Faure kreeg meerderheid in de Franse Nationale Vergadering Indrukwekkende Statenzitting gewijd aan het in werking getreden Statuut Weerbericht Algerijnse plannen met 308 tegen 254 stemmen aanvaard OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Staking in Curasao se fosfaatmijn schaduw over koninklijk bezoek „Prinsjesdag" te Willemstad Oorspronkelijke verhoudingen herstelden zich Nederlandse coaster bij Borkum gezonken Aanrandingen te Zeist Curacaose bevolking bejubelt vorstelijk echtpaar Onbestendig weer Overwegingen A f wachten Vier geredden, twee vermisten Formateur Masjumi loopt verder in op de PNI (nationalisten) Twee mannen gearresteerd Proces-Jungschlaeger zal morgen doorgaan Proclamatie van koningin Juliana aan Antillianen Koningin Juliana kreeg „Vorstelijk" geschenk Weerrapport Motie van afkeuring tegen Surinaams regerings programma verworpen 70e JAARGANG No 87 WOENSDAG 19 OCTOBER 1955 299e JAARGANG No 238 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct, p. kwartaal 6.50, franco p.p. /7.-Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S Van onze correspondent in Parijs) Ten tweede male sinds vorige week Zondag is premier Faure er in geslaagd een crisis in Frankrijk te voorkomen. Met een meerderheid van 54 stemmen 308 voor en 254 tegen ten gunste van zijn vertrouwensvotum en zijn Algerijnse plannen, heeft hij zijn oorspronkelijke aanhang grotendeels weer achter zich gekregen. Die gunstige cijfers had Faure zelf niet verwacht, zoals na afloop van zijn opgetogen, maar wat verbaasd gezicht, te lezen viel. Het was de eerste vertrouwenskwestie die Faure in de acht maanden van zijn bewind heeft gesteld. De eerste maal ook dat de Kamerleden allen persoonlijk hun stem uit moesten brengen, zoals na de grondwetsherziening van deze zomer,waar door het stemmen bij volmacht werd afge schaft, is voorgeschreven. Deze herziening, die Faure had voorgesteld, is wel een ver betering gebleken. Men had de Kamer zel den zo goed bezet gezien en knoeierijen schijnen gisteren niet te zijn voorgekomen. Faure dankt zijn overwinning aan het feit dat de Nationale Vergadering, na vier dagen te hebben nagedacht, blijkbaar tot het inzicht was gekomen dat de risico's van een crisis onder de huidige omstandig heden niet lichtzinnig genomen konden worden. De redelijkheid zegevierde over de politieke hartstochten. Die overwinning geeft nog meer reden tot voldoening dan het onmiddellijke resultaat: het aanblijven van een regering die niet veel bewondering meer verdient. Premier Faure had voor de stemming de risico's van een crisis breed uitgemeten. Na de verzekering te hebben gegeven dat hij in Algerije, dat de officiële inzet van de motie was, orde zou scheppen en radicale hervormingen zou invoeren, herinnerde hij aan de beslissing van de UNO-Assemblée om de Algerijnse kwestie op de agenda te plaatsen. Mijn regering zo riep Faure uit heeft op deze onrechtvaardigheid, door zich terug te trekken, het enige antwoord gegeven dat met Frankrijks waardigheid te rijmen viel. Ik kan mij niet voorstellen dat gij, door een afwijzende uitspraak, van dat antwoord achteraf een gebaar zonder zin of inhoud zoudt willen maken. Verder eigen de zich de premier de verdienste toe met zijn buitenlandse politiek de conferentie van Genève mogelijk gemaakt te hebben. Het zou een blamage voor Frankrijk zijn, zo verklaarde hij, indien volgende week onze stoel in Genève onbezet zou blijven. Het derde argument, eveneens aan de in ternationale politiek ontleend, gold het referendum in de Saar van Zondag, waar een kabinetscrisis in Frankrijk de aan vaarding van het Europese statuut in groot gevaar zou kunnen brengen. Faure zinspeelde in zijn korte toespraak vooral op de buitenlandse politiek, nadat 's middags was gebleken dat de socialisten tegen de Algerijnse plannen en ook tegen de regering zouden stemmen. De premier moest wel een beroep doen op het verant woordelijkheidsbesef van zijn vroegere meerderheid ofschoon juist de Gaullisten hem