Ontwerp van architect Nielsen getuigt van frisse, vooruitstrevende geest Lt-Gen. Opsomer nam afscheid van een onderdeel in Haarlem Emlyn Williams als Dickens Nieuwe Gereformeerde kerk in Heemstede Ernstig ongeluk bij omlegging op Rijksweg Auto op onbewaakte overweg aangereden Amsterdamse Beurs maar niet in Haarlem Glazen wand van 24 meter Vierde vluchtheuvel op Kleverparkweg Concert van Schotens Chr. Gemengd Koor Project van drie ton Twee ernstig gewonden Bestuurder gedood Blinden Bond bestaat zestig iaar Opnieuw 98 légionnairs in het Suezkanaal overboord Volmaakte nabootsing U et% Mij$t hei betrouwbare zelfwerkend wasmiddel voor de huisvrouw, die weet wed hoor wasgoed waard is! WOENSDAG 19 OCTOBER 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Op een Dinsdagavond gehouden vergadering van de kerkeraad van de Gerefor meerde kerk van Heemstede, waarbij gemeenteleden waren uitgenodigd, heeft de Amsterdamse architect Chr. Nielsen een toelichting gegeven op het ontwerp dat hij heeft gemaakt voor een nieuw kerkgebouw aan de Camplaan. Dit ontwerp, dat voorziet in de bouw van een kerkzaal met 450 zitplaatsen op een begane grond waar een zaal voor ongeveer 160 personen, twee kleinere zaaltjes en enkele dienstvertrekken als garderobe, toiletten en keuken zijn gepro jecteerd, was reeds door de bouwcommissie, de commissie van beheer en de kerkeraad goedgekeurd en werd gisteravond ook door de gemeenteleden geestdriftig ontvangen. Het toekomstige kerkgebouw van de Gereformeerde kerk in Heemstede komt op de plaats van het huidige complex, het vroegere hötel Van Rhee, dat omstreeks de dertiger jaren door de Heemsteedse Gereformeerden als kerk en dienstgebouw in gebruik werd genomen. Stedebouwkundig is het terrein niet ideaal voor kerkbouw, wegens de inge sloten ligging.. Maar daar staat tegenover, dat op een zo centrale plaats in de ge meente geen ander terrein meer beschik baar was. De architect heeft zich ten doel gesteld zijn ontwerp aan te passen aan de omge ving: geen zwaar blok dat in deze intieme omgeving zou storen zonder aan effect te winnen, maar een open, rank gebouw, dat zijn bestemming als Godshuis niet ver loochent, een schoon element vormt in de bestaande bebouwing, waarmee het on danks de frisse opvattingen welke het vertolkt in harmonie blijft. Het terrein, dat de heer~ Nielsen ter be schikking staat, heeft een breedte van 24 meter en een diepte van ruim vijftig. Daarbij moet men echter bedenken, dat dit terrein op grond van de bebouwings voorschriften niet geheel volgebouwd mag worden. Wel is een zekere speling verkre gen doordat een ruim plein van ongeveer acht meter diepte voor de kerk werd ge- propecteerd, waardoor men zich ook niet aan de achtergevelrooilijn behoeft te hou den. Gezien echter de beperkte oppervlakte en de daarop onder te brengen functies moest de architect wel verdiepingsbouw toepassen en daar hij anderzijds weer geen al te hoog gebouw kon ontwerpen, gezien het karakter van de omgeving, moest hij zijn toevlucht nemen tot een geringe verlaging van de parterre, ongeveer één tot anderhalve meter onder het straat niveau. Daardoor kon de totale hoogte boven het straatniveau beperkt blijven tot negen of tien meter. Bovendien werd een duidelijke schei ding verkregen tussen de twee verschil lende functies van het gebouw: kerkzaal en gemeentegebouw. Deze scheiding wordt namelijk geaccentueerd door de verschil lende toegangen. Die tot de kerkzaal be vindt zich aan de voorzijde, dus aan de kant van de Camplaan. De ingang bevindt zich onder een luifel ruim twee me ter boven straatniveau en wordt door middel van een zeer gemakkelijk te be lopen stoep bereikt. De zalen voor gemeen te- en wijkwerk, catechisaties en verga deringen van de kerkelijke besturen enzo voort bereikt men via een open gang on der de kerkzaal een gang die tevens naar de fietsenstalling