BAB1T0, DE MUZIKANT „De Spieghel" Rapiditas en HBC deelden de punten na matige wedstrijd Het KNGV en het NOC-dubbeltje Druk programma voor volleybal-stedenteams Voorlopige keuze van KNAU voor Melbourne OVERALLS Notekraker S start met 100 m. achterstand W aterpolocompetitie weer begonnen Nederlands Bondsteam tegen Rot-Weisz 4 DE VOLLEYBALCOMPETITIE Perscommentaren op de interland Fenny Heemskerk won en verloor in Moskou Basketbalprogramma Protest van Animo Ready afgewezen Geen Brits ijshockey team naar Cortina f. 17.50 Woensdagmeeti ng De kaartenverdeling via het Rode Kruis Hoad en Rosewall blijven amateur Bokswedstrijden in Rotterdam FEUILLETON Een detective - roman door I. M. C. Bijleveld-Gelinck HPC-dames versloegen HVGB: vier-één Voor vluchtelingenhulp Het Frans voetbalteam tegen Rusland DINSDAG 18 OCTOBER 1955 Gisteravond speelden in het Krelagehuis in Haarlem de damesploegen van Rapiditas en HBC tegen elkaar voor de afdelings hoofdklasse. In een matige strijd met enkele goede momenten deelden beide teams de punten: 22. De eerste set was van Rapiditas-zijde nog het best. Via 33, 53, en 73 nam Rapi ditas een 113 voorsprong. Door enkele goede serves van mejuffrouw W. Roozen kon HBC tot 126 inlopen, maar verder liet Rapiditas het niet komen 156. Door het wisselen van een speelster liep het in de tweede game bij de Rapidianen minder vlot. HBC profiteerde door een 65 ach terstand in een 147 voorsprong om te zetten. Met 158 bracht HBC de balans weer in evenwicht. Ook in de derde set kon HBC aanvanke lijk haar overwicht handhaven: 60. Maar Rapiditas haalde mede door enkele goede serves op: 62, 83, 87, 97, 129, 13—12 en 13—13. Met 15—13 voor Rapidi tas werd deze game geëindgid. In de laat ste set speelden de Rapidianen weer onder hun kunnen. Vooral door goed werk van mejuffrouw W. Roozen nam HBC een 72 voorsprong. De zwart-witten verwaarloos den hun aanval volkomen en lieten zich door de Heemsteedse dames overspelen. Met 155 behaalde HBC een verdiend gelijkspel. HaarlemHBC Niet geheel onverwacht heeft de heren- ploeg van HBC in de eerste klasse tegen V. C. Haarlem genoegen moeten nemen met een gelijkspel. In een gelijkopgaande strijd werden de tussenstanden (HaarlemHBC) 15—11, 10—15, 15—11 en 12—15. In de eerste klasse dames heeft de jeug dige ploeg van MHBS weer eens duidelijk laten blijken dat zij in deze klasse tot de favorieten behoort. HVS werd kansloos ge klopt met 1512, 151, 1510 en 156. Ook het pittige AVC heeft PSVH maar weinig eer gelaten. De politie-dames, die het zonder hun geblesseerde aanvoerdster mevrouw Neuteboom moesten stellen, wer den verslagen met 815, 156, 157 en 15—3. De uitslagen van Maandag luidden: Heren: PWNHaarlem 2 04; Santpoort Raeckse 4 30; HaarlemHBC 22; HBC 2—OVRA 0—4; Blinkert—Rapiditas 2 4—0; CIOS 3—Gios 0—3; WIK 3—Spaar- nestad 2 22; Blinkert 3Sizo 04; A.W. Ready 13. ADVERTENTIE iiHo8 is je temperatuur, Kees?" informeerde de baron. „Degenenderddig ddrie, dect&dl!" pufte het spook. Want het is met spoken precies eender als met ge wone lui: hoe méér kou ze vatten, hoe verhitter ze worden. Feitelijk zinneloos! In een kierend kasteel vliegt töch alle warmte de deur uit. Baron Lamarotte zuchtte benepen. Voor het eerst in zijn luchthartig, totaal van verf verstoken leven voelde hjj zoiets als Spijt. En dit vreemde gevoel had met wat pla muur en een kwastje verf kunnen worden voorkomen! Sip staarde de edelman naar het vertrouwde en nu zo verstopte familiespook. „Kees", slikte hij, „kerel, ik wil je niet missen. Steek je tong ês uit." „Tegen jou, Lamadotte Gdéég Dat veddienje. Je veddeveloze kdot van een duïne is mijn vdoegtijdig steddefbed. Hatsjie Alles dot, alles doest, alles dammelt. De stoddem daast dood de detenDampzalig Didded, GEDENK TE VEDDEVEN... versta je, TE VERRRRVEN Verf met Dames: HVS—MHBS 