Politiek steekspel tussen prof. Oud en mr. Burger Agenda voor Haarlem TWEEDE KAMER De heer Andriessen (KVP) bepleit instelling van Nationale Bouzvraad Canada wil de geleide projectielen uitbannen Tien maanden voor opperman Lustrum Contactgroep Opvoering Productiviteit Nieuw model Citroën Prins Bernhard leidde bedrijfsdienst in Dorn Hogere vacantie-uitke- ring in bouwbedrijven Topprestatie De ambtsbezoeken van dr. M. J. Prinsen Zware straf voor bedrijfsleider 3 Stassen nodigt atoomgeleerden uit tot medewerking Na 22 jaar_ Een sigaret van WERELDVERMAARDHEIDj Sleepbootkapiteins in Maasbracht staken Aandacht vooragrarisch facet van IJmondvraagstuk Schiphol-affaire DONDERDAG 6 OCTOBER 1955 (Van onze parlementaire redacteur) Het Woensdagmiddag in de Tweede Kamer voortgezette politiek debat, waarop minister Drees hedenmiddag zal antwoor den, leverde voor hem tot dusverre betrek kelijk weinig stof tot verweer op. Prof. Oud (WD), dr. Schouten (A.R.) en d s. Zandt (Staatsk. Geref.) schilden wel enige appeltjes met het kabi net, maar in hoofdzaak gingen de beraad slagingen langs het ministerie heen en viel daarin meer het voorspel van de komende verkiezingen te bespeuren, dus een sto- lingnemen van de partijen onderling. Trouwens, prof. Oud betoogde al, dat het tegenwoordige kabinet niet de inzet van de stembusstrijd kan zijn. Dit nam overi gens niet weg, dat hij toch ook wel enige aanmerkingen had. Zo behoorde tot zijn grieven een te weinig vooruitziend beleid speciaal inzake de loonpolitiek. Hij was ook niet goed te spreken over de ten opzichte van het vraagstuk-Ambon aangenomen houding. Hij wilde, dat onze regering in de UNO Ambon zou gebruiken om een tegenzet tegen die van Indonesië met betrekking tot Nieuw-Guinea te ondernemen. Dat deze kwestie weer op de agenda was geplaatst keurde hij af. Het Franse wegloop-voor- beeld vond hij verleidelijk, maar tegelijker tijd erkende hij, dat men zich door zijn verstand moet laten leiden. Dit bracht hem tot de slotsom, dat iets dergelijks overge laten moest worden aan het oordeel van onze afvaardiging ter plaatse. In het zicht van de stembusstrijd beval prof. Oud aan deze op een hoogstaand peil uit te vechten, hetgeen hem aanleiding gaf mr. Burger (P. v. d. A.) voor de voeten te werpen, de vorige dag in de Kamer het niet bepaald tot dat peil gebracht te hebben. Mr. Burger bad uit sprekers verleden de herinnering opgehaald aan een motie van jaren geleden inzake beperking van' het aantal arbeids- cont.ractanten in overheidsdienst. Niemand minder dan mr. Duys, toen nog goed socia list, had die motie sympathiek genoemd, zei prof. Oud. En wat het in het kabinet- Colijn door mr. Oud als minister gevoerde financiële beleid aangaat, dat had de volle instemming genoten van mr. Joekes, die vóór dat hij lid werd van de Raad van State door de Partij van de Arbeid waardig was gekeurd vier jaar lang als een van haar exponenten minister van Sociale Zaken te zijn. Trouwens, zo liet prof. Oud hierop nog onder daverend gelach van de Kamer volgen, zijn laatste staatslening als minister van Financiën in het kabinet van 1933'37 was een enorm succes geweest, hetgeen nu niet bepaald gezegd kon worden van de jongste lening van minister Van de Kieft! Niet schipperen bij woningpolitiek Tenslotte schreef prof. Oud de mis lukking van de woningpolitiek toe aan het feit, dat het kabinet had zitten schipperen door onderlinge verdeeldheid over de vraag of men bij de bestrijding van volksvijand nummer één tekort aan huisvesting de