in de achtertuin leidt waar zich in de zijgevel de toe gang tot de benedenverdieping bevindt. Men vindt daar dus een grote zaal met podium en twee kleinere zalen en ver der dus de garderobe en de toiletten, een keuken en de ruimte voor de centrale ver warming. Men kan van de hal op de be nedenverdieping uit ook via een trap de kerkzaal bereiken, hetgeen van belang is voor de verdeling van de kerkgangers na afloop van de dienst. De kerkzaal, welke dus 450 zitplaatsen ?;al omvatten, heeft over de gehele front breedte aan de zijde van de Camplaan een glaswand, door betonspylen in negentien geledingen verdeeld. Deze ramen zullen voorzien worden van dik gegoten glas naar een Frans procédé, waarin een Bijbelse voorstelling kan worden gebracht. De heer Nielsen heeft dit ook toegepast in het door hem ontworpen dienstgebouw der Neder lands Hervormde gemeente van Huizen, hetgeen een verrassend en indrukwekkend aspect opleverde. De kans daarop is in Heemstede nog veel groter, omdat daar een grotere oppervlakte ter beschikking staat. De kansel is aan de Westelijke kant van de zaal geprojecteerd, waar ook een po dium is gedacht en de Avondmaalstafel een plaats kan vinden. Het orgel wordt in de Noordoostelijke hoek geplaatst. Op het voorplein wordt, ter accentuering van de bestemming van het gebouw, een klokkestoel geplaatst. B. cn W. willen eerst de praktijk afwachten B. en W. van Haarlem hebben besloten het verzoek van de bewoners van de Kle verparkweg om een vierde vluchtheuvel aan te leggen ter hoogte van de Bega- straat in overweging te nemen. Gezien de extra kosten welke het aan brengen van deze vluchtheuvel zal vergen nu het asfaltdek op de Kleverparkweg pas is gelegd willen B. en W. enige tijd af wachten om te zien hoe het verkeer zich via de Kleverparkweg ontwikkelt. Aan de hand van de in de praktijk opgedane er varingen zal men dan beslissen of tot de aanleg van deze vluchtheuvel zal worden overgegaan. Bij 40-jarig bestaan Ter gelegenheid van haar 40-jarig be staan geeft „Schotens Christelijk Gemengd Koor", dirigent Geert de Boer, een jubileum- uitvoering op Woensdag 26 October in de Immanuëikerk. Daarbij zullen worden uitgevoerd de „Krönungsmesse" van W. A. Mozart en het „Lobgesang" van F. Mendelssohn-Bartholdy. Medewerkende solisten zijn: Wilmy de Zwaan, sopraan; Nini de Vries, alt; Frans Mülleir, tenor; George Spijkstra, bas. Aan de vleugel Anton Krelage. Deze solisten brengen bovendien ten ge hore een deel van het offertorium „Domine Jesu Christe" uit het „Requiem" van Verdi De hoofdvorm van het gebouw wordt be paald door een staalskelet, waarom een bakstenen wand wordt gemetseld. Het skelet zelf zal in de kerkzaal zichtbaar zijn en daar bijdragen tot een fraaie ruimte lijke werking. De voorgevel wordt als be- tonskelet uitgevoerd,, met het oog op do glazen wand in de voorgevel. de Omtrent de bouwkosten, welke op Dinsdagavond gehouden vergadering van de kerkeraad met de gemeenteleden nader werden toegelicht door het lid van de Com missie van beheer de heer H. de Ruig, kan nog worden meegedeeld dat deze op onge veer f 325.000 worden geraamd, zonder or gel en met centrale verwarming. Maar zo'n cijfer is eigenlijk maar een richtsnoer voor de gemeente om in de mate van het nood zakelijke offervaardigheid te betrachten: het heeft in dit verband geen bouwkundig- technische betekenis. Reeds hebben de lid maten van de Gereformeerde kerk van Heemstede 75.000 gulden bijeengebracht.Zij zullen voor nog ongeveer vijftigduizend gulden moeten zorgen, opdat het resterende bedrag door middel van leningen kan wor den gedekt. Dat geld komt er natuurlijk ook, gezien de traditionele offervaardigheid der Gereformeerden inzonderheid voor hun eigen geloofsgemeenschap. Wat echter ook niet-Gereformeerden uitermate zal verheugen is, dat in een om geving waar de moderne architectuur tot nu