jongste bediende Arabische Liga wijst aanbod van Israel van de hand Prachtige zang in Grote Kerk van Regensburger Domkoor Aanleg van nieuwe sportvelden nabij de Tuinweg te Hoofddorp Burgemeester van Amsterdam liet eerste Hoogovengas toestromen Plaats een Groentje Droge magazijnruimte Winkelbediende li) Ben Goerion wenst onderhandelingen Grotere vrijheid voor broodslijters POLIJSTER en JONGENS Opdrachten aan componisten Intrekking gevraagd van handelsmarge-beschikking Nieuwe stationchef te Santpoort „Van Eemlandt" overleden Ballonwedstrijd van speeltuinvereniging Beeld van Mari Andriessen in Den Haag onthuld Hoofdstad voor komende 25 jaar klant in IJmuiden Uitbreiding van Velsense bedrijven Scheepvaart te koop of te huur gevraagd DRAAIERS LEERLING DRAAIERS AANKOMENDE DRAAIERS ONGESCHOOLD PERSONEEL PERSONEEL VOOR DE GIETERIJ DONDERDAG 3 NOVEMBER 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSGHE COURAN'i CAïRO Reuter/AFP). De plaatsver- er nog duizenden Joden in Sovjet-Russi- vangende secretaris-generaal van de" Ara- sche gevangenissen en „slavenarbeidskam- bisclie Liga, dr. Raif Bellema, heeft ver- pen" zijn. In de communistische staten klaard, dat geen enkele verantwoordelijke worden de Joden bij de rest van de be- Arabische autoriteit premier Ben Goerion volking achtergesteld", aldus het comité, van Israel zou willen ontmoeten, laat staan dat de volgende eisen stelt: vrijlating van met hem onderhandelen. Raif Bellema zei alle personen, die op grond van hun ras of dit naar aanleiding van het aanbod van godsdienst in gevangenissen verblijven, Ben Goerion om onderhandelingen met volledig herstel van bewegingsvrijheid voor Arabische leiders te voeren. Het enige no- alle inwoners van Oost-Europese landen, dige is het aanvaarden van de UNO-resolu- vrijheid van eredienst voor aanhangers van ties volgens welke de Arabische vluchte- het Joodse geloof heropening van Joodse lingen naar Palestina mogen terugkeren» scholen, onbelemmerd gebruik van de aldus Raif Bellema. Joodse taal en hereniging van uiteengesla- gen Joodse gezinnen. Ben Goerion bood in een toespraak tot de Israëlische volksvertegenwoordiging (Knes- rf^nin KYnPsifsiPV set), uitgesproken bij het voorstellen van ÖOeiganiIl dl JV1 OeSJESje\ zijn nieuwe coalitieregering van vijf par- f*a3Il Ook naaF Birma tijen, aan zo spoedig mogelijk besprekin- gen te openen met zijn Egyptische ambtge- MOSKOU (AFP/Reuter) Premier Oe noot Nasser, „of met welke andere Arabi- Noe van Birma heeft op een persconferen- sche leider ook", om te pogen tot een rege- tie in Moskou verklaard, dat premier Boel- ling van de gespannen verhouding tussen ganin en de secretaris-generaal van de Israel en zijn Arabische buurstaten te ko- Sovjet-Russische communistische partij, men, „zonder dat tevoren voorwaarden Kroesjtsjev, zich bereid verklaard hebben, zijn gesteld". De Arabische leiders zijn nog dit jaar een bezoek aan Birma te bren- thans in de gelegenheid de wereld te tonen gen. Men meent te weten, dat de Russische wat zij werkelijk willen vrede of oor- leiders deze maand op de terugreis van een log". „Indien zij nog niet bereid zijn tot bezoek aan India naar Birma en Afghani- besprekingen, om tot een algehele rege- stan zullen gaan. iing te komen, willen wij ook instemmen Op een vraag of Birma voornemens is met een beperkte overeenkomst, die zou wapens van de Sovjet-Unie te kopen, ant- voorzien in volledige uitvoering van de be- woordde Oe Noe, dat zijn land er geen be standsbepalingen, het wederzijds achter wege laten van alle incidenten en daden van vijandschap, opheffen van boycot en blokkade, erkenning van de vrije zee vaart, en alle andere maatregelen, die voor beide partijen aanvaardbaar zouden zijn". Program Het program van de nieuwe regering bevat de volgende hoofdpunten: Verster king van de militaire krachtsinspanning van het volk, aanleg van een verdedigings linie ter bescherming van de landbouw in de grensgebieden, opvoering van de immi gratie en een voortdurend streven naar een vreedzame samenwerking met de Arabische staten. De Russische ambassadeur in Israel, Alexander Abramov, is na een verblijf