0—4; Rapiditas— HBC 2—2; PSVH—AVC 1—3; OVRA— A.W. 2—2; OSS—Haarlem 2 4—0; SSO— Velox 3 3—0; Haarlem—PSVH 2 2—2; HBC 2—Vesmia 04; O.G. 2—Haarlem 3 2—2. Programma Woensdagavond wordt voor de hoofd klasse heren de wedstrijd Die Raeckse Velox gespeeld (aanvang 8.00 uur). Voor afgegaan door RapiditasHVS 2.. Het programma luidt: Heren, Hoofdklasse VeloxDie Raeckse, le klasse Rapiditas HVS 2, PSVH—CIOS 2, 2e en 3de klasse CIOS 3—Velox 2, Raeckse 3—HVS 4, Gios 2OVRA 3, PSVH 2—Raeckse 2, Santpoort HVS 4, Santpoort 2Buitenrust 2. Dames, le klasse Die Raeckse 2Velox 2, De Blinkert—O.G., 2e en 3e klasse Raeckse 4Spaarnestad, Raeckse 3HVS 2, Raeckse 6SSO 2, Rapiditas 2Gios, AW 2Blinkert 2, Sizo 2Gios 3, Sant poortVelox 4. De Haarlemse top-volleyballers(sters) gaan Dinsdag weer aan de centrale-training be ginnen. Een druk seizoen staat voor de boeg. Er zijn wedstrijden vastgesteld voor de afdelings A- en B-ploegen. De heren wor den getraind door W. Clay en de dames staan onder leiding van F. Boukes. Het is de opzet om de B-ploegen uit jeugdige spelers(sters) te laten bestaan. Het programma voor de stedenontmoe- timigen luidt als volgt: (zowel A- als B- ploegen). Woensdag 2 November ter ge legenheid van het eerste lustrum der af deling Haarlem, HaarlemLeiden; 12 No vember in Velsen, IJmondHaarlem: 26 November in Enkhuizen, Enkhuizen Hoorn—Haarlem; 12 December Haarlem, ZaandamDen Helder; 4 Januari Haarlem Alkmaar. Na medio Januari zullen er nog ontmoe tingen plaats vinden tegen Amsterdam, uen Haag en als de mogelijkheid bestaat tegen Utrecht en Rotterdam. Voor deze ontmoe tingen zijn nog geen data vastgesteld. De ontmoetingen tegen de afdelings-teams uit Noordholland worden gespeeld in ver band met de afdelingen-competitie van het district VII (Noordholland zonder Amster dam en Het Gooi). De volgende spelers (sters) zijn voor de centrale-training aangezocht: Dames: E. Claassen, T. Zijl (Altijd Wel kom), W. Klaassen (Gios), V. Piek (Haar lem), W. Roozen (HBC), T. Kuipers (HVS>, G. Takken, C. v. d. Haar, K. v. Gruting, N. Janssen en N. Steffens (allen Die Raeckse), K. Hoevens, I. Groen en C. Westerwal (Ra piditas), J. v. Putten, J. v. Calmthout (MHBS), I. Philips en W. Spierings (Velox). Heren: M. Vink, R. Jolly. J. Texier (CIOS), B. Prins. H. Antonisse, H. de Waard, J. Vahle (allen HVS), J. Moolenaar. W. Christianus, A. en J. de Graaf en H. Keur (allen Die Raeckse), P. Herrewijn (Rapiditas), F. de Koning en G. Verheem (Velox). Het bestuur heeft besloten in het Krelage- huis ook een jeugdcompetitie te doen spelen. Dit geschiedt op enkele velden om 7 uur. Reeds schreven enkele ploegen in. De leeftijdsgrens is 15 jaar. Het tweede team van Buitenrust, dat uit te jonge spelers be stond wordt overgebracht naar de jeugd competitie. In hun commentaren over de match Ne derlandBelgië zijn de meeste Belgische dagbladen het er over eens dat de Belgen zich gelukkig mogen achten met de uitslag en de Belgische doelwachter Gernaye zijn ploeg voor een nederlaag heeft behoed. In „Het Nieuwsblad-Sportwereld" schrijft Jacquemyns: „Met een gelijk spel hebben onze landgenoten een ietsje meer gekregen dan hen op grond van het algemeen wed strijdbeeld toekwam. Dit half succes dan ken ze in de eerste plaats aan Gernaye, die feitelijk geen enkele fout maakte. Door de band waren de Oranjehemden wel sneller bij de bal en directer bij de uitvoering, maar hun verbijsterend snelle tegenacties bleven ditmaal uit. Geen van beide ploegen slaagde er in zich tot een gaaf geheel op te werpen". Het Laatste Nieuws noemt de match een „derby zonder glanspunten, maar zoals al tijd met veel spanning". De Belgen hadden de partij best kunnen winnen, aldus het blad. „Indien ze zjch niet hadden laten be- invloeden door het harde spel van de Oran je-spelers en vooral van hun nieuwe mid den-voor Appel Zonder de fantastische reddingen van Gernaye in het laatste half uur van de grote landenwedstrijd zouden de Belgen zich zeker niet te beklagen heb ben gehad indien de Nederlanders met een of twee doelpunten verschil hadden ge wonnen". Ook „Het Volk" schrijft dat het zonder Gernaye na de rust een nederlaag voor de Belgen zou geworden zijn. „Was de afwer king bij de Nederlanders niet altijd perfect, bij momenten (na de rust) overspeelden zij ons onweerstaanbaar". Naar wij vernemen heeft de K.N.A.U.