Regering Faure verkeert in staat van ontbinding Stroomtarief in Haarlem zes procent lager Weerbericht Vertrouwenskwestie aan het slot der kamerdebatten Eerbied voor het leven OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Britse minister van Financiën voorziet drastische maatregelen Openlijke gezagscrisis in Frankrijk Nieuwe Griekse regering onder Karamanlis Prinses Wilhelmina vraagt: Het woord is aan Plattegrond-borden in Haarlems centrum Strijd in Midden-Atlas is weer wat geluwd Argentijnse klacht over Perón bij Paraguay Gasprijs voorlopig onveranderd Tegen het inflatie-spook Op 23 October ook een referendum in Vietnam B ilotte T weede Strijd over Papagos' erfenis Reële waarde aandelen Dr. Adenauer heeft griep Positie van Engeland steeds zorgwekkender Keus tussen Diem en Bao Dai op biljetten met portretten Ambassadeur in Luxemburg Weerrapport 9 0 wzw zw 9 zzw zzo 7 70e JAARGANG No 77 VRIJDAG 7 OCTOBER 1955 2 99e JAARGANG No 22 8 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteurs Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman De regering-Faure verkeert in ontbinding. Nog voor het parlement, dat gister avond met de debatten over Marokko is begonnen, zich kon uitspreken over Faure's beleid en over de vertrouwenskwestie, die hij hoogst waarschijnlijk nog deze week stellen zal, is het kabinet door het vertrek van vier der vijf Gaullis tische ministers vrijwel uit elkaar gevallen. Ook de onafhankelijken en de boeren, die met de minister van Buitenlandse Zaken Pinay aan het hoofd in de regering vertegenwoordigd zijn, hebben van hun partij een wenk gekregen de premier in de steek te laten. Pinay heeft echter tot dusverre één lijn met Faure getrokken. De laatste, uiterst geringe, kans op redding voor Faure was een beroep op het parlement. Hoogstwaarschijnlijk zal een meerderheid de nieuwe koers onder schrijven. Het lijkt echter twijfelachtig dat ook een meerderheid bereid zal zijn Faure op te dragen die politiek te blijven uitvoeren. Het ziet er naar uit dat Faure na de debatten, die vandaag, morgen en misschien Zondag zullen worden voortgezet, zijn vroegere aanhang voor het grootste deel verloren zal hebben. De debatten begonnen met een uitvoerige verklaring van de premier. Wanneer in de kringen van enkele ministers en Faure zinspeelde kennelijk op de Gaullisten geroepen wordt om een sterk gezag, dan moet men daar inzien, dat de ministers het voorbeeld van hun eensgezindheid moeten geven. Het ogenblik voor een beroep op eensgezindheid was echter verkeken. De coalitie was al uiteen gespat. Nadat de Gaullistische ministers en in het bijzonder generaal Koenig, gedurende weken niets hadden nagelaten om het ge zag van de regering te ondermijnen en de plannen voor Marokko die in Augustus te Aix-les-Bains in overleg met de Marok kaanse nationalisten waren opgesteld, te doorkruisen, zochten ze, nu een oorlog in Noord-Afrika onvermijdelijk lijkt, hun zware verantwoordelijkheden te bemante len met een voorstel voor een kabinet van nationale eenheid. Iedereen weet dat de politieke voorwaar den voor zulk een regering op brede grond slag niet aanwezig zijn. De linkse partijen voelen er niets voor vrij kort voor de ver kiezingen mee te helpen de kastanjes uit het vuur te halen, dat door het onverant woordelijk gedrag der ultra-rechtse ele menten zo hoog is opgelaaid. Faure heeft tot dusver alleen generaal Koenig op het departement van Defensie door zijn collega, generaal Bilotte, vervan gen. Bilotte, de vroegere stafchef van generaal De Gaulle, is lid van de A.R.S., de partij der rechtse Gaullisten, die vanwege hun meningsverschillen over de Marokko- politiek Pierre July, de minister voor Ma rokko en Tunesië, royeerden. Om hetzelfde 'lot te