Kamerleden wensen S.E.R.-advies over verkorting van de werktijd Vader en kinderen in middenstandsbedrijf Bloemendaal Hi 11e gom Haarlemmerliede Hoofddorp r 15 woningtextiel 250 modelkamers Taxichauffeur kreeg drie maanden wegens meineed Drie bomen gerooid op Oude Groenmarkt Parkeerverbod op Heemsteedse Dreef TOURING ZANDVOORT Strandwandeling Hoek van Holland-Helder Geen bezwaren, dus geen zittingen Klaproosdag in Bloemendaal G. J. W. Mathot overleden Niet goed uitgekeken Nederlands Volkstoneel speelt te Hillegom Interessante lezing van J. G. M. Henskers Vanmorgen begon feest van zevenjarig CIOS Auherge Bon Verre99 Scheepvaart DONDERDAG 10 NOVEMBER 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURAN'I In het Voorlopig Verslag der Tweede Kamer over de begroting van Sociale Za ken vroegen vele leden of de minister nu ook de Stichting van de Arbeid de regering daarom heeft verzocht, aan de S.E.R. te verzoeken advies uit te brengen over het probleem van de verkorting, van de werk tijd en over de mogelijkheid en wenselijk heid van een 5-daagse werkweek. Het leek hun alleszins wenselijk, dat hierbij ruime aandacht zou worden besteed aan de met dit vraagstuk verbonden culturele belan gen. Enige leden, die in verdeling van de werkgelegenheid een verre boven emigratie te verkiezen oplossing zagen van het pro bleem, hoe werkgelegenheid te creëren, zouden gaarne zien, dat de minister bevor derde, dat het aan de S.E.R. te vragen ad vies het karakter van een spoedadvies zou worden gegeven. Bij vele leden bleek ongerustheid te be staan over de steeds sterkere mate, waarin thans overal in het land wordt overge werkt. Zij vreesden, dat dit verschijnsel langzamerhand de vorm begint aan te ne men van een aantasting van de „achturen- dag". Gaarne zouden deze leden een zo nauwkeurig mogelijk gespecificeerd over zicht ontvangen van de aantallen toege stane overwerkvergunnigen in de afgelopen jaren en het verstreken deel van dit jaar. Vele leden vroegen, of de minister bereid is het vraagstuk van de arbeidsvoorwaar den der gehuwde buitenshuis wei-kende vrouw in studie te nemen. Bij deze leden bestond de indruk, dat het, door een aan passing van de arbeidsvoorwaarden aan de bijzondere omstandigheden van deze groep, voor vele thans buitenshuis werkende ge huwde vrouwen gemakkelijker zou kunnen worden gemaakt, om zonder grote moei lijkheden hun huishouding te blijven ver zorgen. Loonpolitiek Vele leden zouden het op prijs stellen in dien de regering haar standpunt ten aan zien van het S.E.R.-advies over de loon politiek zou willen kenbaar maken. Welke zijn de voornemens van de rege ring, zo vroegen deze leden, op het gebied ADVERTENTIE WONINGINRICHTING BEVERWIJK ~i£efye$o/M8-1230 13.45-18- uu//. (di*i4c/ctyj pit. \2-uuA ijeibfet) Op de eerste SCOT-avond (Sociaal cul tureel ontspanning trek-avond) van de af deling Haarlem vab de R.K. Middenstands bond, die Woensdagavond onder leiding van de heer Fr. van Reijsen in de Kroon zaal van restaurant Brinkmann werd ge houden, heeft rrp-. Hans Veluw gesproken over „Vader en kinderen in het midden standsbedrijf". In zijn inleiding gaf hij een uiteenzetting van de verhouding vader-zoon, waarbij hij opmerkte, dat de ouders voor de kinderen zijn en de kinderen niet voor de ouders. Het gebeurt vaak, dat de zoon bij de vader komt werken en volgens spreker doen zich dan vele sociale misstanden voor. In 80 tot 85 van de honderd gevallen krijgt een zoon geen loon, een laag loon of wat zakgeld. De vader laat het kind langer werken dan bedienden en daarbij gaan zijn gedachten uit naar de toekomst. I-Iet kind neemt latei- de zaak toch over. Als een jongen minder jarig is, dan mogen de ouders gebruik ma ken van de vruchten en het geld van de kinderen. Iets anders wordt het, als de kinderen meerderjarig zijn. Dan hebben zij recht op een volwaardig loon en wel om juridische en morele overwegingen. Het kind moet sparen en de waarde van het geld leren. Indien de vader de zaak met moeite