LIVORNO Meer dan tweehonderd inzendingen voor fotowedstrijd „Mooi Heemstede" Drie Haarlemmers bouwden Initiatief van plaatselijke afdeling van Koningin Wilhelminafonds een miniatuur-locomotief Duyvis' Wiener Sangerknaben Volgende week collecte in Haarlem en omgeving Bromfietser aangereden door auto te Aerdenhout Westelijke Watervrienden hielden laatste vijfkamp Automatisch blokstelsel op de lijn Haarlem- Den Haag Werkster veroordeeld wegens diefstal EEN BRIL NODIG? FEDERMANN Jubileum A. Kleef Dierendag op Dinsdag Door ziekenauto aangereden en naar Gasthuis vervoerd - SPECIAALZAAK VAN MARIS Grote mensen in de ban van kleine treintjes Achter fraaie, oude gevel modern rijwieldepöt Expositie De winnaars G. Straathof 70 jaar Afscheid van de heer R. Verbeek DINSDAG 27 SEPTEMBER 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Bak patates-frites in Duyvis' Arachide-olie en presenteer ze met de volle zachtgekrui- de tafelsaus Livorno. Prijs 98 cent per fles. De heer M. Flohil uit Heemstede ge bruikte een telelens voor het fotogra feren van „het gouden schild van ieemstede"de fraaie wijzerplaat met de rijke omlijsting zoals dat is aange bracht op het hoge middendeel van de voorgevel van het raadhuis. Zijoi visie was de jurxj een derde prijs waard. Daarnaast een van de geestige inzen dingen uit de wedstrijd. Al vele jaren prijkt aan de Sportparklaan het bord „Zwembad in aanleg". De heer Raben- berg uit Heemstede enscèneerde een vrolijk tafreeltje onder het motto „Ge duld is zulk een schone zaak", hetgeen wel een eervolle vermelding waard bleek. KWF, heeft tenslotte als resultaat van haar beoordelingen de volgende inzenders als prijswinnaars aangewezen: lste prijs (honderd gulden aan fotomate riaal met de grote zilveren médaille van de gemeente Heemstede): mevrouw A. M. Lo- manWentholt, Rembrandtlaan 20, Heem stede, met „Winterstilte aan dë'rahd^van Heemstede". 2de prijs (vijfenzeventig gulden aan foto materiaal met de kleine zilveren médaille van de gemeente Heemstede): J. G. Knij nenburg, Lombokstraat 24, Heemstede, met „Heemsteeds kanaal". 3de prijs (vijftig gulden aan fotomate riaal met de zilveren médaille van de N.V. „Focus"): M. Flohil, Binnenweg 102, Heem stede, met „Het gouden schild van Heem stede". 4e prijs (evenals 5de en 6de prijs vijfen twintig gulden aan fotomateriaal) J. de Peer, Delftlaan 77, Haarlem, met „Aan de waterkant". 5de prijs: W. C. Ladiges, Jac. van Cam- penstraat 7, Heemstede, met „Als deze preekstoel spreken kon". 6de prijs: C. J. de Groot, Haemstede- plein 23, Heemstede, met „Als de zon ter ruste gaat". De ongetwijfeld meest originele opname was van de heer Th. Rabenberg te Heem stede, die een drietal jonge meisjes in bad- costuum had laten poseren voor het bord aan de Sportparklaan, dat nu reeds onge veer gedurende zes jaar het optimistische „Zomerbad in aanleg" vermeldt. Deze onder de titel „Geduld is een schone zaak" ingezonden geestige foto verwierf vol komen terecht een eervolle vermelding. Andere eervolle vermeldingen werden toegekend aan J. Th. Meyer, mejuffrouw A. Ritsma, E. P. Bakker, I. H. Sie en F. van Buuren te Heemstede en aan A. H. Marwitz en J. de Peer te Haarlem. In Rotterdam werd dit weekeinde een vijfkamp gehouden voor leden van de Ne derlandse Arbeiders sportbond „De Water- vrienden"'. Hieraan namen deel leden van de Watervrienden uit Amsterdam, Rotter dam, Den Haag en Haarlem. De hiergenoem de plaatsen eindigden de vijfkamp in dezelfde volgorde. Besloten werd deze vijfkamp voor de laatste keer te houden. Amsterdam is de uiteindelijke winnaar van de serie vijfkam pen geworden. Als gast deed buiten mededinging mee de vereniging „Wassersportfreunden" uit Keu len, die een polowedstrijd tegen de organi serende Rotterdamse vereniging verloor met zes-twee. 100 meter schoolslag dames: 1. E. Loskamp. Amsterdam, 1.33; 2. T. van Wissen, Haarlem 1. 