Classicale vergadering van Hervormde Vrouwendienst Heemstede bereidde pastoor Pouw hartelijk welkom ZE VEN DA GEN HAARLEM Agenda voor Haarlem Ontgroening in De Hout Groening bij de Bavianen KOFFIE Op 11 October in Haarlem Van mensen en dingen onder de Damiaatjes ZATERDAG 1 OCTOBER 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Gemeente neemt kennis van kerkbouwplan Leergang over ambacht van de filmkunstenaar Kerkelijk Nieuws Biljarten Om de Zilveren Bal Gouden klomp Gouden trouzv Kinder bewaarbazor Man in wijn M odeshow Pittig pitje 13 Nu de jaarlijkse Classicale Hervormde Vrouwendienstvergadering staat gehouden te worden op 11 October te Heemstede, is het goed de ontwikkeling der H.V.D. dit jaar in ons land en speciaal in deze Classis Haarlem na te gaan. Daarbij treft als belangrijkste gebeurte nis de benoeming van mejuffrouw ds. H. de Neeling door de Generale Synode als vaste kracht in dienst der Hervormde Vrouwen Dienst. Mejuffrouw ds. De Nee ling nam afscheid op 11 September van haar gemeente te Laren, waar zij acht jaar als vicaris werkzaam was. Dr. Emmen, algemeen secretaris der Generale Synode, leidde in de middagdienst ds. De Neeling tot haar nieuwe werkkring in. Hierdoor wordt het mogelijk te voorzien in de grote behoefte die er aan besprekingen met ker keraden en inleidingen op gemeente-avon den bestaat en waaraan het voor vrijwil lige krachten uitgesloten was volledig te voldoen. Een voorlopig driemaandelijks werkplan is In overleg met ds. de Neeling door de Synodale H.V.D.-commissie opge steld, opdat zij zo snel mogelijk in de H.V. D. in ons land zal zijn ingewerkt. Ook staat het zoeken van contact met de Duitse en Schotse Vrouwen Diensten op het pro gram, daar deze zich reeds veel sterker ontwikkeld hebben. In ons eigen land stel de de Provinciale Kerkvergadering van Overijsel een Hervormde Vrouwen Dienst commissie in en is die in Drente in voor bereiding. H.V.D. In de Classis Haarlem De classicale vergadering benoemde in haar samenkomst van September 1954 de eerste leden van de classicale H.V.D.-com missie. Als contactleden traden op ds. Kroon van Spaarndam en de heer Van der Mey, diaken te Zandvoort. Verder is de commissie samengesteld als volgt: mevr. M. Waardenburg-Lindeyer, presidente; mej. C. F. A. Gregory, secretaresse, mevr. J. v. d. Bunt-Boer (Bloemendaal), mevr. J. van Nispen-Van Wely (Heemstede), mevr. C. S. A. van Boven-Meyer (Nieuw-Vennep), mevr. ds. Dikhout (IJmuiden), terwijl nog contact gezocht wordt met personen uit het industriegebied om de IJmond. In tien Hervormde gemeenten van de Classis Haarlem zijn door de kerkeraden H.V.D.-commissies ingesteld: Beverwijk, Bloemendaal, Haarlem (2), Heemstede, Overveen, Santpoort, Spaarndam, Velsen, Zandvoort, terwijl die van Aerdenhout, Schoten en IJmuiden-Oost in voorbereiding zijn. Het werk dezer commissies is gericht op de opbouw van het gemeenteleven, maar is plaatselijk verschillend afhankelijk van de behoefte. Nu eens wordt de organisatie van de Gezinsweek aan de H.V.D. door de kerkeraad toevertrouwd, dan weer coördi neert en stimuleert de H.V.D. het bestaan de vrouwen- en meisjeswerk of tracht in leemten daarvan te voorzien. Classicale samenkomst op 11 October Van 2.305 uur wordt de classicale sa menkomst gehouden in het Jeugdhuis, Heerenweg 111, Heemstede. Alle Hervorm de vrouwen zijn hier welkom, speciaal dameskransen, vrouwenverenigingen, con tactmiddagen, enz. Jkvr. C. M. van Asch van Wijck spreekt over „Samenwerking van man en vrouw in de Kerk". Na de theepauze draait de nieuwe geluidsfilm over „Meer en Bosch". Daarna gaat de samenkomst over in een werkvergadering der H.V.D.