toe slechts weinig kansen kreeg, thans een gebouw zal verrijzen, dat uitdrukking zal geven aan de geest van de tijd waarin wij leven. Strak van lijn, sober en eenvou dig zal deze kerk indruk m,aken op hen die beseffen, dat uiterlijke tooi en vormen ons slechts kunnen vervreemden van wat werkelijk waarde in ons leven heeft. Een perspectieftekening van de voorgevel van de toekomstige Gereformeerde Kerk aan de Camplaan te Heemstede. Duidelijk onderscheidt men de door architect Chr. Nielsen ontworpen glazen wand op de eerste verdieping waarachter de grote kerk zaal ligt. Ter hoogte van de overdekte en verhoogde toegang tot de kerkzaal bevindt zich op het voorplein een eveneens in strakke lijnen gehouden klokkestoel. Op de voorgrond links de toegang tot de fietsenstalling in de achtertuin en de zalen op de begane grond. Luitenant-generaal A. T. C. Opsomer inspecteerde na de landing met een hefschroef- vliegtuig op het voorterrein van de Ripperdakazerne de troepen. Twintig minuten eerder dan verwacht was is vanmorgen om ruim halfelf op het voorterrein van de Ripperda-kazerne de helicopter geland, waarmee luitenant- generaal A. T. C. Opsomer naar Haarlem was gekomen, om afscheid te nemen van de 127ste afdeling zware luchtdoelartille rie, een onderdeel van het eerste leger corps, waarvan de heer Opsomer comman dant is. Hy zal op 1 Januari a.s. de dienst met pensioen verlaten en dezer dagen is hy begonnen aan een afscheidstournée langs zyn onderdelen. Luitenant-generaal Opsomer had voor de tocht van Apeldoorn naar Haarlem gebruik gemaakt van het moderne verbindings middel een hefschroefvliegtuig. Het weer was niet gunstig; het regende, toen het vliegtuig in aantocht was. De landing had een vlot verloop. De scheidende commandant werd ver welkom door majoor F. van dr. Meij, af delingscommandant van het Haarlemse on derdeel en garnizoenscommandant van Haarlem. Op het terrein waren de officieren, onderofficieren en manschappen opgesteld; na de begroeting volgde een ceremoniële inspectie. De batterijen stonden in linie met zwaar materiaal. Luitenant-generaal Opsomer heeft een korte toespraak gehouden, waarin hij een overzicht gaf van de opbouw van het legercorps, dat onder zijn bevel staat. In 1949 is daarmee begonnen en in de loop der jaren is het corps uitgebreid. Het heeft onder bevel van de commandant aan di verse oefeningen deelgenomen, ook in het buitenland. De commandant bracht dank aan allen, die hem ter zijde hebben ge staan. Hij zette uiteen <—>arom het nood zakelijk is, dat een land over een leger moet beschikken en herinnerde aan de Meidagen van 1940. Beschikt een land over een paraat leger, dan kan de burgerij zich veilig voelen. Tijdens zijn bevel heeft de commandant ondervonden, dat velen hem trouw ter zijde hebben gestaan en daarvoor was hij dankbaar. Tenslotte sprak hij de beste wensen uit voor de toekomst van allen, die tijdens de plechtigheid om hem verzameld waren; de beroepsmili tairen wenste hij een goede loopbaan in het leger toe en allen, die binnenkort naai de burgermaatschappij terugkeren, een goede werkkring. Vervolgens begaf luitenant-generaal Op somer zich naar de kazerne aan de Kou- denhorn, waar hij afscheid heeft genomen van de officieren en onderofficieren van de 127ste afdeling zware luchtdoelartillerie. In de voormiddag heeft de commandant Haarlem verlaten en zich naar Maarn be geven voor een afscheidsbijeenkomst van een andere afdeling van het eerste leger corps. Bij het opgebroken gedeelte van de Rijksweg AmsterdamDen Haag tussen de Venneperweg en de Lisserweg in de Haarlemmermeer heeft zich Maandag avond een ernstig verkeersongeluk voor gedaan, dat veroorzaakt is door een tot nu toe onbekend gebleven automobilist, die door de politie wordt gezocht. Over twee kilometer is de baan van het verkeer van Den Haag naar Amsterdam afgesloten zodat het