van zes weken te Moskou in Israel terugge keerd. Het Amerikaanse Joodse comité heeft te New York een verklaring uitgegeven dat Liederen van Albert de Klerk en strijktrio van Sas Bunge De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft aan enige componis ten opdrachten verleend. Aan Albert de Klerk te Haarlem is opgedragen het schrij ven van een aantal liederen voor één zang stem met orgelbegeleiding, geschikt om op kerkconcerten ten gehore te worden ge bracht. Aan Sas Bunge te Heemstede is een werk voor strijktrio gevraagd. Aan Sem Dresden te Scheveningen is op gedragen het schrijven van een werk voor gemengd koor met ten hoogste twee solis ten ën met eenvoudige begeleiding van bij voorbeeld één of twee piano's, eventueel met slagwerk, van ongeveer een half uur. Aan Géza Frid te Amsterdam is opdracht gegeven tot het componeren van een werk voor mannenkoor met ten hoogste twee solisten en met begeleiding van koper blaasinstrumenten en slagwerk, bij voor keur op Nederlandse tekst, met een tijds duur van ongeveer een half uur. Liederen voor één zangstem met begeleiding van kamerorkest zijn aan mej. Andrée Bon- homme te Heerlen gevraagd, een werk voor harmonie of fanfare aan M. Niël te Maas tricht. Tenslotte heeft Max Vredenburg te Am sterdam opdracht gekregen tot het compo neren van een werk voor schoolorkest of schoolkoor, waarbij tegen het gebruik van een tekst in een vreemde taal geen be zwaar bestaat. Door Nederlands Verbond van Middenstandsverenigingen Het bestuur van het Nederlands Verbond van Middenstandsverenigingen (N.V.M.) heeft aan de ministers van Economische Zaken en van Landbouw, Visserij en Voed selvoorziening verzocht te willen bewerk stelligen dat, op zo kort mogelijke termijn, de prijzenbeschikking handelsmarges 1955 wordt ingetrokken. Het Verbond herinnert er aan dat naar het oordeel van de regering, de in Maart van dit jaar afgekondigde Prijzenbeschik king Handelsmarges 1955 nodig was ter voorkoming van een opwaartse druk op het prijspeil in de détailhandel, in verband met de technische wijziging van de omzetbe lasting en voor de waakzaamheid ten aan zien van de doorkruising van het door de regering te voeren economisch beleid, dat gericht is op stabilisatie en, zo mogelijk, verlaging van de prijzen. Er bestaat een direct verband tussen de afkondiging van genoemde beschikking en de technische wijziging van de omzetbelas ting. Hieruit volgt volgens het Verbond, dat aan deze beschikking een tijdelijk ka rakter is toegekend en verwacht mag wor den, dat zodra de prijzen zich aan de ge wijzigde omstandigheden hebben aangepast, de beschikking zal worden ingetrokken. Volgens het Verbond kan thans worden geconstateerd, dat het prijzen-niveau zich niet alleen aan de gewijzigde omstandig heden heeft aangepast en er van een op waartse druk op het prijspeil in de détail- handel geen sprake is, maar ook, dat de concurrentie in vele sectoren van de détail- handel steeds scherpere vormen aanneemt. Ook uit de mededeling van het C.B.S. in zake de prijsindexcijfers van het levens onderhoud per 15 September blijkt, dat in de sectoren van voeding, kleding, woning inrichting en huisraad een daling in de kos ten van het levensonderhoud is opgetreden, aldus het verbond. De stationschef 4e klasse W. G. P. K. de Vos te Zuidhorn is met ingang van 1 No vember benoemd tot stationschef 3e klasse te Santpoort. Eveneens per 1 November is de commies- titulair S. Spannerbrug te Beverwijk be noemd tot stationschef 4e klasse te Zeven bergen. hoefte aan had. Als dit wel het geval mocht zijn, zou Birma wapens betrekken uit alle landen, die ze verkopen. Oe Noe verklaarde, dat zijn uitnodiging aan de Sovjet-Unie om de volgende Azia- tisch-Afrikaanse conferentie bij te wonen slechts de uitdrukking was van een per soonlijke mening. Oe Noe heeft Dinsdag op een receptie een heildronk uitgebracht „op de deelneming van de Sovjet-Unie aan de volgende Aziatisch-Afrikaanse conferentie. Een Afghaanse wapenmissie gaat naar Tsjechoslowakije „om nieuwe onderdelen te kopen .voor ouderwetse wapenen die voor de tweede wereldoorlog in dat land zijn gekocht", aldus