bakdemonstratie Gratis flensjes proeven Het groot succes Slager Slagter Mr. Proper: Evolutie van Shakespeare Melk (tijdelijk) een cent goedkoper Amsterdamse Beurs Kort en bondig Kunstkring „De Bloembollenstreek" „Gysbert Japicx" speelde „De Moskef lap" Voordracht en muziek in Renaissancezaal Ultra was snelste in de Prijs der Besten Hillegom Lisse Bloemen daal V. HAARLEM DONDERDAG 29 SEPTEMBER 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Houthandel voor ruim 14000 benadeeld Examens l Badgasten verloren talrijke kunstgebitten Jubilarissen en vrolijkheid in Minerva Theater Courses op Duindigt A„ Donker benoemd tot schoolhoofd te Scherpen- zeel Collecte kankerbestrijding Om het Zilveren Biljart Ballet en jeugdconcert op het programma Belangrijke benoemingen in Hillegom Uitbreidingsplan nog steeds niet gereed Burgerlijke Stand van Haarlemmermeer Scheepvaart Gen. Cronjéstraat 37 //5L i. A 22 WINKELS In de sociëteit Teisterbant heeft Woens dagavond - nadat de president, mr. J. M. Landré, met enkele woorden het onver wacht overleden lid Willem Bogtman had herdacht - mr. M. D. Proper een lezing gehouden over het onderwerp: Shake speare's evolutie. Ter illustratie van het betoog werden twee korte films vertoond, twee fragmenten uit ..Macbeth" en de Forumscène uit „Julius Caesar". Spreker begon met het schetsen van een beeld van de rijk aan verschuivingen ge weest zijnde Engelse maatschappij van het einde van de zestiende eeuw. In het bij zonder vestigde hij de aandacht op de ont dekking van nieuwe werelddelen, het ont staan van een sterk centraal gezag en het ontplooien van een zelfstandige, zakelijk ingestelde burgerklasse, echter met behoud van een groot aantal feodale vormen en tradities. Hiermee ging een sterke verwe reldlijking van de gedachten gepaard. Onderzoekend hoe Shakespeare hierop reageerde, behandelde mr. Proper eerst diens houding tegenover de vrouw in de loop van zijn werk. Voor zijn psychologische verklaring van enkele typen ontleende spreker het een en ander aan het boek „Shakespeare's sonnetten en travestie-dub belspelen" van dr. C. van Emde Boas, die deze lezing bijwoonde en later nog aan het debat deelnam. Meer aandacht besteedde hij aan een ander aspect, het staatkundige: Shakespeare's visie op de rechtvaardige uitoefening van de macht. De dichter, al dus mr. Proper, werd zich in de periode na 1600 de gelijkwaardigheid van alle men sen bewust. Met talrijke citaten werd dit aangetoond. Dat Shakespeare echter, aldus de inleider, de middeleeuwse leer van de rangen handhaafde op politiek en maat schappelijk gebied, geschiedde om de orde in de wereld te bewaren. Zo meende spre ker in navolging van de Rus Smirnov het aarzelen van Hamlet te mogen verklaren uit sociaal verantwoordelijkheidsbesef en gewaagde hij van het humanistische ka rakter van Shakespeare. Het gezag van de vorst moest volgens Shakespeare een rechtvaardiging in zijn daden vinden. Voor enige contróle door het volk was de tijd nog niet rijp. Zo kwam mr. Proper tot de conclusie dat Shake speare ter genezing van een zieke wereld een sociaal koningschap het aangewezen middel achtte. Bij wijze van curiositeit citeerde hij in de loop van de avond uit een in de Stadsbibliotheek te Haarlem ge vonden toneelstuk: „De dolle Bruyloft" door A. Sybrant, verschenen in 1654, het geen een vroege vertaling van „De getemde feeks" bleek te zijn, zonder dat van het auteurschap van Shakespeare melding werd gemaakt. De toneelgroep van de Friese Vereniging „Gysbert Japicx" is het winterseizoen vro lijk begonnen met een opvoering van een luchtig blijspelletje van Y. C. Schuitmaker, „De Moskeflap", dat geen andere pretenties heeft dan de toeschouwers eens geducht te laten lachen. Dat is dan ook Woensdag avond in gebouw St. Bavo gebeurd, niet alleen doordat de leden van de toneelgroep stuk voor stuk hun beste beentje voorzet ten, maar ook omdat Schuitmaker in dit overigens weinig betekenende toneelstukje gezorgd heeft voor puntige en vaak gees tige dialogen en een hele reeks van ver makelijke situaties. Deze malle historie speelt zich af op een boerderij van twee