nette LEERLING-VERKOOPSTERS Vogelzang ENIGE MEISJES Ria en Elias Drie avonden zomers toneel jonge vrouwel. bediende Zotternij van de Haagse Comedie „Mijnheer Gillie" „Moord en doodslag" „Pas op! Kijk niet om" Dr. Kortenhorst met vacantie nette jongen REIZIGER directie-secretaresse Winterdienstregeiing HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT West-Brabantse suiker fabrieken gaan 980 millioen kilo bieten verwerken Accoord over het komend overleg in Genève Nationalistische Chinezen beschoten Noors schip Indonesisch-Nederlands contact over West-Irian Ontvoerde baby terecht en gezond in Californië Scheepvaart ongem. kamer 35 jr bestaande SIGARENZAAK te koop aangeb. ADVERTEERT f!X DIT READ 51 FLINK JONG MEISJE Huis met afzonderlijk opgaande bovenwoning Flinke Magazijnbediende gevraagd Joh. Enschedé en Zonen Grafische Inrichting N.V. HAARLEM KLOKHUISPLEIN 5 VROOM DREE^IAMV 2.98 De naam RIA en ELIAS staat op de kraam. U ziet er beter mee WOENSDAG 28 SEPTEMBER 1955 Vorige week heb ik in Amsterdam drie toneelvoorstellingen gezien, allemaal zo merse voorspelen van het binnenkort in alle ernst en degelijkheid beginnende sei zoen. Ik zal daar thans in chronologische volgorde verslag van uitbrengen, hetgeen het voordeel heeft dat het aardigste tot het laatste blijft bewaard. De Toneelvereniging heeft deze maand domicilie in het Centraal Theater in de Amstelstraat gekozen en vertoont daar „Mijnheer Gillie" van James Bridie (pseu doniem voor dr. Osborne Henry Mavor, hoogleraar in de geneeskunde, die in 1951 overleed). Sinds „Daphne Laureole" door het A.T.G. is er van deze Schotse Shaw, zoals men de auteur in de handboeken van het Engelse toneel pleegt te noemen, in ons land geen stuk meer voor het voet licht gebracht, misschien ten onrechte. Of regisseur A. Defresne dit spel in twee episoden heeft vertaald en bewerkt uit eerbied of bewondering voor deze schrij ver kan ik niet beoordelen. Waarschijnlijk zal de overweging, dat de titelrol zo uiter mate geschikt is voor de in de uitbeelding van dergelijke eigenaardige figuren excel lerende Frits van Dijk, wel de doorslag hebben gegeven. In ieder geval dankt men aan deze begaafde acteur het meeste van het genoegen, dat er te beleven valt bij een opvoering, die overigens geenszins ideaal mag heten. Het stuk is zeker niet representatief voor Bridie, die inderdaad met Shaw de voor liefde tot argumenteren gemeen had. Men herkent hem er wel in, maar de flonkering van zijn scherpe geest doet matter aan dan men gewend is. Het meest kenmerkende is de romantische sentimentaliteit als be geleidingsverschijnsel van een vrij vinnige critische instelling jegens de mens en zijn manier van leven. Een bewogen dramati sche handeling moet men bij hem niet zoeken. Zijn hoofdfiguren zijn vaak dro merige typen, die zichzelf gelijk blijven, getekend met kleine karakteristieke trek ken. Zo is mijnheer Gillie een in een nederige leraarsbetrekking gestrande kun stenaar, die zijn onbevredigde scheppings drang uitviert door het ontdekken en aan moedigen van talent in jonge mensen, die hij wil bevrijden uit de benauwenis van het mijnwerkersbestaan. Hij is echter een onpractisch mens, niet op de hoogte van zijn tijd. Van de meeste van zijn discipelen is dan ook niet veel terecht gekomen. Tom Donnelly, die een veelbelovend toneelstuk heeft geschreven, belooft een uitzondering te worden. Mijnheer Gillie geeft hem in rotsvast vertrouwen introducties voor Lon den mee en ziet: hij slaagt boven iedere verwachting, niet echter op de door zijn meester gedroomde wijze, maar door ver loochening van zijn artistieke idealen en menselijke waardigheid. Voor laatstge noemde, die intussen zijn baan en zijn woning is kwijtgeraakt, betekent deze teleurstelling de genadeslag. Het stuk speelt na zijn dood: men ziet twee beelden uit zijn leven ter voorlichting van