TRADING Huisbrandolie en Haardbrandolie TRADING OLIE-SERVICE Prinses Margaret voor de beslissing Amsterdamse Beurs Motorrijder kreeg twee weken hechtenis Ch. Weiter geeft zich op als lid KVP voor Oliestook-Kachels en Haarden 9 Kerk handhaaft haar bezwaren Dulles naar Franco Vrolijk Amerikaans feest in Haarlem gevierd Propaganda voor klaprooscollecte Onder invloed gereden Goed programma van Haarlemse Jazz Club Expositie van werkstukken van bejaarden Feestavond ..Jongensstad" in Oud-Schoten Betrouwbaarheidsrit van MC „Haarlem" Haarlemmer aangereden op Rijksweg te Bennebroek Scheepvaart 'n Markante Mantel Gierstraat 36 HAARLEM Tel. K. 2500-17134 Levering kan ook geschieden door bemiddeling van Uw brandstoffenhandelaar. MAANDAG 31 OCTOBER 1955 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURAN'I (Van onze correspondent in Londen) De veronderstelling lijkt gewettigd dat liet hoogtepunt in de romance tussen prin ses Margaret en kolonel Townsend nadert. Volgende week is Townsend's verlof om en moet hij als luchtvaart-attaché naar Brus sel terugkeren. Prinses Margaret heeft alle autoriteiten geraadpleegd. De aartsbisschop van Canterbury, dr. Fisher, heeft Zaterdag de zienswijze vu., cie Anglicaanse kerk over de huwelijksbe lofte nog eens op ondubbelzinnige wijze uiteengezet. Het huwelijk is een offer te genover God, onherroepelijk en voor altijd .eldend, zo zei hij bij de inzegening van een society-huwelijk. Een meerderheid der Anglicaanse predikanten is het blijkens een enquête van een weekblad met dr. Fisher's opvatting eens. Kerkelijk-juridisch kan echter geen geestelijke worden verhinderd de prinses en Townsend in de echt te ver binden. Een aantal vooraanstaande theo logen bestrijdt de strikte opvatting van dr. Fisher. Voor het eerst heeft de prinses gisteren de kerkdiensten niet bij gewoond. Op het tijdstip van de ochtend dienst wondelde zij hand in hand met Townsend. Ook ontbreekt zij vanavond bij de liefdadigheidsfilmshow, waarbij de overige leden van de koninklijke familie aanwezig zullen zijn. Prinses Margaret's afzondering kan betekenen dat het beslis sende ogenblik voor haar gekomen is. Velen spreken de hoop uit dat een com promis mogelijk zal blijken, waarbij af stand van het recht op de troonopvolging voldoende zal zijn om het huwelijk moge lijk te maken. De gedachte dat de prinses uit de koninklijke kring zou worden ver bannen, is voor het publiek moeilijk te aanvaarden. (United Press) De communistische „Daily Worker" noemt de romance van prinses Margaret een kapitalistische sa menzwering om de aandacht van het volk af fe leiden van de blamage van de tussen tijdse begroting van minister Butler. MADRID Reuter/AFP). In een Spaans-Amerikaans communiqué is De- kend gemaakt dat de Amerikaanse mi nister van Buitenlandse Zaken, John Fos ter Dulles „op uitnodiging van de Spaanse regering Dinsdag een bezoek aan Madrid zal brengen met het doel besprekingen te voeren met het staatshoofd Franco, mi nister van Buitenlandse Zaken Martin Ar- tajo en andere functionarissen van de Spaanse regering. Na deze besprekingen zal minister Dulles naar Genève terug keren". In diplomatieke kringen gelooft men, dat Dulles met Franco zal spreken over het Amerikaans-Spaanse defensieverdrag en de Spaanse pogingen om tot de UNÜ toegelaten te worden. De volgende week Zondag zal Dulles naar Joegoslavië vliegen, waar hij, voor de eerste maal president Tito ontmoeten zal. In de Verenigde Staten viert men aan de vooravond van Allerheiligen „Hallo- weenday", van oorsprong een feestdag ter ere van het feit dat de oogst was binnen gehaald. Zaterdagavond is op bescheiden, maar daarom niet minder vrolijke, wijze een Halloweenfeestje gehouden in het ge bouw van de „Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der laatste dagen" te Haarlem, gevestigd