zusters, verzuurde, snibbige oude vrijsters, die zich laten rin geloren door een soort bedrijfsleider. Deze man probeert de beide mannenhaatsters tot andere gedachten te brengen met de assistentie van een rondreizende muzikant en een amateur-astroloog. De muzikant manipuleert geheimzinnig met een wichel roede en ontdekt „amourale" stralen in de huiskamer van de beide vrouwen en de amateur-astroloog produceert met horo scopen allerlei amoureuze combinaties. Maar wichelroede noch horoscoop krijgen gelijk, zoals aan het slot van het derde bedrijf tot ieders verrassing blijkt. De actrices en acteurs hebben de legio mogelijkheden om van dit stuk een dave rend lachsucces te maken, ten volle uitge buit, al was het even een handicap dat de vertolker van de hoofdrol na de pauze door op zichzelf verheugende huiselijke omstan digheden plotseling verstek moest laten gaan. Regisseur J. van der Velde wist even wel deze leemte voortreffelijk te vullen. De beide oude vrijsters kregen een uit stekende vertolking van de dames R. Geer- ligs en G. Frankena-Posthumus, van wie vooral de laatste het verschil tussen de verzuurde oude vrijster in I en de verliefde en daardoor verjongde vrouw voortreffelijk uitbeeldde. Elly Smits was een aardig buurmeisje, dat bijzonder ongekunsteld speelde. Van de heren moet speciaal E. Hiemstra genoemd worden, die zelf plezier had in zijn rol van de op het terrein van de astrologie liefhebberende lapjeskoopman. G. Tiesinga, T. Zwier en U. Smid gaven goede typeringen van respectievelijk de muzikant, de knecht en de bedrijfsleider. Op 22 October komt het in geheel Fries land befaamde gezelschap Tetman de Vries met de revue „De Tiid sil 't leare" op be zoek bij „Gysbert Japicx" en wel in de gemeentelijke concertzaal, zodat er ook plaats is voor niet-leden van deze Friese vereniging. S. K. De Algemene Vereniging voor Melkvoor- ziening E.V.M. deelt mede, dat zij voor plaatsen met een gesaneerde melkvoorzie- ning in het Westelijk consumptiegebied heeft geadviseerd gedurende het tijdvak van 2 October tot en met 26 November aanstaande, dus tijdelijk, de straatprijs voor melk en karnemelk los en in flessen, te verlagen met één cent per liter. Het Westelijk consumptiemelkgebied om vat het Zuidelijk deel van Noordholland en de grootste delen van de provincies Utrecht en Zuid-Holland. De enige grote gesaneer de stad in dit gebied is Utrecht. Het advies van de A.V.M., zo wordt ver nomen, is gebaseerd op de stand van de rekeningcourant van de consumptiemelk- bedrijven aan wie een bepaalde marge is toegestaan. Deze is zodanig, dat voor het genoemde tijdvak in gesaneerde plaatsen één cent per liter minder aan de slijters in rekening kan worden gebracht met als ge volg deze tijdelijke prijsverlaging. AVONDLYCEUM VELSEN De laatste zinsnede uit het Velsense raadsverslag in ons blad van Woensdag, waarin gespi'oken wordt van een „failliete boedel" berust op een misvatting onzer zijds. Wij betreuren het, dat in deze vorm een dergelijke opmerking werd gepubli ceerd. De voordrachtkunstenares Trees Faber, die Woensdag in de Renaissancezaal van het Frans Halsmuseum een declamatie avond gaf, beging het hachelijke waagstuk met lange vertellingen voor het publiek te komen, stukken die heel wat talent ver gen, als men er de luisteraars mee wil boeien. Ik geef toe, dat ze wel in staat is een dergelijk programma op gezellige wijze in intieme kring tot zijn recht te doen ko men. Om met woordkunst een groter ge zelschap in de ban te houden, is er heel wat meer overredingskracht nodig, als mede een articulatie die zelfs in de fijnste intonaties het woord duidelijk afrondt en het tot de verste hoeken van een zaal ver staanbaar maakt. Bovendien is elk lezens waardig stuk daarom nog niet geschikt om gedeclameerd te worden, vooral wanneer het, zoals ,rDe vlucht" van A. Roland Holst, zo om en bij de drie kwartier duurt. „De rijke bramenplukker" van Godfried Bo- mans was in ieder geval een betere keuze. Met dat al kon men respect hebben voor het geheugen van Trees Faber. De sopraan Kitty Nederkoorn, de pianiste Bets Nederkoorn en de hoboïst Lex van