De wedstrijden in cijfers Natte hindernis in Drentse cross BMHC en Hilversum eindigden gelijk; Laren onttroonde HHIJC Bestuur Europese Judo Unie vergaderde in Santpoort Haarlem behaalde de eerste zege, Sport Vereent van laatste plaats Nederlandse hockeysters wonnen in Berlijn Zes schaatsenrijders naar Olympische Winterspelen De korfbalcompetitie Verrassende zege van dames van De Blinkert Olga Rubtsova won candidatentournooi Kwestie NOC-dubbeltje nog niet van de baan bij Gymnastiekverbond Olivier B sneller dan Norton Williams Zatopek verbeterde twee wereld-records Dames en heren van HPC zegevierden DE HOCKEY COMPETITIE Vruchten van geregelde training merkbaar TC van KNSB besluit De handbalcompetitie Nederlands militair hockey team tegen de Belgen Nederlandse schakers staan voor in Wenen Hoofdklasse kampioen schap 71/2 in Eindhoven Courses op Duindigt VOETBAL KORFBAL HOCKEY De waterpolocompetitie Duinwijk versloeg Breda met zestwee MAANDAG 31 OCTOBER 1955 Een klein aantal hockeywedstrijden in de afdelingen van de eerste klasse en een volledig programma in de Onderbond competitie waren de uitzonderingen van overi gens geheel aan de bekercompetitie gewijde hockeywedstrijden. Voor het eerst moes ten Zondag door slechte terreingesteldheid enkele ontmoetingen worden uitgesteld, hetgeen in de bekercompetitie overigens minder bezwaarlijk is dan bij een normaal competitieprogramma. Laren is er Zondag op eigen terrein in geslaagd de ploeg van I-IHIJC te onttronen en daarmee hebben de hockeyers uit het Gooi nu alleen de leiding in, de Westelijke eerste klasse genomen met tien punten uit zes wedstrijden. TOGO slaagde er niet in te Amstelveen de moeilijke klip van een thuis-spelend Amsterdam te omzeilen. Amsterdam won met niet minder dan vier-één van de spelers uit Den Haag. Gelijk verwacht werd hebben Hilversum en BMHC de punten verdeeld uit een gelijk spel van twee-twee. BMHC, dat Zondag in Hilversum tot drie 'maal toe de leiding nam, heeft weinig geluk gehad met de afkeuring van het der de doelpunt. De Bloemendaalse hockeyers drukten een overwicht in het begin van de wedstrijd uit in een doelpunt van midden voor Boom uit een handige pass van Bouw man. Na tien minuten volgde de gelijkma ker, toen Bloemendaal's doelverdediger Honnebier een hoog schot keurig stopte, maar internationaal Wagener er snel bij was en de bal inschoot. Markus zorgde nog voor de rust voor een prachtig tweede doelpunt van de rechtsbuitenplaats af, waarmee BMHC andermaal de leidng nam. Na een kwartier spelen in de tweede nelft maakte Hilversum weer gelijk. Vorst man schoot een door Honnebier gestopte korte hoekslag in maar weer was Wagener snel ingelopen om de bal onhoudbaar over de doellijn te schieten. Bij het slotoffensief passeerde Boom nogmaals Hilversums doelverdediger Kne- teman. Maar dit doelpunt werd niet toege kend, omdat Kammeyer, die voor gaf, geen afstand zou hebben bewaard, toen links achter Van Swinderen een vrije slag nam. Thans hebben alle elftallen weer zes wedstrijden gespeeld en de stand in de Westelijke eerste klasse heren na Zondag luidt: Laren 6 4 2 0 10 15—4 HHIJC 6 4 0 2 8 11—6 Amsterdam 6 3 1 2 7 10—8 TOGO 6 3 0 3 6 9—9 SCHCH 6 2 2 2 6 6—9 Hilversum 6 2 1 3 5 9—7 BMHC 6 1 2 3 4 9—12 Groen Geel 6 1 0 5 2 5—16 Bekercompetitie Bij de heren speelden de hockeyers uit de hogere klassen om de HTCC-beker. In deze eerste ronde behaalde het reserve-elftal van BMHC in Bloemendaal een overwin ning (vieréén op het bezoekende S.V. '35). Bij de wedstrijden voor de overige eerste elftallen