Plan voor hotel met veertien verdiepingen aan Haarlems Oostelijke toegangsweg da. ko dakota Groot café-restaurant met vergaderruimten en logeergelegenheid voor 120 gasten Laatste gemeentelijk orgelconcert van George Robert een belijdenis G. de Boer bij zijn afscheid van de Ketelaarschool gehuldigd Schotens Christelijk Gemengd Koor Hillegom Vijf verkeerszondaren veroordeeld Na 46 jaar onderwijs Bloemendaal Bestuur trekt hoger beroep bij Hof in Uitspraak proefproces sigaretten-automaten DONDERDAG 27 OCTOBER 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURAN F Restaurant voor 400 gasten Kamers van acht gulden per nacht Haarlemmer uit trein gevallen Burgerlijke Stand Jubileumconcert „Open Deur" bijeenkomst te Hillegom J. H. Textor naar Egypte Najaarsvergadering voor gepensionneerden mt de nieuwe I de nieuwe Amerikaan 85 ct H. Vader veertig jaar bij P.T.T. D ierenbescherm ings-conflict Ook Haarlemse rechtbank veroordeelt P. J. Schoen „De Sportbond" breidt uit 11 NAAR WIJ VERNEMEN wordt ernstig gestreefd naar de bouw van een nieuw hotel in Haarlem. Het zal verrijzen aan het Zuider Buitenspaarne bij de Buitenrustbrug, op het daartoe in het uitbreidingsplan gereserveerde terrein tussen de Schipholweg en de J. J. Hamelinkstraat. De architect J a c q. van Velsen heeft een ontwerp ge maakt voor een hótelgebouw van veertien verdiepingen, dat zalen voor café, restaurant en vergaderingen en tachtig kamers met in totaal 120 bedden omvat. Het gebouw wordt 43 meter hoog, heeft een frontlengte aan de Schipholweg van zestig meter en is zeventien meter breed. De verwezenlijking van dit project wordt nagestreefd door de onlangs opgerichte stichting „Utiliteitsbouw", welke ook het initiatief tot het plan heeft genomen. Deze stichting, die nog meer plannen in petto heeft, stelt zich ten doel werkzaam te zijn in het belang van de verbetering van de accommodatie voor dienstverlenende en andere bedrijven. Haar bestuur wordt gevormd door de heren J. W. Damiaans voorzitter; mr. W. Glastra, secretaris en J. M. Brandenburg, penningmeester. De plannen zijn inmiddels voorgelegd aan het College van Burgemeester en Wethouders van Haarlem, dat er grote belangstelling voor heeft getoond. De stichting „Utiliteitsbouw" wil voor namelijk promotor zijn van bepaalde pro jecten en wel in die zin, dat zij poogt be langhebbenden tot elkaar te brengen. Daar mee is zij ook op het ogenblik bezig ten behoeve van de verwezenlijking van dit hotelplan, waarvoor allereerst nodig is dat de financiering tot een goed einde wordt gebracht. Met diverse instellingen is en wordt nog contact opgenomen, onder meer met brouwerijen. Er zal ook een stichtings- raad worden gevormd van vooraanstaande personen uit handel, industrie en bank wezen voor toezicht en advies. Uiteraard heeft het bestuur van „Utili teitsbouw" ook grote belangstelling voor de mogelijkheden welke geopend zijn door de onlangs verschenen regeringsnota over het vreemdelingenverkeer, waarin vijf millioen voor verbetering en uitbreiding van de hotelaccommodatie in uitzicht wordt ge steld. Daarnast zal men trachten ook de grote Haarlemse industrieën, die belang 'kunnen hebben bij moderne hötelaccomo- datie ter plaatse, voor deze gedachte te winnen en te interesseren. Tenslotte, zo vernamen wij van het stichtingsbestuur, dat zich overigens zeer terughoudend toonde om in dit stadium al te veel los te laten, is het ook niet ondenk baar dat de gemeente zich in de een of andere vorm voor het plan interesseert. Dit laatste lijkt te meer plausibel nu ook