den Brul, zorgden voor een muzikale om lijsting. Als inleiding hoorden wij een van Bach's meest declamatorische Preludes, die in es klein, gevolgd door de betreffende zangerige en zeldzaam interessant gebouw de driestemmige fuga. De zangeres, wier stem deze avond in het medium waf om floerst klonk en pas boven e enige glans kreeg, verraste met een fraai stuk van Purcell: „From rosy bow'rs". Zij zong ook een reeks oud-Nederlandse liederen in de fraaie bewerkingen van Willem Pijper, waarvan de interessante pianopartij zeer muzikaal vertolkt werd door Bets Neder koorn. Met genoegen hebben wij geluisterd naar het spel van de hoboïst die met een sonate van Handel direct een goede indruk wekte en later tezamen met de pianiste, een vlotte interpretatie gaf van de Pasto rale van Voormolen en de aardige „Suite Bucolique" van Hugo Godron, technisch en muzikaal de verschuldigde eer bewees". Het drietal besloot op verantwoorde wijze met een Cantate voor sopraan, hobo en piano van Walter Kraft. JOS. DE KLERK Anderhalf jaar tegen boekhouder geëist Hedenmorgen stond voor de Haarlemse rechtbank de boekhouder S. P. terecht, die een gevangenisstraf van een jaar en zes maanden met aftrek tegen zich hoorde eisen omdat hij zyn chef, de houthandelaar P. de J„ voor ongeveer 14.000 gulden zou hebben benadeeld door geld van vorderin gen achter te houden, door gefingeerde boekingen enzovoort. In November 1952 kwam P. bij De J. in dienst voor drie dagen in de week voor 50.inclusief sociale lasten. Daarna trad hij ook als vertegenwoordiger op, waarbij echter verschil van mening met zijn werk gever ontstond over het al dan niet uitbe talen van provisie. In Februari van dit jaar kwam de houthandelaar bij een eigen onderzoek reeds van de fraude op de hoogte, waarbij zijn boekhouder verklaarde te hebben genomen, waar hij zijns inziens aan provisie recht op had. De patroon ver klaarde zich toen bereid over de door P. gemaakte omzetten der afgelopen jaren alsnog een provisie te berekenen en dit bedrag van het verduisterde bedrag af te trekken. Voor de rest tekende P. een schuldbekentenis. Hij kwam nu in vaste dienst bij de houthandel tegen een salaris van 70.en een aandeel van tien per cent van de brutowinst. De officier van justitie zeide, dat P. het vertrouwen, dat hij in deze arbeidsverhou ding genoot, op grove wijze had geschon den. Zelfs toen zijn werkgever zijn prak tijken door had en hem tóch nog een kans gaf, is hij ermee doorgegaan. De raadsman van de verdachte, mr. H. van Wijk, meende dat hier geen sprake was van een vaste dienstbetrekking maar slechts van het ver lenen van een aantal diensten van P. aan De J. De reactie van De J. toen hij de verduisteringen van zijn boekhouder be merkte, achtte mr. Van Wijk wel erg wonderlijk en symtomatisch voor een eigen besef niet brandschoon te zijn, hetgeen de raadsman zich, gezien het verloop van hier doorheen spelende faillissements-ver- wikkelingen, wel kon indenken. Hij achtte zijn cliënt geenszins normaal zoals de ter beschikking staande rapporten, te kennen geven. „Hij heeft in dit hele geval zuiver civielrechtelijk gedacht en zag niets straf baars in het wegnemen van bedragen waar hij recht op meende te hebben, vandaar ook dat hij absoluut geen reclassering aan vaardt", aldus de raadsman, die de recht bank verzocht een rapport over de ver dachte in te winnen bij prof. Baan. De rechtbank zal op 13 October uitspraak doen. Groningen. Geslaagd voor het doctoraal examen wis- en natuurkunde: A. N. Did- dens, Groningen (cum laude) en T. J. Bu- ma, Zuidlaren. Aanvullend doctoraalexa men natuurkunde: H. P. Vegt, Groningen. Doctoraalexamen scheikunde: S. van der Burg, Groningen. Candidaatsexamen wis- en natuurkunde: J. van Heuveln, Schild- wolde; mej. A. M. Brouwer, Groningen, A. Martijn, Oosterwolde, C. J. Muller, Mussel- kanaal, C. F. van Bruggen, Assen, A. J. Cu perus, Groningen, mej. M. J. Mudde, Val- the en M. J. van Meurs, Groningen. Candi daatsexamen godgeleerdheid: S. Tijmstra, Groningen. Candidaatsexamen kunstge schiedenis: A. J. Petersen, Utrecht. Candi daatsexamen rechtsgeleerdheid: A. Ploeg. Rotterdam. Doctoraalexamen economische wetenschappen: R. A. Sual, Laren. CCCCOOXCCCOCOOCXXXXXOCOCOOOCCCOCOOOCXXXXXXXXXXXIOCOCOOCO Bij de afdeling gevonden voorwerpen', van de Bloemendaalse politie heeft men, zoals gebruikelijk aan het einde van het j seizoen, de balans weer eens opge- 3 maakt over de voorwerpen, die de slor dige badgasten aan het strand gedu rende de zomermaanden hebben ver loren. Hierbij bevinden zich weer talrijke lege j portemonnaies, vele snuisterijen, een grote hoeveelheid zonnebrillen, enkele: kledingstukken, een berg speelgoed en een groot aantal kunstgebitten. Men\ deelde ons als bijzonderheid mede, dat vooral deze laatste voorwerpen elk jaar j 3 weer m groten getale op het strand P achterblijven. 5xxxx>Dooocoooocxxxxxxxoixcooccooc<yxocooccocccoooocooocöi Heemsteeds Amateurtoneel Het programma waarmee de R.K. ver eniging „Heemsteeds Amateurtoneel" Woensdag in het Minerva Theater het nieuwe seizoen geopend heeft, was er ge heel op ingesteld deze avond een vrolijk en enigszins feestelijk tintje te verlenen. H.A.T. telde namelijk vier jubilarissen: Jan Swinkels, vijfendertig jaar lid, be nevens Ton van WeesWeyers, Corrie Meyboom en Jan van der Veldt, elk twin tig jaar. Zij werden nog voor de pauze door de voorzitter-regisseur, de heer J. J. Schelvis kort, maar hartelijk toegesproken. Dit geschiedde direct na hun optreden in de klucht „De Huistyran" van Godfried Bomans, die zo langzamerhand tot de oude paardjes van het amateurtoneel moet wor den gerekend. Het stuk draagt duidelijk het stempel een jeugdwerk te zijn van deze vermaarde Haarlemse litterator, waarvan men uit de dialogen zeker niet zou kunnen afleiden, dat hij zich later tot een onzer grootste humoristische schrijvers zou ont wikkelen. Toch wist Bomans vooral in het tweede bedrijf een serie koddige situaties te bedenken, die bij het publiek steeds weer stormen van hilariteit verwekken. De zes spelers van H.A.T. en hun regisseur hebben deze klucht in de juiste stijl, met hoog tempo, voor het voetlicht gebracht. Jubilaris Jan Swinkels maakte van de huis tyran een amusant-vervaarlijke operette kolonel, waardoor er geen twijfel kon be staan aan het feit, dat hij niet van „slab- berdesloerie" was gediend. Naast hem plaatste Jan van der Veldt een waarlijk kostelijk laconieke huisknecht. Nico Martin en Ben van Ham waren als een paar stun telige vrijers niet minder op dreef. Even als in de meeste kluchten moesten de dames zich ook hier met ondergeschikte partijen tevreden stellen, doch Ton van Wees Weyers en Corrie Meyboom wisten zich in ieder geval vlot en met prettige allure bij dit prima ensemble aan te sluiten. Zeker niet minder groot was het succes van Het Amsterdams Cabaret, waarvan „De Wasborders" deel uitmaken: vier dwa zen, die uit allerlei huishoudelijke ge bruiksvoorwerpen, zoals een wasbord, prullenbak, nootmuscaatrasp en schoen spanners muziek halen, die nog niet eens zo gek klinkt als men denken zou. Een voortreffelijk koldernummer, dat veel tot het succes van de avond bijdroeg. De uitslagen van de Woensdag gehouden draverijen en rennen te Duindigt luidden: Lex 5 pr\js (2040 m.) 1. Truely Hollandia I.31.7, 2. Truusje 1.34.2, 3. Sam Williams 1.31.4. W. f 2,—, P. f 1,40, 2.70, 1.40; K. f 7.30, C. f 16,70. Lina Bonnie prijs (2100 m.) Ie afdeling: 1. Tecla van Oranje 1.29, 2. Toomel D 1.29, 3. Rosa Gregor 1.28.3. W. f 29,80, P. f 4,40, 1.60, 2.10, K. f 20.50. C. f 3,90. 2e afdeling: 1. Sally's Bertha 1.29.1, 2. Pro motor O 1.28.3, 3. Tiende van Zora 1.29.4. W. f 2,60, P. f 1.70, 2.10, 2,60, K. f 13,50, C. f 8,90. Prijs der besten (1500 m.) 1. Ultra 1.32, 2. Uncle Sam 1.34.5, 3. Umberto van Oranje 1.33.6. W. f 10,20, P. f 2,80, 6,30, 4,10, K. f 19, C. f 25,80. Little Monty prijs (2000 m.) 1. Rosa Dear 1 25 4, 2. Quibus 1.27.2, 3. Rentinus 1.28.5. W. f 1,90, P. f 1,60, 2,10, K. f 6,70, C. f 5,50. Lord Gregor prijs (2120 m.) 1. Prinses Zora 1.24, 2. O Nelly Zora 1.24, 3. Rose Ma rie 1.24.8. 4. Quite Heny 1.25. W. f 5,10, P. f 1,60, 1,50, 1,60, K. f 11,30, C. f 5,50. Rose Marie liep buiten weddenschappen. Orfosse prijs (1350 m.) 1. Mangala 1.28, 2. Harold. 