drijvende kan houden, dan toch moet een volwaardig loon uitgekeerd worden. Verwacht mag worden, dat het kind zijn ouders financieel steunt. Het is immers lid van een gezin en moet in de kosten van de huishouding bijdragen. Een kind wil voor „vol" worden aange zien, anders gaat hij liever bij een ander werken, waar hij wel een behoorlijk loon ontvangt. Ook is het om fiscale motieven aan te bevelen aan kinderen loon uit te betalen. Mr. Veluw vervolgde, dat de vader de zoon de kans moet geven in de zaak te ex perimenteren; dan zal hij tot een volslagen zakenmanschap komen. Voorts beval spr- ker aan de zoon vroeg bij vreemden in de zaak te doen, zo mogelijk in een andere stad en als het kan in het buitenland. Uitvoerig besprak mr. Veluw het midden- standsonderwijs. De vader moet de zoon stimuleren te studeren, want heden en in de toekomst zal er veel geëist worden. Een zakenman dient op velerlei gebied deskun dig te zijn. Jammer vond spreker het, dat de studiemogelijkheden in ons land te ge ring zijn. Op politiek en economisch ge bied van de middenstand slaat ons land ten opzichte van het buitenland geen slecht figuur, maar aan het onderwijs kan nog veel verbeterd worden. Spreker zette uit een, wat er van een zakenman verwacht wordt en beval daarom klassikale en prac- tische lessen aan op een hoger niveau dan thans. Tenslotte besprak mr. Veluw enige ju ridische samenwerkingsvormen, om een goede verhouding vader-kind(eren) te be vorderen. Na afloop bleef men nog enige tijd in ge zellige kring bijeen. van de loonvorming? Is zij bereid het zwaartepunt van de zeggenschap over de loonvorming te verplaatsen van de centrale overheid naar het georganiseerde bedrijfs leven? Hoe staat zij tegenover de organisa torische opbouw van het nieuwe loon systeem, door de meerderheid van de S.E.R. voorgesteld? Wat houdt de regering op het gebied van de materiële inhoud der loon politiek voor wenselijk? Een aantal leden merkte op, dat zij de beslissing van de regering, om bedrijfstaks- gewijze verbetering slechts in de secun daire arbeidsvoorwaarden toe te staan, on juist en onrechtvaardig achten. Hier treedt een huns inziens onnodige bevoogding van het bedrijfsleven aan de dag, waartegen zij ernstig bezwaar hadden. Vrijwel algemeen bleek meer of mindere bezorgdheid te bestaan over de gevolgen, welke voor de arbeidsvoorziening, met name in de ontwikkelingsgebieden, van de binnenlandse migratie is te verwachten. Regelmatig worden klachten vernomen over een voor het bedrijfsleven ongewenst wegstromen van arbeiders, onder wie zich ook geschoolden bevinden, uit sommige ontwikkelingsgebieden, uit het Noorden en Zuiden des lands vooral, naar het Westen. Migratie van geschoolde arbeiders uit de ontwikkelingsgebieden kan op den duur tot vergroting van het werkloosheidsprobleem daar leiden. Gevraagd werd, of dit pro bleem de aandacht van de minister heeft. Verscheidene leden achtten het niet wen selijk, grote groepen mensen uit Drente, Groningen en Friesland naar het reeds overbevolkte Westen des lands over te brengen. Daarmede is geen enkel algemeen belang gediend, er zijn daarenboven grote geestelijke en zedelijke gevaren aan ver bonden, zo meenden zij. „Weglokken" van arbeiders Verscheidene leden laakten hel weglok ken van werkkrachten door in het Westen des lands werkzame ondernemers met het aanbieden van woningen, voor de bouw waarvan de medewerking van de overheid is verkregen. Zij noemden dit oneerlijke concurrentie ten opzichte van de minder fortuinlijke bedrijfsgenoten in andere ge bieden. Deze laatste opvatting ondervond bestrij ding door andere leden, die in bedoeld optreden geen immoreel of anderszins laak bare handelwijze zagen. Ook de arbeids markt is een economisch verschijnsel. Als de vraag het aanbod overtreft en men in het belang van het eigen bedrijf meer werknemers zoekt, en daarbij in de geluk kige omstandigheden verkeert meer te kunnen bieden dan een concurrent, eist de uiteraard ook jegens die concurrent te