kunnen ontlopen, heeft generaal Bilotte er met enige nadruk op gewezen, dat hij op eigen gezag en verantwoordelijk heid tot de regering-Faure was toege treden. Ten tweede male heeft een crisis in de verhoudingen tot Noord-Afrika een rege ringscrisis veroorzaakt. In Februari is Mendès-France tenminste officieel gevallen over zijn Tunesië-politiek. Nu dreigt echter een oorlog in Noord- Afrika. De grenzenloze slapheid, waarmede Faure de complotterende generaal en de kolonisten in Marokko tegemoet is getreden heeft het gezag van de staat aangetast. In Rabat zetelt een resident-generaal, waar mede Parijs in openlijk conflict verkeert, zonder dat de regering hem durft afzetten. De hoge militairen rond maarschalk Juin hebben hun gehoorzaamheid aan de rege ring opgezegd. Een openlijke gezagscrisis is uitgebroken. De verdeeldheid in het parlement is ten top gestegen. Een maand geleden hadden de socialisten Faure met Marokko nog wel willen helpen. De premier heeft die hulp toen echter niet aanvaard en daarmee hun steun in het parlement verspeeld. Veel ernstiger dan de geringe kansen, die Faure nog heeft om zijn figuur te red den, is het feit, dat de Franse crisis de Marokkaanse extremisten in hun verzet zal aanmoedigen. De mogelijkheid van vreed zaam overleg met Frankrijk slinkt bij de dag, zodat een gewapende machtsstrijd na Indochina opnieuw Frankrijks deel dreigt te worden. ATHENE (Reuter) Koning Paul van Griekenland heeft een nieuwe regering on der leiding van premier Karamanlis be- eedigd. Het kabinet telt zestien ministers, allen van de Griekse volksconcentratie, die een grote meerderheid in het parlement heeft. De nieuwe regering zal Maandag een motie van vertrouwen van het parlement vragen. Op een geschikt tijdstip zullen ver kiezingen worden gehouden. Minister van Buitenlandse Zaken in het nieuwe kabinet is Spyros Theotokis. Vier ministers van het voormalige kabinet heb ben zitting in het huidige. Het nieuwe ka binet is met gemengde gevoelens ontvan gen. Oppositieleiders wensen een zaken kabinet dat zonder verwijl nieuwe verkie zingen zou organiseren. De liberale leider Fapandreoe zei, dat de koning de voorkeur had gegeven aan een „gunsteling". Een al gemene verkiezing zou bewijzen, dat de huidige parlementaire meerderheid niet meer de volkswil vertegenwoordigt, zo zei hij. De nieuwe regering ondervindt ook tegenstand van een deel van de meerder heidspartij, die de vroegere minister van Buitenlandse Zaken Stefanopoelos steunt. Deze was door premier Papagos op zijn •fbed tot waarnemend premier benoemd, "•«pasos wordt vandaag begraven. Uit een berekening van het C.B.S. blijkt dat de reële waarde van alle ter beurze van Amsterdam genoteerde gewone aandelen in September met 307 millioen is gedaald tot 16.081 millioen. De nominale waarde vermeerderde met 11 millioen tot 4333 millioen. De Neder landse aandelen verminderden in koers waarde van 8192 millioen tot 8015 mil lioen en stegen nominaal met 10 millioen tot 2561 millioen. Hiervan vermeerderden de industrie-aandelen nominaal met 6 millioen tot 1594 millioen. Deze papieren daalden reëel echter met 101 millioen tot 5656 millioen. De scheepvaartaandelen bleven nominaal onveranderd op 301 mil lioen, doch daalden in koers met 38 mil lioen tot 669 millioen. De bankaandelen stegen nominaal met 1 millioen tot 318 millioen en verminderden reëel met 17 millioen tot 750 millioen. Bij de Indonesische aandelen was de da ling slechts gering in September. Nominaal vermeerderden zij met 1 millioen tot 618 millioen en reëel verminderden zij met 8 millioen tot 817 millioen. Prinses Wilhelmina, beschermvrouwe van de „Nationale Veilig-Verkeers- actie voor de gezinnen" van het Verbond voor Veilig Verkeer, richt zich