Haarlem won voor derde keer wisselbeker in stedenverkeersveiligheidscompetitie Ontslag huwende ambtenares met één stem meerderheid gehandhaafd Wel ruimere ontheffingsmogelijkheden VREDESTE1N Bloetnendaal leverde beste prestatie met daling van niet minder dan 30pet. Invalidewagentje door ziekenauto schoorgezet Kansen „Linnaeushof" schijnen verbeterd Gemeenteraad van Heemstede Ruim 57 mille voor aankoop van huizen Ingenieur zou botsing veroorzaakt hebben Kamermuziek in de Renaissancezaal NEUROTONIC 17 Van lier WERFF ROBRECHT Krik van verkeerspolitie maakte einde aan ongewoon probleem Haarlemse opkopers moeten merken en nummers noteren Vlaamse Gaaien zijn verstrooide hamsteraars Burgerlijke Stand van Heemstede Oud-burgemeester voor zitter van huurcommissie Voor bouw politiebureau en sanering Jansweg Op gladde weg geslipt Burgerlijke Stand van Haarlem Eis: twee maanden zitten en vijf jaar niet rijden Beklemd tussen zware balk en railing Autobotsing op Planetenlaan Tachtig jarige werd door bestelauto aangereden Scheepvaart VRIJDAG 28 OCTOBER 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Haarlems loco-burgemeester, wethouder D. J. A. Geluk, heeft vanmiddag uit handen van de procureur-generaal van het Haagse Gerechtshof, mr. D. J. van C, i 1 s e, tijdens de in het Kurhaus te Scheveningen gehouden dertiende Weg- verkeersdag van de K.N.A.C., opnieuw de wisselbeker ontvangen als bewijs dat Haarlem ook in 1954 de stedenverkeersveiligheidscompetitie van de K.N.A.C. heeft gewonnen. Het is thans de derde achtereenvolgende keer, dat Haarlem deze wedstrijd in de groep van steden met meer dan 100.000 inwoners (met uitzondering van Amsterdam, Rotterdam en Den Haag) wint. De by deze wedstrijd geldende regel is, dat het aantal ongelukken met lichamelijk letsel in het competitiejaar (in dit geval 1954) wordt vergeleken met het gemiddelde van de drie voorafgaande jaren, thans dus de periode van 1951 tot en met 1953. De gemeente die procentueel het best uit de bus komt, krijgt voor een jaar de wisselbeker. Intussen is de beste prestatie uit het ge hele land deze keer door de Bloemendalers geleverd: zij noteerden niet alleen een da ling van het aantal ongelukken (55 in 1954 tegen gemiddeld 79 in 1951-'53), maar ook de hoogste daling welke geregistreerd werd, namelijk 30,4%. Haarlem, dat de twee vorige jaren ook een, zy het geringe daling, kon vastleggen, moest nu een, zij het zeer geringe, sty ging toegeven. Het gemiddelde aantal ongeluk ken in de periode van 1951-'53 bedroeg 413, het absolute aantal in 1954 416, dus een sty ging van 0.7%, waarmee Haarlem ongetwijfeld bijzonder gunstig afsteekt bij de andere gemeenten uit dezelfde groep, namelijk Utrecht met 42.3%, Einhoven met 21.7%, Groningen met 15.8%, Tilburg met 67.7%, Nijmegen met 27.3%, Enschedé met 55.4% en Arnhem na Haarlem dus de „veiligste", met 8.5%. ADVERTENTIE Indonesische Specialisten sinds 1899 Beursbericht no 147 is verschenen Haagsche Buurtspoor De Haarlemse verkeerspolitie heeft Don derdagmorgen omstreeks kwart voor negen met een krik een ziekenauto op zij moeten zetten, teneinde een leeg invalidenwagen tje te bevrijden uit zijn benarde positie tussen huismuur en ziekenauto. Met onge veer twintig minuten vertraging heeft de ziekenauto met een gewonde haar tocht naar het Grote Gasthuis kunnen voort zetten. Omstreeks half negen wilde de Haarlem mer J. S. uit de Zijlstraat de Nobelstraat inrijden, vlak voor een bestelauto langs. De bestuurder hiervan zag geen kans, hem nog te ontwijken. S. sloeg met rug en hoofd tegen de voorruit van de auto. De ziekenauto, die op de plaats vaVi het ongeluk was verschenen om S. naar een ziekenhuis te vervoeren, moest in de No belstraat uitwijken voor een montagéwagen van het GEB. Tijdens het uitwijken zette de ziekenauto een invalidenwagentje, dat door een stallinghoudster op het trottoir was gezet, schoor tussen de muur en de auto zelf. S., die een lichte hersenschudding bleek te hebben opgelopen, is, na in het Grote