een als schimmen in de sterfkamer zitting houdende rechter en procureur van een soort hemels gerecht een eigenaar dige manier van doen, die door Bridie echter ook gevolgd werd bij het schrijven van zijn autobiografie. Ondanks de mar kante creatie door Frits van Dijk krijgt men weinig gelegenheid tot het koesteren van medegevoel door het ontbreken van tegenspelers van formaat. Bé Schenk bracht als mevrouw Gillie, een moeilijke rol, nog wel sfeer. Het optreden van Cor van Rijn als Tom was vlak, onbeduidend en amateuristisch. Anita Menist leek mij, hoewel niet onverdienstelijk, niet de aan gewezen actrice voor de rol van diens zakelijk ingestelde vrouw. Hans van Meer- ten liet een goed cliché van een hypocriete, temerige dominee zien en Ferd. Sterneberg maakte van de verlopen dokter een gewone dronkaard uit een plattelandscomedie van Fabricius zodat er al met al van de tegenstellingen tussen de mensen en hun mogelijkheden niet veel overbleef. Het Rotterdams Toneel thans onder de vierhoofdige leiding van Bob de Lange, Jan Teulings, Ton Lutz en Hans Tobi heeft onder regie van laatstgenoemde een plezierige opvoering van de griezelklucht ..Moord en doodslag" (Meet a body) van Frank Launder en Sidney Gilliat in de votte vertaling van Gerard Rekers gegeven. Het heeft geen enkele zin en het zou trouwens tegen de traditie indruisen om de inhoud van deze nonsensikale thriller na te vertellen, te minder omdat deze ge heel bestaat uit beproefde, zij het opnieuw gearrangeerde effecten, die men al uit tien tallen soortgelijke niemendalletjes kent. Die indruk van het bekende wordt nog versterkt door allerlei handige preparaties: iedereen weet dat er een bezem uit de kast zal vallen en een lijk in de piano zit, maar daardoor treft de schok bij de ontdekking des te meer. Men wordt al direct tot een stemming van aangename verwachting geprikkeld door de zotte persiflage van een nieuws lezer door Peter Holland, die dit onuit staanbare, nuchtere en betweterig doceren de type temidden van alle dwaze verwik kelingen star en stug weet vol te houden. In frisse vaart wisselen spanning en hila riteit elkaar af. Het toppunt van gemengde dwaasheid wordt bereikt tijdens een uit zinnige vechtpartij tussen de uit curieus idealisme handelende misdadiger en de zichzelf maar al te gewillig tot detective gepromoveerd hebbende reiziger in stof zuigers. In deze laatste hoedanigheid ver rast Ton van Duinhoven met voorbeeldig, fantasierijk en technisch beheerst comedie- spel van prima kwaliteit. Zo welbespraakt als hij is bij de aanprijzing van zijn tove- Op 3 October beginnen de West-Bra bantse boeren hun bieten te leveren aan de drie fabrieken van de Verenigde Coöpera tieve Suikerfabrieken te Dinteloord, Roo sendaal en Zevenbergen en aan de fabriek van de Centrale Suiker Maatschappij te Steenbergen. Drie a vier dagen daarna begint de sui kercampagne, welke aan ruim 2500 arbei ders tot ongeveer Kerstmis werk zal ver schaffen. Het totaal aantal te verwerken bieten is minder dan vorig jaar. De V.C.S.-fabrieken nemen 850.000.000 kg. bieten voor hun re kening. Vorig jaar verwerkten de V.C.S.- fabrieken 900.000.000 kg. bieten. De fabriek van de C.S.M. te Steenbergen krijgt onge veer evenveel aLs vorig jaar, 130.000.000 kg. naars voor het tapijt, zo gemakkelijk laat zijn romantische verbeelding zich overha len naar het magische gebied der absurd- lijkende veronderstellingen, waar hij na tuurlijk altijd gelijk krijgt. Uiteraard staat dit allemaal in de tekst, doch Ton van Duinhoven weet eruit te halen wat erin zit en zulks met voortvarendheid kenbaar te maken zonder een ogenblik de eenmaal gewekte sympathie te verspelen. Een kos telijke rol, waarbij hij hartveroverend tegenspel van Ann Hasekamp ondervindt. Ook de andere rollen zijn trouwens goed bezet. De mannen hebben de beste kansen en profiteren daarvan: Wim van den Brink, Wim Grelinger, Willy Ruys, Steye van Brandenburg en Adolf Rijkens, in betrek kelijk willekeurige volgorde, door Marian ne van Waveren, Eugénie van Nievelt en Ria Vroemen bijgestaan. Het is pretentie loos amusement. In dit werk valt niet één diepere gedachte of kunstzinnige bedoeling te onderkennen, aldus het programma. Maar het wordt geboden in uitmuntende navolging van de stijl van Cor Ruys, die de geestelijke vader van dit gezelschap is geweest. Hoezeer het publiek soms behoefte heeft aan uitbundige dwaasheid en deze weet te waarderen bleek bij de vertoning van „Pas op! Kijk niet omdoor de Haagse Co medie in de zo goed als uitverkochte Am sterdamse Stadsschouwburg, die met zoveel hartelijk en zulk langdurig applaus werd beloond, dat er eerst nog allerlei bisserin gen moesten volgen voor de spelers hun kleedkamers konden opzoeken en de be zoekers de zaal verlieten om bij een kopje koffie of een alcoholische versnapering aan de napret te beginnen. Na „Waarom jok je, chérie?" en „Het ministerie is be ledigd" vormt dit muzikale blijspel van Dorothy Reynolds en Julian Slade, respec tievelijk voor tekst en muziek verant woordelijk, een verrassende climax. De oorspronkelijke titel luidt „Salad Days" en daarmee wordt de korte periode aange duid tussen de laatste universiteitsdagen en het moment, waarop de kille maat schappij de afgestudeerde komt opeisen. Voor zover men van een inhoud kan spreken, past deze dan ook qua luchtige stemming precies bij wat het gezelschap met een dergelijk divertissement bij wijze van overgang tussen zorgeloze zomer en wezenlijk winterwerk beoogt. Voor de geroutineerde krachten is al dit zingen en dansen in dienst van de lichte muze een soort geprolongeerde vacantie, een vorm van warmlopen voor de zware inspanning, die te wachten staat. Voor de jongste generatie, pas van de Toneelschool, is het een oefening van onschatbare waarde in het zich vrijmoedig en bewust spelen derwijze leren bewegen op het toneel. Eigenlijk is het jammer, dat een dergelijk feestelijk amusement maar zo kort op het répertoire blijft. Waarom zouden wij, nu een groot deel van de zomer met cultuur wordt volgestouwd, niet eens midden in de winter zo'n lichtvaardig loopje met de artistiekdoenerij mogen nemen? Hoe dan ook, deze cabaret-revue, waar een rode draad doorheen slingert om de dwaze ver zinsels bijeen te houden, vormt een tijdver drijf met voldoende waarachtige humor om de geest tot verhoogde levendigheid te sti muleren. Het gaat allemaal om een Victo riaanse piano met het onweerstaanbare vermogen om iedereen aan het dansen te brengen, van bisschop tot brigadier en van dienstmaagd tot diplomaat een antiek instrument op wielen tot verhoging dei- levensvreugde. Myra Ward en Luc Lutz zijn in deze schaamteloze sentimentele scherts de ge wezen studenten, die trouwen om verliefd op elkaar te worden. Het is een lieve lust om dit zwierige tweetal bezig te zien en te horen. Een vleugje parodie maakt ruim schoots goed wat zij missen voor de uit oefening van het emplooi van vaudeville- artisten. De andere medewerkenden ver vullen allemaal vier of vijf rollen, zodat het onmogelijk is om ieders aandeel in de meeslepende vrolijkheid te bespreken. Laat ik een paar van de dolste scènes noemen: het duet in het politiebureau, de solo van Gijsbert Tersteeg in de nachtclub, de ridicule modeshow waarin Coen Flink zowaar zijn vorige creaties nog weet te overtreffen, de persiflage op een schoon heidsbehandeling in een kapsalon door Hetty Blok en Enny Meunier, twee andere sterren van deze vertoning. De parodisti sche vermogens van de eerste, die hier als gast medewerkt, zijn iedere deelnemer aan het uitgaansleven of radioluisteraar vol doende bekend, maar dat de laatstge noemde zowel pantomisch als vocaal zoveel pijlen op haar boog heeft, kwam als een extra verrassing. Van