met onderstaand woord tot de gezinnen van ons volk: Paleis Het Loo October 1955 Wie denkt er niet met afgrijzen en vrees aan de gevaren op de verkeers weg als hij deze betreedt. Moet deze toestand zo blijven? Het Nederlandse volk gaat deze vraag steeds meer als een nationaal be lang zien. Het geve hierop een duidelijk antwoord. Daartoe krijgt het een zeldzame gelegenheid bij deze Nationale Veilig- Verkeers-actie voor de gezinnen, door zijn volle aandacht en belangstel ling te wijden aan de gezinswedstrijden en de Kijk- en Luisterwedstrijden, waaraan het verzocht wordt deel te nemen. Tevens wordt de gelegenheid geboden nader kennis te maken met de verkeersproblemen. Ouders, pakt aan, leert Uw kinderen nog meer dan tot nu toe in Uw huise lijke kring, de regels van het verkeer, brengt hen reeds nu verantwoorde lijkheidsbesef bij. In deze actie wordt een dringend beroep op een ieder gedaan, eerbied te hebben voor het leven, en daarbij vergete men ook niet de dieren. Die eer bied te betonen op onze straten en wegen. Zich aldus het vertrouwen, in hen gesteld, waardig te zijn. Hoevelen zijn er helaas niet, die door hun roekeloosheid de wegen onveilig maken, waar door zij blijk geven het in hen gestelde vertrouwen onwaardig te zijnGeve God dat hun geweten en plichtsbesef ontwake. Daartoe werke ons gehele volk mede. Aan de voet van de Westertoren op de Westermarkt te Amsterdam had de regen Donderdag een meertje gevormd, dat door sommige automobilisten angstvallig gemeden, door anderen dapper „genomen" werd. Maar de voetgangers moesten voor deze dapperheid de tol betalen, wanneer ze dit kleine inundatie-gebied in het waterrijk Amsterdam niet tijdig hadden opgemerkt. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN PAGINA'S Fliegende Blatter: Opvoeden is: de strijd tegen zich- zelve voortzetten in zijn kinderen B. en W. van Haarlem vragen de raad een crediet van ruim tienduizend gulden voor het maken van een drietal oriënte- ringskaarten, op het Kennemerplein, in de Tempeliersstraat en bij het hoofdpostkan toor aan de Gedempte Oudegracht. Daartoe is een plattegrondbord ontwor pen van een meter zeventig bij een meter twintig, dat aan de ene kant een topogra fische kaart van de stad met naaste omge ving vertoont en een stratenlijst bevat en aan de andere kant een met tekeningen van de belangrijkste bezienswaardigheden ge- illustreerde kaart van Haarlems centrum met de buslijnen. FEZ (Reuter) De strijd in het Rif- en Midden-Atlasgebergte in Noord-Oost-Ma- rokko is geluwd. Door een verbetering van het weer is het initiatief aan de Franse pantserstrijdkrachten en de luchtmacht ge komen. Volgens Franse officieren blijft de toestand, na het ontzet van Aknoul en Tizi Ouzli, bij de grens van Spaans Marokko, onzeker. Kleine groepen opstandelingen zijn actief in de omliggende bergen. Franse agenten hebben zich in verbin ding gesteld met stamhoofden, van wie vele op het punt zouden staan, de strijd op te geven. Men houdt echter rekening met de mogelijkheid van een hernieuwd offensief der rebellen. Een Franse pantsercolonne heeft Almis des Marmouchas bezet, waar naar vermoed wordt het hoofdkwartier was gevestigd van de opstand in de Midden- Atlas, die Zondag uitbrak. Vefyioeden In kringen van de Franse geheime dienst wordt gezegd, dat de „stoottroepen" van de opstand zijn opgeleid op geheime bases in Spaans Marokko. Nationalistische leiders zouden verwarring gezaaid hebben onder de Marmoucha's en andere stammen in het Midden-Atlasgebergte. De Marmoucha's hebben een historische band met de Rif- Berbers, die in 1925 en 1926 tegen Frank rijk en Spanje hebben gevochten onder lei ding van Abdel Krim. Anti-kolonialistische organisaties in Caïro steunden de nationalis ten