aurès-ge- bergte. In de zeer smalle, zeer drukke en voor verkeer afgesloten Veenestraat in de Haagse binnenstad is Zaterdagavond tegen het middernachtelijk uur de bioscoop was juist uitgegaan een verschrikkelijke reeks ongelukken gebeurd. Toen een Opel Rekord na een slingerende rit met een vaart van 60 kilometer tegen een winkelpui reed en tot stilstand kwam, lagen er twee doden en eenentwintig gewonden op straat. De twee inzittenden van de auto, die beide onder invloed van sterke drank verkeerden, tracht ten te ontvluchtten. De bestuurder lukte dit door de toestand van verbijstering waar in de meeste omstanders verkeerden. De andere inzittende, de 22-jarige Rotterdamse straatmaker D. A., werd door een der omstanders, de heer Moes gegrepen. Door aan wijzingen van de arrestant kon de politie de bestuurder arresteren. Hij werd Zondag morgen om 7 uur in een café te Rotterdam gearresteerd. Hij is de 22-jarige Rotter damse behanger A. L. Het tweetal heeft reeds bekend de Opel, die een Duits kenteken heeft met de letters USA erboven, in Rotterdam te hebben gestolen. Na het ongeluk dromden honderden woedende mensen samen voor de politiepost op het Buitenhof waarheen de eerste arrestant was overgebracht. ven. De Pietra richtte verder een oproep tot de arbeiders gedisciplineerd aan het werk te blijven en alle ongeregeldheden te vermijden omdat hij van generaal Lonardi de verzekering had gekregen dat de revo- lutionnaire regering niet de bedoeling heeft de positie van de arbeiders aan te tasten Staking Arbeiders in Rosario dat een half mil lioen inwoners telt riepen Zaterdag een al gemene staking uit om de Perónistische zaak te steunen. Er kwamen ongeveer der tig personen om het leven. Het treinver keer met de stad werd gestaakt. De bevol king van de stad werd gewaarschuwd voor sluipschutters. Versterkingen werden uit de hoofdstad aangevoerd. Waarnemers wa ren van mening, dat de wanordelijkheden gedeeltelijk een gevolg zijn van vrees dei- arbeiders, dat zij de onder het bewind van Perón verworven voordelen zullen verlie zen. TORREON (Reuter) Meer dan veertig doden zijn reeds geborgen na de ontplof fing van de dynamietladingen op twee vrachtauto's in Mexico, op achthonderd kilometer van de hoofdstad Mexico City. Men vreest echter dat het totaal aantal slachtoffers tot tachtig zal stijgen. Er zijn tussen de honderd en honderdvijftig ge wonden. Het is gebleken, dat het ongeluk zich niet heeft voorgedaan door een botsing tussen een trein en een van de vrachtauto's. De bestuurders hadden hun wagens langs de spoorlijn geparkeerd. Toen de trein langs reed, werd de ontploffing veroorzaakt door de trilling. De 48-jarige mevrouw D. Lammers Lis- netOtten en haar 53-jarige zuster B. G. Otten werden bij de bioscoop aangereden. Beiden zijn vermoedelijk op slag gedood. De oudste werd op de motorkap nog 25 meter meegenomen. Zij werd voor de auto aangetroffen toen deze tegen de winkelpui was gebotst. Binnen drie kwartier waren alle slacht offers in ziekenhuizen opgenomen. Ver schillende hunner zijri er vrij ernstig aan toe. Doktoren constateerden ter plaatse gebroken benen, enkelfracturen, hersen schuddingen en glaswonden. De voorlopige lijst der gewonden bevat de namen van de 22-jarige mej. W. de Jong en haar beide ouders, de 44-jarige mevr. E. LubeckKuys, de 50-jarige heer J. H. Moelhuis, de 28-jarige F. W. van De venter, de 40-jarige mevr. H. Sypestein, de 23-jarige V. J. Dufour, de 59-jarige me vrouw M. A. WijnEngel, de heer W. de Jong, de 40-jarige mevrouw Moelhuis, het echtpaar A. en A. S. T. Meiners, de heer J. Ledders, de 44-jarige C. Duyndam uit Wa- volgens de laatste mededelingen, niet le vensgevaarlijk. Volgens de politie van de Maasstad zou L. toegegeven hebben in de loop van de Zaterdagavond de Duitse wagen, eigendom van een Amerikaan uit Duisburg, te Rot terdam gestolen te hebben. Daarna is hij omstreeks kwart voor elf zijn makker in een café gaan ophalen. Zij reden naar Den Haag, waar op de hoek WagenstraatGe dempte Burgwal een bestelauto van het G.E.B. werd geramd. Er was alleen mate riële schade. L. reed vol gas door en kwam in het gedeelte van de Wagenstraat