FLINKE WERKSTER gevraagd enige vrl. kantoorbedienden Oudste Haarlemse taxichauffeur zegt Stationsplein vaarwel Bloemistarbeiders Dulles poogt randgebieden bij het Westen te houden Eisenhower stuurde gelukwens naar president Vorosjilov Tito en Ollenhauer lichtten hem in over hun afwijkende meningen Molotov, de gevierde man ter receptie, vertrok optimistisch naar Genève Nederlands pleidooi om SUNFED te bespoedigen C.P.N. herdacht de Russische revolutie ProfdrCG. N. de Vooys te Utrecht overleden Ford-aandelen zullen op de beurs komen Woningruil apothekers assistente MAGAZIJNRUIMTE te koop gevraagd aankomeling of halfwas DINSDAG 8 NOVEMBER 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURAN 8 Voorstel om Algerije van UNO-agenda af te voeren Amerikaanse leger zoekt nieuwe strijdmiddelen Perón voorlopig niet naar Nicaragua Bisschop Dibelius is uit Oost-Duitsland gebannen Fonds voor ontwikkeling van achtergebleven gebieden Russische ambassadeur in Den Haag recipieerde Scheepvaart HOOFD VAN DE HUISHOUDING MEDEWERKER VERKOOPSTER gevraagd, aankomend of leerling. r Van onze correspondent in Wenen) Het bezoek van de Amerikaanse mi nister van Buitenlandse Zaken Dulles aan president Tito van Joegoslavië heeft, naar men meent te weten, voornamelijk ten doel gehad opheldering te verkrijgen over de positie die Tito ten opzichte van het Westen inneemt. Men krijgt de indruk dat hij zich, bewust of onbewust, door Moskou Iaat inpalmen. Dulles wilde vast stellen of Tito het Balkanpact niet reeds heeft afgeschreven om in plaats daarvan een nieuwe Balkan-overeenkomst na te streven, waarbij Joegoslavië, Griekenland en Turkije hun neutraliteit verklaren en zich uit het Westerse verdedigingsstelsel terugtrekken. Een ander punt van bespreking was het Duitse vraagstuk. Nadat Tito lange tijd een voorstander is geweest van de Duitse hereniging, schijnt hij in de laatste weken de politiek van „stap-voor-stap" te ver dedigen, in het voetspoor van de Russen. Tito heeft echter financiële hulp nodig omdat zijn land zich in een hachelijke economische positie bevindt. Washington wil hem helpen met dollar-injecties op voorwaarde dat hij de veiligheids- en verdedigings-politiek van het Westen niet dwarsboomt. Murphy, de plaatsvervanger van Dulles, was van zijn jongste bezoek aan Tito niet gerustgesteld teruggekomen zodat meer en meer Amerikaanse sena toren van mening waren dat men de Joe goslavische dictator maar eens op zijn verplichtingen moest wijzen. (Reuter). Dulles heeft gisteren in Genève Erich Ollenhauer, leider van de West-Duitse sociaal-democraten, voor een onderhoud uitgenodigd. Ollenhauer ver klaarde bij deze gelegenheid, dat volgens hem geen vorderingen in de besprekin gen met de Russen verwacht kunnen worden, tenzij het Westen bereid is de kwestie van NAVO-lidmaatschap voor een verenigd Duitsland te herzien. Hij zou hebben gepleit voor een soepeler hou ding, ook ten aanzien van een toenade ring tussen Oost- en West-Duitsland „op technisch niveau". Ollenhauer die Zondag in Genève aan kwam en van plan was door te reizen naar Wenen voor het congres van de Oostenrijkse socialistische partij wacht de hervatting van de conferentie van de mi nisters van Buitenlandse Zaken en de aankomst van de West-Duitse minister van Buitenlandse Zaken Von Brentano af. Von Brentano is door bondskanselier Adenauer naar Genève gezonden om er voor te waken dat het Westen niet toe geeft op het punt van een Europees vei ligheidsstelsel zonder dat vorderingen zijn gemaakt met de hereniging van Duits- NEW YORK (AFP/Reuter). De La tijns-Amerikaanse delegaties in de UNO- Assemblée hebben besloten een verzoek in te dienen om de kwestie Algerije van de agenda af te voeren. De opneming van dat punt, met 28 tegen 27 stemmen bij vijf onthoudingen, gaf Frankrijk op 30 September aanleiding zijn delegatie terug te trekken. Columbia heeft in de politieke commis sie van de Assemblée voorgesteld als vol gende agendapunt de kwestie Korea te behandelen. Dit houdt in dat de punten Algerije en de ontwapening voorlopig blijven rusten. Het lijkt zeker, dat