die in Spaans Marokko guerilla-strij- ders opleidden die Britse en Amerikaanse wapens kunnen hanteren. Tegenspraak De Spaanse Hoge Commissaris in Marok ko heeft ten stelligste de berichten tegen gesproken volgens welke gewapende ben den, die in de Franse zone opereren, afkom stig zouden zijn van de Spaanse zóne. Deze tegenspraak is ter kennis gebracht van de regeringen van Frankrijk en de Verenigde Staten. De Hoge Commissaris heeft de Franse resident-generaal de verzekering gegeven dat gewapende benden, die op Spaans ge bied zouden doordringen, ontwapend en ge ïnterneerd zullen worden. Het toezicht aan de grens zal worden verscherpt. BONN (Un. Press) De West-Duitse bondskanselier Adenauer moet, tengevolge van een verkoudheid die met koorts ge paard gaat, het bed houden. Hij heeft al zijn afspraken voor de komende dagen moeten afzeggen. Hij gaat niet naar Bre men, waar hij vandaag zou spreken in de campagne voor de verkiezingen die Zondag in dat West-Duitse „land" gehouden wor den. Adenauer is wel van plan Zondag naar het kamp Friedland bij Göttingen te reizen om de eerste grote groep krijgsge vangenen uit Rusland te verwelkomen. De bondskanselier is 79 jaar oud. BUENOS AIRES (Reuter). Argentinië heeft Paraguay in een nota gevraagd, ex- president Perón uit het land te zetten omdat het onderhouden van goede betrek kingen tussen beide landen onverenig baar is met een langdurig verblijf van Perón in Paraguay. In Ascuncion, de hoofdstad van Para guay, verluidt, dat Perón wellicht ge dwongen zal worden het land te verlaten met het oog op een interview, dat hij zou hebben verleend en dat wordt beschouwd als een inbreuk op het diplomatieke recht van asyl. Schout-bij-nacht Teisare, voormalig Argentijns vice-president, die verschei dene dagen in hechtenis is gehouden, is op vrije voeten gesteld. Hij is in het openbaar zijn voormalige chef Perón af gevallen. Voor dit feit is hij uit de Perón- istische partij gestoten. De Oostenrijkse geleerde Ronald Rich ter, is weer op vrije voeten. Hij is onder vraagd door deskundigen die aan presi dent Lonardi rapport zullen uitbrengen. Richter was indertijd leider van het Ar gentijnse atoomonderzoek. Prof. Richter heeft honderd millioen pesos uitgegeven aan atoomonderzoekin gen zonder enige resultaten te bereiken, aldus is te Buenos Aires vernomen. Hij heeft de nieuwe president, generaal Lo nardi gevraagd 110.000 pesos achterstallig salaris uit te betalen. Richter vroeg tevens reisgeld om met zijn familie naar West- Duitsland te gaan, waar hij een baan zou hebben. Naar wij vernemen zal aan de Haar lemse gemeenteraad nog voor de verga dering van Woensdag 12 October worden voorgesteld de tarieven voor het gewone verbruik van electriciteit met ongeveer zes procent te verlagen, terwijl de gas prijs in afwachting van een nadere tarief regeling ongewijzigd zal blijven. Op die manier zal de afschaffing van de omzet belasting over het verbruik van stroom en gas toch geheel aan de burgerij ten goede komen. Daarmee is per jaar een bedrag- van ongeveer drie ton gemoeid. B. en W. hebben hun aanvankelijk af wijzend antwoord op de vragen van de raadsleden mevrouw E. Smitz- Peper en de heer J. Prikkel (beide Partij van de Arbeid) dus wel radicaal herzien. Dit was te verwachten nadat in de gecom bineerde vergadering van de raadscom missies voor de gemeentebedrijven en de financiën was gebleken, dat men ook daar unaniem van mening was, dat men de burgerij de gevolgen van de afschaf fing van de omzetbelastingen welke een onderdeel vormt van het loon-, prijs- en huurbeleid der regering 'niet kon onthouden. In een gesprek met Haarlems wethou der van Financiën, de heer W. C. Ba k- k e r, hebben wij er reeds op gewezen, dat B. en W. zich