socialistische dan wel de niet-socialis- tische weg moest bewandelen. Voor de komende kabinetsformatie bepleitte hij zelfstandigheid van formateur en verschillende poli- meer kabinet tegenover de tieke groepen. Dr. Schouten (A.R.) merkte over de oplossing van de kabinetscrisis na de ver werping van het ontwerp-huurverhoging op, dat toen waarlijk niet alleen de Partij van de Arbeid, doch tevens de andere par tijen evenals het kabinet zelf ook construc tief te werk waren gegaan. Dit laatste had mr. Burger de vorige dag verzuimd te ver melden, maar deze riep nu: „accoord," waarop dr. Schouten tot groot vermaak van zijn gehoor met genoegen vaststelde, dat de aanvoerder van de fractie van de Partij van de Arbeid dus dit „amendement" had aanvaard en dat het te wensen ware, dat amendementen in het algemeen zo gemak kelijk zouden worden overgenomen. De A.R.-woordvoerder erkende, dat het in 1952 tot stand gekomen kabinet toen het beste was, dat er nog te vormen viel. Tevens gaf hij te kennen, de kans niet groot te achten, dat in 1956 zijn ideaal in deze wél bereik baar zou zijn. Dit weerhield hem niet zich principieel zowel tegen de P. v. d. A. als tegen de WD te keren, omdat die partijen wel een ver band tussen individu en godsdienstige levensbeschouwing erkennen, maar zulks niet met betrekking tot de staatkunde doen. Volgens hem moet de politieke partijvor ming beheerst worden door de diepste ge loofsovertuiging, die zowel uitgangspunt als doel van politiek moet zijn. De heer T i 1 a n u s (CHU) bleek het niet DONDERDAG 6 OCTOBER Rembrandt: „Gejaagd door de wind", 14 jaar, 7 uur. Studio: „De dertiende passa gier", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Blake helpt een handje", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Lido: Der Vogeihandler, 14 jaar, 7 en 9.15 u. Frans Hals: „The Americano", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Een vrouw helpt de Saint", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Ge laden Zaterdag", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Mi nerva: „Als de dauw hangt, komt er regen", 18 jaar, 8.15 uur. Rijksstraatweg 43, zaal „Noord", 20 uur. Volksuniversiteit: H. Ren- senbrink; lezing „Dierenleven in Artis". Zuiderkapel, 20 uur; J. A. Bruyn. Frans Halsmuseum, 20 uur: Volksuniversiteit. Cur sus „Spreken in het openbaar", door K. Schuitema. Minerva Theater, 20 uur: Volks universiteit, Prof. Dr. R. van Brakell Buys: Mohammedanisme. Nutsgebouw, 20 uur: Psychom. avond door mevr. v. d. Tuin v. d. Lans. VRIJDAG 7 OCTOBER Studio: „Notorious", 18 j., 2, 7 en 9.15 uur. Luxor, „Papaveri", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Lido, „Avontuur in Hongkong", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals, „Ha ven der Begeerte", 18 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Roxy, „Om het goud der Inca's", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace, „Eskader 8 keert terug", 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Minerva, „Zeven broers zoeken zeven meis jes", a. 1. 8.15 uur. Rembrandt: „Gejaagd door de wind", 18 jaar, 2 en 7 uur. Concert gebouw, 16 en 19.30 uur: N. Ph. O. eerste Jeugdconcert, o. 1. v. Mar. Adam. Wilhel- minastraat 22, Ver. van Spir. „Het Licht", 20.15 uur. Nassauplein 8, Lezing Theosofische Vereniging, 2,0 uur. Frans Halsmuseum. 