Co lumbia zijn voorstel Woensdag zal her halen. De Sovjets zijn voor een onmiddellijk debat over de ontwapening, maar het Westen staat op het standpunt, dat dit geen zin heeft zolang de ministers van Buitenlandse Zaken van de Grote Vier zich te Genève met het vraagstuk bezig houden. Onder de UNO afvaardigingen bestaat een stroming om het vraagstuk-Algerije van de agenda af te voeren. De Assemblée kan daartoe bij een gewone meerderheid der uitgebrachte stemmen beslissen. WASHINGTON (Reuter) Het che mische corps van het Amerikaanse leger heeft opdracht gekregen de onderzoekingen op het gebied van oorlogvoering met ba cillen en gas uit te breiden. Er moeten nieuwe biologische, radiologische en che mische wapens worden ontwikkeld, zo luidt de opdracht, en bestrijdingswijzen daarte gen. Men moet daarbij „zo ver gaan als de menselijke geest kan omvatten". De reorga nisatie van het werk van het chemische corps wordt gebaseerd op een rapport van een speciale commissie van natuurkundi gen, chemici en psychologen, waarin wordt gezegd dat het corps zijn onderzoek moet concentreren op de ontwikkeling van wa pens „van maximale uitwerking, los van bepaalde opvattingen over oorlogvoering". Het doel is een vijand te overwinnen, zon der eigendommen, die later misschien bruikbaar zijn, te vernietigen. De commissie oefende critiek op wat zij noemde „het gebrek aan begrip bij het pu bliek" in deze aangelegenheid, daaraan toe voegend dat de atoomoorlogvoering „vrije lijk besproken" wordt, maar veel van het werk van het chemische corps „afschuwe lijk" wordt genoemd. PANAMA (United Press) Ex-president Perón van Argentinië heeft in Panama be kend gemaakt dat hij zijn voorgenomen korte bezoek aan Nicaragua voorlopig heeft uitgesteld. Deze nieuwe wijziging in het reisschema van Perón wordt toegeschre ven aan „zakelijke redenen". Het vliegtuig, dat Perón van Asuncion naar Panama bracht, zal naar Paraguay terugkeren. In zijn hotel te Panama ont ving de ex-president tal van bezoekers. Hij bleek ook een groot aantal begroetings telegrammen te hebben ontvangen. Perón is op zoek naar een kleine, rustige en goed kope verblijfplaats waar hij zijn gedenk schriften kan voltooien, zo wordt ver nomen. (Vorige week hebben wij bij vergissing gemeld dat Perón reeds in Nicaragua was aangekomen. Hij was toen evenwel nog via Paramaribo uit Brazilië onderweg naar Venezuela). land. zo verluidt in West-Duitse kringen in Genève. Dulles heeft ook besprekingen gevoerd met de Amerikaanse ontwapeningsdes- kundige Stassen en de onderminister van Defensie, belast met aangelegenheden be treffende de internationale veiligheid,', Gordon Gray. Men verwacht dat de mi nisters van Buitenlandse Zaken, die hun overleg vandaag voortzetten, het gesprek over de Europese veiligheid en de een wording van Duitsland zullen afsluiten en overgaan tot de kwestie der ontwape ning, het tweede punt op hun agenda. BERLIJN (Reuter) De Oost-Duitse autoriteiten hebben geweigerd dr. Otto Dibelius, voorzitter van de raad van de Duitse Evangelische kerk, toestemming te verlenen voor een reis naar Oost-Duitsland. Dit is voor de eerste maal sinds jaren, dat geen vergunning werd verleend. Dr. Dibelius, die tevens bisschop van Berlijn en van de. provincie Brandenburg, waarin de Duitse hoofdstad ligt, is, wilde het in gebruik nemen van een Evangelisch zie kenhuis te Jüterbog ten Zuiden van Ber lijn, bijwonen. De weigering komt na scherpe aanvallen, die Walter Ulbricht, Oost-Duits vice- premier en algemeen secretaris der Oost- Duitse communistische partij, in de laatste tijd op de Evangelische kerk en bisschop Dibelius heeft gedaan. Van Vrijdag 11 November af zal het Haarlemse Stationsplein het moeten stel len zonder de heer H. de Boer, de 72-jarige chauffeur in dienst van het taxibedrijf van de heer J. Hartman, garage Westergracht. Want de Donderdag daarvoor zal deze oud ste taxichauffeur van Haarlem zijn laatste ritten rijden door Haarlem en omgeving. Twee en dertig jaar lang heeft de heer De Boer taxi's bestuurd en die tijd is MOSKOU (Reuter/AFP) President Eisenhower