Stram Fulham stelde in Rotterdam bitter teleur Drie goals, waarvan één normale, schrale buit voorlopig Oranje XI Sport in het kort In een spannend en boeiend duel klopte HVS CIOS: 3-1 Formatie voorhoede weer een probleem Hoofdklasse driebanden gesplitst in A en B Nederlandse jeugd won van Utrechts KNVB-team Prijs van Hilversum voor Pretty Boy Moeilijke zege van Die Raeckse op HBC Herfstwandeltochten in Overveen Brittannia Shield voor Groot Brittannië Weggevertjes Van der Wint door eigen bestuur geschorst Gebroken Geen schot Met gemak „Internazionale" lonkt naar Rik Coppens Niet wijzer Twee goals van Heinen Courses in Hilversum DE VOLLEYBALCOMPETITIE Landman Zondag in doel van SHS tegen EDO Longfils en Dedonder can- didaten Belgisch elftal Aanstaande weekeinde Boksen Titel wedstrijd Bep van KlaverenDione Antonissen won in Amsterdam van Keus Tabak fBeverw^k") oefen- meester bij K.N.K.B. Nederlandse militairen op de vierde plaats FimolW-kamoioer^hap wordt overgezeild ïc-tournooi Damuitslagen Toegangskaarten voor NederlandNoorwegen Sassenheimse bollenkweker veroordeeld Electriciteitsmaatschappij vierde jubileum bij kaarslicht DONDERDAG 6 OCTOBER 1955 (Van onze sportredacteur) VLS ER OOIT een oefenwedstrijd weinig effect heeft gesorteerd dan was het wel de match die het voorlopig Nederlands elftal gistermiddag in het Feyenoord-stadion in Rotterdam speelde tegen de in de tweede divisie van de Engelse league spelende club Fulham. Of de Engelsen na elf competitiewedstrijden al hun krachten hadden verbruikt, of ze hun krachten wilden sparen, ze na hun aankomst op Schiphol aan het feesten waren geslagen, ze eenvoudig geen zin hadden, of dat het eenvoudig niet ging, we weten het niet. Een feit bleef echter dat ze Woensdagmiddag twintig duizend toeschouwers bitter teleurstelden en de keuze-commissie van de KNVB met de problemen lieten zitten. Formatie-problemen wel te verstaan. Want voor de achterhoede was de wedstrijd tegen Fulham in het geheel geen test, voor de midden linie vrjjwel niet. Alleen voor wat betreft de aanval, die niet meer dan één normale goal kon produceren, werd de k.c. wijzer. En wel in volkomen negatieve zin. Maar dat had een nog veel zwakker defensie dan die van Fulham ook kunnen presteren. Allemaal vraagtekens dus. En dus ook minder zekerheid dan ooit tevoren voor de interlandwedstrijd tegen de Belgen over tien dagen op dezelfde grasmat. Het is bekend dat bijvoorbeeld de Hon gaarse voetballers voor hun interlandwed strijden altijd tegen heel zwakke tegen standers uitkomen. Elftallen, waarvan ze dan met tien, twaalf of zeventien—nul winnen. Ze kiezen die veel minder be gaafde sparringpartners omdat ze de juiste combinaties willen oefenen omdat ze zo zelfvertrouwen willen kweken, of omdat ze een nieuwe taktiek op haar waarde willen testen. En dat konden de Hongaren jarenlang doen. Ze hadden de beschikking over spelers, waarvan ze precies wisten wat ze in hun mars hadden. Vraagtekens waren er vrijwel nimmer. In ons land is dat anders. Ook daar is een groep geselecteerde spelers. Maar wat weet men eigenlijk van hen in internatio naal voetbal? Vooral van spelers, die de aanvalslinie moeten gaan vormen? Men stelt een vijftal op dat een krachtproef moet leveren een vijftal, waarvan iedere speler de anderen moet aanvoelen. Maar voor het bewijs daarvan heeft men juist een capabele achterhoede nodig en niet één als die van Fulham. Een voordeel was nog dat zelfs die de fensie van de Engelsen het bewijs leverde dat de voorhoede van het voorlopig Oranje-team van Woensdag zeker niet de aanvalslinie tegen de Belgen kan worden. En niet eens in de eerste plaats omdat Huis (Fortuna), De Bruyckere (Willem II), Köneman (SVV), Brooymans (Willem II), Clavan (SHS) elkaar niet voldoende ver stonden, maar wel vooral omdat dit vijftal in deze formatie de productiviteit niet kon opbrengen voor een niet mis te verstane zes of zevennul overwinning. Het voorlopig Nederlands elftal won toch met