heeft de Afghaanse ambassade te Washington meegedeeld. Vol gens een woordvoerder van het Ameri kaanse departement van Buitenlandse Za ken heeft Afghanistan in Washington in lichtingen laten inwinnen over de moge lijkheid om Amerikaanse wapens te kopen. In een te Utrecht gehouden buitengewone gedelegeerdenvergadering van de Neder landse Bond van Broodslijters „Ons Be lang" is medegedeeld dat de broodslijters niet langer gebonden zijn aan een vaste bakker-leverancier. Tot nu toe was een saneringsverordening van kracht waarin werd bepaald, dat de broodslijters (onge veer drieduizend in het land) hun brood dienden te betrekken van een vaste bak ker-leverancier. De juridische adviseur van de Nederlandse Bond van Broodslijters, mr. dr. M. Teekens, deelde ter vergadering mede dat na langdurige strijd het Bedrijf schap voor Granen, Zaden en Peulvruchten de verordening Sanering Bakkersbedrijven 1945 ingrijpend gewijzigd en opnieuw heeft vastgesteld. De broodslijter mag thans van bakker-broodleverancier veranderen, mits hij een opzeggingstermijn in acht neemt van zes maanden. Voorts behoeft men voor het verhandelen van koek en beschuit geen erkenning als wederverkoper van bakkers artikelen. Het staat de slijter vrij zijn rog gebrood, koek en beschuit van een ander te betrekken dan van degene van wie hij het brood betrekt. De wederverkoper be hoeft niet meer de naam van zijn bakker leverancier op zijn wagen of in zijn winkel te vermelden. De wederverkoper kan zich voorts bij de verkoop door personeel of an deren doen assisteren. De bevoegdheden van de Nederlandse Bakkerijstichting ten slotte zijn in deze nieuwe verordening aan zienlijk ingekrompen. Zij kan geen bin dende voorschriften meer voor de inrich ting van de administratie van de weder verkoper uitvaardigen. Ook kan zij de wederverkoper niet meer dwingen inzage te geven van administratieve bescheiden. Dinsdag is te zijnen huize te Baarn plotseling overleden de heer W. H. Haasse, gepensionneerd Indisch ambtenaar, die enkele jaren geleden als vrije-tijdsbeste- ding het schrijven van detectiveverhalen onder het pseudoniem W. H. van Eemlandt ging beoefenen. In korte tijd verkreeg zijn werk in geheel Nederland grote bekend heid. Dagbladen en tijdschriften namen deze verhalen in feuilletonvorm op. Enige van zijn bekendste werken, die bij de uit geverij „Het Wereldvenster" te Baarn ver schenen, zijn: De schatgravers aan de Am- stel, Code Duizendpoot en Arabeske in purper. Hij was de vader van de schrijfster Hella Haasse. De begrafenis zal Vrijdag in stille ge schieden. Het Regensburger Domkoor, dat men, dank zij een duizend jaar oude traditie en de voorname kwaliteit van zijn prestaties, in één adem kan noemen met de Leipzi- ger Thomaner en het Dresdener Kreuz- chor, zong Woensdagavond in de Grote Kerk te Haarlem voor de zeer beperkte schare toehoorders, die niet eens de ruim te binnen het- koorhek geheel vulde. Jam mer dat er zo weinig belangstelling was, want een zo hoogstaande uitvoering van een knapen- en mannenkoor behoort tot de zeldzaamheden. Nochtans kan men de wegblijvers geen ongelijk geven dat zij er voor passen anderhalf uur te zitten ver kleumen in een onverwarmde kerk. Erg zakelijk is het van deze zogenaamde „Dom- spatzen" dan ook niet om in dit jaargetijde een tournée door Nederland te houden met een programma dat hoofdzakelijk ingesteld is op uitvoeringen in kerkgebouwen. Er is aan hun optreden nog een andere, even weinig zakelijke kant, die echter bij zonder sympathiek is, namelijk dat zij geen haartje toegeven aan een op show belust publiek en dat zij met een artistiek verant woord programma de waardigheid van hun hoog opgevoerde kunst van de a-capella- zang op peil houden. Honneponnige lievig- heidjes van zingende knapen vallen buiten dit bestek. De „Domspatzen" willen hun eeuwenoude cultuur uitdragen, zuiver en ongerept. Men kan wensen dat zij daarin zullen volharden en ruimschoots waarde ring zullen vinden voor hun positieve hou ding. Maar laten zij gerust wat zakelijker te werk gaan bij het organiseren van hun tournée's en liefst na September niet meer gaan concerteren in