uit Kennemerland die alle van het voordeel van eigen terrein konden gebruik maken, was er maar een overwinning: Strawberries won met drietwee van Rijs wijk. In het Heemsteedse Sportpark waren de velden afgekeurd, evenals op Bleek en Berg in Bloemendaal en bij vele verenigin gen waartegen de plaatselijke clubs moes ten spelen. Alliance en HBS konden daar door de eerste bekerwedstrijd niet spelen. Zandvoort en Laren II, beide koploper in promotieklasse-afdelingen, ontmoetten el kaar op het sportveld Duintjesveld. Pas in de verlenging wonnen de gasten door een gelukkig toeval met viertwee. Er werd bij de heren verder nog gespeeld om de J. D. Treslingbeker (voor elftallen uit de tweede- en lagere klassen) en om de Veteranénbeker. In laatstgenoemde com petitie moest Zandvoort op eigen terrein met tweeéén de meerdere erkennen in Laren. Strawberries won in Driehuis de eerste bekerwedstrijd tegen Rijswijk met viernul. Om de zilveren Roos De in de eerste- en promotieklasse spe lende elftallen bij de dames streden om de wisselprijs de Zilveren Roos, destijds be schikbaar gesteld door mej. N. Roos en mevrouw D. Baasbank-Roos, nadat BDHC de vorige wisselprijs destijds definitief in haar bezit had gkregen. BDHC ging met invalsters voor de dames Jurissen en Wijn stroom op bezoek bij Laren, dat wel heel zwak spel vertoonde. De hockeysters uit Bloemendaal behaalden hier een overwin- Het Nederlandse dames-hockeyteam heeft in de eerste na-oorlogse officiële landenwedstrijd tegen Duitsland een uit stekende indruk achtergelaten. Op tech nisch gebied was de Nederlandse ploeg sterker dan de gastvrouwen en onze land genoten waren ook sneller en in betere conditie dan haar tegenstandsters. De tweenul overwinning mocht dan ook ze ker verdiend genoemd worden. Trix Nil- lessen (EMHC) scoorde van de linksbuiten plaats af de beide doelpunten. Een uitstekende partij werd voorts ge speeld door de beide Be Fair-leden Elly Bleekemolen en Bea Terlingen. Mej. Blee- kemolen voldeed goed als rechtsbuiten, zo dat zij vele malen tot de gevaarlijkste leden van onze voorhoede behoorde. Bea Terlingen gaf als spil de Duitse aanvals- linie weinig kans in de cirkel door te dringen. In de verdediging was Sonja de Greve ditmaal de beste van de beide backs. Jo Jurrissen verdedigde ondanks een ge blesseerde spier het Nederlandse doel toch feilloos. Hoewel het Nederlandse team toch nog enkele zwakke plekken vertoonde de beide debutanten Thea Glasz (rechtshalf) en Hans van Vroonhoven (rechtsbinnen) waren nog niet op hetzelfde peil als de ouderen en Mariette Vigeleyn (linksbinnen) en Jeanne Hogesteyn (linksback) speelden niet hun normale spel vormde de ploeg toch een goed geheel. Het bleek duidelijk dat de geregelde training onder leiding van Norris en Chris Berger van de natio nale damesploeg een eenheid gemaakt heeft die de laatste jaren niet veel meer is voorgekomen. Het duurde tot een halve minuut voor de rust voordat het eerste doelpunt gescoord zou worden. Even voordat het fluitsignaal weerklonk dat het einde van de eerste helft aankondigde, sloeg Trix Nillessen de bal van dichtbij langs Marianne Schindel- hauer in het net. Het Nederlandse overwicht was in de tweede helft nog duidelijker, tot tweemaal toe greep de back Helmi Latte op de doel lijn in, tot Trix Nillessen in de 47e minuut voor de tweede maal met een hard schot de bal in het net joeg (20). Ook daarna werd de Duitse voorhoede geen kans ge laten tot een tegenaanval over te gaan. ning van niet minder dan zesnul, waarbij de dames Heering en Dekker