-commissies uit de classis. Een gemeenschappelijke maaltijd, waarbij de verslagen worden uit gebracht en verschillende problemen be sproken. De avond is gewijd aan een gespreks forum over: Gebed, voorbede, gebedsver horing, onverhoorde gebeden. Dit zowel in Actie bouwfonds Camplaan De Actie Bouwfonds Camplaan van de Gereformeerde Kerk te Heemstede is thans zover in het plannen-stadium, dat er op Dinsdagavond 18 October een ge meente-avond zal worden gehouden, waar in de architect Nielsen zijn ontwerpen met lichtbeelden zal tonen en toelichten. De Commissie van Beheer beoogt daarbij door een uiteenzetting aan te tonen dat het voorgenomen werk ook financieel zeker verantwoord is. ADVERTENTIE In het najaar zal het Nederlands Film instituut een leergang organiseren over „Het ambacht van de filmkunstenaar", waaraan bekende filmdeskundigen op theo retisch en practisch gebied zullen meewer ken. Bij de opzet van deze leergang is men uitgegaan van de overweging, dat beginne lingen en adspirant-werkers in een der sectoren van de filmproductie slechts zel den gelegenheid vinden om de nodige „pro- paedeutische" kennis omtrent de ambach telijke kanten van het filmproductieproces op te doen. Daarnaast zijn er ook anderen a.s. bioscoopexploitanten en filmrecen senten bijvoorbeeld die er behoefte aan hebben de noodzakelijke fundamentele kennis van het filmwezen te verwerven. De lessen voor deze leergang zullen ge geven worden op 21 achtereenvolgende Za terdagmiddagen te Amsterdam. Als docen ten zullen optreden de heren A. van Dom burg, J. G. J. Bosman, dr. J. B. Knipping, dr. J. M. L. Peters, Max de Haas, Herman van de Horst, S. I. van Nooten. Het volledige programma en nadere bij zonderheden zijn verkrijgbaar bij het Ne derlands Filminstituut, Van Eeghenstraat 7, Amsterdam. het persoonlijk- als gezinsleven. Deelneem sters hieraan zijn o.a.: mevrouw ds. Van Boven (Nieuw-Vennep), mejuffrouw E. Boeke (Bennebroek), mevrouw Tobbe (Heemstede), mevrouw Romeyn (Haarlem), mejuffrouw Toukens (Bloemendaal). Aan alle Hervormde kerkeraden in de classis is over deze samenkomst geschre ven met verzoek, deze in eigen gemeente te willen bekendmaken. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Ridderkerk (wijkgem. Bol nes) B. Eysinga te Barneveld. Beroepen te Lexmond C. J. v. d. Broek te Meteren en Est; te Muiden J. W. C. Kruishoop te Meerkerk; te Rijssen J. T. Doornenbal te Oene. Aangenomen naar Aalst P. Colijn, cand. te Rotterdam. Geref. Kerken Beroepen te Heeg B. Scholten te Bergen (N.H.). Geref. Gemeenten Tweetal te Scheveningen: A. de Blois te Rotterdam-Z. en H. Ligtenberg te Rotter dam-W. Bedankt voor Passaic ("USA), A. Ver- gunst te Corsica (USA), voorheeu te Zeist. Gisteravond werden de biljartwedstrij den om de Zilveren Bal voortgezet. Het resultaat was dat Hof van Holland ook deze avond remise speelde. Groenendaal heeft de leiding met 139. Kooyman 180 104 22 18 4.72 0 Hoek 220 220 22 66 10.— 2 Ketel 250 250 29 55 8,62 2 Scholten 250 235 29 43 8.10 0 v. d. Berg 115 83 25 24 3.32 0 Wisker Jr170 170 25 42 6.80 2 Kooyman 180 180 29 28 6.20 2 v. d. Berg 180 178 29 31 6.13 0 Ketel 250 250 29 39 8.62 1 Luiten 250 250 29 38 8.62 1 Zoals kapelaan C. Visser in zijn wel komstwoord tot pastoor C. P o u w uit Wijk aan Zee, de nieuwe zieleherder voor de parochie van de H. Bavo te Heemstede te recht opmerkte, hebben zijn parochianen hem even hartelijk begroet, als men de vorige avond pastoor Van Mierlo uitgelei de deed. Want op de grens van de parochie Berkenrode stond Vrijdagavond de R.K. Harmonie „St. Michaël" opgesteld, even als een groot