drie—nul, zal men zich afvragen. Ja, maar hoe. In de vierde minuut van de wedstrijd speelde rechtsback Chenhall de bal uit een voorzet van Huis meteen uit de lucht op zijn keeper terug feilloos in de rechter benedenhoek en het was eennul. Ruim tien minuten later glipte Het bestuur van de Kon. Ned. Biljartbond heeft besloten tot instelling van een extra klasse libre klein biljart met moyenne- grenzen van 11.00 tot 20.00. Het aantal te ma ken caramboles bedraagt 350. Tot deelne ming aan deze klasse zijn gerechtigd zij, die promoveren uit de hoofdklasse libre klein biljart (7.00 tot 11.00) en de geklassificeerde derdeklassers 38/2. Uit de extra-klasse libre klein promoveert men naar de 2e klasse kader 38/2 (10.00 tot 10.00). Verder is, blijkens een kennisgeving in het bondsorgaan, besloten tot splitsing van de hoofdklasse driebanden in een hoofd klasse A (0.650 en hoger) en een hoofdklasse B (0.575 tot 0.650). De aantallen te maken caramboles zijn voor de hoofdklasse A op 55 en voor de hoofdklasse B op 50 vastgesteld. In de hoofdklasse A gaat men dus, met partijen van 55 caramboles, uit boven het totaal voor internationale wedstrijden dat op 50 caramboles is vastgesteld. Er zijn echter reeds in de internationale biljartwereld stemmen opgegaan om deze wedstrijden over 60 caramboles te houden, dit o.m. in verband met de opvoering van het spelpeil in dit onderdeel door de sterke spelers. In enkele landen is, voor nationale wedstrijden, het aantal te maken caramboles reeds verhoogd. Deze besluiten van de Kon. Ned. Biljart bond bedragen het karakter van een proef voor het seizoen 1955/56, zodat de definitieve wijzigingen nog niet in het wedstrijdregle ment zijn aangebracht. Wel is de wijziging van de minimumgrens voor de hoofdklasse anker-kader 38/2 in 20.00 reglementair vast gelegd. MHUH9P De Munck, die een wel heel rustige middag had. Clavan langs diezelfde rechtsback, die de Hagenaar zo fel belaagde dat scheidsrech ter Beltman royaal een strafschop weggaf (we hebben wel eens veel fellere duwen ongestraft zien laten) die Van der Hart met een enorm harde schuiver in een doel punt omzette. Twee doelpunten, maar niet een tweetal om met groot enthousiasme en met veel uitroeptekens op te tekenen. Het derde wel. Dat was er een uit het boekje. Binnen tien seconden lag de bal van de voet van Brooymans ver buiten het strafschopgebied achter keeper Black. Van de Willem Il'er was de bal naar Clavan gegaan en die had hem in de drie hoekscombinatie even rap en zuiver door geschoven naar Köneman, wiens schot on- Het bestuur van sportclub Enschedé heeft doelman Van der Wint geschorst voor een periode waarin twee wedstrijden voor de competitie vallen. Tevens is Van der Wint een voorwaardelijke schorsing voor vier wedstrijden opgelegd. Het bestuur heeft deze maatregel geno men naar aanleiding van het optreden van de Enschedese doelman in de Zondag ge speelde wedstrijd tegen Emma, waarbij hij een voorhoedespeler van de tegenpartij enkele malen tegen de rug heeft getrapt toen deze speler op de grond lag. g°coxiocccxmxic<xxxcoooccccooc<xxcccoccccoooccococcocco Elftalcommissies zijn zelden te benijdenR en zeker is dit op het ogenblik het pe-§ val met de commissie die het elftal vanü de plaatselijke voetbalclub van het8 plaatsje Ejsing in Denemarken op dep been moet brengen. Op het ogenblik bestaat de club eigenlijk alleen maar o in naam, want tien spelers van het elftal 8 hebben hun benen gebroken in wed- strijden. Onder de inwoners is niemand o i meer ie vinden die bereid is de ploeg te 8 completeren. De enige hoop van de elf- 8 '1 talcommissie is in de loop van de herfst 8 een nieuwe ploeg te kunnen opbouwen 8 8 wanneer nieuwe landarbeiders in het 8 plaatsje arriveren die met de omstan- digheden niet op de hoogte zijn. o:/occccccccccccoc<xx>ooccoc<x>coocooccccoc<x>c>c*xcccoccccoo houdbaar bleek. Van de binnenkant van de paal ketste de bal in het net. Maar daar bleef het ook bij. De Neder landers waren