VenEcuSe Kalm aan, dan breekt het lijntje niet. 50 Jaar Waarborg - kleding 'eymbo Zwart- Wit. Wiedbachtalbrücke heeft te sterk hellende oprit Benoeming directeur Amsterdams Gemeente vervoerbedrijf „Moby Dick" aan de grond bij Helsingborg Algerijnse zakkenroller blij met gevangenisstraf Nederlandse Vereniging van Kermisvrienden Franse luchtvaart- employé's in staking gegaan Horlogerie HERMAN MULDER TOFFEES DE KOFFIE- EN THEEZAAK GOUDEN JUBILEUMJAAR KREYMBORG Extra Jubileum-aanbieding DONDERDAG 10 NOVEMBER 1955 11AARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE 11AARLEMSCHE COUKAN FRANKFORT (United Press) Het weggedeelte dat naar de Wiedbachtalbrücke leidt (die de Nederlandse vrachtauto chauffeur Dirk de Baat in 1953 noodlottig werd) is volgens West-Duitse verkeersdds- kundigen verkeerd gelegd. Zij geloven dat het weggedeelte het gevaarlijkste stuk hoofdverkeersweg in Europa is. Verkeers ongevallen op dat weggedeelte kostten in de afgelopen vijf jaren 37 mensen het leven. Bij vijfhonderd ongevallen werden er 482 personen min of meer ernstig ge wond. Het hellende weggedeelte dat naar de brug voert zou in 1938 niet overeenkomstig de verkeerseisen zijn aangelegd. De helling van de aan weerszijden naar de brug lei dende weggedeelten is ongeveer zes per cent. Hellingen van vier percent waren in 1938 doorgaans het maximum toelaatbare. Langs het weggedeelte staan zestig ver- bods- en waarschuwingsborden. Per dag gebruiken duizelden automobilisten het gevaarlijke stuk weg, waarop in geval van mechanische gebreken (weigerende rem men bijvoorbeeld) ongelukken ondanks voorzichtigheid niet kunnen uitblijven. Een noodoplossing zou volgens verkeers- deskundigen zijn de verbreding van de weg bij de brug met een gedeelte voor langzaam rijdend verkeer. De brug zou dan verbreed moeten worden. Een nieuw wegtracé en een verlenging van de brug zou honderd millioen mark kosten. De schade als gevolg van de onge lukken in de laatste jaren schat men op vijftig millioen mark. Het staat volgens de verkeersdeskundigen vast dat de overheid maatregelen moet nemen omdat het weg- gedeelt met het toenemen van de verkeers intensiteit steeds gevaarlijker wordt. B. en W. van Amsterdam hebben aan de gemeenteraad van Amsterdam het voorstel doen toekomen om in overeenstemming met het advies van de Commissie van Bij stand in het beheer der Gemeentebedrij ven, aan te bevelen ir. W. Ybema, directeur van de stadsreiniging alhier, sedert 1 No vember 1954 belast met de waarneming van het directoraat van het gemeentevervoer bedrijf. Als de raad met het voorstel ac- coord gaat, zal de benoeming ingaan op 1 Januari 1956. Aan ir. W. B. I. Hofman, directeur van het gemeentelijk vervoerbedrijf, werd op 1 November 1954 eervol ontslag verleend. Het Nederlandse m.s. „Mobv Dick", sinds 5 November met een lading steenkolen onderweg van Goole naar Malmö, is Woensdag in de ingang van de Sont bij Helsingborg aan de grond gelopen. Daar het schip niet op eigen kracht vlot kon komen, heeft de kapitein om sleepboot hulp geseind. Reeds is van Kopenhagen een sleepboot vertrokken. Aan boord is overigens alles wel. De „Moby Dick" is een omgebouwd lan dingsvaartuig van 786 brt, het is eigendom van de Nederlandse Zeetransportonder neming te Rotterdam, maar vaart tijdelijk voor de firma Terwogt en Lagers te Am sterdam. Anderhalf jaar tegen hein geëist Verdacht van zakkenrollerij heeft voor de rechtbank te Amsterdam terecht gestaan de 27-jarige chauffeur-monteur C. L. uit Parijs, van geboorte Algerijn. De officier van Justitie eiste een gevangenisstraf van een jaar en zes maanden tegen hem wegens zakkenrollerij. De officier van Justitie, mr. F. J. Hart suiker zei in zijn requisitoir dat verdachte een internationale misdadiger aan het worden is. Door de rechtbanken te Parijs, Lyon en Toulon is hij reeds tot zware straffen