20 uur: Volksuniversiteit: muziekcursus P. Chr. van Westering. eens te zijn met prof. Oud, die de jongste Troonrede niets meer dan een verslag had genoemd. Aan de hand van dat stuk gaf deze afgevaardigde zijn kijk op een en ander. In het algemeen bleek hij in tal van opzichten aan de zijde van de regering te staan. Verkeerd vond hij het, dat zonder eerbiediging van het budgetrecht van de volksvertegenwoordiging de jongste reor ganisaties en benoemingen aan het minis terie van Onderwijs haar beslag hadden gekregen. Voorts keurde hij het gebeurde met de secretaris-generaal van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening af. Tegen „doorbraak" „Wij Christelijk-Historischen wijzen de doorbraak in 's lands belang met beslistheid af," merkte de heer Tilanus nog op, er echter aan toevoegende wel tot samenwer king met andere groepen bereid te zijn. Hij noemde trouwens de brede basis-politiek strokend met onze zakelijk ingestelde volks aard, die niet houdt van hevige politieke gevechten. Intussen wenste hij niet dat de brede basis-politiek tot stelsel zou worden verheven. De heer Andriessen (KVP) pleit te voor instelling van een Nationale Bouwraad waar men fundamentele bouwvraagstukken zou kunnen bespre ken en die dan een geconcentreerde uitingsmogelijkheid voor goede denk beelden inzake het volkshuisvestings- vraagstuk zou moeten zijn. D s. Zandt (Staatk. Geref.) trok fel van leer tegen Rome en ook tegen de zijns inziens door de regering in de hand ge werkte ontkerstening. Zondagswet, lijkver branding, subsidiëring van spel en sport, toneel en opera tot de danskunst toe, vorm den voor hem de stenen des aanstoots. Zo wel de KVP als vervolgens de Anti-Revo- lutionnairen en de Christelijk-Historischen kregen enige vegen uit de pan. Deze beide laatste groepen zijn door twee ministers in het kabinet vertegenwoordigd, die daar volgens ds. Zandt als „met vederbossen gesierde, tevens echter als gekortwiekte vogels in de kooi zitten. Ook de UNO moest het nog ontgelden. Het gedrag van het ministerie, dat „blijkens zijn daden niet door Gods woord, maar door het revolu- tionnaire beginsel „elk wat wils" word ge- ieid" was in de ogen van ds. Zandt hele maal mis. Nieuw station. In Venlo zal een nieuw station voor de spoorwegen worden ge bouwd dat Westelijk van het huidige station aan een toekomstig groot verkeersplein komt te liggen. Door de verplaatsing van het station moeten de emplacementen worden verlegd en verhoogd. Hiermee is men thans zo ver gereed, dat met de eigenlijke station- bouw begonnen kan worden. NEW YORK (Reuter) De Canadese afgevaardigde Martin heeft in de UNO- subcommissie voor ontwapening te New York aangedrongen op een „werkelijke poging" om de ontwikkeling stop te zetten van geleide projectielen die van het ene continent naar het andere geschoten kun nen worden. Eisenhowers voorstel voor wederzijdse Juchtverkenning acht Canada het beste, practisch bruikbare „beginpunt" dat tot op heden beschikbaar is. Canada schenkt bijzondere aandacht aan de bestu dering van indirecte bewapeningscontróle door middel van controle op de bevoor rading met atoommateriaal. Martin ver zocht de Sovjet-afgevaardigde Sobolev een definitiever antwoord te geven op Eisen howers voorstel. De Amerikaanse afgevaardigde Stassen deelde mede, dat de Verenigde Staten enige vooraanstaande geleerden hebben belast met het zoeken naar een methode om de aanwezigheid van atoomwapens te ont dekken. Stassen nodigde geleerden waar ook ter wereld uit, die menen een betrouw bare methode voor opsporing van atoom wapens gevonden te hebben, hun denkbeel den naar voren te brengen. Brede basis President Tito van Joegoslavië heeft in een