aanvankelijk op het stand punt hebben gesteld, dat men de Incas- sodienst niet mocht belasten met de rompslomp van twee tariefswijzigingen kort na elkaar, omdat vast staat, dat met name het gastarief herzien moet worden. Wij deelden reeds mede, dat door de ver hoogde kolenprijs op het gas flink wordt toegelegd. Ook wethouder Bakker verheugde zich evenwel, dat thans een oplossing was gevonden, waardoor zowel de burgerij profiteert van de afschaffing van de omzetbelasting (met name de ge zinnen en de kleine zakenlieden, want voor de grote verbruikers blijft de om zetbelasting gehandhaafd), terwijl ander zijds toch in de tariefstelling tot uitdruk king komt, dat de gasprijs niet voor ver laging en eerder voor verhoging in aan merking komt. De beide raadsleden-vragenstellers krij gen nu een ander antwoord, waarin ver wezen wordt naar het komende raads voorstel. BOURNEMOUTH (Reuter) Bij de opening van het jaarlijkse congres der Con servatieve partij heeft de Britse minister van Financiën, R. A. Butler, zijn waarschu wing tegen inflatie herhaald en er op gewe zen, dat hij tot iedere maatregel ter beteu geling van de inflatie zal overgaan, welke hij nodig oordeelt, ongeacht de tegen hem gerichte critiek. Naar wordt vernomen plegen de regerin gen der landen van het Britse Gemenebest overleg over het houden van een bijeen komst te Londen begin 1956 van de eerste ministers. Hierbij zouden dan onder meer de vraagstukken van het sterlinggebied kunnen worden besproken. Engeland treedt als de bankier van het sterlinggebied op. Minister Butler vroeg om volmacht om iedere methode te kunnen gebruiken, welke hij noodzakelijk zou achten tot herstel van het evenwicht. Hij zeide van mening te zijn, dat de ontwikkeling in Engeland het laatste jaar te snel is gegaan. De conser vatieve regering zal niet overgaan tot her invoering van distributie- en andere be perkende maatregelen. Men zal zich wel beperkingen moeten opleggen op het gebied van de lonen en wat de uitkering van win sten betreft. De uitgaven van de overheid voor nieuwe regeringsgebouwen zouden aanzienlijk wor den verminderd en wat het aanleggen van nieuwe wegen betreft zou men niet verder gaan dan uitvoering van het jongste pro gramma. De aanzienlijke daling van de Engelse goud- en dollarreserves in de maand Sep tember, die Dinsdag bekend is gemaakt, heeft in de financiële wereld te Londen een psychologische schok veroorzaakt. De ach teruitgang overtreft zelfs de verwachtin gen van de ergste pessimisten. Bovendien gelooft men, dat deze toestand deze maand niet veel beier zal zijn, daar Engeland over de maand September reeds in de Europese Betalingsunie een tekort van 106 millioen PARIJS (Reuter/AFP) In Zuid-Viet- nam zal op 23 October een volksstemming worden gehouden over de vraag of het staatshoofd, ex-keizer Bao Dai, al of niet moet worden afgezet. In November zal het volk zich kunnen uitspreken over z(jn wensen ten aanzien van een grondwet. Ook zullen de leden van de volksvertegenwoor diging gekozen worden. Volgens politici te Saigon wil premier Ngo Dinh Diem met het referendum be reiken, dat er een republiek wordt ge vormd naar het voorbeeld van de Philip- pijnen met de huidige premier als presi dent. De regeringsbladen zijn een cam pagne begonnen tegen Bao Dai, die reeds jaren aan de Franse Riviera woont. In gewoonlijk welingelichte kringen werd verklaard, dat een van de redenen voor het houden van het referendum is het afleiden van de aandacht van een schan daal, waarbij een kwart millioen piaster op onrechtmatige wijze naar het buiten land zou zijn overgebracht. Een andere reden is de geringe vooruitgang bij de Frans-Vietnamese besprekingen te Parijs, die reeds twee maanden duren. Afscheuren De drie