aan de Cornelissteeg. Deze in Amerika ontstane godsdienst wordt door haar leden over de gehele we reld uitgedragen. Ook in Haarlem zijn een aantal jonge Amerikaanse zendelingen van deze kerk werkzaam. Het leek hen voor anderen interessant iets van een in hun moederland gebruikelijk feest mee te ma ken, waarom zij dan ook niet-leden van deze kerk uitnodigden Zaterdagavond een kijkje te komen nemen. Het ging er bij zonder gezellig aan toe. De ruime recreatie zaal van het gebouw was getooid met kleurige slingers en lampions. Aan de wand prijkten van papier gemaakte zwarte kat ten, vleermuizen en lampjes van uitge holde biet-met-een-kaarsje, zoals die ook hier in de tijd van Sint Maarten rond gedragen worden. Deze attributen behoren bij elk Halloweenfeest, evenals de kromme, zwartgeklede heks die de gehele avond tussen de feestvierenden rondstrompelde. Een „tegenwicht" van de heks was een jongedame die in een grote katonnen huls, behangen met maiskolven, voortschuifelde. Ook een spookgang met diverse „verschrik kingen" ontbrak niet. Overigens was het allemaal niet zo bar griezelig. De meeste, vooral jeugdige, be zoekers waren gekleed in allerhande feest- costuums compleet met mombakkesen en maskers. Feeën, duiveltjes, mandarijnen, boertjes en clowns dansten naar hartelust in of uit de maat van tango's, foxtrots en rumba's geleverd door een voortdurend draaiende bandrecorder. Bij het licht van een enkele kaars ver haalde de heks een beste spookgeschiede nis, waarbij de overigen in een kring om haar zaten geschaard. Met veel plezièr danste men voorts enkele Amerikaanse volksdansen, uitstekend gedemonstreerd door een der Amerikaanse zendelingen. 3-3 Nederl.'47 3% Nedl. 1962/64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek gew.Philips Gloeil. Nieuwe Philips pref.Philips Gloeil. Unilever Wilton Feijenoord Dordtsche Petrol. Konkl. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie Fhs. van Ommeren H. V. A Verg. Deli Mijen Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel U. S. Steel General Motors Shell Union Tidewater Slotkoers Vrijdag 99 y, 99% 317 297 290 330% 450 281 325% 313% 200 444 255 606 578% 133 204 181 230% 152% 150% 258 218 224 221 65s',6 146% 54% 133% 55% 30% Openings koersen 99% 99% 324 297 290 340 450 281 330 321 200 446 2,56 611 583 138 205 181 230% 155 155 258 217 224% 221 65% 148% 54% 134% 55% 30% De wekelijkse sociëteitsavond van de Bond van oud-illegale werkers in het ge bouw aan de Kokstraat te Haarlem droeg Vrijdagavond een bijzonder karakter. Om propaganda te voeren voor de in November te houden klaprooscollecte, waren de heren Herman H.Felderhof en namens het hoofd bestuur van de stichting het Nederlandse Oorlogsgraven Comité te Amsterdam D. K. Schrek en J. Monhemius, Vrijdagavond naar Haarlem gekomen. Na de opening door de heer J. Th. van de Boogaard, voorzitter van de B.O.I.W. Haar lem, drong de heer F. Vink er op aan, dat de leden van de vereniging zich allen zou den inzetten als collectant voor de op Za terdag 12 November te houden straatcol- leecte voor het N.O.G.C. In Nederland heb ben dertigduizend geallieerden het leven gelaten in de strijd voor onze vrijheid en de spreker zag het daarom als een plicht, dat de oud-illegaliteit meewerkte geld voor het Nederlands Oorlogsgraven Comité bij een te brengen. In 1954 bedroeg de opbrengst der collecte 145.250. De heer Felderhof hoopte dit jaar op een opbrengst van 250.000, opdat men dan nog meer kan doen voor de nabestaan den van de gevallenen. Hij gaf een uiteen zetting van het werk van het comité, dat dit als een morele plicht voelt. Het ziet zijn taak als een ideële zorg bij de graven, zo als adoptie (het; leggen van bloemen op de verjaardag en hoogtijdagen), het organi seren van plechtigheden, het zenden van foto's van de graven