met verboden rijrichting terecht. Op de hoek van de Grote Marktstraat, bij de Bijenkorf, werd de 34-jarige bromfietser S. aangere den. Ook werd daar een herenfiets in el kaar gereden. S. ligt met een hersenschud ding in het ziekenhuis Westeinde. Met een snelheid, die volgens getuigen tenminste 60 kilometer per uur moet zijn geweest reed L. verder de Wagenstraat en nadien de nauwe voor alle verkeer gesloten Veenestraat in, waar juist de bioscoop uit ging. Iets voorbij de bioscoop moet hij de 48-jarige mevrouw D. Lammers Lisnet Otten en haar 53-jarige zuster B. G. Otten teringen, de 16-jarige E. Hagenaar en de aangereden hebben. De voorruit van de 22-jarige M. Boxelaar. De drie laatstge noemden zijn na geneeskundige behande ling naar huis gebracht. Het 17-jarige meis je M. J. Heibron kon ter plaatse worden verbonden. Alle andere der totaal 21 gewonden zijn in de ziekenhuizen Bro- novo, Zuidwal of Westeinde opgenomen. De toestand van enkelen is ernstig, hoewel auto was in splinters, waardoor L. de macht over het stuur geheel moet zijn kwijt ge raakt. De wagen schoot eerst tegen de rui ten van een manufacturenzaak, die met De gehavende auto, waarmee de dronkemansrit werd gemaakt. groot geraas braken. In de Veenestraat brak een paniek uit. Gillende mensen trachtten overal een goed heenkomen te zoeken en sprongen in hun angst zelfs door étalageruiten. De zigzaggende wagen, die nog twee maal puien aan de linkerkant van de straat ramde, liet een spoor van gewon den achter, voordat hij, half op de straat, half op het trotoir, tot stilstand kwam. Drie ambulances waren spoedig met een grote politiemacht op de plaats des onheils aanwezig. De geneeskundige dienst alar meerde nog extra personeel, dat met taxi's werd aangevoerd. Inmiddels verleenden militairen van de geneeskundige troepen en enkele burgers E.H.B.O. De Haagse politie heeft de beschadigde auto, waarvan de eigenaar zich intussen in beslag genomen. Zodra A. L. te Rotter dam over de autodiefstal voldoende aan de tand is gevoeld, zal hij aan de Haagse po litie worden overgeleverd. In de Veenestraat is men tot laat in de nacht bezig geweest de ravage op te rui men en de vernielde étalages dicht te spij keren. De chauffeur van de auto, de 22-jarige A. L. uit Rotterdam, heeft tegenover de Rot terdamse politie verklaard vóór de rit, die zulke ernstige gevolgen heeft gehad, 10 glaasjes cognac en 5 glazen bier te hebben gedronken. Gedurende de rit begon hij zich enigszins onwel te gevoelen. Hij is niette min doorgereden. Voorts is gebleken, dat hij niet in het bezit is van een rijbewijs. Wel heeft hij volgens zijn verklaringen aan de politie enige rijlessen gehad. De man zit thans nog in Rotterdam ge vangen doch zal Dinsdag naar Den Haag worden overgebracht. (van hedenmorgen 7 uur) oo weers- c *- ivo ra e 41 r- ■a'-L Va a o E toestand T 5 f3 i T SS ES zS Stockholm zwaar bew. ZW 4 12 6 Oslo mist windstil 7 9 Kopenhagen zwaar bew. WZW 5 5 12 Amsterdam mist windstil 10 3 Londen nevel WNW 2 8 8 Luxemburg regen ZW 3 13 2 Parijs half bew. WNW 2 14 6 Bordeaux zwaar bew. WZW 1 14 0 Grenoble zwaar bew. windstil 14 0 Nice onbewolkt NW 4 17 0 Genève zwaar bew. windstil 13 0 Zürich mist NNW 1 12 0 Locarno geheel bew. windstil 17 0 Berlijn motregen WZW 2 14 0,1 Frankfort nevel ZW 2 14 0 München motregen ZZW 1 9 0,1 Rome nevel windstil 13 0 Ajaccio zwaar bew. ONO 3 12 0 Mallorca zwaar bew. 14 0 TOCO^COCOCOOCCCCCOCGCCCCOO KOUDE NACHT Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Maan dagavond tot Dinsdagavond, opge maakt om 10 uur: Wisselende bewolking met voorname lijk in de kustprovincies enkele buien. Koude nacht met weinig wind. Morgen overwegend matige wind tussen West en Noord-West en iets lagere maxi mumtemperaturen. 27 September Zon op 6.34 uur, onder 18.31 uur. Maan op 16.26 uur, onder 1.22 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 26 September Hoog water: 11.11 en 23.54 uur. Laag water: 6.11 en 18.46 uur. Dinsdag 27 September Hoog water: 12.38 en uur. Laag water: 7.45 en 20.10 uur. oocooocoooooooooooo ccoocooooooccccooocxxooooooocoooco:

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 1