de gemeenteraad geruime tijd geleden zich in besloten zitting met de hötelaccomo- datie in Haarlem heeft bezig gehouden, al konden tot nu toe door allerlei oorzaken geen concrete besluiten daaromtrent wor den genomen. Wat betreft het ontwerp van de heer Van Velsen kan worden opgemerkt, dat het niet alleen is gebaseerd op de eisen welke aan een modern hotel gesteld dienen te worden zowel het bestuur van de stichting „Utiliteitsbouw" als de architect hebben zich terdege omtrent het hotel wezen georiënteerd maar het draagt mede bij tot het verkrijgen van een waar dige entree van Haarlem uit de richting Schiphol. In dit verband kan worden op gemerkt, dat de plaats van het nieuwe hótel aan de Schipholweg uitstekend ge kozen is: aan de rand van de stad met een fraai uitzcht over het Spaarne en de daar aan grenzende Haarlemmerhout en de Schalkwijkerweg, desondanks toch in de onmiddellijke nabijheid van het centrum en wat vooral belangrijk is op een afstand, die in tijdsduur gerekend Haarlem dichter bij Schiphol doet zijn dan het cen trum van Amsterdam. Over de détails van het ontwerp kan worden gezegd, dat in het gebouw zelf een duidelijke scheiding van de verschillende functies valt te onderkennen: het café aan de Westzijde, het restaurant aan de Oost kant en het hótel in torenvorm daartussen in. Langs de wandeldreef van de Schiphol weg komen twee terrassen op verschillen de hoogte voor het café, dat op twee-en- een-halve meter boven straatniveau is ge projecteerd. Langs het restaurant komt één terras boven straatniveau, aan een lager gelegen vijver. Aan de andere zijde, dus aan de J. J. Hamelinkstraat zijn de dienst ingangen gepi'Ojecteerd. Deze geven toe gang tot het souterrain, waar zich onder het café een boxengarage bevindt, alsmede de was- en strijkinrichting en de wijn kelders en onder het restaurant dat een capaciteit van 350 tot 400 plaatsen krijgt de keukens. Het café krijgt een aparte ruimte voor een strijkje en een dansvloer en evenals in het restaurant een tussenverdieping voor grote drukte. Tussen café en restaurant in bevindt zich de lounge en de réception van het hotel en het begin van het trappenhuis. Via het trappenhuis bereikt men eerst de tussen verdieping, waar de directie haar vertrek ken heeft en vervolgens de étage met de zalen en zaaltjes voor conferenties en ver gaderingen. Daarna volgen dan de tien étages met de hotelkamers. Elk dezer tussenverdiepingen bevat acht kamers, vier met één- en vier met twee persoons bedden. In totaal heeft het hótel dus een capaciteit van 120 bedden. De ini tiatiefnemers zijn bij hun exploitatie berekeningen uitgegaan van een eenheids prijs van acht gulden per nacht per bed, inclusief ontbijt. Op grond van de hun ter beschikking staande gegevens zijn zij tot de conclusie gekomen, dat het hotel bij een bezettingsgraad van veertig procent een sluitende exploitatierekening heeft. De kamers zijn voorzien van het nood zakelijke comfort, bevatten elk een toilet- en douchegelegenheid, een wastafel en een kast, alsmede een toilet- en een schrijf tafel. Daar zij per verdieping aan een korte gang gelegen zijn blijven de kosten voor de bediening tot het minimum be- De 64-jarige C. F. W. L. uit Haarlem, die Woensdagmiddag per trein onderweg was van Zaandijk naar zijn woonplaats, is tussen Koog aan.de Zaan en Zaïxdam uit de trein gevallen. De heer L. heeft ver moedelijk een deur van een der wagens geopend en is naar buiten gestapt, toen de trein nog lang niet on v><*t station was aangekomen. Hij moet r 'ag dood zijn