Panda in het verkeer Cïtefarine »4 Productschap voor zuivel De Nederlandse Uitgeversbond vijfenzeventig jaar Verplegingsoord „Unicum" heeft nog een onzeker bestaan Radio-Reparatie Tweejaarlijkse prijs ingesteld Vier betrouwbare middelen in 1 tablet! Duitsers bereiden proces tegen Polak voor Vooral nu onderhandeld wordt over verkoop van „Kennemerduin" TWEEDE KAMER Regering wil pariteit in het bestuur; de ondernemers echter niet Vrijwillige of gedwongen samenwerking het betrouwbare zelfwerkend wasmiddel 3 Collectieve propaganda De jubileumviering Breda-vluchteling nog in arrest Nederlander onder-vice- president Bank of America Goudvoorraad gestegen H. 3. MA ER TE NS N.V Unilever geeft een bonus van 25 pet M. P. Voute te Baarn ter aarde besteld Nederlandse soldaten kopen foto-toestellen Hebt u vandaag uw Davitamon 10 al gehad Agenda voor Haarlem voor de huisvrouw, die weet wat haar wasgoed waard is! WOENSDAG 26 OCTOBER 1955 Op 19 October 1880 werd een vertrouwe lijke circulaire, getekend door vijf bekende uitgevers, gezonden aan een aantal colle ga's. De ondertekenaars waren van mening dat er „in den laatsten tijd vele slechte manieren in den boekhandel (zijn) inge slopen, die geenszins dienstig geacht kun nen -worden aan de belangen zoowel der uitgevers als van de debitanten".Weliswaar bestond reeds gedurende vijfenzestig jaar de Vereenig'ing ter bevordering van de be langen des Boekhandels, waarin uitgevers en boekverkopers georganiseerd waren, doch de geestelijke vader van de Neder landse Uitgeversbond, de heer J. K. Tade- ma, was met zijn vier mede-initiatiefne mers overtuigd van de noodzaak, dat een afzonderlijke organisatie gesticht diende te worden, waar de uitgeverszaken in eigen huis behandeld konden worden. Op 1 De cember 1880 kwam dan ook „het" Neder- landsche Uitgeversbond tot stand, in de eerste plaats als standsorganisatie. Binnen betrekkelijk korte tijd had de N.U.B. onge veer honderdvijftig leden, welk aantal in tussen tot bijna tweehonderd is gestegen. Verreweg de meeste uitgeverijen van enige betekenis zijn via het persoonlijk lidmaat schap hunner directeuren en firmanten in deze bond vertegenwoordigd. Al spoedig bleek, dat de Nederlandsche Uitgeversbond een zeer belangrijke rol ging spelen met betrekking tot het han delsverkeer in de Nederlandse boeken wereld. Op velerlei gebied werden maat regelen getroffen en bepalingen ingevoerd, die ten doel hadden een gezonde gang van zaken in het vak tot stand te brengeij en te garanderen. Het belangrijkste deel daar van is thans gecodificeerd in het zoge naamde „Verkeersreglement" der Vereni ging ter bevordering van de belangen des boekhandels. De thans jubilerende bond heeft dank zij zijn snel gegroeid gezag als representatieve organisatie een belangrijke rol gespeeld bij de achtereenvolgende ont werpen en wijzigingen van de Nederlandse Auteurswet en de aansluiting van ons land bij de internationale organisatie ter be scherming van de geesteiijke eigendom, de Berner Conventie. Van groot belang is ongetwijfeld ook de wijze waarop, dank zij het initiatief van de heer J. Tersteeg, de propaganda voor het boek collectief is georganiseerd. Ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan in 1930 werd een Boekendag gehouden, uit welke manifestatie de Boekenweek is ont staan. Gedurende vele jaren voor de tweede wereldoorlog gaf de Uitgeversbond in „Het Nederlandsche Boek" jaarlijks een over zicht van de productie. Na de oorlog is de taak van dit jaarboek grotendeels overge nomen door de bekende „Boekengidsen". In de laatste tien jaren heeft de Neder landse Uitgeversbond in vrij snel tempo een ontwikkeling doorgemaakt in de rich ting van vakorganisatie. Tijdens de bezet ting werd op bijzonder tactische wijze door het zogenaamde Oorlogsbestuur alles in het werk gesteld om de pogingen om het on derwijs en onze cultuur te nazificeren, te dwarsbomen. Dat de Nederlandse Uitge versbond het zijne ertoe heeft bijgedragen om het boek op één lijn gesteld te krijgen met de eerste materiële