wel over alle linies sterker en vielen ook vrijwel voortdurend aan, maar goals kwamen er niet meer. Niet één in de achtenzestig minuten die nog restten. Het lukte af en toe wel aardig, maar de af werking deugde niet. En geen wonder. Huis zou wel een nuttig speler kunnen zijn, maar niet als rechtsbuiten; De Bruyckere kon zich daai'om niet ontplooi en. Debutant Köneman toonde zich een be weeglijk en soms handig speler, maar deed al zijn goede verrichtingen weer vergeten door traagheid van aanvoelen èn handelen en zijn volslagen één-benigheid Brooy mans kwam niet boven het middelmatige uit men bedenke goed: tegen het zwak ke Fulham en alleen Clavan maakte zijn verkiezing vrijwel zeker. Vooral na rust toen hij linksbinnen mocht spelen met Carlier (Fortuna) geschoold in Duits land en Frankrijk als linksbuiten. Voor allen gold echter: geen schot van goede richting en geen overrompelende manoeu- vi-es. Maar waarom dan ook niet Appel als rechtsbuiten opgesteld? Waarom niet Van Roessel, die nog steeds in vcrm is, altijd een aanvalsleider in de ware zin des woords is geweest en na zijn ongelukkige botsing tegen Zwitserland geen kans meer kreeg, als midvoor in het nationale team? We zouden er een lief ding om willen verwedden dat dat tweetal, aangevuld met De Bruyckere, Clavan en Carlier, wél goals had kunnen maken en het ook tegen de Belgen zou kunnen doen Volgende week zullen we weten hoe de k.c. er over denkt. Voor wat betreft de middenlinie en ach terhoede zal men de hand over het hart moeten strijken en zowel De Munck. Wier- sma, Kuys, Van der Hart, als Schaap en Klaassens moeten herkiezen. Zij speelden gisteren allen zonder fouten. Hetgeen ove rigens niet zo heel moeilijk was. Jezzard enkele malen international maar sinds dien sterk achteruitgegaan zorgde voor het enige gevaarlijke moment toen hij voor rust de bal met een fraaie zweefduik net langs de paal kopte. De rest leek naar niets. Mitten eens roemrucht speler, die zelfs nog voor Bogo ta uitkwam zomin als Haynes en Rob- son beiden pas nog gekozen in het En gelse elftal van spelers tot 23 jaar en Stevens de stramste van allen brach ten het tot schoten op het doel of manoeu vres die de aandacht opeisten. Het gevolg was dat Kuys niet anders te doen had dan enkele malen een bal af te pakken en een tiental malen terug te spe len, Wiersma al weinig meer moeilijkheden kreeg en Van der Hart zich kon beperken tot het voortreffelijk afgeven van gemak kelijk in zijn bezit gekomen ballen. De Munck restte niets anders dan het zonder zorgen nakijken van ver over of naast zijn doel gaande schoten. Schaap en Klaassens voelden zich bij dat alles typisch kiplekker, omdat ze zich volkomen aan hun opbou wende taak konden wijden. De voetbalclub „Internazionale" uit Mi laan wil een contract tekenen met de Bel gische internationale middenvoor Rik Cop pens, maar naar vernomen wordt is er maar weinig kans dat deze opzet zal slagen. De scouts van de Italiaanse club hébben de Belg een „aantrekkelijk aanbod" gedaan: een prachtige flat in Milaan en een flink bedrag „op de hand", als hij wil tekenen. Toen Coppens door de delegatie bena derd werd, verwees hij de heren naar zijn club, het Antwerpse „Beerschot". Het be stuur van „Beerschot" is niet erg mede deelzaam over de stand van zaken, maar naar vernomen wordt zullen zij Coppens niet laten gaan. Men vreest dat het bezoek aan de wedstrijden van „Beerschot" met 20 procent zal dalen als de populaire speler geen deel meer van de ploeg uitmaakt. Een vreemde situatie tijdens de wedstrijd tussen het voorlopig Nederlands elftal en Fulham. De Bruyckere rust uit op de rug van de Engelse keeper Black. Een krachtproef doorstond dit zestal dus nu niet direct. Men mag echter vertrouwen stellen in de capaciteiten, ook al geeft het feit te denken dat Wiersma en Kuys in hun respectieve clubs zo af en toe in de voorhoede worden opgesteld, omdat hun vorm te wensen laat. En de conclusie? Die moet hetzelfde lui den als die