- coach Grotewal dezer dagen namens de trainingsorganisatie-commissie besprekin gen gevoerd met een aantal athleten met het oog op een eventuele uitzending naar de Olympische Spelen in Melbourne. De Unie-coach heeft met deze athleten gespro ken over het feit, of zij in staat en bereid zijn in de komende winter, in het voorjaar- en in de zomer een intensieve training te volgen teneinde hen voor te bereiden voor een eventuele uitzending. Een aantal hangpartijen uit de 9de en de 10de ronde van het candidatentoumooi voor dames is thans uitgespeeld. De uitslagen waren: Negende ronde: Volpert (Rusl.)— Carasco de Budinich (Chili) 10: Borisenko (Rusl.) Sucha (Ts.sl.) 10: Edith KellerHermann (D. Did.)Sonja GrafStevenson (V. S.) 1—0; May Karff (V. S.)— Fenny Heemskerk (Ned.) 10; Kertesz (Hong.)Bodo de Mo- chini (Arg.) 01; Gresser (V. S.)Ovanova (Buig.) Vt— Tiende ronde: Holui (Polen)—Kertesz (Hong.) 1—0; Sonja Graf—Stevenson (V. S.) Fenny Heemskerk (Ned.) 01; Olga Igna- tyeva (Rusl.)Chaude de Silan (Fr.) '4; Olga Rubtsova (Rusl.)—Nedeljkova (J.sl.) V Edith Keller—Hei mann leidt thar.s met 8 punten, voor Volpert en Borisenko met ieder 7'i punt. Fenny Heemskerk en May Karff staan ex equo 13/14 met ieder 4 pnt. Het volledige programma voor deze week luidt: Donderdag. Dames: ZBVS-SC Haar lem 2; Schoten Giants-Rapiditas '31; Ty phoons 2-RCH. Heren: Antilopen 2-Schoten Giants: White Stars 3-IHJ 3; Harlem Ti- gers-IHJ (20 uur); SC Haarlem 2—HOC 2; Vrijdag. Dames: HOC 2White Stars 2; White Stars-SC Haarlem. Heren: Rapidi- tas-Exercitia; Tramvogels-Typhoons 3; SC Haarlem 3-Aurora 2; Black Pirates-The Arrows (R'dam) 20 uur; IHJ 2-ZBVS. Zaterdag (Junioren) 13.3016.30 uur. Meisjes: Antilopen B-HOC C; ZBVS A- White Stars B; White Stars A-HOC B. Jongens: White Stars A-Typhoons A; ZB VS A-Antilopen A; SC Haarlem A-HOC A. De protestcommissie van de KNKB heeft het protest van Animo Ready tegen de op 12 September gespeelde wedstrijd DVD— Animo Ready afgewezen. De uitslag blijft derhalve op 76 in het voordeel van DVD. Het spreekt vanzelf, dat ook de resulta ten van deze athleten een maatstaf zullen vormen, of zij definitief bij het Nederlands Olympisch Comité zullen worden voorge dragen als leden van het team, dat naar Australië zal gaan. De trainingsorganisatie commissie heeft de volgende athleten voor een eventuele uitzending op de lijst staan: Puck van Duyne-Brouwer (Olympia '48) voor de 100 en 200 m.; Dini Hobers (DOL) voor het hoogspringen; Ned Zwier (HBS- Flevo) eveneens voor het hoogspringen; Van Hardeveld (Vlug en Lenig) voor de 200 en 400 meter; Van der Zande (Olym pia '47, Halsteren) voor de Marathon; Ka merbeek (PSV) voor de tienkamp. Het ligt in de bedoeling met deze inten sieve training begin November te begin nen. Iedere athleet blijft onder leiding staan van de eigen clubcoach, maar de heer Grotewal zal de supervisie over deze voor bereiding hebben. Naar wij verder vernemen zal het K.N.A.U.