levensbehoeften en dus de omzetbelasting op boeken te doen vervallen behoeft wel nauwelijks be toog. Het vijfenzeventigjarig bestaan wordt op 26 October gevierd met een galadiner, waar onder anderen de ambassadeurs van Zuid- Afrika en België, de minister van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen, de ge volmachtigde ministers van Suriname en de Nederlandse Antillen, de tijdelijk zaak gelastigde van het hoge Commissariaat van Indonesië en de Commissaris der Koningin in de provincie Noordholland zullen aan zitten. Een „Bont Boek over Bond en Boek" ADVERTENTIE vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en doen wonderen I De vier geneesmiddelen van Chefarine „4" worden in de hele wereld met uit stekend resultaat gebruikt. Ze hebben hun volkomen betrouwbaarheid wel zeer duidelijk bewezen en millioenen mensen baat gebracht bij pijnen en griep, vaak ook dan wanneer andere middelen falen. in doet wonderen! In Lüneburg is door de procureur-ge neraal een voorbereidend onderzoek ge opend naar de zaak van Willem Polak, een der zeven oorlogsmisdadigers, die met Kerstmis 1952 uit de gevangenis van Breda zijn gevlucht. De Nederlandse regering heeft de uitle vering van Polak, die in West-Duitsland is gearresteerd, gevraagd. Polak was schuldig bevonden aan het doden van drie Nederlandse verzetslieden en medeplich tigheid aan de terechtstelling van een vierde. Het voorbereidend onderzoek be treft deze punten. Frans Willem van der Sleesen is be noemd tot onder vice-president van de Rank of America. De heer Van der Slee sen, die afkomstig is uit Hilversum, is drie jaar geleden aangenomen door de Bank of America na voor een Nederlandse bank te hebben gewerkt in het Verre Oosten en in Nederland. geeft behalve een geschiedenis van de Ne derlandse Uitgeversbond van 1931-1955, ge schreven door J. L. van Tricht, in een ge varieerde verzameling opstellen een beeld van verschillende aspecten van het maken, uitgeven, verspreiden en „consumeren" van boeken. Het bevat bijdragen van de beken de typograaf Jan van Krimpen, van de hoogleraar in de wetenschap van het boek, prof. mr. H. de la Fontaine Verwey, van de auteur Max Dendermonde en vele anderen. De Dr. P. A. Tiele-Stichting heeft een tentoonstelling georganiseerd en aangebo den ter gelegenheid van het jubileum. Deze Bodoni-tentoonstelling, ingericht in het gebouw van de Lettergieterij „Amsterdam" v.h. N. Tetterode te Amsterdam, wordt op 27 October geopend. Op 27 October wordt tijdens de jubileum vergadering voor de eerste keer een cultu rele prijs uitgereikt: De gouden ganzeveer van de Nederlandsche Uitgeversbond ge naamd. Deze tweejaarlijkse prijs zal op advies van een jury, bestaande uit prof. dr. E. J. Dijksterhuis, mgr. W. Nolet en mr. M. Rooy, door het bestuur worden toegekend aan degenen, die door zijn of haar publica ties uitzonderlijke verdiensten verworven hebben voor verbreiding of verdieping van de kennis omtrent ofwel de verhoging van het aanzien van het Nederlandse cultuur bezit. De prijs bestaat uit een gouden gan zeveer, die met de grootste zorg is nagegra veerd naar de zilveren ganzeveren, die in de zeventiende eeuw als prijzen voor de beste leerlingen op Amsterdamse en Haar lemse scholen werden uitgereikt. Na afloop van de jubileumvergadering zal het bestuur recipiëren in het Amstel- Hötel te Amsterdam. Weekstaat Nederlandsche Bank Uit de verkorte balans van de Neder landsche Bank per 24 October blijkt, dat het saldo van de schatkist met f 89 mil- lioen is toegenomen tot f 434 millioen. Zoals bekend heeft de schatkist deze week middelen ontvangen via de storting op de nieuwe staatslening die een dezer dagen diende te geschieden. Hiermede was een bqdrag van ruim f 100 millioen gemoeid. De komende week staat het rijk echter voor grote betalingen, onder andere de driemaandelijkse uitkering aan de ge meente, de ambtenaren-salarissen en rente en aflossingen. Het is de vraag, of dit saldo hiervoor voldoende is. In geldkringen zou het dan 'ook geen verwondering wekken, indien