geweest; ooggetuigen ware. er niet. perkt. Op elke verdieping is een linnen kamer voor het personeel. De étages zijn bereikbaar door een trap welke zich om de koker voor de personenlift slingert. Na tuurlijk zijn er kokers voor de afvoer van het linnengoed en een goederenliftje. Het voordeel van deze bouwconstructie is ook, dat men in de stille tijd het hotel per ver dieping kan afsluiten. Alles bij elkaar kan men concluderen, dat het initiatief van de stichting „Utili teitsbouw" en het ontwerp van architect Van Velsen in ruime kring belangstelling verdienen. In brede kring bestaat immers de overtuiging, dat in deze omgeving be hoefte bestaat aan een modern, goed ge outilleerd streekhótel, waarvan de aanwe zigheid ook het vreemdelingenverkeer in Kennemerland in niet geringe mate kan bevorderen. De Haarlemse schooljeugd is gisteren begonnen met de inzameling van oude sleu tels ten behoeve van het xoerk van de internationale vluchtelingenorganisatie. Deze twee scholieren van de Dr. Huetschool bekijken met gerechtvaardigde trots de buit welke zij met hun kameraadjes hebben weten te veroveren. Onder meer dan gewone belangstelling gaf George Robert op Woensdagmiddag in de Concertzaal te Haarlem zijn laatste ge meentelijk orgelconcert als stadsorganist. Zoals men weet verlaat hij na vierendertig „dienstjaren" wegens de pensioengerech tigde leeftijd deze 'belangrijke culturele functie. Behalve het overhandigen van bloemen door een suppoost gebeurde er niets dat op een huldiging bij dit afscheid leek. Dat komt omdat dit laatste concert van de jaarlijkse reeks niet het aller laatste van de heer Robert zal zijn. Hij blijft tenslotte in dienst tot het eind van dit jaar en zo zal hij dan nog op Donder dagmiddag 15 December een definitief af scheidsconcert als stadsorganist geven, dat niet zal aflopen zonder betuigingen van hulde en dank vanwege de Haarlemse be volking en van de culturele instanties, die Roberts levenstaak als organist willen eren. Men kon het programma van deze mid dag beschouwen als een artistieke belij denis. In zekere zin is ieder verantwoord programma aldus op te vatten. Doch op het moment waar Robert nu gekomen is, krijgt zo'n belijdenis een scherpere formu lering en ontvangt zij het karakter van een bevestiging, ik zou haast zeggen: van een testament. Plet bevatte weinig namen: Bach in de eerste plaats en César Franck in de laatste. Tussen die twee polen in: Hendrik Andriessen en Joseph Jongen, de laatste een epiloog die echter in zijn „In memorium" iets speciaals te zeggen heeft. Dat Robert het hymnische nieuwe werk „Thema met Variaties" van Hendrik An driessen op dit geselecteerde programma plaatste, houdt een erkenning in, waarmee ik het geestdriftig eens kan zijn: naast meesterwerken van Bach en Franck is ook dat een meesterwerk, positief, op de man af, open en eerlijk zonder een spoor van onrust en tastend zoeken. Robert kon met zelfvoldaanheid deze derde naam in zijn „bekentenis" opnemen, want hij heeft An driessen erkend lang voordat anderen hem ontdekten. BachFranck: uitersten die elkaar ra ken. En dan verder een evolutie, die deze kernen als het ware samenvat en persoon lijk ontwikkelt ziedaar het gecompri meerde geheel waarmee George Robert HAARLEM, 26 October 1955 ONDERTROUWD: 26 Oct., J. A. M. Roose boom de Vries en A. D. Joosten; C. P. Berg kamp en G. M. Tuijp; J. Schaaf en H. M. Boerlage: G. A. Rutteten Pas; F. J. D. van den Eijnde en M. Vosmeer; W. J. Kluijskens en J. G. M. Albracht; T. van Egmond en A. Zijdeveld: A. M. van Boxtel en