Gasthuis behandeld te zijn, naar zijn huis gebracht. De Haarlemse handelaren in tweede hands goederen zullen binnenkort verplicht zyn van fietsen en bromfietsen, radiotoe stellen, schrijfmachines, fototoestellen, ver rekijkers en dergelijke de merken en de *fabrieksnummers in hun register te no teren. B. en W. hebben de raad voorgesteld de politieverordening op dit punt aan te vul len, omdat dit de recherche de opsporing van van misdrijf afkomstige goederen zeer zal vergemakkelijken. De vogeltrek Vandaag was het voor de trekvogels bij zonder ongunstig weer. Er stond een Noord- Westen wind en de zwjire regen- en hagel buien maakten het verblijf in de duinen zowel voor de vogels als voor de waarne mers uitermate onaangenaam. Met Noord- Westen wind trekken de vogels toch al niet graag. De spreeuwen zijn daar gevoeliger voor dan de vinken, die tussen de buien door hun reis steeds weer hervatten. Er komen op het ogenblik geen nieuwe Vlaamse gaaien meer. In de bossen langs de duinen ziet men er op het ogenblik overigens nog ve le, die er voorlo pig nog wel zullen blijven. In het bin nenland is de ei keloogst slecht, maar in de duin streek zijn er dit jaar vrij veel ei kels. Men ziet de Vlaamse gaaien dan ook de gehele dag heen en weer vlie gen om de eikels te plukken. Een klein deel van de eikels wordt door de vogels direct geconsumeerd, maar het overgrote deel wordt verstopt. Zo zagen wij, dat de vogels om de vijf minuten met een eikel in de punt van de snavel langs kwamen vliegen. Zij verstoppen dan de eikels in de grond en deze wordt toegedekt met aarde of met bladeren. Dit zagen de leden van de vogelwerkgroep ook bij de notenkrakers. Deze laatste vogels kunnen de verzamel plaatsen steeds weer terugvinden in tegen stelling tot de Vlaamse gaaien, die de mees te van hun hamsterplaatsen weer vergeten, zodat zij hierdoor medewerken aan de ver spreiding van de eikels. Het is bijzonder aardig om te zien hoe de vogels de eikels van de bomen plukken. Soms balanceren zij op de dunne twijgjes en ook fladderen zij wel om de takken ~n r-m al vliegende de eikel te plukken. Tot de aanwezige Haarlemmers behoor den de Officier van Justitie, mr. B. van der Burg, de hoofdcommissaris van politie, de heer J. J. Fontijne, de hoofdinspecteurs van politie A. F. Suurendonk en I. Brauck- mann en de oud-directeur van Openbare Werken, de heer M. H. Maas. De overige gemeenten uit Zuid-Kenne- merland leverden matige prestaties. Haarlemmermeer kwam er in zijn groep met een stijging van 42.8% slecht af; Vel- sen, Beverwijk en Heemstede met toe nemingen van respectievelijk 10, 9, 3 en 5.8 precent behoorden tot de „midden groepen". GEBOREN: Simon Herman, z. van H. S. Keur en G. A. van Putten; Willem Maarten, z. van A. Dijkshoorn en C. N. de Jong; Ve ronica Maria Pia. d. van J. M. van de Belt en M. J. A. H. Coelen. ONDERTROUWD: J. M. Verver en Y. E. Abendanon. GETROUWD: E. van der Veen en W. M. Collet. OVERLEDEN: D. C. de Wit, 85 j„ Drie- herelaan 39; Wed. M. Mooij—Wijnalda, 77 j„ Wipperplein 14; C. J. Boort, 80 j., Res Novaplein 29; P. H. Overmeijer, 71 j„ Raad huisstraat 47; C. Compagne, 24 J., Achter weg 5. Naar wy vernemen heeft de directie van de „Linnaeushof" te Bennebroek de in richting van haar toekomstige bloemenpark in overleg met de planologische autoritei ten onder supervisie gesteld van de Am sterdamse landschapsarchitect H. Warnau. Voor de gedetailleerde plannen is de Heemsteedse tuinarchitect Carel van Em- pelen aangezocht. Een en ander heeft er toe geleid, dat er thans een zeer aantrekkelijk plan met een drietal markante punten is ontwikkeld, waarbij bijvoorbeeld een nieuwe plaats voor het restaurant is bepaald, zodanig dat de bezoekers zowel een uitzicht zullen ge nieten over de fraaie bosweide als over de bollenvelden aan de Bennebroekerlaan met het silhouet van de dorpskerk op de ach tergrond. Dit is mede in overeenstemming met de wensen van de schoonheidscom missie. De verwezenlijking van het totale plan zal wellicht twee