veroordeeld. Ook de Belgische rechter had hem in 1954 veroordeeld tot 14 maanden gevangenisstraf. De tolk, de heer K. J. Riemens, die ge durende de zitting de verdachte op de hoogte van het behandelde hield, bracht hem met de eis van de officier op de hoog te. Het bleek dat het vooruitzicht van een langdurig verblijf in een Nederlandse ge vangenis de Algerijn in het geheel niet af schrikte. Hij zei verder dat hij de tenlaste legging niet bestreed. Hij had op de be wuste avond gedronken en herinnerde zich niets meer. Zijn verdedigster zei in haar pleidooi dat verdachte voorlopig niet meer in Frankrijk mag terugkeren. Hij wil ook niet meer naar Algiers, omdat hij als Rooms-Katho- liek bang was in dit overwegend Islami tisch georiënteerde land in moeilijkheden te zullen geraken. „Mijn cliënt is min of meer een opgejaagd dier, en het verwon dert mij niets dat de rust in een gevange nis hem aanlokt". De raadsvrouwe achtte het wettig bewijs van het ten laste gelegde niet geleverd. Zij refereerde zich aan het oordeel van de rechtbank. De rechtbank zal over veertien dagen uitspraak doen. Te Groningen is opgericht „De Neder landse Vereniging van Kermisvrienden". Het doel van de vereniging, die haar werk zaamheid over het gehele land zal uitstrek- k i, is onder andere het wekken van be langstelling voor het aloude kermisver maak. Ook zal getracht worden de roman tiek op de Nederlandse kermissen, die in vele gevallen, aldus de oprichters, geheel verloren dreigt te gaan, te doen herleven door het voeren van propaganda en het plegen van overleg met autoriteiten en vakorganisaties in het kermisbedrijf. PARIJS (United Press) „De Parijse verkeerstoren antwoordt niet", was het be richt dat vanmorgen op verschillende vliegvelden werd ontvangen. De staking van Franse luchtvaart-employé's die hoge re lonen eisen, is vanmorgen ingegaan, nadat een laatste poging tot bemiddeling was mislukt. Bij de staking zijn betrokken: het perso neel van de verkeerscontrole, radio- en telexoperateurs, radarpersoneel en grond personeel. Als de staking slaagt, zal het wellicht nodig worden de internationale vluchten op Orly en Le Bourget te staken. PRONTO wiet ONBREEKBARE «eer «o^af f. 57. - IN ALLE GOEDE VAKZAKEN VERK&'JG&AA/Z PRONTO HORLOGES verkrijgbaar bij KAMPERVEST 51 Telefoon 21101 ...EEN HARMONIEUS DUET 1 Even harmonieus, even Verrassend is de smakelijke combinatie van de verfrissende pepermunt en het verzachtende drop van Verkade Zwart-Wit toffees. Twéé smaken in één toffee: verrukkelijk! Zwart-Wit en Drnp-Toffees 30 et. per lOCtgrant. De Gruyter met zijn beroemde naam als koffie- en theezaak, kan U Iedere dag kersverse koffie garanderen, dankzij eigen branderij en eigen winkels. Kersverse koffie, die knapt en krakten kraakt in de koffiemolen. Koffie, die werkelijk voldoening geeft, welke melange U ook kiest. Bovendien 10% korting! Daardoor is De Gruyter's koffie verreweg de voordeligste. Goudmerk 250 gram f 2,45 Roodmerk 250 gram f 2.22 Blauwmerk 250 gram f 2,06 Oranjemerk 250 gram f1,88 CoB. vrije koBie blik f 2,92 OploskoBie. busje f 2,45 De Gruyter's koffie is immers vandaag maar ook morgen en overmorgen volop vers en geurig voorradig! 55111Q Het is verstandig gesproken, als U zegt, dat Uw nieuwe kleding van uitstekende kwaliteit moet zijn! En wat zou U dan beter kunnen nemen, dan de beroemde Waarborg-kleding Dit najaar extra verlaagde jubileum-prijzen Profiteert er van! Waarborg-j assen 1 en 2 rij, korte en lange modellen. In zware en halfzware tweeds en velours, van 85,- tot 179,- Waarborg-costuums 1 en 2 rij, effen en fantasie-dessins. Nieuwste tinten en modellen, zeer grote keus, van 79,- tot 175,- Heren-overhemden fijne kwaliteit poplin, gevoerde borst, enkele of dubbele manchet 7,90 9,90 11,90 Slechts 8 dagen 1 TIJDELIJK VISHAL HAARLEM

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 14