elk voor drie doelpunten zorgden (ruststand drienul voor BDHC). Om de Zilveren Roos werd uit Kennemerland alleen nog gespeeld door het eerste dameselftal van Strawberries. Dit team speelde op eigen terrein tegen Groen Geel, welke ontmoeting eindigde In de technische vergadering van de Koninklijke Nederlandsche Schaatsenrij- dersbond is in principe besloten een ploeg van zes rijders naar de Olympische Win terspelen in Cortina d' Ampezzo te zenden. Wie deze rijders zullen zfjn, zal tijdens de ijstraining in Ilamar en de Olympische voorwedstrydcn in Davos worden uitge maakt. Een week na afloop van de Olympische Winterspelen, op Zaterdag 11 en Zondag 12 Februari, worden de wereldkampioen schappen in het hardrijden in Oslo gehou den, waaraan eveneens een Nederlandse ploeg zal deelnemen. Voorts is besloten onze landgenoten te laten starten in een vier- of vijf-landenwedstrijd, die weder om een week later, op 18 en 19 Februari, in Hamar wordt gehouden. Aan deze lan denwedstrijd zullen waarschijnlijk ook ploegen deelnemen uit Noorwegen, Ameri ka, Zweden en Rusland. Op 26 en 27 Februari volgen dan de Europese kampioenschappen in Helsinki en het zal afhangen van de prestaties van de Nederlandse rijders in de daaraan vooraf gaande weken of ons land ook bij deze met een overwinning van vijfdrie voor kampioenschappen vertegenwoordigd zal de gasten. De gastvrouwen leidden bij de zjjn rust nog met drieéén. Zondagmiddag om half één werden de bestuursleden van de Europese Judo Unie door het bestuur van de Nederlandse Jiu Jitsu en Judo Bond ontvangen op het land goed Duinlust, beter bekend onder de naam van het CIOS, het Centraal Insti tuut voor Opleiding Sportleiders. Bij de aankomst werden de leden van het „comité restrain", die het afgelopen week einde in conferentie bijeen waren in hotel Duin en Kruidberg en Santpoort, begroet door een zestiental jeugdige judoka's, leer lingen van de heer W. Buchel, die de Euro pese Judo Unie-leden ontvingen met een groet de „kowtow". In de conversatiezaal werd het gezel schap, bestaande uit de heren J. Nauwe- laerts de Agé, voorzitter; Bonet-Maury (Frankrijk), secretaris; Schafer (West- Duitsland), vice-voorzitter en de heren Barnes (Engeland), Nimfuehr (Oostenrijk) en Tadashi Abe (Brussel) verwelkomd door de adjunct-directeur van het CIOS, de heer P. M. Beijen. Hierna richtte de vice-voorzitter van de Nederlandse Jiu Jitsu en Judo Bond, de heer H. Jager, zich tot de aanwezigen en sprak er ook zijn vreugde over uit dat men deze conferentie in Nederland had willen houden. Hij beschouwde dit ook als een eer voor zijn bond. De heer J. Nau- welaerts de Agé schetste vervolgens in korte trekken de opleiding die de sport leiders op het CIOS ontvangen en verdui delijkte, op verzoek van de heer Kozumi, welke graad van bekwaamheid in judo de sportleiders hebben als zij het CIOS ver laten. De resultaten van deze „kleine" confe rentie zullen worden voorgelegd aan de afgevaardigden van de zestien landen, die zijn aangesloten bij de Europese Judo Unie en die op 1 en 2 September in Parijs bij eenkomen. In Parijs worden dit jaar ook de Europese Judo-kampioenschappen ge houden. aansluitend aan de conferentie, op 2 en 3 September in het Palais de Couber- tin. Als voorlopige resultaten van deze klei ne conferentie kan de uitbreiding van de technische commissie van de Unie met twee leden worden beschouwd) Hiervan maken thans deel uit de heren Kawaishi De sobere oogst aan handbalresultaten bevatte toch nog een verrassing. De Blin- kert-dames zagen namelijk