Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Redelijk goede vooruitzichten op herstel van Eisenhower Uitbarsting van stakingen en gewelddaden in Marokko Gekleurde Amerikanen betogen in protest tegen Sumner-proces Arbeiders schikken zich onder het bewind van Lonardi Scherpe reactie op de effectenbeurs Aantal candidaat-leden voor de UNO is 22 Anti-lynchwet geëist Grondwetswijziging in Oost-Duitsland Reeds ruim 100 doden door orkaan Het woord is aan Staking voor vijfdaagse werkweek in België Perón dobbert nog op La Plata-rivier 70e JAARGANG No 68 DINSDAG 27 SEPTEMBER 1955 299e JAARGANG No 219 Oorlogsmisdadiger Raeder uit Spandau losgelaten Spanje de laatste sollicitant Instelling verwacht van een nationaal Oost-Duits leger Verenigde Staten beloven wapens aan Egypte Arbeiders in stikstoffabrieken geven sein voor krachtproef Vijand en vriend van wijlen Hitier overleden Weerrapport Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. 7.-Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Deze voortreffelijke foto van de lelievijver in het wandelhos „Groenendaal" te Heemstede kreeg van de jury voor de door de Heemsteed.se afdeling van het Koningin Wilhelmina fonds uitgeschreven fotowedstrijd „Mooi Heemstede" een eervolle vermelding, hetgeen wel iets zegt omtrent het hoge gehalte van de inzen dingen. Deze opname tverd gemaakt door de heer F. van Buuren uit Heemstede, die haar inzond onder het geestige motto: „Verboden te vissen". Elders in dit nummer publiceren wij nog een aantal bekroonde foto's met een toelichtend artikel op de prijsvraag. DENVER (Reuter/AFP) Dr. Paul Dudley White heeft Maandag verklaard dat als zich geen onvoorziene complicaties voordoen president Eisenhower „relyk goede voor uitzichten" heeft om van zyn hartkwaal te herstellen. Dr. White, een van de vooraan staande Amerikaanse hartspecialisten, ver klaarde op een persconferentie onmiddel lijk na een laatste onderzoek van de presi dent, dat als de gezondheidstoestand zich, zoals op het ogenblik het geval is, gunstig blijft ontwikkelen, Eisenhower „lichamelijk in staat zal zijn" een tweede ambtstermijn te vürvullen. In medische bulletins werd gezegd, dat de president Maandag een rus tige nacht en een goede dag heeft gehad en dat de toestand op bevredigende wijze vooruit blijft gaan. Hij heeft driemaal ge durende een half uur de zuurstoftent, waarin hy wordt verpleegd verlaten. Eerst voor een medisch onderzoek en later voor de lunch en het diner dat hij met zijn echtgenote gebruikte. Volgens AFP wisten de artsen van de president reeds langer, dat diens drukke werkzaamheden nadelige gevolgen voor zijn gezondheid konden hebben. Zij be valen daarom de rustperioden aan, waarop tegenstanders wel eens critiek oefenden. De president, aldus verneemt AFP te Washington, bracht niet altijd naar eigen verkiezing hele middagen door op de golf- velden, om zich te wijden aan zijn geliefde sport. De lange weekeinden en de vacan- ties waren meer een gevolg van de zorg voor zijn gezondheid dan van de wens om de staatszorgen te vergeten, zo wordt ge zegd. Voortgang De woordvoerder van het Witte Huis heeft verklaard, dat in de onmiddellijke toekomst geen overdracht van bevoegd heden of een handtekening van de presi dent nodig is. Vice-president Nixon heeft bekend gemaakt dat het Amerikaanse kabi net Vrijdag bijeen zal komen. Donderdag wordt een zitting gehouden van de Natio nale Veiligheidsraad. Er is verklaard dat de Amerikaanse politiek stevig is vastge legd en dat de werkzaamheden van de regering normaal voortgang zullen vinden. Op de effectenbeurs te New York is op grote schaal verkocht waardoor de aan delenkoersen daalden. De meeste koers verliezen bedroegen ongeveer tien dollar. Bethlehem Steel daalde veertien en Dupont bijna zestien dollar. De totale achteruit gang