vraaggesprek te Belgrado als zijn mening te kennen gegeven, dat er geen overeenstemming over internationale ont wapening bereikt kan worden voordat de voornaamste internationale vraagstukken zoals Duitsland en de Europese veiligheid zijn opgelost. Volgens Tito is het Russische voorstel voor ontwapening zeer opbouwend en tot in bijzonderheden wel omschreven. Met het Frans-Britse voorstel biedt het „een brede basis voor succesvolle bespre kingen tussen de vier grote mogendheden." Tito zei dat bewapening moet bestaan, doch niet ter voorbereiding van een aan valsoorlog. Tito gelooft, dat Eisenhowers voorstel tot het uitvoeren van luchtver- kenning oprecht gemeend is. De Sovjet- Unie heeft echter gelijk, dat zij haar eigen voorstel daartegenover stelt. Velsense tandarts bestolen De opperman N. W. te Velsen is heden morgen door de Haarlemse rechtbank conform de eis veroordeeld tot tien maan den met aftrek. Hij had in vereniging met de Amsterdamse huisknecht P. M. K. een groot aantal flessen jenever en andere dranken, een hoeveelheid linnengoed en een postzegelalbum ter waarde van f35000 ontvreemd uit de woning van de tandarts W. L. te Velsen, die met vacantie was en hem zolang de huissleutel had gegeven omdat hij nog allerlei klusjes bij het huis moest verrichten. Georg Muller (links) een 34-jarige nettenmaker en Heinz Reinhold (rechts) eerste stuurman, drukken elkaar na hun aankomst in Cuxhaven de hand, voordat zij naar hun woonplaatsen vertrekken. Zij zijn de enige overlevenden van de Duitse vissers boot „Elbe", welke zonk in de Noordzee na een aanvaring met het 8066 ton metende Noorse vrachtschip „Havkins". „Na vijf jaar bevordering van de pro ductiviteit kan worden vastgesteld, dat de instelling ten opzichte van het productivi- teitsvraagstuk zich zowel aan werkge vers- als aan werknemerszijde in gunsti ge zin heeft ontwikkeld". Dit is Woensdag middag medegedeeld op een persconferen tie van de Contactgroep Opvoering Pro ductiviteit, waarop naar aanleiding van het vijfjarig bestaan mededelingen zijn gedaan over hetgeen de C.O.P. tot dusverre heeft bereikt en over de taak, die de contact groep zich voor de toekomst heeft gesteld. Met buitenlandse steun en door een gro tere samenbundeling van binnenlandse activiteiten is een verandering ten goede gekomen in de grote achterstand, die in 1950 bij het Nederlandse bedrijfsleven, zo wel organisatorisch als technisch, bestond. In 1955 is het accent verlegd van „inhalen" naar „bijblijven en zo mogelijk voorblij ven", hetgeen ook geldt voor het probleem van de „menselijke betrekkingen in het bedrijfsleven". Naar de voorzitter van de contactgroep, ir. W. H. van Leeuwen mededeelde, heb ben de afgelopen vijf jaren 1123 werkge vers, werknemers, technici en geleerden in totaal 171 studiereizen naar de Verenig de Staten gemaakt. De laatste jaren is de inter-Europese uitwisseling van ervarin gen over productiviteitsbevordering in be tekenis toegenomen. Als resultaat van deze studiereizen zijn 102 rapporten uitgebracht, waarvan bijna 90.00 exemplaren hun weg hebben gevonden naar industrie, landbouw en handel. Het Nederlandse bedrijfsleven is door ongeveer 60 deskundigen op organisa torisch, technisch en sociaal-psychologisch gebied voorgelicht. Voor de toekomst heeft de contactgroep een vier-jarenplan opgesteld dat, naar wordt gehoopt, kan worden gefinancierd uit het restant van de 7 millioen gulden uit de tegenwaarde-rekening, waarover zij in 1950 onder de bepalingen van de Ameri kaanse Technische Bijstand