Geen verrassingen op eerste conferentiedag in Genève Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Schermutselingen wijzen op langdurig touwtrekken Surinamers bejubelen hun vorstin UNO accoord met oprichting internationaal atoomorgaan Istiqlal roept Marokkanen op terreur te laten varen Plechtige zitting der Staten De aankomstdag Kans op behoud der regering-Faure Nabije en Midden-Oosten niet op de agenda Sovjet-Unie stemde voor nadat haar drie amendementen waren verworpen In afwachting van Sultan Ben Joessefs terugkeer uit ballingschap Snelheidslimiet van 40 km. voor bromfietsen Het woord is aan Vorstelijk paar in Paramaribo aangekomen Zorin Sovjet-ambassadeur in West-Duitsland? Wensen Proclamatie van Koningin tot de Antillianen Minister Algera kondigt ivettelijke maatregelen aan Prinses Margaret bij de aartsbisschop Weerrapport «tl1 70e JAARGANG No 95 VRIJDAG 28 OCTOBER 1955 299e JAARGANG No 246 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. /7.-Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman DE KONINGIN EN DE PRINS zijn uitgerust en gebruind in Suriname aange komen, na een lange vliegreis vanaf St. Maarten, die zes uur duurde met een tussenlanding op Guadeloupe. Donderdagavond woonde het vorstelijk echtpaar een galareceptie bij in het Gouvernementshuis te Paramaribo. Hedenmorgen legden H.M en Z.K.H. een krans bij het monument der gevallen Surinamers. Na een rijtoer door de stad woonde het vorstelijk paar een zitting van de Staten van Suriname bij, tijdens welke de Koningin een redevoering uitsprak. De twee rustdagen op St. Maarten hebben de hoge bezoekers kennelijk goed gedaan. Prins Bernhard heeft baracuda's gevist en naar kreeften gedoken. Het vorstelijk echtpaar zag er tijdens de rijtoer opgewekt en vrolijk uit. Het tijdsverschil van Suriname met Nederland is 4V2 uur Prinses Irene onhulde Donderdag in Tilburg een monument ter ere van de Koninklijke Brigade „Prinses Irene", vervaar digd door E. baron Speyart van Woerden. Prinses Irene met minister ir. C. Staf bij het gedenkteken. DONDERDAG. Na de begroeting op het vliegveld Zanderij door de Indianen de Indianen-kapitein Calli sprak een wel komstwoord gingen Koningin en Prins per auto naar Domburg en vandaar met Hr. Ms. „Willem van der Zaan" naar Pa ramaribo over de Surinamerivier. Duizen den bewoners stonden in de hoofdstad langs de waterkant. De begroeting werd een ware ovatie. Vervolgens reed het vorstelijk paar naar het gouvernements huis, waar mevrouw Klaasesz, echtge note van de gouverneur, haar hoge gasten begroette. Gala-receptie De avond van de aankomstdag werd be sloten met een grandioze receptie in de audiëntiezaal van het Gouvernements huis. Honderden genodigden waren hier bijeen en verspreidden zich over de zaal, de ruime achtergalerij en de heerlijke, bij- (Van onze correspondent in Parijs) Wanneer de regering-Faure vandaag bij het stemmen over de vertrouwenskwestie de meerderheid zou krijgen, zal de hervor ming van de kieswet ook onmiddellijk in behandeling worden genomen. Gisteren heeft de desbetreffende commissie van de Nationale Vergadering zich reeds accoord verklaard met het voorstel van de regering tot het houden van verkiezingen in Decem ber. Wordt een regeringscrisis vandaag vermeden, dan zal men zeker reeds mor gen het debat in de Assemblee beginnen. Eventueel zal dan opnieuw de vertrou wenskwestie kunnen worden gesteld om een besluit te forceren. De stemming over de vertrouwenskwestie zal ook vandaag weer volgens de nieuwe procedure plaats vinden, hetgeen tengevolge heeft dat alleen de leden-afgevaardigden, die zelf in het Palais Bourbon aanwezig zijn, hun stem zullen kunnen uitbrengen. Vanochtend scheen het niet onmogelijk dat Faure ook ditmaal het vertrouwen zou krijgen. Daartegenover staat het feit dat het de socialisten, gesteund door Mendès- France en zijn