bedroeg zeven milliard dollar. Volgens makelaars heeft de ziekte van de president zodanige politieke en econo mische onzekerheid geschapen, dat vele aandeelhouders het niet verantwoord ach ten hun aandelen vast te houden. Als ge volg van de stroom van verkooporders be reikte de omzet de grootste omvang sedert 22 jaar. Er werden in totaal 7.720.000 aan delen verhandeld. De reactie was de scherpste sedert 1929. De weerslag werd ook op de Britse effectenbeurzen gevoeld. NEW YORK (Reuter/AFP) De Joego slavische minister van Buitenlandse Zaken Popovitsj heeft er in de UNO-Assemblée op aangedrongen de „Genève-sfeer" te verbeteren door een „nieuwe benadering" van de internationale problemen. Hij sprak zich uit voor een overeenkomst om „ten minste" de uitgaven voor bewapening en strijdkrachten niet te vergroten. De Amerikaanse afgevaardigde deelde mee dat de Verenigde Staten een verzoek van Spanje, toegelaten te worden als lid van de UNO, zullen steunen. Spanje is het 22ste land op de „wachtlijst". De Sovjet- Unie stelde enkele dagen geleden voor zes tien van die landen toe te laten. Molotov deelde toen in een toelichting mede, dat Japan, Noord- en Zuid-Vietnam en Noord en Zuid-Korea daar buiten vielen. Canada heeft voorgesteld zeventien landen, Japan inbegrepen, toe te laten. Vandaag moet de Assemblée beslissen of de kwestie Algerije op de agenda zal wor den geplaatst, zoals een aantal landen van het Aziatisch-Afrikaanse blok heeft ver zocht. Nieuw-Guineu De Indonesische minister van Buitenland- Zaken, mr. Anak Agung Gde Agung, heeft bij zijn aankomst in New York op een vraag naar de Indonesische houding in de kwestie Nieuw-Guinea (de agenda-com missie zal zich Donderdag beraden of deze in de Assemblée besproken zal worden) gezegd: Indonesië is bereid de kwestie op een vriendschappelijke wijze en op rede lijke basis te bespreken. CASABLANCA (Reuter) De waarne mende opperbevelhebber van de Franse strijdkrachten in Marokko, generaal Mi guel, is naar Parijs ontboden voor dringen de beraadslagingen met de regering na een nieuwe uitbarsting van stakingen en ge welddaden in het protectoraat. Resident- generaal Boyer de la Tour. heeft intussen te Casablanca besprekingen gevoerd met Marokkaanse stamhoofden en leiders van de Franse kolonisten. In Marrakesj en Fez waren Maandag de Marokkaanse winkels gesloten naar aanleiding van een stakings- oproep van verzetsorganisaties. Function- narissen vrezen, dat de staking naar ande re grote steden zal overslaan. Naar verluidt zijn Europeanen van plan protestbetogingen te organiseren. De zes duizend Europeanen in Fez, de op één na grootste stad in Marokko, hebben comman do-eenheden gevormd om de Franse be langen te verdedigen, die zij door de „nieu we koers" bedreigd achten. Onder de Euro peanen zijn vlugschriften verspreid, waar in wordt opgeroepen tot verzet tegen een „uitverkoop" en tot het einde „de leider", zoals maarschalk Juin, de belangrijkste militaire adviseur van de Franse regering, wordt genoemd, te volgen. Aanslag Te Fez is een aanslag gepleegd op de Chalifa Si Taieb Baghdadi, plaatsvervanger van de Pasja van Fez. Zijn broer, Si Mehdi, werd gedood en een lid van de lijfwacht werd zwaar gewond. De Chalifa bleef on gedeerd. Vorig jaar was hij bij een aanslag door twee kogels in de schouder getroffen. Onlangs werd een Marokkaan voor deze aanslag ter dood veroordeeld. SUMNER, Mississippi (United Press) Uit Sumner wordt bericht dat beide blan ken, die vervolgd worden wegens ontvoe ring van de 14-jarige negerjongen Emmett Till, alsnog tot de gaskamer of tot levens lang kunnen worden veroordeeld als zij schuldig worden bevonden aan de ontvoe ring van de negerjongen, die later ver moord werd teruggevonden. Duizenden negers hebben te New York, Chicago en Detroit gedemonstreerd tegen de vrijspraak