En toch volgt iedereen de nieuwe modelijn Een Nederlands kwaliteits-artikel Prins Bernhard beschermheer van Wereldomroep Nederland De Britten spuwden vuur op de Parijse Y ONZE TUIN- EN KAMERPLANTEN Huislook of Sempervivum Breng eens ander vlees op tafel! Helena H. Begemann Gevangenisstraffen voor smokkelaars van verdovende middelen Twee doden bij botsing autobus-kraanwagen 11 Rood van woede Vleesloze hapjes bij de boterham Gebreide wollen kleding Onomstotelijk bewijs van deugdelijkheid tin tgevende haarwassi ng Auto's verduisterd en valse akte opgemaakt Dat leuke vlotte kapsel MOLENDIJK voor U VRIJDAG 14 OCTOBER 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSGHE COURANT oor de<V rouw Ze zullen er zo zoetjesaan wel aan wennen, de Diors, de Fath's, de Balmains, de Givenchy's, de Lanvins en hoe die andere dictators en dictatrices van de Parijse Haute Couture verder mogen heten. In de heetste dagen van de zomer komen de deskundigen van de mode uit de hele wereld naar Parijs gesneld om te zien en te horen hoe de dames zich, als het weer winter wordt, zullen moeten kleden. Die belangstelling wordt door Parijs naar de juiste prijs, die hoog is, gewaardeerd. Maar wanneer de dames van de moderubrieken zich dan aan het schrijven zetten om de geachte lezeressen hun indrukken weer te geven, dan blijken ze zelden zéér content te wezen en meestal in vrij hoge mate verontwaardigd. Toch keren ze hier onveranderlijk de volgende zomer weer terug. En die zekerheid verleent de Parijse modevorsten vermoedelijk de innerlijke rust de stormen van protesten maar weer kalm over hun bekroonde hoofden te laten trekken. Het komt alles toch wel weer terecht. Dit keer zijn het vooral wel de Engel sen geweest die, met hoofden rood van woede, uit Parijs op hun eiland zijn teruggekeerd om vervolgens de redenen van hun gramschap in hun moderubrie ken heel breed uit te stallen. In een Parijse krant las ik een selectie van de Britse critieken op de Parijse nieuwe mode, en daar konden de dames en heren het hier wel weer mee doen. Een paar voorbeelden? De verslaggeefster van de Daily Mail weigerde kort en goed aan die Parijse onzin mee te doen. Ik ben tenslotte niet gek, zo meende ze te mogen constateren, en ik weet dat mijn lezeressen ook niet allen zotten zijn. En dan komt een risje voorwerpen waarop volgens haar de nieuwe Parijse lijnen zouden lijken. Op een kube, een staande boot in een luchtdichte fles, op een oorkussen. En nóóit van haar leven, hoort u het goed, zou ze bereid zijn zo'n Tyroler hoed met veren op het hoofd te planten, al schreven drieduizend Given chy's haar dat al voor. Evening-News is al even slecht te spreken: „Parijs is getikt geworden", zo constateert bitter de redactrice van dat blad. „Kijk me nu zo'n bolerootje van Dior 's even aan. Een geval zó mal, dat je het niet eens kan zien wanneer je het achterstevoren of op zijn kop zou hebben aangetrokken. Je lijkt in die nieuwe Parijse jurken precies op een papoea. U moet het me maar niet kwalijk nemen, maar ik ben een vrouw van het ouderwetse slag die er best graag voor uitkomt vrouw te zijn en daarom ook als zodanig wenst gekleed te gaan. Indien een couturier er kans toe ziet van mij dan óók nog een vrouw te maken, die er aardig uitziet, dan geef ik hem mijn stem. Maar die nieuwe mode maakt ons niet alleen erg lelijk, we worden er ook nog van onze vrouwelijke charmes en attributen door beroofd". De News-Chronicle was al evenmin happy met de nieuwe lijn. De afgevaardigde van dat blad heeft blijk baar niet zo goed gemerkt dat Parijs zich dit jaar op de letter Y had geïnspireerd vorig seizoen stond zo weet u de A model want haar heeft de vrouw van 1955 aan een potlood zonder punt her innerd. De Daily-Mirror is wat gematig der in het oordeel maar meent toch eveneens dat de nieuwe mode anti- feministisch is. We moeten ons nu als kerstmannetjes