Vrijdag tegen zijn zin dwongen de vertrouwenskwestie te stellen. Faure slaag de boven verwachting, want veertig ex- Gaullisten en conservatieve aanhangers van minister Pinay sloten zich weer bij de regeringsmeerderheid aan. Faure heeft echter de vrede in eigen huis Vanmorgen omstreeks 6 uur is op de Noordzee, ongeveer 15 mijl van Borkum de Nederlandse coaster „Constant" gezon ken. Van de opvarenden zijn drie mannen en een vrouw gered. De kapitein en een kind worden nog vermist. De reddingboot Hans Hartman van Borkum is uitgevaren om de vermisten te zoeken. De „Constant" is afkomstig uit Delfzijl, meet 200 ton en is van het Wagenborgs Scheepvaart en Expeditiebedrijf. De ge redden, die zich in een reddingboot had den begeven, zijn aan boord genomen van het Duitse stoomschip „Düsseldorf". nog niet hersteld. Een absolute meerder heid heeft hij niet verworven. Zijn vele tegenstanders hebben alleen moeten erken nen dat zij hun verlangen om nieuwe ge zichten op de regeringsbanken te zien of daar zelf plaats te nemen moeten be dwingen tot het begin van de volgende maand, wanneer de conferentie van Genève afgelopen is. Men verwacht dat Faure in de komende dagen zijn regering zal her vormen en uitbreiden om in de vier vaca tures te voorzien die twee weken geleden door het uittreden van de Gaullisten zijn ontstaan. (Reuter) De troonraad van Marokko heeft de gematigde nationalistische leider Ben Slimane officieel uitgenodigd, als for mateur van een kabinet op te treden, waar in alle partijen en groeperingen zijn ver tegenwoordigd. Ben Slimane, een voor malige pasja van Fez, is uit Parijs in Rabat aangekomen, voor overleg met de troon raad. In Marokko en Algerije zijn in de afge lopen 24 uur tengevolge van terroristische aanslagen 21 personen om het leven geko men. In de voornaamste Marokkaanse ste den vonden als gevolg van aanslagen en wanordelijkheden acht Marokkanen de dood. In Marrakesj, de derde Marokkaanse stad, trokken voor de vijfde achtereenvol gende dag brandstichtende jongelieden door de straten van de Arabischee wijk. Zij staken winkels in brand en haalden tele foonpalen om. De Spaanse regering heeft het verzoek der Franse autoriteiten ingewilligd, om een Franse officier toe te staan poolshoogte in Spaans-Marokko te nemen, naar aanleiding van berichten over „Spaanse steun" aan de opstandelingen in Frans-Marokko, die wa pens en voorraden uit de Spaanse zone zouden ontvangen. Tussen 1 November 1954 en 30 September 1955 zijn in Algerije 2176 opstandelingen gedood, 3090 gevangen genomen en 227 gewond. De verliezen aan Franse militaire zijde in hetzelfde tijdvak bedragen: 317 doden, 578 gewonden en 28 vermisten. Door het optreden van opstandelingen verloren 106 Europese burgers het leven en werden 83 gewond. Aan inheemse zijde bedraagt het aantal doden 347, het aantal gewonden DJAKARTA (United Press) De onoffi ciële uitslagen van de Indonesische ver kiezingen laten een nog geringer verschil zien tussen de PNI (nationalisten) en de Masjumi. De laatste tellingen leverden de volgende stand op: PNI 7.776.000, Mas jumi 7.633.000, Nahdatoel Ulama 6.614.000 en PKI 6.017.000. In de Amerikaanse staat Connecticut bracht hevige regenval een ware overstroming teweeg. De straten van het stadje Stam ford werden veranderd in rivieren. Deze foto, genomen uit een helicoptère, laat ons zien hoe de inzittenden van een vracht wagen met een amphibie-voertuig in veiligheid worden gebracht. De 24-jarige electricien uit Zeist die Za terdagmiddag door de Zeister politie is aangehouden, blijft ontkennen iets te ma ken te hebben met de twee aanrandingen waarvan hij wordt verdacht. Zowel de verpleegster uit Delft, die op 29 Augustus op de Amersfoortseweg te Zeist werd aan gerand, als de dame die betrokken was by een aanranding met geweldpleging in het Dynselbos naby de Panweg te Zeist, in het begin van dit jaar gepleegd, hebben de aangehoudene herkend. Voor deze laat ste aanranding moet de aangehoudene zich op 28 October verantwoorden. Hij