verkeer in deze rich ting wordt geleid over de baan Amster dam-Den Haag. Daarbij is passeren van beide zijden uiteraard verboden en dat is, evenals de baanomlegging zelf, op veler lei wijzen aangegeven. Niettemin begon een automobilist op dit weggedeelte Maandagavond tóch een truck met oplegger voorbij te rijden en toen hij juist met een behoorlijke snelheid vóór de wagen reed werd hij ineens de afsluitings hekken gewaar, langs welke het uit het Zuiden komende verkeer weer op zijn eigen baan geleid wordt. Hij remde krachtig en wist een botsing met de hekken te voor komen. Terwijl hij alweer doorreed in de richting van de hoofdstad, speelde zich achter hem het ongeluk af. De oplegger van de truck, die door deze manoeuvre ook krachtig moest remmen, kwam dwars over de weg te staan en een personenauto uit de richting Amsterdam reed er in volle vaart tegenaan. De beide inzittenden, de heer Joh. B. C. Siebum uit Borne en diens schoonzuster mevrouw Van der Reij uit Lisse, moesten worden uitgezaagd en zijn beiden zwaar gewond naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden vervoerd. De heer S. kreeg een schedelbasisfractuur, een zwa re hersenschudding, een kaakfractuur, enige ribfracturen en inwendige kneu zingen en zijn schoonzuster kreeg een zware hersenschudding en een shock. De toestarid van beide slachtoffers is inmid dels, naar wij hedenmorgen vernamen, iets verbeterd. Te Winterswijk is vanmorgen te tien uur op de onbewaakte overweg aan de Dennendijk een personenauto bestuurd door de 49-jarige H. H. te Wolthuis, uit Rekken (gemeente Eibergen) door een Diesel-electrische trein geramd. De auto werd ruim 200 meter meegesleurd. De be stuurder werd gedood. De heer Te Wolt huis was gehuwd en vader van twee kin deren. Feest in Bloetnendaal In het Jeugdhuis aan de Donkerelaan in Blomendaal zal op Maandag 24 October een jubileumuitvoering worden gegeven ter ge legenheid van het zestigjarig bestaan van de Nederlandse Blinden Bond. Men zal de beide bondsfilms vertonen. „Sport en _spel door blinde kinderen" en „Een van ons", de bondspropagandist de heer Joh. van den Berg zal een korte herdenkingsrede houden en muzikale medewerking zal worden ver leend door de pianist Thierry van Driest. De Nederlandse Blinden Bond, waarbij ruim duizend blinden ziin aangesloten, geeft door middel van zijn Braille-drukkerij enkele belangrijke tijdschriften voor zijn leden uit. SUEZ (Reuter) Toen het Franse troe penschip „Athos II" met vijfhonderd leden van het Vreemdelingenlegioen, op weg van Indo-China naar Algerije, het Suezkanaal passeerde, zijn 98 militairen van verschil lende nationaliteiten over boord gespron gen. Alle deserteurs werden door Egypti sche militairen aangehouden. In de afgelopen zes maanden zijn op deze manier 450 militairen gedeserteerd. Vrijwel allen zijn sindsdien naar hun land van her komst teruggekeerd, na in Egypte terecht te hebben gestaan wegens „illegeaal bin nenkomen van het land". Zij verklaarden gedeserteerd te zijn, omdat zij niet tegen de Arabieren in Noord-Afrika wilden vechten. Slotkoers Openings gisteren koersen 3-3/4 Nederl.'47 100% 100 3 Nedl. 1962/64 101 101 A. K. U349)4 349 Calvé Delft309 310 Van Gelder Zonen 313 313 K. N. Hoogovens 368 370 Nederl. Ford 475)4 477 N. Kabelfabriek 304 305 gew.Philips Gloeil. 353 356 pref.Philips Gloeil. 209)4 209 Unilever 459)4 463 Wilton Feijenoord 269 270 Dordtsche Petrol. 617% 621%. Konkl. Petroleum 585)4 589)4 A'dam Rubber 144%. 