be trachten naastenliefde allerminst, dat men die gelukkige omstandigheid ongebruikt laat. Emigratie Vele leden zouden gaarne een gedetail leerde opgave ontvangen van het aantal vakbekwame arbeidskrachten onder de emigranten. Verscheidene leden lieten de waarschuwing horen, dat bij een intensieve propaganda voor emigratie, ondersteund door subsidies en gemakkelijke overtochts- voorwaarden, het gevaar aanwezig is, dat mensen, die eigenlijk niet geschikt zijn voor pionierswerk in het nieuwe land, toch die stap gaan ondernemen. Hier rust een grote verantwoordelijkheid op hen, die voorlichting hebben te geven. Zij stelden dan ook de vraag, of met name bij de voor lichting via de radio van de zijde der re gering deze voorzichtigheid altijd wel vol doende is betracht. Worden de kansen om te slagen soms niet te mooi voorgesteld? Voor deze leden klemde vraag te meer, nu Nederland een volledige werkgelegen heid heeft en een betrekkelijk grote wel vaart. Zij vreesden, dat de teleurstelling van verschillende emigranten heel ernstig zal zijn, wanneer zij ervaren, dat men zich gedurende enige jaren allerlei behoeften, welke men zich in het land van herkomst had eigen gemaakt, weer moet ontzeggen. Ondernemingsraden Vrijwel algemeen werd de trage gang van zaken bij de ontwikkeling van het instituut van de ondernemingsraad be treurd. Ziet de minister, zo vroegen vele leden, mogelijkheden om dit proces te versterken? Kan hij mededelen, welke vooruitgang er in het verstreken deel van dit jaar op dit gebied is bereikt? Heeft de ontwikkeling van het soortgelijke Bélgische instituut naar het oordeel van de minister Neder land iets te leren? Is de ontwikkeling daar niet reeds aanzienlijk verder voortgeschre den dan ten onzent? Verdient het wellicht aanbeveling, in de Nederlandse wet op de ondernemingsraden sommige bepalingen op te nemen als in de Belgische wet voor komen, b.v. met betrekking tot de straf baarheid wegens nalatigheid een onderne mingsraad in het leven te roepen, de. be scherming tegen ontslag van de leden van ondernemingsraden, en hun plaatsvervan gers, de verplichting voor de ondernemer om de balans aan de ondernemingsraad over te leggen, en de benoeming van „be drijfsrevisors", zo vroegen zij. De 53-jarige taxichauffeur, tegen wie veertien dagen geleden een half jaar werd geëist wegens meineed in de ziting van de rechtbank in Haarlem op vier Juli van dit jaar, is hedenmorgen door de rechtbank voor dit feit tot drie maanden veroordeeld. Hij had tijdens de rechtbankzitting op 4 Juli toen een klant van hem als ver dachte terechtstond, verklaard, dat deze in geen geval dronken was geweest ofschoon hij eerder bij de politie had gezegd, dat diezelfde verdachte „goed blauw" was ge weest. Drie van de vier op de Oude Groenmarkt bij de Grote Kerk te Haarlem staande bomen waren slecht en zijn gerooid. De vierde boom verkeert nog in goede staat en zal blijven staan. De gerooide bomen hebben daar ver moedelijk meer dan een halve eeuw gestaan. Het ligt niet in de bedoeling van het ge meentebestuur nieuwe bomen te plaatsen. Men is bang dat bomen door het steeds toe nemende verkeer omver gereden zullen worden. Parkeerverbod Ingetrokken In 1949 hebben B. en W. een parkeerverbod ingesteld voor een gedeelte van de Oude Groenmarkt. Daar wegens de reeds tot stand ge brachte verbreding van het trottoir op de Oude Groenmarkt langs de Grote of Sint Bavokerk en de nog te nemen maatregelen, die de bereikbaarheid van de consistorie van de kerk voor bruidsparen op afdoende wijze zullen waarborgen, aan de verkeersregeling geen behoefte meer bestaat, hebben B. en W. besloten het besluit van 1949 in te trekken. Volgens een besluit van B. en W. van Heemstede zal de politie van heden af pro ces-verbaal opmaken tegen automobilisten en bestuurders van andere wagens, die hun voertuig langer op de Heemsteedse Dreef parkeren, dan „voor onmiddellijk in- en uitstappen en laden en lossen noodzakelijk is". Dit wachtverbod geldt aan beide zij den van deze verkeersweg tussen de Blau we brug en het Wipperplein, waarvan door een dertigtal geplaatste borden kennis wordt gegeven. De automobilisten is reeds jaren lang verzocht hun wagen niet op de Heemsteed se Dreef te parkeren, maar in een der zij straten of op eigen erf. Zelfs circulaires, die met dit verzoek aan de bewoners van de Heemsteedse Dreef werden toegezonden, hebben vrijwel nimmer enig gunstig ge volg gehad. Vandaar dat B. en W. het niet langer verantwoord achtten de bestaande situatie te laten voortduren. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betraid, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. In de vergadering van het algemeen bestuur van de Stichting Touring Zand- voort werd de heer C. Paap geïnstalleerd als lid, vertegenwoordigende de gemeente raad in de vacature ontstaan door het be danken van mr. H. M. Porrenga. De ontwerp-begroting voor 1956 werd opgemaakt. Voor te organiseren evene- menten.werd een bedrag van 4000,uit- gethrokken, voor folders en propaganda materiaal 6500,(In voorbereiding is een plattegrondfolder in meerkleurendruk met een oplaag van 20.000 exemplaren en een kleinere uitvoering daarvan in 40.000 exemplaren. Tot leden van de evenemen tencommissie werden benoemd de heren J. L. de Bas. N. W. Bouwes, J. A. B. van Pa- gée en D. Vader; voorzitter van deze com missie is de heer J. P. C. Longayroux, lid van het dagelijks bestuur. De voorzitter, burgemeester mr. H. M. van Fenema, besprak de vraag, of het wenselijk is te komen tot een objectieve be oordeling en classificatie van de logiesver- strekkende bedrijven en eventueel ook van particuliere kamerverhuurders. Deze vraag wil men voorleggen aan een studiecommis sie van 7 leden. Aan vereniging van plaat selijke horecaf-bedrijven „Ons Belang" en de vereniging „Peruka", afdeling Zandvoort zal men vragen elk drie personen voor te dragen ter benoeming in deze commissie, waarvan de heer M. Weber, lid van het da gelijks bestuur het voorzitterschap zal be kleden. Het ligt in de bedoeling, deze commissie te doen voorlichten door een bestuurslid of een andere functionaris van „Bedrijfs- horeca". Stranöwandeltociit. Meegedeeld werd, dat de directeur van de stichting zich momenteel bezig houdt met de mogelijkheid van de organisatie van een strandwandeltocht van Hoek van Holland naar Den Helder. In deze route"zullen ongeveer 14 étappes worden opgenomen. Op het eind van elke étappe kan men zijn deelnemerskaart la ten aftekenen bij de plaatselijke V.V.V., die dan desgewenst tevens zorgt voor hotelac commodatie enzovoort. Dit is de zogenaam de dr. Greidanus-strandwandeltocht. Het plan wordt binnenkort besproken in een vergadering van de organisaties van vreemdelingenverkeer der kustbadplaatsen. Breedvoerig werd gesproken over de mo gelijkheid om aan de badgasten tegen betaling van een zeker bedrag een kaart te verstrekken, die recht geeft op reductie of vrijstelling van betaling voor bepaalde attracties, voorstellingen, e.d. De directeur zal daaromtrent contact opnemen met de plaatselijke middenstandsverenigingen, en de daarvoor in aanmerking komende be drijven. Aangaande de propaganda-film over Zandvoort kan nog worden medegedeeld, dat deze na verschillende vertoningen in België en Duitsland in het voorjaar werd gedeponeerd bij de persafdeling der Ne derlandse ambassade in Brussel. Door de zorg van deze afdeling werd de film tien tallen malen ter vertoning in België uit geleend. Teneinde ook te kunnen voldoen aan tal rijke aanvragen die uit Duitsland zijn binnengekomen, zal de film in Januari worden verzonden naar 'het bijkantoor te Keulen van de A.N.V.V. om te worden uit geleend voor vertoning voor Duitsers. BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: A. van der Horst—Vis, d.; A. C. Kuipervan der Leeuw, z.; E. Th. J. van Roode Houtkamp, z.; J. Cappelle Streekstra, z. ONDERTROUWD: Ghr. F. Eibink en G. A. J. A. Faase; L. A. van Bavel en D. A. M. Groskamp. GEHUWD: C. J. Freriks en