-bestuur zich nader beraden over de mogelijkheid, om enkele jeugdige cn veelbelovende athleten op te nemen in de bovengenoemde gedecentraliseerde training .van het zestal „mogelijken" voor.Melbour ne. Men hoopt namelijk dat deze jongere krachten zich zullen kunnen optrekken tot het hogere niveau van de topathleten. Engeland zal geen ijshockeyteam afvaar digen naar de Olympische Winterspelen in Cortina in 1956, zo heeft de secretaris van de Britse IJshockey Bond meegedeeld. De redenen voor dit besluit zijn de kwestie van de kosten en het feit dat het niet mo gelijk is de spelers, die voor een uitzending in aanmerking zouden komen, bijeen te bren gen-voor een geregelde ploegtraining. ADVERTENTIE JUMBO vanaf De Woensdagmiddagmeeting op Duindigt kenmerkt zich door zeer groot bezette vel den met dravers, een herfstverschijnsel, ver oorzaakt door de beperking van het aantal courses en het feit dat vrijwel al het be schikbare materiaal voor de baan klaar is gemaakt. Verrassingen zijn dan ook iuet uitgesloten. In de slothandicap staat Note kraker S met een achterstand van 100 m. zo op 't gezicht voor een schier hopeloze taak, doch over deze afstand is de hengst een klasse apart. De concurrentie komt van New Spencer en Nora Spencer. In het amateurnummer kan de 3-jarige Tector lang van zijn voorgift profiteren, doch hij zal toch het hoofd moeten buigen voor een Quartus Spencer en een Ruth Buf- fington, waarvan laatstgenoemle de voor keur geniet. De outsiders schuilen in de beide vertegenwoordigers van stal Tesselaar. Met 23 paarden in de Mientje Deter-prys kunnen de zwaar gehandicapte paarden vrij wel geen doorgang vinden, zodat de ver wachting is dat Ronny Zora, die in Alkmaar een uitstekend hei-optreden deed, met de lauweren zal gaan strijken, voor True Spencer en de veel verbeterde Rhea. Ook Reve d' Or B is in dit gezelschap niet kans loos. Het nummer voor 2-jarigen telt wederom een zekere winnaar als de fouten maar achterwege blijven. Dit is Unemdé, die de vorige week een formidabele snelheid liet zien, maar door een kostbare galoppade juist zoveel verloor, dat zijn eindrush net niet toereikend was. Unita Zora wordt voor Umbra op de tweede plaats verwacht. Het openingsnummer is als gewoonlijk voor de mindere klasse gereserveerd. Truusje L krijgt hier voor de zoveelste keer een kans om eindelijk eens te winnen. Iedere keer eindigt zij in de kopgroep, doch even zovele malen werd haar de overwinning op de laatste meters afgekaapt. Dit kan nu ge beuren door Swift Hanover, Snellius en Tjiftjaf S. In de Shannon Silver-prijs gaat gezien de afstand de voorkeur uit naar Grande Lolotte, die de nederige klasse, waarin zij nu staat, de baas zal kunnen blijven. Het Roode Kruis deelt ons het volgende mede: De verdeling van de kaarten voor interlandwedstrijden geschiedt middels een loterij, die gehouden wordt ten over staan van notax-is Grootenboer te 's-Gra- venhage. De kwestie of zwarte han del in de kaax-ten mogelijk is, is reeds maanden geleden onder de loupe geno men. Onder andere is zij besproken met de loterijpolitie. Ook is nagegaan of er grote aantallen aanvragen door één per soon werden ingediend. Daax-bij bleek, dat de grote aanvragers personeelschefs of secretax-issen van personeelsvereni gingen zijn, die voor hun werknemers of voor hun leden de aanvraag indienen. Theoretisch zou het mogelijk zijn dat een particulier iets dei-gelijks doet, maar het risico moet daarbij zo groot geacht wor den dat een dergelijke handelwijze prac- tisch uitgesloten is. ADVERTENTIE 'n Kwaliteitsproduct van de Wybert-Fabrleken. 70 en 90 ct. alléén bij Apothekers en Drogisten De Australische Davis Cup-spelers Lewis Hoad en Ken Rosewall hebben de Ame rikaanse tennispromotor Jack Kramer ge- telegrafeex-d dat zij voorlopig nog ama teur willen blijven. Vermoedelijk zullen de beide Australiërs, die volgende maand 21 jaar worden, nog twee jaar de ama- teurstatus behouden zodat zij in 1956 nog beschikbaar zullen zijn bij de vex-dediging van de Davis Cup in de Challenge Round. Tijdens -de internationale wedstrijden in de Rivièra hal in Rotterdam heeft Leen Jansen, Nederlands kampioen middenge wicht, zijn partij tegen de Oostenrijkse kam