3. Clemenceau. W. f 2,80, P. f 1,30, 1, 20, K. f 1,90. C. f 2,70. Admiral Drake prjjs (2100 m.) 1. Kenitra 2. Alluvio, 3. Frederique. W. f 4,40, P. f 2,40, 5,90. 6.30. K. f 18.70, C. f 12,40. Totale omzet: f 63.857. Slotkoers koersen gisteren Ononings- 3-314 Nederl/47 100»/i« 100% 3 Nedl. 1962/64 100% 100% A.K.U 37914 376 Calvé Delft 339 339 Van Gelder Zonen 342 345 K. N. Hoogovens 41714 413 Nederl. Ford 497 500 N. Kabelfabriek 229J4 330 gew.Philips Gloeil. 36714 370 pref.Philips Gloeil 211 211 Unilever 484 K 487 Wilton Feijenoord 288 287 Dordtsche Petrol. 659% 666 Konkl. Petroleum 629 636 A'dam Rubber 162 166 Holl. Amer. Lijn 237 ?4 237 N. Scheepv. Unie 199 200 Phs. van Ommeren 254 254 H. V. A 179 184 Verg. Deli Mijen 179 y. 184 Amsterd. Bank 280 280 Ned. Handel Mij. 242 J4 243 Rotterd. Bank 241 241 Twentsche Bank 244 244 Anaconda Copper 71 Va 73 Bethlehem Steel 152% 154 U. S. Steel 58% 59 y, General Motors 139 y. 144 Shell Union 60% 60 Tidewater 30% 31 Claims Philips 421- 424430. HAARLEM EN OMGEVING Theosofie. De Theosofische Vereniging (Haarlemse loge), Nassauplein 8, zal haar lezingen in ddt winterseizoen op Vrijdag avond 7 October beginnen met een open bare voordracht door de heer J. H. Kenigen over „Theosofie als practische levensleer". Geslaagd. Aan het St. Elisabeth's of Groote Gasthuis, Haarlem, zijn geslaagd voor de aantekening kinderverpleging de volgende verpleegsters: M. B. Boissevain, L. A. de Haan, M. M. J. Verhaar en G. Vis ser. Expositie. Een twee weken durende tentoonstelling van schilderijen door J. Pool-Chapin wordt op Zaterdagmiddag 1 October door Anton H. J. Molkenboer ge opend. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Haarlem en omstreken zal op Dinsdagavond 4 October in haar gebouw aan het Nassauplein een vergadering hou den. De agenda voor deze vergadering ver meldt onder meer een lezing over „woning problemen" te houden door prof. ir. H. T. Zwiers. Naar wij vernemen is door de gemeente raad van Scherpenzeel in Utrecht be noemd tot hoofd van de openbare lagere school te Scherpenzeel de heer A. Donker, thans hoofd van de Beatrix-school te Haar lem. De heer Donker bekleedde sedert 1 Fe bruari 1954 die functie. Daarvoor was hij als hoofd van de openbare lagere school te Hoofddorp werkzaam. Het bestuur van de afdeling Bloemen- daal van het Koningin Wilhelmina-fonds voor de kankerbestrijding maakt bekend dat de opbrengst van de dit jaar in deze gemeente gehouden collecte 3061,03 gulden bedraagt. In Overveen werd een bedrag van 304,50 gulden ingezameld, in Bloemen- daal-dorp 467 gulden en in Aerdenhout en Vogelenzang 2289,53 gulden. Het comité dankt allen die bij dit werk hebben ge holpen. Gisteravond heeft de biljartclub „Hof van Holland" uit Haarlem een begin ge maakt met de jaarlijkse wedstrijd om het „zilveren biljart", welke tegen de B.C. „Rembrandt" uit Amsterdam gespeeld wordt. Rembrandt behaalde deze eerste avond 84 overwinning. De resultaten waren: Van Lochem 300—268—10—68—26.80—0 Agema 225—225—10—85—22.50—2 Bromet 200—200—21—56— 9.52—2 Luiten 250—201—21—57— 0.57—0 Reich 250—250—18—44—13.88—2 Wittekoek 200—141—18—44— 7.83—0 Van Katwijk 45444950.900 Toepoel 40— 40—49— 5— 0.81—2 Weisberg 40— 40—33— 5— 1.21—2 Van Dam 45— 39—33—11— 1.18—0 Katwijk 45— 45—35—12— 1.28—2 Van Dam 45— 38—35— 7— 1.08—0 De Kunstkring „De Bloembollenstreek" in Hillegom heeft het programma voor het seizoen 1955/1956 vastgesteld. Maandag 24 October opent het seizoen met een opvoering van de operette „Hör mein Lied, Violetta" door de Hoofdstad- Operette. Op Donderdag 17 November geeft de Toneelgroep „Puck" een opvoering van „Cycloon 3 antwoordt niet" een toneel stuk van Jules Roy. Dinsdag 13 December geeft het Noordhollands Philharmonisch Orkest o.l.v. Toon Verhey een concert met George van Renesse als solist. En het sei zoen wordt besloten met het optreden van het „Ballet der Lage Landen" onder leiding van Mascha ter Weeme op Vrijdag 20 Januari 1956. Reeds van de oprichting af heeft het be stuur van de Kunstkring het plan gehad, ook de jeugd hierbij te betrekken. Met de verwezenlijking daarvan