tot drie jaar vergen. Op deze basis echter schijnt de medewerking van de Rijksdienst voor het Nationale plan vrijwel verzekerd. Voor bezorgdheid omtrent d'e financiële situatie van de „Linnaeushof", waarover geruchten circuleren, schijnt geen reëele grond aanwezig. Zoals wij reeds eerder hebben gemeld, zou in de Donderdagmiddag gehouden ver gadering van de Heemsteedse gemeenteraad onder meer de wijziging in het ambte naren- en werkliedenreglement aan de orde komen; in het bijzonder het ontslag aan de huwende ambtenares. Wij spraken hierbij tevens onze bevreemding uit over het feit, dat door het uit vijf leden bestaande college van B. en W. hierover geen voor stel met een meerderheid van stemmen bij de raad kon worden ingediend. De ver klaring over deze gang van zaken werd tijdens de urenlange debatten gegeven door wethouder Van W ij k, die daarbij trachtte aan te duiden, dat de stemmen van vier leden van het College precies gehalveerd waren en dat een vijfde lid zich van stemming wenste te onthouden. Later preciseerde wethouder Dissélkoen, dat de wethouder Van Houten en hijzelf voor schrapping van de gewraakte be paling en de burgemeester en wethouder Van W ij k voor handhaving zijn, maar dat wethouder Van Lent die deze middag afwezig was zich er niet over kon uitspreken. Deze verklaring van wethouder Van W ij k was een gedeelte van zijn antwoord op de verschillende betogen der leden, waarin de voor- en tegenstanders van het ontslag aan de huwende ambtenares hun opvattingen met gloedvolle en soms bijna sentimentele argumenten hebben verde digd. Uiteraard wenste mevrouw Van Nispen-van Wely (VVD) deze be paling onder geen voorwaarde te handha ven, omdat zij dit een onverantwoordelijke inmenging achtte van de Staat bij een kwestie, die alleen door man en vrouw zelf moet worden geregeld. „Wanneer ik hoofd van het gezin was, nam ik dit alles niet", verklaarde spreekster, om er dan verder nog op te wijzen dat het hier voor de vrouw een principiële kwestie geldt', om deze ongewenste bescherming van de Staat te weigeren. De heren R e ij n d e r s (Arbeid) en Van Bruggen (Prot. Chr.) onder schreven ten volle hetgeen in ons blad over het niet bereiken van een meerder heid in het college was opgemerkt, waar bij laatstgenoemde nog te kennen gaf, dat volgens zijn inening een huwelijk nimmer de reden mag zijn tot ontslag aan een amb tenares. Ofschoon spreker niet kon ont kennen dat het moeilijk is de zware taak van een huisvrouw te combineren met een ambtelijke loopbaan. Daarom leek het hem verstandig de beslissing aan te houden tot door het Rijk de definitieve regeling zal zijn vastgesteld, met inachtneming van de bepaling onder c. van het betreffende raadsstuk: „dat een ruimere ontheffingsmo gelijkheid kan worden geschapen, wanneer dit door de raad, hetzij voor een bepaald geval, hetzij voor een bepaalde categorie van ambten wordt bepaald". Bij de KVP-fractie bleek over deze kwestie een controverse te bestaan, door dat de heer Verhoeven de vrouw de zelfde rechten als de man wilde toekennen en hij het absurd noemde aan vrije bur geressen dwang te gaan opleggen. Daaren tegen toonde de heer Zegwaart zich een absolute voorstander van ontslag, om dat volgens zijn mening de moeder nim mer van het gezin mag worden losgemaakt. Het gezin is immers de basis van de maat schappij en omdat een gehuwde ambtena res wel eens de oorzaak van kinderbeper king zou kunnen zijn, was hij van oordeel dat de overheid dit niet mag bevorderen. Vandaar dat een beslissing van man en vrouw door de staat dient te worden ge remd, wanneer deze voor de maatschappij grote gevolgen zou kunnen hebben, hetgeen volgens de heer Zegwaart bij deze kwes tie in sterke mate het geval is. Behalve de reeds vermelde verklaring over de niet bereikte meerderheid in het college, gaf wethouder mr. Van W ij k verder nog te verstaan dat hij in de raad het beroep op vrijheid met instemming had beluisterd, om daarbij toch diezelfde vrij heid voor de overheid op te