33.3. 100 meter schoolslag heren: 1. J. Hoornweg, Rotterdam, 1.18.8; 2. J. Vierhout, Haarlem, 1,21.2 50 meter schoolslag meisjes: T. van Wissen, Haarlem, 43.2. 50 meter schoolslag jongens: 1. H. Rook- huizen, Haarlem, 41.3. 50 meter rugcrawl heren: 1. H. Tops, Am sterdam. 33.5; 2. Gé Wildschut, Haarlem, 34.7. 3 x 50 meter wisselslag dames: 1. Amster dam, 2.03.7. 3 x 50 meter wisselslag heren: 1. Amster dam, 1.41.5; 2. Haarlem, 1.43". 25 meter schoolslag meisjes 1213 jaar: 1. Let.ie Wildschut 21.1, Nelly Wildschut, 21.1, 3. Coby Niekerken 21.2 (allen uit Haarlem). 25 meter schoolslag jongens 1213 jaar: 1. B. Friedrich, Rotterdam, 20.3; 2. R. Wil- lemse, Haarlem, 21.-. Ter vergroting van de capaciteit van de spoorlijn AmsterdamRotterdam zal het baanvak HaarlemDen Haag in 1956 wor den voorzien van een automatisch bevei ligingsstelsel. Het baanvak Amsterdam Haarlem is hiermee reeds uitgerust. ADVERTENTIE Afbetaling werd een te zware last De Haarlemse politierechter heeft Maan dagmorgen een 35-jarige werkster tot drie maanden gevangenisstraf (waarvan twee voorwaardelijk) veroordeeld wegens een serie diefstallen, waarmee zij haar werk geefster voor meer dan tweehonderd gul den heeft benadeeld. De officier van justi tie had vier maanden geëist. De verdachte zeide, dat zij en haar man in zorgelijke financiële omstandigheden verkeerden, vooral doordat zij bij hun hu welijk zeer veel op afbetaling hadden ge kocht, onder meer een motorfiets van f 2000, waarvan iedere maand 75 moest worden afbetaald. Haar echtgenoot ver diende zestig gulden in de week, zodat zij uit werken was gegaan om gezamenlijk een hoger inkomen te bereiken. Daarbij was de verleiding haar te groot geworden. Omdat dit de eerste keer is, dat zij met de straf rechter in aanraking kwam, beperkte de politierechter de straf tot één maand en twee voorwaardelijk. ADVERTENTIE Sinds GROTE HOUTSTRAAT 37 1850 RIJKSSTRAATWEG 246 B De heer A. Kleef, Zuider Stationsweg te Bloemendaal, heeft de dag gevierd, dat hij vijfentwintig jaar bij de posterijen werk zaam is; thans is hij employé II bij de controle postwaarden te Haarlem. Bij de ingang van het nieuwe gebouw van het complex der Grafische Inrichting Joh. En schedé en Zonen N.V. werd de jubilaris begroet door de heer L. Loos, referendaris. In de met bloemen versierde cantine heeft de heer A. van Vliet, controleur op de aanmaak van rijkswaarden, de heer Kleef in tegenwoordigheid van alle leden van het personeel toegesproken en herinnerd aan de goede eigenschappen en ijver van de jubilaris. Spreker overhandigde een zilve ren insigne en een geschenk in enveloppe. De heer L. Willemse bood de gelukwensen aan namens het personeel en overhandig de een armbandhorloge met een getekende oorkonde van de heer G. Wouters. Volgend jaar is het vijfentwintig jaar geleden, dat tijdens een wereldcongres te Florence, op voorstel van de Poolse schrij ver Zimmermann, besloten wérd om voor taan de sterfdag van de schutspatroon