is ter beschikking gesteld van de officier van Justitie te Utrecht. Nog steeds is niet vastgesteld of de Zeistenaar beschuldigd kan worden van de aanranding op 12 October waarbij mej. Van Soest het slachtoffer werd. Een geldig alibi heeft de aangehoudene nog niet kun nen geven. In Amersfoort is door de politie een 23-jarige man uit Den Dolder aangehou den. Deze heeft volledig bekend dat hij vorige week een 35-jarige dame, die tijde lijk in Amersfoort verbleef, heeft aange rand. Hoewel de politie hem danig aan de tand gevoeld heeft, is niet gebleken dat deze jongeman iets uitstaande heeft met de wurging van mej. Van Soest. Hij blijft echter in bewaring. DJAKARTA (United Press) Het In donesische landgerecht, dat de zaak tegen de Nederlander Jungschlaeger behandelt, heeft bekendgemaakt dat deze zaak in elk geval morgen zal worden voortgezet, onge acht de vraag of de verdedigster mevrouw Bouman al dan niet verschijnt. Vrijdag liep mevrouw Bouman uit de zaal weg, omdat zij bezwaar maakte tegen het ter tafel brengen van foto's van een gueril- la-aanval op Bandung. Men gelooft dat zij morgen in de rechtzaal aanwezig zal zijn. Een donkere noot in het opgewekte ko ninklijke bezoek vormt de Zaterdag be gonnen staking in de fosfaatmyn der Cura- caose Mijn Maatschappij. Na de goeddeelse inwilliging der redclyke looneisen resteer de nog de erkenning van de vakbond, het welk bemoeilijkt wordt door het particulier verleden van de leider Stewart. De niet- erkenning leidde tot de staking van vier honderd van de vijfhonderd arbeiders, waaronder alle 300 Brits West Indiërs. De rustig begonnen staking kreeg Dins dagmorgen vroeg een dreigend karakter toen het winkeltje van een werkwillige chauffeur van het mijnwerkerskamp plot seling afbrandde. De brand volgde op het vakbondsulti matum aan de Nederlandse president-com missaris der Mijnmaatschappij, de heer Termeulen, die momenteel op verzoek van de regering in Curasao vertoeft. Een zwaargewapend politie-overval-commando met tommyguns werd terstond naar het kamr in Nieuwpoort gedirigeerd. Vijf-en- twinlig arrestaties werden verricht, terwijl de andere arbeiders kamparrest kregen tot Dinsdagavond. De verhoren met betrek king tot de brandstichting duren nog voort. Onder de arrestanten bevinden zich ook vakbondsleiders. De vakbond is in middels ontsticht over de vreemde ver dwijning van een stencilmachine van het kantoor, het enige communicatiemiddel. Is de brandstichting bewijsbaar dan rijst de sterke verdenking dat de arbeiders wil den profiteren van het koninklijk bezoek. De mijnmaatschappij heeft een ruime ex port-voorraad fosfaat terwijl de arbeiders geen weerstandskassen bezitten. De re geringspositie is moeilijk daar men de handen vol heeft met het koninklijk be zoek, terwijl men anderzijds voorstander is van een vrije vakbondsontwikkeling. Sommigen zien de staking als een proef- geval voor de olievakbondsproblemen. De Brits West-Indische arbeiders spelen als buitenlanders met vuur. De algemene ont stemming hierover op Curasao verkleint de kans op een verwezenlijking hunner niet onredelijke verlangens. Het weer op Cura9ao, dat Maandagavond zwaar betrokken was en in de nacht viel er regen, is op de eerste dag van het Koninklijk bezoek stralend geweest. Alleen in de middaguren viel er even een fikse bui. die even welkom was als in Nederland nu het cloorbreken van een warme zon zou zijn. Op deze prachtige Dinsdag heeft het indrukwekkend ceremonieel plaats gevonden van een plech tige buitengewone vergadering van de Nederlandse Antillen, tijdens welke Koningin Juliana een rede uitsprak. Vandaag brengt de Curafaose jeugd een aubade op het Fort Amsterdam. Hedenmorgen heeft Koningin Juliana een toe spraak gehouden tot de oudere jeugd. Tevens zal zij een zitting van de minister raad bijwonen en het autonomiemonument onthullen. Vanmiddag vindt een rondrit plaats en vanavond zal een groot vuurwerk worden afgestoken. OM HALF DRIE IN DE MIDDAG reden Vorstin en Prins gekleed in het