eisen, wanneer zij meent dat ingrijpen noodzakelijk is. Het ontslag aan de huwende ambtenares is geen kwestie van principe, doch van or de; man en vrouw zijn nu eenmaal niet ge lijk en zij hebben dan ook een totaal ver schillende taak. Bij de hierop volgende replieken gaf mevrouw Van Nispen-v an Wely nog te kennen dat het zeker niet de bedoe ling is de vrouw aan het gezin te onttrek ken, maar in bijzondere omstandigheden moet het mogelijk blijven dat zij in over leg met haar echtgenoot een ambtelijke functie kan behouden. De heer Verhoeven merkte naar aanleiding van het antwoord van wethou der Van Wijk nog op, dat de overheid in dit geval niet om recht vraagt, doen macht verlangt. Mevrouw Van Nispen-van Wely maakte daarop aan alle discussies een ein de door voor te stellen, de bepaling van het ontslag zonder meer te schrappen; het welk na in stemming gebracht te zijn met 8 tegen 9 stemmen verworpen werd. Voor stemden de heren Disselkoen, Reijnders en Verspoor (Arb.), de heer Verhoeven (KV P), mevrouw Van Nispen-van Wely en de heren Scheer, Van Houten en Brink (V VD). Hierna diende de heer Van Brug gen zijn voorstel in over aanhouding tot de landelijke regeling er zal zijn en strek kende tot ruimere ontheffingsmogelijk heid voor de raad, dat daarop met alge mene stemmen werd aangenomen. De overige agendapunten konder daar op allen als hamerstukken worden afge daan, behalve het voorstel tot instelling van een huurcommissie, waarvoor door het college een dubbele candidatenlijst was ingediend. Deze namen gaven de heer Reijnders (Arb.) aanleiding tot eni ge opmerkingen. In de eerste plaats be treurde hij het ontbreken van een jurist in deze commissie, om vervolgens te infor meren naar de bekwaamheden der voor gestelde leden. De Voorzitter antwoordde, dat deze namen voor de raad eigenlijk een ga rantie voor hun bekwaamheid moesten be tekenen, omdat B. en W. toch nimmer can- Voorstef aan Haarlemse raad: De aankopen van huizen en krotten in het door Gedempte Oudegracht, Boter markt, Jacobstraat en Raaks omsloten ge bied ten behoeve van de bouw van het nieuwe Haarlemse hoofdbureau van politie gaat in de volgende vergadering van de Haarlemse raad op Woensdag 2 Novem ber verder met de door B. en W. voor gestelde aankoop van een reeks huisjes aan de Boeresteeg (nummers la tot en met lg) voor de prijs van twintigduizend gulden en het perceel Drossestraat 1 zwart en rood voor 2300 gulden. Ook de voorbereiding van de sanering van de omgeving van de Jansweg tussen Parklaan en Nieuwe Gracht om het ter rein van de vroegere Jansschouwburg gaat verder. Nadat onlangs het huis op de hoek van Jansweg en Nieuwe Gracht werd aangekocht wordt thans voorgesteld de per celen Jansweg 49 en 49a te kopen voor de totale prijs van 35.000. Donderdagmorgen omstreeks acht uur moest een ziekenauto op de Schoterweg, nabij de Kleverlaan in Haarlem, remmen voor een groep marcherende militairen. Een op een afstand van 25 meter achter deze auto rijdende motorrijder, de 34-jarige ambtenaar H. B. uit Haarlem, die eveneens moest remmen, slipte op het natte wegdek en E?otste tegen de achterzijde van de Zie kenauto. In deze wagen is hij, met een ge scheurde rechterknie, naar het ziekenhuis St. Joannes de Deo vervoerd. HAARLEM. 27 October 1955 GEHUWD: 27 Oct., F. H. Petter en W. F. Smit; R. K. Huijzer en N. H. Romeijn; K. van Laar en M. L. Spaargaren; J. de Haas en M. A. J. van der Valk. BEVALLEN van een zoon: 25 Oct.. A. H. BollebakkerKoning; 26 Oct., H. Doeven- dansRabenberg; J. Chr. BakkerDenies; H. L. van Balenvan Gaaien; W. Schaap Gerrits; H. HuijsmansKoopman; 27 Oct., I. Boumaden Dekker; W. M. Balkenende Hageman. BEVALLEN van een dochter: 22 Oct., I. MissetVreem; 25 Oct.. Chr. W. Koehorst van der Meij; 26 Oct., B. Dijkhuis—Reurich; 27 Oct., H. W. RuitenbergKoel; G. H. OostromThomassen; H. C. EikendalZee man; H. M. HennekendonkHekker. OVERLEDEN. 