der beide blanken. Te New York demonstreerden 10.000 ne gers waarbij een resolutie werd aangeno men voor het doen samenroepen van een speciale zitting van het Amerikaanse Con gres en voor het doen riemen van straffe maatregelen tegen lynch-incidenten in het Zuiden van de V.S. Te Detroit demonstreerden 6000 perso nen en men luisterde naar een rede van de republikeinse afgevaardigde uit het Congres Diggs, die als waarnemer het proces te Sumner had bijgewoond en het „een fantastische verdraaiing van feiten" noemde. Zeker 2000 personen woonden een mas sademonstratie bij te Chicago waar de 18- jarige negerjongen Willie Reed, getuige uit het.proces te Sumner, het publiek toesprak. De bijeenkomst werd georganiseerd door de Amerikaanse vereniging voor de verbe tering van de positie van de negers, die een boodschap naar het Witte Huis stuur de, waarin gevraagd werd onmiddellijk een einde te maken aan de golf van terreur tegen de negerbewoners van de staat Mis sissippi. Tijdens de New Yorkse demonstratie werd gevraagd een anti-lynchwet te doen aannemen en men deed een beroep op gou verneur White van de staat Mississippi de twee vermiste negers te doen opsporen, die getuige zouden zijn geweest van de moord op Emmett Till. Ook werd de advo caat-generaal Herbert Brownell gevraagd de FBI te doen inschakelen bij het zoeken naar de negers. De moeder van de vermoorde Emmett zeide zich niet te kunnen voorstellen dat haar jongen tevergeefs is gestorven. Zij woonde de vergadering te New York bij. De advocaat-generaal van de staat Mis sissippi Coleman heeft medegedeeld, dat de FBI thans een onderzoek instelt naar de geruchten dat negers ervan werden weerhouden te stemmen in democratische voorstemmingen de vorige zomer. Leden van het democratische partijcomité deelden mede reeds door de FBI te zijn onder vraagd, doch dat zij niets wensten te zeg gen. Drie getuigen uit het proces te Sumner, de neger Willie Reed, de negerin Mary Bradley en de oom van de vermoorde ne gerjongen, Mose Wright, hebben allen in haast de staat Mississippi verlaten, daar zij zich aldaar niet langer veilig voelden. Zij verblijven thans te Albany (N.Y.) en Chicago. (AFP) Robert Barrat, de schrijver van een reportage over Algerije in ver scheidene Franse bladen die een vraagge sprek bevatte met de opstandelingenleider Amar Oeamran, is in Parijs gearresteerd op beschuldiging van het niet aangeven van misdrijven, die de binnen- en buitenland se veiligheid van de staat in gevaar bren gen. Volgens de minister van Binnenlandse Zaken heeft Barrat gepoogd zekere opstan delingen voor te stellen „als werkelijke vertolkers van de verlangens van de Alge rijnse bevolking, die slechts militairen en geen Europese burgers willen bestrijden". De minister vestigde de aandacht van de Franse openbare mening op „de buiten gewone ernst van dergelijke veronderstel lingen". Amar Oeamran is talrijke malen bij verstek ter dood veroordeeld. Aanspraak Spanje heeft in een nota aan Frankrijk gezegd, dat de Spaanse regering van het begin af aanwezig moet zijn bij onderhan delingen over herziening van bestaande verdragen en verandering in het protecto raatsbewind. Spanje heeft het afzetten van sultan Ben Joessef van Marokko nooit er kend. De sultan van Marokko is wettelijk souverein over de Franse en de Spaanse zóne van het land. BERLIJN (Reuter) De Oost-Duitse grondwet is gewijzigd met het oog op ver plichtingen die Oost-Duitsland op zich heeft genomen door zijn toetreding tot het Oost-Europese verdrag voor wederzijdse bijstand. De Volkskamer heeft daartoe een regeringsvoorstel eenstemmig goedgekeurd. Oost-Duitsland valt niet onder het gemeen schappelijke commando dat is ingesteld voor de strijdkrachten van de Oost-Euro pese landen, omdat het nog geen eigen na tionaal leger heeft. Vice-premier Willi Stoph, die