der dieren Franciscus van Assisi (4 October 1226) aan te nemen als werelddierendag. Sedertdien wordt op de 4e October speciale aandacht besteed aan de dieren. De dieren beschermers voelen op die dag, dat er een band bestaat. In vele delen van de wereld worden collectes, tentoonstellingen en fees telijkheden gehouden. In Haarlem en omgeving is het bestuur van de Vereniging tegen het mishandelen van dieren aan het einde van September en begin October in actie en bereidt een collecte voor, die dit jaar van 3 tot en met 9 October gehouden wordt. Uit ervaring weten de organisatoren, dat de bewoners grote belangstelling tonen voor het werk der vereniging en de collecte wordt goed bedacht. Dierendag betekent niet, dat men de hond of de poes extra moet verwennen, maar dat men aandacht dient te besteden aan dierenbescherming. Op Dinsdag 4 October zal op de Grote Markt weer de tent staan van de Haar lemse vereniging; voorbijgangers kunnen een inzicht krijgen van het doel en streven, en eventueel kalenders of boekjes kopen. Voor de kinderen zullen ballonnetjes, waar op staat „Dierenbescherming Haarlem" te koop zijn. Gebleken is, dat de belangstelling voor de tent groot is. Daarom zal er ook één in Heemstede worden opgesteld en wel op de Binnenweg bij de hoek van de Julianalaan. Des middags zal daar ook aanwezig zijn een Sint Bernardshond, voor dit doel beschik baar gesteld door een der leden. Werd tot heden de collecte gehouden te Haarlem, Heemstede, Aerdenhout en Bloe mendaal, dit jaar zal er ook in Bennebroek gecollecteerd worden. Het bestuur heeft contact opgenomen met enkele bewoners van die gemeente, die bereid gevonden zijn medewerking te verlenen. Ter gelegenheid van de dierendag is een affiche verschenen; ontworpen door Leen Spierenburg uit Spaarndam; deze heeft een boxer getekend, die belangstelling vraagt voor de 4e October. Maandagmorgen stak de tienjarige Elio- nore Claus, wonende Krelagestraat, de Dreef te Haarlem, ter hoogte van het ge bouw van de Provinciale Griffie, over. Zij keek in haar geldbeursje en had minder aandacht voor het verkeer. Er passeerde een ziekenauto van de Gemeentelijke Ge neeskundige dienst en de bestuurder tracht te door krachtig te remmen een aanrij ding te voorkomen. Dit lukte niet. Het meisje brak het rechter dijbeen en is met de ziekenauto, waarmee het aangereden werd, naar het Sint Elisabeths Gasthuis overgebracht. ADVERTENTIE Grootste sortering Vakkundige bediening Barrcvoetestraat 19 Tel. 15051 ADVERTENTIE D"e „treinenshow" welke de heer A. W. Koi-stjens Maandagavond voor een zeer gi-oo<t aantal relaties in „Brinkmann" ver toonde ging ver uit boven een geslaagde reclamestunt van iemand die in zijn le vensonderhoud moet voorzien door het aan cie man brengen van een hoeveelheid speelgoed. Het werd in feite een minia tuurjaarbeurs van het miniatuurrail ver voer en de show ontleende daaraan haar bekoring. En omdat er - door de bepalin gen van de winkelsluitingswet - toch niets verkocht mocht worden, was er meer sprake van propaganda voor speelgoed in het algemeen dan voor één firma. Alle gangbare merken spoorwegmate riaal waren present, met uitzondering van Rivarossa, v/ant daar was geen plaats meer voor. Maar wie zijn zinnen had gezet op Pocher, Lilliput, Trix, Fleischmann of Marklin of op het bijgoed van Faller en Preiser loon zijn hart ophalen aan allerlei nieuwe of ongeweten snufjes. Er waren tafels met