de anderen moeten dan nog Marie de Booy, Pieter Lutz en Bas ten Batenburg met bijzonder genoegen worden vermeld. Cees Laseur heeft deze melodieuze revue onverbeterlijk in scène gezet, Albert Mol regelde alle dansen en capriolen, Wil van Hartingsveldt en Ab van Düren verzorgden de muzikale begeleiding. Een afzonderlijk compliment voor de snedige vertaling door Alfred Pleiter mag zeker niet ontbreken. „Pas op! Kijk niet om...." wordt Zon dag in Haarlem vertoond. Dilettantisme, zoals mijn vriend Elias in „Elseviers Week blad" beweert? Ooh ja, ten dele misschien wel. Men moet het als een vrolijk avondje beschouwen. DAVID KONING (Van onze parlementaire redacteur) De voorzitter van de Tweede Kamer, dr. L. G. Kortenhorst, die gewoonlijk 's zomers vacantie pleegt te nemen, heeft dit dit jaar niet gedaan doordat hij druk doende is ge weest met het schrijven van het boek over onze parlementaire geschiedenis een voorzetting van Van Weideren Ren- gers met name het gedeelte dat loopt over 1945—1946. Thans is dr. Kortenhorst met zijn vrouw van vacantie gaan genieten in Spanje. Op 21 October zal hij terug zijn. Dit brengt onder meer met zich mee dat hij op 4 Oc tober, wanneer voor de tweede keer de stemming over het amendement-Stokman op de wet tot regeling van het kleuter onderwijs (mogelijkheid tot het ontslaan van een kleuterleidster die in het huwelijk treedt) plaats heeft, omdat de vorige week de stemmen hebben gestaakt, afwezig zal zijn. Zonder dat dit met stelligheid te zeg gen valt ziet het er op grond van ver schillende berekeningen naar uit, dat het amendement op 4 October geen meerder heid zal halen. Zelfs indien de stemmen opnieuw zouden staken zou dit ingevolge het Reglement van Orde betekenen dat het amendement verworpen is. NEW YORK Reuter/AFP). De drie Westelijke ministers van Buitenlandse Za ken en hun Russische collega, Molotov, zijn het aan een diner te New York eens ge worden over de gang van zaken op de aanstaande conferentie te Genève. De vier ministers kwamen overeen, dat het alge mene secretariaat zal worden toever trouwd aan een Rus en dat de in Juli op gestelde instructie van de regeringsleiders aan de ministers als agenda zal worden beschouwd: Eenmaking van Duitsland en de Europese veiligheid; ontwapening en de betrekkingen tussen Oost en West. In ambtelijke kringen te New York werd vernomen, dat de drie Westelijke mi nisters onderling Dulles (V.S.), Eden (Groot-Brittannië) en Pinay (Frankrijk) in één dag tot volledige overeenstem ming zijn gekomen. Vandaag zullen zij hun standpunten be spreken met hun West-Duitse collega, Von Brentano die, naar verwacht wordt, een aantal bezwaren tegen hun plannen zal inbrengen. Twee doden, twee gewonden HONGKONG (Reuter). Twee „Thun- derjef-straaljagers der Chinese nationa listische luchtmacht hebben het Noorse vrachtschip „Hoi Houw" (3.394 ton), toen dit ten Zuid-Oosten van Swatow lag te wachten om een loods aan boord te ne men, met boordwapens beschoten. Twee Chinezen, een passagier en een steward - die bezig was een bad te nemen - werden gedood. De Noorse gezagvoerder en de vierde machinist werden gewond. Plet schip dat door meer dan twee hon derd kogels werd getroffen voer terug naar Swatow, waar de lijken der beide Chinezen aan wal werden gebracht en de passagiers het schip verlieten. Vervolgens zette het koers naar Hongkong. OFFICIëLE PUBLICATIE OPKOMST EERSTE OEFENING Ten behoeve van de dienstplichtigen, die op 29 Sept. a.s. voor eerste oefening onder de wapenen komen, worden enkele extra treinen ingelegd. Genoemde dienstplichti gen moeten van deze extra-treinen ge bruik maken en daartoe op een zodanig tijdstip van hun woonplaats vertrekken, dat zij op het betreffende station aansluiting hebben op de voor hen bestemde trein. De dienstplichtigen, die, in verband met hun plaats van bestemming geen gebruik kun nen maken van één der hierna genoemde extra treinen, moeten ingevolge hun last geving reizen met de eerste reisgelegen heid na 06.59 uur. Er moet als volgt wor den gereisd: 1. Van N.holland, Den Haag en omgeving met bestemming Bergen op Zoom en Os- sendrecht met de extra-trein: Amsterdam CS v. 08.54. Haarlem v. 09.12, Bergen op Zoom a. 11.30. 