24 Oct., P. Buis, 76 j„ Roer dompstraat; 25 Oct., M .H. C. van Emmerik, 84 j„ Hoogstraat; J. V. GlastraKamp, 66 j., Engelszstraat; J. E. Veldmeijer, 75 j., Sterre- bosstraat; W. de Mon. 64 j„ Rijksstraatweg; H. VriendMeijer, 83 j.. Linnaeuslaan; 26 Oct., F. J. Tjabbes. 78 j„ Jan Haringstraat; H. van der Wal. 65 j., Leidsevaart; J. Lieder- mooij, 90 j.. Schotersingel. Rectificatie: 25 October, bevallen van een zoon. J. J. van GijtenbeekKlein. didaten zouden stellen, die zij niet ten voN le capabel achtten voor de taak die hun wacht. En wat het onbreken van een jurist betreft kon de voorzitter de raad eveneens volkomen gerust stellen. Hiervoor heeft men namelijk de oud-bur gemeester van Haarlemmermeer, mr. J. F. Jansonius aangezocht, die zich bin nenkort in de gemeente Heemstede komt vestigen. Deze heeft zich inmiddels bereid verklaard de functie van voorzitter bij de commissie in te nemen, doch omdat mr. Jansonius nog geen inwoner van Heemste de is, kon hij niet officieel op de candida tenlijst worden vermeld. Uiteraard heeft het college ook het vol ste vertrouwen in zijn capaciteiten als jurist. Hierop volgde de benoeming der leden met als resultaat deze samenstelling: vice- voorzitter, tevens tijdelijk voorzitter, de heer W. M. van Hengelaar; tweede vice- voorzitter: de heer A. A. Hendriks en de leden: de heer P. J. J. van der Putten, me vrouw H. Cohen-Koster, de heer P. F. Maerten en mevrouw C. E. Elffers-Boom. De laatste na herstemming tussen haar en de heer H. D. Komen. Tenslotte informeerde de heer Scheer (VVD) bij de rondvraag of er van B. en W. nog een voorstel kon worden verwacht, betreffende een eventuele uitbreiding van het aantal vergunningen in Heemstede, nu de drankwet hiervoor straks weer moge lijkheden biedt. De Vooorzitter beantwoordde deze vraag kort en ontkennend, omdat deze mogelijkheden voor Heemstede nihil zullen zijn. De officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, eiste Donderdagavond tegen een bouwkundig ingenieur uit Haar lem een gevangenisstraf voor de tyd van twee maanden en de intrekking van het rijbewijs gedurende vijf jaar, omdat deze Haarlemmer ervan verdacht werd een on geluk veroorzaakt te hebben nadat hij te veel sterke drank tot zich genomen had. Op de avond van 20 September zou de ingenieur namelijk, toen hij komende uit de Adriaan Pauwlaan de Herenweg wilde oversteken, geen voorrang verleend hebben aan een voor hem van links komende mo torrijder, die tegen de auto van de ver dachte opbotste en daarbij onder meer een hersenschudding kreeg. De Haarlemse rechtbank heeft zich met dit probleem een groot gedeelte van de middag en avond beziggehouden, waarbij men vooral belangstelling had voor het feit op welk punt van de weg de aanrijding had plaats gehad. De verdachte verklaarde namelijk, dat zijn auto slechts zeer langzaam reed en dat hij onmiddellijk was gestopt toen de mo torrijder tegen zijn auto opvloog. Enkele getuigen deelden daarentegen mede, dat de auto van de ingenieur eerst, snel was opge trokken en later weer terug moest zijn gereden, hetgeen onder meer verklaard zou worden door het feit, dat de versnelling in de achteruit stond. Uit de verklaringen, die voor de politie in Heemstede waren afgelegd, kon worden opgemaakt, dat de ingenieur voordat het ongeluk gebeurde, gedurende de gehele dag één glas bier en zeven borrels gedronken had. Daarby deelde de verdachte zelf mede, dat hij per dag ongeveer zeven borrels dronk, en dus geen nadelige invloed van de alcohol zou hebben ondervonden. Toen de president, mr. H. J. Ferwerda, echter nauwkeurig naging wat de ver dachte allemaal gedronken had, kwam hy op twee bier en tien borrels. De verdediger, mr. Moes, verkeerde in de overtuiging, dat het ongeluk ook veroor zaakt had kunnen worden door iemand, die geen alcohol gebruikt had en na zijn lang durig pleidooi vroeg hij dan ook ontslag van rechtsvervolging, subsidiair een geld boete of een voorwaardelijke vrijheidsstraf. De rechtbank zal op 10 November des morgens om half tien uitspraak doen. De 53-jarige» Haarlemse chauffeur H. F. is Donderdag toen hij op een