kans kopploeg IJmond het vuur zodanig aan de schenen te leggen, dat de Velsense meisjes de winst naar Bloemendaal zagen gaan. Enerzijds was deze misstap van IJmond verklaarbaar door het ontbreken van twee harer beste speelsters, maar aan de andere kant stond dat de Blinkert deze krachttoer leverde met maar tien dames. Bij rust reeds werd de viertwee Blin- kert-voorsprong bereikt, nadat aanvanke lijk de strijd vrijwel gelijk op was gegaan. IJmond opende zelfs de score en liep na de gelijkmaker wederom een doelpunt uit. Daarna was het woord evenwel aan de Bloemendaalse dames met genoemd resul taat. En wat IJmond na de thee probeerde, de Blinkert-achterhoede met aan het hoofd de doelvrouwe mevrouw Van Dansik-van Slooten gaf geen kans meer weg, zodat de ruststand bleef gehandhaafd. De herenontmoeting op Watervliet in Velsen was die tussen IJmond 3 en Con cordia 2, waarin de gast verreweg de ster kere was. De Concordiavoorhoede kon naar hartelust combineren en schutters als Jan van Weerlee, Fred Zieren en Ruud Meijer zorgden er voor, dat de score met de regel maat van de klok werd opgevoerd. Negen één was het bij rust en zestienéén aan het einde. De hoogst gegradueerde Japanse judoër in Europa, de zevende dan G. Kozumi, loopt door een haag van jeugdige judoërs het CIOS binnen. De jongens brengen hem de staande groet, of wel Kowtow. Shi Han, G. Kozumi, Tadashi Abe, Schafer en Nimfuehr. Bij de kampioenschappen in Parijs zullen teamwedstrijden worden gehouden, wed strijden voor de categorieën eerste, tweede, derde en vierde dan, en wedstrijden in de algemene categorie. Op verzoek van enkele landen zullen dit jaar waarschijnlijk ook wedstrijden worden gehouden in het licht-, midden- en zwaargewicht. De wereldkampioenschappen zullen vol gend jaar Mei in Tokio worden gehouden. Het Nederlandse militaire hockeyelftal. dat Vrijdag 11 Novembei- in Brussel tegen het Belgische militaire elftal zal uitkomen, is als volgt samengesteld: Doel: Visman (HDM). Achter: Tolhoek (A'dam) en Rahuzen (BMHC). Midden: Wagener (Hilversum). Snoeck (Delftse Studenten) en I-Corpershoek (Hil versum). Voor: Berkman (BMHCl, Hilenius Kruit hof (Togo), Zwier (SCHC), Kristen (DKS) en Jansen Schoonhoven (A'dam). Nederland heeft op de eerste dag van de wedstryd tegen Oostenrijk, die in Wenen in het kader van de competitie om de Europa-beker wordt gespeeld, een 21 voorsprong genomen. Zeven van de tien partijen werden af gebroken. De grootste verrassing was, dat Èuwe, die aanvankelijk niet zou uitkomen, toch in de ontmoeting meespeelde. Aan bord één kwam hij tegen de Oostenrijkse meester Lokvenc uit. De partij werd afge broken. Voor beide spelers zijn er nog winstkansen. Donner slaagde erin aan bord twee Beni een nederlaag toe te brengen, terwijl Spanjaard (bord 5) van Auer won. Stumpers moest een nederlaag incasseren. Hij verloor aan bord 8 van Platt. Ondanks de regen bleken de korfbalter reinen in Haarlem voor het merendeel goed bespeelbaar, zodat nog een groot gedeelte der Haarlemse ploegen in het veld kwam. De resultaten waren veel beter dan vooraf gaande Zondagen. In de tweede klasse be haalde Haarlem 1 zij» eerste zege (7-4 op DDV). Jammer genoeg moesten Aurora en Oosterkwartier beiden met een kleine neder laag genoegen nemen. Eerstgenoemde ver loor met 5-4 van Groen Geel en Oosterkwar tier met 3-2 van DVD. In de derde klasse behaalde Sport Vereent zijn tweede zege (3-2 op Holver), waardoor het de laatste plaats aan Schermerhorn overdeed. Watervliet is in goede vorm en bleef door een 7-4 zege op BEP