pioen midden- en halfzwaargewicht Leo Stax-osch gewonnen door interventie van de scheidsrechter in de 8e x-onde. Lex Crissy (Amsterdam) won van de Duitse weiter Heinz Klein door interventie van de scheidsrechter in de 2e ronde. Harko Kokmeyer (Amsterdam) behaalde een pun- tenovei-winning in 6 ronden op de Duitse weiter Hans Neseman. De verdere uitslagen luidden: Lichtgewicht: Piet van Klavex-en (Ned.) w. o. p. in 10 ronden van Walter Lembgen (Duitsland). Middengewicht: Jo Lamers (Ned.) wint door k.o. in de le ronde van Hans Motzelt (Duitsland). Als de rovers overdag het hol verlieten om op roof uit te gaan, sloten ze de deur van het hol stevig met 'n balk; dat maakte, dat Babito er niet uit kon komen. En als ze dan weg waren, moest Babito de hele dag werken; de grond aanvegen, eten klaar maken, de kapotte lompen van de rovers herstellen en allerlei meer. Dan zuchtte hij veel, want het was verschrikkelijk, voor hem, hier maar in dat benauwde, donkere hol gevangen gehouden te worden. Was hij maar weer onder de blauwe hemel, in het frisse bos.' 27-28 id Ex-ik van Elden zag wit van drift, juf frouw Galjoen zag purperrood. Ze snelde naar de deur. De kleine rechercheur, met een schok ontwakend uit een doezelslaapje, trachtte haar de weg te versperren. Ze duwde hem op zij en schoot als een pijl door de deuropening naar buiten. Maar meteen daarop, tot stomme verbazing van alle aanwezigen, rees het blonde Greetje plotseling op van haar bankje en vloog eveneens door de zojuist ontstane bres de gang in. Het was even een komische noot in deze spannende nacht, een kleine episo de, die een glimlach ontlokte zowel aan Daniël Camphuysen als aan professor Cos- saert. Zij waren helaas niet in staat om de sprint van de beide dames te volgen. Zij arriveerden schouder aan schouder aan de deur van juffrouw Sarah's slaap- vex-trek. Zij klopten gelijktijdig aan en be gonnen gelijktijdig te spreken toen inspec teur Renkevoort de deur voor haar opende. Het blonde domineesdochtertje, anders al tijd zo bedeesd en verlegen, gaf geen krimp. Ze moesten allebei de politieman heel dringend en heel noodzakelijk spre ken. Haar betogende stemmen en haar smekende blikken maakten het hem moei lijk een keus te doen. Hij koos het blonde domineesdochtertje, een keuze die iedere man stellig zou bil lijken, maar ook omdat hij kon verwachten dat zij minder lang van stof zou zijn dan haar mededingster. Hij vroeg aan juffrouw Galjoen om even te wachten en escox-teer- de haar dan hoffelijk naar een zijkamertje naast de voordeur, waar hij plechtig be loofde om over niet te lange tijd terug te komen. Greet Meilink liet hij in de zit kamer van juffrouw Corbeyn, met het vriendelijk verzoek om haar mededingster niet onnodig te laten wachten. „Ik begrijp het", antwoordde het meisje. „Hoe is het met juffrouw Corbeyn?" „Redelijk wel, juffrouw Meilink. Ze is weer bijgekomen en helemaal helder. Al leen heeft ze hoofdpijn. „Arme ziel. Ik wil u iets vertellen, in specteur, dat ze mij in vertrouwen heeft gezegd. Misschien heeft ze er u zelf al over gesproken. Heeft ze u enige bijzonderheden verteld over die gestolen Buddha?" „Nee. Niet anders dan dat het een bron zen beeld was, ongeveer vijftig centimeter hoog. Haar grootvader heeft het uit Indié meegebracht". Zaterdagmiddag heeft in het bondsge- bouw van het Koninklijk Nederlands Gym nastiek Verbond in Utrecht een bespreking plaats gehad tussen het bondsbestuur en een deputatie van het Nedex-landsch Olym pisch Comité, teneinde de moeilijkheden onder ogen te zien, welke zijn gerezen door het besluit van de algemene vex-gadering van het NOC, waarbij alle aangesloten sportbonden werden verplicht tien cent per lid per jaar, zulks ten behoeve van de huishouding van het NOC te betalen. In deze bespreking i^wel duidelijk ge worden, dat een algemene