schip, dat ter hoogte van het gebouw van het Leger des Heils aan de Spaarnewal gemeerd lag, be hulpzaam was met het lossen van driehon derd kilogram wegende eiken balken, met zijn rechterbeen beklemd geraakt tussen een der balken en de railing. Hij is naar het ziekenhuis St.Joannes de Deo vervoerd, waar bleek, dat zijn rechterkuitbeen ge barsten was. Na in het ziekenhuis behan deld te zijn, is hij naar zijn huis vervoerd. Mien Jesse en Jan Kr ouwels Donderdagavond debuteerden twee jonge musici, de zangeres Mien Jesse en de pia nist Jan Krouwels, in de Renaissancezaal van het Frans Halsmuseum. Tussen haak jes: beseffen wij wel genoeg welke unieke gelegenheden tot het beluisteren van ka mermuziek wij in Haarlem rijk zijn met de Ridderzaal, de Vleeshal en de Renais sancezaal? Het concert was georganiseerd door het Comité voor Kamermuziek, dat in het bijzonder de jongeren onder de musici de kans geeft hun prestaties te toetsen aan de werkelijkheid van een openbaar optre den. Van het goed samengestelde program ma - vóór de pauze een Prelude en Fuga van Bach, een groep van vier oud-Engelse liefdesliederen, een Sonate van Mozart, een viertal liederen van Schubert - kon ik slechts het tweede gedeelte bijwonen. De pianist introduceerde een werk van de eveneens nog jonge componist Bernard Bartelink, geschreven in opdracht van de Jahon Wagenaarstichting. Bartelink is een begaafd misicus, die de Prix d'Excellence voor orgel aan het Amsterdams Conserva torium behaalde. Tevens is hij aldaar com positieleerling van Léon Orthel geweest. Zijn „Danse Elégiaque" treft vooral door een goede zin voor klankkleur. In stemming is het stuk enigszins verwant aan „Dan seuses de Delphes" van Debussy - zoals, wellicht ongewild, door de titel gesugge reerd wordt. Melodisch blijft het echter wat onpersoonlijk. Het is te hopen dat de componist door een intensief contact met de levende muziekstijlen zijn talent de kansen zal geven waar het recht op heeft. Jan Krouwels heeft de avond met een tweetal stukken van Debusy besloten. Het is wellicht wat goedkoop de scheppingen van een meester te prijzen na kennisma king met het werkstuk van een gezel. Doch opnieuw kon men getroffen worden door de synthese van poëzie en ironie in de „Etude pour les arpèges composées" en door de wijze waarop in „Les Collines d'Anacapri" de zondoorstoofde levenslust tot klank is geworden. Het eerste werk speelde de pianist met een fijn gevoel voor nuance, het tweede had meer „gaminerie" (een Frans soort lef) kunnen hebben. De zangeres had tevoren vier liederen van Fauré ten gehore gebracht. Zij bewees zich in de muzikale en poëtische eisen van deze tere lyriek goed verdiept te hebben. SAS BUNGE. Op de Planetenlaan, hoek Van Nesstraat in Haarlem, zijn Donderdagmiddag een vrachtauto en een personenauto met elkaar in botsing gekomen. Ten gevolge van de botsing schoof de vrachtauto een naast de Planetenlaan gelegen terrein op, waar zij twee jongens van zes en negen jaar raakte. De jongens liepen schaafwonden op. De bestuurder van de personenauto, de 42-jarige landbouwdeskundige G. J. uit Haarlem, die geen voorrang zou hebben verleend, is met vermoedelijk een lichte hersenschudding naar zijn huis vervoerd. Beide auto's werden zwaar beschadigd, de personenauto zo ernstig, dat zij per kraanwagen moest worden weggesleept. De tachtigjarige Haarlemmer M. P. is Donderdagmiddag, toen hij per fiets de Fonteinlaan in Haarlem wilde oversteken, aangereden door een bestelauto. De heer P sloeg met het hoofd tegen de voorruit, die geheel verbrijzeld werd. Hij is met een hersenschudding, een rib- en schou derfractuur naar het Diaconessenhuis ver voerd. ADVERTENTIE Geen spreekuur. De Bloemendaalse wet- rouder van onderwijs, mej. dr. M. E. Nolte is verhinderd Dindagmiddag 1 November haar wekelijkse spreekuur te houden. ADVERTENTIE het doeltreffend zenutckalmerend praeparaat voor deze tijd Altair, 27 te Rotterdam. Annenkerk, 27 te Rotterdam. Arendskerk, 27 te Kaapstad. Aalsum. 