vermommen, zo heeft dit blad gewaarschuwd. Alleen de Sunday Times is milder gestemd. De redactrice begrijpt dat het heus niet zo eenvoudig is voor die Parijzenaars elk jaar weer wat nieuws te verzinnen, en ze vindt dat ook dit keer die rare Fransen dan toch maar weer bewezen hebben dat ze nog altijd over vitaliteit en fantasie beschik ken. Onzin te zeggen dat de nieuwe lijn excentrieker, lelijker en krankzinniger dan het vorige jaar zou wezen, zo luid de haar conclusie, die mogelijk vriende lijk was bedoeld. Idioot of niet, Parijs is er als gezegd wel weer zeker van dat de parolen ook dit jaar zullen worden opgevolgd. Niet dat nu alle vrouwen terstond als y's ge kleed zullen gaan. Niet iedereen kan maar direct zo'n vijftienhonderd gulden op tafel leggen die zo'n gloednieuw Pa rijs model toch ongeveer wel kosten moet. Gedurende al tientallen shows die deze zomer gehouden werden, zijn er liet meer dan een duizend modellen ver kocht. Maar dat aantal is ruim voldoen de om de Parijse Haute Couture de zekerheid te geven, dat haar richtlijnen geëerbiedigd zullen worden. Het meren deel van die modellen werd immers door Amerikaanse en andere buiten landse modehuizen aangekocht die graag duizenden guldens voor één japonnetje betalen. Balmains robe Versailles die op een toilet van Marie-Antoinette is geïn spireerd, heeft zelfs twaalfduizend gul den opgebracht. In die prijs is echter het recht besloten zo'n model te vermenig vuldigen, en zo, langs die indirecte weg dringt via de industrie, het wachtwoord van Parijs dan door tot de brede inter nationale menigte. De Engelsen mogen nu wel net doen of ze die Franse dic tatoren crazy vinden, maar niettemin zullen ook zij ze toch gehoorzamen. Hun confectie-industrie kan hoogstens zo hier en daar wat kleine details „corrigeren" naar de smaak van het eigen publiek. Maar geloof maar dat de y gerespec teerd zal blijven. We doen er immers toch niets aan. De mode-industrie is zo krachtig georgani seerd en de kranten doen, zelfs als ze menen contrapropaganda te voeren, zo ijverig mee om de nieuwe lijnen bekend of desnoods belachelijk te maken, dat geen vrouw met enig zelfrespect zich lang buiten de maalstroom kan hou den En wie vindt het nu eigenlijk ook niet leuk 's weer iets héél anders aan te trekken? ève De naam Sempervivum zegt de leek over het algemeen niet veel; huislook kent men beter en vooral op het platte land en dan speciaal in het zuiden van ons land komt Sempervivum tectorum veel voor en die pleegt men dan op de daken van de boerderijen te laten groeien en men meent dan dat dit de bliksem zal afweren. Voor dit doel is het niet nodig hen op de pannen te laten groeien; ze voldoen trouwens ook veel beter in een klein rotstuintje. Er zijn een massa soorten en u zult keus genoeg kunnen maken. Niet alleen het gewone huislook is mooi, doch ook de spinnekopsoorten. Die voldoen vooral in een enigszins kalkachtige grond. Sempervivums pleegt men voort te kweken door middel van jonge rosetjes die oudere planten voldoende vormen. Elk jong rosetje kan dan weer tot een afzonderlijk plantje opgekweekt wor den. Er zijn ook vele Sempervivum- soorten die in vetplantencollecties ge kweekt worden; de meeste van hen zijn niet winterhard, doch veel warmte heb ben ze ook niet nodig. Het is al vol doende indien ze vorstvrij worden over gehouden. Ze verlangen dan wel een lichte standplaats en gieten is in de wintermaanden practisch niet nodig. De Waarschijnlijk zullen de meeste Neder landse vrouwen dit gedoe met maskers maar raar vinden. Doch in Parijs zijn gekapt. dit standaardvoorbeelden, waarnaar men geschminkt kan worden. De dames zijn volgens de laatste modelijnen Huislook of sempervivum (Foto A. Dingjan) overblijvende soorten voor de rotstuin kunnen deze maand wel gepoot worden. G. KROMDIJK Of aan warme maaltijd Ook al zijn we geen vegetariër dan is het toch