aan de nabestaanden, het leggen van kransen (z.g. Poppy- wreaths) in opdracht van de familieleden van de omgekomen geallieerde militair. Normaal duurt zo'n bezoek vier dagen; reeds dertienduizend nabestaanden hebben de graven van hun verwanten in ons land bezocht, maar zeer velen wachten nog op een uitnodiging. Behalve een aantal Pil grimages, meestal naar Nijmegen, hadden dit jaar voor het eerst ontvangsten plaats van kinderen, allen Britse onderdanen, die in de Paasvacantie (vijfenzeventig in ge tal) en begin Augustus (42 kinderen) een bezoek aan ons land brachten. Het N.O.G.C. neemt alle kosten voor haar rekening van de grens af tot aan de grens bij terugkeer. Hoewel de data per gemeente kunnen verschillen, is voor de huis-aan-huis-col- lecte de week van 7 tot en met 12 Novem ber gekozen; de straatcollecte zal op Zater dag 12 November worden gehouden. Na de toespraken werd een onlangs ge reed gekomen en in opdracht van het N.O. G.C. vervaardigde film vertoond. In zijn dankwoord zeide de heer Van den Boogaard nog, dat het te betreuren is, dat de B.O.I.W. nog geen graf van een geal lieerde waartoe niet alleen de Engelsen en Canadezen, maar eveneens de Polen, Belgen en Fransen, die in ons land hebben gestreden, moeten worden gerekend adopteerde. Hij verzocht de heer Schrek een oorlogsgraf te willen aanwijzen. Er zijn voor de collecte nog medewerkers nodig. Zij kunnen zich opgeven voor Haar lem bij het U.V.V., mevrouw M. D. Eickholz De Wijs; voor Heemstede bij mevrouw Ridder van Rappard; en voor Bloemendaal op het Raadhuis in Overveen bij de bode, de heer H. M. Bakker. Een veertigjarige Amsterdammer werd hedenmorgen door de Haarlemse politie rechter tot een gevangenisstraf van veer tien dagen en een jaar ontzegging van het rijbewijs veroordeeld na een ongeluk, dat hij in de nacht van 25 op 26 September met zijn motorfiets op de Koudenhorn had ge had en waarbij hij zelf snijwonden in het gelaat kreeg. Hij was in de bocht op de Koudenhorn geconfronteerd met een houten gebouwtje, dat niet meer te ontwijken viel. Hij had dus heel hard geremd en was daardoor van de motorfiets afgeworpen, de motor botste op hetzelfde moment tegen het ge bouwtje aan. Anderen meldden het ongeval aan de politie en een agent die kwam kijken, snoof, naar hij ook als getuige ver klaarde, een sterke alcohollucht op. De bloedproef had een gehalte van 1,7 per mille getoond, hetgeen vrij veel werd ge acht., meer dan volgens de verklaring van de Amsterdammer zelf mogelijk zou zijn. Deze zei namelijk, dat hij twee borrels, twee biertjes en twee „cola's" had gedronken. De arts, die hem had onderzocht had ver klaard, dat hij in lichte mate onder invloed verkeerde en hijzelf achtte de botsing met het huisje eerder een gevolg van zijn on bekendheid op dit punt, dan van drankmis bruik. Dat hij zich anders voelde, dan na twee kopjes thee, wilde hij echter grif toe geven, maar hij voegde daar aan toe, dat hij om een dergelijke reden het vorig jaar op een andere manier uit Haarlem was ver trekken en zijn motorfiets had laten staan. Maar bij die gelegenheid was zijn motor gestolen en daardoor was hij in dit geval een beetje kopschuw, om de motor weer achter te laten. De officier van Justitie achtte dit feit zeer ernstig en eiste een gevangenisstraf van drie weken en twee jaar ontzetting uit de bevoegdheid tot motorrijden. De maandelijkse muziekavond van de Haarlemse Jazz Club, Vrijdagavond in dansschool Schroder aan de Raamsingel gehouden, bevatte een programma van goed gehalte. De avond werd geopend door de vroegere „Dixieland Wanderers", die in noodgedwongen gekortwiekte en gewijzig de bezetting onder leiding van Han Baas op traden als de „Wanderers". Zij speelden in een meestal wel pakkende swingstijl met soms enkele moderne trekjes. Zodra de „Wanderers" er in