ongeslagen. Vele toeschouwers waren aanwezig bij de wedstrijd HaarlemDDV.. Zij zagen de thuisclub een goede wedstrijd spelen. De thuisclub, die met één invaller speelde, had reeds in de eerste minuut succes door een voortreffelijk schot van De Boer. Daarna maakte DDV gelijk, doch W. Klasen kon met een fraaie doorloopbal de stand op 2-1 brengen. Ook al omdat Haarlem nog voor rust een strafworp miste, brak de rust mei 2-2 aan. In de tweede helft bleef Haarlem sterker en D. de Vaal bezorgde Haarlem uit een strafworp de leiding (3-2). Nadat beide ploe gen daarna nog de korf hadden gevonden (4-3), konden mej. Naastepad en L. Reyiis de score tot 6-3 opvoeren. DDV gaf zich nu ge wonnen. De thuisclub won met 7-4. Van schot Oosterkwartier is van schot. De Haarlem mers waren een klasse beter dan DVD en verloren toch. In de eerste helft had mej. Schornagel de thuisclub een' 1-0 voorsprong gegeven. Deze stand bleef lang gehandhaafd, want het schot was zoek. DVD putte hieruit moed en kwam zelfs met 2-1 voor. Doch Din- kelberg kon nog met een fraai schot zorgen, dat de stand bij rust 2-2 was. Na de rust viel Oosterkwartier steeds aan, maar scoorde niet. En zoals het dan meer gebeurt, de zwakke ploeg, in dit geval DVD. profiteerde hiervan en won nog met 3-2. De nederlaag van Aurora tegen Groen Geel mag met ere worden genoemd, vooral als men in aanmerking neemt, dat het winnende punt verre van fraai was. In de eerste helft hadden Theo Kaart en G. Deen de korf voor Aurora gevonden, doch Groen Geel had hetzelfde 3 maal gedaan, zodat bij rust de Haarlemmers met 3-2 ach terstonden. Na de thee leek het er op, dat Aurora zou winnen, want dank zij goals van Oudejans en B. Uljee nam Aurora met 4-3 de leiding. Helaas kon men deze voorsprong niet hanhaven en behaalde Groen Geel een niet verdiende 5-4 zege. Boer en Harkman. De dames kwamen er dit maal niet aan te pas. Sport Vereent is in opmars, want nu won het met 3-2 van Holver, dat lang niet zwak is. In de eerste helft kon alleen C. Otte de korf vinden. Nadat de gasten de stand op 1-1 hadden gebracht, scoorde H. Otte in een kwartier tijds 2 fraaie goals. Ill B 12 Watervliet 11 BEP 9 ZKV 8 ZKC Holver KCN KVH KVD Sp. Vereent Schermerhorn III A Vogel OKV Tovers MEO Soesterkwart. Oosterpark SKV Zwaluwen Altuis Victoria Nieuw Flora II A II B Olympia 6 in Roda 7 12 Samos 5 9 Groen Geel 7 11 Fortuna 6 9 Swift 5 10 DTV 5 6 DVD 8 8 DED 6 6 O'kwartier 6 5 DDV 7 6 Aurora 7 5 A'dam Zuid 6 3 OBZB 6 3 Excelsior 7 3 Hespa 6 3 Haarlem 6 2 Animo Ready 6 1 De Russische Olga Rubtsova heeft het internationaal candidaten schaaktournooi voor dames in Moskou gewonnen met een totaal van vijftien punten. In de negen tiende en laatste ronde van het tournooi won zij van de Bulgaarse A. Ivanova. Olga Rubtsova zal nu mogen uitkomen in de wedstrijd om de wereldtitel tegen haar landgenote en titelhoudster Elizaveta By- kova, welke wedstrijd in 1956 zal worden gespeeld. Fenny Heemskerk neemt voorlopig de negende plaats in met tien punten. Van 24 t/m 27 November zal in hotel De Stad Rotterdam in Eindhoven het tournooi gehouden worden om het hoofdklasse kam pioenschap van Nederland anker kader 71/2 te organiseren door het district. Deelnemers zijn, in alfabetische volgorde: Jacobs (Am sterdam), De Kleine (Zwolle), Metz '(Den Haag), Van Oosterhout, titelhouder (Rotter dam), Van de Pol (Rotterdam), Scholte (Eind hoven), Sweering (Amsterdam) en Teegelaar (Rotterdam). Op de Zaterdag in Utrecht onder leiding van de heer Th. W. Aalbers uit Arnhem gehouden jaarvergadering