öf de Centrale Bank óf het agent schap van het ministerie van Financiën weer schatkistpapier zou gaan afgeven. Op de geldmarkt is een en ander niet van invloed geweest. Daggeld is vrij ruim verkrijgbaar tegen een half percent. De handelsbanken hebben het grootste gedeelte van de storting op de nieuwe staatslening voor haar rekening genomen. Haar tegoed daalde van f 621 millioen tot f 534 millioen. De bankbiljettencirculatie is in de afgelopen week met f 10 millioen gestegen tot f 3.735 millioen. Incidentele geldbehoeften hebben er voorts toe geleid, dat de post voorschotten in rekening-cou rant met bijna f 6 millioen gestegen is tot f 34 millioen. Ook in de afgelopen periode heeft de Centrale Bank convertibele valuta omge zet in goud waardoor de desbetreffende actiefpost met ruim f 23 millioen gestegen is tot f 3.131 millioen. Hiertegenover staat, dat de netto deviezenreserve een daling heeft ondergaan met f 21 millioen. Beide posten tezamen belopen thans f 4.594 mil lioen, hetgeen f 3 millioen hoger is dan de vorige week. Nog altijd heeft de Stichting Herstellings- en Verplegingsoord „Unicum" aan de He renweg te Heemstede moeilijkheden, die de toekomst onzeker maken. Zij maakt voor de verpleging van haar 48 pa tiënten gebruik van het landgoed met de villa „Kennemerduin", in eigendom van de erven Van Lennep. Maar sinds enige tqd worden er onderhandelingen gevoerd over de verkoop van het terrein, zodat het zeker niet uitgesloten is, dat „Unicum" op een kwade dag naar een ander gebouw zal moeten omzien. Of zij dat vinden zal is de grote vraag en zélf botiwen is uitgesloten voor een stichting, die door enige omstan digheden in haar nadeel niet aan reser veren toekomt. De financiering van dit toch zo uiter mate belangrijke werk wordt gehandicapt, doordat er, wat deze aangaat, geen normen bestaan, zoals voor ziekenhuizen enerzijds en rustoorden anderzijds. Dit werk bevindt zich er tussenin: er is geen sprake van alleen verzorging, zoals in rusthuizen, noch van een voortdurende medische behandeling tot het herstel zoals in ziekenhuizen. Het betreft hier chronische zieken en invaliden, die wel dagelijks een zeer veel zorgen en bekwaamheid eisende verpleging nodig hebben. Dat vereist een staf van verpleegsters, die voor een deel gediplomeerd zijn en ook vaste nachtdiensten moeten verrichten. Er zijn er 16 op de 48 patiënten, een verhou ding van één op drie, die dus nog gun stiger is, dan die in verscheidene zieken huizen. En van die 16 mensen wordt dan nog juist door de aard van deze verpleging heel wat gevergd. Vergoedingen en giften Voor het ziekenfonds bestaat deze vorm van verpleging in het geheel niet alleen die van ziekenhuizen en sanatoria. Wat de financiering betreft moeten „Unicum" en andere particuliere instellingen van dit ka rakter het hebben van de vergoedingen der gemeenten, waaruit de patiënten af komstig zijn en die is ten enen male on toereikend, omdat zij meer op verzorging danop verpleging is ingesteld. Het werk zou dan ook niet gedaan worden zonder particuliere giften. Dank zij deze is „Uni cum" tot dusver in staat geweest rond te komen. Evenwel kon, zoals gezegd, van reserveringen voor een eventuele nood zaak tot bouwen geen sprake zijn. Maar ook afgezien daarvan dient er voor deze arbeid nodig een nieuwe naam ge vonden te worden omdat zij op deze schaal onmogelijk aan de behoeften kan voldoen. Dr. Muntendam heeft in een rede eens een aantal van 20.000 chronische zieken en in validen in Nederland genoemd. Ook „Uni cum" behoeft dringend uitbreiding, gezien het grote aantal patiënten dat op op neming wacht, maar het komt er op deze wijze financiëel nooit en te nimmer aan toe. Alleen reeds voor de verpleging van het huidige aantal patiënten schept de ondoel matigheid van deze villa problemen. Om maar een klein voorbeeld te noemen: het magazijn voor de keuken bevindt zich In de serre van het verplegingsoord „Unicum" bovenin het gebouw omdat men beneden zoveel mogelijk ruimte moet overhouden voor de patiënten, die voor