2. Van Leiden en omgeving en Rotterdam en omgeving met bestemming Bergen op Zoom en Ossendrecht met de extra-trein: Leiden v. 09.00, Rotterdam CS v. 09.33, Rot terdam Z. v. 09.43, Dordrecht v. 10.03, Roo sendaal v. 10.40, Bergen op Zoom a. 10.56. 3. Van Rotterdam en Dordrecht en om geving met bestemming Breda, Tilburg, Venlo. Roermond, Maastricht en Vught met de extra-trein: Rotterdam CS v. 08.45, Rot terdam Z. v. 08.55, Dordrecht v. 09.30, Breda a. 09.55, Gilze R. v. 10.08, Tilburg a. 10.17, Boxtel, a. 10.37, Eindhoven a. 10.55. ,,D.e dienstplichtigen met bestemming Vught moeten te Boxtel overstappen op de trein van de normale dienstregeling. De hun ver strekte vervoerbewijzen zijn geldig via de ze route. De dienstplichtigen met bestemming Ven lo, Roermond en Maastricht moeten van Eindhoven af doorreizen met treinen van de normale dienstregeling. 4. Van het Noorden en centrum des lands met bestemming Bergen op Zoom, Breda, Amsterdam, Apeldoorn, Ede, Tilburg, Amersfoort, Venlo, Roermond, Maastricht, Schoonhoven, Vught en Ossendrecht met de volgende extra-treinen: a. Leeuwarden v. 08.20, Heerenveen v. 08.45. Steenwijk v. 09.05, Meppel v. 09.36, Zwolle v. 10.15. Amersfoort v. 11.20. Utrecht CS v. 11.45, 's-Hertogenbosch v. 12.29, Vught a. 12.35. b. Groningen v. 08.42, Assen v. 09.06, Zwol le v. 10.05, Amersfoort v. 11.00, Utrecht CS v. 11.26, 's-Hertogenbosch v. 12.21, Tilburg a. 12.43, Breda a. 13.08, Roosendaal a. 13.32, Bergen op Zoom a. 13.51. c. Zwolle v. 10.08, Deventer v. 10.33, Zut- phen v. 10.49, Dieren d v. 11.01. Arnhem v. 11.21, Nijmegen v. 11.44, Blerick v. 12.34, Venlo a. 12.18, Roermond a. 13.03. Van de richting Leeuwarden met bestemming Til burg, Breda, Bergen op Zoom en Ossen drecht te Zwolle overstappen op de extra- trein uit Groningen: Zwolle v. 10.05 en met bestemming Ede, Venlo, Roermond en Maastricht op de extra trein: Zwolle v. 10.08. Van de richting Groningen met be stemming Vught te Zwolle overstappen op de extra-trein uit Leeuwarden: Zwolle v. 10.15 en met. bestemming Ede, Venlo, Roer mond en Maastricht op de extra-trein: Zwolle v. 10.08. Met bestemming Amster dam te Amersfoort overstappen op de treinen van de normale dienstregeling. 5. Van het Oosten des lands met bestem ming Vught, Tilburg, Breda, Bergen op Zoom en Ossendrecht met de extra-trein: Nijmegen v. 09.49, 's-Hertogenbosch v. 10.30, Tilburg a. 10.50, Gilze R. v. 11.04, Breda a. 11.14, Roosendaal v. 11.37, Bergen op Zoom a. 11.51 en met bestemming Venlo, Roer mond en Maastricht met de extra-trein: Nijmegen v. 11.44. De dienstplichtigen uit Enschedé moeten via Deventer reizen: En schedé v. 07.04. De vervoerbewijzen van deze dienstplichtigen zijn geldig over deze langere route. NEW YORK (United Press) De nieuwe Indonesische minister van Buitenlandse Zaken dr. Anak Agung Gde Agung heeft een reeks besprekingen met UNO-afgevaar- digden en autoriteiten gevoerd om de ban den tussen Indonesië en het Westen nauwer aan te halen. Hij sprak met de Amerikaan Lodge, met minister Luns, met de Austra lische minister van Buitenlandse Zaken Casey, met leden van de Canadese delega tie en nog anderen. De minister gebruikte de lunch met president Maza (Chili) van de Assemblée. Noch de Indonesische minister, noch de diplomaten met wie hij sprak wensten iets over de gevoerde besprekingen los te laten. De algemene indrukken waren echter de volgende: Indonesië poogt met Nederland een grondslag voor een schikking over Nieuw- Guinea te vinden, en tot bespreking