vernuftige emplacementen, waarachter vertegenwoordigers - in een enkel geval zelfs een directielid - van de importeurs tekst en uitleg stonden te ge ven. Het jeugdblad „Ahoi" uit Haarlem probeerde eveneens van deze gunstige gelegenheid profijt te trekken. Tot de opvallendste nieuwigheden be hoorden het rollend materieel met punt- lagering en trolleybus- en kabelbaanmo dellen, maar de meeste belangstelling con centreerde zich uiteraard op de gangbare catalogusnummers zoals die bijvoorbeeld door de Haarlemse modelbouwer Freek van Dorsser in een indrukwekkend geheel waren verenigd Het mooiste speelgoed wat er te zien viel. was niet in de handel. Dat was het model, dat het lid van de Haarlemse mo delbouwclub Piet Strauss in vijfhonderd werkuren had vervaardigd van de bekende Alsthom electrische BB-locomotief, waar mee onlangs in Frankrijk een snelheid van 331 kilometer per uur werd gereden en die hier te lande de 1100-serie van de Nederlandse Spoorwegen vormt. Het mo del van Piet Strauss had juist een presta tie van driehonderd kilometer achter de wielen, welke het gereden heeft op een deze zomer in het Maritiem museum te Rotterdam gehouden tentoonstelling. Maar daarvan viel niets te bespeuren. De heer Korstjens wreef zich tussen twee explicaties door tevreden in de handen en verklaarde, dat hij het volgend jaar het Concertgebouw zou huren om het hele assortiment te kunnen uitstallen en 's mid dags ook de kinderen de gelegenheid te geven dat te bewonderen. "Want 's avonds komen alleen de pa's. Op de Leidsevaart te Haarlem reed Maandagmiddag om vier uur een brom fietser in Zuidelijke richting en op de ba gagedrager zat'rijn vader. Deze is met zijn been in aanraking, gekomen met een bij het- trottoir gepla^s^é' bromfiets én viël op straat. Daar men vermoedde, dat de va der (de zes en zestigjarige D. P. van der M.) een hersenschudding had opgelopen, is hij naar de Mariastichting overgebracht. „LEVENSKANSEN VAN DE MODERNE MENS" De vrijdenkersvereniging „De Dageraad", afdeling Haarlem, houdt Zondagmorgen 2 October een bijeenkomst waarin de heer P. Spigt een lezing houdt over „De levens kansen van de moderne mens". De bijeen komst is om 10 uur in het gebouw „Cul- tura", Jansstraat 83. De firma A. J. Balk, groothandel in rij wielen en onderdelen en in schaatsen, hield Maandag aan het Spaarne 57 een re ceptie ter gelegenheid van het feit dat de zaak van Heemstede naar Haarlem was verhuisd. Deze verhuizing was een verbe tering, daar het depót in Heemstede te 'klein geworden was. Het pand aan het Spaarne, waar de firma thans haar artike len heeft opgeslagen, is een patriciërshuis uit het begin van de zeventiende eeuw, dat door de vorige bewoner als logementshuis was ingericht. Na een grondige opknap beurt, verzorgd door de firma in samen werking met Monumentenzorg komt de fraaie en stijlvolle gevel thans weer ten volle tot haar recht. Achter de gevel is ech ter op moderne wijze gebroken en ge bouwd totdat de inrichting geheel aan de huidige eisen voor een dergelijke groothan del voldoet. Namens het personeel kreeg de heer Balk een electrische klok aange boden en voorts hebben in de loop van de feestelijke dag vele leveranciers en klanten blijk van hun belangstelling gegeven. Het resultaat van de door de Heemsteedse afdeling van de Nederlandse ver eniging tot steun aan het Koningin Wilhelminafonds voor de kankerbestrijding uitgeschreven fotowedstrijd „Vlooi