29 te Bombay verwacht. Amor, 27 te Kalamata. Artemis. 27 te Pto Ordaz. Askepot. pass. 27 San Miguel n. Montreal. Amerskerk. 27 te Shanghai. Almkerk, 27 v. Port Swettenham n. Penang. Akkrumdijk, 27 v. Lissabon n. Havana. Argos, pass. 27 Ouessant n. Algiers. Alamak, 28 v. Rotterdam n. Hamburg. Aldabi, 28 te Recife. Alkaid. 27 te Rotterdam. Baud, 27 te Makassar. Bloemendal, 26 860 m. ZW. Faval. Baumasepe 31 te Rotterdam verwacht. Britsum, 27 te Amsterdam. Bali, 27 te Suez. Boschfontein, 27 v. Southampton n. Marseille. Bennekom. 27 v. IJmuiden n. Curacao. Callisto, 26 v. Belfast n. Hampton Roads. Coryda, 26 v. Hamburg n. Curacao. uinuua, pass. 26 Flores n. Stanlow. Castor, 27 te Pto Cabello. Cleodora, 27 te Vizagapatam. Caltex Leiden, pass. 28 Gibraltar n. R'dam. Celebes, 28 v. Marseille n. Amsterdam. Drente, 27 v. Suez n. Colombo Dorestad, pass. 26 Flores n. Rotterdam. Dalerdijk, 27 v. Cristobal n. Antwerpen. Ena. 27 te Curacao verwacht. Etrema, 27 te Curacao verwacht. Enggano, 27 te Marseille verw. Esso Rotterdam, pass. 27 Tunis n. Sidon. Elizabeth B, verm. 27 v. Fowey n. Esbjerg. Friesland (KRL), 27 v. Genua n. Barcelona. Fairsea, 28 te Sydney. Friesland (SSM), 28 te Rotterdam. Groote Beer, 27 v. Tj. Priok n. Padang. Ganymedes, 27 v. Dordrecht n. Bremen. Hera, 26 te Willemstad. Hestia, 27 te New York. Hoogkerk. 27 te Port Said. Hathor, 27 te Napels. Hecuba, pass. 27 Scilly's n. Rotterdam. Helicon. 27 te Cp. Haitien. Hydra. 26 150 m. N.t.W. Passage. Biildendijk, pass. 27 Kp. RaCe >1. New York. Heemskerk, pass. 27 Vlissingen n. Hamburg. Hersilia, 27 v. Trinidad n. Rotterdam. Indrapoera, 27 te Schiedam. Ittersum, 26 v. Marseille n. Antwerpen. Isis, 27 v. Amsterdam te Dordrecht. Korenia. 27 te Curacao. Korovina, 26 v. Rotterdam n. Fredericia. Kopionella. 27 v. Thameshaven n. Curacao. Kryptos, 27 te Curacao. Kermia, 31 te Buenos Aires verwacht. Kalianget, 27 te Makassar. Karimata, 27 te Biak. Kasimbar, 27 te Tual. Kal.vdon, 27 v. Port Said n. Londen. Koratia, 27 v. Rotterdam n. Curagao. Lindekerk, 27 te Suez. Lissekerk, pass. 26 Gibraltar n. Port Said. Loppersum. 27 300 m. NW. Kp. Vilano. Lombok, 27 te Port Elizabeth. Laertes. 28 te Belawan. Manoeran, 27 te Belawan. Markelo, pass. 27 Kiel n. Amsterdam. Macuba, 27 v. Fao n. Balikpapan. \0LOMmj VeACMtJlMlMS Uitslag „RUPAX" FOTOWEDSTRIJD De ju'y, beslaande uit de heren H. J. M. Basart, Joop Gcesink en J Wollslag heeh de prijswinnaars aangewezen. Alle prijswinnaars in de fotowedstrijd hebben inmiddels bericht ontvangen De hoofdprijzen vielen ten deel aan: 1e prijs: f 1.000.- Th. S. van Rijn, legmeerstraat 37'. Amsterdam. 2e prijs: I 500.- A. de Vries, Imma- nuel Kanthol 13". Amsterdam-Slotermeer 3e prijs: I 500 - A. H. Marwitz, Lorentzkade 372. Haarlem. Mirza, 25 v. Fao n. Balikpapan. Modjokerto, 27 v. Rotterdam n. Port Said. Nieuw Holland. 27 te Singapore. Nias, 27 te Penang. Nieuw Amsterdam, 28 v. Rotterdam n. New York Oranjestad, 27 v. Amsterdam n. Cristobal. Oranje, 28 te Southampton. Orion, 28 te Rotterdam. Prins Willem v. Oranje', pass. 26 Belle Isle naar Prins Fred. Hendrik, 26 te Le Havre. Peperkust, 26 160 m. ZO. Kp. Las Palmas. Pieter S, verm. 27 v. Amsterdam n. Swansea. Prins Alexander, pass. 27 Vlissingen n. Antw. Prins Fred. Willem. 27 te Quebec. Prins Casimir, 27 v. Rotterdam n. Montreal. Prins Fred. Hendrik, 28 te Rotterdam. Prins Willem George Fred., 27 v. Quebec naar Le Havre. Rempang, 27 v. Rotterdam n. Lissabon. Rotula, 27 Napels. Rita, 27 te Telokanson, Ridderkerk, 27 v. Hamburg n. Antwerpen. Scherpendrecht, 28 te Rotterdam verwacht. Samarinda, 26 te Djibouti. Siamat, 27 te Genua. Stanvac Talang Akar. 26 70 m. W.NW. Singapore Straat Banka, 27 te Sydney. Straat Mozambique. 27 690 m. W.NW. Kaapstad Saidja, 27 te Pladju. Siberoet, 27 te Semarang. Stanvac Benakat. 