van de geschillen tussen Nederland en Indonesië in het algemeen te geraken. Ook zou hij zich de verbetering van de betrekkingen tussen Indonesië en de Westelijke landen ten doel stellen. Volgens waarnemers wenst Indonesië alles te doen om de gunstiger atmosfeer tussen Djakarta en Den Haag te bewaren, doch tegelijkertijd de eis op West-Irian vast te houden. STOCKTON (United Press) De twin tigjarige vrouw van een uitgever van een Filipino-krant in Stockton (Californië) Betty Jean Benedito, heeft vandaag een baby overhandigd aan een Rooms-Katho- lieke geestelijke die zij volgens haar zeg gen uit het Mount Zion-ziekenhuis in San Francisco had weggenomen. De vader van de vermiste baby in San Francisco, dr. Sanford Marcus heeft zich naar Stockton begeven om het kind te identificeren. TURPIN Archie Moore, wereldkam pioen in het halfzwaargewicht, zal op 10 Januari in Londen zijn titel verdedigen te gen de Brit Randolph Turpin. Turpin is halfzwaargewichtkampioen van Groot Brit- tamnië en het Britse rijk en oud-wereldkam- pioen middengewicht. Ampenan, 27 te New York. Amstelkroon, pas. 27 Miami n. Amsterdam. Arkeldijk, 27 v. Rotterdam n. New York. Albireo, 29 Montevideo verw. Alcyone. 27 v. Basrah n. Bandarshapur. Askot, 27 te Algiers. Argos, 27 v. Calamata n. Malaga. Atje Ray S, 10 Oct. Rotterdam verwacht. Beninkust, 27 te Rotterdam. Boschfontein, 27 te Antwerpen. Bandjermasin. 27 Surabaja verw. Borneo, 27 rede Belawan. Banka, pass. 27 Perim n. Suez. Boskoop, 27 te Pisco. Caltex Nederland, pass. 27 Algiers n. Sidor.. Cradle of Liberty, 26 m. W. Kp. St. Vincent Crania, 27 bij Galapagos Arch. verw. n. Curasao Caltex Pernis, 27 te Rotterdam. Dorestad, 27 te Montevideo. Delft, verm. 27 v. Cristobal n. Santiago de Cuba Eos, 27 Saloniki. Eemdijk, 27 v. Vlissingen n. Havana. Farmsum, 24 v. Port Said n. Londen. Fairsea, 27 Malta gepass n. Port Said. Gadila, 27 v. Singapore n. Yokohama. Groote Beer, 27 v. Le Havre n. Halifax. Ganymedes, verm. 27 v. Ciudad Bolivar naar Mackenzie. Guineekust, 27 te Amsterdam. Hydra, 28 te Willemstad. Hecuba, 27 te Santiago de Cuba. Hera, 27 te Bremen. Indrapoera, 27 v. Aden n. Port Said. Joh. v. Oldenbarnevelt, 27 te Amsterdam. Jagersfontein, 27 te Antwerpen Jason, 27 v. Amsterdam op proefvaart. Kertosono. 27 v. Nacala n. Mombasa. Kalydon, 27 v. Sydney n. Miri. Krebsia, 27 v. Punta Cardon n. Heysham. Loenerkerk. 27 te Bombay. Leersum, 27 te Galveston. Lieve Vrouwekerk, 27 v. Antwerpen n. Londen Laertes, 27 v. Birkenhead n. Amsterdam. Lemsterkerk, pass. 27 Gibraltar n. Port Said Maureen, 27 te Bcira. Modjokerto, pass. 27 Finisterre n. Rotterdam. Moordrecht, pass. 27 Aden n. Rotterdam. Mijdrecht, 28 te Pto la Cruz. Minjak, 27 v. Madjene n. Balikpapan. Mataram, 27 Makassar. Musi. 27 te Palembang. Molenkerk, 27 te Aden. Macoma, pass. 27 Algiers n. Port Said. Murena, 27 200 m. ZÓ. Perth. Noordam, 27 te Rotterdam. Notos, 26 60 m. NO. Kp. Vilano. Nieuw Amsterdam, 27 v. New York n. Rotterdam Oranje, 27 v. Colombo n. Suez. Ouwerkerk, pass. 27 Malta n. Port Said. Oranjefontein, 26 180 m. Z.t.W. Finisterre. Osiris, 27 te Curagao. Oranjestad, 27 v. Aruba n. Curagao. Poelau Laut, pass. 27 Gibraltar n. Amsterdam Prins Fred. Willem, 27 te Le Havre. Prambanan, 27 Samarinda. Prins Alexander, pass. 27 Belle Isle n. Montreal Rotti, 27 te Genua. Rijnkerk. 27 v. Port Said n. Genua. Rotula, 30 Curagao. verw. Rondo, 27 v. Vizagapatam n. Colombo. Statue of Liberty, pass. 27 Gibraltar n. Phila delphia. Salatiga, 27 te Penang. Sirrah, 27 te Melbourne. Stad Amsterdam, 27 te Gourock. Sarangan, pass. 27 Kp. Finisterre n. Bona. Sarpedon, 27 Kingston verw. Stanvac Djirak, nacht 26-27 te Telokanson. Sibajak, 27 v. Aden n. Fremantle. Stad Alkmaar, 27 v. St. John n. Newport Mon Stad Rotterdam, 28 te Monrovia. Stentor, 28 te Barbados. Tjibantjet, 27 Singapore. Taria, 27 bij Azoren verw. Titus. 