Heemstede" kan als zeer geslaagd worden beschouwd. Niet alleen waren er zeer veel inzendingen (meer dan tweehonderd), hetgeen in vergelijking met andere fotowedstrijden opmerkelijk kan worden ge noemd, maar ook het peil van de ingezonden foto's was van lofwaardig gehalte. De bedoeling van de prijsvraag was natuurlijk in de eerste plaats de propaganda voor het Koningin Wilhelminafonds te stimuleren, maar daarnaast bestond toch ook het oogmerk om tot een artistiek en fototechnisch verantwoorde serie prent briefkaarten van Heestede te komen. De zes bekroonde foto's zullen namelijk straks in een mapje tegen een gulden ten bate van de kankerbestrijding ver krijgbaar worden gesteld. Vandaar ook, dat de jury het „Heemsteedse element" soms zwaarder heeft laten wegen dan het technische. In de kopgroep van de eerste vier prijzen was het kwaliteitsverschil zo gering, dat de jury tot een puntenbeoordeling moest overgaan om de rangorde te bepalen. De Heemstede naren bleken onder de prijswinnaars ver in de meerderheid te zijn, hetgeen niemand behoeft te verwonderen, want zij weten de meest fotogenieke plekjes het best te vinden. Alje ingezonden foto's zullen v?tn Vrij dag 28 October tot en met Woehsdag 2 November worden geëxposeerd in de foyer van het Minerva Theater, welke tentoon stelling dan dagelijks van 1012, 25 en 's avonds van 711 uur geopend zal zijn. Hieraan wordt onder leiding van de heren L. J. Veen en architect D. Dondorp tevens een historische tentoonstelling verbonden, waarvoor een keuze zal worden gemaakt uit de vele oude tekeningen, gravures en opgegraven voorwerpen die zich in het Heemsteeds archief bevinden, of in het be zit zijn van particulieren en die uiteraard alle betrekking hebben op de geschiede nis van Heemstede. Daarnaast ligt het in de bedoeling deze expositie 's morgens te laten bezoeken door de leerlingen van de Heemsteedse scholen, waarvoor de heer J. Waldkötter zich reeds met de deskundige rondleiding heeft willen belasten. Bij de officiële ope ning van de tentoonstelling, die is vast gesteld op Donderdagavond 27 October, zullen tevens de prijzen aan de gelukkige winnaars worden uitgereikt. Ten einde het bezoek aan deze expositie zoveel mogelijk te stimuleren, heeft het afdelingsbestuur van het KWF nog verschillende attracties in voorbereiding. De jury, bestaande uit mr. A. G. A. rid der van Rappard, burgemeester van Heem stede; de heer L. J. Veen, chef van het archief te Heemstede; Dick Boer, directeur van de N.V. „Focus" te Haarlem; de heer J. A. Heupers, lid van het hoofdbestuur van de Nederlandse Bond van Fotohande laren; drs. A. J. Lohr, fotograaf en me vrouw L. A. Timmers-Straatsma, secre taresse van de afdeling Heemstede van het SOLIST AAN DE GALG! Het zetfoutenduiveltje heeft het giste ren in mijn verslag over de slotavond van de Muziekweek Haarlem zo bont gemaakt, dat ik het nodig acht het enerzijds te kapittelen en anderzijds dank te zeggen voor de gezonde lachbui die het mij be zorgde. In mijn recensie over de „Ballade der gehangenen" op tekst van Frangois Villon, met muziek van Sas Bunge, kon men in de krant lezen dat „de dichter zich zelf reeds als solist aan de galg meende te zien". Er had betreffende de lugubere derde strofe van de ballade moeten staan: „Waar de dichter zichzelf reeds als skelet aan 3e gal'g ïneende te zien". Met de strop .aan de nek pu Villon als „solist" al heel weihïg succes hebben kunnen