millioen stembiljetten voor de grotendeels analfabetische bevolking zul len, naar UP verneemt, zeer eenvoudig zijn. Aan ae linkerkant van het briefje zal een gekleurde afbeelding van Diem staan met het onderschrift: „Ik kies de premier", de rechterkant zal een gekleurd portret van Bao Dai vertonen met de woorden: „Ik kies Bao Dai". De kiezer heeft niets anders te doen dan het portret van degeen die hij verkiest, langs een geperforeerde lijn af te scheuren en in de bus te deponeren. Het nationale leger van Zuid-Vietnam blijft zijn aanvallén voortzetten op de strijdkrachten van generaal Le Van Vien in het bos- en moerasgebied ten Zuid- Oosten van Saigon. Generaal Le Van Vien zou bereid zijn over vrede te praten. dollar had, waarvan 75 procent in goud of dollars moet worden afgerekend. Men neemt aan dat de Engelse regering heeft besloten een oplossing voor de eco nomische problemen van het land te zoe ken door een buitengewone begroting voor te stellen in de nieuwe zitting van het parlement, die op 25 October begint. Volgens waarnemers, die geacht kunnen worden op de hoogte te zijn, wil de Engel se regering zich met deze begroting niet beperken tot het zoeken van een oplossing voor het huidige probleem van de daling der goud- en dollarreserves. Men meent te weten, dat de begroting een zeer uitvoe rig programma zal bevatten, dat beoogt een hechte grondslag te leggen voor de economische ontwikkeling op lange ter mijn. Men vestigt er de aandacht op, dat de positie van Engeland in de wereld de laatste jaren aanmerkelijk is verzwakt als gevolg van de groeiende concurrentie, die ondervonden wordt van West-Duitsland, de Verenigde Staten, Japan en andere landen op de wereldmarkten. Vooral voor dit vraagstuk zal de buitengewone begro ting trachten een oplossing te vinden. Ver zwaring van de belastingdruk acht men echter onwaarschijnlijk, daar de conser vatieve partij zich hiertegen krachtig zou verzetten. Integendeel zou het volgens de waar nemers in de bedoeling liggen de rege ringsuitgaven aanzienlijk te besnoeien, vermoedelijk op het gebied van de sociale voorzieningen en de defensie. Binnenkort is de benoeming te verwach ten van jhr. mr. P. D. E. Teixeira de Mat- tos, tot voor kort ambassadeur te Moskou, tot ambassadeur te Luxemburg. (van hedenmorgen 7 uur) weers- M .5 r* - fi M g ■o- 2- o E toestand c ra raS O 2 z S Stockholm nevel O 4 15 3 Oslo regen windstil 11 14 Kopenhagen regenbui Z 13 2 Amsterdam regenbui WNW 5 14 36 Londen zwaar bew. W 4 14 Luxemburg regenbui 8 11 10 Parijs half bew. WZW 6 15 1 Bordeaux mist windstil 18 0,5 Grenoble regen NW 4 15 6 Nice licht bew. NNO 7 21 0 Genève half bew. Z 3 15 7 Zürich zwaar bew. 2 14 Locarno onbewolkt ONO 2 13 4 Berlijn half bew. ZZW 4 13 5 Frankfort geheel bew 6 15 9 München geheel bew. W 4 12 5 Wenen regen NW 5 19 7 Rome geheel bew. 6 22 0 Ajaccio zwaar bew. N 8 22 4 Mallorca half bew. NW 6 23 0 Innsbruck regen windstil 14 Neerslag laatste 24 uur WEER REGEN Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Vrij dagavond tot Zaterdagavond, opge maakt om 10 uur: Over het algemeen veel bewolking met tijdelijk regen. Overwegend matige wind in hoofdzaak tussen West en Zuid. Weinig verandering in tempera tuur. 8 October Zon op 6.53 uur, onder 18.06 uur. Maan op 23.11 uur, onder 14.31 uur. Maanstanden 8 Oct. 15.04 uur: Laatste kwartier 15 Oct. 20.32 uur: Nieuwe maan 24 Oct. 0.04 uur: Eerste kwartier 31 Oct* 7.04 uur: Volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 7 October Hoog water: 7.08 en 19.29 uur. Laag water: 2.51 en 15.07 uur. Zaterdag 8 October Hoog water: 8.03 en 20..30 uur. Laag water: 3.33 en 15.56 uur. oooooocoooocxxxxxxooooooooco

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 1