wel prettig een paar recepten te hebben van vleesloze schoteltjes die bij de boterham gegeven kunnen wor den, of aan de warme maaltijd als hapje vooraf bijvoorbeeld in plaats van soep of een toetje. Vlees behoort namelijk nog altijd tot de dure voedingsmiddelen en het is heel goed mogelijk het voor ons belangrijke vleeseiwit af en toe te ver vangen door andere eiwitten. Gemengde groentensla met peul vruchten: Voor deze sla kan men het beste verschillende soorten gekookte groenten gebruiken bijvoorbeeld wor teltjes, bloemkool, knolletjes, erwten, slabonen, knolselderie enz. Alles in com binatie zoals de tijd van het jaar die oplevert. Zorg voor een gelijke hoeveelheid gekookte peulvruchten als men andere groenten tezamen heeft. Snijdt de groenten in kleine stukjes en doe de peulvruchten erdoor. Vermeng het ge heel met een slasaus en laat deze er een poos intrekken. Rijstcroquetten: 100 gr. rijst, 2 dl. groentenwater of bouillon, 35 gr. marg., 35 gr. bloem, ui, peterselie, 1 lepel tomatenpuree, 1 ei om te paneren, paneermeel en frituurvet. Kook of stoom de rijst gaar en droog met tweemaal zo veel water. Maak van de marg. de bloem en de bouillon een gebonden saus en doe hier de geraspte ui door met de lepel tomatenpuree. Doe dan de droge rijst in de saus en maak het geheel zonodig op smaak af. Laat de massa koud worden op een bord en maak er daarna croquet- ten van. Klop het ei los met iets melk of water eri haal de croquetten er door heen. Rol ze daarna voorzichtig door het paneermeel en bak ze in licht dampend frituurvet mooi goudbruin. Zorg dat de croquetten ook vooral van binnen warm zijn. Broodschoteltje met kaas: 200 gr. oud brood zonder korst, ongeveer 4 dl. melk, 175 gr. geraspte (liefst oude) kaas, 1 stijf geslagen eiwit en dooier. Maak op de gewone wijze een brood pap en voeg hieraan de geraspte kaas toe. Voeg zonodig nog wat zout toe. Doe iets van de warme pap bij de eierdooier en doe deze dan bij de warme pap (dit om het schiften van de dooier te voor komen). Schep op het laatste ogenblik voorzichtig het stijfgeslagen eiwit er door. Doe de massa in een met water omgespoeld vuurvast schoteltje, werk het af met een dun laagje paneermeel en kleine klontjes marg. Laat er in een oven met bovenwarmte een bruin kost je op komen. Schelpen met eierragout: 4 eieren, 3 dl. melk, ui, peterselie, 30 gr. marg., 30 gr. bloem, aroma. Kook de eieren hard, pel ze en snijd ze klein, rasp de ui en hak de peterselie fijn. Maak van de marg., de bloem en de melk een gebonden saus en voeg hier aan de ui, de peterselie en wat aroma toe. Doe dan de stukjes ei door de saus en maak het geheel op smaak af. Het gehele jaar breien en naaien vele Nederlandse bedrijven op volle toeren om bij het invallen van de herfst klaar te staan met een enorme collectie wollen breigoederen. De hoogconjunctuur gaat ook aan de huisvrouw niet voorbij. Die heeft dan ook vele wensen; de fabrikan ten voldoen daar gaarne aan. Dat bete kent bijvoorbeeld dat in een fabriek in Noord-Brabant circa 250 modellen in tien maten en in acht kleuren worden ge maakt, dus 20.000 combinaties. Jaarlijks wordt daar 10 millioen km. breigaren verwerkt, dat wil zeggen een draad die 250 maal de omtrek van de aarde meet. De totale garenverwerking in Neder land bedraagt voor de tricotkleding 11.300.000 kg., een haast astronomisch ge tal. De totale omzet van deze tricotkle ding (exclusief kousen en sokken) be draagt f 173.000.000, terwijl in deze branche 17.700 personen werk vinden. In 1954 werden 8'4 millioen stuks boven kleding en 4414 milloen stuks onderkle- ding geproduceerd. Van de totale pro ductie werd in 1954 voor 39.9 millioen gulden geëxporteerd, dat wil zeggen 18.2 van de productiewaarde, een bewijs dat de wollen breigoederen ook in het bui tenland zeer gewild zijn. De wollen complets uit Noord-Brabant bijvoorbeeld worden onder andere