van onze Belgische collega op de perstribune die was komen spionneren in verband met de komende interland te gen de Rode Duivels. Hij zei ha afloop te leurgesteld: Veel wijzer ben ik er niet van geworden. En zo zullen ook de officiële Belgische spionnen er wel over gedacht hebben. Het is misschien wel de enige troost na het partijtje tegen Fulham. Al is het wel een wat schrale troost. Op overtuigende wijze heeft gisteravond in het Utreohtse stadion het Nederlands jeugdelftal gewonnen van het Utrechts KNVB-elftal. De voorhoede van de Neder landse jeugd kwam vooral in de tweede helft goed op dreef. Voor de rust was dit alleen met de rechtervleugel, v. d. Heyden (DOS) en Bossdlaar (Sparta), het geval. Twee van de vijf gemaakte doelpunten kwa men op gemakkelijke wjjze voor de jeugd tot stand, doordat Van de Biezenbos (HVC) deze beide in eigen doel scoorde. Voor de schotvaardigheid van de jeugdaanvallers pleit dat zij de uitstekende Kraak nog drie maal konden passeren. Bosselaar, Van El- deren (Willem II) en Rutten (Roda Sport) waren de makers van deze goals. In het algemeen vormde het jeugdelftal een aanmerkelijk beter geheel dan de Utrechtse ploeg. Het verband tussen de linies zowel als het samenspel in de voor hoede vlotte vooral na de rust uitstekend. Ook keeper Van Dijk (Sparta) liet een goede partij zien en greep meerdere malen reso luut in. In de eerste helft moest spil Kraaij (DOS) de backs Van der Veen (Leeuwarden) en De Bruyn (NOAD) verschillende malen te hulp snellen.. Na de rust kon de midden linie zich meer aan haar opbouwende taak wijden, waardoor de driedrie gelijke stand door een doelpunt van Van Rheenen (Zeist) in een vijfdrie voorsprong kon worden omgezet. Tien minuten voor het einde bracht Klein (Elinkwijk) de defini tieve stand op vijfvier. De HVC'er Wout Heinen bezette in het Utrechts elftal de middenvoor plaats, waar hij een uitstekende partü ten beste gaf. Hij maakte op fraaie wijze de eerste twee doel punten. Opstelling Ned. jeugdelftal: Doel: Van Dijk (Sparta); achter: Van der Veen (Leeuwarden) en De Bruyn (NOAD); midden: Renders (PSV), Kraaij (DOS) en Ter Braak (HRC)voor: Van der Hevden (DOS), Bosselaar (Sparta), Rutten (Roda Sport), Van Elderen (Willem II) en Corpe- levn (Excelsior). 'Utrechts KNVB-elftal: Doel: Kraak (Elinkwijk): achter: Van Kilsdonk (Elinkwijk) en Malestijn (HVC); midden: Van den Bogert (DOS), Van de Biezenbos (HVC) en Loosman (Gooi); voor: Heerschop (Donar). Lammer? (DOS), Hei nes (HVC). Van Rheenen (Zeist) en Van der Horst (Velox). De uitslagen van de draverijen, die in Hilversum zijn gehouden, luiden: Determination-prijs (1980 m): 1. Trudel Hollandia 1.37.2; 2. Sister Bertha N 1.34.3; 3. Silver Queen 1.35. W. f3.30, PI. f 1,90, f2,10, f2,60, Cov. f7,50, K. f 11,40. Mac Kinleyprijs (1900 meter), eerste serie: 1. Seigneur Bascon 1.27.6; 2. Quinte Hollan dia G 1.27.9; 3. Ria Kitty 1.27.2. W. f3.30, PI. f 1,50, f2,40, f 1,80, Cov. f9,30, K. f6,10. Tweede serie: 1. Q Bascom 1.27.1; 2. Rina Gay 1.26.9; 3. Rita Bend 1.28.7. W. f3,80, PI. f 1,40, f 1,70, f 1,80, Cov. f6,40, K. f 15,70. Illustre Hannoverprijs: (2340 m.): 1. Trude Hannover 1.32.1; 2. Reseda 1.33.2; 3. Sjakie Scott 1.33.3. W. f5.30, PI. 12,40, f 1,30, f4,00, Cov. f5,30, K, f6,20 Mac rftnlcyprijs, finale: 1. Q. Bascom 1.25.4; 2. Seigneur Bascom 1.27.2; 3. Rita Bond 1.27.2. W. f6,40, PI. f 1,50, f 1.60, f 1.60, Cov. f4,10, K. f9,10. Grote prijs van Hilversum (2380 m.): 1. Pretty Boy 1.25.2; 2. Nellie Gregor 1.23.7; 3. Nora Spencer 1.25.4. W. f 1.90, PI. f 1,40, f 1,60, f2,20, Cov. f4,60, K. f4,10. Nellie Gregorprijs (2340 m.): 1. Rhea Hol landia 1.29.6; 2. O Nelly Zora 1.27.7; 3. Marum's Gregor 1.28.4. W. f2.