onverwarmde kerken. Verder heb ik slechts met bewondering te gewagen over wat dit koor van een zes tigtal knapen en jonge mannen, onder de rustig beheerste leiding van prof. dr. Schrems presteert. De zangcultuur van de koorjongens voldoet aan de hoogste eisen, de knapen ontwikkelen een klankgehalte bij een absolute zuiverheid van intonatie, zoals ik het nergens egaler, warmer en expressiever gehoord heb. Ook de tenoren en bassen zingen met een merkwaardige volheid van geluid en een verrassende le nigheid van nuance. Dit laatste viel ons bij zonder op bij de aanhef van een motet van Clemens non Papa. Dr. Schrems had blijkbaar met bijzonde re intentie drie belangrijke motetten van oud-Nederlandse componisten op zijn pro gramma genomen, waarmee zijdelings her innerd werd aan wijlen de Regensburger musicoloog dr. C. Proske, die zo enorm veel werk verzet heeft in het belang der Nederlandse polyfonisten. Toen er in Hol land nog niemand aan dacht om de schat ten van onze oude muziekcultuur op te delven, werkte Proske ijverig aan een re naissance, die later werkelijkheid geworden is, mede dank zij hem. Wij kennen nu weer onze Souterliedekens, maar weinigen weten dat wij ze aan Proske te danken hebben. Het meesterlijke Ave Maria van Josquin kregen wij te horen in een prachtig ge nuanceerde en doorzichtige weergave en Zilveren jubileum. Ir. E. W. Ott, sinds 1 December 1951 directeur van het telefoon district Zwolle, heeft dezer dagen zijn zil veren jubileum bij de PTT gevierd. Ir. Ott, die in 1904 te Haarlem werd geboren, kwam in 1930 bij de PTT in Den Haag als labora torium-ingenieur in dienst. Later werd hij in de residentie chef van een technische afdeling van PTT. Op 1 September 1945 kwam hij naar Zwolle als adjunct-directeur van het telefoondistrict. Nu de winter weer in aantocht is, heeft het bestuur van de speeltuinvereniging in de Hillegommerbuurt besloten, de poorten tijdelijk weer te sluiten. Dit zal geschieden op aanstaande Zaterdag. Op d'ie middag zal een onderlinge voetbalwedstrijd gehouden worden op het terrein van de familie Mon ster. Verder is er die middag een ballon- wedstrijd voor alle kinderen. een Venite exsultemus van Sweelinck trof ons door de weelderige klank. De mildheid van de polyfonie van Palestrina werd in een drietal werken lenig en effectief aan getoond en steeds was er aanleiding om bewonderend te luisteren naar het fraaie gehalte van al die klanklijnen en van het evenwicht in de samenzang. Men zong ook het beroemde dubbelkorige Miserere van Allegri, dat indertijd geheimzinnig bewaard werd voor de plechtigheden van Goede Vrijdag in het Vaticaan, doch dat Mozart als knaap, na er een uitvoering van ge hoord te hebben, uit het geheugen opte kende. Het knapenkoor liet zich zelfstandig met subliem geluid horen in werk van Aichin- ger en Reger, waarna een achtstemmig mo tet van Lassus een overweldigende climax kreeg van het complete koor. Veel indruk maakte ook een Duits motet van Brahms en een gezond klinkende Psalm van Ka- minski vormde een prachtig slot van dit interessante programma. Voor dit alles past een extra saluut aan dirigent professor dr. Schrems. JOS. DE KLERK Donderdag 10 November komt de ge meenteraad van Haarlemmermeer in het raadhuis te Hoofddorp bijeen ter behan deling van negen en twintig punten. Van de heer J. F. Meegdes te Zwanenburg is het verzoek binnengekomen om vergunning voor de aanleg van een gedeelte van de Eikenlaan aldaar en van de bewoners van de Huigsloterdijk om plaatsing van enige straatlantaarns. B. en W. stellen voor de verzoeken om advies in hun handen te stellen. Het college deelt de raad mede, dat voor het voorzitterschap van de huurcommissie het meest in aanmerking komt de wethou der voor volkshuisvesting, dr. M. Brouwer. Tot vice-voorzitter zouden B. en W. be noemd wensen te zien de heer C. van Beem. Voorts stellen zij voor tien leden te benoe men. Aan de orde zal komen een verordening op de heffing en invordering van een baat belasting. Onder de naam baatbelasting wordt in de gemeente, ter verkrijging van een billijke bijdrage in de ten laste der ge meente komende kosten van de