zeer veel in Zuid- Afrika gedragen. De modellen houden gelijke tred met de mode. Voor kinderen dit jaar veel hoge halsjes, die hen zo flatteren. Voor meisjes raglan mouwen in vele modellen, soms met een grappige, ronde schouder pas en pakjes die op alle mogelijke ma nieren kunnen worden gecombineerd. Jongensbroeken die tegen heel wat stoot jes kunnen, lange broeken met smal toe lopende pijpjes en een omslag en zowel voor jongens, meisjes, bakvissen en vol wassenen véél vesten en truien in de zo gewilde patentsteek. De herenvesten zijn dit jaar in hoofd zaak effen. Behalve met ritssluiting wor den ze meer en meer met knoopsluiting geleverd. Het Voorlichtingsbureau van de Voe dingsraad meldt: Wanneer u tot de liefhebbers van een hartig stukje vlees behoort, doet u er goed aan ook in dit onderdeel van uw maal tijden variatie aan te brengen. Goulash van lams- en varkens vlees. Per 250 gr. vlees ongeveer 100 gr. uien, twee theelepels pa prikapoeder, tomatenpuree of een verse tomaat, zout, vet. Het vlees in dobbelstenen snijden en deze in hete reuzel lof ander uitgesmol ten vet) rondom bruin bakken. Het vlees uit de pan nemen en de ge snipperde ui lichtbruin bakken in het vet. Vlees, zout, paprika en tomatenpuree of tomaat toevoegen. Zoveel water toevoe gen, dat het geheel net onder staat. Het vlees gaar stoven in ongeveer 1 uur. Desgewenst het gerecht binden met aangemengde bloem. Entrecöte (dit betekent: tussen de rib (ben) uitgesneden). Per 300 gr. vlees ongeveer 75 gr. boter of mar garine, zout. Het vlees zouten. Een weinig vet goed heet laten worden. Het vlees er aan weerszijden door wentelen en vervolgens aan beide kanten bruin bakken in onge veer 8 minuten aan iedere kant. Tijdens het bakken kleine klontjes bo ter of margarine toevoegen, opdat het vet niet te donker wordt. Het vlees uit de pan nemen. De jus afmaken met heet water of hete bouillon. Te Londen is een tentoonstelling ge opend over de schoenenmode. Boven een model van de Noor Holmes, een paar zwart suède schoentjes, met de kleinste hielbasis van de hele tentoon stelling. De onderkant van de hak is vervaardigd van veerkrachtig mate riaal, terwijl de hak zelf is bespoten met vezel-glas. Op de foto beneden een ADVERTENTIE Mensen, die graag gewicht willen verliezen, passen dikwijls ondeugdelijke middelen toe, die hun gezondheid schaden, of geen uitwer king hebben. In Zweden kent men reeds 18 jaar lang het Carrugan melkdieet, dat ver rassende resultaten geeft. Daarom is Carru gan in Zweden uiterst gunstig bekend en wordt door duizenden toegepast en aanbe volen. Carrugan is absoluut veilig, onschadelijk en de samenstelling volkomen verantwoord. De dosering der verschillende stoffen, die door Carrugan aan melk worden toegevoegd, zijn het resultaat van uitgebreide proeven. Car- rugan-melk brengt Uw lichaamsgewicht op het juiste peil en maakt slank, zonder dat enig hongergevoel optreedt. Carrugan, het enige originele Zweedse melk dieet, maakt de melk romig en fris met een aangename smaak. Carrugan-melk stimuleert de stofwisseling, zonder echter een laxeer middel te zijn, zuivert het organisme en maakt op absoluut onschadelijke wijze slank, jong en fit. Let op het merk! Alléén Carrugan heeft al deze gunstige eigenschappen, Carrugan is het enige originele Zweedse melkdieet, het enige dat werkelijk veilig slank maakt, zon der nadelig te zijn voor Uw gezondheidl Het bestuur van de Stichting Radio Ne derland Wereldomroep heeft Donderdag Prins Bernhard het beschermheerschap van de stichting aangeboden ter gelegen heid van het feit, dat tien jaar geleden de na-oorlogse uitzendingen begonnen van de Wereldomroep. Tijdens een bijeenkomst in het raadhuis te Hilversum overhandigde de voorzitter van het stichtingsbestuur, mr. A. J. d'Ailly, de Prins een oorkonde, luidende: „Heden, de dertiende October 1955, heeft het bestuur van de