is een begin ge maakt door het houden van een paedago- gisch concert op Dinsdagmiddag 13 Decem ber in de grote Beurszaal van „Treslong" voor de leerlingen van de ULO en daar mee gelijk te stellen scholen in de Bollen streek. Het Noordhollands Philharmonisch Orkest onder leiding van Marinus Adam zal concerteren en de dirigent zal daarbij de jeugd inwijden in de geheimen der orkestmuziek. Aangezien de Kunstkring geen subsidie ontvangt, moet het bestuur voor dit con cert, dat tegen zeer gereduceerde prijs toe gankelijk is, een groot geldelijk offer brengen. Het meent echter dat dit offer gezien het doel: de jeugd van de Bollen streek in te leiden in de cultuur, ten volle verantwoord is. Ook de plaatsing van een ballet-uitvoe ring op de agenda is een experiment. Het ballet heeft tot nog toe zijn intrede in de Bollenstreek niet gedaan. Vanavond komt de raad van de gemeen te Hillegom in een spoedeisende vergade ring om acht uur bijeen. Op de agenda staan onder meer een aantal benoemingen. B. en W. hebben voor de functie van ge meente-ontvanger de volgende voordracht opgemaakt: 1. de heer J. G. van Wijnen, chef van de afdeling financiën te Hillegom; 2. de heer A. Mostert, gemeente-ontvanger te Schoonhoven. De voordracht voor de benoeming van een hoofd van dienst voor maatschappelijke zorg luidt: 1. de heer A. C. Zaat, commies eerste klasse van de dienst Sociale Zaken te Hillegom; 2. de heer W. J. Postema, commies van de dienst Sociale Zaken te Vugt en 3. de heer P. El lens, commies van de dienst Sociale Zaken te Beverwijk. Voorts stellen B. en W. de raad voor om de heren J. H. Nagtegaal en A. Hartkoorn (beiden te Haarlem) te benoemen tot lera ren aan de gemeentelijke avondnijverheids school respectievelijk in de vakken werk tuigbouwkunde en electrotechniek. Fropaganda-f eestavond van A.J.G. in Lisse De afdeling „Bollenstreek" in Lisse van de AJC is van start gegaan met een pro- paganda-feeestavond in de Witte Zwaan. Door het hoofdbestuurslid der AJC werd dank gebracht aan de afdeling Lisse van de PvdA voor de verleende medewerking. Voorts betoogde hij dat de AJC jonge mensen aflevert met verantwoordelijk heidsbesef. De heer K. van IJperen sprak over het kampeerbezit der AJC „Zon en Vrijheid" waarover een film werd ver toond. Door de afdeling Leiden van de AJC werd onder leiding van Kees Piena de avond opgeluisterd met volksdansen, zang, declamatie en schetsen. Gemeenteraad Lisse De raad van de gemeente Lisse komt in openbare zitting bijeen op Vrijdag 7 Octo ber. B. en W. stellen de raad voor om aan mej. C. C. Onderwater een perceel grond te verkopen aan de Van Rijckevorssellaan voor een door haar te bouwen bungalow. Met het uitbreidingsplan van Lisse wil het nog maar steeds niet vlotten. De Stich ting „Stad en land" voor Zuidholland zou aanvankelijk per September dit plan gereed hebben, doch door onvoorziene omstandig heden onder meer de eventuele aansluiting van het gemeentelijk wegennet op de be staande rijks- en provinciale wegen zal het nog wel enige tijd duren voor het plan ge reed is. B. en W. vragen voorts de raad machti ging om voor het verkrijgen van vlottende middelen voor 1956 een kasgeldlening aan te gaan groot 400.000,—. De raad wordt voorgesteld door het col lege van B. en W. om voor 1956 een reke ning-courant-overeenkomst af te sluiten met de Bank voor Nederlandse Gemeenten tot een bedrag van -..f $|Q.000,-- en mpt de Amsterdamsche Bank bijkantoor Lisse tot een bedrag van 150.000,—. Afwijzing subsidie Door de Stichting militaire tehuizen van het humanistisch thuisfront werd bij B. en W. een verzoek ingediend om een subsidie te mogen ontvangen voor haar militaire tehuizen. Het college meent echter op deze aanvrage afwijzend te moeten adviseren, omdat geen enkele van het geringe aantal dienstplichtigen uit Lisse zich voor zijn geestelijke verzorging aangewezen acht op humanistische organisaties. Aan de raad wordt tenslotte voorgesteld om een aantal gemeentelijke woningen langs de Oranjelaan, Broekweg en de Iris- senstraat aan particulieren te verhuren tegen de huurprijs variërend tussen 54. en 85.per