contributie-hef fing, in het bijzonder pok ten aanzien van jeugdleden bij verschillende sportbonden, op onoverkomelijke, vooral financieel tech nische, bezwax-en stuit. Bovendien maakt de x-ecente ontwikkeling van de noodzake lijk geachte gecoöx-dineerde technische en bestuurlijke voorlichting aan gemeentelijke overheidsinstanties bij het ontwerpen en aanleggen, alsmede het onderhoud en de exploitatie van sportaccommodatie 't nood zakelijk, dat zo spoedig mogelijk de ver houding Vereniging van Nedex-landse Ge meentenNOC over de in deze sector uit te brengen adviezen duidelijk wordt. Immers daarvan kan afhankelijk zijn of de genoemde tien cent bijdrage per lid in de toekomst moet wordexx gehandhaafd of verminderd. Het KNGV-bestuur wil zeker erkennen, dat het NOC een technische taak heeft, doch spreekt de dringende wens uit dat over het vorenstaande de sportbonden op korte termijn uitvoerig worden inge- licht en van de verdere oxxtwikkeling op de hoogte worden gehouden. In gemeenschappelijk overleg, dat in een goede verstandhouding werd gevoerd, werd de noodzakelijkheid onderschreven dat, om een zo objectief mogelijk standpunt in deze kwestie te kunnen bepalen, een com missie ad hoc van bijvoorbeeld vijf leden uit vijf spox-tbonden wórdt benoemd die, voor de algemene vex-gadering van het NOC in December, een onderzoek naar de moeilijkheden en mogelijkheden inzake de tien cent-contx-ibutieheffing zullen instel len en het NOC bestuur en de algemene vex-gadex-ing ter zake zullen voorlichten en adviseren. Bovendien zal het NOC-bestuur in overleg met genoemde commissie trach ten op de algemene vergadering van het NOC een zo duidelijk mogelijk beeld over de toekomstige verhouding Vereniging van Nederlandse GemeentenNOC te geven. Op grond van het vorenstaande heeft het KNGV-bestuur in ernstige overweging ge nomen zijn standpunt zo mogelijk voor de jaarlijkse algemene vergadering, die op 29 October in Utrecht wordt gehouden, in gunstige zin nader te bepalen. Zaterdagavond zijn in het Sportfondsenbad in Haarlem de eerste wedstrijden gespeeld voor de waterpolo-wintercompetitie. By de dames bracht HPC tegen HVGB de meerder heid in een viereen overwinning tot uiting. In de wedstrijd tegen de Haarlem-dames kwam DWK net met de hakken over de sloot door met drietwee te winnen. By de heren wedstrijden schoot Hillegom in krachten te kort tegen de VZV-reserves die met drie nul wonnen. DWT vond in de reserves van Haarlem een wel heel zwakke tegenstander en zegevierde met zeveneen. In de wed strijd tegen de HVGB-reserves profiteerde Haarlem I van de geboden kansen en bleef met drieeen de baas. In de dames-wedstrijd HPCHVGB liet de HPC-keep9ter goed werk zien. Marleen Smit opende voor HPC de score. Een straf- woi-p toegewezen aan Nelleke Smit werd door de HPC-keeper keurig gestopt. Het was echter uitstel want kort daarna gleed een schot van Nelleke Smit het HPC-doel in. In de tweede helft van de strijd kon HVGB het hoge tempo niet volhouden en brachten Ivonne Huy, Loeti van der Leur en Henny Band het HPC-overwicht in een viereen eindstand tot uitdrukking. In de ontmoeting DWTHaarlem werd er aan beide kanten zwaar gespeeld. Do Tux-- kenburg bracht de stand op eennul in het voox-deel van DWT. Maar Nanny Fx-anke scoorde voor de rust de gelijkmaker (een een). Na de hei-vatting wei-d door Haarlem een snelle aanval ingezet en uit e'en voorzet van Elly Hölsken kwam Haarlem door Nanny Franke met tweeeen voor. Hiei-na zette DWT de stx-ijd om de gelijkmaker in cn met suces. Na taai doorzetten van Paula van Bruggen was het tweetwee. In de laatste, minuut van de strijd behaalde Cok Somers tenslotte toch nog de zege voor DWT (drie twee) Heren In de ontmoeting HillegomVZV 2 stelde Hillegom teleur (drienul). De strijd DWT—Haax-lem 2 was een eenzijdige ver toning. Voor