van het Kon- ninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond is uitvoerig de positie van het Verbond ten opzichte van het NOC besproken. De heer Aalbers deed mededeling van de resultaten die waren bereikt bij bespre kingen tussen het NOC en het KNGV. Het Verbondsbestuur was hierbij tot de con clusie gekomen dat het NOC ook voor het KNGV een technische taak heeft. Het af dragen van 10 cent per lid per jaar greep echter te diep in de Verbondskas. Bij de besprekingen werd overeengekomen het NOC-dubbeltje alleen te laten gelden voor leden boven de leeftijd van 16 jaar, het geen een verschil van f 10.000.voor het KNGV uitmaakt. Na enige discussie kon de vergadering accoord gaan met een resolutie, waarin het bestuur van de KNGV vrijheid van handelen kreeg voor zover dit in het be lang zou zijn van het verbond. Het KNGV is bereid f 0.10 per lid boven de 16 jaar af te staan, zo zeide de heer Aalbers, wanneer de algemene vergadering van het NOC op 20 December hiermede accoord gaat. Mocht onverhoopt de algemene vergade ring van het NOC zich niet kunnen ver enigen met deze voorwaarden, dan behoudt het KNGV zich het recht voor op korte termijn zijn houding te wijzigen en zo no dig per 31 December 1955 uit het NOC te treden. In zijn openingswoord was de voorzitter tevreden over het afgelopen Verbondsjaar, waarin goed en belangrijk werk was ver zet. In 1954 was het ledental met ruim 12.000 gestegen tot ongeveer 154.000 leden. 31 verenigingen sloten zich aan bij het Ver bond. Door de Rijkssubsidie kon op technisch en organisatorisch terrein vooruitgang worden geboekt. Deze subsidie, die voor 1955 f 29.500.bedroeg, zal voor 1956 waarschijnlijk f 33.000.zijn. De Verbondsfeesten zullen waarschijn lijk in 1958 worden gehouden. Het KNGV bestaat dan 90 jaar. De plaats van deze feesten zal nader worden vastgesteld. Derde klasse Watervliet I is op de goede weg. Het won na een zeer goed gespeelde eerste helft, die met een 4-2 voorsprong aanbrak, met 7-4 van BEP. Vooral de jeugdige D. v. Ladesteyn is een waardig plaatsvervanger van de niet meer spelende Wedemeyer. Bovendien heeft hij een gevaarlijk schot. Nadat de Boer de score had geopend, bracht v. Ladesteyn de stand op 2-0. Deze stand liep tot de rust op tot 4-2. In de tweede helft bleef de thuisclub schotvaardig en won met 7-4. De doelpunten werden gescoord door v. Ladesteyn (2x), Veerbeek (2x), Vos, De De uitslagen van de op Zondag gehouden draverijen op Duindigt luiden: Nellie O-prijs (2520 m.): 1. Skippy M 1.30.5; 2. Thundera 1.32.1; 3. Sylvia Anna 1.30.2. W. f 10,60, PI. f2.90, f2,50, f2,40, Gek f7,40. Cov. f5,30. Stayers-prijs (2500 m.): 1. Tira 1.29.1; 2. Tiende van Zora 1.30; 3. Tizian 1 30.1 W. f 1,90, PI. f 1.30, f 1,90, Gek. f5,50, Cov. f3,20. Neptunus-prijs (2100 m.): 1. Quartus Spen cer 1.28; 2. Rolandus 1.28; 3. Rudi Williams 1.28. W. f29,70, PI. f6,80, f4,70, f3.50, Gek. f9,70, Cov. f 14,80. Nemesis-prijs (2100 m.).: 1. Radbout 1.25.8; 2. O Nelly Zora 1.24.8; 3. Nora Spencer 1.24.4 W. f5.50, PI. f2,50, f3,60, f6,00, Gek. f 13.30, Cov. f 10, Narciso van Zora-prijs (2700 m.): 1. Olivier B 1.23.8; 2. Norton Williams 1.24; 3. Rose Marie 1.26.5. W. f3.00. PI. f 1,930, f 1,90, Gek. f4,30, Cov. f3.20. De uitslagen van de rennen luiden: Corrida-prijs (1200 m.): 1. Nicolas 1.20.6; 2. Kandahar: 3. Ricardo. W. f2.30. PI. f 1,20. f 1,50, f2,00, Gek. f4,20, Cov. f5,20. Cambridgeshire prijs (1800 m.): 1. Wash- buckler 2.00; 2. Dram Star; 3. Silver Slipper. W. f 1,80, PI. f 1,20, f 1,60, Gek. f6,40, Cov. f4,10. Lapotinière