zullen zijn geslaagd hun muziek, de nu vaak nog wat stroef klinkt, wat rijper te maken, zal de Haar lemse Jazz Club er weer een voortreffelijk huisorkest bij hebben. Na twee sessions, een in oude en een in moderne stijl, betraden de gasten van deze avond, Hoefie Hueting en zijn Down Town Jazzband, het podium, waar later ook de Engelse blueszangeres Beryl Bryden met haar wasbord verscheen. Omdat dit Haag se orkest wegens ziekte van enige leden niet met volledig eigen bezetting kon spe len, moesten de typische Down Town-num- mers grotendeels achterwege blijven. Op deze avond werd Peter Schilperoort, voormalig leider van het Dutch Swing Col lege, het erelidmaatschap van de club aan geboden voor de vele goede diensten, die hij haar bewezen heeft. Hij kreeg boven dien een geschenk; van deze Sint-Nicolaas- stemming profiteerden bovendien Beryl Bryden en de leden van de Down Town Jazzband. Peter Schilperoort blies zijn pas verwor ven erelidmaatschap in met de laatste ses- I sion van de avond. Als consequentie van het Zaterdag door de partijraad van de KNP genomen be sluit tot goedkeuring van het accoord met de KVP en tot opheffing van de party, heeft de heer Ch. J. I. M. Weiter zich op gegeven als lid van de KVP. Hij heeft zich bereid verklaard een candidatuur voor de Tweede Kamer te aanvaarden. Vrijdagmiddag had de opening plaats van de tentoonsteling in ,,'t Stoofke", Stoofsteeg te Haarlem, van de gemaakte werkstukken door de leden van de Katho lieke Bond van Bejaarden en Gepension- neerden. De voorzitter, de heer C. J. Sel- horst, dankte in zijn openingswoord de leden voor het medeleven en sprak een bijzonder woord van welkom aan wethou der W. C. Bakker en van dank aan drs. W. Hazevoet voor de vele hulp. Vrije tijdsbesteding verrijkt, aldus spre ker, de geestelijke belangen. Hij spoorde de leden aan ook meer activiteit te tonen voor het maken van werkstukken en hij deelde verder mede, dat er op het ogenblik vier sociëteiten zijn en dat er binnenkort een vijfde zal worden geopend en daarna een zesde in Overveen (stadsgedeelte). Wethouder Bakker zeide, dat het een ge lukkig verschijnsel is, dat er na de oorlog meer aandacht wordt besteed aan het vraagstuk van de bejaarden. De ouder wordende mens neemt zeer zeker ook een plaats in de gemeenschap in. Alleen Haar lem telt reeds 16.000 bejaarden en er gaan zich daarom steeds nieuwe vraagstukken voor doen. De enquête-commissie is aan het werk om te onderzoeken in welke omstandig heden de bejaarden verkeren. Genieteen ïs dat er bejaarden zijn, die slechts één of twee maal per week een warme maaltijd gebruiken. Er zijn ook bejaarden, die zich geheel afzonderen en zo min mogelijk met de gemeenschap te maken willen hebben. Ook dit moet, aldus spreker, veranderd worden. Ook voor de invaliden bestaat er een bijzondere belangstelling. Vóór de oorlog, zo vervolgde de heer Bakker, was de bejaarde gekomen in een a-sociale positie. In Engeland is het toe laatbaar om na het bereiken van de 65- jarige leeftijd aan het werk te blijven. In Engeland wordt zelfs in fabrieken en ateliers door zeventig- en tachtigjarigen in ploegen gewerkt. Tenslotte verklaarde de wethouder de tentoonstelling voor geopend. De feesta\rond, welke de leidsters en lei ders van „Jongensstad" Zaterdag ter ge legenheid van het twintigjarig bestaan van het St. Franciscushuis in de Eemstraat in Oud-Schoten aan de ouders van de bij deze jeugdgemeenschap aangesloten jongens hebben aangeboden, mag bijzonder ge slaagd worden genoemd. De belangstelling van de zijde der ouders voor deze avond voor de jongens zelf was er Donderdag 27 October een filmvoorstelling bleek zelfs zo groot, dat velen moesten worden teleur gesteld. Het ligt in de bedoeling om voor deze ouders op Donderdag 3 November een extra-feestavond te houden. Het programma