—, PI. f 1,40, f 1,50, f2,90, Cov. f2,70, K. f3,80. Totalisatoromzet f71.912. Het is de ClOS-club gisterenavond in het Krelagehuis niet gelukt HVS te weerstaan. In een boeiend en in de laatste games vooral spannend duel hebben de toekom- tige sportleiders beide punten aan HVS moeten afstaan. De HVS'ers hebben door deze zege de leiding in de hoofdklasse be houden en slechts door een nederlaag tegen Die Raeckse (Maandag) kunnen zij in deze positie bedreigd woorden. HVS startte in de aanval beter dan CIOS en nam weldra een 9-2 voorsprong. Door goed serveren en smashen van CIOS werd deze achterstand weer teniet gedaan: 9-4, 10-8, 10-10. Proviterend van een kleine inzinking van de groen-witten werd de eerste game met 15-10 in het voordeel van HVS afgesloten. De tweede set scheen op een débacle voor de ClOS-club uit te lopen. Via 2-0, 5-0, 7-0, 9-0 nam HVS een 13-0 voorsprong. De verdediging van CIOS liet nog wel eens een steek vallen en de aanval steeds over de middenvoor geleid speelde veel te doorzichtig en werd eenvoudig door de HVS'ers afgeblokt. Met 15-2 werden de sportleiders geklopt. CIOS komt los. De ClOS-spelers hadden uit deze ge- decieerde set-nederlaag echter leering ge trokken. En evenals tegen Die Raeckse kwamen ze ook nu in het midden van de strijd pas goed los. Via 2-0, 2-2, 4-2, na men de groen-witten een 9-3 voorsprong. Wel scheen HVS nog terug te komen, 9-6, 9-8, maar via 11-8 werd deze game een zege voor de ClOS-club, 15-9. Een gelijk spel zat er voor de toekomstige sportleiders nu zeker in en de spanning steeg. Iedere beslissing van scheidsrechter De Groot werd zwaar door de spelers en het talrijke publiek afgewogen. Niettemin slaagde de scheidsrechter erin de touwtjes goed in handen te houden. Via 1-1 nam HVS een 5-1 voorsprong, die door nonchalant smashen van CIOS nog tot 8-2 uitgroeide. De spanning steeg toen CIOS via 8-4, 9-6, 11-6 enll-9 met uit stekend spel tot 12-11 ophaalde. Maar nu bleek CIOS zijn kruit verschoten te hebben. HVS kwam met 14-11 voor, en een time out kon op deze stand geen uitkomst meer brengen 15-11. Clay was met zijn spccta- culaide smashes, die voor de aanvalslijn neerkwamen, bij HVS weer de grote man, terwijl Vink bij CIOS weer zijn klasse be wees. Die Raeckse en HBC kwamen voor de hoofklasse dames voor het eerst in het veld. Het was van de zijde van Die Raeckse geen beste wedstrijd. Had HBC in het begin van de strijd wat meer zelfvertrouwen bezeten, 'dan hadden de HBC'ers tenminste een ge lijk spel uit het vuur gesleept. Nu moesten de zwart-witten met een 3-1 nederlaag ge noegen nemen. De eerste twee games werden met 15-6 en 15-10 door Gonnie Takken c.s. gewon nen. Het verdedigen liet bij HBC te wensen en vooral de vaak goede serves van Die Raeckse-dames brachten moeilijkheden. Toch hadden de Heemsteedse dames al vaak aardige combinatiees laten zien, die vooral door de dames Roozen keurig wer den afgewerkt. Dit leidde in de derde game tot succes. Een achterstand van 9-6 werd mede door goed serveren van Mej. Medenblik in een 11-9 voorsprong omgezet. Via een spannend slot; 11-11, 13-11 voor HBC, 13-13, won HBC deze game ver diend met 16-14. De mogelijkheid van een gelijk spel was niet uitgesloten. Maar de tegenstand van HBC taande. Die Raeckse kan nu enkele goede aanvallen opbouwen en gesteund door goede serves won Die Raeckse via 7-2 en 10-5 met 15-8. Die Raeckse zal beslist sterker moeten spelen wil zij de volgende week Woensdag als winnares tegen Velox het veld verlaten. De eerste klassers. In de eerste klasse heren won Leonidas in een aardige strijd van HVS 2 met 15-11, 15-5 en 17-15. Een technisch zwak spelend PSCB verloor van V.C. Haarlem met 15-6, 5-15, 15-13 en 15-11. In de eerste klasse dames wonnen de reserves van Die Raekse van Onze Gezel- enl met 15-3, 15-4, 14-16 enl5-4. 