maand. STRAAT-PREDIKING Donderdagavond 8 uur zal in de Wagen straat te Lisse straatprediking gehouden worden uitgaande van de Gereformeerde en Christelijk Gereformeerde Kerk. GEBOREN: Vera Bennink, d. van R. B. Bolt en J. G. de Boer. GEHUWD: P. Hiltermark en A. M. Berg; J. C. Zwanenburg en J. M. van der Bijl. OVERLEDEN: H. Vallenduuk,39 jaar. BURGERLIJKE STAND BLOEMENDAAL BEVALLEN: Th. H. M. van Ginneken- Briiggen, d.; W. van der Veen-van Kerkhof, d. ONDERTROUWD J. J. Hoenderdos en G. M. van Eerden; F. E. R. Lange en M. M. van de Grint. GEHUWD A. J. Chr. Veeger en L. M. van Ogtrop; N. L. van Luik en W. A. van der Veen; P. H. van der Weiden en F. M. Bren- ninkmeijer; J. M. de Jong en E. van Schaik; G. Willemse en L. A. Brandt. OVERLEDEN T. van der Zanden-Bot, 54 jaar. Aardijk, pass. 27 Azoren n. Antwerpen. Alamak, 28 Suez. Argos, 28 v. Calamata n. Catania. Algenib, pass. 28 Holtenau n. Rotterdam. Aagtedijk, 28 te Priok. Almdijk, 28 Nagoya. Amstelbrug, 28 v. Quebec n. Rotterdam. Andijk, 28 te Rotterdam. Boschfontein, 28 Amsterdam. Billiton, 28 te Basrah. Barumun, 28 te Sorong. Baud, 28 te Tj. Priok. Britsum, 27 v. Mobile n. Savanna. Bennekom, 28 te Rotterdam. Bintang. pass. 28 Azoren n. Houston. Blommersdijk, 29 v. Schiedam te Rotterdam. Caltex Pernis. 27 te Rotterdam. Cradle of Liberty, 4 Oct. te Philadelphia verw. Dordrecht, 7 Oct. te Hamburg verw. Duivendrecht, 29 Birkenhead verw. Daphnis, 28 v. Rotterdam n. Bremen. Eemdijk, 27 v. Vlissingen n. Havana. Eendracht, 28 v. Vassiliko n. Gibraltar. Friesland, (KRL), 28 te Belavvan. Gaasterkerk, 28 Rotterdam. Hydra, 28 te Willemstad. Heemskerk, pass. 28 Kp. Finisterre n. Antw. Hilversum, apss. 28 Azoren n. Philadelphia. Ittersum, 28 v. Dar es Salaam te Mombasa. Krebsia, 27 v. Punta Cardon n. Heysham. Kota Gede, 29 Tj. Priok. Kaïydon, 23 275 m. N.NO. Sydney. Kalianget, 28 v. Ternate n. Morotal. Kasimbar, 28 te Banda. Laertes, 27 v. Birkenhead n. Amsterdam. Lemsterkerk, pass. 27 Gibraltar n. Port Said Liberty Bell, 2 Oct. te Philadelphia verw. Laagkerk, 28 Calcutta. Leuvekerk, 28 Chalna. Loppersum, pass. 28 Gibraltar n. Port Talbot. Maivina, 28 v. Geelong n. Pladju. Mirza, 28 Abadan. Murena, 29 Kwinana verw. Maureen, verm. 28 v. Beira n. Calcutta. Moordrecht, 11 Oct. Rotterdam verw. Mentor, pass. 27 Casquet n. Amsterdam. Nieuw Amsterdam, 27 v. New York n. Rotterdam Nestor, 28 te Georgetown. Notos, 27 100 m. ZW. Ouessant. Notos. pass. 28 Ouessant n. Rotterdam. Nigerstroom, 28 te Freetown. Oostkerk, 28 v. Sydney n. Aden. Oranjefontein, 28 v. Las Palmas n. Kaapstad. Oranjestad, 29 te La Guaira. Papendrecht, 5 Oct. te Amsterdam verw. Pendrecht, 2 Oct. te Rotterdam verwacht. Pieter S, verm. 28 v. Swansea n. Rotterdam. Peperkust, 27 v. Monrovia n. Matadi. Pendrecht, pass. 23 Gibraltar n. Rotterdam. Polydorus, 29 v. Colombo n. Djibouti. Prins Fred. Willem, 28 te Rotterdam. Prins Willem II, 28 te Rotterdam. Prins Willem III, 28 v. Rotterdam n. Chicago. Rijndam. 30 Southampton verw. Rondo, 29 Colombo verwacht. Raki, 28 v. New York n. Beyrouth. Stad Alkmaar. 27 v. St. John n. Newport Mon Stad Rotterdam, 28 te Monrovia. Stentor, 28 te Barbados. Schiedijk, 28 Havana Sibajak, pass. 28 Guardafui n. Fremantle. Stad Arnhem, 28 v. Rotterdam n. Seven Islands. Sunetta, ?8 Mena el Ahmadi. Saparoea, 29 Suez verwacht. Statue of Libety, 28 426 m. W. Gibraltar. Scherpendrecht, 10 Oct. te Corpus Christi verw. Sliedrecht. 7 Oct. te Mena el Ahmadi verw. Stad Vlaardingen, verm. 28 v. Narvik n. R'dam. Salatiga, 28 Singapore verwacht. Stanvac Benekat, 28 te Sungeigerong. Sunetta, 28 Mena el Ahmadi verw. Siberoet, 28 tamatave verw. Stad Maastricht. 28 v. Gibraltar n. Emden. Stad Vlaardingen. 28 v. Narvik n. Rotterdam. Ternate, 28 Colombo. Tankhaven I, 28 te Saigon. Ternate, 28 Colombo verw. Titus, 28 te Malta. Tjiluwah. 