Opticien STENS BRILMONTUREN Twee jubilarissen bij Haarlemse belastingdienst gehuldigd Auto's zonder chauffeur „Wij betalen geen rioolbelasting zolang er geen riool is" Vier belhamels vielen politie-agent aan GIERSTRAAT 27 Wettelijke regeling der positie van wethouders Verzoekschrift afgewezen, zaak nu voor Raad van Beroep Haarlems burgemeester ontsteekt verlichting Coöperatie „Haarlem" boekte omzetstijging Amsterdamse Beurs Van der WERFF HUBRECHT 13 Verkeersongeval bij Proveniershuis Portefeuille verduisterd; twee weken gevangenis Stoker verduisterde 31 mud kolen maar oh-wee als bloemen zélf praten konden! In Amsterdamse buurt te Haarlem Plebaan Agterof opent bejaardensociëteit Gouverneur van Illinois wil onderzoek AMSTERDAMSCHE RIJTUIG MAATSCHAPPIJ Raadslid Goedee stelt vragen over „De Blinkert" Nieuwe atoomexplosies in de Sovjet-Unie Hillegomse huiseigenaars in verzet Dies-viering van „Sanctus Bavo" Op Woensdag 16 November in het centrum Hogere straf opgelegd aan Haarlemse betonwerker Verhoging provinciale subsidies voor 1956 Ernstig verkeersongeval in Haarlem-Noord Scheepvaart V R IJ D A G 11 NOVEMBER 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Donderdag herdacht de heer Tj. Siepel, assistent der belastingen te Haarlem, de dag waarop hij veertig jaar geleden in dienst trad bij het Rijk. Temidden van superieuren en collega's werd de jubilaris, welke vergezeld was van zijn echtgenote en kinderen, ter inspectie aan het Klein Heiligland een hartelijke ont vangst bereid. Het hoofd van de inspectie, de heer P. H. Pesman, gaf een overzicht van de ambte lijke loopbaan van de jubilaris, er daarbij op wijzende dat deze nuchtere gegevens stellig geen gemeenplaats zijn. Integendeel. De superieuren hebben hoogachting voor de ambtenaar Siepel, doch vooral ook voor de mens Siepel. Met enige hartelijke woor den besloot de heer Pesman zijn toespraak, daarbij de hoop uitsprekende dat de jubi laris in opgewektheid de 2V2 jaar dienst zal mogen doen, welke hem nog van zijn pen sioen scheiden. Namens de staatssecretaris van het Ministerie van Financiën werd de jubilaris een gratificatie overhandigd. De heer P. C. A. A. Fenijn, hoofdassis tent-sectiechef, sprak van een feestdag, zo wel voor de jubilaris, als voor hemzelf en de collega's. Hij schetste de jubilaris, als een bekwaam ambtenaar, die hex'haaldelijk bijzondere opdrachten vervult. Over zijn werk past slechts een gunstig oordeel. Waar het thans herfst is, ook voor de heer Siepel, hoopte spreker dat de jubilaris, ambtelijk, met zijn vruchtbare arbeid, zal kunnen doorgaan, waarbij mogelijk ook nog 'n desideratum geoogst zal kunnen worden Namens de vakgroep Belastingen van de A.B.v.A. (afdeling Haarlem) sprak de heer P. Kranendonk, die de trouw releveerde van de jubilaris aan de vakbond. De heer J. G. de Groot, controleur, felici teerde namens de ambtenarenlezerskring. Alle sprekers boden boekwerken aan als herinnering. Op de hem eigen rustige wijze bedankte de jubilaris allen die hem zo'n mooie dag hadden bezorgd. ■Aan de woning van de jubilaris werden nog vele bloemstukken bezorgd. Ook feest bij de tweede afdeling Ook in het gebouw van de tweede in spectie van 's Rijksbelastingen, aan de Linnaeuslaan te Haarlem, was het gisteren feest. Daar gold het de hoofdassistent R. Huizing, die door de hoofdinspecteur J. C. Bus werd gecomplimenteerd ter gelegen heid van zijn veertigjarige loopbaan. In een zeer waarderende toespraak gewaagde de Getuigen gevraagd Donderdagavond om tien minuten voor half elf werd in de Grote Houtstraat te Haarlem, ter hoogte van het Proveniers huis een fietsende militair door een per sonenwagen aangereden. Het ongeluk ont stond omdat de militair bij het passeren van een tot nog toe onbekend gebleven bromfietsrijder zover naar links moest uitwijken dat hij door een achteropkomen de personenauto aangereden werd. De militair liep hierbij schaafwonden aan het gezicht op en voorts klaagde hij over pijn in zijn linkerarm. Hij is door de automo bilist naar de Ripperdakazerne gebracht. De bromfietser die eerst afgestapt was, is, voordat enkele politieagenten arriveer den, weer doorgereden. Degenen die van het gebeurde getuige zijn geweest wordt verzocht zich in ver binding met de politie te stellen. heer Bus inzonderheid van de activiteit en van de tact waarvan de