prijs (2150 m.): 1. Grand Cliff 2.32; 2. Sagita; 3. Princess Martha. W. f3,00, PI. f2,50, f 1,10, Gek. f6,90, Cov. f5,70. Totalisator-omzet f 97.830. Ruim honderd lande lijke ruiters deden Zondag mee aan de cross country, die bij het plaatsje Norg in Drente werd gehou den. Uiteraard be stond de grootste pu blieke belangstelling bij de moeilijkste hindernis. Dat was een behoorlijk brede sloot, die de meeste ruiters heel i val moeilijkheden ople verde. Op de foto ziet men een tweetal rui ters tijdens het natte gedeelte van hun rit. De voorste ruiter kijkt angstig om of zijn concurrent achter hem een kans maakt hem in het water voorbij te kt men. Tijdens atletiekwedstrijden in Praag heeft de Tsjechische lange afstandloper Zatopek twee wereldrecords verbeterd. Hij liep de 15 mijl in 1 uur 14 min. 1 sec. en de 25 km in 1 uur 16 min. 36,4 sec. Het oude record op de 15 mijl stond sedert 26 October 1952 met 1 uur 16 min. 26,4 sec. op zijn naam en het oude record op de 25 km behoorde sedert 27 September van dit jaar toe aan de Rus Iwanov met 1 uur 17 min. 24 sec. De tussentijden van Zatopek waren: 1 km: 3 min. 3,8 sec., 5 km: 15 min. 14,8 sec., 10 km: 30 min. 24,2 sec., 15 km: 45 min. 44,4 sec., 20 km: 1 uur 1 min. 7,3 sec., 25 km: 1 uur 16 min. 36,4 sec. Omdat Zatopek de recordpoging geheim had gehouden, waren er slechts 3.000 toe schouwers en enkele verslaggevers in het stadion aanwezig. (Amateur voetbal) 1—4 KNVB Zaterdagmiddag- Jeugd: competitie A: Derde klas: VSV a-RCH a Suizen—Spakenburg 1—0 B: OSO—Kennemerland 1—4 Alliance a— KMVZSS VU l—l Onze Gezellen a [Jsselmeervogels— Zuidvogels 2—0 Zaterdagmiddag: SNL—AMVJ 3—2 1: 4 A: Tweede Jeugd— PVWA—Telefonla 4—0 Zandvoortmeeuwen— K N K B Eerste klasse: 0 WEST I 0 Tweede klasse A; 0 Helder—HFC 0 Zandvoortmeeuwen— Beverwijk 2—0 g Zaandijk—WFC 1—1 0 Derde klasse B: 0 Wijk a. Zee—Vitesse '22 2—0 0 Terrasvogels—HSV 0—2 Kinhelm—SIZO 0—5 SAC—Kennemerland 4 8 CSV—Alkmaarse Boys 0—2 Reserve derde klasse: 3: 0 ïKAFC—Alcm. Victrix 2—2 NDSM 2—Kromhout 2 2—3 [Jmulden 4— 0 Vierde klasse E: AMVJ 2—SIZO 2 6—2 Kennemerland 5 1—5 0 Waterloo—THB 0—2 II V B Zandvoortm. 2— 0 NAS—SEMO 3—2 l B: J. Hercules 2 2—3 o Onze Gezellen—ETO 5—7 Haarlem 3A— 4 A: 8 Bloemendaal—DIO 3—3 Zandvoortm. 2 3—3 Kennemerland 6- 0—3 Velsen 2—HBC 3 8 WEST II 2 A: Derde klasse B: Heemstede—VVD 8 VVP—Ripperda 5—2 SVIJ—Alliance 8 Laakkwartier— 2 B: 0 Hillegom 4—1 vsv 4DSS 2 8 TYBB—RVC 0—1 2 c: Bloemendaal 3— KNVB Reserves (Betaald voetbal) A: VSV 2—Volewljckers 2 B: Haarlem 2—RCH 2 SAC 2 5—1 Wedstrijden om de J. D. Treslingbeker: 2—7 Btrawberries 2— Rijswijk 2 2—3 Zandvoort 2—Laren 3 4—1 3—2 BMHC 7-SV '35 2 1-0 Anen Weerbaar- Strawberries 3- Landlust 8-10 Ijsvogels 4—1 Tweede klasse A: Haarlem—DDV 7—4 Wedstryden om de Hillegom 4—2 veteranenbeker: Tweede klasse B- 2: Strawberries—Rijswijk 4—0 oosterkwartier—DVD 2—3 8 IJmuiden 1—5 T. Hercules—VEW 2 6—0 Zandvoort—Laren 1—2 Groen Geel—Aurora 5—4 20 Wedstrijden in de Derde klasse A: Onderbond Noordholland v^ogelDe Tovers 102 X Afdeling II: SKV—Soesterkwartier 1—1 8 Eechtrop oEechtrop 4 04 o Afdeling III: Derde klasse B: Saxenburgers 2— Watervliet—BEP 7—4 8 BMHC 10 3—3 Sport vereent—Holver 3—2 8 Dames 0 Wedstrijden om de Reserve derde klasse A: 0 Zeveren Roos: Vogel 3—Samos 4 8—3 8 GHBS Zwolle 6 0 Reserve derde klasse B: 8 Deventer—LHC 4—0 watervliet 2—BEP 2 5—5 8 Hilversum—Amsterdam 1—1 Q Strawberries— Groen Geel 3—5 2—0 Laren—BDHC 0—6 4—1 Wedstrijden om de Haarlem 4 2—2 Amsterdam Beker: Oosterkwartier 3 Strawberries 2— (Sch. n. opgek.) 