Stichting Radio Nederland Wereldomroep, ter her denking van het feit, dat vandaag tien jaar geleden de na-oorlogse werelduitzendingen begonnen, het beschermheerschap der stichting aangeboden aan Zijne Koninklijke Hoogheid de Prins der Nederlanden, wiens toegewijde arbeid tot versterking van de plaats van Nederland in een vrije, vreed zame en vruchtbaar samenwerkende we reld een aansporing betekent voor allen, die hetzelfde doel nastreven". De Prins hield hierna een toespraak, waarin hij zei: het beschermheerschap gaarne te aanvaarden, omdat de Wereldom roep een taak vervult, die voor ons land van eminente betekenis is. De Wereldom roep spreekt in het Nederlands tot Neder landers over de hele wereld. In het bijzon der dacht de Prins hierbij aan de tiendui zenden emigranten. Zij kunnen door het contact met de We reldomroep gesteund worden in de grote moeilijkheden, die een aanpassing aan ge heel andere levensomstandigheden ver oorzaakt. Ook economisch is het van het grootste belang voor Nederland de emi granten zo lang mogelijk een gevoel van verbondenheid met het oude vaderland te doen behouden. Zij kunnen economische voorposten zijn mits zij het gevoel hebben dat zij niet vergeten en afgeschreven zijn. Op dit punt gebeurt er nog te weinig, maar de Wereldomroep doet wat zij kan en dat is veel. De Prins merkte voorts op dat de We reldomroep in vijf vreemde talen de gees telijke, culturele, economische en sociale aspecten van Nederland belicht, waardoor hij een zeer belangrijke goodwill-missie verricht, die succes heeft. Dit blijkt dui delijk uit reacties uit de verschillende lan den. De Wereldomroep draagt een belang rijke steen bij tot de toenadering tussen de volken. Wie gegrepen is door de gedachte van die toenaderng van groter eenheid over de grenzen heen, zal elke gelegenheid om iets meer daarvan te verwezenlijken aangrijpen. Wie doordrongen is van het feit, dat deze wereld één zal zijn of niet zal zijn, kan niet anders dan op die weg voortgaan. Dat doet ook de Wereldomroep. In de loop van deze 10 jaren is de waar dering voor wat hij in het belang van Ne derland presteert, steeds toegenomen. Het zendervraagstuk nadert zijn oplossing en na een economischer huisvesting zal de Wereldomroep zich geheel kunnen geven aan haar mooie belangrijke opdracht, zo besloot de Prins. Tijdens de bijeenkomst is ook gesproken door H. J. van de Broek, directeur van Radio Nederland Wereldomroep, door de minister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen, door dr. L. de Jong namens de vaste medewerkers en J. van de Walle namens de personeelscommissie van de Wereldomroep en door G. Sluizer over de samenstelling van de programma's Bij de aanbieding van het beschermheer schap waren ongeveer 200 genodigden aan wezig, onder andere de minister van Over- ADVERTENTIE HUIDVERNIEUWING door P E E L I N G AMERIKAANSE HEUPMASSAGE „HELP YOURSELF" Middenlaan 9 Haarlem-Z. Tel. 34857 model met een tweelinghak. Een veren de binnenzool zorgt er voor dat het schoentje aan de damesvoet blijft zitten De Amsterdamse rechtbank heeft, uit spraak doende in een zaak tegen twee Duitsers en een Nederlandse kellner uit Den Haag die tezamen gepoogd hadden een grote partij door de twee Duitsers naar ons land gesmokkelde verdovende midde len in Amsterdam van de hand te doen, tot gevangenisstraffen veroordeeld. De 60- jarige Duitser P. S., een inpakker uit Wup- pertal, werd de zwaarste straf opgelegd: een jaar en drie maanden met aftrek van het voorarrest. Deze Duitser, op 27 Juli in een café aan de Westermarkt te Amster dam met de beide andere verdachten op heterdaad betrapt en gearresteerd, was de man die in Duitsland op de een of andere niet opgehelderde wijze de beschikking had gekregen over de zeer grote partij ver dovende middelen (opiumtabletten, ampul len en flessen morfine) die afkomstig was uit de voorraden van