de beschik king heeft gekregen. De voornaamste taak zal zijn de gedachte van productiviteitsbe vordering te doen doordringen in alle ge ledingen van het bedrijfsleven. Daarbij wordt in de eerste plaats gedacht aan de middelgrote en kleine bedrijven, die in de afgelopen jaren door verschillende oorza ken minder bereid waren tot samenwerking dan de grote bedrijven en waarmede een nauw contact tot stand zal kunnen wor den gebracht via de provinciale contact commissies. Ook internationaal zal de con tactgroep naar meer samenwerking stre ven. De Citroën-autofabrieken in Parijs heb ben gisteren het nieuwe model Citroën ge toond, dat het klassieke, 22 jaar oude model gaat vervangen. De gemoderniseerde Citroën heeft een carrosserie met een bovendeel van plastic. De vier-cylinder motor kan 75 pk ontwik kelen. De wagen heeft vier versnellingen en als maximumsnelheid wordt 140 kilo meter per uur opgegeven. De stuurinrichting wijkt sterk af van de tot dusver gebruikelijke. Het stuurwiel zit niet op een rechte, naar beneden lopende stuurstang, maar op een steun, die links van de bestuurder aan de carrosserie is be vestigd. Het geheel is beweegbaar om te voorkomen dat bij ongelukken de bestuur der bekneld raakt. Bij de nieuwe Citroën is de voorwiel aandrijving gehandhaafd. De koppeling is automatisch met oliedruk. De vering, die ontwikkeld is uit die van het oude model, is regelbaar en kan aangepast worden aan de toestand van de weg. In Frankrijk zal de nieuwe Citroën on geveer 930.000 franc kosten. In een tot op de laatste plaats bezette Domkerk te Utrecht, heeft Prins Bernhard Woensdagmiddag een bedrijfsdienst ge leid. Na inleidend orgelspel door de orga nist Stoffel van Viegen, sprak de prins over „Verantwoordelijkheid". De dienst werd onder meer bijgewoond door de loco-burgemeester van Utrecht, de heer H. Ploeg Jr., de directie van de Ko ninklijke Nederlandse Jaarbeurs, de parti culiere secretaresse van de Koningin me vrouw Smitt-Avis en voorts directieleden van tal van Utrechtse bedrijven en grote groepen personeelsleden. ADVERTENTIE State (xp^ess In Maasbracht zijn 70 kapiteins van sleepboten in staking gegaan. Zij eisten een verhoging van het sleepboottarief met 25 percent. Reeds eerder verzochten de zes in Nederland bestaande sleepbootverenigingen een verhoging van het huidige sleeploon tarief. Zij hebben een voorstel gekregen van tien percent. Hiermede gingen vijf ver enigingen accoord, echter niet die van Maasbracht. Zij verlangt een verhoging van 25 percent. De vacantie- en snipperdaguitkering aan bouwvakarbeiders zal met 121/2 percent worden verhoogd, aldus een besluit van de Federatie van Werkgeversorganisaties Raad van Bestuur Bouwbedrijf. De uitkering, tijdens de verplichte va- cantieweek bestaande uit twee weken loon, heeft tot dusverre plaats gehad op basis van 100 percent van het regelings- of con tractloon. Inmiddels is door wettelijk toegestane toeslagen en tariefwerk het gemiddelde loon van de bouwvakarbeider op een ho ger peil gekomen dan 48 maal het basis uurloon. Teneinde het evenwicht tussen gemiddeld inkomen en vacantie-uitkering te herstellen, is besloten tot de genoemde verhoging van de uitkering. De Raad van Bestuur Bouwbedrijf heeft besloten de hiervoor nodige verhoging van de bijdrage der werkgevers aan het Sociaal Fonds Bouwnijverheid te doen ingaan bij de aanvang van het nieuwe zogenaamde Bonnenjaar in Juli 1956. Als dwergen die hun klein heid trachten te maskeren ach ter groteske gebaren, zo staan soms de mensen