heer Huizing steeds blijk had gegeven, waardoor diens omgang met het publiek steeds door een goede sfeer werd gekenmerkt. De heer Bus gewaagde nog van een ander zeldzaam jubileum, dat de heer Huizing op 1 Januari kan herden ken: hij zal dan namelijk 25 jaar als ambte naar in Zand voort wonen. Aan het einde van de toespraak kwam ook hier de gratificatie van de staatssecre taris, gevolgd door geschenken van de col lega's: prachtige antieke wandborden. De heer Huizing dankte met enkele gevoelige woorden, waarna men de jubilaris en de zijnen de hand kon drukken. Verdacht van verduistering van een portefeuille met meer dan honderd gulden moest een vijftigjarige los werkman uit Zaandam vanmorgen terechtstaan voor de Haarlemse politierechter mr. J. P. Peter sen. De verdachte vertelde, dat hij op Zon dag 16 October van dit jaar in een café in Zaandam een viskoopman had ontmoet, die er toe bereid was geweest niet alleen zijn eigen verteringen te betalen, maar ook die van de verdachte. Ze waren vervolgens samen per taxi naar een ander café ge gaan. Daar aangekomen had de viskoop man een tientje aan de chauffeur gegeven en was daarna prompt op straat gevallen, omdat de drank hem tijdelijk van zijn evenwichtsgevoel had beroofd. De ver dachte had toen tegen de taxichauffeur ge zegd: „Geef maar een rijksdaalder terug" en was toen met de inmiddels weer op de been gehesen viskoopman het café binnen- gelaveerd. De verdachte beweerde verder, dat hij in dat café de portfeuille van zijn drink gezel had zien liggen, er mee naar buiten was gewandeld en er een forse greep in had gedaan. Daarna zou hij het ding heb ben weggegooid. De chauffeur van de taxi, als getuige ge hoord, meende zich nog vaag te kunnen herinneren, dat de verdachte de porte feuille van de straat had opgeraapt, toen de ander gevallen was. De officier van justitie, mr. dr. R. W. H. Pitlo, achtte de verduistering bewezen. Rekening houdende met het feit, dat de verdachte reeds twee voorwaardelijke ver oordelingen wegens diefstal en verduiste ring op zijn strafblad heeft staan, eiste de officier een onvoorwaardelijke gevangenis straf van drie weken. Mr. Petersens uitspraak luidde: veertien dagen. Door twee politieagenten is Donderdag avond omstreeks half zeven een man aan gehouden die een zak met 25 kilogram an- thraciet vervoerde. Op de vraag van de agenten waar hij de zak kolen vandaan had, verklaarde de man, een 47-jarige Haarlemmer, dat hij deze had ontvreemd uit de voorraad van een school aan de Gijsbrecht van Aemstelstraat waar hij werkzaam is als stoker. Voorts bekende hij in de loop van het stookseizoen 195455 en in de laatste maanden tezamen ongeveer 31 mud kolen op deze wijze verduisterd te hebben. Men heeft hiervan thans nog veer tien en een half mud in beslag kunnen ne men. Na het opmaken van een proces-verbaal is de man weer op vrije voeten gesteld. ADVERTENTIE Bloemen zijn Uw folk... Ze zouden er zich over beklagen, dat ze helemaal niet goed verzorgd worden. Want netjes schuin de stelen afsnijden en dan in schoon water zetten, is niet voldoende. Op water alleen kan immers geen mens en geen bloem leven. Wat U doen moet? Voeg alleen maar bij het schone water Chrysal. Dat is snijbloemen- voedsel, dat Uw bloemen veel langer mooi houdt. Het water blijft fris en zo'n pakje Chrysal kost bijna niets! Wat Pokon is voor kamerplanten, is Chrysal voor snijbloemen. Donderdagavond is een politieagent in burger, die surveilleerde in de Amsterdam se buurt te Haarlem door vier jongens van vijftien en zestien jaar voortdurend lastig gevallen, zodat de rakkers ingerekend moesten worden. De agent zag omstreeks negen uur des avonds in de Amsterdamstraat dat een jongen uit louter baldadigheid een trap tegen een geparkeerde motorfiets gaf. Terwijl de agent de knaap over dit erger lijk gedrag onderhield kwamen drie an dere jongens op hem toe waarvan er een de agent een klap toediende. Deze belha mel pleegde, toen de agent hem wilde aan houden, hevig verzet en hij werd hierin gesteund door de overige drie die de politie man van alle kanten sloegen en trapten. Toen een, door een voorbijganger ge waarschuwde, geüniformeerde collega van de belaagde agent te hulp kwam, kozen de vier kwajongens het hazenpad. Een van hen kon direct worden gegrepen. De andere drie zijn aan de ouderlijke woning inge