J. M. G. Barnhoorn; J. D. Dunsmore en L. B. Veenstra; K. de Vries en T. L. van der Veer. OVERLEDEN: Wed. J. L. Wetselaar— Haentjes Deker, 85 j.; J. Bierenbroodspot, 81 jaar. Vandaag, Donderdagmorgen 10 Novem ber, zouden er in de raadhuizen van Bloe- mendaal en Zandvoort zittingen worden gehouden ingevolge artikel 11 van de Grondwaterwet Waterleidingbedrijven. Daar zou men dan de bezwaren monde- link hebben kunnen toelichten, die tot eind October schriftelijk ingediend hadden kunnen worden. Daar er evenwel geen be zwaren waren uitgebracht hebben de beide ziftingen niet plaats gehad. Voor 24 November is nog een zitting'uit- geschreven om bezwaren toe te kunnen lichten inzake uitbreiding met pompen op het gebied van de Amsterdamse Waterlei dingduinen in Aerdenhout. Het monument ter herdenking van de ge vallen ingezetenen van de gemeente Bloe mendaal in de jaren 19391945 achter de Hervormde Kerk in Bloemendaal, wordt op zeven avonden in het jaar verlicht. De laatste avond waarin dit jaar het monu ment verlicht is, is Vrijdag 11 November, de dag der herdenking van het sluiten van de wapenstilstand in de oorlog 19141918. De Bloemendaalse schooljeugd zal Zater dag meewerken om in de gemeente Bloe mendaal de klaprooscollecte tot een goed resultaat te brengen. De opbrengst is be stemd voor de stichting „Het Nederlandse Oorlogsgraven Comité," dat dit geld onder meer gebruikt om verwanten van omge komen en in Nederland begraven buiten landse militairen het graf van hun zoon, man of vader te laten bezoeken. Op de twee begraafplaatsen in de gemeente Bloemen daal, de algemene begraafplaats aan de Bergweg en de R.K. begraafplaats aan de Dennenweg, zullen Zaterdagmorgen bloe men worden gelegd namens het gemeente bestuur en het Nederlands Oorlogsgraven Comité. Op het kerkhof van de St. Martinus Pa rochie te Hillegom is het stoffelijk overschot van de heer G. J. W. Mathot ter aarde be steld. In het publieke leven heeft hij be langrijke functies bekleed. Hij was o.m. vele jaren lid van de .Kamer van Koophandel. Destijds zat hij voor de Katholieke Staats partij als afgevaardigde in de gemeenteraad. Verder was hij gedurende lange tijd voor zitter van het R.K. armbestuur. Zonder op het verkeer te letten stak me juffrouw De R. bij het politiebureau de Hoofdstraat over. Óp hetzelfde ogenblik na derde een motorrijder uit de richting Leiden. Door krachtig remmen wist hij een aanrij ding te voorkomen. Hij viel en de motor werd ernstig beschadigd. Bazar Kleuterschool De bazar ten bate van de nieuw te bouwen Geref. Kleuterschool, heeft ruim 2200 gulden opgebracht. Zaterdag 12 November zal het Nederlands Volkstoneel een opvoering geven van hel to neelstuk „Mijnheer Gillie" door James Bridie. Aan deze opvoering werken mede Frits van Dijk, Bé Schenk. Ferdinant Sterneberg e. a. De opvoering geschiedt onder ausniciën van de N.V.V. bestuurdersbond, afd. Hilligom. „De Purperkop" vergadert Hedenavond zal „De Purperkop" in het jeugdhuis Weltevreden een vergadering hou den. De heer Van Griensveen uit Oegstgeest zal spreken over ..Aquariumplanten". De door hem te behandelen planten zullen ge toond worden. Klaproosdag op Zaterdag Zaterdag zal de Klaproosdag gehouden worden in Hillegom. Het is een ereplicht van de Hillegommers om er zorg voor te dragen, dat de collecte slaagt. BURGERLIJKE STAND GETROUWD: P. de Boer en A. Bras; J. de Hertog en A. M. Hoogland. „Het kind en zijn speelgoed" Ondanks het minder gunstige weer waren er Woensdagavond vele belangstellenden in „De Landbouw" te Hoofddorp waar de speelgoeddeskundige J. G. M. Henskers een lezing hield over „Het kind en zijn speelgoed". Spreker lichtte zijn causerie toe aan de hand van een grote speelgoed collectie, waarvan vele stukken werden gedemonstreerd. Hij toonde aan dat het spel van een kind niet. alleen tijdverdrijf is. Door spelen bereidt het kind zich voor op het verdere leven en vormt het zijn karakter. Daarom moet het geven van speelgoed ook met zorg geschieden. In de pauze