tegenover a! wat hun groots en machtig voorkomt. Zij rekken zich op de tenen en spreiden hun te korte armen uit, om lange schaduwen te kunnen werpen en groter te lijken dan ze zijn. Grote woorden, grote geba ren, grote schaduwen maar alles vervuld van een leeg heid en nutteloosheid die doet huiveren. Wat al niet hebben de men sen uitgedacht en geconstru eerd aan protserige monu menten om naar de hemel te streven, die echter onbereik baar bleef en steeds onbereik baarder terugweek naar de hoge verten. Wat al niet aan kleuren en muziek en schitte rende gewaden heeft oog en oor moeten verheffen naar de oorsprong aller dingen, terwijl die oorsprong sluimerend verborgen bleef in de diepte en de nederige laagten van het leven. Er is een plan ontsproten aan de waanzin van het men selijke streven naar uiterlijke indrukwekkendheid een plan om op de uitgedoofde krater Monte Cavo bij Rome een bronzen monsterbeeld op te richten, als symbool van al les wat niet de geest is van Degene, naar wiens gelijkenis men het beeld wil maken. Een Christusbeeld van ruim hon derd meters hoog, trots en ongenaakbaar, groot en impo sant, verheven tot de wolken, doch tegelijk een toonbeeld van de arme geest die heerst in de rijen der dwergen. In de rechterarm van hei beeld komt een kapel voor honderd gelovigen. Honderd gelovigen, die hun geest wen sen te verheffen tot de hemel, kunnen met liften omhoog- geschroefd worden naar de plek die tegelijk een aardig uitzicht over de blauwe Mid dellandse Zee biedt. Het is immers al te moeilijk tot de hemel te bidden als men zich klein en nietig voelt. Daar in de hoogte kan men de hemel zelf op een staaltje van men selijk kunnen attent maken, wat wellicht een gunstige in druk maakt. In de linkerhand van het beeld zullen wandelgalerijen worden aangebracht, die on getwijfeld druk zullen wor den bezocht. Men kan immers niet altijd het nuttige met het aangename op zulk een onder houdende wijze verenigen. In de sokkel van het beeld ko men ontvangstsalons, een bioscooptheater, een museum en verder winkels en kiosken, waar men touristische curiosi teiten kan kopen. Van de sok kel tot de top lopen krachtige liften, die de bezoekers met veel comfort op en neer zul len brengen. De mensen die het idee tot deze beeltenis in het hoofd gekregen hebben, vertellen met trots dat dit Christusbeeld het andere, tot nu toe grootste ter wereld, op gericht in het Andesgebergte, in het niet zal doen verzin ken. De wedstrijd der beelte nissen eindigt voorlopig dus met een klinkende overwin ning voor Italië en de men sen in en om de Andes zul len een harde noot te kraken krijgen als zij een goede in druk op de hemel willen ma ken. „Hoe groot is uw beeld?" zal er streng gevraagd wor den. En met schaamrood op de kaken zullen zij moeten ant woorden: „Slechts 50 meter. Heei". Straks zal de bronzen reus uitkijken over het Italiaanse land en de zee, scherp afste kend tegen de blauwe lucht en aldus de wereldvrede symbo liserend waaraan het toege wijd is. De wereldvrede, die in de volken zal moeten kie men als een nederig verlan gen naar begrip voor elkan der, zal aldus gesymboliseerd worden door financiële en boelrihouwkundige prestaties, opgericht in een trotse inspan ning cm alles te overtreffen. De geest der mensen is wel zeer duidelijk in dit symbool aanwezig. Doch het is niet d" geest van Hem, wiens uiterlijk voor model heeft gediend. Deze domheid, veel geld en arbeid kostend, demonstreert met nieuwe nadruk de blijk baar onvermijdelijke dwaal weg, die