M. C. Kunis; P. J. Schippers en M. H. van der Erf; R. Rojewski en M. Th. J. van de Wiel; D. van Zeist en B. Elzinga; J. P. Boerrigter en M. Boedijn; M. F. Peters en E. Schoonhoven; J. de Boer en L. van Tongeren; F. Buddenberg en C. M. M. van Velzen; J. D. Bol en J. aan de Kerk. GEHUWD: 26 Oct., G. Damstra en J. C. Rozema; J. Mereveld en M. J. de Jong; J. J. A. van der Zwan en M. P. van den Heuvel; H. Windt en J. C. A. van Brero; G. J. van den Berg en M, F. Slotemaker A. Verschoor en A. J. Esser; PI. Ruhe en B. C. Martin; J. W. Breet en F. Knopperts. BEVALLEN van een zoon: 25 Oct., W. M. LoomanStolwijk: J. J. van Gijtenbeek; 26 Oct., C. PI. BuizerBrokke. BEVALLEN van een dochter: 25 Oct., M. F. WalkerKlootwijk; P. M. van der Veldf Hagen; A. SchildmeijerHirs; 26 Oct., G. R. DemminkVeldhuisen; M. H. B. Odijk Koenen. OVERLEDEN: 21 Oct.. A. W. Zwarter, 75 j„ Gasthuislaan; 23 Oct., W. J. GliickAkker- 'mans, 59 j„ Kamperlaan; 24 Oct., M. C. Swaanenbeek, 51 j„ Kamperlaan; 25 Oct., W. C. Bergisch, 76 j., Rijksstraatweg. zijn levenstaak op deze laatste officiële gemeentelijke bespeling heeft willen aan duiden. Kenmerkend was ook dat hij op de drie laatste concerten, op het orgel van Cavaillé Coll gegeven, achtereenvolgens de drie „Chorals" van Franck het geeste lijk testament van „de Maitre angélique" ten gehore bracht, nadat hij zijn bespe lingen op het Müller-orgel met werken van Bach besloten had. Uit dit alles heb ben wij de artistieke idealen begrepen, waar George Robert bewust naar gestreefd heeft. JOS DE KLERK Schotens Christelijk Gemengd Koor her dacht Woensdagavond met een jubileum concert in de Immanuëlkerk zijn veertig jarig bestaan. Dirigent Geert de Boer had hiervoor een programma aar er wezen mocht: de Kroningsmis van Mozart en het cantate-gedeelte uit „Lobgesang" van Men delssohn, vooroereid. Bovendien heeft hex medewerkende solistenkwartet net Ulier- torium uit het Réquiem van Verdi vertolkt. Aldus werd het een vocaal concert met be geleiding, zij het dan per klavieruittreksel. Aan een dergelijke evolutie van hun koor hebben de oprichters van Schotens Chris telijk Gemengd Koor veertig jaar geleden waarschijnlijk niet gedacht, toen men van wal stak met a-capella-nummers. De Kroningsmis, die fris en opgewekt uitgevoerd werd, kwam er ons aan herin neren dat Mozart voor zijn religieuze mu ziek eigenlijk geen aparte stijl had. Het prachtige solostuk uit het Agnes Dei had bijvoorbeeld evengoed kunnen klinken in één van zijn opera's. De rest trouwens ook, behalve het gedeelte waarin het mysterie van de menswording het „Incarnatus est" uit de geloofsbelijdenis, bezongen wordt. Daar is het alsof Mozart op de knieën zinkt. Verder spreekt uit die mu ziek geen gespletenheid. Zij is zoals de mens Mozart helemaal was. Zij kent geen breuk tussen het tijdelijke en het eeuwige. Moeten we dat van Bach ook niet vaak denken en ervaren wij hetzelfde niet even zeer bij de polyfonisten van de Bourgon dische school? Het koor bleek bij de uitvoering vast in het zadel te zitten. Vooral de sopraanvleu gel wekte respect. Het solistenkwartet bestaande uit de sopraan Wilmy de Zwaan, de alt Nini de Vries, de tenor Franz Müller en de bas George Spijkstra maakte een mooie beurt bij het ,,Et in Spiritum" en vormde in het „Benedictus" een subliem geheel. Wilmy de Zwaan zong met veel innigheid haar fraaie solo in het .Agnus Dei". Veel moois was er te beluisteren in het belangrijke fragment uit het „Requiem" van Verdi, een ensemblestuk dat vrij hoge eisen stelt. Toen wij de aanhef hoorden van