zich bezig houdt met defensie aangelegenheden, verklaarde dat de grond wetswijziging niet het invoeren van de dienstplicht inhoudt. Doch, zo voegde hij eraan toe, de Oost-Duitse jeugd zal begrij pen dat dienstnemen in de strijdkrachten „een noodzakelijke en eervolle nationale plicht" is. Westelijke waarnemers in Berlijn gelo ven, dat de grondwetswijziging de regering machtiging zal geven om dienstplichtigen op te roepen. De huidige gekazerneerde volkspolitie van honderdduizend man zal, naar men verwacht, een „nationaal leger" worden. Men ziet in de voorgestelde grondwets wijziging het eerste zichtbare resultaat van de Sovjet-Russisch-Oost-Duitse besprekin gen in Moskou, die een tweezijdig verdrag hebben opgeleverd waarin de volledige on afhankelijkheid van Oost-Duitsland op binnen- en buitenlands gebied bevestigd werd. De Volkskamer heeft dit verdrag eenstemmig goedgekeurd. WASHINGTON (Reuter/U.P.) Een woordvoerder van het Amerikaanse de partement van Buitenlandse Zaken heeft verklaard dat de Verenigde Staten in be ginsel hebben ingestemd met de verkoop van een hoeveelheid wapens aan Egypte. BERLIJN (Reuter/United Press). - Ex- admiraal Erich Raeder, in de tweede we reldoorlog opperbevelhebber der Duitse vloot, die als oorlogsmisdadiger in de Ber- lijnse Spandau-gevangenis was opgesloten, is op vrije voeten gesteld. De 79-jarige Raeder was van 1935 tot 1943 opperbevelhebber der Duitse vloot. In laatstgenoemd jaar trad hij, na een me ningsverschil met Hitier, af, om te worden opgevolgd door vice-admiraal Dönitz. Rae der bekleedde vanaf 1935 de hoogste rang der Duitse marine, namelijk die van groot admiraal. Hij was op het in 1946 in Neurenberg gehouden proces tegen Duitse oorlogsmis dadigers tot levenslange gevangenisstraf veroordeeld. In een door de Amerikaanse, Russische, Britse en Franse bezettingsautoriteiten uit gegeven gemeenschappelijke bekendmaking wordt gezegd dat Raeder wegens zijn „ge vorderde leeftijd en gezondheidstoestand" op vrije voeten is gesteld. Kortgeleden is gemeld, dat de voormalige Duitse groot-admiraal zeer ernstig ziek was. Raeder reed met zijn vrouw in een zwarte Mercedes, die hem door een grote fabriek geleend was, naar Lippstadt. Zijn vrouw heeft daar tijdens zijn gevangen schap gewoond. Er stond een grote menig te voor het huis toen het echtpaar uit Ber lijn arriveerde en Raeder werd hartelijk begroet. Binnen lag een stapel telegram men en het huis stond vol bloemen en steeds arriveerde nog meer. Een officiële verwelkoming is achterwege gebleven. Mevrouw Raeder had het stadsbestuur verzocht geen plechtigheden te arrangeren in verband met de zwakke gezondheid van haar man. De Duitse Marinebond, een organisatie waarin ongeveer 20.000 voormalige leden van de Duitse vlootstrijdkrachten zijn verenigd, heeft Raeder telegrafisch zijn „onwankelbare trouw en vriendschap" be tuigd. Thans zijn nog vijf oorlogsmisdadigers in Spandau: Rudolf Hess, de plaatsver vanger van Hitler, Baldur von Schirach, de voormalige leider der Hitler-jeugd, Walther Funk, eens minister van Econo mische Zaken, Albert Speer, Hitler's mi nister van Bewapening en admiraal Karl Dönitz, die Hitier nog aan het einde van de oorlog voor korte tijd opvolgde. Hess en Funk hebben levenslang, Von Schirach 20 jaar, Speer 20 jaar en Dönitz 10 jaar. MIAMI (United Press) Het aantal do den dat de orkaan heeft geëist op Barbados, Grenada en omliggende eilanden is thans gestegen tot 104. Men vreest dat het aantal nog verder zal stijgen. Grenada en omlig gende eilandjes betreuren in totaal 80 do den. OP Barbados zijn 24 mensen omgeko men. Men verwacht dat de orkaan langs Ja maica zal strijken. Een andere orkaan heeft grote schade aangericht op het eiland Iwojima waarom tijdens de tweede wereldoorlog zo bloedig is gevochten. Alle gebouwen op het eiland