aantal leden van de verschil lende Katholieke jeugdorganisaties, waar- toor Pouw een feestelijke stoet te formeren. Op de hoek van de Koediefslaan en Bin nenweg werd pastoor Pouw begroet door de leden van het kerkbestuur, waarna de optocht zich onmiddellijk in beweging zette. Via Binnenweg en Kerklaan ging het ver volgens naar de kerk van de H. Bavo aan de Herenweg, waarbij langs de route vele pa rochianen de vlag hadden uitgestoken en de intocht van de nieuwe pastoor gadesloegen. Hij werd daarbij overal vriendelijk toege wuifd, welk spontaan gebaar hij even har- Elk jaar en steeds heviger komen in September de gesprekken weer aan de orde over de zin van het ontgroenen van aankomende door ouderejaars-studenten. Vooraanstaande psychologen hebben het gebruik vergeleken met de rituelen die zich bij primitieve volken plegen af te spelen, als een aankomende volwassene in de stam opgenomen gaat worden. Men is het erover eens dat de beweegredenen van ritueel en ontgroening sterk vergelijkbaar zijn, maar dat de vormgeving bij de /"I i r\y~t h fr» rlvofTort \"in A a LmVltrrr» V>^Cr»Vl«l n Cf Ttfnrtnm» Lpf" mie wpl 111 f" rlp7plfdp mPDSpliikn ce- ontgroening het kenmerk dient te dragen van de huidige beschaving. Kortom: het mag wel uit dezelfde menselijke ge voelens voortkomen als bij de papoea's, maar het moet anders geschieden. Dat stelt gerust; de groen weet nu dat er geer van de laatsten met brandende fakkels in telijk beantwoordde. Op het kerkplein werd pastoor Pouw op gewacht door de kapelaans, misdienaars en vele jeugdige bruidjes in het wit, die hem allen bij zijn binnentreden in de kerk ver gezelden. Nadat pastoor Pouw bij het al taar had plaats genomen, werd hij eerst toegesproken door kapelaan C. Visser, die hem namens de gehele parochie van harte welkom heette. Spreker veronderstelde daarbij dat pastoor Pouw wel zou beseffen, dat pastoor Van Mierlo in de parochie node werd gemist. Men heeft het onder meer bijzonder in hem gewaardeerd, dat hij het bestuur neerlegde op het moment, dat hij vueiens voouKUinen ais uij uc pajjuca s, niaai nci muti auui-u «wi v.,, v.... messen aan te pas komen, al heeft hij geen enkele zekerheid dat hij niet beschilderd gaat worden. Dat hebben de Delftse groenen onlangs gemerkt, toen hun bovenlijven beschilderd werden. Bij de papoea's doen ze dat om voor de hand liggende redenen met witte-, in Delft met zwarte verf. Het gaat er bij de ontgroening om, dat het aankomend lid met sipoed wordt geschikt gemaakt om deel uit te maken van de studenten-gemeenschap, waarvan de zeden en gebruiken gedragen worden door een geestelijke rijpheid, die de groen bij voorbaat niet wordt geacht te bezitten. Bij de Haarlemse studentenverenigingen Het Gildt en Sanctus Bavo, die beiden betrekkelijk jong zijn, gaat het ont groenen vrij rustig toe, althans in zo'n mate, dat niemand anders dan de groenen er aanstoot aan neemt. Dat is ideaal. De jeugdigheid der vereniging is een waarborg, dat de ouderejaars hun superioriteit meer aan zichzelf ontlenen, dan aan door vele tradities geijkte vereniging-schablones. Dat neemt de noodzaak tot ontgroening niet weg, maar maakt die ontgroening wel menselijker. Bij de jongste vereniging Sanctus Bavo zijn wij een kijkje gaan nemen; in De Waag, het fraaie oude pand, waar de studenten die zich Bavianen noemen een gezellige rommelige sociëteit hebben ingericht. Wij hopen u met de verschuldigde eerbied verslag uit te brengen. Steeds in September is dc ontgroening aan de orde. Maar niet alleen bij de studenten. De hele natuur maakt een ontgroe ning door: het blad valt. En als het blad gevallen is valt het