de rust bracht Molenaar de DWT-voox-sprong op viernul. In de tweede helft tx-of een ver schot van Westerman de roos en Fred Tholen bracht de DWT-voor- sprong op zevennul. Kort voor het einde werd door Van Dalen de eer voor Haarlem gered. In de wedstrijd HVGB 2Haarlem heb ben de HVGB'ers niet geprofiteerd van enige goede kansen. Haarlem behaalde na het nemen van een stx-afworp door Van Wamel een voorsprong. HVGB had echter een ant woord klaar en zo ging door toedoen van Rol de rust met eeneen in. Na de her vatting wex-d een duel tussen Hogeland en Bijlsma door laatstgenoemde met een doel punt besloten. HVGB kwam hierna in de aanval. Verkeex-d plaatsen van De Wilde deed de kansen echter keren, Haarlem ging op het HVGB-doel af waarbij de vrijliggende Diepersloot weinig moeite had om de Haar lem zege met dx-ieeen veilig te stellen. Op initiatief van de Lións Club Rotter dam en dankzij de medewerking van de KNVB zal Woensdag 14 Decemebr in het Feijenoordstadion in Rotterdam een voetbal wedstrijd gespeeld worden tussen een Ne derlands bondselftal en de West-Duitse kampioensclub Rot-Weisz uit Essen, waarvan de netto baten geheel ten goede zullen ko men aan de actie Vluchtelingenhulp. In het comité van aanbeveling hebben zit ting genomen de heren mr. G. L. van Heuven Goedhart, Hoge Commissaris der Verenigde Naties voor Vluchtelingenhulp, mr. F. J. F. M. van Thiel, minister van Maatschappelijk Werk, mr. G. E. van Walsum, burgemeester van Rotterdam, ir. H .F. Hopster, voorzitter van de KNVB, mr. K. P. van der Mandele, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rotterdam, di\ ir. L. G. Ver- steege, px-esident-commissax-is van het sta dion Feijenoord en J. E. Lioni, voorzitter van de Lions Club Rotterdam. Het Franse voetbalelftal voor de wed strijd tegen Rusland op Zondag 23 October in Moskou is als volgt samengesteld: Doel: Rem etter (Sochaux). Achter: Louis (Lens) en Marche (Racing). Midden: Max-eel (Marseille), Jonquet (Reims) en Penverne (Reims). Voor: Foix (St. Etienne), Glovacki (Reims), Kopa (Reims), Piantoni (Nancy) en Vincet (Lille). Reserves: Bernard (Bordeaux), Mahjoub (Racing) en Ulaki (Nice). „Ik heb er aan getwijfeld of ik het u wel mocht vertellen. Het was een vertrouwe lijke mededeling, ziet u. Het is moeilijk: het geheim van een ander. Maar na wat er nu gebeurd is, geloof ik toch wel dat ik het moet zeggen". Het meisje had haar handen ineenge klemd en zag hem vragend aan. Ze scheen nog te aarzelen. Maar hij knikte aanmoedi gend: „Heel verstandig, juffrouw Meilink. We moeten alles doen wat wij kunnen om deze zaak tot klaarheid te brengen". „Het is over die Buddha. Die Buddha is niet massief, maar hol. Een soort safe, ver telde zij. En er zat iets in, een medailjon, waar ze erg aan gehecht was". „Nee, daar heeft ze mij niets van ge zegd. Ze is erg gesloten. Wat was dat voor een medailjon?" „Dat weet ik niet. Ze zei alleen, dat het het meest dierbare was, dat zij op de we reld bezat". „Aai, juffrouw Meilink! Dan zat er stel lig een portret in". „Een portret? Daar heb ik nog niet aan gedacht, inspecteur. Maar het is waar, het is erg waarschijnlijk". „Daar heeft ze dus verder niets over ge zegd". „Nee". „Een medailjon. Hm. En die safe, zat daar verder nog iets in?" „Nee, inspecteur. Alleen dat medailjon". „En hoe werkte die safe dan? Met een sleutel?" AMATEURS. De Russische amateur- boksploeg heeft 9 van de 10 partijen geWon- nen in de landenwedstrijd tegen de Schotse ploeg. De enige Schotse zege werd behaald in het bantamgewicht, waarin Oecil Horne op punten won van de Rus Stepanov. „Nee, dat vertelde zij ook. Het was een geheime safe, zoals je wel meer in die oude dingen hebt. Je kunt er van buitenaf niets van zien. Er moet ergens een veer zitten, tussen een van de plooien aan de hals. En niemand wist ook, dat die safe er