behalen. Trouwens het idee om solisten op te kno pen lijkt mij toch wat al te erg. Eerlijk, zo wreedaardig zijn wij niet. JOS DE KLERK Deze suggestieve opname maakte J. G. Knijnenburg uit Heemstede op een nevelige morgen van de Havenstraat uit. Hij won er de tweede prijs mee. Het aloude instituut der „Wiener San gerknaben" dat zich uiteraard steeds vernieuwt en toch altijd zichzelf blijft krachtens een sterke traditie maakte Maandagavond zijn opwachting in de Haar lemse Concertzaal, die dit keer niet, zoals meestal het geval is, volledig bezet was. Misschien is dit wel te wijten aan de con currentie van namaak Wiener Sangerkna ben en overvoering van het genre. Wat er van zij, de authentieke groep, die er zich op kan beroemen meer dan vier eeuwen koorzangcultuur te vertegenwoordigen en behalve vele musici van betekenis een groot en sympathiek componist als Franz Schubert aan de wereld te hebben geschon ken, toonde onder leiding van zijn jonge dirigent Gerhard Track op velerlei gebied zijn oude reputatie gestand te kunnen doen. Het programma bestond uit een reeks geestelijke en een andere van profane koorwerken, alsmede uit de opvoering van een zangspel, waarin muziek van Schu bert verwerkt was en dat, spelend in het Wiener Convict, het internaat der Sanger knaben, Schubert zelf tot hoofdpersonage had. In de geestelijke motetten van G. Ga- brieli, Vittoria, Palestrina en Brahms was veel moois te horen, vooral wanneer de knapen „Sotto voce" zongen. Bijzonder fraai was het solistisch driestemmig „ver set" in een responsorium van Vittoria op de tekst „waakt en bidt, opdat gij niet in verzoeking valt". De rasmuzikaliteit van de knapen openbaarde zich ook vooral in de rhythmiek van Palestrina's jubilante Paasmotet „Ascendit Deus". Een compliment verdiende het solisten kwartet in het „Regina cceli" van Brahms en fraaie solozang hoorde men in een la- tijnse Kerstzang van Ritter von Herbeck. Enkele liederen in de volkstoon alsmede de onvermijdelijke „Mooie blauwe Donau" tintelden van levenslust, bij alle raffine ment van samenzang en stemtechniek. De doorgecomponeerde grappige operette „Franz Schuberts vrolijke streken" bracht, behalve het koor van Hofsangerknaben, acht figuren op de planken die werkelijk met de geschiedenis van het Convict in Schuberts tijd te maken hebben gehad. De twee knapen, die als meisjes verkleed, hun muziekonderwijzer Ruzicka een poets bak ten en die de Sagerknaben Stadler en Nes- brag (de later populaire auteur van Ween- se kluchtspelen voorstelden), wisten zich vocaal en qua spel bijzonder te onderschei den. Doch trouwens al de knapen, twintig in getal, toonden hun bijzondere aanleg voor het bedrijf op de toneelplanken. Voor al het samenspel van het koor was op merkelijk om zijn vlotte natuurlijkheid. Als dank voor het geestdriftige applaus kreeg het publiek nog een populair num mertje, een soort afzakkertje. Toen was men in eens op mijlen afstands van Pa lestrina, Mozart en Schubert. JOS DE KLERK Maandagmorgen om elf uur maakte een vierenzestigjarige Hagenaar op zijn brom fiets een tochtje door Aerdenhout. Hij reed op de Oosterduinweg en achter hem volgde een auto. Gereden werd in Noordelijke richting en bij de Rijnegomlaan gaf hij richting aan rechts af te willen. Hij keerde echter, vermoedelijk om dezelfde weg terug te keren. De Hagenaar botste toen tegen de auto. Hij is met een hersenschudding in het Marine-hospitaal