8 8 82 De uitslagen luidden; HEREN: Haarlem—PSCB 3-1; HVS 2— Leonidas 0-3; CIOS—HVS 1-3; PWN— HVS 4 2-2; Raeckse 3—Haarlem 2 4-0; PWN 2—Buitenrust 2 3-0; OVRA 2—Bui tenrust 4-0; A.W.Sizo 1-3; Santpoort 2 Rap. 2 3-0. DAMES: Raekse 2—O.G. 3-1; Raekse— HBC 3-1; Raeckse 4—Gios 0-4; HBC 2— Raeckse 3 2-2; Raekse 6Santpoort 0-3; OSSSpaarnestad 3-0; Raeckse 5OVRA 2 4-0; SSOHVS 2 2-2; Rap. 2—Haarlem 2 4-0. Het conflict, dat reeds geruime tijd be stond tussen keeper Landman en zijn club Scheveningen Holland Sport, is opgelost. Hij 9peelt Zondag aanstaande mee met SHS tegen EDO. Ingrijpende wijzigingen in groep geselecteerde spelers De Belgische keuzecommissie heeft, reke ning houdend met de verrichtingen van de Rode Duivels in de jongste landenwedstrij- den, ingrijpende veranderingen aangebracht in de groep geselecteerde spelers, zowel wat de A- als wat de B-ploeg aangaat. Bollen en Degelas komen niet terug en van de voorwaartsen van de B-ploeg is al leen Schellens gekozen. Aan de andere kant doen Daems, Dedonder en Sanders hun intree in het selectie gezelschap en zijn Matbonet, Decorte, Longfils en Reyniers er in teruggeroepen. Bij de aanwijzing van deze spelers is uiteraard rekening gehouden met de vorm welke zij in de laatste competitie wedstrijden hebben getoond. Met name Longfils en Dedonder hebben een goede indruk gemaakt. De lijst van dertig spelers voor de trai ning in het Heysel-stadion ziet er als volgt uit: Doelverdedigers: Bruggeman (Union St. G), Delhasse (FC Luik), Drezen (Lierse S K) en Gernaey (A S Oostende). Backs: Diricks (Union St G), Dries (Ber- chem Sport), Storme (La Gantoise) Thellin (Standard C L), Van Brandt (Lierse S K) en Van der Linden (Antwerp F C). Halves: Carré (F C Luik), Close (Union St G), Decoster (La Cantoise). Dekoster (Anderlecht), Huysmans (Beerschot). Long fils (Daring C B), Mees (Antwerp F C) en Van Kerckhoven (Daring C B). Voorwaartsen: Coppens (Beerschot), Daems (Berchem Sp), Decorte (Anderlecht). De donder (R C Doornik), Jacquemijns (Union St G), Mathonet (Standard C L), Mermans (Anderlecht), Rlans (La Gantoise), Rey niers (R C Mechelen), Sanders (A S Ostende) Schellens (Berchem Sp) en Vliers (Beerschot) Op Zaterdag 8 en Zondag 9 October houdt de Nederlandse Wandelsportbond, afdeling Noordholland, herfstwandeltochten in Over veen en omgeving. Reeds vele aanmeldingen zijn binnen gekomen en de organisatoren hopen dat op Zaterdag 250 en op Zondag 750 wandelaars aan de start in gebouw Domi aan het Zandvoorterpad te Overveen zullen verschijnen. Er zijn drie parcoursen uitgezet, over af standen van tien, vijftien en vijfentwintig kilometer. Het eerste deel der tochten is voor alle wandelaars gelijk. Na de start van gebouw Domi af volgt men de Korte Zijl- weg, Bloemendaalseweg. Tetterodeweg, Prins Bernhardbrug, langs het Overveense kepje, Duinlustweg, terrein CIOS tot uit gang bij spoorwegviaduct langs Kraantje Lek weer naar de Duinlustweg. De tien kilometer wandelaars gaan hier links af de Zijweg in. om via Elswoutslaan, Korte Zijl- weg en Zandvoorterpad weer op het punt van uitgang terug te komen. De wan delaars voor vijftien en viifentwintig kilo meter gaan rechts af de Bentveldsweg op tot aan de tramwegovergang. Langelaan, Slingerweg, Zwarteweg, mr. Enschedeweg, Juliana van Stolberglaan. Van Haemstede- laan, Zijweg, Bovenweg. Elswoutslaan, Korte Zijlweg en hebben dan gebouw Domi bereikt. Voor de vijftien kilometer tipoelaars be tekent dit het einde van de tocht, voor de lange afstand wandelaars een rustpauze. Zij gaan hierna nog een wandeling maken langs de Bloemendaalse weg. Tetterodeweg, Ter Hofstedeweg, Hoge Duin en Daalseweg, Midden Duin en Daalseweg, Karmelweg, Lage Duin en Daalseweg, langs vijver en hotel Duin en Daal, Zomerzorgerlaan, Bre- derodelaan, Mollaan. Bloemendaalseweg, Korte Zijlweg en Zandvoorterpad. Tussen Theo Huizenaar en Assane Diouf, de manager van de Europese kampioen Idrissa Dione, is thans volledige overeen stemming bereikt over de beraamde wed strijd met de Europese weltertitel als in zet op 28 November in Rotterdam tussen Dione en Bep van Klaveren. De aanvankelijk aan Dione geboden beurs van 1 millioen Franse francs (ongeveer 11.000 gulden) werd niet geaccepteerd, maar met een nieuwe aanbieding van 1.100.000 francs gingen de Fransen accoord. De Ned. Boksbond heeft naar men weet aan de Europese Boks Unie toestemming voor dit gevecht gevraagd. Als