147 Holl. Amer. Lijn 220 221% N. Scheepv. Unie 190% 192 Phs. van Ommeren 244% 244% H. V. A163% 164 Verg. Deli Mijen 163 164 Amsterd. Bank 267 267 Ned. Handel Mij. 225 225 Rotterd. Bank 229)4 229% Twentsche Bank 227 227 Anaconda Copper 64% 64 Bethlehem Steel 146 147 U. S. Steel 54% 54 General Motors 131% 132% Shell Union55 54 Tidewater 30% 30% Nieuwe aandelen Philips 341344%. ADVERTENTIE Laat Uw verouderde brilleglazen vervangen door U ziet er beter meel - Spekstraat 1 Gr. Houtstr.137 - Zijlstraat 97 Opticien Vink Opticien Keip Firma Kuipers Stiens - Gierstraat 27 Opticien Vogel Binnenweg 14, Heemstede Leveranciers van alle Ziekenfondsen De befaamde Engelse acteur Emlyn Wil liams, die ook deel van de Old Vic heeft uitgemaakt en zich als schrijver van to neelstukken - „Spel met het noodlot" en „Groen Koren" van hem werden in Neder land met veel succes opgevoerd - een niet geringere reputatie verwierf, begint aan het einde van deze week een tournée door ons land met voordrachten uit het werk van Charles Dickens, waarmee -hij reeds in Engeland en Amerika sterk de aandacht trok. Het is misschien beter om te zeggen: Emlyn Williams speelt bij deze gelegen heden Dickens, zoals deze destijds zelf zijn lezingen hield. Niet alleen verschijnt hij in costuum en heeft hij zijn gezicht zoda nig gegrimeerd dat er een frappante ge lijkenis valt waar te nemen, bovendien bootst hij de omstandigheden na, waar onder de beroemde auteur placht op te treden. De Haarlemse letterkundige Godfried Bomans, kenner bij uitstek van leven en werken van Charles Dickens, die de solo voorstelling door Emlyn Williams in Lon den heeft gezien en deze kort en krachtig als „geweldig" beoordeelde, vertelde mij ter motivering daarvan enige wetenswaar dige bijzonderheden. Dickens hield zijn eerste lezing, een Kerstvertelling, voor een klein aantal erudiete vrienden - zijn latere biograaf Forster en de geschiedschrijver Carlyle bevonden zich in het gezelschap - in 1844. Bij het ontroerende verhaal barst ten de aanwezigen in tranen uit en daar aan bemerkte hij, die uit liefhebberij reeds veel toneel had gespeeld, zijn enorme macht. Tournees met voordrachten uit eigen werk heeft hij gedurende de laatste twaalf jaren van zijn leven gehouden, hiermee begin nende om op deze wijze zijn lezers terug te winnen, toen zijn populariteit achteruit ging. Hij zag zijn hoorders, aldus Bomans, als één grote familie, zoals hij zich ook in zijn boeken persoonlijk tot de lezers richt te. Ongetwijfeld heeft de inspanning voor deze lezingen zijn einde verhaast. Om te beginnen bereidde Dickens zijn voordrachten bijzonder intensief voor, soms met niet minder dan tweehonderd repetities genoegen nemend. Hij las niet voor, hij acteerde, hij vereenzelvigde zich met zijn figuren. De gevechtscène uit ..Oliver Twist" bijvoorbeeld, waarin Sykes tenslotte Nancy doodslaat, beeldde hij zo waarachtig uit, dat er altijd vrouwen in de zaal bewusteloos vielen. Maar het greep hem zelf ook bijzonder aan. Dokter Tho mas Beard, die hem met secretaris George Dolby steeds begeleidde, kon na afloop telkens weer een aanzienlijk versnelde polsslag constateren en moest de schrijver met twee geklopte eieren en een glas sherry in conditie brengen. Het is eens gebeurd, dat er na zo'n voordracht een souper werd gehouden, dat op een fiasco uitliep, omdat alle aanzitt.enden nog tezeer onder de indruk waren om iets te zeggen, Dickens incluis. T. Werner Laurie heeft in het begin van deze eeuw een biografie over Dick Dono van uitgegeven, waarin ook diens beschrij ving van een in 1861 door Dickens te Manchester gehouden lezing voorkomt. Enkele passages daaruit volgen hier: „Het was een openbaring voor mij.... 