27 te Malta. Tjiwangi, 27 te Hongkong. Themisto, pass. 27 Anticosti eil. n. Belfast. Tjitjalengka, 27 te Santos. Trajanus, 27 v. St. Vincent n. Grenada. Triton, 27 te Pto la Cruz. Teiresais, pass. 27 Gibraltar n. Nederland verm. naar Amsterdam. Van Waerwijck, 27 te Mahe Seychellen eil. Van Linschoten, 27 te Conakry. Waterman, 27 v. Tj. Priok n. Aden. W. Alton Jones, 26 560 m. NO. Bermuda. Weltevreden, 27 v. Port Soedan n. Suez. Zijpenberg. 24 v. Narvik n. Bagnoli. KLEINE VAART Aries, 26 v. Munksund te Amsterdam. Albergen, verm. 27 v. Abo n. Hamina. Arnoudspolder, 28 v. Oporto te Guernsey verw. Audacia, 27 v. Amsterdam n. Rotterdam. Auriga, pass. 27 Brunsbüttel n. Antw. Aardenburgh, pass. 27 Vlissingen n. Stockholm Att S, 29 v. Swansea te Velsen verw. Beekbergen, verm. 27 v. Rotterdam n. Plymouth Bergslngel, 28 v. Esbjerg te Cardiff verw. Batavier I, pass. 27 Kp. Vilano n. Casablanca. Bill S, verm. 28 v. Swansea n. Amsterdam. Brem, 27 v. Antw n. Oporto, Bab T, 24 te Ranwik. Castor, 24 v. Stroo n. Ipswich. Deni, 28 v. Frederikshavn te Poole verw. De Ruyter, pass. 27 Vlissingen n. Gent. Duiveland, 27 v. Leith n. Grangemouth. Elizabeth Roorda, pass. 27 Goeree n. Antw. Erasmus, 27 v. Newcastle te Herrang verw. Escaut, 27 v. Rouaan te Antwerpen. Flevo B. 24 v. Gefle. Fraternité, 26 v. Boston n. Hobre. Gefle, 3 v. Hernosand te Parijs verw. Geziena Hendrika, 27 v. Rotterdam n. Esbjerg. Glory, 27 v. Amsterdam n. Warnemuende. Gazelle .pass. 26 Vlissingen n. Gent. Gerry S, verm. 26 v Swansea n. Amstredam. Hoc Vinces, verm. 28 v. Rotterdam n. Grimsby. Henrica, 29 v. Rotterdam te Dublin. Haaksbergen, 27 v. Antwerpen te Odense. Isola. pass. 27 Terschelling n. Delfzijl. Ingeborg. 29 v. Helsinki te Hamburg verw. Jan Herman, pass. 27 Vlissingen n. Casablanca. Julia Mary, pas. 27 Vlissingen n. Sundsvall. Joost, 26 v. Zaandam n. Gent. Kemphaan, 27 v. Bremerhaven n. Haugesund. Kaap Falga, 22 v. Kopmanholmen n. Zaandam Kaap St. Vincent, 26 te Vasterik. LMypuck, verm. 27 v. Sluiskil n. Drogheda. Liberte. 26 v. Veyle te Ahr. Lacra, 27 v. Londen te Gent verw. Lucas Bols II, 27 v. Antw te Rotterdam. Larix, 26 te Kristinehamn. Midas. 26 v. Famagusta n. Tel Aviv. Matthew, 27 v. Immingham te Hommelvik verw. Merwehaven, verm. 28 v. Rotterdam n. Antw. Mulan, 27 v. Par te Amsterdam. Marie Sophie, 27 15 m. N. Smithknoll. Marne, pass. 27 Brunsbüttel n. Rotterdam. Martien, pass. 26 Kiel Holtenau n. Birkenhead. Maymere, pass. 27 Vlissingen n. Londen. Nedea, pass. 27 Portland Bill n. Garston. Meres N, 26 v. Montevideo n. Santos. Mutua Fides, pass. 27 Sunk n. Londen. Nassauliaven, 27 v. Rotterdam te Varberg. Noorderhaven, 27 v. Kiel n. Nykobing. Nautic, 27 v. Vlaardingen te Rotterdam. Nijenburgh, pass. 26 Brunsbüttel n. R'dam. Odile R, pass. 27 Vlissingen n. Antwerpen. Oosterdok, 27 v. Helsingborg n. Skagen. Olive, 27 v. Londen te Rotterdam verw. Oosterburgh, pass. 26 Kiel Holtenau n. Stockholm Pasclioll, 27 v. Gothenburg te Kopenhagen verw. Philetas, 26 v. Barcelona n. Tarragona. Pavo, 24 v. Norrkoping n. Zaandam. Rejo, 27 v. Antwerpen te Rotlerdam. Realta. pass. 27 Brunsbüttel n. Ronneby. Rien Teekman, 26 v. Amsterdam n. Kastrup Roelf, 26 v. Oporto n. Leixoes. Swift, 26 v. Rouaan n. Parijs. Spes, pass. 27 Vlissingen n. Denemarken. Sporota. pass. 27 Vlissingen n. Cork. Spurt, 27 v. Hamburg n. Goole. Soemba, verm. 27 v. Moss n, Porsgrunn. Spurt, verm. 27 v. Hamburg n. Goole. Stella, Maris, 27 v. Middlesbro te Holmsund. Theano, 27 v. Dublin te Belfast. Texelstroom, 27 v. Liverpool te Amsterdam. Tyro. 26 v. Amsterdam te Rotterdam. Vliestroom, 27 v. Amsterdam n. IJmuiden. Volharding, pass. 27 Finisterre n. Nemours. Vrijburgh, 27 v. Casablanca te Londen. Vesta, 3 Oct. Parijs verwacht. Westpolder, 28 v. Lissabon n. Antwerpen. Wim (v), 27 v. Boston te Hadderslev. Westedok, 25 v. Amsterdam