aanhang, er kennelijk om te doen is, het kabinet-Faure omver te wer pen, en dat zij bereid zijn daarbij alle risico's te nemen. Men vertelde gisteren in de wandelgangen van de Assemblée dat Mendès-France tegen Faure zelf zou heb ben gezegd: „Deze regering moet ver dwijnen." Premier Faure van Frankrijk heeft vol gens de eerste onofficiële telling met 271 tegen 259 stemmen het vertrouwen van de Nationale Vergadering gekregen. BONN (DPA) De Sovjet-Unie heeft, naar in Bonn verluidt, bij de West-Duitse regering om toestemming voor de benoe ming van een Sovjet-Russische ambassa deur in Bonn verzocht. Hoewel de naam van de ambassadeur niet bekend is, meent het Hamburger Abendblatt uit Bonn te weten, dat het de plaatsvervangende mi nister van Buitenlandse Zaken Zorin is. (Van onze speciale verslaggever) Na een korte begroeting in de had van het Volkenbondspaleis en even later een welkomstwoord van de Nederlandse directeur van het U.N.O.-bureau in Europa, Adriaan Pelt, die secretaris-generaal Dag Hammarskjoeld vertegen woordigde, zijn de ministers van de Grote Vier gisteren te Genève hun conferentie begonnen. Op voorstel van de Fransman Antoine Pinay, die de eerste zitting presideerde, werd uit aller naam een telegram met goede wensen voor een spoedig herstel naar president Eisenhower gezonden. „Te dikwijls in het verleden is de gedachtenwisseling tussen vertegenwoordigers van onze regeringen een manier geworden om zich te richten tot de openbare mening van de andere landen. Te dikwijls zijn onze discussies een eindeloze reeks geweest van monologen", aldus hield Pinay zijn collega's de spiegel voor in zijn openingrede. Daarna werd besloten dat het programma van de komende weken zich zal bepalen tot de instructies van de regeringschefs, zodat de problemen van het Nabije en Verre Oosten niet officieel aan de agenda zullen worden toegevoegd. Israel en de Arabische landen zullen buiten de conferentie officieus worden besproken. Men is het er over eens, dat een conflict tussen Israel en de Arabische landen, met Rusland, dat de Oost-Europese wapen leveringen ondersteunt en de Anglo- Amerikanen, wier belangen in het Midden- Oosten niet geheel evenwijdig lopen, op de achtergrond, de koude oorlog weer kan ontketenen. Vermoedelijk zullen Dulles en MacMillan hun collega Molotov op deze gevaren wijzen en hem verzoeken de wapenleveranties aan de Arabieren te doen staken. NEW YORK (Reuter) De politieke commissie van de UNO-Assemblée heeft met 53 stemmen tegen geen, bij zes onthou dingen de Westelijke voorstellen goedge keurd voor de oprichting van een interna tionaal bureau voor atoomenergie, met in begrip van een wereldconferentie. Ook de Sovjet-Unie stemde voor. In welingelichte kringen wordt gezegd dat de zes Arabische landen zich van stemming hebben onthou den omdat Israel tot de achttien initiatief- nemende landen behoort. In de resolutie van goedkeuring wordt met voldoening vastgesteld, dat aanzien lijke voortgang is gemaakt naar onderhan delingen over een ontwerpstatuut voor het internationale bureau. Het wordt toege juicht dat de initiatiefnemende regeringen van plan zijn alle leden van de UNO en van haar gespecialiseerde organen uit te nodigen deel te nemen aan een conferentie over een statuut voor het atoombureau. Plaats of datum voor de wereldconferentie zijn nog niet vastgesteld. De commissie verwierp drie Russische amendementen. Twee er van moesten de toelating van communistisch China en Oost-Duitsland tot de wereldconferentie mogelijk maken door voor te stellen, dat iet lidmaatschap open zou staan voor alle staten. Het andere beoogde het bureau onder oppertoezicht van de UNO te plaat sen. De amendementen werden verworpen met 32 tegen vijftien stemmen (tien ont houdingen), 33 tegen veertien stemmen (twaalf onthoudingen) en veertig tegen elf stemmen (acht onthoudingen). In