zijn min of meer beschadigd. De radiover bindingen waren meer dan 24 uur geheel verbroken. Een zeer krachtige aardschok, wiens epi centrum in de Golf van Tehuantepec lag, heeft deze Mexicaanse stad bij de grens met Guatemala op haar grondvesten doen schudden. Vele door paniek bevangen mensen ren den in nachtgewaad de straat op. Hoewel er talloze ruiten en lampen sneuvelden, deed zich merkwaardig genoeg geen ern stige schade voor, terwijl er ook geen slachtoffers vielen. Bij een plotselinge overstroming van de Rio San Maroc in Noord-Mexico zijn in de hoofdstad van de staat Tamaulipas, Iudad Victoria, in totaal 27 personen om het leven gekomen. De overstroming werd veroorzaakt door zware regenval. In de laaggelegen gedeel ten van Iudad Victoria zijn door het water ongeveer 200 huizen vernield. Een vliegtuig van de Amerikaanse ma rineluchtvaartdienst met elf inzittenden, die van Guantanamobaai (Cuba) is opge stegen voor een verkenningsvlucht in de buurt van het orkaangebied boven de Ca- raïbische Zee, is niet op zijn basis terugge keerd, aldus heeft een woordvoerder van de Amerikaanse marine te Miami bekend gemaakt. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA's Prof. J. Huizinga: Propaganda is de kunst, anderen te doen geloven wat men zelf niet gelooft. (Van onze correspondent in Brussel) Vijfduizend arbeiders van de twaalf Bel gische stikstoffabrieken zijn in staking ge gaan om hun eisen van de vijfdaagse werkweek kracht bij te zetten. Hiermee is een conflict begonnen waarvoor reeds geruime tijd werd gevreesd. Het kan be halve economische ook politieke gevolgen hebben daar de socialistische vakbonden, die gewoonlijk de socialistisch-liberale regeringscoalitie steunen, ditmaal eens gezind optreden met de Rooms Katholieke vakbonden. In kringen van de Belgische staal industrie gat het gerucht dat het Belgisch verzoek tot de raad van ministers van de Kolen- en Staalgemeenschap om de vijf daagse werkweek in de staalindustrie en de kolenmijnen van de gemeenschap in te voeren zal worden afgewezen. De andere regeringen achten het niet verantwoord in de huidige hoogconjunctuur een hypo theek op de toekomst van de Europese economie te leggen. Het ziet er naar uit dat de Belgische werkgevers zich solidair zullen verklaren in het verzet tegen de eis-der vakbonden en dat geen enkele tak van bedrijf de kortere werkweek zal invoeren onder de dreiging van staking. BUENOS AIRES (Reuter/AFP). De nieu we Argentijnse regering heeft haar eerste niet-militaire overwinning behaald met de heropening van fabrieken en winkels en een terugkeer van het normale leven in het gehele land. De arbeiders, gedurende het regiem van Perón georganiseerd in het al gemene vakverbond, gehoorzaamden aan een oproep van hun leider De Pietro, aan het werk te blijven en ongeregeldheden te vermijden. De regering heeft beloofd dat de vakbond niet onder regeringscontróle zal worden gebracht en dat het dagblad „La Prensa" voorlopig het blad van de ar beiders zal blijven. De nieuwe regering heeft besloten een grootscheeps onderzoek in te stellen naar de activiteit van een groot aantal functio narissen van het vorige regiem. Hiertoe zijn enkele speciale commissies ingesteld. De voormalige ministers van Industrie en Openbare Werken, Santos en Dupeyron. zijn gearresteerd. De leider van de burgerlijke onder- Jakob Goldschmidt, de vroegere voorzit ter van de Darmstaedter en de National- banken in Berlijn en een leidende persoon lijkheid in internationale financiële krin gen tussen de beide wereldoorlogen, is Vrij dag te zijnen huize in New York op 72- jarige leeftijd overleden. Goldschmidt is eens door Hitier genoemd „Staatsvijand nummer 1". Hij was een hechte vriend van de kanseliers van de Weimar-republiek Gustav Stresemann en dr. Heinrich Brüning. Een beruchte