Mendelssohn's Koorsymphonie, die het vermoeden wekte dat we dat lange, niet erg interessante stuk in totaal in een re ductie voor piano zouden moeten beluis teren, viel ons dat als een nare boodschap op het lijf. Doch gelukkig merkten wij al gauw, dat het slechts om de expositie van het hoofdthema te doen was. Wat tamelijk overbodig bleek, want in de inleiding van de Cantate is dat thema ook verwerkt. Met uitzondering van twee coupures in de uit voerige koorgedeelten werd de Cantate in haar geheel vertolkt. De heren van het koor zongen hun partii verdienstelijk, de dames met stralend geluid. Afgezien van een gemanteerde inzet na een coupure ge beurden er geen noemenwaardige onge lukjes. Het vrouwenkoor met sooraansolo maakte veel indruk. Wilmy de Zwaan en Nini de Vries zorgden tezamen met het koor voor een aangenaam klinkend en treffend rustig gedeelte in het werk. De tenor Franz Müller zong zijn belangrijke solonummers met veel uitdrukking. Ook zijn duet met de sopraan-soliste maakte veel indruk. Alles bii elkaar bereikte de dirigent Geert de Boer resultaten die tot hoge te vredenheid stemden. De begeleidingen werden uitstekend door de Dianist J. Kol vers verzorgd. Schotens Christelijk Ge mengd Koor kan op een geslaagd iubileum- concert terugzien. JOS. DE KLERK GEEN SPREEKUUR De burgemeester van Hillegom is ver hinderd op Maandag 31 October spreekuur te houden. ADVERTENTIE De Haarlemse rechtbank heeft vanmor gen uitspraak gedaan in de zaken tegen vier automobilisten, waartegen veertien dagen geleden gevangenisstraffen van drie maanden werden geëist en de intrekking van het rijbewijs voor de tijd van drie jaar. De 59-jarige poelier A. W. uit Amsterdam die enigszins onder de invloed van sterke drank met zijn auto op het Valkenburger plein in Heemstede was geslipt, werd ver oordeeld tot honderd gulden boete en zes maanden voorwaardelijke intrekking van het rijbewijs. Een 31-jarige kantoorbediende, die nadat hij tien tot twaalf borrels had gedronken, met zijn auto de Doelstraat in Haarlem on veilig gemaakt zou hebben, werd veroor- deeeld tot twee maanden gevangenisstraf en drie jaar intrekking van het rijbewijs. De 43-jarige textielagent A. H. J. B., die in de nacht van 7 op 8 September met zijn wagen zig-zag over de Amsterdamsevaart had gereden, terwijl bovendien zijn rijbe wijs reeds was ingetrokken, werd veroor deeld tot dezelfde straf als de kantoor bediende. De firmant van een transportbedrijf in de omgeving van Leiden, was door de kanton rechter veroordeeld tot een geldboete van honderd gulden en de intrekking van het rijbewijs voor de tijd van een jaar. Hij zou met zijn wagen namelijk bij het passeren recht op een aantal wielrijders zijn inge reden. Hij ging van het vonnis van de kan tonrechter in hoger beroep en werd van morgen veroordeeld tot twee maanden hechtenis en twee jaar intrekking van het rijbewijs. Een 69-jarige winkelier uit Haarlem, die een aanrijding veroorzaakt zou hebben op het kruispunt Heemsteedsë DreefKam perlaan, werd veroordeeld tot honderd gulden boete en de intrekking van het rij bewijs gedurende een half jaar, conform de eis. De kantonrechter had de winkelier veroordeeld tot een boete van elf gulden, van welk vonnis de verdachte in hoger beroep was gegaan. Op de bijeenkomst gehouden door de commissie voor het „Open Deur" werk te Hillegom heeft de heer W. van Ginkel uit Driebergen het werk en het doel van de „Open Deur" uiteengezet, waarbij hij pleitte voor het nakomen van de plicht tot naastenliefde. Met de vertoning van een filmpje