licht vrijer door het takkengcwclf. Misschien is dat de overeenkomst met de studentenontgroening: het licht vindt een vrijere weg; in het ene geval door de takken, in het andere geval door het met kennis volgepropte hoofd van dc juist afgestudeerde middelbare scholier, die een beetje aan het wankelen wordt gebracht. Het „sluit" niet meer zo goed in zijn hoofd. Verder moet de vergelijking maar niet gaan, met winter, diffuus en helder licht, enzovoorts Achter de tapkast staat een groen, met dikke roodgeverfde lippen. Een andere groen komt naar ons toe en zegt: „Mijn heer, in opdracht bent u een kaffer". Men kan zo'n groen na tuurlijk niet alles kwalijk nemen, maar de formulering is on aantrekkelijk. Hij kan zeggen: „Ik moet van meneer-ginds zeg gen", enz. Maar hij kan niet zeggen dat iemand in opdracht een kwaliteit bezit. Dat moet hij dan ook onmiddellijk gaan betreu ren, terwijl hij een glas water over zijn hoofd giet. Het is werkelijk gezellig in De Waag. Links en rechts zitten groenen op de grond, hun hersens pijnigend om de onophoude lijke reeks vragen „Waarom dit", „Waarom dat", te blijven be antwoorden. De ouderejaars beantwoorden niets, zij stellen de vragen. In razende snelheid draaft een groen steeds van de ene hoek der sociëteit naar de andere. In die hoeken zitten twee studenten, die zich van hem bedienen om een gesprek te voeren. Een autoriteit van de Groencommissie legt ons uit dat die twee wel graag met elkaar praten maar elkaar overigens niet kunnen zien. Dat verklaart het geren van de groen. Andere groenen ver richten nog gekkere Eén van hen nro^eert op een hoorn te blazen, die vlak onder de zoldering hangt. Het hoge herfstlicht en de samengegroepte herten: een mo mentopname in de Haarlemse Hout, maar een momentopname ook van een jaargetijde. Nergens in Haarlem is het wisselen der seizoenen zo onmiddellijk aanvoelbaar als in de Haarlemse Hout, waar de dieren en de begroeiing op de eerste tekenen van een nieuw seizoen reageren, voordat de mens er nog weet van heeft. De zomer is voor de dieren al lang voorbij. Zij hebben alweer geschuild in het huisje in het midden van de Hertenkamp. Zij hebben samengegroept zich verbaasd over het nieuwe licht. En verzorger Joosten heeft alweer hooi in de ruif in het huisje ge legd. Het gras is niet zo hoog meer en het gevogelte zit weer hoog in de bomen. De dicrenfamilie van de Hertenkamp heeft een goed seizoen achter de rug. Ze hebben weer massa's brood aangereikt gekre gen door de hekken, van een enkele onverlaat ook weer papieren zakjes, cellofaan of sigarettenpeuken. Geen enkel hert is echter ziek geweest deze zomer. Als het koud wordt of hard regent gaat de hele familie broe derlijk in het huisje. Daar zitten dan het is misschien een dorre opsomming, maar wist u dat er zóveel waren? de 35 damherten, de schapen met het Drentse hoornschaap in hun midden, de kalkoenen, de pauwen, de poule-pintados, de zilver- pellen, patrijskrielen, porceleinkrielen. Japanse zijdehoenders. En in de konijnenberg hebben de konijnen hun verblijf. En dan zijn er nog de zwanen, de Chinese knobbelganzen, nonganzen, de bergeenden en fluweeleenden, de lepelbekeenden en taling eenden, de muskus- en witte kwaker-eendjes; in het duivenhuis koeren de duiven. De Hertenkamp is al van 1828. In de oorlog liep een tank gracht door het 2.5 ha grote perceel en de dieren werden weg gehaald. Maar de dieren, die er na de oorlog in zijn geplaatst, hebben zich zo vermenigvuldigd dat binnenkort een aantal wordt verwijderd om een vaste „bezetting" te handhaven. Alle kruisin gen worden weggehaald en veel kalkoenen. Tot December zullen