werd geopend door de aalmoezenier van „Jongensstad", pater Sel- horst, die een overzicht gaf van de resul taten, welke zijn voorgangers en hij-zelf, in nauwe samenwerking met de leidsters en leiders, in de afgelopen jaren in dit so ciale jeugdwerk mochten boeken. „Wij mo gen thans wel zeggen", aldus pater Sel horst, „dat, dank zij de opofferingsgezind heid van onze leidsters en leiders, maar vooral ook dank zij de steeds welwillende medewerking van de ouders, „Jongensstad op di't ogenblik in Haarlem ten Noorden van de Jan Gijzenvaart een begrip is ge worden voor wat betreft de aanpak van het sociale probleem der hedendaagse jeugd. Het is niet alleen onze bedoeling om deze jeugd met sport en spel of met het organiseren van toneel- en muziekavonden van de straat te houden, doch wij willen hen, door middel van de groote vrienden- gemeenschap die „Jongensstad" heet, ook iets van blijvende, geestelijke waarde mee geven wanneer zij straks in het volle leven staan." Spreker sprak de hoop uit, dat over vijf jaar, bij het zilveren jubileumfeest, dit niet alleen een feest voor Oud-Schoten maar ook een voor heel HaarlemNoord zal mogen zijn. In het bijzonder richtte pater Selhorst het woord tot een van de leidsters, mejuffrouw Berbé, die vijftien jaar geleden haar werkzaamheden bij de sociale jeugd zorg aanving. Spreker was vol lof over de wijze waarop mejuffrouw Berbé, vaak on der de moeilijkste omstandigheden, haar taak, in het bijzonder op het terrein van de gezinszorg, heeft opgevat. In weer en wind erop uit trekkend behield zij steeds haar opgewekt humeur. Namens „Jongens stad" bood pater Selhorst haar twee fraaie geschenken aan. Mejuffrouw Berbé dankte hierna voor de tot haar gerichte woorden en de cadeaux. Het cabaretprogramma, dat hierna voor het voetlicht werd gebracht en waaraan o.a. medewerkten het Wild-West-trio „The Cocktails", de mondorgelvirtuozen „De Chromo's", Henk Tol, nationaal amateur zangkampioen, „The Stringbreakers" met vlotte liedjes, bleek mede door de opge voerde schetsjes alleszins geschikt om de feestelijke stemming op deze avond enkele uren gaande te houden. Bij de Zondag gehouden betrouwbaar heidsrit van de motorclub „Haarlem" be haalden de leden van Motorcl. Zandvoort de meeste prijezn. De uitslag was: Auto's: 1. Stroyckens (11) MCZ; 2. Oddens (11) MCZ; 3. Hartog (12) MCZ; 4. Leeuwerke (13) MCZ; 5. De Gier (14) MCZ; 6. Van der Poll (14) MCZ. Motoren: 1. J. Turkenburg (12) MCB; 2. C. Turkenburg (14) MCB; 3. Brink (15) MCH.: 4. Jansen (41) MCH; 5. Agricola (55). Kaartlezers: 1. mevr. Stroijckens; 2. mevr. Oddens; 3. mevr. Hartog; 4. mevr. Leeu werke; 5 mevr. De Gier. Hedenmorgen stak de zestigjarige Haar lemmer V., met de fiets aan de hand, de Rijksweg bij de Bijweg te Bennebroek over en zag hij niet, dat uit de richting Haar lem een auto naderde. De heer V. werd aangereden en enige meters meegesleurd. Er passeerde een ziekenauto uit Rotterdam, waarmee de gewonde naar het Sint Elisa beths Gasthuis te Haarlem is overgebracht. Vanmiddag vernamen wij, dat de toestand ernstig was. Algenib, 29 te Buenos Aires. Alderamin, 30 te Rotterdam. Alhena, pass. 30 St. Vincent n. Las Palmas. Alkaid, 30 v. Rotterdam n. Las Palmas. Altair, 30 v. Rotterdam n. Hamburg Alwaki, 29 v. Genua n. Port Said. Annenkerk, 2.9 v. Rotterdam n. Amsterdam. Alderamin, 30 te Rotterdam verwacht. Aludra, 31 Aden verwacht. Aalsum, 29 te Bombay. Appingedijk, 29 te Victoria. Abbekerk, 29 te Singapore. Argos, pass. 29 Finisterre n. Algiers. Armilla, 29 te Singapore verw. Almkerk, 31 v. Penang n. Aden. Aludra, 31 te Aden. Arnedijk, 31 te Portland Oreg. Blommersdijk, 27 v. New York n. Antwerpen. Bonaire, 28 te Horta. Boschfontein, pass. 30 Kp. St. Vincent n. Mar seille. Baarn, 29 v. Mollendo n. Arica. Breda, 29 v. Callao n. Huacho. Beninkust, 29 te