maakten vele aanwezigen gebruik van de gelegenheid om de speel goed tentoonstelling te bezichtigen, waarbij velen de verleiding niet konden weerstaan om zelf met het mechanische speelgoed te experimenteren. ADVERTENTIE MOTTENPRAATJES ...en rnoHengaatjei ga \cmdete>n, Opa heeU die ouAue tijcL w goedkope m ovmfaedup maaüyden, nog mee^ntaoJdü... .rnaa^ja, toen iïedoncl et ook nog gmC CuHom*. jÊ* MEI EU1.AN BEHANDELDE STOEPEN ZIJN BLIJVEND MOTECHT ZE ZIJN OVERAL VERKRIJGBAAR EN IE HERKENNEN AAN DII ETIKET Het 1200 ton metende Griekse schip „Titika" is op de rotsen gelopen in de haven van Keflavik aan de zuidwestkust van IJsland toen bij het uitvaren plotseling een defect aan de machines optrad. Men acht een berging niet meer mogelijk noch lonend. Het op 10 November 1948 in tegenwoordig heid van prins Bernhard door de toenmalige minister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen, prof. Rutten, geopende Centraal Instituut voor opleiding van Sportleiders (CIOS) aan de Duinlustweg in Overveen bestaat vandaag zeven jaar. Elk jaar wordt aan de viering van de ver jaardag aandacht besteed. Vanmorgen om kwart ovc-r acht hadden de leerlingen van het CIOS en ook de jongens, die hier hun politie-opleiding ontvangen, zich op het voor plein opgesteld. Daar werden ze toegespro ken door de heer P. M. Beijen, adjunct- directeur van het CIOS. Uit zijn mond ver namen de ongeveer honderdendertig sport en politiemensen in opleiding, dat hier twee beroepen waren vertegenwoordigd, die mee werken aan de opvoeding van de jeugd. De liefde en waardering voor het werk van het CIOS is ook bij de sportbonden steeds stij gende. Het instituut gaat steeds in stijgende lijn, en dit is een goed teken voor de toe komst. Na de toespraak van de heer Beijen werd aan de leerlingen een nummer van het clubblad ,,De CIOS-coop" uitgereikt. Onmiddellijk hierna gingen de cursisten elkaar de klaseer betwisten (om de inspec teur C. Ras wisselbeker, genoemd naar de inspecteur Lichamelijke Opvoeding van het ministerie van O.. K. en W„ belast met het toezicht op het CIOS) in zeven handbalwed- striiden. Klasse IIA toonde bij deze wedstrijden de beste ploeg te hebben; de verdere volgorde was: klasse I A, II B, I B. Later op de ochtend werd de traditionele voet-volleywedstrijd gespeeld tussen een team van de docenten en het bestuur van de CIOS club. (Schoolbestuur en leerlingen). ADVERTENTIE Frans Restaurant JANSWEG 20 TELEFOON 17630 Almkerk, 9 v. Aden n. Suez. Amor, 9 pass. Finisterre n. Rotterdam. Abbedijk, 9 te Mobile. Albireo, 9 te Bahla. Amsteldiep, 9 in Elbemond in aanvaring, met schdde naar Hamburg. Aalsum, 9 Bombay n Colombo. Alderamln, 8 v. Hamburg n. Antwerpen. Alkaid, pass. 9 St. Vincent n. Rio de Janeiro. Aldabi. 9 te Buenos Aires. Almdijk, 9 v. Rotterdam n. Londen. Altair, 9 te Rotterdam. Amstelstad. 10 te Suez. Appingedijk, 8 v. Rio de Janeiro n. New York. Blommersdijk, pass. 9 Scilly's n. Antwerpen. Billiton, 10 te Madras, Boskoop, 9 te Hamburg. Bussum, 8 70 m. O. Kp. de Gala. Banka, 8 te Amsterdam. Bonaire, 9 v. Trinidad n. Paramaribo. Gaaila, 9 te Singapore. Castor, 8 60 m. NW. Jamaica. Celebes, 9 te Hamburg. Cradle of Liberty, pass. 8 Pantelaria n. Mena el Ahmadi. Caltex Leiden, pass 9 Pantellaria n. Sidon. Cleodora, 9 800 m. ZO. Str. Ormoes. Gorilla, 9 v. Dalmotter n. Le Havre. Celebes. 9 te Rambuig n. Antwerpen Cradle of Liberty, 10 te Port Said verw. Cottica, 9 v. Plymouth n. Amsterdam. Cinula, 10 v. Liverpool n. Curasao* Drente. 9 v Colombo n. Belawan. Daphnis. 