deze afkomt, wat volgens Huizenaar in de lijn der ver wachtingen ligt, staat niets het doorgaan van de wedstrijd meer in de weg. In Frascati in Amsterdam is Woensdag avond een districtswedstrijd gehouden tus sen ploegen amateurboksers van Noord holland om de Groothuis-bokaal. Noord holland won deze ontmoeting met 153. De voornaamste uitslagen luiden: licht gewicht: Van Eyk (Amsterdam) wint in de derde ronde van Van der Holst (Rotterdam), die wegens een oogblessure de strijd moest staken. Weltergewicht: Antonissen (Haar lem) w. o. p. van Keus (Den Haag). Het bestuur van de Kon. Ned. Kracht sportbond heeft, na de technische raad te hebben gehoord, besloten bondsoefen- meesters te benoemen wier taak de zorg zal omvatten voor het verbeteren van alle tak ken van sport en lichamelijke opvoeding waarmee de bond zich bezig houdt: worste len, gewichtheffen, body building alsmede lichamelijke scholing. Tot bondsoefenmeesters zijn benoemd de heren H. P. P. Hooft (Utrecht) voor het worstelen. C. G. Tabak (Beverwijk) voor het gewichtheffen en F. J. A. Wansink (Arnhem) voor de lichamelijke scholing. NIEUWE BUGATTI. Terwijl de meeste fabrieken niet veel belangstelling meer heb ben voor Grand Prix wedstrijden, aangezien de huidige formule 1 het volgend jaar af loopt, heeft Bugatti voor een verrassing gezorgd door proeven te nemen met een nieuwe racewagen, die een sterke 2Vi liter motor zonder compressor heeft. CHRISTA STUBNICK. Aan de inter nationale athletiekwe9trijden in Dresden zal ook de Oost-Duitse sprintster Christa Stubnick deelnemen, die geruime tijd niet meer op wedstrijden is uitgekomen. Christa Stubnick zal op de 100 meter als tegenstand ster o.m. Puck van Duyne Brouwer treffen. ERICH KRUZYCKI. D« Duitse lange afstandloper Erich Kruzycki, die in 1951 de oudejaarsavondwedstrijd in Sao Paulo heeft gewonnen, heeft in West Berlijn politiek asyl gevraagd. Kruzycki is uit eigen bewe ging in Augustus van het vorig jaar in Oost Duitsland gaan werken, maar is dezer dagen naar de Bondsrepubliek teruggekeerd. ZIN. De Engelse kapitein Peter Townsend, die in Parijs deelnam aan een race voor gentlemen-jockey's, kon zijn paard „Nimrod" niet tot stilstand brengen, nadat hij (als vijfde) door de finish was gegaan. Pas twintig minuten later keerde hij terug. In deze wedstrijd werd prins Aly Khan tweede. De uitslagen van de finales van het boksen in het tournooi om het Britannia Shield, die in de Empire Pool in Londen werden ge houden, luidden: Vlieggewicht: C. S. Rhodes w. o. p. van B. Lloyd (Gr. Br). Lichtgewicht: R. McTaggart (Gr. Br.) w. o. p. van A. A. Gerlach (Nederland). Lichtweltergewicht: J. Verhagen (Neder land) w. o. p. van G. Gobin (België). Zwaarweltergewicht: F. Davies (V. S.) wint door ingrijpen van de scheidsrechter in de eerste ronde van J. Cunningham (Gr. Br.). Middengewicht: H. van Berkum (Neder land) w. o. p. van L. Mullen (Gr. Br.). Halfzwaargewicht: P. Spearman (Gr. Br.) wint door ingrijpen van de scheidsrechter in de derde ronde van S. Banks (V. S.). Zwaargewicht: J. Hempill (V. S.) wint door k.. o. in de eerste ronde van T. Nokin (België). Doordat Frankrijk zich uit het tournooi had teruggetrokken wonnen de bantam- gewicht C. D. Nutting (Gr. Br.), de veder gewicht H. G. van Citt.erd (Nederland) en de weltergewicht H. Kokmeijer (Neder land) zonder strijd. In wedstrijden, welke niet voor het tournooi golden, maar die het programma min of meer „compleet" maak ten. wonnen Van Citterd van de Engelsman Merchant en Kokmeijer van de Engelsman Woodward, beiden op punten. Groot-Brittannië won het Britannia Shield met een totaal van 81'A- punten voor de vier takken van sport. Het werd eerste in het bokstournooi met 42 punten. In het algemeen klassement werd de nloeg van de Amerikaanse strijdkrachten in Eurona twee de met 66 nunten, België bezette de derde plaats met 61 punten, Nederland eindigde op de vierde plaats met 56 punten (15 punten in het bokstournooi). Noorwegen, dat niet