steeds opnieuw mas sa's tot kronkelende wandelin gen verleidt. De waarheid, dat vrede en religie tegengesteld zijn aan uiterlijk vertoon en machtsdemonstralies, staat al dus nog steeds voor de muur der eigenwijsheid en wordt geweerd onder holle leuzen. Zolang de mens geen beelden kan oprichten die hem via lif ten en galerijen regelrecht de hemel binnenvoeren, zolang is het streven naar halverwege een streven naar niets. Wie de geest begrijpt van Degene, wiens gelaat in twintig meter lengte uit brons gegoten wordt, zal inzien dat niets op deze wereld, in de hoogte noch in de diepte, een uitgang levert tot de waarachtige vrede. Slechts door de smalle weg van eigen innerlijk zal die uit gang worden bereikt. En al tronen duizend beel den op duizend hoge bergen, de wolken varen er overheen en boven de wolken spant zich de eeuwigheid met onaan doenlijk gelaat, geen blik gun nend aan de uitsteeksels op de kleine wereld, die schreeuwen van menselijk vernuft en hoo- vaardij. Dat beeld op de Monte Cavo zou men liever niet moeten oprichten. Er is niets met men senhanden te maken, dat in de verte de grootheid van God benaderen kan. Liever dan zich per lift tot de ijlheid van de sferen te verheffen, buige de mens de knie in het laagste dal der aarde. Zijn geest heeft geen liften of bronzen gale rijen nodig om omhoog te stre ven. Zijn stem zal in de hemel niet vernomen worden, ook al schreeuwt hij over zijn eigen belangrijkheid van de hoogste bergtop der aarde af. Want slechts wat hij fluis tert in de diepste deemoed, zal van bergwand tot bergwand weerklinken boven de wolken uit, dwars door de oneindig heid naar waar het gehoord en verhoord moet worden. „Hoe hoog is uw beeld?" Dat zullen slechts mensen aan mensen kunnen vragen. „Hoe groot is uw deemoed?" Dat is een vraag, waarbij alle brons en beeldhouwwerk en bergen der wereld zullen weg zinken in het stof, waaruit zij geheel en al gekomen zijn. J. L. Het kabinet van de Commissaris der Ko ningin in Noordholland deelt mede: In de afgelopen weken heeft de Com missaris der Koningin in deze provincie met het oog op de bestuursrechtelijke pro blemen met betrekking tot het IJmond vraagstuk, ambtsbezoeken gebracht aan de daarbij betrokken drie gemeenten. Nadat eerst de gemeenten Velsen en Be verwijk bezocht werden, waarbij uiteraard uitvoerig overleg met de gemeenteraden plaats vond en verder ook enkele industrië le ondernemingen bezichtigd werden, heeft de Commissaris op 4 October zodanig ambtsbezoek aan de gemeente Heemskerk gebracht. Hierbij werd, zowel bij het be zoek aan de verschillende delen van de ge meente als in het overleg met de raad van Heemskerk, mede grote aandacht geschon ken aan de agrarische problemen, welke rijzen door de toekomstige verwerkelijking van de stedelijke uitbreiding in dit gebied. ADVERTENTIE In bussen voor ten minste 35 koppen f 2.60 Coffeïne-vrij, in bussen met rood etiketf 2.95 Grote bussen voor ten minste 140 koppenf 9.45 Coffeïne-vrijf jo.95 De rechtbank heeft hedenmorgen de 30- jarige bedrijfsleider F. H. B. uit Amster dam, die een bijkantoor van een groot expeditiebedrijf op Schiphol, van 1952 tot 1955 voor ongeveer zesduizend gulden zou hebben benadeeld, veroordeeld tot twaalf maanden, waarvan zes voorwaardelijk. Er was vier maanden tegen hem geëist. De rechtbank kwam tot haar zware straf op grond van de overweging, dat de ver dachte getoond had de ernst van het door hem begane misdrijf niet te beseffen.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 5