was. Ze heeft het nooit aan iemand verteld. Het is een oud familiegeheim." „Een familiegeheim? Hé". Lr kwam een uitdrukking op het gezicht van de politieman of hij een ontdekking deed. Of tenminste een bepaalde gedachte plotseling in hem opkwam. Hij herhaalde nog eens: „Een familiegeheim" en het meis je zweeg. „En wat heeft ze voor familie?" „Ze heeft geen familie. Ze heeft een broer gehad, die gestorven is." „En verder niemand?" „Nee. Niemand." Ze zwegen. In de stilte was er nog altijd het geluid van de storm: het gieren van de wind door de oude bomen voor het huis en het klepperen van een kozijn dat los zat. Het was noodweer buiten. En in eens flitste er een gedachte door het meisje heen: de kin van de Corbeyns! Ze hoorde weer de stem van professor Cos- saert, zacht en zangerig met zijn Frans accent. Erik van Elden vond ook dat dr. Camphuysen leek op grootvader Corbeyn; hij had het zelfs het eerste opgemerkt. Maar dat was toch niet mogelijk? Daniël Camp huysen kwam uit Zuid-Afrika. „Zou ze zelf gezien hebben, dat dr. Camp huysen op haar lijkt?" „O inspecteur! Vindt u dat ook?" Het klonk bijna als een kreet van schrik. Hij glimlachte heel even, hoewel hij haar nog steeds nadenkend aanzag. Er viel weer stilte, waarin buiten de wind gierde. Het meisje had een zakdoekje te voorschijn ge haald, het Verfrommelend tussen haar han den. „Er is een gelijkenis," zei hij tenslotte langzaam. „De kin en de vorm van het ge zicht. eHt kan natuurlijk toeval zijn." „Het is natuurlijk toeval", herhaalde zij. Hij wendde zich plotseling naar de deur. „Kom, juffrouw Meilink", begon hij op een geheel andere toon", wij moeten aan de tijd denken. Juffrouw Galjoen zit stellig op hete kolen. En wij moeten ook in geij geval voor barige conclusies trekken." „Nee," zei het meisje zacht, als tot zich zelf, „geen voorbarige conclusies. Hij komt uit Zuid-Afrika." Ze zag niet de glimlach op het gezicht van de politieman toen hij haar zachtjes de deur uitschoof. Juffrouw Galjoen was, ziedend van ver ontwaardiging, nu al twintig maal van plan geweest om het zijkamertje te verlaten en ze zou die lamme kerel van de politie zeker allang hebben laten stikken als er niet een zeker iets was geweest, dat haar daarvan weex-houden had. Een flits van een hoffe lijke glimlach, brede schouders in een gied- zittend costuum en een prettige stem. Hij was natuurlijk onhebbenlijk geweest om dat jonge kind voor te laten gaan bij haar, maar misschien.... misschien kon hij dat zelf nog niet zo goed beseffen. Hij was toch ook nog maar een jonge man en zo'n inge wikkeld geval was natuurlijk te moeilijk voor een ongeroutineerde kracht. Het was dom en kortzichtig dat hij niet dadelijk ge bruik had willen maken van haar rijke er varing en routine, maar ja, zo waren jonge mensen nu eenmaal. Eigengereid en eigen wijs. En hij was toch geij onaardige jonge man om zo te zien. Ze moest een beetje ge duld hebben. Zo was juffrouw Galjoen dan nog steeds in het kamertje aanwezig toen hij toch nog onverwacht de deur opende en keurig zijn excuses maakte over zijn lange wegblijven. Hierna spuitte haar belangrijke mededeling als een zojuist aangeboorde petroleumbron in haar omhoog en vertelde ze hem alles. Vooreerst haar ontmoeting met de inbreker, die eerst het licht had uitgedraaid en haar daarna bewusteloos had geslagen; een ver haal, dat niemand had willen geloven. En toen het aanmatigende gedrag van Erik van Elden en zij vrouw, die stiekum boven was achtergebleven en daar natuurlijk van allerlei had kunnen wegstoppen. Dub bel jammer dat zij hem nu pas haar be langrijke mededeling had kunnen doen, nu elke minuut kostbaar was en een onherstel baar verlies kon betekenen voor de oplos sing van de zaak. Het was altijd verstan diger als jonge mensen. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 6