werken tot verbetering van de Grote Poellaan gelegen nabij de Leimuiderdijk en de beide opritten van die laan naar de dijk, een belasting ge heven van de gebouwde en ongebouwde eigendommen en hun aanhorigheden, die door die werken zijn gebaat. Een jaarlijkse opbrengst van 475,wordt verwacht. Voor het doen ombouwen van een vuil nisauto tot vrachtwagen vragen B. en W. de gemeenteraad een bedrag van 4.000,— beschikbaar te stellen, en voor de organi satie van de provinciale ploegenwedstrijd, die 8 October gehouden is, een bijdrage van ƒ50,— Verlichting uurwerk B. en W. stellen de raad voor een subsi die te verlenen aan de kerkvoogdij der Ne derlands Hervormde gemeente te Nieuw- Vennep in de kosten van verlichting dei- wijzerplaten van het. torenuurwerk van haar kerkgebouw. Als voorwaarden willen B. en W. stellen: de subsidie zal niet meer be dragen dan 75"/o van de kosten van het aanbrengen der verlichting; stroomver bruik en onderhoudskosten komen niet ten laste van de gemeente; het torenuurwerk Voor gevel van hoofdkantoor „Nederlanden van 1845" Op 12 April 1954, de 109de verjaardag van de N.V. Assurantie Maatschappij „De Nederlanden van 1845", werd het vergrote hoofdkantoor aan de Groenhovenstraat te Den Haag in gebruik genomen. Vele ge schenken werden aangeboden en een daar van werd nog slechts symbolisch overge dragen. Het geschenk van de tussenperso nen zou een beeldhouwwerk zijn, de ver zekeringsgedachte uitbeeldend. Een ont werp van de hand van de Haarlemse beeld houwer Mari Andriessen werd overgedra gen, doch aan het beeld zelve moest de beeldhouwer toen nog beginnen. Nu is dit beeld gereed gekomen en geplaats en van morgen heeft de onthulling met enige plechtigheid plaats gehad. Schenkers van dit beeld zijn de tussen personen, die hun bemiddeling verlenen bij het sluiten van verzekeringen bij de „Ne derlanden van 1845". Bij deze tussenpersonen vormde zich een comité met als voorzitter de heer P. Scholte uit Den Haag. Het beeld is gehouwen uit Franse zand steen en geplaatst tegen een achtergrond van syeniet, hetzelfde materiaal waarmede ook de voet van het gebouw is bekleed. Mari Andriessen woonde zelf de onthul ling bij. VANMORGEN OM ONGEVEER HALF TWAALF is voor de stad Amsterdam een merkwaardige kringloop gesloten een cirkel, die in het jaar 1825 aan de Marnix- straat begon met de gaslevering door de Eerste Pijpgascompagnie met als grondstof raapolie gaslevering uit particuliere bron dus en die deze herfstmorgen werd gesloten door een handeling van burgemeester mr. Arnold J. d'Ailly in het nieuwe compressorgebouw der Hoogoven-kooksovenbatterijen. Door een handle over te halen begonnen namelijk twee compressoren hoog te zoemen en stroomde het eerste gas, dat de Hoogovens gedux-ende vijfentwintig jaar aan de stad Amsterdam gaan leveren door het buizennet naar 's lands hoofdstad. Niet om de hele behoefte van Amsterdam te dekken, want dan zou er elk jaar 200 millioen kubieke meter gas geleverd moeten worden, maar wel om te suppleren met een totaal hoeveelheid van 80 tot 90 mil lioen kubiek per jaar. Het is daarom zulk een merkwaardige kringloop geweest, omdat de hoofdstedelijke raad pi-ecies zestig jaar terug, in 1895, na veel geharrewar besloot de zaken in eigen hand te nemen en de concessies aan de beide elkaar concurrerende gasfabrieken te ontnemen. Nu, meer dan een halve eeuw later, springt het particulier initiatief wéér bij en prof. J. F. ten Doesschate, directeur der Hoogovens kon glimlachend alleen maar de wens uiten, dat het allemaal wat vlotter zou gaan dan in de tijden van raap olie en hars, in de oei-dagen belangrijke grondstoffen voor het „nieuwerwetsche ligt- gas". Het lijkt niet onwaarschijnlijk, dat het inderdaad heel wat vlotter werken zal zijn met de Hoogovens, dan met de beide gas leveranciers uit de vorige eeuw. Tenslot te is hier een wederzijds belang in het spel, welbegrepen door de raden der hoofdstad, toen zij enige jaren geleden be sloten de 25 millioen te voteren als in breng in de Hoogoven-gasvoorziening, waarmee men dus wilde laten zien, wat deze geregelde suppletie uit IJmuiden de gemeente waard was. moet