de dieren weer hun eikels en kastanjes hebben, daarna zijn.ze uitsluitend op het hooi aangewezen, maïs en andere granen, runderkoekjes en voederbieten. Joosten is de vader van deze „ark van Noach". Drie maal per week verrukt hij zijn dieren met keukenafval van „Dreefzicht" en men zegt dat de dieren dan openlijk vergelijkingen treffen met andere gerenommeerde keukens uit de stad. Over vier maanden, begin Februari, zal de Hertenkamp mis schien al weer de lente inluiden met een eerste lammetje.... Maar nu heerst er volop de herfst. Er heerst een ongelofelijk tumult. Men heeft niet goed gegroend als men nog „pap" kan zeggen Overal zitten groenen op de grond met ouderejaars over hen heengebogen: schrijlings op een stoel, een glas bier in de hand. De groenen hebben het hard. Zij moeten zich on der een spervuur van vragen steeds een oordeel vormen en over de meest onderscheiden problemen. Zij krijgen op drachten en moeten uitleggen waarom zij het niét zullen doen. Zij worden op zichzelf teruggeworpen, zij hebben geen enkele steun en steeds opnieuw moeten zij hun hou ding bepalen. Bijna steeds worden zij op inconsequentie betrapt: „Als je dit wel doet, moet je dat ook doen". Ten slotte hoort men een slacht offer zeggen: „Ik ben een kaf fer". Dat mag hij dan even keihard in de sociëteit gaan verkonden. Toen wij er kwamen had den de groenen juist een wan deling van vijftien kilometer gemaakt. Een groen vindt hel ongezond, want hij heeft bijna Vijftig jaar geleden begon de verkoop van klompen in de Dr. Leydsstraat nummer tien te Haarlem-Noord, oftewel de „Klompencentrale". Een zaak gegrondvest op klompen, mag men wel zeggen. En thans, in een tijd van „flats" en „loa fers" doen de klompen het in deze zaak nog best. Evenals de trappen die hier tegen beta ling uitgedeeld worden, naar ons de eigenaar van de zaak vertelde. Vandaag begint de jubileum verkoop. Op Dinsdag 11 October zal het vijftig jaar geleden zijn dat de heer B. van Marsbergen (Haarlemmermeer) in het hu welijk trad met mejuffrouw H. van Dijk (N. Brabant). Zij vestigden zich in Haarlem, omdat de heer Van Marsber gen destijds hier als bouwvak- geen nachtrust gehad. „Je mag nooit iets doen wat ongezond voor je is". De jongen wordt lekker warm ingepakt in de kens en andere groenen trach ten hem zachtjes in slaap te wiegen. Wij hebben eigenlijk ver baasd gestaan van de gezellige sfeer en studentikositeit, die in De Waag heerste. En wij hebben ons ook afgevraagd waarom Haarlem zelden iets- merkt van de aanwezigheid van twee studentenvereni gingen. Weten de heren nog niet dat zij de burgerlijkheid van ons Haarlemmers ten diepste dienen te verachten? Dat zij al het mogelijke die nen bij te dragen voor de aan leg van een aquarium in het voetstuk van Laurens Jans- zoon Coster, voor de invoe ring van paardentractie voor het gemeentebestuur, het zwemmen in de Bakenesser- gracht en de verdediging van Haarlem tegen die van Half weg? Of zijn zij ook getrou we burgers van de goede oude stad, tenminste zo gauw zij buiten de muren van hun 'so ciëteiten zijn? Vorige week schreven wij op deze plaats onder het zelfde kopje „koffie" over de geneugten van de Stad Haarlem. Was de koffie toen slechts een aanlei- dinkje, deze week even iets over de koffie zélf. Name lijk die van de snackbar Terminal, Kruisweg, waar een robot-achtig apparaat er voor zorgt dat ook Haar lem Espresso kan drinken. Het machien kan zonder moeile 240 koppen per uur maken. Het drukt met Pit atmosfeer kokend water door een laagje van 5 gram tot poeder gemalen koffie, dat op een bakje met mi nuscule gaatjes ligt. Daar xoordt de koffie doorheen