27 te Port Swettenham. Salawati, pass. 27 Ceylon n. Belawan. Statue of Liberty, 28 te Mena el Ahmadi. Schie, 28 te Rotterdam. Stad Vlaardingen, 27 v. Vlaardingen n. Narvn- Tjiluwah, 27 te Buleleng. Tawali, 28 Port Swettenham verwacht. Tiberius, 26 170 m. W. Fayal. Trajanus, 27 te Trinidad. Tara, 28 v. Rotterdam n. New Orleans. Tomini, 28 te Aden. Van Neck, 27 te Singapore. Waterman, 27 v. Rotterdam n. Curagao. Willemstad, 26 te Oranjestad. Wonorato, 27 te Aden. Waal, 27 te Oran. Willem Barendsz, 26 1130 m. ZW. Faval. W. Alton Jones, 26 130 m. W. Kreta. Willem Ruys, 28 v. Tj. Priok te Singapore. Wieldrecht, 28 te Sidon. IJsel, 27 te Amsterdam. Zonnewijk, 27 300 m. O. Wellington. Zuiderkruis, 27 v. Las Palmas n. Kaapstad. Zijpenberg, pass. 27 Gibraltar n. IJmuiden. KLEINE VAART Ali S, pass. 27 Beachyhead n. Antw. Annie, 27 v. Londen te Middelharnis verw. Auriga, verm. 27 v. Rotterdam n. Manchester. Algarve, verm. 27 v. Swansea n. Rotterdam. Att S, verm. 27 v. Rotterdam n. Belfast. Berend N, 27 v. Boston te Maassluis. Bergsingel, verm. 27 v. Concarneau n. Avon- mouth. Bab T, 24 te Zaandam. Beekbergen, pass. 27 Gibraltar n. Zeebrugge. Berkelstroom, 27 v. Amsterdam n. Portsmouth Bianca, 27 100 m. N. Flambrohd n. Hull. Borculo, 27 v. Lochholmen te Hull verw. Betty Anne S, verm. 27 v. Belfast n. Bristolkan Bill S, verm. 27 v. Swansea n. Nederland. Citadel, 26 v. Vlissingen n. Newcastle. Draco, pass. 25 Ouessant n. Bordeaux. Daje Bohmer, 27 v. Amstredam te Rotterdam. Dido, 27 v. Amsterdam te Rotterdam. Dora, 27 v. Antwerpen te Vlissingen. Duiveland, 27 v. Amsterdam n. Zeebrugge. Eemstroom, 27 v. Londen te Amsterdam. Elisabeth Roorda, verm. 27 v. Rotterdam na r Dublin. Erasmus, 27 te Uleaborg verw. Escaut, 26 v. Stockholm te Rotterdam. Express. 26 v. Aberdeen te Middlesbro. Flevoland, 26 v. Goole te Rotterdam. Glory, 27 40 m. O. Great Yarmouth. Gerd, 26 v. Charlestown n. Birkenhead. Glory, 27 v. Great Yarmouth te Amsterdam. Hydra, 23 v. Caen n. Cardiff. Henny, 27 v. Hernosand te Rotterdam verw. Harwal, 26 v. Gothenburg n. Horsens. Haaksbergen, 26 v. Brest n. St. Malo Haskerland, 26 v. Grangemouth n. Delfzijl. Heilo, pass. 26 Vlissingen n. Terneuzen. Henrica B, 27 v. Norrkoping te Doksta verw. Henrica, 26 v. Drogheda n. Manchester. Joost, 23 Kiel gepass. n. Sundsvall. Jaba, 27 v. Limfjord te Ierseke. John M, pass. 26 Vlissingen n. Duinkerken. Julia Mary, 27 v. Antwerpen te Sluiskil. Kitty H, pass. 26 Vlissingen n. Antwerpen. Koningin Emma, 26 v. Hoek v. Holland te Vliss Kemphaan. 27 v. Rudkoping te Dublin. Kaap St. Vincent. 27 v. Amsterdam n. Londen Lacra, 26 v. Rotterdam n. Londen. Larix. 26 Brunsbiittel gepass. n. Zaandam. Matthew, 27 v. Southampton n. Londen. Monica 27 v. Rotterdam n. Selzaete. Markab N, 27 v. Rotterdam te Londen verw. Markab N, pass. 27 Vlissingen n Antw. Marjan, nacht 27-28 v. Ala te Le Havre verw. Meres N. 26 35 m. W. Ouessant n. Antwerpen. Mirach N, 26 v. Casablanca te Nantes. Nieuwland, 27 v. Grangemouth te Rotterdam. Nijenburgh, pass. 26 Kiel Holtenau n. Stockholm Nautic, 27 v. Flensburg n. Wismar. Nassauhaven, 27 v. Kopenhagen te Gothenburg. Oranje, 27 v. Tyne te Rotterdam. Oosterburgh, 26 v. Rotterdam te Stockholm. Poortvliet, verm. 27 v. Rotterdam n. Caen. Procyon. verm. 27 v. Rotterdam n. Londen. Pavo, 25 te Zaandam. Ponza, 26 v. Ala n. Zaandam. Rijnhaven, 28 v. St. Malo te Napels verwacht. Roelof Buisman, 26 v. Brunsbiittel n. Bremen. Rosemarie, pass. 27 Kiel n. Rotterdam. Spurt, 27 v. Hull te Schwartzenhuetten verw Swallow, pass. 27 Kiel Holtenau n. Abo. Theano, 27 v. Dublin te Drogheda. Tine, 26 v. Stockholm te Stugsund. Ton S. 29 v. Swansea te Rotterdam verw. Tilly pass. 26 Vlissingen n. Stockholm. Vindicat Atque Polit, 27 v. Newross te Pt. Talbot Vrouwepolder, 31-1 v. Liverpool te R'dam verw. Wolanda. 26 v. Stockholm te Norrsundet. Westpolder, 27 v. Oporto te Antwerpen. Westersingel, nacht 27-28 Mostyn verw. Westereems, pass. 27 Vlissingen n. Antwerpen. Zwaantiena. 27 v. Skagen te Esbjerg. Zeehaan, verm. 28 v. Lerwick n. Hull. Ebro. 26 30 m. W.t.Z. Wight. Noordzee, 26 190 m. Z. Delawv Thames, 26 'e Fayal. SLEEPVAART

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 19