groot tenue van generaal der luchtmacht gezeten in de crême-kleurige calèche van het Gouvernementsplein weg en door de anders zo drukke Breedestraat de Kalverstraat van Willemstad naar het Wilhelminaplein, waaraan het stadhuis gelegen is, waarin de Staten der Nederlandse Antillen hun vergaderzaal hebben. De klokken van Curasao beierden, de saluutbattery aan de wal gaf minuutschoten af en al dit lawaai werd overstemd door de dikke ryen toeschouwers langs de kant van de weg, die juichend en zwaaiend Vorstin en Prins op hun tocht naar de volksvertegenwoordiging groetten. Rond het middaguur betrok de lucht en viel er enige regen. Dit bracht tenminste een geringe afkoeling, zonder dat het programma er door werd verstoord, aangezien het toen lunchtijd was. Later klaarde het weer op en tegen de tyd dat de stoet naar de Statenzaal vertrok, was het droog. Statenzitting In de Statenzaal waren bijeen de 22 Statenleden, vele vooraanstaanden uit den lande, hoge ambtenaren, geestelijken, leden van de rechterlijke macht, leden van de Raad van Advies, de ministers, vertegen woordigers van handel en nijverheid allen gekleed in voor de tropen onwennig, maar voor een dergelijke gelegenheid toch wel plechtig aandoend jacquet of donker costuum. Voorzitter Yrausquin, de enige die bleef staan nadat allen hun zetels weer hadden ingenomen, verbrak de ingetreden stilte met heldere krachtige stem; duidelijk woord na woord uitsprekend hield hij een rede, waarin hij de vorige bezoeken van Koningin en Prins in herinnering bracht en de beroemde rede, die Koningin Wil- helmina in 1942 vanuit Londen hield en waarin zij het nieuwe samengaan van de volkeren van het Nederlandse Rijk aan kondigde, waarvan het huidig statuut het gevolg is. Hij zei vervolgens: „Staatsrech telijk is Uw persoon, Majesteit, een sym bool: een symbool van rijkseenheid, van saamhorigheid; maar behalve als symbool zijt gij verankerd in ons hart als mens, als beminnende, liefhebbende landsvrouwe, landsmoeder. Want tweeërlei toch is de vorstelijke functie, onpersoonlijk symbool enerzijds, maar aan de andere kant mens, levend en echt mens in de hoogste zin van het woord, een hart, dat medevoelt, een geest, die medeleeft, een wil, die mede streeft. Onze eilanden zijn klein, maar juist daarom kunnen wij zeggen, dat onze liefde voor het Huis van Oranje in verhouding tot onze kleinheid onevenredig groot is. Groot is dan ook vandaag onze vreugde, omdat gij zo dicht bij ons zijt, omdat wij kunnen beleven de ontroerende liefde, de warmte van uw hart." Rede Koningin „Hier vandaag in uw midden aanwezig te zijn, betekent voor mijn echtgenoot en mij een waar voorrecht, want het is het bij wonen van een symbolische manifestatie van uw zelfstandigheid, die tevens beduidt uw volledig autonoom en gelijkwaardig in rijksverband samengaan met Suriname en het oude Nederland, uit vrije wil." De Koningin noemde het samengaan in vrij heid de hoeksteen van iedere werkelijke samenwerking. De Koningin zag de Antil len als een proefveld voor het samengaan van mensen van verschillende afkomst, zo als de wereld zo dringend behoeft, wil zij niet ondergaan. Als proefveld zijn de An tillen symbool van het samengaan van de delen van het Nederlandse Koninkrijk, dat als geheel weer zich openstelt voor het grote samengaan van alle volkeren, zoals dat in het UNO-handvest omschreven staat. Koningin Juliana besloot haar rede met de woorden: „Zelfstandigheid mag geen doel in zichzelf zijn, maar zij krijgt pas haar waarde in ieder opzicht wanneer zij voor onze arme mensheid de weegschaal naar de goede kant doet doorslaan voor de verheffing van eigen volk en alle vol keren tot een hoger staat van welzijn." Toen klonk het „leve de Koningin" door de vergaderzaal en was de plechtigheid ten einde. Militaire orders klonken, Koningin en Prins stegen weer in de calêce en terug ging het naar het gouvernementshuis langs een andere route dan op de heenweg. Rondrit Na een korte rustperiode in het gouver nementshuis kwamen