28 Makassar. Willem Ruys, 29 v. Rotterdam n. Tj. Priok. Walton Jones, 6 Oct. te Port Said verw. Wieldrecht, 7 Oct. te Bergen verw. Waiwerang, 28 rede Bolontio. Wonosari, 28 te Manilla. Zuiderkruis, 28 Quebec. Zuiderzee, 28 v. Rotterdam n. Hamptonroads. Zeeland (SSM), 28 te Londen. KLEINE VAART Amstelstroom, 28 v. Amsterdam n. Londen. Algarve, 23 v. Rotterdam te Sunderland verw. Antje, 28 v. W. Hartlepool te Rotterdam. Arnoudspolder, 28 v. Oporto te Guernsey. Adm. Courbet, 28 v. Stockholm te Sodertelje. Adm. De Ruyler, 28 nog te Loriënt. Adm. Nelson, 28 v. Yxpila te Carnavon. Actinia, 28 v. Struer n. Farker. Advent, verm. 28 v. Oslo n. Harlingen. Albergen, 28 v. Abo n. Hamina. Amigo. 27 v. Tisted te Fur. Anna B, verm. 28 Genua n. Bastia. Barracuda. 28 v. Delfzijl te Karlshamn verw. Da Capo, 28 v. Oporto te Leixoes. De Ruyter, 27 v. Rotterdam te Gent. Driebergen, 28 v. Leith te Methil. Elisa, 28 v. Tripoli te Milfordhaven. Eljo, 26 v. Walkom n. Sligo. Fen, 28 v. Grimsby te Rotterdam. Eibergen, 23 v. Antw. te Bilbao verw. Elizabeth Roorda, 27 v. Tunadal te Antw. Frejo, 27 v. Granville n. Leguildo. Gersum. 28 v. Stromstad te Amsterdam. Gerry S. 30 v. Swansea te Amsterdam. Heerengracht, 28 v. Abo te Amsterdam. Haaksbergen, verm. 28 v. Aarhus n. Randers. Harlel, pass. 28 Wight n. Londen. Heemskerk, 27 v Flensburg te Hamina. Joost, 27 te Gent. Kaap Falga, 26 Brunsbüttel gep. n. Zaandam. Kaap St. Vincent, 26 te Vastervik. Koh I Noor, 28 v. Amsterdam te Rotterdam. Keyser, 27 v. Lulea n. Pateniemi. Larix, 27 v. Kristinehamn n. Otterbacken. Leendert B, 28 v. Rotterdam te Stockholm. Leuvehaven, 28 v. Kopenhagen te Aarhus. Liberté. 27 v. Ahr n. Lulea. Marcella, 28 v. Vlaardingen te Genua. Matthew, 27 v. Hommelvik n. Immingham. Merwehaven, 28 v. Rotterdam te Antwerpen. Merwestad, 27 v. Rotterdam te Colijnsplaat. Maymere, 28 v. Antwerpen te Londen. Midsland, 28 v. Rotterdam n. Grangemouth. Muphrid N, verm. 28 v. Helsinki n. Hamina. Nassauhaven, 28 Varberg te Gothenburg. Noorderhaven, 28 v. Gent te Nykobing. Paloma, 27 v. Fredericia te Aarhus. Pavo, 27 Brunsbüttel gep. n. Zaandam. Pasclioll, 27 v. Kopenhagen te Malmö. Rema, 28 v. Goole te Rotterdam verw. Rose Marie, 27 v. Brunsbüttel n. Rotterdam. Rijnhaven, 28 v. Rouaan te Duinkerken verw. Sonsbeek, verm. 28 v. Leith n. Rotterdam. Spoorhaven, 28 v. Liverpool te St. Malo verw. Stella Maris. 27 v. Holmsund n. Stockholm. Stientje Mensinga, verm. 28 v. Rotterdam n. Ventspil. Tromp, 27 v. Stockholm n. Lugnvik. Trompenburgh, 27 v. Rotterdam n. Kingslynn. Tyro, 27 v. Rotterdtam n. Drogheda. Walenburgh, 28 v. La Pallice te Rotterdam. Westkust, 27 v. Mantyluoto n. Wisbech. Wim (v), 27 v. Haderslev n. Storugns. Westerdok, verm. 27 v. Londen n. Amsterdam. Zwaantiena, 27 v. Antw. te Sonderborg. SLEEPVAAKT Goeree, 27 250 m. NO. Madeira met twee bakken Hudson, 27 660 m. ZW. St. Vincent zonder sleep. Loire, 27 175 m. W. Kreta met molen. Oceaan, 27 240 m. O. ten N. Bonaire met zuiger. Poolzee, 27 150 m. N.NO. Finisterre met bak. Tyne, 27 620 m. NO. Pararivier n. Belem met twee hekwielers. Witte Zee, 27 100 m. N. ten W. Dakar met twee bakken en sleepboot. De echte elegance weerspiegelt zich het best in de Franse mode, die door haar charme, esprit en gratie vermaard is. Onze nieuwe collectie toont U de beste prestaties der Parijsc modistes. GROTE HOUTSTRAAT 79 - HAARLEM dat wij mochten ondervinden met de gratis beschik baarstelling van het GROTE RECEPTENBOEK TUSSEN KOP EN STAART heeft ons doen besluiten dit nog een keer te her halen terwille van degenen die mochten hebben verzuimd van deze unieke gelegenheid gebruik te maken. Dus ook a.s. Vrijdag en Zaterdag naar DE SLAGER met zijn VELE SPECIALITEITEN op vlees- en vleeswarengebied en... voor slechts DRIE GULDEN vlees en vleeswaren HET GROTE BOEK GRATIS Ons devies Uiterst billijke prijzen Prima kwaliteit Santpoorterstraat 50 RUNDERLAPPEN per kg 3.00 BRAADWORST per kg 1.50 BLOEDWORST per kg 1.50 PEKELVLEES per 150 gram 0.68 MAGERE HAM per 150 gram 0.75 enz. enz. jügtife vir,- VRIJDAG en ZATERDAG a.s. met FLENSKO PANNEKOEKMEEL. GRATIS FLENSJES PROEVEN in onze ZELFBEDIENINGSWINKEL Maakt eens kennis met Haarlems meest gezellige Zelfbedieningswinkel. Prachtige sortering le klas vleeswaren. Speciale rijsttafelhoek. Grote sortering aantrekkelijke artikelen. SCHERPE PRIJZEN en voor leden DIVIDEND

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 7