werden vele practische zijden van het werk duidelijk gemaakt. Nieuwe opdracht van Verenigde Naties De Verenigde Naties hebben een beroep gedaan op vijf Nederlandse deskundigen voor het verrichten van werkzaamheden als onderdeel van de verlening van tech nische bijstand aan minder-ontwikkelde gebieden. Eén van hen is de heer J. H. Tex tor uit Overveen, die voor twee jaar naar Egypte zal gaan, waar hij werkzaam zal zijn als docent in de overheidsfinanciën aan het „Public administration institute" te Cairo. De heer Textor, die in 1953 reeds een soortgelijke opdracht heeft vervuld in Turkije, is directeur van de provinciale accountantsdienst van Noordholland. Ter voorbereiding van dit werk vertoeft de heer Textor thans in de Verenigde Staten van Noord-Amerika. In Minerva Theater De afdelig Heemstede en omgeving van de Algemene Nederlandse Bond voor Ge pensionneerden heeft voor haar leden een najaarsvergadering uitgeschreven, welke Donderdag 3 November, 's middags om half drie gehouden wordt in de bovenzaal van het Minerva Theater. Na de behandeling van de gebruikelijke agendapunten zal door het hoofdbestuurslid de heer J. Betzema een beschouwing worden gegeven over het wetsontwerp Ouderdomsvoorziening. ADVERTENTIE Na het onderwijs 46 jaar te hebben ge diend, waarvan 42 jaar in de gemeente Haarlem, heeft Woensdagavond de heer G. de Boer afscheid genomen van dit on derwijs. Dit geschiedde in de gymnastiek zaal van de Th. M. Ketelaarschool aan de Parklaan, waar hij werkzaam was sinds September 1933, toen deze school werd gesticht met het doel de kinderen uit Haarlem-Oost op te vangen. Op een huldigingsbijeenkomst met de huidige leerlingen, de vertegenwoordigers van de ouderraad en de oudercommissie waarbij ook de heer E. J. Lodewijks, gemeentelijk inspecteur van het lager onderwijs, aanwezig was sprak Woens dagavond wethouder D. J. A. Geluk. „Hoewel ik Weet, dat De Boer er wars van is feestvarken te zijn, moet ik toch zijn prestatie noemen om in 1909 al voor de klas te gaan staan, het jaar dat ik gebo ren ben", zo sprak de wethouder. „Van 1933 af heeft u een bijzondere plaats in deze school ingenomen. U behoort tot de oudste leerkrachten en bent dus eigenlijk een deel van deze school geworden. Met liefde en belangstelling hebt u het wel en wee van de leerlingen gevolgd, hun ge dragingen en wat zij in het leven kon den bereiken. Voor deze plichtsvervulling en de wijze waarop dit is geschied zeg ik u dank namens het gemeentebestuur van Haarlem", aldus wethouder Geluk. Hij achtte het eveneens van belang, wat de heer De Boer naast zijn werk als onder wijsman heeft betekend in de Haarlemse gemeenschap. Als voorzitter van het af delingsbestuur van de Stichting 1940 1945, bestuurslid van het Roode Kruis, zijn werk in het politieke leven en dat voor de Friese beweging, heeft hij gewerkt in het belang van vele ingezetenen van Haarlem. Namens de ouderraad sprak de heer A. Porcelijn. Hij bracht namens alle ouders dank aan de man, die leven gaf aan het onderwijs en die ook met zijn maat schappelijke verdiensten de belangstelling van velen vei-dient. Vervolgens werd het woord gevoerd door het hoofd van de Ketelaarschool, de heer J. M. Thierry. Hij kwam met enige authentieke stukken te voorschijn, waar uit bleek hoe op 2 September 1933 met vier man het onderwijs op de Ketelaar school was begonnen. Hij herinnerde er voorts aan wat de heer De Boer in de oorlogsjaren heeft ge daan voor de Joodse leerlingen, al ge schiedde dit helaas niet altijd met suc ces. Namens de collega's hoopte