te Overveen opgenomen. Maandag vierde de heer G. Straathof, directeur van het Katholieke Midden standsbureau te Haarlem en bestuurslid van de afdeling Haarlem van het Liefde werk Oud Papier, zijn zeventigste verjaar dag. Des middags kreeg hij o.a. bezoek van de heer F. M. Heerkens Thijssen, voorzitter van het Liefdewerk Oud Papier, die de ja rige de pauselijke onderscheiding Pro Ec clesia et Pontifice overhandigde. Het officiële afscheid van de heer R. Verbeek die op 1 October als economisch directeur der Provinciale Ziekenhuizen in Noordholland, met pensioen gaat, zal Vrij dag 30 September in het provinciaal zie kenhuis te Santpoort om half drie des mid dags gevierd worden met een bijeenkomst. Daarop aansluitend volgt de receptie. In de autoplaatwerkerij van de heer P. Bakker aan de Kennemerstraat 62 in Haar lem hebben drie mannen zich gedurende twee maanden bezig gehouden met een karwei, dat zij als aangenomen werk be gonnen, maar dat na enkele dagen al ver anderde in een liefhebberij, waaraan zij ook in hun vrije tijd vele uren besteedden. Acht iveken geleden kreeg de heer Bak ker namelijk van een fabrikant van uur werken de opdracht om een miniatuur locomotief te maken, die kon rijden, over voldoende trekkracht beschikte en die ver der in alle opzichten op een echte loco motief moest lijken. Een model of voor beelden had die opdrachtgever niet en de heer Bakker moest maar zien hoe hij het voor elkaar kreeg. In de werkplaats aan de Kennemerstraat is de heer Bakker toen ernstig gaan naden ken, hij toonde opeens meer belangstelling in de Nederlandse Spoorwegen en boven dien kreeg hij de beschikking over enkele kinderboekjes, waarin allerlei locomotief jes te kust en te keur als model afgebeeld stonden. Met die boekjes in de buurt is de heer Bakker toen met zijn personeel aan het werk gegaan en naarmate de oude jeep, die als het inwendige van de Jumbo moest dienen, veranderde kregen de mannen er meer plezier in. Voor hen bestond op het werk alleen nog maar de locomotief, steeds kwam er meer tekening in het voertuigje en vanmorgen was het dan eindelijk zo ver dat het wagentje, met de trotse bouwer aan het stuur en nagekeken door de andere werklieden, een ritje kon gaan maken. Dat ging uitstekend en onderweg had het kar retje bovendien grote belangstelling. Te recht overigens, want het namaak-trekker- tje lijkt in alle onderdelen op een echte lo comotief en zou zo uit een tekenfilmpje van Walt Disney kunnen zijn weggereden. Behalve een kolossale pijp bezit de loc. prachtig glimmende koperen k doppen en leidingen, een ruime cabine en vier stevige bumpers. Het achterste gedeelte van het wagentje is bestemd voor de kolen en is daarom geheel volgeladen met echte Do- netz-anthraciet. In een gezellig gangetje schoof de loco motief vanmorgen dus door Haarlem, maar lang zal men dit wagentje niet meer kunnen bewonderen. Donderdag worden er namelijk Belgische nummerborden op bevestigd en dan tuft de jeep-locomotief naar België om dienst te doen als trekker van een rijdende poppenkast. En tegelij kertijd is voor de mannen in de werkplaats het troetelkind voor goed verdwenen. Zij zullen zich weer bezig moeten houden met het ernstiger werk en zij zullen zich onge twijfeld voelen als kinderen, die afstand moesten doen van hun mooiste stuk speel goed, hetgeen eigenlijk wel een beetje ver drietig is. 5

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 9