9 te New Orleans. Duivendrecht, 11 te Vlaardnigen verw. Elizabeth B., pass. 9 Finisterre n. Beyrouth. Enggano, 9 te Port. Said. Eendracht, pas. 9 Dover n. Haifa. Esso Den Haag, 10 te Antwerpen verw. Eos, 10 te Gibraltar. Etrema, 9 v. Pta Cardon n. Rio de Janeiro. Eemiand, 8 te Bahia. Friesland (SSM), i; te Odense. Friesland (KRL),, 9 te Hamburg. Gaasterkerk, 9 te Antwrepen. Groote Kerk, 10 te Rotterdam. Gabonkust, 10 te Dakar. Hydra, 8 te New York. Helena, 9 te Trinidad. Hestia, 9 t.e Guanta. Heemskerk, 8 te Amsterdam. Hos, 9 v. IJmuiden te Amsterdam. Indrapoera, pass. 8 Kp. Finisterre n. Marseille, Ittersum, 8 v. Amsterdam n. Hamburg. Joh. v. Oldenbarnevelt, 8 te Melbourne naar Sydney. Jagersfontein, 9 v. Kaapstad n. Port Elizabeth Kalydon, 9 v. Rotterdam n. Couragao. Koratia, 9 te Curasao. Karimata, 9 te Manokwari. Kota Baroe, 9 te Londen. Keizerswaard, 15 te Rotterdam verw. Kerlosono, 9 v. Balboa n. Los Angeles. Liberty Bell, 18 te Philadelphia verwacht. Loosdrecht, 11 te Marseille verwacht. Laagkerk, 10 te Aden. Lissekerk, pass. 9 Aden n. Ummsaid. Lutterkerk, pass. 9 Ouessant n. Le Havre. Meliskerk, pass. 9 Ouessant n. Le Havre. Mariekerk, 9 te Genua. Mentor, pass. 8 Kp. San Antonio n. Mobile. Maas, 9 te Antwerpen. Malaram, 9 900 m. O.t.Z. Kp. Guardafui. Markelo, 8 Kiel gep. n. Sundsvall. Moordrecht, 27 te Philadelphia verw. Meliskerk, 10 te Le Havre. Notos. pass. 9 Ouessant n. Amsterdam. Oranjefontein, 8 590 m. O. St. Helena. Osiris, 10 te Curasao verw. Ondina. 9 te Tomori. Overijsel, 9 600 m. O.t.Z. Albany. Oostkerk, 9 v. Rotterdam n. Bremen. Orestes, 10 v. Curasao n. Amsterdam. Papendrecht. 10 te Tampico verw. Pendrecht, 11 te Sidon verw. Pieter S, 10 te Amsterdam verw. Prins Fred Willem, 8 v. Toledo n. Detroit, Prins Maurits, 8 te Detroit. Poseidon, 9 te Carupano. Phrontis, 9 Surabaja. Prins Willem v. Oranje. 9 v. Rotterdam n, Antw. Roepat, 10 te Port Said. Rondo, 9 ten anker voor Zeebrugge. Rita, 10 te Port Swettenhamp verw. Rijnland, 9 te Santos. Rijnkerk. 9 v. Bremen n. Hamburg. Radja, pass. 9 Vlissingen n. Antwerpen. Samarinda, pass. 9 Gibraltar n. New York. Stad Dordrecht, pass. 9 Ouessant n. Dordt. Saidja, 9 Pulubukom. Stanvae Talang Akar, 8 te Bangkok. Sloterdijk, 9 te Singapore. Schiedijk. 9 te Rotterdam verwacht. Stentor, 9 v. Amsterdam n. Paramaribo. Statue of Liberty, pass. 9 Bona n. Philadelphia. Statue of Liberty, If, te Philadelphia verw. Salatiga, 10 te San Francisco. Salland, 9 v. St. Vincent n. Montevideo. Schie 10 te Rotterdam. Schiedijk, 9 te Rotterdam. Stad Vlaardingen. 9 te Rotterdam, Teiresias, pass. 9 Kreta n. Port Said. Tibia, 9 260 m. ZO. Adelaide. Tarakan, 8 te IJmuiden. Tarakan, 8 te IJmuiden. Tankhaven III, 9 te Sungeigerong. Tjibadak. 9 te Belawan. Tjikampek, 9 v. Belawan n. Moji. Trajanus, 9 v. Paramaribo n. Dordt. Tero, 10 te Buenos Aires. Titus, 9 v. Rotterdam n. Amsterdam. Teiresias, 10 te Port Said. Tiberius, 10 v. Rotterdam n. Hamburg. Utrecht. 9 te Suez. Van Linsehoten, 9 fe Amsterdam verw. Willem Ruys, 9 v. Port Said n. Napels. W. Alton Jones. 7 v Philadelphia n. Port Said. Waterman, 9 te Cristobal. Waibalong, 9 te Surabaja. Waai, 9 te Volos. Waterman, 9 te Cristobal verw. Woensdrecht, 8 1180 m. O. Northcape. W. Alton Jones, 20 te Port Said verw. Wieldrecht, 9 te Bremen. Woensdrecht. 17 te Sydney verw. Wonogiri, 9 v. Calcutta n. Belawan. Wonorato. pass. 9 Gibraltar n. Halifax. Zeeland (KRL), 9 v. Makassar n. Singapore. KLEINE VAART Aaltje, 8 v. Rotterdam n. Londen. Actinia, 8 v. Londen te Rotterdam. Angeja, 9 v. Londen te Rotterdam. Aiiena, 9 v. Augustenborg n. Samso. Alja, .9 v. Amsterdam n. Naestved. Appingedam, verm. 9 v. Rotterdam n. Antw. Arnoudspolder, 9 v. Oporto n. Antwerpen. Audacia, 9 v. Barrow te Glassondock. Admiralengracht, 9 te Hamina. Agiena. pass. 8 Vlissingen n. Antwerpen. Ador, 8 v. Amsterdam te Zaandam. Adni. Courbet. 9 v. Lulea n. Preston. Aflm. De Ruyter, 9 v Scheveningen n. Rostock. Adm. Nelson, 11 v. Westonpoint te Oslo verw. Aardenburgh, 9 v. Antwerpen te Karlsborg. Arienoldns G, 9 v. Lubeck n. Waya. Att S. 10 v. Swansea te Rotterdam verw. Bab T, 8 v. Sundsvall n. Ramvik. Barracuda, 8 v. Frederikshavn te R'dam. Brem, 8 v. Antwerpen te Rotterdam. Bernisse. 