heeft ter gelegenheid van de herdenking van de bolsjewistische revolu tie van 1917, een persoonlijke boodschap met goede wensen- aan president Vorosji lov van de Sovjet-Unie en het Sovjet-volk gezonden. Dit is de eerste maal, dat de president der Verenigde Staten bij deze gelegenheid een persoonlijke boodschap aan het Russische staatshoofd heeft gezon den. In vorige jaren werd de boodschap, namens de president, door de minister van Buitenlandse Zaken ondertekend. De Russische minister van Buitenlandse Zaken, Molotov zei voor zijn vertrek naar Genève op een grote ontvangst in het Kremlin dat de vooruitzichten voor de Ge- neefse conferentie beter geworden zijn. Het Russische spreekwoord zegt, dat Mos kou niet op één dag gebouwd is. Ik ben hier met goede bagage-bekomen, .en ik ver trek met nog betere bagage, omdat ik hier veel goeds gehoord heb?'.' Verrassing Diplomatieke waarnemers in Moskou geloven, dat de Sovjet-leiders in het week einde de resultaten van de eerste confe- rentieweek in Genève besproken hebben en mogelijk tot de slotsom zijn gekomen, dat de „geest van Genève" wat nieuw le ven ingeblazen moet worden. Men acht het mogelijk, dat Molotov een nieuw plan heeft meegekregen voor het vernauwen van de kloof tussen het Sovjet- en het Westelijk standpunt ten aanzien van de Europese veiligheid en de hereniging van Duitsland. Op de ontvangst die door het corps di plomatique en talrijke genodigden werd be zocht, waren twee duizend personen aan wezig. Er heerste een zeer vriendschappe lijke stemming. Na een concert door de beste Russische artisten en een banket werd de avond ge sloten met een bal, waaraan alle hoge Rus sische autoriteiten deelnamen. President Vorosjilov was één van de onvermoeibare dansers. Mikojan trachtte de eerste partij secretaris Kroesjtsjev, op de dansvloer te krijgen voor een populaire Russische dans, doch deze weerde lachend af. De Amerikaanse zaakgelastigde in Mos kou, Wolmsey vroeg eerste vice-premier Kaganovitsj of hij werkelijk dacht dat de Verenigde Staten een aanval op de Sovjet- Unie zouden willen beginnen. Kaganovitsj antwoordde: „Nee, maar in theorie is dat het doel van de militaire bases in Europa". Opvallend Opvallend was dat er veel belangstelling voor Molotov bestond. Hij kreeg een ovatie van een groep hoge functionarissen onder wie verscheidene generaals, toen hij zich met de leden van het presidium van de partij naar de balzaal begaf. Er werden verscheidene heildronken op zijn gezond heid en het welslagen van de Geneefse conferentie uitgebracht. Molotov zelf was zeer opgewekt. Hij praatte levendig met de aanwezige diplomaten. Volgens militaire waarnemers is het NEW YORK (Reuter/UP) De Neder landse afgevaardigde prof. W. F. de Gaay Fortman heeft er in de economische com missie van de UNO op aangedrongen, dat aan het voorgestelde speciale UNO-fonds voor economische ontwikkeling van minder ontwikkelde landen (SUNFED) vaste vorm wordt gegeven. Hij zei dat de West-Euro- pese landen en Amerika, vergeleken bij vele landen buiten Europa, zeer bevoor recht waren. De Nederlandse gedelegeerde diende namens 32 naties een ontwerp-re- solutie in om het fonds van minimaal 200 millioen of 250 millioen dollar, waaruit re geringen kunnen lenen voor ontwikkelings projecten die geen snelle of gestadige fi nanciële baten zouden afwerpen, met spoed in te stellen. De Verenigde Staten en Groot-Brittannië verzetten zich al twee jaar tegen onmiddellijke oprichting van SUNFED. Zij nemen het standpunt in dat SUNFED pas kan worden opgericht als bezuinigd kan worden op de ontwapening. Amerikaans en Brits kapitaal is onmisbaar. grote vliegtuig, dat tijdens de parade over het Rode Plein vloog, een viermotorige straalbommenwerper, die wat snelheid en vliegbereik betreft, is vergeleken met het Amerikaanse achtmotorige straalvliegtuig B-52. De zware artillerie in de parade is ook reeds in Mei 1954 waargenomen. Men gelooft, dat het 280-millimeter geschut is waarmee atoomgranaten afgeschoten kun nen worden. Maandagavond heeft de afdeling Haar lem van de C.P.N. in de met portretten