de resolutie wordt verder voldoening uitgesproken over het feit, dat Brazilië Tsjechoslowakije, India en de Sovjet-Unie zijn uitgenodigd om samen met de oor spronkelijke initiatiefnemers deel te nemen aan de onderhandelingen over het ontwerp statuut. Aanbevolen wordt het bureau on verwijld in het leven te roepen. De secretaris-generaal van de UNO Hammarskjoeld, is verzocht de betrek kingen van het atoombureau tot de UNO te bestuderen en voor de wereldconferen tie rapport aan „de betrokken regeringen" uit te brengen. De onderhandelende groep wordt verzocht „te gelegener tijd" aan de UNO-Assemblée verslag uit te brengen. Een Russisch voorstel om na de totstandkoming van het atoombureau een internationaal periodiek uit te geven gewijd aan het vreedzaam gebruik van atoomenergie, is in het ontwerpstatuut opgenomen. De reso lutie maakt melding van „indrukwekkende" resultaten van de in Augustus te Genève gehouden internationale conferentie over het vreedzaam gebruik van atoomenergie, en beveelt aan over twee of drie jaar weer zo'n conferentie te houden. De resolutie betekent een nieuwe stap in de richting van verwezenlijking van het voorstel tot ontwikkeling van het vreed zaam gebruik van atoomenergie van Eisen hower op 8 December 1953. De Sovjet-Unie nam een resolutie terug, waarin de UNO- Assemblée werd verzocht de noodzakelijk heid te erkennen van een verbod van het gebruik en de productie van atoomwapens. Nadat de kwestie-Israel op de achter grond geschoven was,deelde Pinay zijn col lega's mee dat hij in Parijs aanwezig moest zijn bij de stemming over de vertrouwens kwestie in het Franse parlement. Dan zal blijken of Pinay naar Genève kan terug keren. Met de indiening van een Westelijk me morandum over de Duitse hereniging en de Europese veiligheid, het eerste punt van de agenda, begon de eigenlijke conferentie, die op de eerste procedure-kwestie stuitte. Mo lotov vroeg, nadat Pinay het document te voorschijn had gehaald, onmiddellijk het woord om in een langdurig relaas protest aan te tekenen tegen de houding van de Westelijke ministers. Hij voerde ernstige bezwaren aan tegen de onderhandelingen, die de Westerse mogendheden in Parijs en in Genève hadden gevoerd om een ge meenschappelijk standpunt tegenover Rus land te bepalen. Molotov acht die Westerse onderonsjes in strijd met de opzet van deze conferentie, die tot taak heeft in een sfeer van wederzijdse goede wil de instructies van de vier regeringsleiders uit te voeren. Hij herinnerde aan de correspondentie tus sen premier Boelganin en president Eisen hower en hij stelde de geest, die uit deze brieven sprak, zijn collega's als lichtend voorbeeld voor ogen. Tenslotte kondigde Molotov aan dat ook hij een memorandum zal indienen. Wat hij wil, is wel duidelijk. In de eerste plaats wenst hij voor de Oost-Duitse re publiek, zoals een Frans diplomaat het tegenover ons uitdrukte, een Westers certi ficaat van goed, zedelijk en vooral demo cratisch gedrag te verwerven. Tientallen Oost-Duitsers hebben hun intrek genomen in het hotel „Regina", naast de verblijf plaats van de West-Duitse delegatie. Een passage in de richtlijnen van de regerings chefs geeft de ministers het recht belang hebbende partijen in hun overleg te be trekken. Molotov zal ongetwijfeld voorstel len de West- en de Oost-Duitsers, die Mos kou beiden erkent, uit te nodigen hun meningen over de hereniging van Duits land aan de vier ministers kenbaar te maken. De Russen hopen bovendien de vrije verkiezingen, die de Westerse mo gendheden in heel Duitsland aan een her eniging vooraf willen laten gaan, voorlopig, zo niet voorgoed, te ontlopen. Het is de Russen er om te doen in Duitsland tijd te winnen tot bondskanselier Adenauer van het toneel zal zijn verdwenen. Het schijnt dat Dulles water in zijn wijn wil doen. De Amerikanen zouden, volgens zekere