's Mans prachtige en .sympathieke stem. zijn won derbaarlijk expressieve ogen, zijn schitte rende welspi-ekendheid, zijn magnetisme brachten mij volkomen onder mijn ban. Ik beschouwde hem als een bovenmense lijke verschijning. Enorm is de macht, die Dickens uitoefende over de harten der aanwezigenHet pathos bewoog de luisteraars tot tranen, de humoristische passages brachten uitbarstingen van vro lijkheid teweeg. Hij speelde toneel terwijl hij las met zijn stem als een zilveren klok Bij de peroratie heerste er een bijna pijnlijke stilte, die nu en dan door het snikken van een vrouw verhevigd werd.. Dickens kerfde zijn naam in mijn hart. Nog dagen later hield hij mij bezig. Hij had gevoelens en verlangens in mij doen ontwaken, waarvan ik mij tevoren slechts ten vaagste bewust was geweest". Dickens oefende blijkbaar een bijna hypnotische macht op zijn auditorium uit. Hij gebruikte daarbij geen andere sceni sche hulpmiddelen dan een lessenaar, een wit scherm daarachter en een schijnwer per. De lessenaar - met drie plankjes: één voor zijn boeken, één voor zijn handschoe nen en één voor een glaasje water - had hij zelf laten maken, nadat hij ergens een spreekgestoelte had aangetroffen, waar alleen zijn hoofd bovenuit stak. Deze klei ne katheder nam hij op al zijn reizen overal mee naar toe en is thans in het Dickenshuis te Londen te bezichtigen. Emlyn Williams heeft de lessenaar door een meester-timmerman op de millimeter nauwkeurig laten namaken. Zoals men Dickens op bijgaande afbeelding ziet, zo verschijnt ook Emlyn Williams ten tonele Hij grimeert zichzelf als de schrijver, zo als deze er tegen het einde van zijn leven uitzag. Dickens placht na afloop van een voordracht met een kleine buiging te dan ken voor het applaus en daarna niet meer terug te komen. Ook dit voorbeeld volgt Emlyn Williams na. Charles Dickens tijdens een spreekbeurt. Bij zijn optreden in het openbaar be zigde Dickens speciale voorleesboeken met omgezette zinnen en allerlei bekortingen, vaak door overplakkingen met witte reep jes paper aangebracht. Het zijn deze tek sten, die Williams ten gehore brengt. Hij heeft het optreden van Dickens gerecon strueerd uit ettelijke krantenverslagen van de vorige eeuw en uit door het Dickens Fellowship gepubliceerde gegevens. Zo veel succes had Dickens destijds met zijn voordrachten, dat toegangsbewijzen bij opbod werden verkocht. Emlyn Williams kan over het succes eveneens tevreden zijn: het was bijzonder moeilijk tot zijn eenmansvoorstellingen in The Lyric Thea tre in Londen toegang te krijgen, daar deze weken tevoren al waren uitverkocht. Maar Haarlem heeft zich de kans op deze dub bele kennismaking - met Dickens en met de uitstekende acteur Emlyn Williams - laten ontgaan. Waarom heeft men niet, zoals in tal rijke andere steden, de gelegenheid tot het geven van een schoolvoorstelling, als men een openbaar optreden te riskant vond, met beide handen aangegrepen? Leden van de Commissie voor de aesthetische vor ming van de schoolgaande jeugd hebben op mijn verwonderde informatie een aan tal redenen opgegeven: er is al zoveel, de schouwburg staat niet altijd ter beschik king, men heeft liever een toneelstuk, de jeugd koestert voor Dickens geen belang stelling. Wat dit laatste betreft: het grote succes van de „Prisma"-reeks van de com plete werken van Dickens in Nederlandse vertaling wijst op het tegendeel, al zullen inderdaad voornamelijk oudere lezers de kopers zijn. Maar hoe dan ook: dit was een unieke gelegenheid geweest om het contact tussen Dickens en de opgroeiende genera tie te bevorderen. Mij dunkt dat men uit deze overweging alle andere bezwaren terzijde had moeten schuiven of oplossen. En dan werd er gezegd: een voordracht in de Engelse taal is te moeilijk. Ntt goed, misschien zou men niet alles woordelijk begrijpen. Maar ivat, vraag ik mij af, doet dat er toe? Men moet de jeugd het beste geven en niet het meest voor de hand lig gende. En wat kan men meer verlangen dan een groot acteur, die het werk tot le ven brengt van een schrijver, die als geen ander zijn publiek wist te ontroeren? In Den Haag werd het zelfde standpunt als in Haarlem ingenomen. Daarop volgde een particulier initiatief, met als resultaat: veertienhonderd aanvragen, zodat er twee schoolvoorstellingen gegeven moeten wor den. D. K. ADVERTENTIE wstSfcKSiïftiir, A 6 5510 - P 1

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 11