Lagos. Bantam, 30 v. Karachi n. Bombay. Boskoop, 31 te Rotterdam. Caltex The Hague, pass. 28 Gibraltar n. R'dam Caltex Pernis, pass. 30 Ouessant n. Sidon. Caltex Utrecht, pass. 30 Gibraltar n. Rotterdam Caltex Leiden, pass 29 Kp. Espichel n. R'dam Castor, 29 te La Guaira. Diemerdijk, 28 te Bermuda eil. Dongedijk, 30 v. Southampton n. Antwerpen. Drente, 29 195 m. O.ZO. Port Soedan. Dorestad, 28 430 m. O.NO. Flores. Esso Amsterdam, 29 te Port Said n. Rastanura. Elizabeth B, 29 te Esbjerg verw. Eos, 29 te Bremen. Esso Den Haag, pass. 29 Zuid v. Kreta naar .Sidon. Esso Rotterdam, pass. 29 Kreta n. Sidon. Erinna, 29 te Singapore. Esso Den Haag 31 v. Sidon n. Antwerpen. Friesland (KRL), pass. 30 Gibraltar n. Rotterdam Friesland (SSM), 30 te Duinkerken. Fairsea, 29 v. Sydney n. Aden. Groote Beer, pass. 30 Algiers n. Port Said. Graveland, 29 v. Amsterdam n. Recife. Gabonkust, 29 rede Accra. Gouwe, 29 te Gongoue. Gordias, 29 te Constanza. Hersilia, pass. 28 Barbados n. Rotterdam. Hecuba, 29 te Rotterdam. Hector, 29 te Kalyvia. Hilversum, pass. 29 Dover n. Bergen. Helena, 29 te Port of Spain. Helicon, 29 te Ciudad Trujillo. Hoogkerk, pass. 29 Suez n. Djibouti. Houtman, pass. 29 Sabang n. Singapore. Indrapoera, 28 v. Hamburg te Rotterda. m Isis, 29 v. Dordrecht te Antwerpen. Ittersum, pass. 29 Gibraltar n. Antwerpen. Ivoorkust, 30 v. Dakar n. Antwerpen. Java, 29 te Singapore Jagersfontein, 30 15 Om. Z. Monrovia. Kota Gede, 28 v. Colombo n. Aden. Kota Inten, 29 teBelawan. Kalydon, pass. 30 Malta n. Londen. Kryptos, 30 v. Curagao n. Durban. Kalabahi, 29 te Makassar Kota Agoeng, 29 te Padang. Lekhaven, pass. 28 Madeira n. Rotterdam. Lindekerk, 28 v. Port Said n. Boulogne. Larenberg, pass. 29 Kanarische eil n. A'dam. Liberty Bell, 29 120 m. NW. Muscat n. Suez. Lombok, 29 te East London. Lutterkerk, pass. 29 Str. Messina n. Genua. Larenberg, pass. 29 29 Kanarische eil. n. A'dam Lawak, 29 te Los Angeles. Loenerkerk, pass. 30 Ceylon n. Madras. Laagkerk, 30 te Aleppey. Leuvekerk, 30 v. Port Said n. Genua. Loosdrecht, 31 te Rotterdam. Moordrecht, pass. 28 Aden n. Mena el Ahmadl. Mariekerk, 28 te Rotterdam. Muiderkerk, 29 te Port Said. Maas, 30 te Ceuta. Maasdam, 29 v. New York n. Southampton. Macoma, 31 te Beira. Metula, 31 te Miri. Muiderkerk, 29 te Port Said. Markelo, 29 te Amsterdam. Moordrecht, 29 120 m. ZW. Rasfartak. Macoma, pass. 29 eil. Comoro n. Beira. Maureen, 30 te Bombay verw. Maasland, 30 v. Ilheos n. Amsterdam. Nieuw Amsterdam, 29 te Le Havre. Noordzee, 29 v. Triëst n. Albany. Ootmarsum, 29 v. Antwerpen n. New Orleans Oranje, pass. 30 Kp. St. Vincent n. Port Said. Orion, 29 v. Rotterdam n. Tanger. Overijsel, 30 Melbourne verw. Osiris, 30 te Philadelphia verw. Ouwerkerk, 29 te Hongkong. Ovula, 29 te Surabaja. Oranjefontein, 31 te Port Elizabeth. Oranjestad, pass. 30 Kp. Finisterre n. Madeira. Phrontis, 29 te Tamako. Papendrecht, 30 je New York. Pieter S, 30 v. Afnsterdam te Swansea verw. Peperkust, 29 te Freetown. Prins Philips Willem, verm. 30 v. Falmouth n. Montreal. Pygmalion, 30 te Houston verw. Polyphemus, 31 te Cochin. Rotula, 31 te Tripoli verwacht. Rijndam. 29 te Cobh. Rempang, 30 v. Lissabon n. Marseille. Rondo, 30 v. Newport News n. Zeebrugge. Rijndam, 30 te Le Havre. Scherpendrecht, 28 te Rotterdam. Statue of Liberty, 29 v. Mena el Ahmadi. Sibajak, 29 te Surabaja. Salatiga, 28 v. Honolulu n. Los Angeles. Salawati, 31 te Belawan. Schie, 29 v. Rotterdam n. Bremen. Sliedrecht. 29 te Hamburg. Sommelsdijk, 29 v. Rotterdam n. Hamburg. Stad Amsterdam. 