het grootste gedeelte aan verlammingen lijden. Maar ondanks allerhande euvelen in de huishouding beschikt men er gelukkig over een team van werkers en werksters, dat in een bijzonder harmonieuze sfeer en een opgewekte geest iedere dag weer het on voorstelbare menselijke leed, dat hier ver zameld is, tegemoet treedt en helpt ver zachten. Voor dit uitermate zware werk, dat iedere dag opnieuw zoveel moed en vol harding vereist, verdienen de Stichting en haar medewerkers dan ook veel meer daadwerkelijke belangstelling. Vandaar dat wij niet aarzelen het gironummer te ver melden: 52.64.00. Wanneer men tot zijn oorspronkelijke opzet teruggaat bestaat dit herstellings- en verplegingsoord reeds vijftien jaar: het werd in 1940 onder de naam „Kareol" op gericht door dr. C. Kroon en ritmeester b. d. Pahud de Mortanges voor militaire oorlogsslachtoffers in een villa in Aerden- hout. In de loop van de bezettingstijd werd de bestemming wat ruimer doordat ook invalide burgers werden opgenomen. Er kwam tegen het eind van de oorlog nog een speciale categorie bij, namelijk onder-, duikers, wier getal aangroeide tot veertig. Na de oorlog werd de villa in Aerden- hout bestemd voor slachtoffers van het verzet en de overgebleven negen patiënten van Kareol werden tijdelijk ondergebracht in een villa aan de Zonnebloemlaan. Parti culieren hebben er toen zorg voor gedra gen dat het werk onder een andere naam en in een andere vorm voortgang kon vinden. Zo ontstond „Unicum". ADVERTENTIE Het is heerlijk weer en Panda geniet naar hartelust van zijn fietstochtje. Opeens hoort hij een bekende stem naast zich. „Ei, ei, als ik mij niet vergis is dat mijn kleine vriendje Panda! Doet ge tegen woordig aan de slanke lijn, baasje? Ver gun mij, dat ik een eindje met u mee rijdt!" Panda vindt het niet zo leuk, maar terwijl hij broedt op een maniertje om van Joris af te komen, schiet er nog een be kende langszij. „Dag luidjes! Dolletjes, hè, zo op de fiets! Hihihi! Toevallig, dat ik net dezelfde kant uit moet als jullie tweetjes! Met zijn drietjes is het nóg wel zo gezel- ligjes!" Zo babbelt Wammes maar door, maar op het laatst kan hij zich nauwelijks meer verstaanbaar maken door het boze getoeter achter hem, want hij vergeet he lemaal, dat bestuurders van fietsen en an dere voertuigen zo goed mogelijk rechts moeten houden en dat het verboden is om met z'n drieën naast elkaar te blijven rijden! Geleidelijk is in ons land de samenwerking gegroeid tussen werkgevers en arbeiders. Die samenwerking heeft tenslotte in 1950 een voor het gehele economische leven georganiseerde vorm gekregen in de Publiekrechtelijke Bedrijfsorganisatie. De opzet is dat de overheid steeds meer ter regeling aan het bedrijfsleven zelf overlaat. De Tweede Kamer heeft gisteravond gedebatteerd over de samenwerking tussen de bedrijfsgenoten in de zuivelindustrie, nu de instelling van een productschap voor zuivel op de agenda stond. Het gaat om de vraag of de samenwerking tussen werk gevers en arbeiders alleen vrijwillig tot ontplooiing kan komen of dat de samen werking ook gedwongen kan worden opgelegd. Een besluit is nog niet gevallen. De K.V.P. en de P.v.d.A. zijn het echter eens met de instelling van het productschap. Vandaag wordt de discussie voortgezet. Nassaustraat 5 Haarlem Tel. 15220 De regering wil een productschap voor zuivel instellen om daaraan allerlei rege lingen te kunnen overlaten, die bijvoor beeld verband houden met de garantieprijs voor melk,met inrichtingseisen voor zuivel fabrieken, verplichte aansluiting bij de botercontröle, kaasmerken enz. Thans re gelt het Bedrijfschap voor Zuivel al deze zaken. Maar dat bedrijfschap is in 1941 onder de Duitse bezetting ingesteld op grond van het Voedselvoorzienings'oesluit en toen was er geen sprake van dat in een dergelijke organisatie ook de arbeiders vertegenwoordigd waren. Pas na de oorlog heeft in het bestuur van het Bedrijfschap voor Zuivel naast acht ondernemers ook een vertegenwoordiger van de arbeiders een plaats in het bestuur gekregen. In