geruchten, bereid zijn er in te be rusten dat de Duitse hereniging zich in étappes zal voltrekken. Bij iedere nieuwe étappe zouden bepaalde garanties tegen het Duitse militarisme worden aangeboden. Een lid van de Amerikaanse delegatie, mei wie we hierover spraken, sprak deze ge ruchten niet ronduit tegen. Wel wees hij er met grote nadruk op dat concessies al leen zouden worden gedaan indien Rusland eerst zijn eerlijke bedoelingen duidelijk zou hebben doen blijken. Wanneer die bewijzen achterwege zouden blijven of te licht zou den worden bevonden, zou de Sovjet-Unie ten volle verantwoordelijk gesteld kunnen worden voor de Duitse scheiding en de on veiligheid in Europa. Intussen zijn we met de aanduiding van het mogelijke verloop van de conferentie enigszins op de gebeurtenissen van gisteren vooruit gelopen. Geen der partijen heeft nog enige concessie gedaan. De wederzijdse stellingen zijn ingenomen en voor de vol gende* dagen zijn eerder uitvallen over en weer dan ernstige toenaderingspogingen te verwachten. Alles wijst er op dat dit een conferentie van de klassieke soort zal wor den met langdurig touwtrekken aan beide kanten. zonder fraai verlichte tuin achter het pa leis, die, nu de avondkoelte de hitte van de dag had vervangen, bijzonder aanlok kelijk was. In de grote ontvangstzaal werd gedanst op de muziek van een mili tair orkestje. Koningin en Prins bewogen zich tussen de gasten, nu eens een hand schuddend, dan een praatje makend. Om 11 uur trokken Koningin Juliana en Prins Bernhard zich terug. Maar in Pa ramaribo duurde op tal van plaatsen de feestvreugde nog vele uren voort. Rondrit Vrijdag. De ochtend van de tweede dag van het Koninklijk bezoek aan Suriname begon met een sprookjesachtige tocht in de crèmekleurige calèche door Paramaribo. Op het Gouvernementsplein werd ge stopt bij het monument der gevallenen. Dit monument werd na de tweede wereldoor log opgericht ter nagedachtenis aan de Su rinamers, die in de oorlog omkwamen. De Koningin en de Prins, die gekleed was in generaalsuniform, traden naar voren om een grote krans aan de voet van het monu ment te leggen. De rijtoer ging via de Waterkant, de Keizerstraat, de Steenbak kerijstraat, de Jodenbreestraat naar de Gravenstraat en het gebouw van de Sta ten. Ruim een half uur duurde deze tocht door de binnenstad van Paramaribo, die zijn hoogtepunt vond in een plechtigheid in het gebouw van de volksvertegenwoor diging. De calèche stond stil bij het depar tement van Algemene Zaken, waar de Ko ningin en de Prins het rijtuig verlieten om zich, omgeven door het gevolg en de leden van de commissie van ontvangst, naar de Statenzaal te begeven. :O3OCCOCCCCCOD30CO3C<XCO3COSCC0CCCCOCXXOSC0CC0CO2COaX»q H. M. Koningin Juliana heeft de vol gende proclamatie gericht tot de bewoners van de Nederlandse Antillen: Bij het verlaten van het grondgebied van de Nederlandse Antillen willen, mijn echtgenoot en ik U onze oprechte dank uitspreken voor de grootse ont- jjj vangst ons bereid en voor Uw talloos 8 vele uitingen van warme genegenheid. ■;i Ik ben getroffen door de allerwegen p bestaande vaste wil tot bevordering van 8 de geestelijke en materiële welvaart g van Uw schone eilanden. Moge het U x met Gods hulp gegeven zijn Uw doel- stellingen tot verdieping van Uw gees- 8 telijk leven en de verbetering van Uw economische en sociale positie, te ver wezenlijken". De proclamatie was ge steld in het Nederlands, het Papiaments en het Engels. oooooccccooo ocococcoccoooc RABAT (Reuter/A.F.P.) De Istiqlal, de extreem nationalistische partij van Ma rokko, heeft de Marokkanen aangespoord zich te onthouden van terreurdaden en straatbetogingen, in afwachting van de terugkeer van ex-sultan Ben Joessef op de troon! In een communiqué van de partij, die de voornaamste stuwende kracht achter KNAC-congres Scheveningen De minister van Verkeer