30 te Middlesbro. Stad Arnhem, 30 te Glasgow. Stad Maastricht, 30 te Savona. Salland, 29 v. Amsterdam n. St. Vincent. Sarangan, 29 te Penang. Stad Amstredam, 30 te Middlesbro verw. Stad Arnhem, 30 Glasgow verw. Stad Dordrecht, verm. 29 v. Palermo n. Sfax. Stad Leiden, 29 v. Basrah n. Bandarshapur. Straat Bali, 29 v. Yokohama n. Nagoya. Straat Soenda, 30 Buenos Aires verw. Saroena, 29 Pladju. Sliedrecht, 29 te Hamburg. Swartenhondt, 29 te Cheribon. Schepwijk, 31 te Mena el Ahmadi. Schouten, 31 te Tanga. Singkep, 31 te Beyrouth. Slamat, 30 v. Genua n. Port Said. Tero. 29 te Rio de Janero. Tomini, 28 v. Aden n. Belawan. Tankhaven II, 29 te Tj. Uban. Tjikampek, 29 te Makassar. Tankhaven III, 30 Sungeigerong verw. Tjipondok, 29 Priok Tiberius, 28 110 m. N. Fayal. Titus ,29 v. Lissabon te Amsterdam. Ternate, 31 te Chalna. Teucer, pass. 30 Kp. Finisterre n. Port Said. Utrecht, 31 v. Colombo n. Aden. Van Riemsdijk, 29 te Semarang. Wieldrecht, 29 v. Sidon n. Einswarden. Willemstad, 29 v. La Guaira n. Port of Spain. Curagao. Willem Ruys, pass. 30 Sabang n. Colombo. Waiwerang, 29 te Bima. W. Alton Jones, pass. 29 Gibraltar n. Philadelphia Willem Barendsz, 31 te Curagao. Wonorato, 31 te Suez. IJsel, 29 v. Amsterdam n. Middell. Zee. Zuiderkruis, pass. 29 Dakar n. Kaapstad. Zeeland (SSM), pass 29 Brunsbüttel n. Theems Zuiderkruis, 28 400 m. N. Dakar. Zuiderzee, 27 v. Philadelphia n. Italië. KLEINE VAART An.ia, 29 v. Hernosand te Amsterdam. Auriga, 30 v. Rotterdam te Manchester verw. Adriaantje Elizabeth, 29 v. Kingslynn n. New castle. Att S, 31 v. Rotterdam te Belfast verw. Batavier III, verm. 29 v. Londen n. Rotterdam. Betty Anne S, verm. 29 v. Swansea n. Portugal Bergsingel, nacht 29-30 v. Concarneau te avon- mouth verwacht. Bree Helle, verm. 29 v. Londen n. Rotterdam. Caland, 29 v. Dordrecht te Rotterdam. Catharina, 29 v. Rouen te Rotterdam. Catharina F, 29 v. Kingslynn te Rotterdam Deni, 29 v. Swansea te Brussel. Diligentia, verm. 29 v. Huil n. Vlaardingen. Driebergen, 29 v. Southampton n. Lelegue. Dina, 29 v. d. Tyne te Rotterdam. Escaut, 29 v. Rotterdam te Amsterdam. Elisabeth Roorda, pass. 29 Wight n. Dublin Eljo, 28 pass. Iloltenau n. Sligo. Encarnacion, 29 v. Rotterdam n. Leningrad. Eibergen, 29 v. Swansea te Antwerpen. Frans Bohmer, 29 v. Ceuta te Savona. Frejo, 29 v. Granville n. Leguildo. Fortuna, 29 v. Amsterdam te Rotterdam. Glory, 29 v. Amsterdam te IJmuiden n. Great Yarmouth Hartel, 29 v. Londen te Rotterdam. Haskerland, verm. 29 v. Harlingen n. Leith. Henrica. verm. 29 v. Manchester n. Portugal. Hast V, 29 v. Mantyluoto te Rotterdam Haaksbergen, 29 v. St. Mali n. Barrow. Heemraadsingel, 29 v. Newport te Rotterdam. Hoe Vinces, 29 v. Rotterdam te Boston. Hydra, 25 v. Caen te Dieppe. Ilias, 28 v. Hamburg te Rotterdam. Ida D, verm. 29 v. Flensburg n. Wismar. Joost, 27 te Karlsvik. June, pass. 29 Vlissingen n. Antwerpen. Kaap St. Vincent, 26 v Amsterdam n. Sarpsborg. Lijnbaan, verm. 2 Nov. v. Liverpool n. R'dam Larix, 28 te Zaandam Lucas Bols II, pass. 29 Vlissingen n Helsinki. Mintaka N, 29 v. Casablanca n. Nantes. Mirzam, N, 29 v. Nantes te Bordeaux. Monica, pass. 29 Vlissingen n. Lulea. Megrez N, 29 v. Montevideo te Antonina. Muphrid N, 29 Kiel verw. n. Bent. Myfem, 29 v .Rouen te Rotterdam. Mynelis, 30 v. La Rochelle te Avonmouth verw. Mypuck, 29 v. Esbjerg te Rouen. Marietje Bohmer, 30 v. Marseille te Liverpool. Marjan, 29 v. Le Havre n. Honfleur. Meres N, 29 v. Antwerpen te Rotterdam. Midas, 28 v. Amsterdam te Rotterdam. Nero, 28 v. Rotterdam n. Bilbao. Noorderhaven, 29 v. Rotterdam te Flensburg. Netta, 29 v. Belfast n. Marans. Poortvliet, 29 v. Rotterdam te Caen. Procyon, 29 v. Rotterdam te Londen verw. Ponza, 26 v. Ala n. Zaandam. Ransel, 29 v. Amsterdam n. Huil. Roelf, 29 v. Leixoes te Amsterdam. Spurt, 29 v. Hamburg n. Goole. Sonsbeek, 30 v. Workington te Rotterdam verw. Stientje Mensinga, 31 v. Birkenhead te Hor- sens verwacht. Spurt, verm. 29 v. Hamburg n. Goole. Ton S, 29 v. Swansea te Rotterdam verw. Tilly, 28 Kiel gepass. n. Stockholm. Tyro, 29 v. Rotterdam n. Belast. Violette