het bestuur van een productschap moeten echter evenveel vertegenwoordi gers van de arbeiders zitting hebben als van de ondernemers indien althans bijzon dere omstandigheden zich niet tegen die gelijkheid verzetten. De regering wil nu het bestuur van het productschap voor zuivel doen bestaan uit negen ondernemers en negen arbeiders. De ondernemers willen echter alleen ac- coord gaan met een bestuur dat bestaat uit negen ondernemers en vijf arbeiders, om dat bij alle aan de orde komende zaken nauwelijks enig aanwijsbaar groepsbelang van de arbeiders is betrokken. Bovendien zouden bij tegenstellingen tussen de onder nemers de arbeiders in het bestuur op de wip zitten en hun stem beslissend kunnen zijn. De geest van de P. B. O. Die argumenten wijst de regering echter van de hand omdat zij niet in de geest van de P.B.O. zijn, die juist de arbeiders mede verantwoordelijkheid wil opleggen voor de economische gang van zaken in het alge meen bestuur. Werkgevers en arbeiders zijn het er over eens dat de instelling van een productschap voor zuivel gewenst is omdat anders de overheid de taken van het oude, op te hef fen bedrijfschap voor zuivel moest over nemen, hetgeen een stap terug zou zijn, want de bedoeling is dat het bedrijfsleven zoveel mogelijk zelf zijn eigen boontjes dopt. Dat is ook de zakelijke reden waarom de regering de instelling van een product schap voor zuivel wil doorzetten, ofschoon er tussen werkgevers en arbeiders geen overeenstemming over is bereikt. De heren Den Hartog (VVD) en Chr. van den Heuvel (AR) vreesden dat dwang de ontwikkeling van de P.B.O. zou schaden. Instelling van een bedrijfslichaam anders dan op basis van vrijwilligheid achtten zij in strijd met de geest van de P.B.O. De heren Van der Ploeg (KVP), Groen (KVP) en Vondeling (P.v.d.A.) schaarden zich ach ter de opvattingen van de regering. De heren De Ruiter (CHU) en Den Hartog dienden een amendement in om het bestuur te doen bestaan uit negen ondernemers en zes arbeiders. Met dat amendement waren de heer Groen en een klein aantal leden van de KVP het eigenlijk wel eens, maar zij wilden er de instelling van het product schap niet op laten stranden. Het meren deel van de KVP en ook de P.v.d.A. wensen een evenredige vertegenwoordiging van werkgevers en arbeiders in het bestuur. De heer Den Hartog diende voorts een amendement in om buiten twijfel te stellen dat het productschap geen taak zal hebben op het gebied van de kwaliteitscontrole, waarmee de heren De Ruiter (CHU) en Van den Heuvel (AR) tenvoile konden instem men. De heer Vondeling (PvdA) vond het juist noodzakelijk de kwaliteitscontrole op te dragen aan het productschap omdat an ders de P.B.O. zou worden uitgehold. Het consumentenbelang In het wetsontwerp tot instelling van een productschap voor zuivel is ook een bepa ling opgenomen, dat een advies-commissie moet worden ingesteld, waarin ook de con sumenten zijn vertegenwoordigd, wanneer beslissingen moeten worden genomen die de belangen van consumenten raken. De meerderheid van de Kamer wil van die inschakeling van het consumentenbe lang in de P.B.O. niet weten. Alleen de PvdA, zo bleek uit de rede van de heer Vondeling, is het er mee eens. Vandaag komt minister De Bruyn, de minister voor de Publiekrechtelijke Be drijfsorganisatie, aan het woord ter ver dediging van het regeringsvoorstel. Onveranderd interimdividend De raad van bestuur van Unilever N.V. is voornemens aan een op 21 November te houden buitengewone algemene vergade ring van aandeelhouders voor te stellen aan de houders van gewone aandelen uit bij vroegere kapitaalsuitgiften verkregen agio een uitkering te doen van 25 percent in gewone aandelen, welke gerechtigd zullen zijn tot het volle dividend over het boekjaar 1955 en volgende jaren. Aan een eveneens in November te houden buiten gewone' algemene vergadering van aan deelhouders van Unilever Limited zal wor den voorgesteld aan de houders van het gewone aandelenkapitaal van Unilever Li mited een gelijke uitkering van bonus aandelen