de heer Thierry, dat de heer De Boer in de komen de jaren het werk zou kunnen voortzet ten, dat hij thans al met zoveel liefde ver richt in de maatschappelijke sector van het leven. Dit werk gemakkelijker te maken was de gedachte bij het zoeken van een geschenk voor de heer De Boer. Tom Schreuder kwam met een bromfiets bin nen rijden, terwijl de vierde klasse leer linge, Ingrid Goedée, de tolk van allen was dit geschenk aan te bieden. Ze richttte zich tot „Pa" de Boer met de verontschul diging, dat deze naam een compliment was. Wat een vader is voor zijn gezin, dat was de heer De Boer voor de schoolkin deren. Het geschenk bleek een hartewens van de heer De Boer te zijn. „U bromde op school en u bromde thuis ook wel, en met dit geschenk kunt u blijven brommen in de natuur", aldus deze leerlinge. Namens de oudercommissie sprak daar na nog de heer C. W. Oxener. Hij had de heer de Boer in een periode van drie jaar leren kennen als iemand, die hij zelf graag tot onderwijzer zou hebben. De heer De Boer werkte mee, aldus deze spreker, aan het bereiken van een goede teamgeest in de klas, hetgeen de kinderen steun gaf in hun latere leven. De heer De Boer toonde in zijn woord van dank niet alleen zijn grote verrassing voor het kostbare geschenk, maar ging tevens na wat een onderwijzer van zijn leerlingen kan leren. Hij zeide nooit te heb ben geloofd in de verdorvenheid van de jeugd. Daar sprak men in zijn jonge tijd De besteller le klasse H. Vader te Bloe mendaal hoopt op 7 November zijn 40-ja- rig ambtsjubileum bij de PTT te herden ken. Gedurende al deze jaren was hij werkzaam op het bij-postkantoor te Bloe mendaal. Zijn werk heeft hij altijd met grote accuratesse uitgevoerd en ook zijn voorkomendheid tegenover een ieder heeft bij velen waardering gevonden. Gelegenheid hem die dag geluk te wen sen bestaat van 11 uur af in het Jeugdhuis aan de Donkerelaan te Bloemendaal. BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: A. C Bootvan der Meij- den, z; J van der HorstLameijer, z; H Schellenbachvan der Kolk, d.; A. van der PuttenNijman, z. ONDERTROUWD: J. van Ginkel en M. C. van den Heuvel; J .H. Lembeck en L. G. E. M. Faase; J. J. F. Kimman en J. E. M. de Vos; W. C. Hulsboch en P. C. Houbolt; M. Pothoven en J. L. Smits. GEHUWD: J. Lischer en L. M. C. van Ooijen; G. F. M. Nielen en M. W. Chr. van den Broek: L. W. Bierenbroodspot en J. W. M. Backhuijs. OVERLEDEN: B. van Om bergen, 47 j.; Mw. Th. S. M. v. d. SchansKlijn, 64 j.; Mw. C. H. de VriesDaniels, 72 j„ T. P. Keij- zer, 79 jaar. ook al van en de resultaten hebben geleerd, dat die jeugd het ver heeft gebracht. Het meeste vertrouwen in de jeugd kan men, volgens de heer De Boer, opdoen bij school reisjes waarbij men de leerlingen heel an ders leert kennen dan in de schoolbanken. Na dit officiële gedeelte volgde nog een bijeenkomst voor oud-leerlingen van de Ketelaarschool en voor de ouders van de leerlingen. Naar wij vernemen heeft het bestuur van de Vereniging tegen het mishandelen van dieren voor Haarlem en omgeving het hoger beroep ingetrokken, dat het bij het Gerechtshof te Amsterdam aanhangig heeft gemaakt tegen de uitspraak van de presi dent van dee Haarlemse rechtbank, waarbij de eis van een groep van tien leden uit de vereniging om een vergadering en inzage van de ledenlijst werd toegewezen. Mr. W. Boers, de voorzitter van de Haar lemse Dierenbescherming, heeft dit besluit waarbij het bestuur de kosten op zich nam gemotiveerd door erop te wijzen, dat dit hoger beroep alleen zin had gehad indien het Hof nog