van Lenin en Stalin versierde grote zaai van het Concertgebouw een herdenkings bijeenkomst gehouden ter; gelegenheid van het feit dat 38 jaar geleden de Russische revolutie plaats vond. Als spreker trad deze avond op de heer Gerben Wagenaar, voorzitter van de C.P.N. en lid van de Tweede Kamer. De heer H. J. Bindels, secretaris van de afdeling Haar lem, sprak een openingswoord. De heer Wagenaar begon zijn rede met er op te wijzen dat op de conferentie van Genève deze zomer nieuwe geluiden zijn gehoord, die erop duiden dat de koude oor log ten einde loopt. Hij haalde een uit spraak van president Eisenhower aan, waarin deze een oorlog met atoomwapens als zelfmoord voor de mensheid kenschet ste. Hieruit sprak volgens de heer Wage naar slechts het verlangen Amerika voor deze zelfmoord te behoeden, daar „ver nietiging van de Sovjet-Unie de kroon zou zijn op het werk waarop onder meer Hoo ver, Deterding en Hitier vergeefs hun krachten beproefd hebben". Hij bracht voorts in herinnering wat sinds de revolutie in 38 jaar in de öovjei- Unie bereikt is, waarbij hij Moskou het centrum van vrede noemde. De spreker, die herhaalde malen door de aanwezigen met een luid applaus werd onderbroken, zei dat er nog een gilde was van koude oorlogaanbidders daar het eindigen van de koude oorlog een nekslag voor het Vati- caan betekende. Professor Romme behoor de volgens hem tot de „duimzuigers en griezelverhaal vertellers" waaruit dit gilde bestond. „Ook in Haarlem zijn er die niet zien dat de tijd veranderd is", meende de heer Wagenaar verder. Hij beschouwde met name de aanleg van de 24 sirenes en de twee zendmasten op het hoofdbureau van polite ten behoeve van de B.B. als een van hun uitingen. Ook de kwestie-Duitsland en de gebeur tenissen in de Saar kwamen in zijn betoog ter sprake en hij riep op om te strijden tegen het herlevende nationaal-socialisme. Nogmaals terugkerend naar de aange legenheden in het eigen land riep hij uit: ..De koude drukte van Frans Goedhart en Romme moet met de koude oorlog worden afgeschaft. We willen geen coalitie van confessionele partijen. Het volksbelang eist dat de koers in ons land een ruk naar links krijgt". Over de defensielasten en de gang van zaken bij de woningbouw uitte de heer Wagenaar zijn groot misnoegen. ,.Er moet wat gebeuren in Haarlem dat oo het gebied van de woningbouw van alle steden met meer dan 100.000 inwoners op de laatste plaats komt". „Als er een woningraad komt moeten arbeiders van alle geledingen der maat schappij hierin vertegenwoordigd zijn en ook de E.V.C. moet hierin haar plaats hebben". Voorts eiste de heer Wagenaar hogere lonen daar naar zijn mening de hui dige welvaart bestaat bij de gratie van overwerk en het werk van vrouwen. Ten slotte deed hii een onroen aan de aanwe zigen de positie van C.P.N. in Nederland te helpen verstevigen. Na de pauze werd de Tsjechische film ,.De slag in de Wolvenkloof" vertoond, waarin de strijd der partisanen in Tsjecho- slowakiie tegen de Duitsers is uitgebeeld. Men kijgt een goede indruk van de verbit terde en vaak hopeloze strijd der partisa nen tegen de goedbewapende en goed georganiseerde bezetters. Hevige vuurge vechten, tranen, heldendaden van enke lingen en gruwelijke Duitse represaille maatregelen vormen het patroon, waarin bovendien de geschiedenis is verweven van een gezin uit een Slowaaks boeren dorp. De mentaliteit van bezetters en partisanen is goed getekend, maar verder bezit de film toch geen bijzonder filmische en dramatische kwaliteiten. waarschijnlijk niet de plezierigste periode van zijn leven, al heeft hij nimmer brok ken gemaakt. Niet, dat het taxibedrijf saai is; 't zijn de moderne auto's, die de schei dende taxichauffeur niet aanstaan. „Je drukt op een knop en je motor loopt", klaagt hij, terwijl we samen op de voor bank van zijn auto op zijn standplaats Stationsplein wat over zijn levensloop pra ten. „Geef mij die oude tijd maar, toen je de motor nog moest „slingeren"." De auto fabrikanten hadden die slingers nooit moe ten opgeven, want dan zouden we nu niet zoveel vrouwen achter het stuur hebben!" Ja, die oude tijd stond de heer De Boer wel aan. „De taxi's waren toen aan de voorzijde open en dat was lekker fris in de zomer. 