9 v. Stockholm te Boness verw. Bree Helle, 9 v. Rotterdam, te Londen. Brouwersgracht, 8 te Zaandam. Brouwersgracht, 8 v. Amsterdam te Zaandam. Betty Anne S. verm. 8 v. Leixoes n. Viana. Bill S. 9 v. Waterford teSwansea. Brinda, 8 v. Ierseke n. Rotterdam. Concepcion, 8 v Rio Grande n. Montevideo. Casana, 8 te Antwerpen. Catharina, 8 v. Rotterdam n. Nantes. Catharina W. 8 v. Grimsby te Rotterdam. Curasao, pass. 9 Vlissingen n. Londen. Dollard, 8 v. Aalborg te Rotterdam. Ella, 14 te Amsterdam verwacht. Ella 14 v. Gothenburg te Amsterdam verw. Evertsen, 8 v. Amsterdam te Antwerpen. Fen, pass. 8 Vlissingen n. Oostende. Ferocia. 9 v. Port Lyautey te Rotterdam verw. Fiona. 8 v. Rotterdam n. Ronnskar. Frema, 8 v. Stockholm te Rotterdam. Gefle, 9 te Stockholm. Goote, verm. 11 v. Manchester n. R'dam. Gefle, 9 v. IJmuiden te Stockholm. Gaasterland, 9 v. Harlingen te Goole. Harm, 8 v. Kotka te Zaandam. Heilo, pass. 9 Vlissingen n. Huil. Helvetia, pass. 8 Vlissingen n. Antwerpen. Herman Buisman, 8 v. Beverwijk te Zaandam. Henrica. 10 v. Manchester te Lissabon verw. Hoe Vinces. verm. 9 v. Rotterdam n. Grimsby. Heerengracht, 8 'te Rotterdam. Haaksbergen, 9 v. Rotterdam n. Amsterdam. Heerengracht, 9 v. Amsterdam te Rotterdam. Hondsrug, 9 v. Wisbech te Rotterdam. Hoogezand, 9 v. Calais te Rotterdam. Ibis, 8 v. Harlingen te Kopenhagen. Import, 8 v. Rotterdam n. Lissabon. Ingeborg, 9 v. Le Havre te Vlaardingen. Joost, 8 te Zaandam. Julia Mary, 9 v. Ornskoldsvik n. Pateniemi. Jan Kreumer, verm. 9 v. Londen n. Rotterdam. June, 9 v. Par te Amsterdam. Kora, pass. 9 Vlissingen n. Antwerpen. Kaap Falga, 7 te Rundvik. Keizersgracht, 9 te Amsterdam. Kaap St. Vincent, 8 Kiel gepass. n. Zaandam. Larix, 7 Kiel gep. n. Munksund. Matthew. 9 v. Rotterdam n. Gent. Meres N. 9 v. Hamburg te Rotterdam. Midsiand, 8 v. Rotterdam n Leith. Mariscal Lopez, 8 v. Montevideo n. Las Palmas. Myfem, 8 v. Ronskar n. Parijs. Mynelis, 9 v. Barry te St. Malo. Marianne, 9 v. Rouaan n. Parijs. Mudo, 8 v. Rotterdam n. Fecamp. Marcella, pass. 9 Brunsbüttel n. Rotterdam. Muphrid N, pass. 9 Kiel n. Kopenhagen. Minerva, pass. 8 Vlissingen n. Londen. Mintaka N, 8 v. Bordeaux n. Casablanca. Mutua Fides, 8 v. Zaandam n. Ipswich. Netti, 9.v. Stettin n. Ornskoldsvik. Naulic, 9 dwars Smalls 10 Brest verw. Netta. 8 v. Belfast n. Swansea Nijenburgh, 8 v. Non koping te Amsterdam. Nassauhaven, 9 v. Rotterdam te Kopenhagen. Pavo. 7 v. Landskrona n. Stockholm. Ponza, 4 v. Rotterdam n. Karlsborg. Pascholl, pass. 9 Brunsbüttel n. Utrecht. Prinsengracht, 8 te Amsterdam. Phecda. 8 v. Parana te Montevideo. Procvon, 9 v. Rotterdam n. Londen. Perregaux, 9 v. Casablanca n. Nantes. Rosemarie. 9, v. Antwerpen te Trelleborg. Schippersgracht. 8 v. Rotterdam n. Mantyluoto. Silvretta, 8 v. Kopenhagen te Rotterdam. Startpoint, 8 v. Kristinehamn te Rotterdam. Sonsbeek, 9 v. Avonmouth te Cork. Spora, pass. 9 Brunsbüttel n. Helsinki. Stella Mans, verm. 9 v Oxelosund n. R'dam. Stientje Mensinga, 9 v. Gdynia te Antwerpen. Strijpe, 9 v. Dieppe n. Newport. Spirit, pass. 9 Vlissingen n Londen. Trianca. pass. 8 Vlissingen n. Stockholm. Tillv. 8 v. Stocka n. Zaandam. Ton S, 9 v. Belfast te Dublin. Timo, 8 v. Londen te Rotterdam. Trompenburgh. 8 v. Rotterdam n. Kingslynn. Twee Gebroeders, 8 v Manchester te Rotterdam Taormina, 9 te Cuxhaven met mnchinesehade. Urmajo, pass. 9 Vlissingen n. Gent. Vrijburgh, pass. 9 Kp. La Hague n. Londen. Veenenburgh, 8 v. Middlesbro n. Rotterdam. Vesta, 9 te Parijs. Walenburgh, 9 v. Bordeaux te Rotterdam. Westereems, verm. 9 v. Kolding. Westersingel, verm. 9 v.Loriënt n. Newport Wickenburgh, pass. 9 Ouessant n. Casablanca. Mon. Westpolder, verm. 9 v. Lissabon n. Oporto. IJsel, 8 v. Rotterdam n. Le Havre. Zanzibar, pass. 9 Vlissingen n. Antwerpen. Zuidland, 8 v. Rotterdam n. Sandefjord. Zeehaan, 8 v. Great Yarmouth n. Gdynia. SLEEPVAARf Hudson, 8 400 m. Z.t.O. Dakar met baggermolen Humber, 9 v. Napels n. Goa met twee bakken. Loire, 8 160 m. W.t.Z. Miri met baggermolen. Poolzee. pass. 8 Kp. Guardafui n. Reunion. Rode Zee, 8 v Falmouth n. Gueenstown. Tyne. 70 m. Z.t.O. Cheaseapebaai. Zwarte Zee, 8 250 ma. O. Ceylon met 2 zuigers

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 11