voor het einde van October arrest had kunnen wijzen. Voor die tijd immers moest ingevolge de beslis sing van de president van de Haarlemse rechtbank de door de opposanten gewenste ledenvergadering worden gehouden, waar tegen het bestuur zich verzette, omdat het het ongewenst achtte dat de teruggekeerde rust in de vereniging weer zou worden ver stoord door een bijeenkomst waarop de controversen opnieuw zouden worden op gerakeld. Nu dat dus toch niet meer ver hinderd kon worden, heeft het bestuur de Vereniging de hogere kosten van het appèl, wanneer het oordeel van het Gerechtshof voor het bestuur ongunstig mocht zijn, wil len besparen, aldus mr. Boers. Tot op het laatst toe leek het Woensdag morgen alsof het nieuwe korte geding door een groep van tien leden in de Haarlemse Dierenbescheerming aanhangig gemaakt tegen het bestuur, zou doorgaan, maar op het laatste ogenblik zijn de voorzitter, mr. W. E. Boers en' de advocaat van de groep opposanten, mr. J. W. Rutgers, tot een schikking gekomen, die procederen over bodig maakte. Het bestuur had in zijn bijeenkomst van Dinsdagavond reeds besloten, drie van de verzoeken, die mr. Rutgers namens de groep had gedaan, in te willigen, en wel die, welke betroffen de toelating van de heer B. H. C. J. van Oosterhout als lid op de vergadering van 28 October, de toelating van mr. Rutgers als advocaat en het ver strekken van een aanvullende ledenlijst door het bestuur aan deze groep. Ten aan zien van het vierde verzoek, het in behan deling nemen van moties op de komende ledenvergadering, had het bestuur aanvan kelijk medegedeeld, dat dit zuiver aan zijn eigen beleid bleef voorbehouden. Naar aanleiding daarvan besloten de op posanten het geding te doen doorgaan. Woensdagmorgen werd in het gerechts gebouw tussen mr. Boers en mr. Rutgers overeenstemming bereikt over de volgende schikking ten aanzien van dit laatste punt: het bestuur zal, met volledig behoud van zijn verantwoordelijkheid voor het verloop van de vergadering, handelen, zoals een goed bestuur betaamt, waaronder begrepen is het ter sprake brengen van moties, wan neer zulks te pas komt. (Door oorzaken van technische aard bleek het ons gisteren niet meer mogelijk het be richt omtrent het overbodig worden van het kort geding van de groep van tien op posanten tegen het bestuur door de op het laatste ogenblik getroffen schikking, in de gehele oplage op te nemen. Red.) Hedenmorgen heeft de Haarlemse recht bank uitspraak gedaan in de zaak-Schoen, het proefproces over de rechtsgeldigheid van de Haarlemse politieverordening op die punten, waar zij het hebben van siga retten-automaten verbiedt. De sigarenhan delaar P. J. Schoen, die in strijd met deze verordening een sigaretten-automaat had gehad, werd conform de eis tot een gulden boete of een dag hechtenis veroordeeld. Hij was bij de rechtbank in beroep gegaan tegen het vonnis van de kantonrechter, die hem een boete van elf gulden subsidiair twee dagen hechtenis had opgelegd. Dinsdag 1 November is de Haarlemse turn vereniging „De Sportbond" van plan om naast de bestaande groep een nieuwe groep in het leven te roepen en wel in Haarlem- Noord. De lessen zullen plaats vinden in de Hildebrand-school, Rijksstraatweg 374 en staan onder leiding van de heer C. Smal Jr. Zaterdag 29 October zal er met medewer king van het tamboerscorps „De Rode Ban deliers" een propagandatocht worden gehou den door de omgeving van deze school, ge volgd door een demonstratieles in de genoemde school.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 13