's Winters als het sneeuwde had ik klompschoenen aan tegen de kou en je hele lichaam werd wit, tijdens zo'n rit. En dan gebeurde het dikwijls, dat je carbid- licht aan de voorzijde van de wagen doof de, zodat je er uit moest om het te ver versen. In die tijd vond je tenminste nog wat rust op de weg, want verkeer was er nog niet veel." De heer De Boer herinnert zich nog de tijd, dat de kilometerprijs zes cent was. Voor dertig gulden maakte hij eens met klanten een rondtocht door Friesland. Maar zelfs die oude wagens kunnen hem nog maar matig bekoren. Voor hem bestaat er maar één „echt" vervoermiddel: een kar met paarden ervoor. Met een dergelijk voertuig heeft hij dan ook zijn eerste boter ham verdiend; hij was toen in dienst van een verhuisondernemer, die met een wagen en twee trotse paarden voor het huis van de klanten placht te verschijnen. En ook nu nog heeft de heer De Boer een zwak voor paarden. „Als ik er soms nog eens een op de weg zie, dan blijf ik er gewoon voor staan en dan denk ik: „Wat een prachtbeest!" Maar een slee van een wagen interesseert me niet De heer De Boer woont met zijn vrouw boven de garage, aan de Westergracht. „Ik heb die gracht nog zien graven; wij waren er de eerste bewoners." De Boer is Vrijdag chauffeur-af. Maar stilzitten gaat hij stellig niet. „Ik ga veel wandelen met m'n vrouw", verzekert hij ons, „en kijken naar paarden. Maar die zie je helaas niet veel meer", voegt hij er spij tig aan toe. Prof. dr. C. G. N. de Vooys, oud-hoog leraar aan de rijksuniversiteit te Utrecht is Zondagnacht zoals in een deel van onze oplage Maandag is gepubliceerd te Utrecht overleden. Onlangs werd hij door een fietser aangereden waardoor hij een hersenschudding kreeg. Tijdens het herstel hiervan kreeg hij een longontsteking. Prof. De Vooys is 82 jaar geworden. Cornelis Gerrit Nicolaas de Vooys werd op 26 Mei 1873 te Gouda geboren. Na het eindexamen gymnasium ging hij in Leiden Nederlandse Letteren studeren. In 1900 be haalde hij de doctorstitel. Na dertien jaar leraar te zijn geweest aan het gymnasium te Assen, werd hij in 1915 benoemd tot hoogleraar in de Nederlandse Taal- en Let terkunde aan de rijksuniversiteit te Utrecht. Sinds 1925 was hij lid van de Ko ninklijke Nederlandse Academie voor We tenschappen. In 1935 benoemde de univer siteit van Gent hem tot doctor honoris causa. Na de oorlog werd hij ere-doctor aan de universiteit van Potchefstroom in Zuid'-Afrika. Prof. De Vooys verrichtte pioniersarbeid voor de geschiedenis der letterkundige taal. Bekend is zijn redacteurschap van de „Nieuwe Taalgids". Hij publiceerde onder andere „Middel- Nederlandse Marialegenden" (1903), „His torische Schets van de Nederlandse Letter kunde" (1908) en „Geschiedenis van de Nederlandse Taal" (1931). Tezamen met M. Schönfeld stelde hij een Nederlandse spraakkunst samen, die in 1947 verscheen. NEW YORK (Reuter) De erfgena men van Henry Ford hebben besloten af stand te doen van de controle over de 52 jaar oude Ford Motor Company, om het mogelijk te maken, dat de aandelen aan het publiek worden aangeboden, zo deelt de Ford Foundation mede. Henry Ford, de kleinzoon van de oprichter, en leden van de Ford familie zullen zestig percent van hun stemrechten overdragen op nieuwe gewone aandelen. De drie nieuwe soorten gewone aandelen zullen gelijke rechten hebben ten aanzien van inkomen en activa, maar de stem rechten zullen uiteenlopen. De Ford Foundation is voornemens in het begin van het volgende jaar ongeveer vijftien percent van haar aandelenbezit aan het publiek aan te bieden. De voor naamste reden, waarom de Ford Motor Company niet langer een particuliere maatschappij blijft, is dat de Ford Foun dation een grote philantropische instelling, haar beleggingen wenst te spreiden. De Foundation bezit 88 percent van de Ford aandelen met een boekwaarde van onge veer 417 millioen dollar. Ter gelegenheid van de 38ste verjaardag van de socialistische October-revolutie