het voormalige Duit se leger. Tegen hem was veertien dagen geleden, evenals tegen de twee andere ver dachten, twee jaar gevangenisstraf met af trek geëist. De rechtbank bepaalde voorts, dat de in beslag genomen verdovende mid delen zullen worden vernietigd. De 35-jarige Duitse expediteur E. L., eveneens uit Wuppertal, werd een gevan genisstraf van acht maanden met aftrek opgelegd, en wel omdat deze man zijn auto beschikbaar had gesteld voor de reis naar Amsterdam. De auto werd verbeurd verklaard. De kellner, die bij de verkoop heeft wil len bemiddelen is thans door de rechtbank een jaar met aftrek van het voorarrest opgelegd. zeese Rijksdelen, prof. Kernkamp, de ge volmachtigd minister voor Suriname, mr. dr. R. H. Pos, de gevolmachtigd minister voor de Nederlandse Antillen, mr. W. F. M. Lampe, de Commissaris der Koningin in de provincie Noordholland, dr. M. J. Prin sen, de voorzitter van de Eerste Kamer, mr. J. A. Jonkman, voorts prof. mr. P. S. Ger- brandy, minister van Staat, de bestuursle den van de Stichting Radio Nederland We reldomroep, mevrouw N. Smitt-Avis, parti culier secretaresse van de Koningin, ir. J. D. H. van der Toorn, directeur-generaal van PTT en vele diplomatieke vertegen woordigers van andere landen. ADVERTENTIE Het gesprek van de dag: Prachtig dlep-gta nzend haar, bijgetint In Uw natuurlijke kleur of In een modieuze tint (neen, niet geverfddèt is het resultaat van één keer het haar wassen met POLYCOLOR CREME SHAMPOO PASTELL, 't Is zo eenvoudig en U kunt hetthuls zólf doenl De werkelijke make-up voor Uw haar Tube voor twee wassingen f 1.90 Imp. J. W. LAHNEMANN, Laren N.H. Postbus 18, Telefoon K 2953-3047 Op de rijksweg Den HaagUtrecht is Donderdag tijdens dichte mist een autobus met studenten van de Landbouwhogeschool in Wageningen tegen een militaire kraan wagen gebotst, als gevolg waarvan twee personen werden gedood en vijf gewond. De kraanwagen stond om tot dusver nog niet opgehelderde reden op de rijbaan van de rijksweg, in plaats van op de parkeer- stroken. De bestuurder van de kraanwagen een militair heeft, naar wordt aange nomen, plotseling uit de mist een autobus uit de richting Den Haag naderbij zien ko men Hij heeft getracht door met de armen te zwaaien de aandacht van de autobusbe stuurder te trekken, maar deze merkte hem te laat op. De militair werd bij de botsing van de autobus met de kraanwagen onmid dellijk gedood. De autobus werd aan de rechterzijde tot de helft opengereten. Een van de inzittenden liep zodanige verwon dingen op, dat hij vrijwel onmiddellijk overleed. Drie passagiers werden zwaar ge wond en twee inzittenden liepen lichte ver wondingen op. De slachtoffers zijn over gebracht naar het Van Itterson-ziekenhuis in Gouda. De officier van justitie bij de Haagse rechtbank heeft een gevangenisstraf van zes maanden geëist tegen de 47-jarige ex pediteur J. B. uit Pijnacker, die ervan werd beschuldigd tweemaal valsheid in geschrif te te hebben gepleegd en vier vrachtauto's en een personenauto te hebben verduisterd. De expediteur zou in October 1953 een valse koopakte hebben opgemaakt over de aankoop van een aanhangwagen bij een Rotterdamse firma voor een bedrag van 11.000. Een werkelijke koop geschiedde echter niet. De vrachtwagens en de per sonenauto welke B. in bruikleen had, deed hij in eigendom over aan een financierings maatschappij in Amsterdam, waardoor deze voldoende dekking meende te hebben om de aanhangwagen te financieren. Later ging B. failliet,waardoor de knoeie rijen aan het licht kwamen. Tegen de 34-jarige A. K. uit Rotterdam, die door B. was bewogen namens de Rot terdamse firma het gefingeerde koopcon tract te tekenen, werd een boete van 1000 geëist. Op 27 October zal de rechtbank uitspraak doen. ADVERTENTIE maakt Santpoorterplein 1 - Haarlem - Tel. 19706 Buslijnen 3 en 4.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 11