steeds de juiste tijd aangeven. De aanleg der verlichting bedraagt 1.255, waarvan ruim 940,ten laste der ge meente komt. Het R.K. kerkbestuur te Nieuw-Vennep had vroeger aan de gemeenteraad gevraagd mee te werken aan de aanleg van een in stallatie voor de toren der in aanbouw zijn de R.K. kerk. Daar deze kerk minder cen traal gelegen is dan de Hervormde kerk, menen B. en W., dat voldaan moet worden aan het verzoek der kerkvoogdij der Her vormde gemeente te Nieuw-Vennep. Rheumafonds Voorgesteld wordt aan het Nationaal Rheumafonds te Den Haag een subsidie voor een keer van 400,te verlenen. Sportvelden B. en W. stellen de raad voor te Hoofd dorp, op de gronden gelegen ten zuiden van de Tuinweg drie sportvelden en een oefenveld te doen aanleggen en voor dit werk een bedrag van 29.300.beschik baar te stellen. Op het ogenblik zijn drie sportvelden in gebruik, namelijk een twee tal gemeentelijke velden, deel uitmakend van het concoursterrein en het voetbal veld van de RKVV Hoofddorp Boys, ge legen aan de Leegwaterstraat. Dit aantal is te weinig en bovendien zal het laatstge noemde veld binnen afzienbare tijd moeten verdwijnen ten behoeve van de bouw van een openbare school voor ulo en een te huis voor bejaarden, waarvoor plannen in voorbereiding zijn. Om tijdig voor de ver eniging een ander speelveld beschikbaar te stellen is een plan ontworpen, dat de ge meenteraad thans is aangeboden. Ter gemeentesecretarie (4e afdeling) van Veisen liggen ter inzage de volgende ver zoeken van: de Chemische fabriek „De Toe komst" N.F. te IJxnuiden, tot het wijzigen en uitbreiden van de vismeelfabriek, ge legen aan de Industriestraat te IJmuiden; de N.V. Vis Import en Export Maatschap pij „Eureka" te IJmuiden, tot het wijzigen en uitbreiden van de visconservenfabrick in het perceel Middenhavenstraat 72 te IJmuiden; de Koninklijke Nederlandse Hoogovens en Staalfabrieken N.V. te IJ muiden, tot het wijzigen van het bedrijf, door het verplaatsen van de schilders werkplaats, de modellenopslag, de timmer- loods, het motverbrandingsoventje en de leerlingenwerkplaats in het perceel Staal- haven 8 te Velsen (Noord); D. Nap te IJ muiden, tot het oprichten van een moffel en spuitinrichting in het pand Breesaap- straat 23 te IJmuiden; het College van B. en.W. van Velsen, tot het uitbreiden van de timmerwerkplaats van het bedrijf Open bare Werken in het perceel Vélserduinweg 129 te IJmuiden (O). J. Duin's kistenfa briek te IJmuiden, tot het wijzigen en uit breiden van de kistenfabriek in het perceel Industriestraat 61 te IJmuiden. Op Zaterdag 19 November 1955, te elf uur, zal ten gemeentehuize ten overstaan van het gemeentebestuur, één of meer van zijn leden, dan wel één of meer door dit bestuur aangewezen ambtenai-en, aan een ieder gelegenheid worden gegeven om mon- ling bezwaren -tegen inwilliging van- deze vèrzoekcn'in te'b'rengèh. Aalsdijk, 1 te Rotterdam. Alhena, 2 v. Las Palmas n. Rotterdam. Amslelvaart, pass. 1 Colombo n. Mormugao. Arendskerk, 1 v. Kaapstad n. Port Elizabeth. Alwaki, 2 te Port Saia. Arendsdijk, 2 te New York. Alamak, 1 v. Hamburg n. Antwerpen. Alchiba, 1 300 m. O.ZO. Kp. Race. Almkerk, 1 570 m. O. Ce.vlon. Alwaki. 1 360 m. W. ten N. Alexandrië. Antonia, 2 te Tj. Priok. Amstelpark, 6 Rotterdam verwacht. Alblasserdi.jk, 1 200 m. N.NO. Azoren. Axeldijk, 6 te New York verwacht. Altair. 2 te Hamburg. Aegis, 2 v. Antwerpen te Amsterdam. Alblasscrdijk, 2 750 m. W.NW. Finisterre. Amstelveen, 3 te Amsterdam. Arkeldijk. pass 4 Vlissingen n. Antwerpen. Aldabi, 2 v. Rio de Janeiro n. Santos. Alderamin, 2 v. Rotterdam n. Hamburg. Alnati. 1 v. Buenos Aires n. Rosario. Amstelkroon. pass. 2 Belle Isle n. St. Laurens. Bantam, 2 te Bombay Boschfontein, 1 te Marseille. Bandjermasin, 3 te Tj. Priok verw. Billiton, 2 v. Bahrein n. Madras. Bussum, 2 v. Rotterdam n Mena el Ahmadi. Baarn. 1 v. Antotagasta n. Valparaiso. Baud, 1 v. Ambon n Makassar. Bali, pass. 1 Malta n. Barcelona. Britsum, 1 v. Amsterdam n. Hamburg. Bioemendaal, 3 te Curasao. Boissevain, 2 v. Tristan da Cunha n. Kaapstad. Boskoop, 3 te Antwerpen. Caltex Delft, pass. 2 Oporto 5 te Rotterdam verwacht. Camerounkust, 3 te Dakar. Caltex Delft, 1 110 m. ZO. Kp. St. Vincent. Caltex Pernis, pass. 1 Lissabon n. Sidon. Camerounkust. 