hebben de ambassadeur der Sovjet-Unie en mevrouw Kirsanof Maandagavond een ontvangst gehouden in de feestzalen van het hotel Kurhaus te Scheveningen. De ontvangst werd bijgewoond door de voorziter van de Eerste Kamer, mr. J. Jonkman, de voorzitter van de Tweede Kamer, dr. L. G. Kortenhorst, de vice- president van de Raad van State, jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland, de minister van Buitenlandse Zaken, mr. J. W. Beyen en de minister zonder portefeuille, mr. J. M. A. H. Luns. Akkrumdijk, 7 te Havana. Alchiba, 7 te Newport News. Aldabi, 7 te Montevideo. Aikaid, 6 v. Las Palmas n. Rio de Janeiro. Amstelbrug, 5 v. New Orleans n. Antwerpen. Alhena, 7 te Rotterdam. Axeldijk, 7 te New York. Arendskerk, 6 te East London. Almkerk, pass. 7 Guardafui n. Aden. Amerskerk, 6 v. Cebu n. Manilla. Abbekerk, 7 te Hongkong. Alblasserdijk, 7 Rotterdam verw. Altair, 6 v. Hamburg n. Antwerpen. Alblasserdijk, 7 (e Rotterdam. Alphacca, 7 v. Curacao n. Rio de Janeiro. Atje Ray S, 7 v. Baltimore n. Rotterdam. Boschfontein, 7 v. Genua n. Port Said. Beninkust, 6 v. Matadi n. Pointe Noire. Bagan, 8 te Luwuk verwacht. Boissevain, 7 te Kaapstad verw. Bloemfontein, 7 te Hamburg. Breda, 7 te Willemstad. Bantam, 7 v. Bombay n. Basrah. Bonaire, 8 te Trinidad. Bussum, pas. 7 Gibraltar n. Port Said. Caltex Pernis, 7 te Port Said. Clavella, 7 te Mombasa. Cistula, 7 te Curacao. Castor, 5 240 m. O. Bonaire. Corilla, 7 te Dalmotter. Celebes, 6 v. Amsterdam n. Hamburg. Caltex Delft, 7 v. Rotterdam n. Sidon. Camitia, 8 te Curacao. Delft, 7 te Hamburg verwacht. Delfshaven, 6 v. rede Vlissingen n. Rio de Ja- nairo. Dongedijk, 7 v. Rotterdam n. Londen. Esso Rotterdam, pass. 7 Lissabon n. Antw. Etrema, 7 te Pta Cardon. Esso Amsterdam, 8 v. Rastanura n. Antwerpen. Esso Den Haag, pass. 7 Finisterre n. Antwerpen Friesland (KRL), 6 v. Rotterdam n. Hamburg. Friesland (SSM), pass. 7 Brunsbüttel n. Odense. Farmsum, 7 v. Antwerpen n. Houston. Ganymedes, 6 v. Amsterdam n. Barbados. Gabonkust, 7 te Freetown. Gabonkust, 6 v. Monrovia n. Freetown. Guineekust, 6 nog te Accra. Groote Beer, 7 v. Aden n. Fremantle. Groote Kerk, pass. 7 Ouessant n. Antwerpen. Hilversum, pass. 7 Dover n. Mena el Ahmadi. Hydra, 2 te Baltimore. Hoogkerk, 8 te Colombo. Ivoorkust, pass. 7 Vlissingen n. Antwerpen. Hos, 7 te Amsterdam. Indrapoera, 6 v. Southampton n. Marseille. Ittersum, 6 te Amsterdam. Joh. v. Oldenbarnevelt, 8 te Melbourne. Jupiter, 7 v. Rotterdam n. Helsinki. Kabylia, pass. 6 Kp. de Goede hoop n. Curacao. Kalydon, 7 te Rotterdam. Kionella, 7 te Curacao verw. Kota Inten, 8 te Tj. Priok verw. Kota Gede, pass. 6 Perim n. Port Soedan. Kopionella, 7 te Curacao. Lindekerk, pass. 6 Gibraltar n. Boulogne. Larenberg, 6 te Amsterdam. Laurenskerk, 7 te Bushire. Laagkerk, 7 200 m. O.ZO. Socotra. Lemsterkerk, 7 te Bandarshapur. Liberty Bell, 7 100 m O.ZO. Malta. Loosdrecht, pass. 7 Finisterre n. Marseille. Mariekerk, pass. 7 Gibraltar n. Genua. Mataram, 7 v. Colombo n. Aden. Marpessa, 7 te Kingston. Mentor, 6 v. Miragoane n. Mobile. Mijdrecht, 6 te Vlissingen. Maasland, pass. 7 Kp. Verdische eil. n. A'dam. Maasdam, 8 te Rotterdam. Modjokerto, 7 v. Suez. Notos, pass. 6 Kp. St. Vincent n. Amsterdam. Noordstad, 6 te Londen. Nieuw Amsterdam, 7 v. New York n. Southamp ton. Oranje, pass. 7 Aden n. Colombo. Overijsel, 7 v. Melbourne n. Aden. Omala, 7 v. La Spezia n. Iskenderun. Oranjefontein, 5 v. Kaapstad n. Las Palmas. Oostkerk, 8 te Rotterdam. Prins Willem George Fred., 7 te Le Havre. Peperkust, pass. 7 Finisterre n. Bordeaux. Pieter S, verm. 7 v. Barry n. Amsterdam. Pieter S, 7 te Barry. Polydorus, 7 te Galveston. Prins Casimir, 8 te Montreal. Prins Joh. W. Friso, pass. 7 Lands End n. R'dam. Rijndam, 6 v. Cobh n. Halifax. Raki, nog te Damman. Rijnkerk, 7 te Bremen. Rempang, 7 v. Genua n. Port Said. Samarinda, 6 v. Napels n. New York. Schiedijk, 7 te Antwerpen. Stad Vlaardingen, 9 Hoek v. Holland verw n. Rotterdam. Schie, 7 te Amsterdam. Stan vac Talang Akar, 5 v. Tj. Uban n. Bangkok Statue of Liberty, 95 m. N.NO. Tobroek. Swartenhondt, 8 te