geperst. Wij hebben haar expres goed geproefd. Ze maakt Haarlem rijker. Ongetwij feld. Bijna niets ontbreekt ons nog ker aan het heien was. Hij heeft niet alleen in Haarlem geheid. Zijn werk bracht hem naar vele plaatsen in ons land en zelfs naar België. Thans geniet hij sinds acht jaar van een welverdiende rust. De heer en mevrouw Van Marsbergen hopen op Zater- 15 October tezamen met de drie zoons, zeven kleinkin deren en vele familieleden de gouden bruiloft op luisterrijke wijze te vieren in een naburig feestzaaltje. Dat zal een geheid feest worden. Ten bate van de Stichting Kinderbewaarplaatsen Haar lem zal op Woensdag 5 Octo ber en Donderdag 6 October van 10.3017.30 uur een bazar worden gehouden in de Vlees hal, Grote Markt te Haarlem. Er komen verschillende stands met zeer fraaie en praktische handwerken, een stand met postpapier en aanverwante ar tikelen, een stand met baby- goed en speelgoed, een levens middelen-stand, een blommen- stand, enz. De prijzen zijn aan trekkelijk. Voor de kinderen zijn er Woensdagmiddag speciale at tracties, zoals behendigheids spelletjes en een Rad van Avontuur. Wij bevelen deze bazar van harte aan. De actieve eigenaar van ho tel „Oud-St. Jan" en restau rateur van de auberge „Bon verre", de heer H. L. Dahmen, voert sinds enkele dagen een wapen op zijn briefpapier, dat van de Confrérerie des Cheva liers du Tastevin, de broeder schap van de ridders in de wijnproefkunst. Hij is na ge degen vooronderzoek waardig bevonden van dat edele gezel schap wijnkenners deel uit te maken en zal binnenkort op Clos Vougeot, het stamslot van de wijncultus in Bourgon- dië, worden geïnstalleerd on der het geestige devies „Tou- iours en vin, jamain en vain". In de lunchroom van Vroom en Dreesmann heeft de mode deze week geflitst. Onder de titel „Modeflitsen" heeft het bedrijf Dinsdag, Vrijdagmor gen en Vrijdagmiddag nieuwe modellen getoond. De shows werden uitermate druk bezocht. Het getoonde was berekend op de Neder landse vrouw, zodat men gang bare modellen zag en ook vele „grote maten". De show begon met het bruidstoilet en eindig de met avondjaponnen. Daar tussen toonde het bedrijf de rijke schakering van de veel omvattende modeafdeling. Naar aanleiding van een be richt, enige tijd geleden in deze krant verschenen, waarin melding gemaakt werd van een veertiental zonnebloemen, alle ontsproten aan één enkel pitje, deelde de heer P. J. Bog- get ons mede dat er in zijn voortuintje aan de Zomervaart een zonnebloemenstruik staat waaraan wel meer dan vijfen twintig van deze grote gele bloemen tot bloei gekomen zijn. Dit struise boeket wordt gedragen door een stevige, polsdikke zonnebloem-stengel en dat is nu het grootse, deze stam-stengel is het meer dan flink uit de kluiten gewassen product van ook maar één en kel pitje. begreep deze taak niet meer volledig te kunnen vervullen. Daarom hebben de pa rochianen hun nieuwe pastoor echter niet minder hartelijk binnengehaald en spreker verzekerde dat'hij hier een parochie ge vonden heeft, die gaarne bereid is naar hem te luisteren en als hun herder te vol gen. Vandaar dat kapelaan Visser hem ten slotte vele vruchtbare priesterjaren toe wenste als de gelukkige herder van de St. Bavo-parochie te Heemstede. Na dit welkomstwoord werd pastoor Pouw met plechtig ceremonieel door deken W. N. Zijlstra van Haarlem geïnstalleerd, die daarop eveneens de preekstoel betrad om de zojuist geïnstalleerde pastoor enige woorden van welkom toe te spreken. Ook deze herinnerde daarbij in de eerste plaats aan het werk van emeritus-pastoor Van Mierlo, wiens naam in de geschiedenis van deze parochie