rekend. De zaak wordt thans door de Haarlemse kinderpolitie verder behandeld. Naar wij vernemen zal de plebaan van de kathedrale Basiliek van St. Bavo te Haarlem, mgr. H. W. Agterof, op Dinsdag middag 15 November om drie uur aan de Westergracht de vijfde sociëteit openen van de Rooms - K athol ie ke bond van bejaar den in Haarlem. Deze sociëteit is in het bij zonder bedoeld voor de vele leden die in de Leidse buurt en omgeving wonen. De zaak Till (Reuter) De gouverneur van de staat Illinois heeft de federale minister van Ju stitie, Brownell schriftelijk verzocht om een onderzoek. Gouverner Stratton zegt: „Em. mett Till, een ingezetene van Illinois, is ontvoerd en op beestachtige wijze ver moord. Het lijkt, dat er geen recht zal wor den gedaan". De gouverneur verzoekt om een onderzoek van de federale regering „naar de schending van de rechten van de ze ingezetene van Illinois in een andere staat". ADVERTENTIE Nieuwe, betrouwbare auto's voor 4 of 6 personen. All Risks verzekerd - Billijke tarieven Verhuur voor langere tijd nog voordeliger. HOUTPLEIN 21 HAARLEM Bestrating is nog niet in orde Het Haarlemse raadslid de heer M. J. Goedee (Arbeid) heeft aan het college van B. en W. de volgende vragen gesteld: Is het juist, dat de afzonderlijke wonin gen van het bejaardencomplex „De Blin- kert" voor een gedeelte voor bewoning ge reed zijn, maar dat betrekking ervan niet mogelijk is door het ontbreken van een be strating op het complex en de toegangswe gen? Als het antwoord op deze vraag bevesti gend luidt, kan dan worden nagegaan wat de oorzaak is? Is het eventueel mogelijk, aldus de vol gende vraag, door het treffen van een aan tal noodvoorzieningen te bereiken, dat de woningen nog voor de koudste periode kunnen worden betrokken en dat het ver lies aan bewoningsdagen zo gering moge lijk wordt? ADVERTENTIE Wij tonen U de nieuwste Leverancier alle Ziekenfondsen De minister van Binnenlandse Zaken is voornemens nog gedurende de lopende par lementaire periode een wetsontwerp in te dienen, dat een wettelijke regeling der positie van wethouders en gedeputeerden beoogt. Een wijziging van artikel 87a der Ge meentewet, dat de raad de bevoegdheid geeft tussentijds ontslag te geven aan een wethouder, is vervat in een wetsontwerp, dat tevens een herziening behelst van de bepalingen inzake de incompatibiliteiten. De minister is van mening dat de burge meester niet bevoegd is een voorstel te doen tot het verlenen van tussentijds ont slag aan een wethouder. Een zodanig „ini tiatiefrecht" van de burgemeester kan zijns inziens bezwaarlijk geacht worden in de „raadgevende stem" van de burgemeester te zijn begrepen. In elk geval zal naar zijn mening de burgemeester verstandig doen, zich van het indienen van een dergelijk voorstel te onthouden. LONDEN/WASHINGTON (Reuter) De Sovjet-Unie heeft onlangs een nieuwe proef genomen in haar serie atoomontplof fingen van dit jaar, aldus heeft het Britse ministerie van Defensie bekendgemaakt. Deze mededeling is bevestigd door de Ame rikaanse commissie voor atoomenergie, die evenmin als het Britse ministerie, nadere bijzonderheden gaf. De Amerikaanse com missie voor atoomenergie maakte in Augus tus bekend, dat de Sovjet-Unie de proeven met atoomwapens had hervat en dat er wellicht een nieuwe serie proefnemingen begonnen was. Eind September maakte deze commissie opnieuw melding van een atoomontploffing in de Sovjet-Unie. In Hillegom doet zich op het ogenblik een kwestie tussen de gemeente en de huiseigenaren van het brede gedeelte van de W ilhelminalaan voor, die een nogal troebele zaak tot onderwerp heeft en de gemoederen in beweging heeft gebracht. Zij weigeren rioolbelasting aan de gemeen te te betalen en de reden, die zij daarbij opgeven, is nogal eenvoudig: er is niet eens een riool, zo zeggen zij. De huiseigenaren van de huizen aan het brede gedeelte in de Wilhelminalaan wer den vóór 1954 aangeslagen in de straatbe lasting, rubriek A-6, behelzende onder houd en verlichting. In 1954 kregen ze een aanslag, rubriek A-l behelzende onder houd, verlichting èn riolering. Nu weige ren bovengenoemde huiseigenaren de rioolbelasting te betalen, daar er géén straatriolering is. De eigenaren hebben zelf een beerput, moeten laten maken en hebben hiervoor ook de or^jperhoudskosten. Het overloop water wordt echter afgevoerd