Toli Toli verw. Salawati, 8 te Priok. Stad Alkmaar, 8 v. Southshields n. Kirkenaess Sloterdijk, 8 te Belawan. Sommelsdijk, 8 v. Antwerpen n. New York. Stad Dordrecht, pass. 7 Finisterre n. Dordrecht. Titus, 6 te Rotterdam. T.iiluwah, 11 v. Singapore te Hongkong verw. Talisse, pass. 7 Guardafui n. Suez. Taria, 8 te Rio de Janeiro. Teiresias, pass. 8 Malta n. Port Said. Utrecht, 6 v. Aden n. Port Said. Van Linschoten, pass. 6 Finisterre n. Amsterdam Van Cloon, 7 te Hongkong. Van Riebeeck, 7 te Singapore. Woensdrecht, 6 390 m. eil. Rapa n. Sydney. Weltevreden, 7 te New Orleans. Westland, 7 te Hamburg. Willem Barendsz, 5 640 m. N.NW. Fort Aleza. Wonosobo, 7 v. Bahrein n. Madras. W. Alton Jones, 7 te Philadelphia. Waterman, 7 v. Curacao n. Cristobal. Wonorato, 7 v. Marseille n. Halifax. Zeeland (SSM), 6 te Grynia. Zijpenberg, 6 v. IJmuiden n. Huelva. Zuiderzee, 6 100 m. Z. Fayal. v. KLEINE VAART Adm. Courbet, 7 v. Ronskar te Lulea. Adm. De Ruyter, 6 v. Rotterdam te Schevenin gen. Adriaantje Elezabeth, 6 v. Hobro te Wismar. Ador, 6 v. Swansea te Amsterdam. Afiena, pass. 6 Holtenau n. Augustenburg. Amstelstroom, 6 v. Londen te Amsterdam. Arctic, 9 v. Londen te Rotterdam verw. Atlantic, 6 v. Fowey te Amsterdam. Att S, verm. 7 v. Swansea n. Rotterdam. Albert Willem pass. 6 Vlissingen n. Antwerpen. Aruba, pass. 6 Vlissingen n. Antwerpen. Astra, pass. 6 Vlissingen n. Londen. Aaltje, 6 v. Malden te Rotterdam. Appingedam, 6 v. Lissabon te Rotterdam. Arran, 6 v. Sharpness te Rotterdam. Arnoudspolder, 7 v. Oporto n. Antwerpen. Audacia, 7 v. La Palice te Barrow. Auriga, verm. 7 v. Amsterdam n. Rotterdam Boreas, 5 v. Palermo n. Oran. Barracuda, pass. 7 Kiel Holtenau n. Rotterdam. Bernard John, pass. 7 str. Messina, 13 te Valencia verwacht. Bab T, 5 te Sundsvall. Betty, pass. 6 Vlissingen n. Huil. Bestevaer, 6 v. Rotterdam te Hobro. Birmingham, 6 v. Goole te Amsterdam. Bree Helle, 8 v. Rotterdam n. Londen. Berkelstroom, 6 v. Londen te Amsterdam. Bill S, 6 v. Amsterdam te Waterford. Brinda, 6 v. Vlissingen n. Wemeldinge. Beekbergen, 7 v. Zeebrugge n. Antwerpen. Badzo, 6 v. Londen te Rotterdam. Batavier III, 6 v. Londen te Rotterdam. Batavier I, 6 v. Bordeaux te Casablanca verw. Bergsingel, 6 v. Rocheiort te Bordeaux. Coolhaven, 6 v. Casablanca n. Port Lyautey. Corrie B, 7 v. Sarpsborg te Huil. Catharina W, 7 v. Grimsby te Rotterdam verw. Cinderella, 6 v. Boulogne te Duinkerken. Corsica, pass. 6 Vlissingen n. Gent. Curacao, pass. 6 Vlissingen n. Antwerpen. Citadel, 6 v. Boston te Rotterdam. Deni, 7 v. Portsmouth te Huil. Driebergen, verm. 7 v. Barry n. Swansea. Domburgh, 6 v. Rotterdam n. Londen. Draco, 5 v. Rotterdam n. Ceuta. Dollard, pass. 6 Kiel n. Rotterdam. Daniel, 7 te Wicklow. Deni, 7-te Huil. Ellewoutsdijk, 6 30 m. O. Lizard. Elsenburgh, 6 v. Rotterdam te Casablanca. Eemstroom, 6 v. Huil te Amsterdam. Europa, pass. 6 Vlissingen n. Antwerpen. Fiducia, 7 v. Maassluis n. Boston. Frans v. Seumeren, verm. 7 v. Immingham naar Horsens. Flevo, 6 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Heerengracht, 6 v. Lovia te Amsterdam. Hado, pass. 6 Vlissingen n. Antwerpen. Hydra, 4 v. Dieppe te Dover. Helen, pass. 6 Vlissingen n. Antwerpen. Helvetia, 7 v. Hull te Rotterdam. Houtman, 6 v. Eydcrhavn n. Ale. Ida D, 6 te Garston. Ida Pieter, 6 v. Le Legue n. Birkenhead. Iberia, 7 v. Glasgow te Rotterdam verw. Import, 6 v. Antwerpen te Rotterdam. Inspecteur Mellema, pass. 7 Vlissingen n. Londen John M, 7 v. Hamburg n. Duinkerken. Jokurma, 6 v. Antwerpen te Kopenhagen. Joost, 2 v. Carlsvik n. Zaandam. Kemphaan, verm. 7 v. Vlaardingen n. Mawkko. Koningshaven, pass. 6 Finisterre n. Casablanca. Kaap Falga, 2 Kiel gepass. n. Domsjo. Kaap St. Vincent, 4 v. Karlstad n. Zaandam. Larix, 4 v. Antwerpen n. Munksund. Leny, 6 v. Le Guildo n. Avonmouth. Leendert B, 6 te Runcorn. Lijnbaan, 6 v. Liverpool te Rotterdam. Lijnbaansgracht, pass. 6 Vlissingen n. Helsinki Libelle, pass. 6 Vlissingen n. Aberdeen. Lingestroom, 6 v. Amsterdam n. Huil. Midas, 6 v. Ceuta n. Genua. Margriet L, 6 v. Londen te Amsterdam. Maria Theresia, 6 v. Boness te Kopenhagen. Marjan. 