3 Dakar verwacht. Castor, 1 te Guanta. Crania, 2 570 m. O. Brisbane. Caltex Leiden, 2 v. Rotterdam n. Sidon. Caltex The Hague, 2 v. Rotterdam n. Sidon. Dorestad, 1 te Rotterdam. Drente, 1 170 m. ZO. Socotra. Diemerdijk, 3 te Cristobal. Dongedijk, 2 te Rotterdam. Esso Den Haag, 2 225 m. O. Malta. Esso Rotterdam, 2 75 m. W.NW. Gavdo. Eos, 3 te Rotterdam. Friesland (KRL), 3 te Rotterdam. Fairsea. 2 270 m. O.ZO. Albany. Farmsum, 1 v. Amsterdam n. Anlw. Groote Beer, 2 te Port Said. Gabonkust, 1 te Winneba. Gordias. 1 te Izmir Guineekust, 1 nog te Accra. Ganymedes, 2 te Antwerpen. Hector, 1 45 m. Z. Athene n. Lissabon. Batoelas 6 te Biak verw. Hydra 1 te Morrisville. Hera, 1 v. Panamakanaal n. Buenaventura. Heemskerk, 2 te Rotterdam. Java, 1 v. Singapore n. Tj. Priok. Joh. v. Oldenbarnevelt, 1 600 m. NW. Fremantle Japara (KPM), 2 te Kobe. Jason, 3 te La Guaira. Korovina, 1 te Rotterdam. Kota Agoeng, 2 v. Padang n. Colombo. Krebsia, 2 v. Mena el Ahmadi n. La Spezia. Krebsla, 1 te Mena el Ahmadi. Lekkerkerk, 2 nog te Basrah. Liberty Bell, 2 270 m. NW. Perim. Loosdrecht, 2 te Amsterdam. Laertes. 2 te Port Swettenham. Lieve Vrouwekerk, 2 110 m. Z.ZW. Masira eil. Lekkerkerk, 1 nog te Basrah. Leuvekerk, pass. 1 Z. v. Kreta n. Genua. Leopoldskerk, 2 v. Abadan n. Genua. Lutterkerk, 2 v. Genua n. Gibraltar. Laagkerk, 3 v. Cochin n. Aden. Lekhaven, 2 te Rotterdam. Lissekerk, 3 te Port Said. Moordrecht, 2 te Mena el Ahmadi. Muiderkerk, 3 te Ger.ua. M.vonia, 3 te Noumea. Minjak, 1 te Enden Moordrecht, 1 150 m. O. ten N. Bahrein. Muiderkerk, 1 125 m. ZO. Messina. Maas, pass. 1 Kp. St. Vincent n. Rotterdam. Malvinag pass. 1 N. kust Luzon n. Shimotsu. Mynio, 1 120 m- N.NW. Kp. Arnhem. Murena, 2 te Kobe Maaskerk, 2 te Tanga, Mentor, 1 te Willemstad. Merwede, 2 te Lagos. Mariekerk, 2 v. Rotterdam n. Genua. Nias, 3 te Tj. Priok. Oranje, pass. 1 Malta n. Port Said. Oranjestad, 2 v. Madeira n. Trinidad. Oranjefontein, 2 te Kaapstad.. Ondina, 1 250 m. Z.ZW. Okinawa. Ovula, 2 te Makassar. Oostkerk, 2 te Duinkerken. Prins Willem IV, pass. 1 Belle Isle n. Montreal Peperkust, 2 115 m. ZW. Kp. Blanco. Perna, 2 v. Sundsvall n. Rotterdam. Prins Casimir, 2 840 m. W. Valentia. Pygmalion, 2 te New Orleans. Polvpliemus, 2 v. Cochin n. Djibouti. Prins Fred. Hendrik. 2 v. Rotterdam n. Chicago Roepat. 1 120 m. N. ten O. Finisterre. Pendrecht, pass. 2 Ouessant n. Sidon. Rotula, 2 80 m. NO. Benghazi. Sliedrecht, 1 te Rotterdam. Sibajak, 2 v. Surabaja n. Semarang. Stad Vlaardingen, 2 te Narvik. Salland, 1 40 m. W. Finisterre. Sheratan, l 200 m. Z.ZO. Mozambique Sibigo, 2 te Sydney Sirrah, 1 130 m. Z.ZW. Merauke. Stad Dordrecht, pass. 1 Kp. Bon n. Dordrecht. Stanvac Talang Akar, 2 te Sungeigerong. Siaoe, 2 te Pangalan Pinang. Straat Banka, 2 te Melbourne. Schelp wijk. pass. 2 Runsaljebel n. Geelong. Straat Mozambique, 2 te Port Elizabeth. Sloterdijk, 2 550 m. W. Kp. Comorin. Statue of Liberty, pass. 2 Aden n. Suez. Sigli, 2 70 m. NO. Brisbane. Salatiga, 4 te Los Angeles verwacht. Slamat, 3 te Port Said. Talisse, 1 v. Colombo n. Suez. Teucer, pass. 1 Gibraltar n. Port Said. Themisto, 1 te Montreal. Teiresias, 2 v. Liverpool n. Port Said. Tjibantjet, 2 te Kobe. Tjiluwah, 2 te Tj. Priok. Telamon, 2 te Curaqao. Tibia. 3 Geelong verwacht. Titus, 1 v. Amsterdam n. Hamburg. Triton, 1 v. Amsterdam n. Bremen. Utrecht, 2 360 m. VV. ten N. Minikoy. Van Noort, 1 140 nr. W. Mindanao. Van Spilbergen, 31 te Hamburg. Van Riebeeck, 2 te Semarang. Van Riemsdijk, 2 te Singapore. Willemstad. 