H. M. en Z. K. H. weer naar buiten voor een korte rondrit door het stadsdistrict. Het leek wel of de gehele bevolking van Curagao was samen gestroomd in het stadsdistrict. Velen had den zich langs de route geschaard om een kort ogenblik even Koningin en Prins te zien. Bij enkele scholen werd gestopt even als bij de club Curagao, de club van de oude Joodse Curagaose families. Even werd er voor de Curagaose sportclub en bij het standbeeld van Simon Bolivar halt gehou den. Hier was een kleine peuter, als Volen- dammer verkleed, er met moeite door H. M. toe te brengen, de voor de Koningin be stemde boeket af te geven. Om half acht was ten gouvernements huize een officieel diner, waaraan mede aanzaten de leden van de raad van minis ters, de gezaghebber van Curagoa en de chef van het kabinet van de gouverneur van de Nederlandse Antillen. Défilé Om 9 uur, kort na het diner ten paleize, begaven Koningin en Prins zich naar het Rifstadion voor het bijwonen van een fees telijke betoging en een groots défilé. Op de korte tocht van het gouvernementsplein naar het stadion op Otrabanda had de vorstin juist gelegenheid iets van de feest verlichting te zien, die op tal van punten in de stad, maar in het bijzonder rond de Annabaai, bij het vallen van de avond was ontstoken. Kleurige J's en B's staken hel der af tegen de inktzwarte avondlucht, rode-, witte-, blauwe-, groene-, gele- en oranjelampjes accentueerden gebouwen. Feestgangers vulden de straten. Spoedig nadat H. M. en Z.K.H. de plaat sen op de ere-tribune van het sportstadion hadden ingenomen, begon het programma, dat bestond uit het optreden van Curagaose blaasorkesten, muziek van Conjunto-orkes- XXX»oocoococxcoocc xccocococccccccco Koningin Juliana heeft Dinsdag na haar aankomst te Willemstad, de volgende proclamatie uitgegeven: „Ingezetenen van de Nederlandse An tillen. Het verheugt mijn echtgenoot en mij zeer, heden in de hoofdstad van de Nederlandse Antillen voet aan wal te zetten en een tiental dagen in uw mid den te verkeren. Sinds wij, onderschei denlijk in 1942 en 1944 uw land voor de eerste maal bezochten, hebben zich in de wereld vele veranderingen ten goede voltrokken. De vrede is mogen terugkeren en allerwege is het herstel ingetreden van de vele en ernstige ver woestingen, die de oorlog met zich bracht. Binnen het Koninkrijk heeft de ver houding tussen Nederland, de Neder landse Antillen en Suriname een gron dige wijziging ondergaan. In de geza menlijk vrijwillig aanvaarde nieuwe rechtsorde werd het grondbeginsel van de zelfstandige behartiging der eigen belangen der landen verankerd. Daar naast werd als evenwichtig grondbegin sel erkend: de gezamenlijke verbon denheid tot verzorging der gemeen schappelijke belangen en tot weder kerige bijstand. Bij de aanvang van dit bezoek wil ik als mijn vaste vertrouwen uitspreken, dat de toekomst de getrouwe naleving dezer grondbeginselen zal bevestigen. De saamhorigheid tussen Nederland, Suriname en de Nederlandse Antillen zal daardoor nog aan diepte winnen tot heil van het Koninkrijk der Nederlan den en van alle rijksgenoten. Juliana". Nationale actie Ned. Antillen De bevolking van de Nederlandse Antil len heeft ter gelegenheid van het bezoek van Koningin Juliana haar een nationaal geschenk aangeboden. Het totaal-bedrag is 62000 gulden Antilliaanse courant, dit is 124.000 Nederlandse guldens. Dit is het be gin van de grote actie om de materiële welvaart te doen samengaan met een hoger geestelijk peil der bevolking Van het geld kunnen vier kindertehuizen gebouwd worden op Aruba en Curagao. Het K.N.M.I. deelt mede: Het onbestendige weer van de laatste dagen werd veroorzaakt door een aantal depressies, waarvan er één geruime tijd boven de Noordzee vertoefde. De lucht, die werd aangevoerd was tot op grote hoogte zeer koud zodat zich gemakkelijk buien ontwikkelden, waarvan sommige met hagel en onweer gepaard gingen. Op vele plaatsen is dan ook zware nacht vorst opgetreden. Intussen heeft een nieu we actieve depressie