Erica, 29 v. Bayonne n. Elsfleth. Vindicat Atque Polit, 30 v. Port Talbot te Antw. Westerhorn, 29 v. Rotterdam n. Liverpool. Westpolder, 29 v. Antwerpen te Rotterdam. Wim. 29 v. Middlesbro te Rotterdam. Zwaantiena, 29 v. Esbjerg te Rotterdam verw. SLEEPVAART Ebro, 28 voor Felixtowe met baggermolen. Gele Zee, 28 120 m. O. Kp. Padaran met ss. Goeree, 28 v. Maassluis te Vlissingen. Loire, 28 450 m. W. Sabang met baggermolen. Noordzee, 28 v. Puerto Cabello te Philadelphia. Oceaan, 28 240 m. NW. Jamaica met boorponton Rodezee, 29 v. rede Vlissingen te Maassluis. Tyne, 27 v. Vera Cruz n. Hampton Roads. Witte Zee, 29 v. Casablanca te Maassluis. De combinatie van rijke velours-glacé met tweed effecten, de nieuwe 1 955 lijn en een behaag lijk warme satin gewat teerde voering maakt deze mantel ideaal voor de gure herfst- en win termaanden. Diverse modetinten, m. 36 46 Naar keuze met of zonder shawl te dragen. Uw Modehuis Gr. Houtstraat 54-60 Haarlem Tel. 11955 99 99 Levering: geschiedt in de volgende hoeveelheden: 1000 liter en meer vanaf 150 liter in bussen van 15 liter per tankwagen gestort in tank gestort in vat wekelijkse bezorgingsdienst elke week op dezelfde dag komen wij Uw voorraad aan vullen Onderstaande reeds jaren gevestigde Firma's in Brandstoffen leveren „TRADING"-olie BENNEBROEK Fa. J. J. Liefhebber, Reek 25 Tel.No. 256 Vernooy's Brandstoffenhandel BLOEMENDAAL Fa. Gebr. Böttger, Zomerz.laan 19 22253 Fa. A. de Graaf Zn., Bloem.weg Tel.No. 212 22240 Fa. A. v. Altena, Kleverparkweg 21b Fa. P. Bosse, Nassaustraat 16 Fa. K. Bouma, Saenredamstraat 48 Fa. J. Breeuwer, Pijlslaan 15 Fa. W. v. Broekhuizen, Groot Heiligland 22 Fa. W. v. Buiten Zn., Reitzstr. 6 Coöp. Haarlem U.A., Donkere Spaarne Fa.H. v. Delden Zn., Gasthuisvest 21 Drupsteen's Kolenh., Gen. Cronjéstr. Fa. J. Eijlders, Vergierdeweg 40 Fa. H. G. Feije, Pijlslaan 3 Fa. A. de Graaf, Wilhelminastraat 19 A. de Graaf Azn., Potgieterstr. 27, Fa. C. v. d. Haak, Burgwal 9 Fa. J. v. d. Haak, KL Houtstraat 43 Fa. R. de Haan, Billitonstraat 4 Fa. E. Hartog, Gen. Cronjéstraat 83 Hoenderdos' Br.st.h., Kinderhuiss. 2 Fa. Honing Zn., Nwe Gracht 32/36 Klaarhamer's Br.st.h., v. Sillemstr. HAARLEM 11716 Fa. A. Koopman, Spaarnwouderstr. 122 11759 Fa, H. M. Koster, Korte Poellaan 25b 13028 Limb. Kolenhandel, Brouwersvaart 106 34880 Fa. C. v. Neste, Brouwersvaart 17 Fa. A. .v. Neste, Amsterd.vaart 38 18537 Fa. W. G. v. Noordt, Wouwermanstr. 15581 J. A. J. Paulen, Bakenessergr. 16 12293 Fa. Fr. Perquin, Gr. Houtstr. 162 18580 Fa. J. Piek, Heerensingel 179 12157 Fa. J. v. d. Pol, Bakkerstraat 30 23630 Fa. G. v. d. Ree, Oosterstraat 54 34418 Fa. F. Sminia, Pijnboomstraat 143 11468 De Spaarnestad, Fr. Varkenmarkt 12081 Fa. W. H. v. Staveren. Zakstraat 8 10770 Vogel's Brandst.h., P. Wantenl. 38 10896 Vrugt's Brandst.h., Jac. Geelstr. 7 12462 Fa. J. A. Warmerdam, Nassaulaan 58 10823 Fa. J. de Wilde, Spaarnw.straat 87 11979 W. A. Verwoerd, Burg. Boreelstr. 17 10230 Wittop Koning N.V., Harmenjansweg 25335 Fa, Gebr. v. Wijk, Wouwermanstr. 14 Fa. D. de Graaf, Molenw.laan 62 Heemst. Kolenbedri.jf, Binnenweg 9 Fa. G. de Rooy, Kerklaan 43 HEEMSTEDE 38326 Teeuwen's Kolenhandel 39000 Raadhuisstraat 23 38313 Fa. J. A. Zwarter, Raadhuisstr. 71 Fa. N. de Groot, Kerkstraat 16 HILLEGOM 5832 Fa. P. Scholte, Meerstraat 18 OVERVEEN Fa. Krul en Plug, Stationsemplacement - Tel. 23517 VOGELENZANG Lagerman's Brandstoffenhandel, Leidsevaart 38a - Tel. 679 17365 21831 10748 16423 16993 12276 10627 10212 13063 12166 22757 23892 14164 10497 11432 14104 10757 16307 21968 16100 16366 38037 39462 5779 ZANDVOORT Fa. C. Beekhuis, Pakveldstraat 6 Fa. A, Schuiten, Smedestraat 19 2385 2584 Fa. H. ter Wolbeek, Brederodestraat 2063 Zandv. Br.st.h., Diaconiehuisstraat 2357

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 3