te doen. Indien deze voorstellen door de algemene vergaderingen van beide maatschappijen worden aangenomen, zal bij een onveran derde koers van het pond sterling op 14 December op de thans uitstaande en op de nieuwe gewone aandelen over het boekjaar 1955 een interimdividend van 5 K percent betaalbaar worden gesteld. Het overeen komstig interim-dividend op het gewone kapitaal van Unilever Limited zal over 1955 6 percent bedragen. President-commissaris van de Stoomvaart mij. Nederland In alle stilte is Maandagmiddag in Baarn het stoffelijk overschot ter aarde besteld van de Zondag op 72-jarige leeftijd over leden president-commissaris van de Stoom vaart Maatschappij Nederland N.V., de heer M. P. Voute. In 1924 werd de heer Voute commissaris bij de Maatschappij Nederland en in 1954 volgde hij de heer P. E. Tegelberg op als president-commissaris. In 1902 kwam de heer Voute in het bedrijf van zijn vader, door deze in 1887 opgericht onder de naam Mirandolle Voute en Co. Gedurende vele jaren behartigde de heer Voute de belangen der firma in het buiten land. In 1932 werd hij benoemd tot direc teur van de firma, die in dat jaar tot N.V. was omgezet. De overledene was ridder in de orde van" de Nederlandse Leeuw. De fotozaken in het gebied van de West- faalse stad Büren maken op het ogenblik goede zaken. Fototoestellen en bijbehoren zijn zozeer gewild bij de Nederlandse mili tairen, die voor oefeningen in West-Duits- land zijn, dat in korte tijd de gehele voor raad camera's uitverkocht was. Van de drieduizend Nederlandse militairen in het gebied ziet men er bijna geen zonder foto toestel. ADVERTENTIE Eén enkele dragée Davitamon-10 (met de hoge vitaminewaarde) heft vitaminetekorten radicaal op. Verhoog uw weerstand en die van uw gezin met dagelijks 1 dragée Davitamon-10 per persoon. Een 10 voor gezondheid! ORGANON-OSS WOENSDAG 26 OCTOBER Lido: „Gekweld geweten", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „De gevangene van het Vreemdelingenlegioen", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Het licht scheen in de duis ternis", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „La Strada", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Revanche in Straatsburg", 14 jaar. 7 en 9.15 uur. Studio: „Na ons de Zond vloed", 18 jaar, 6.45 en 9.15 uur. Luxor: „Blanke Slavinnen", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Minerva Theater: 20.15 uur, Afscheidstour- née meesterpianist Theo van der Pas; Cho- pin-programma. Frans Halsmuseum: 20 uur, Volksuniversiteit: Voordracht door dr. C. J. Schuurman: Levensangst en Levenskunst. Concertgebouw: 15 uur, Gratis orgelconcert door George Robert. Paul Krugerstraat 36: 15 en 19.30 uyr. Volle Evangeliegemeente, spreker: zendeling Joh. Rietdijk. Wester- houtpark 1 A: De heer A. G. Degenaar, arts houdt een voordracht: De mens en zijn ver lossing. DONDERDAG 27 OCTOBER Lido: „Gekweld geweten", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur: Frans Hals: „De gevangene van het Vreemdelingenlegioen", 18 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Het licht scheen in de duisternis", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Cine ma Palace: „La Strada", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Revanche in Straatsburg", 14 jaar, 2, 4.15, 7 uur. Om 9.15 uur vertoning van „Maggie" onder auspi ciën van Haarlemse Kunstgemeenschap. Studio: „Na ons de Zondvloed", 18 jaar, 2.15, 6.45 en 9.15 uur. Luxor: „Blanke Slavinnen", 18 jaar, 2, 7 en 9.15 uur. Minerva: Onder auspiciën van Bijzonder Kerkewerk Her vormde Gem., vertoning van de film „Maar ten Luther", 14 j., 7 en 9 uur. Frans Hals museum: 20 uur, Comité voor Kamermuziek; Concert door Mien Jesse, sopraan en Jan Krouwels, piano. Concertgebouw: 20 uur, Uitvoering „De Messias" van Handel door de Chr. Oratorium Vereniging „Door Zang en Vriendschap" en het N. Ph. O. Dir. S. C. Jansen. Zuiderkapel: 20 uur, Ds. H. F. Huson. ADVERTENTIE CS üütfl "uac A B 5510-P I

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 5