en Waterstaat, mr. J. Algera, heeft vanochtend in zyn openingstoespraak tot de dertiende weg- verkeersdag van de K.N.A.C. in het Kur- haus te Scheveningen, aangekondigd, dat overwogen wordt, de snelheid van brom fietsen, gelijk dat in Duitsland en Frank rijk reeds het geval is, tot 40 kilometer per uur te beperken. De minister zei contact te hebben opgenomen met het bedrijfsleven in de vorm van het bestuur van de RAI. Daarbij heeft hij een door hem zeer ge waardeerde bereidheid van het bedrijfs leven ontmoet, om eigener beweging in productie en import van bromfietsen reke ning te houden met een snelheidsbeper king. Aansluitende hierop wordt ten departe- mente thans bestudeerd, in hoeverre op afdoende wijze door overheidsvoorschrif ten aan dit streven steun kan worden ge geven. Daarby, zo zeide minister Algera, zal wellicht een maximumsnelheid, welke dan 40 kilometer zou moeten zijn, niet kunnen worden ontbeerd. Voorts dient te worden voorkomen, dat bromfietsen op de weg worden gebracht, wier vermogen uit gaat boven de door het bedrijfsleven aan- in 1947 naar China ging werd in 1951 te vaarde snelheidslimiet. Peking gearresteerd. de meer georganiseerde vorm van verzet is geweest, wordt gezegd, dat de Istiqlal er van overtuigd is dat de Franse regering en vele Franse kolonisten nu voor de terug keer van Ben Joessef zijn. Te Marrakesj hebben voor de tweede achtereenvolgende dag ruim tienduizend zingende Marokkanen betoogd voor de terugkeer van Ben Joessef. De Istiqlal meent dat het Frans-Marok kaanse compromisplan voor een „nieuwe politieke koers" in Marokko achterhaald is door het verdwijnen van het verzet in Ma rokko tegen een terugkeer van Ben Joessef. Zij meent dat herstel van Ben Joessef in zijn waardigheid de enige oplossing is. Ahmed Balafrej, de secretaris-generaal van de Istiqlal, heeft in New York ver klaard, dat hij aan de Aziatisch-Afrikaanse groep in de UNO-Assemblée bij het debat over Marokko een resolutie zal overhandi gen, die onafhankelijkheid voor Marokko eist en waarin de Assemblée wordt ver zocht een commissie van onderzoek naar Marokko te zenden. Balafrej voorspelde, dat Ben Slimane er niet in zou slagen een Marokkaanse regering te vormen. Men verwacht dat Ben Slimane en het troonraadslid Si Bekkai naar Frankrijk zullen vliegen om aanwezig te zijn bij de aankomst van.Ben Joessef uit ballingschap. Een ander lid van de troonraad, Si Tahar, moet van plan zijn binenkort naar Parijs te gaan om de Franse regering te verzoeken haar houding jegens Ben Joessef te herzien. Slimane hoopt dat Ben Joessef de Istiqlal zal overreden zitting in een dergelijk be wind te nemen. Communistisch China laat weer twee Amerikanen vrij Het Amerikaanse consulaat te Hong kong verwacht de vrijlating van twee Amerikanen, die in communistisch China wegens spionnage gevangen hebben gezeten. Het zijn een Jesuit en een studente uit New York. De 59-jarige pater werd In 1952 te Sjanghai gearresteerd. De studente die DIT NUMMER BESTAAT UIT TWINTIG PAGINA'S Antoine Pinay: „Te dikwijls zijn onze discussies een reeks monologen". (Op de conferentie van Genève, Donderdag 27 October geopend) In de zaal waren de Statenleden en een 200-tal genodigden, vertegenwoordigers van alle geledingen van het Surinaamse volk, de handel, de nijverheid, het culturele leven, de geestelijkheid, de rechterlijke macht, de militaire instellingen, kortom vertegenwoordigers van het gehele open bare leven, bijeen. De donkere kleding, voor dit tropische land een niet gebruike lijke dracht, gaf het geheel een indruk wekkend aanzien. Toen de Koningin, na een plechtige be groeting, haar zetel had ingenomen en alle aanwezigen dit voorbeeld hadden gevolgd, sprak de voorzitter, dr. H. L. van Omme ren, een rede uit. Hierin zei hij onder meer dat Suriname door het Statuut de drempel naar een zelfstandig bestaan heeft