3 F: Wedstrijden om de Rijswijk 4—2 Watervliet 3— 5n Stormvogels 6— HTCC beker: Strawberries 4— Nieuw Flora 2 4—7 Terrasvogels 3 6—0 Groningen—Arnhem 2—0 Ijsvogels 20 Kinhelm 4—Waterloo 2 1—4 Deventer—LHC 2—3 Laren 2—BDHC 3 1—4 (Amateul voetbal) 3G: (na verlenging) 0 2 A: Bloemendaal 4— Push—Geel Zwart 4—1 Wedstrijden in de b HRC 2—HFC 2 3—0 Vogelenzang 2 2—4 Hilversum 2—HTCC 2 7—1 Onderbond Noordholland 0 WSV 2Kennemers 2 5—2 3 H: Strawberries—Rijswijk 3—2 Afdeling I: b 3 F: Kinheim 5—DSS 4 3—1 Zandvoort—Laren 2 24 Terriers 2—Eechtrop 3 10 ZKC—Sport Vereent 4 7—3 0' DEM 2—Stormvogels 3 2—1 Onze Gezellen 4— (na verlenging) Afdeling III: Animo Ready 3— 0 Bloemendaal 2—VSV 3 2—2 TYBB 5 1—3 BMHC 2—SV '35 4—1 BDHC 7—Zandvoort 2 5—0 Oosthoek 4 11—1 x>ococco!Xocoxxoxxx>cococcoc<xxxcc<xo»co3c>cj3coxx>cococodcocooccoccoccc<:<xxx»occ<x)k>ci xxo»coc*xocccoxx>dccocox:cococcccoocxxoccocococ>oc<xxx>xx>dcoococccodcccccoco:occococo 3—2 8—2 5—2 WESTEN Heren Eerste klasse: VI. Vogels 2 6—4 Laren—HHIJC 2D: Amsterdam—TOGO HFC 5—Terrasvogels 2 24 Hilversum—BMHC 1_5 VSV 5—TYBB 3 4—1 H K B Eerste klasse: Tweede klasse: Oosterkwartier 4—DSV 3—5 Derde klasse: Zowel de dames als de heren van HPC zijn Zaterdag tijdens dc wekelijkse waterpolo- competitie-avond in het Sportfondsenbad in Haarlem eervol uit de strijd gekomen. HVGB-dames verloor de wedstrijd tegen het Bussumse Gooi. Voor de dames bekercompetitie van de KNZB kreeg HPC de dames van ADZ tegen over zich. De Heemsteedse dames hebben zich in deze strijd kranig geweerd. Steeds sloegen zij de Amsterdamse aanvallen af en in de tweede helft van de wedstrijd scoorde Yvonne Huy na een aardige combinatie voor HPC het winnende doelpunt. De wedstrijd HVGB—'t Gooi, die vervolgens gespeeld werd, was minder spannend. De snelle Bussumse ploeg bezorgde de Haarlemse dames handen vol werk. Voor de rust ging het wel en t Gooi kwam toen met één-nul voor door Rietje Rosier. Na de hervatting werkte Lenie Harwijne een snel opgezette HVGB-aanval goed af. Maar daarna bleef 't Gooi steeds in he offensief en de dames Schimmel, Koster (2) en Rosier brachten de overwinning voor 't' Gooi op vijf-één. De ontmoeting DWR 3—Watervrienden 1 in de vijfde klasse was een eenzijdige verto ning. De wedstrijd eindigde in een zes-twee zege voor DWR 3. In de hierna volgende wedstrijd van de avond, Haarlem—HPC, eer ste klasse, heeft de Haarlem-verdediging het zwaar te verduren gehad. Kort na het begin ging een schot van Geurtsèn (HPC) het Haarlem-doel in. Na goed voorbereidend werk van Tjebbes bracht Prins de HPC- voorsprong op twee-nul en met deze stand ging de rust in. Ook in de tweede helft kwam Haarlem er niet aan te pas. Prins, Wiers en Geurtsen brachten de HPC-zege op vijf-nul. De badmintoncornpetitie De competitie van de Nederlandse Bad minton Bond is voor het eerste team van de Haarlemse vereniging „Duinwijck", on danks de sombere voorspellingen, toch met een overtuigende zege 6—2 tegen Breda ingezet. De verwachting was reeds dat de Haar lemmers het vooral in de dames-partijen moeilijk zouden krijgen en inderdaad ging een der partijen verloren. Verrassend was echter dat ook een heren enkelspel ver loren ging, hetgeen echter de zege niet in gevaar kon brengen. Voor deze week is voor Duinwijck 1 geen competitiewedstrijd vastgesteld in verband met de afwezigheid van de spelers Loo en Verhoef, die Zondag 6 November in Kopenhagen (Denemarken) zullen uit komen in een internationaal tournooi

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 7