deelnam aan het boksen, belandde in het eindklassement op de vijfde plaats met 56 punten. Frankrijk was houder van het Britannia Shield, maar heeft het, zoals bekend, niet verdedigd, omdat het 't niet eens was met de wijze van arbitrage bij het boksen. Naar wii vernemen zal het nationaal kam pioenschap in de Finjollen op Zondag 9 en T'on^ag 16 Oclober worden overgezeild. L. P. Koopmans. die enkele weken beleden de titel in deze klasse behaalde, heeft namelnk zijn kampioenschap niet aanvaard on de sportieve overweging, dat tiidens de officiële wedstrijden diverse TUnjollen-prominenten op het armel ontbraken. Het Koninklijk Verbond heeft toestem ming verleend voor dit oonieuw zeilen van het kamoioenschap. De wedstrijden worden weer gehouden or> h°t Braassemermeer. Er nemen 15 zeilers deel. ■von 'f Nadat de vorige week het dames-tournooi heeft nlaats gehad, werd het Invitatie-tour- nooi van ,.'t Sninneweb" voortgezet, waarbij thans de heren elkaar ontmoetten. De hal"° finale leverde enkele verrassin- «n on. Kok Sr. versloeg Holthuis, terwijl Boacchens na 3 games te^n Kok Jr. het onderspit moest delven. Keemel schakelde zim clubgenoot Snelders uit. De winnaars-poule bracht veel spanning. Kok Jr. verdoeg Kok Sr., deze won van Keemel en Keemel won van Kok Jr. Elke finalist kwam dus met 1 gewonnen partij uit de strijd, zodat de gam es-uitslag van de wedst.riid Kok JrKok Sr. doorslaggevend wc vno>- de prijz°ntoeVenning. Eindnitciav- Kok Sr. (Columbia); 2. Keemel (vrr^; 3 Kok Jr. (Columbia). Voor de hoofdklasse-competitie Kon. Ne- derlanad^e Dambond werden in het district Noordholland de volgende wedstrijden ge speeld: Afdei'ug A: Gezellig Samenzijn IODV I 173: Chr. Damv. „Amsterdam" ISt. Bavo T voorlopig 117, vermoedehik eindresultaat 128: Weesner Damclub IHaarlemse Dam club T l(k—10; W«vnerv^er/Wormer IJo- zenh B1ankoo3a>- TT 812. Af<*pHrur Bt DfG T_T.Tmuidon T 5—7. ver- mo^deiiji-e eindstand 1019: Heidense Dam club IZaandam I voorlop'" 108. eind stand vermoedelijk 1010" DSTO TGezellig Samenziin IT M—6; Jozef Blankenaar I— Oostzaan I 137. 't ienduizend voor Rode Kruis Voor de wedstrijd NederlandNoorwegen, die op 6 November in het stadion in Am- sterdam zal worden gespeeld, heeft de K.N.V.B. 10.000 toeeanysbewiizen ter beschik king van het Rode Kruis gesteld ter ver deling onder het publiek. Aanvragen met 50 cent extra aan post zegels dienen uiterlijk op 17 October bininen te zijn. Per briefkaart kan slechts één toegangsbewijs worden aangevraagd. De trekking is op 18 October. Degenen, die in aanmerking komen voor het kopen van een toegangsbewijs. ontvangen onmiddellijk bericht on welke wüze zij de kaart in hun bezit kunnen krijgen. Onder invloed achter stuur De 47-jarige bollenkweker en -expor teur J. P. uit Sassenheim, tegen wie veer tien dagen geleden een maand gevangenis straf en een jaar ontzetting uit de bevoegd heid om auto's te besturen was geëist, is hedenmorgen door de Haarlemse recht bank conform deze eis veroordeeld. Hij was in de nacht van 23 Juli door een Zaanse agent bij de Hembrugpont dronken achter het stuur aangetroffen, maar drie getuigen, die - eveneens in min of meer beschonken toestand - bij hem in de wa gen hadden gezeten, verklaarden, dat juist hij door allen was uitgekozen om te stu ren omdat hij er nog het meest toe in staat was. De bollenkwekers hadden tot twaalf uur 's nachts gesoupeerd in Alkmaar en waren in de nacht van 23 Juli op weg terug over Amsterdam naar Sassenheim. De electriciteitsmaatschappij Goeree- Overflakkee bestond Woensdag 25 jaar en vierde dit jubileum met een receptie en een feestdiner. Tegen zeven uur, toen de receptie nog niet afgelopen was, ging het electrische licht uit. Het bleef uit tot 'se avonds halftien. Men heeft bij kaars licht gedineerd De oorzaak van de storing is nog niet opgehelderd. De maatschappij betrekt stroom van het gemeentelijk elec- triciteitsbedrijf in Dordrecht.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 9