overschreden. Hij noemde de grote werken die in Suri name in uitvoering zijn en dankte de Ko ningin en de Prins voor het bezoek. Nadat de Statenvoorzitter uitgesproken was, nam de Koningin het woord. Op rus tige en duidelijke wijze richtte zij zich tot de Staten. In haar redevoering sprak de Koningin de hoop uit dat het Statuut vruchtbaar zal blijken en een voorbeeld voor de hele we reld. „Belangrijk en zwaar van verant woordelijkheid is de uitdaging, die heden en toekomst u doen. Ik vertrouw, dat Suri name die zal aanvaarden, want het ont plooien van zelfstandigheid door uw land komt voort uit mondigheid van wie zich voor zichzelf verantwoord weet, als één onder de velen". Een spontaan „Leve de Koningin", door de Statenvoorzitter ingezet en door alle aanwezigen overgenomen, besloot deze plechtigheid. Een plechtige bezegeling van de voortzetting der samenwerking tussen Nederland en Suriname op een basis, die een geheel andere is dan de oude verhou ding, waaraan met het aanvaarden van het statuut, definitief een einde is gekomen. Het volk van Paramaribo betoonde tij dens de rondrit, die op de plechtigheid in de Statenzaal volgde haar enthousiasme en vreugde, die van deze rondgang een ware triomphtocht maakten. LONDEN (United Press) Prinses Mar garet van Engeland heeft Donderdag in het Lambeth-paleis een bezoek gebracht aan de aartsbisschop van Canterbury. Het on derhoud duurde een uur. Een Milanees blad, „1' Italia", heeft zijn lezers laten weten, dat het geen regel meer over de romance tussen prinses Margaret en kolonel Peter Townsend zou geven, daar het onderwerp beneden de waardigheid van een ernstig, zichzelf respecterend blad is. Het blad deelde mee, dat nog slechts het noodzakelijke officiële nieuws, dat voor de Britse koninklijke familie zelf van belang is, afgedrukt zou worden. „1' Italia" schreef verder, dat het er zeker van was, dat zijn lezers dit besluit zouden waarderen en het wees op het feit, dat vele bladen hun kolommen in belachelijk grote mate opengesteld hebben voor een per soonlijke gevoelskwestie tussen twee men sen. Het Britse blad „Daily Mirror" heeft gisteren de gehele voorpagina en het groot ste deel van het tweede blad gewijd aan de kwestie Margaret-Townsend, vooral aan critiek op het door de „Times" geopperde alternatief: afzien van Townsend of het verlaten van de koninklijke kring. „Dit wrede plan moet aan de kaak wor den gesteld", aldus de Mirror. (van hedenmorgen 7 aur) toestand ec èf li f2 sr t» - ca c E y - Stockholm mist wzw 1 5 0 Oslo onbewolkt NNW 4 5 0 Kopenhagen regenbui W 3 9 2 Amsterdam regenbui w 4 10 7 Londen onbewolkt WNW 2 9 0 Luxemburg nevel W 6 7 5 Parijs mist W 1 13 0,1 Bordeaux mist windstil 18 0 Grenoble nevel windstil 18 0 Nice licht bew. NW 2 21 0 Genève zwaar bew. z 6 16 0 Zürich nevel WNW 2 14 2 Locarno zwaar bew. NO 2 15 0 Berlijn nevel ZW 4 9 1 Frankfort half bew. ZW 2 8 5 München regen NNW 3 13 3 Wenen nevel ozo 1 15 0 Innsbruck zwaar bew. NNO 2 15 0 Rome zwaar bew. ZO 4 20 0 Ajaccio zwaar bew. O 2 19 0 Mallorca licht bew. N 4 22 0 Neerslag laatste 24 uur ncoccxxxxyconocxicnooTCco-ïïxx)! rxxvrx xxx~>^ri~r>TrxxxxfXixCf ENKELE BUIEN Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Vrij dagavond tot Zaterdagavond, opge maakt om 10 uur: Wisselend bewolkt met enkele buien. Matige, aan de kust tijdelijk krachtige Westelijke tot Noord-Westelijke wind. Weinig verandering in temperatuur. 29 October Zon op 7.29 uur, onder 17.21 uur. Maan op 16.07 uur, onder 5.12 uur. Maanstanden 31 Oct. 7.04 uur: Volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 28 October Hoog water: 1.05 en 13.31 uur. Laag water: 9.09 en 21.22 uur. Zaterdag 29 October Hoog water: 1.51 en 14.13 uur. Laag water: 9.56 en 22.09 uur. »OOCOOOCOOCÖCCXXXXXXCCCCCOaX»OCCCOOCOCCOOCOOOGXOCCC>

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 1