1 v. Barbados n. Madeira. Waal. 1 te Valetta Malta. Wonosobo, 1 te Bahrein. W. Alton Jones, 1 250 m. Z. Fayal. Willem Barendsz, 1 150 m. O. Curasao. Zeeland (KRL), 2 te Balikpapan. Zeeland (KRL), 1 v. Surabaja n. Balikpapan. Zonnewijk, 1 1280 m. ZW. Pitcairn eil. KLEINE VAART Admiralengracht, 2 v. Londen te Rotterdam. Akjo, 1 v. Boston te Rotterdam. Amigo, 2 v. Colchester te Rotterdam. Ancora, 1 v. Karlstad te Rotterdam. Aardenburgh, 1 v. Paskalavik te Rotterdam. Advent, 1 v. Harlingen te Rochester. Annie, 2 v. Gent te Boston verwacht. Arctic, 2 v. Londen te Rotterdam. Arienoldus G, 1 v. Wisbech n. Amble. Auriga, 1 v. Manchester te Partington. Ardeas, pass. 1 Vlissingen n. Antwerpen. Batavier, 1 v. Mantyluoto te Amsterdam. Bree Helle, 1 v. Rotterdam n. Londen. Barracuda, verm. 1 v. Frederikshavn n. R'dam. Bab T, 31 v. Rotterdam n. Sundsvall. Birmingham, 1 v. Harlingen n. Goole. Barendsz, 1 v. Gefle n. Pateniemi. Beekbergen, 2 v. Propriano te Zeebrugge verw. Cinderella, pass. 1 Vlissingen n. Antwerpen. Corrie B, 2 v. Londen te Sarpsborg verwacht. Dollard, 1 v. Antwerpen te Gothenburg. Duiveland, 1 v. Zeebrugge te Kopenhagen. Driebergen, verm. 2 v. Lelegue n. Barry. Express, 1 v. Rotterdam n. Le Havre. Elsenburgh, pass. 1 Casquets n. Casablanca. Erasmus, 1 v. Uleaborg te Pitea. Elisabeth Roorda, 1 v. Dublin n. Cardiff. Frans v. Seumeren, verm. 2 v. Kopenhagen n. Rotterdam. Fraternité, 1 v. Ahr te Lulea. Farmsum, 1 v. Rotterdam n. Aalborg. Gaasterland, 1 v. Goole n. d. Tyne. Ure, pass. 31 Vlissingen n. Londen. Haaksbergen. 2 v. Barrow n. Swansea. Helvetia, 1 v. Rotterdam n. Hull. Houtman, 1 v. Amsterdam te Rotterdam. Haskerland, 1 v. Leith te Grangemouth. Ida D, pass. 2 Terschelling n. Garston. Joost, 28 te Carlsvik. Kemphaan, 3 v. Dublin te Oslo verw. Kcyser, 1 v. Gent te Stockholm. Kaap Falga, 31 v. Dordrecht n. Domsjo. Kaap St. Vincent, 1 v. Sarpsborg te Karlstad. Koningshaven, 1 v. Rouaan n. Casablanca. Lecndert B, verm. 2 v. Rotterdam n. Runcorn. Liberie, 1 v. Skoghall te Otterbacken. Larix, 28 te Zaandam. Mascotte, 1 v. Rotterdam n. Karlstad. Midsland, 1 v. Rotterdam n. Leith. Mudo, 1 v. Gefle te Rotterdam. Mulan, 1 v. Boston te Rotterdam. Myfem, 2 V. Rotterdam te Nykoping verw. Mynelis, 2 v. St. Ivialo n. Engeland. Mypuck, 2 v. Parijs te Honfleur verw. Nettie, 1 v. Amble n. Kiel. Noorderhaven, 2 v. Flensburg te Wismar. Nottingham, 2 v. Dover n. Rotterdam. Niobe, 1 v. Rotterdam n. Antwerpen. Nottingham, 1 v. Rotterdam n. Dover. Oranje, 1 v. Rotterdam n. Southampton. Oosterburg, pass 2 Brunsbüttel n. Rotterdam. Olwe, pass. 1 Vlissingen n. Antwerpen. Pavonis, I v. Maassluis n. Boston. Pavo, 1 v. Zaandam n. Gent. Ponza, 1 te Zaandam. Pascholl 1 v. Helsinki n. Kotka. Paloma, 2 bij Waterford n. Port Talbot. Rose Marie, 1 v, Rotterdam n. Antwerpen. Senior, 1 v. Ipswich te Rotterdam. Swift, 2 v. Parijs te Rotterdam Swallow, 1 v. Abo n. Wasklot. Silvretta, 1 v. Malmö n. Uddevalla. Stientje Mensinga, 2 v. Horsens n. Gdynia Ton S, 1 v. Rotterdam n. Dublin. Trompenburgh, l v. Rotterdam n. Kingslynn Taormina, 1 v. Skiën te Nykobing. Tilly, 30 te Stockholm. Tyro, 1 v. Rotterdam te Dublin. Urmajo, 1 v. Portishead n. Swansea. Veenenburgh, 1 v. Middlesboro n. Rotterdam. Vlieland, 1 v. Gothenburg n. Rouaan. Walenburgh, 1 v. Guernsey n. Bordeaux. Wèstpolder, 1 v. Rotterdam, n. Lissabon. Zeehaan, verm. 2 v. Hull n. Great Yax-mouth. SLEEPVAAKT Oostzee, pass. 1 eil. Bengkalis n. Hongkong met baggermolen en pontok. Rode Zee, 1 v. Maassluis n. sleepboot Thames. Zoekt een bootje om te vissen? 125300 m2. Centrum stad. Brieven onder nummer 832, aan het bureau van dit blad. GEVRAAGD SCHOUS van 1854 - Ged. Oude Gracht 30 - Haarlem Telefoon 17530 C. V. ENGROS H. KEITZ Groothandel in haarverzorgingsproductcn Holsteynstraat 11-15, Haarlem, vraagt liefst voor direct: EEN MEISJE voor lichte magazijnwerkzaamheden. Leeftijd 16 jr. EEN MEISJE voor de debiteurenadministratie en diverse andere lichte administratieve werkzaamheden. Lft. 1618 j. METAALWARENFABRIEK 12a, Heemstede, vraagt DEOMEFA, Wilhelminaplein Aanm. aan de fabriek of na 8.30 uur: Djambistr. 26, Hrl.-N. N.V. METAALGIETERIJEN „DE NIJVERHEID" te Beverwijk vraagt wegens uitbreiding: ter opleiding tot draaier. zowel geschoold als ongeschoold. Gegadigden moeten bereid, zijn in 2-ploegendienst te wer ken. Hiervoor gelden zeer gunstige voorwaarden. Aanmelden bij de portier, Van Hogendorpstraat of evt. schriftelijk: Postbus 11, Beverwijk. Groot Handelskantoor te Haarlem vraagt met MULO-diploma. Brieven onder no. 902 aan het bureau van dit blad.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 10