zijn invloed over onze omgeving uitgebreid. Deze was gisteren over IJsland in betekenis toenemend, naar het Zuiden getrokken naar een punt even ten Westen van Ierland. De frontale sto ring trok vergezeld van een brede regen- zóne over Engeland in de richting van ons land. Verwacht wordt, dat de depressie naar het Oosten afzwenkt en langzaam naar de Noordzee zal komen. Het regenge- bied zal vanavond en vannacht ons land passeren, waarna enkele opklaringen op treden maar ook buien tot ontwikkeling kunnen komen. De temperaturen zullen iets stijgen. Vooral de komende nacht is het minder koud dan de afgelopen nacht, er bestaat dan ook geen gevaar voor nacht vorst. (van hedenmorgen 7 uur) OCOXOC»CCCCCÖC»C<XX»CCCCCCOGCODO»XXXXX©OOOODCXXXC«OCOC ten en Curagaose dansen. Vooral deze dan sen vormden een bijzonder fleurig en fees telijk onderdeel van het programma Toen de dansers en danseressen het podium hadden verlaten, begon het défilé van ruim 10.000 mensen, leden van sportverenigin gen, jeugdgroepen, bevolkingsgroepen, so ciëteiten, een lange stroom mensen, die hun trouw en liefde voor de vorstin wensten kenbaar te maken Toen dit défilé ten einde was, was ook het einde gekomen van de eerste dag van het bezoek van de Koningin aan Curagao, een vermoeiende en opwin dende dag, waarvan de bontheid en afwis seling het begrip tijd verdrongen. De Surinaamse staten hebben Maan dagavond twee moties van afkeuring, in gediend door de fracties der oppositie met betrekking tot het onlangs gepubli ceerde regeringsprogramma en over het optreden van de voorzitter der Surinaam se staten, dr. H. van Ommeren, verwor pen. De staten zijn hierna voor onbepaalde tijd uiteengegaan, midden in de behan deling van een motie van afkeuring der oppositiepartijen tegen de minister van Volksgezondheid, dr. A. Faverey. Deze motie was over het beleid van de minis ter in de kwestie van de overplaatsing van de chirurg Tjon Joe Wai naar een plaats in het binnenland. Bij de aanvang der vergadering deed de voorzitter een beroep op de leden om zich naar parlementaire traditie te gedragen, daar in verband met het aanstaande be zoek van de Koningin en de Prins, de ogen van de wereld op Suriname zijn ge richt. Bij de stemming over de tegen zijn beleid gerichte motie heeft de voorzitter der staten, dr. H. van Ommeren aan de stemming deelgenomen. Hij stemde tegen de motie van afkeuring. 80 ra g weers- «5 B l/J -O- U'S x 9" >- G O toestand II 12 cs G £2 f- 2 5 Stockholm zwaar bew. 1 co 6 1 Oslo onbewolkt windstil 3 0 Kopenhagen mist O 2 8 0 Amsterdam licht bew. ZO 8 10 9 Londen regen Z 9 12 1 Luxemburg onbewolkt ZO 2 8 0 Parijs nevel ZZO 5 11 0 Bordeaux mist ZZO 1 16 0 Grenoble nevel windstil 14 0 Nice onbewolkt NW 6 20 0 Genève mist windstil 13 0 Zürich mist NW 2 10 Locarno onbewolkt windstil 16 20 Berlijn nevel ZZW 2 9 0 Frankfort mist windstil 11 0 München mist windstil 8 0 Wenen nevel NW 3 9 6 Innsbruck nevel windstil 3 10 Rome half bew. Z 4 23 5 Ajaccio half bew. NO 3 20 0 Mallorca zwaar bew. NNW 2 22 2 Neerslag laatste 24 uur. coooccccccxx»occccc<xxxxxx»oocccccccococxxxxxx»oocococ« TIJDELIJK REGEN Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Woens dagavond tot Donderdagavond, opge maakt om 10 uur: Zwaar bewolkt met regen. Morgen in de loop van de dag enkele verspreide opklaringen maar ook enkele buien. Krachtige en langs de kust aanvanke lijk nog harde Zuidelijke wind ruimend naar Zuid-West en afnemend tot matig. Minder koude nacht. Overdag iets ho gere temperaturen dan vandaag. 20 October Zon op 7.13 uur, onder 17.40 uur. Maan op 12.12 uur, onder 20.04 uur. Maanstanden 24 Oct. 0.04 uur: Eerste kwartier 31 Oct. 7.04 uur: Volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 19 October Hoog water: 5.29 en 17.45 uur. Laag water: 1.17 en 13.27 uur. Donderdag 20 October Hoog water: 6.06 en 18.18 uur. Laag water: 1.50 en 13.57 uur. XXXXXXXXXXXXXXXXX»OOOCCOCCOOCODCXXXXDOOCXXX. ccccccooo

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 1