ex-nazi, hoofd van de „vrijwillige arbeidsdienst", Konstantin Hierl, is te Heidelberg in de leeftijd van 80 jaar in een kliniek overleden. Hierl, een stafofficier in de eerste wereldoorlog, werk te in het ministerie van Oorlog tot 1924, waarna hij als kolonel ontslag, nam. Hij sloot zich aan bij Hitiers partij en werd lid van het bestuur. In 1934 werd hij commis saris voor de vrijwillige arbeidsdienst en het volgende jaar ging hij de verplichte arbeidsdienst leiden. Na de oorlog werd hij geïnterneerd en in 1948 veroordeeld tot drie jaar dwangarbeid door een denazifica- tiehof. grondse strijdkrachten in Buenos Aires tij dens de revolutie, Mario Amadeo, is be ëdigd als minister van Buitenlandse Za ken. Hij volgt commodore Krause op, die deze functie voorlopig waarnam sedert president Lonardi de vorige week een re gering vormde. Amadeo is 48 jaar en voor malig hoogleraar in het internationaal recht. Tijdens de voorbereidingen voor de revolutie vormde hij de verbinding tussen het leger en de oppositiepartijen. Voorts zijn drie andere ministers beëdigd: voor Posterijen, Industrie en Arbeidszaken. De portefeuille van Landbouw is nog vacant. Ook Frankrijk, Zweden en IJsland heb ben de regering erkend. Naar Zwitserland Ex-president Perón bevindt zich nog steeds aan boord van een Paraguayse ka nonneerboot op de La Plata-rivier. Hoewel de nieuwe Argentijnse regering Perón een vrijgeleide heeft beloofd, weigert zij hem naar Asuncion, de hoofdstad van Paraguay, te laten varen. Volgens de correspondent van de Daily Telegraph in Rio de Janeiro (Brazilië) wordt verwacht dat Perón zich in Zwitserland zal vestigen, na een tijdelijk asyl in Asuncion. Hij zou zich bij zijn jonge tweede vrouw voegen, met wie hij in Juni gehuwd zou zijn. In Rosario, de op een na grootste stad van Argentinië, was het gisteren nog verre van rustig. Agitators hebben tramwagens in brand gestoken, tramlijnen geblokkeerd door bomen om te hakken en demonstra ties op touw gezet, waarbij de betogers met portretten van Perón zwaaiden. (van hedenmorgen 7 uur) se BO a p weers- S i? toestand TJ- U'S c£ c ra max. temp u, p o c 41 - ZS Stockholm zwaar bew. ZW 4 17 0 Oslo half bew. NNW 1 14 4 Kopenhagen half bew. WZW 7 16 0,1 Amsterdam licht bew. W 3 17 0 Londen zwaar bew. WNW 2 18 0 Luxemburg zwaar bew. windstil 17 1 Parijs zwaar bew. WNW 1 19 0 Bordeaux zwaar bew. N 3 20 0,1 Grenoble geheel bew. NW 8 22 0 Nice zwaar bew. NW 4 26 0 Genève geheel bew. NO 2 21 0 Zürich zwaar bew. WNW 2 19 1 Locarno geheel bew. windstil 24 1 Berlijn onbewolkt WNW 5 16 5 Frankfort zwaar bew. NW 4 17 1 München regen N 2 19 3 Wenen geheel bew. windstil 20 0 Innsbruck nevel windstil 20 0,5 Rome zwaar bew. NO 4 26 0,1 Ajaccio zwaar bew. ONO 3 24 0,1 Mallorca regen windstil 26 0,1 Neerslag laatste 24 uur. COOOCOCCOOCCOCOOOOOCOOCXXXXICXXOOOOOOOOOOOOO Tijdens een bijzondere plechtigheid in Brussel heeft Koning Boudewijn van België de gebruikelijke perkamenten oorkonde geplaatst in de eerste steen voor een ge bouwencomplex, dat in 1958 in de Belgische hoofdstad de wereldtentoonstelling zal herbergen. OVERWEGEND DROOG Verwachting, medegedeeld door het K.N M.I. in De Bilt, geldig van Dins dagavond tot Woensdagavond, opge maakt om 10 uur: Wisselende bewolking met aanvanke lijk nog hier en daar een bui, maar later op de meeste plaatsen droog weer. Overwegend matige Noord-Westelijke wind. Weinig verandering in tempera tuur. 28 September Zon op 6.36 uur, onder 18.29 uur. Maan op 16.47 uur, onder 2.34 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 27 September Hoog water: 12.38 en uur. Laag water: 7.45 en 20.10 uur. Woensdag 28 September Hoog water: 1.07 en 13.35 uur. Laag water: 8.57 en 21.16 uur. OOOCXX30COOOOOCOOOOOOOOO:xyXYOOOOOOOOOOOOOrO(Y^ <yxmoOOOO<

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 1