ongetwijfeld met bijzondere eer zal worden genoemd. Daarna verklaar de spreker tot zijn grote vreugde te hebben geconstateerd, dat pastoor Pouw in Heem stede werd ingehaald op een manier, die in vele andere plaatsen onmogelijk of on denkbaar zou zijn. Dit wekte stellig ver trouwen bij de aanvang van de mooie en verantwoordelijke taak, de gelovigen te lei den en hun harten te heiligen. Vervolgens wendde deken Zijlstra zich tot de parochianen met het verzoek gees telijk en stoffelijk met hun nieuwe herdér te willen samenwerken. Want dit contact krijgt immers pas innerlijke waarde door het naast elkaar groeien in de komende tijden. Spreker besloot deze toespraak met pastoor Pouw een vruchtbaar en gelukkig pastoraat toe te wensen, waardoor hij in samenwerking met zijn parochianen het Rijk Gods in stand zou kunnen houden. De nieuwe pastoor zal zijn parochianen Zondag 2 October in de kerk gedurende alle missen toespreken, waarna van 12 tot 2 uur in de pastorie de gelegenheid wordt opengesteld persoonlijk met pastoor Pouw te komen kennismaken. ZATERDAG 1 OCTOBER Rembrandt: „Gejaagd door de wind", 14 jaar, 7 uur. Studio: „De dertiende passa gier", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Blake helpt een handje", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Lido: „Der Vogelhandler", 14 j„ 7 en 9.15 uur. „Bureau Zedenpolitie", 23.30 uur, 18 j. Frans Hals: „The Americano", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Wagensnoren naar het Westen", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Ge laden Zaterdag", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Minerva: „Mrs .Miniver", 14 jaar, 7 en 9.30 uur. Stadsschouwburg: 20 uur, „De Haag- sche Comedie", met „In de schaduw van twijfel", van Norman King. Kleuterschool, Burgwal 69, 1523 uur, Grote bazar. ZONDAG 2 OCTOBER Rembrandt: „Gejaagd door de wind", 14 jaar, 2 en 7 uur. Studio: „Russisch Ballet", 11 uur, alle leeft.,; „De dertiende passagier", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Blake helpt een handje", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Lido: „5 maanden in de Braziliaanse wildernis", 11 uur, alle leeft.,; „Der Vogel handier", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „The Americano", 18 jaar, 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Wagensporen naar het Westen", 14 jaar. 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Geladen Zaterdag", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Minerva: „Mrs. Mini ver", 14 jaar, 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Stads schouwburg, 20 uur: De Haagsche Comëdie speelt „Pas op! Kijk niet om", muzikaal blij-« spel van Reynoïds en Slade. Concertge bouw, 20 uur, Bonte Avond m. m. v. Cees de Lange, Willy Vervoort, Mieke Telkamp en andere radiosterren. Hervormde Kerk, Spaarndam, 19 uur, Zangdienst. MAANDAG 3 OCTOBER Rembrandt: „Gejaagd door de wind", 14 jaar, 2 en 7 uur. Studio: „De dertiende pas sagier", 14 jaar, 2.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Blake helpt een handje", 18 jaar, 2, 7 en 9.15 uur. Lido: „Der Vogelhandler", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur Frans Hals: „The Ame ricano", 18 jaar, 230, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Een vrouw helpt de Saint", 18 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Geladen Zaterdag", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Mi nerva theater. Heemstede, 20.15 uur Toneel gezelschap Johan Kaart met „Potasch en Perlemoer met vacantie". Begijnhofkapel, 20 uur: Interk. Evang. Comité.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 15