te Londen. Wega. 26 v. Amsterdam te Rotterdam. Zwaantiena, 27 v. Antw. te Sonderborg verw. Zijpe, 26 v. Zaandam te Amsterdam. SLEEPVAART Gele Zee. 26 180 m. O. Socotra. Goeree, 26 100 m. W.NW. Kp. St. Vincent met 2 bakken. Oostzee, pass. 26 Suez n. Hongkong met bagger molen en ponton. Roode Zee, 26 90 m. W. Algiers met twee bakken en ponton. Tyne, 26 720 m. NO. Pararivier met twee hek- wielers. Zwarte Zee, 27 60 m. Z. ten O. Brisbane met twee zuigers. Gezocht door heer, een vrije tegen 16 of 30 November in rustige omgeving, even tueel zonder pension, buiten Haarlem. Brieven no. 600. GARAGE STAPPERS Kinderhuisvest 27, Haarlem Tel. 14454 Giro 102107 vraagt voor direct pl.m. 15—16 jaar, voor gara ge en benzinepomp. Wegens gevorderde leeft, een (in Hlm.-W.) reeds Brieven no. 606. EXTRA koopjes Chocolade- pastilles ioogr. Volvette kaas a a q Goudse, 500 gr. I B BS Kalfsgehakt blik a 425 gram^y Botv-rh.worst m. 100 gram ur Leverworst Haagse, 100 gram B f Bij ^aren 200 gr. beste cac 40 c goedkoper 4^8" voor 98 Huishoudthee 100 gram f9 J Schoencrême bruin en zwart O per doos HAARLEM: Amslerdamstr. 50, Barteljorisstraat 25, Cron- jéstraat 8, Rijksstraatweg 10, Zyiweg 38. HEEMSTEDE: straat 49. Raadhuis- Voor afwisselend werk gevraagd Activiteit en belangstelling voor het werk eerste vereiste. Kennis van typen strekt tot aanbeveling. Aanmelden na 7 uur JAC. BLOKKER'S BOEKHANDEL, Bronsteeweg 26, Heemstede. GEVRAAGD door Grossier in Verfwaren Voor goede kracht goede vooruitzichten. Branchekennis gewenst, inwerking echter mogelijk. Brieven onder no. 605 aan het bureau van dit blad. Voor spoedige indiensttreding gevraagd: voor de Japonnen- en hoeden-afdeling. B<~YlcT)c-yYlodz 1 magaztjren Haarlem - Grote Houtstraat 26 - 30 - Telef. 10490 N.V. Ned. Bedrijven der Kon. Boekhandel en Drukkerij G. Kolff Co., Den Brielstraat 10, Amsterdam, vraagt voor spoedige indiensttreding Middelbare opleiding, steno, typen, Engels-Nederlands, zin voor organisatie, kennis van archiefwerk. Geboden wordt een interessante werkkring en een goed salaris. TE KOOP aan de Voorhelmstraat te Haarlem. Bovenwoning is ver huurd. Benedenwoning ontruimd te aanvaarden. Brieven onder no. 603 aan het bureau van dit blad. Leeftijd circa 17 jaar. Fa. T. KOUT, Anthoniestraat 8 c. vraagt voor de afdeling Binderij leeftijd tot 25 jaar. Sollicitaties: Klokhuisplein 5, Haarlem, tus sen 10—12 uur. VRIJ ENTREE a.s. Vrijdag v.m. van 1U.50 tot 11.30 u., n.m. van 2.30 tot 3.30 en van 4 tot 5 u. Terwijl U geniet van een Extra verzorgde Thé- of Koffie-complet tonen wij U de nieuwste mo dellen mantels, japonnen, hoe den en andere modeartikelen uit „Eigen collectie". Tjdige aanwezigheid voorkomt teleurstelling. GROTE HOUTSTRAAT Noord-Zuid-Holl. Vervoer Maatsch. N.V. Met ingang van Zondag 2 October 1955 wordt de ingevoerd. Nieuwe reisgidsen zijn ad 0.25 verkrijgbaar bij de haltekantoren, agentschappen, de conducteurs en chauffeurs en de Cebuto Reisbureaux. MORGEN OP DE MARKT (Floresstraat) ONDERJURKEN R.H. en sch.b., m. 40 t/m 50 2.98 Lange Heren Interlock PANTALONS - BORSTROKKEN en HEMDEN, m. 5 - 6 - 7 FLANELLEN LAKENS Anti Rheuma EFFEN EN GERUIT OQ Alle maten 180 x 240 O.#© Zwanendons DAMES PYAMA, m. 40 t/m 48 g Apart model, 5 kleuren O.TU Zwanendons HEREN PYAMA, m. 48 t/m 56, O Of) met brede Lastex band ö.xU Opticien Vink Spekstraat 1 Opticien Keip - Gr. Houtstr.137 Firma Kuipers - Zijlstraat 97 Opticien Vogel Binnenweg 14. Heemstede Leveranciers van alle Ziekenfondsen Werf Conrad en Stork Hijsch N.V. te Haarlem biedt plaats aan een voor haar afdeling Loonadministratie. Leeftijd omstreeks 16 jaar. Enige jaren ULO-opleiding strekken tot aanbeveling. Sollicitaties ook telefonisch gelieve men te richten aan de personeelsafdeling, Waarderweg 80 te Haarlem, Telefoon 11805

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 10