7 v. Honfleur te Skutskar. Marcella, 6 v. Gdansk n. Kielerkanaal. Matthew, 7 v. Rotterdam te Gent verw. Merestad, 7 v. Gothenburg te Grangemouth verwacht. Myfem, 6 v. Nykoping te Ronskar. Mypuck, 6 v. Honfleur te Londen. Marianne, 8 v. Amsterdam n. Pax-ijs. Merwehaven, pass. 7 Ouessant n. Casablanca. Monica, 6 v. Lulea n. Kopenhagen. Maartje, 6 v. Londen te Rotterdam. Marietje Bohmer, 7 v. Manchester te Rotterdam Midsland, 6 v. Leith te Rotterdam. Martien, 6 v. Fowey te Kemi. Noorderlicht, 7 v. Baatskaernes te Garston. Nieuwland, 7 v. Rotterdam te Harlingen. Nijenburgh, pass. 7 Brunsbüttel n. Amsterdam. Navis, 7 v. Vlaardingen te Rotterdam. Nottingham, C v. Newcastle te Rotterdam. Oceaan, 6 v. Rotterdam n. Gothenburg. Oosterburgh, 6 v. IJmuiden n. Stockholm. Pavo, 5 Kiel gepass. n. Landskrona. Ponza, 4 v. Rotterdam n. Karlsborg. Paloma, 7 v. Port Talbot te Antwerpen. Plato, 6 v. Gdynia te Amsterdam. Poortvliet, 6 v. Caen te Leith. Ransel, 6 v. Amsterdam n. Huil. Ransel, 6 v. Amsterdam n. Huil. Rijnstroom, 6 v. Amsterdam n. Londen. Rijnhaven, pass. 6 Kp. St. Vincent n. Dublin. Silvretta, pass. 7 Kiel n. Kopenhagen. Sonbeek, 7 v. Amsterdam te Avonmouth. Spurt, verm. 7 v. Hamburg n. Goole. Stella Maris, 6 te Holmsund. Stientje Mensinga, pass. 7 Kiel Holtenau naar Antwerpen. Setas, pass. 6 Vlissingen n. Antwerpen. Silvaplana, 7 v. Gothenburg te Rotterdam. Sian, 7 v. Norrkoping te Amsterdam verw. Spora, 6 v. Rotterdam n. Helsinki. Spurt, 7 v. Hamburg n. Huil. Ton S, 6 v. Rotterdam te Belfast. Taormina, 6 v. Nykoping n. Colchester. Theano, pass. 6 Lizard n. Dublin. Tyro, pass. 6 Lizard n. Amsterdam. Trianca, pass. 6 Vlissingen n. Gent. Tilly, 5 v. Hudiksvall n. Stocka. Union, pass. 6 Vlissingen n. Antwerpen. Urmajo, 6 v. Swansea te Rotterdam. Flevoland, 6 te Kingslynn. Volharding. 7 te La Seine Sur Mer. Vindicat Atque Polit, 6 v. Antwerpen te Wicklow Walenburgh, 6 v. Bordeaux te La Pallice. Westkust, 6 v. Hernosand te Antwerpen. Westersingel, verm. 7 v. Sables d'Olonne naar Loriënt. Westerdok, 6 v. Amsterdam n. Londen. Wexford, 6 v. Rotterdam te Amsterdam. IJstroom, 6 v. Portsmouth te Amsterdam. IJsel, 6 v. Rouaan te Rotterdam. Zeevaart, pass. 6 Vlissingen n. Huil. Zaanstroom, 6 v. Amsterdam n. Leith. SLEEPVAART Gele Zee, 5 150 m. Z.t.W. Hongkong met stoom schip. Hudson, 5 130 m. ZO Monrovia met baggermolen Loire, 5 v. Singapore n. Hongkong met bagger molen Oostzee, 5 100 m. O.t.Z. Belawan met bagger molen en ponton. Oceaan, 6 ten W. van Aruba n. Orange. Poolzee,, 5 v. Aden n Reunion. Rode Zee, 5 180 m. NW. Finisterre met Crete Avon. Thames, 6 v. Lissabon n. Fayal. Tyne, 5 140 m. NW. Bahamas. Zwarte Zee, 5 420 m. O. Ceylon met twee zuigers Rijksaccountantsdienst Haarlem vraagt geroutineerde TYPISTE Leeftijd beneden 25 jaar. Salaris volgens Rijksre geling. Wilhelminastr. 48, telef. 17590. ZANDVOORT—BENTVELD Vrijstaande Villa 6 kamers, c. v. te Zandvoort vlak bij zee en vrij uitzicht op de duinen, bouwjaar 1951. Ge vraagd villa of halve villa met c.v. en garage, minstens 6 kamers te Bentveld of Aer- denhout. Brieven no. 945. Gevraagd: een bij voorkeur met opleiding huishoudkundige. Internaat „Aerdenhout", Slingerweg 6, A'hout. Tel. 26277. Gevraagd een jongere Apotheek v. Rijn, KI. Hout weg 15, Techn. Handelsbureau en Mach. Fabriek vraagt voor het bouwen van win kelmachines, zo mogelijk be kend met draai-, plaat- en laswerk. Brieven no. 950. pl.m. 300 m2, eventueel met bovenwoningen, in centrum stad. Brieven onder no. 951 aan het bureau van dit blad. voor schoonhouden van kantoor in de avonduren. Aanmelden: Aerdenhout, Aerdenhoutsduinweg 1. CRAMA. Kleine Houtstraat 7. Per 1 Maart 1956 voor vast gevraagd G. C. VAN MEEUWEN ZONEN N.V., Herenweg 13 Heemstede. K E N Z E N - Kruisweg 46 RIJWIELEN - BROMFIETSEN vraagt voor direct N.V. VAN GEND EN LOOS vraagt voor directe indiensttr. Leeftijd tot 20 jaar. Schriftelijke sollicitaties en persoon lijke aanmelding bij de directie, Goederenstation, Wester gracht Haarlem.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 10