door de Nieuwe Beek. Volgens de gemeente zorgt zij voor het op diepte en breedte houden van deze sloot, waarmee zij dus een open riool in stand houdt. De huiseigenaars vonden dit onjuist en reclameerden, maar hun verzoekschrift werd afgewezen. De zaak werd toen aanhangig gemaakt bij de Raad van Beroep van de Directe Belastingen. Toen onlangs een arbeider de sloot aan het uitbaggeren was en hem ge vraagd werd, wie zijn opdrachtgever was, antwoordde hij, dat dit het Hoogheemraadschap Rijnland was. Toen één der huiseigenaren, in ver band met enige toegebrachte schade gedurende het baggeren zich tot Open bare Werken wendde, werd hij even eens verwezen naar het Hoogheem raadschap Rijnland. Daar de eigenaren polderlasten betalen, voelen ze nu voor de riool belasting van de gemeente dus helemaal niets. Dezer dagen is de zaak voor de Com missie van Beroep geweest. De uitspraak volgt nog. Schouwplichtig. Van de zijde van de gemeente Hillegom is in deze kwestie aangevoerd, dat de ge meente schrouwplichtig is en het normale onderhoud van de Nieuwe Beek heeft. Daarenboven betaalt de gemeente een be drag per lozing van een riolering op Rijn lands boezem op Rijnland. Dat Rijnland een extra uitbaggering van de Nieuwe Beek heeft laten verrichten is mogelijk, maar dit betreft dan niet het normale on derhoud, waartoe de gemeente gehouden is. Het bestuur van de Haarlemse Katholie ke Studentenvereniging „Sanctus Bavo" heeft ter gelegenheid van de derde dies natalis van de vereniging voor Zondag middag 27 November een buitengewone le denvergadering belegd in de sociëteit „De Waag" in Haarlem. De praeses zal de dies rede uitspreken, waarna de heer H. Prenen een voordracht zal houden. Naar wij vernemen zal Haarlems burge meester, mr. O. P. F. M. Cremers, de spe ciale St. Nicolaasverlichting in het centrum op Woensdagmiddag 16 November officieel ontsteken. Dat gebeurt dus nadat de burgemeester St. Nicolaas voor het Stadhuis heeft ont vangen. Deze ontsteking is het eerste op treden naar buiten van de Commissie Cen- trumbelangen welke uit de straatvereni gingen in de Haarlemse binnenstad is ge vormd. De verlichting welke thans is en wordt aangebracht vormt het resultaat van een door de Commissie genomen initiatief tot het bereiken van een artistiek verant woorde illuminatie. Over de ontwerpen voor de verschillende straten schreven wij reeds eerder. Uitspraken gerechtshof Het gerechtshof te Amsterdam heeft de straf verzwaard, die de Haarlemse recht bank had opgelegd aan een eenendertig- jarige betonwerker uit Haarlem, verdacht van verduistering van geld ten nadele van een vijftienjarige jongen. Hij had de jongen leren kennen in de Haarlemmerhout, waar na zij gezamenlijk een bedrag van 110 van een spaarbank hadden gehaald, dat op een boekje van de jongen stond. In Am sterdam hebben zij een gedeelte van het geld verteerd. De betonwerker heeft de jongen in een verkeerd milieu gebracht en is daarna vertrokken. De rechtbank had hem veroordeeld tot een gevangenisstraf van negen maanden en het hof legde een straf op van een jaar en drie maanden met aftrek van voorarrest. Een Bloemendaler, die door de rechtbank te Haarlem was veroordeeld tot een ge vangenisstraf van twee maanden en ont zegging gedurende twee jaar een motor rijtuig te besturen wegens het onder in vloed van sterke drank een auto besturen, werd veroordeeld tot een geldboete van 2500, subsidiair drie maanden hechtenis, een voorwaardelijke straf van twee maan den voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en ontzegging gedurende twee jaar auto's te besturen. Een beambte van de Nederlandse Spoor wegen, die verdacht werd van diefstal van een pakje, inhoudend een pantalon en een colbertjasje uit een trein en door de politie rechter te Haarlem was veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie maanden, werd vrijgesproken. Het vonnis van de politierechter te Alk maar, waarbij een Haarlemmer werd ver oordeeld tot een gevangenisstraf van een maand wegens het opzettelijk besturen van een auto zonder in het bezit te zijn van een geldig rijbewijs, heeft het gerechtshof bevestigd. Drie Haarlemmers zaten in een bestelauto naast elkaar. In Limmen stopte de auto en het drietal verwisselde van plaats. Dit geschiedde vlak bij een controle van de politie. Een politieman stelde een onderzoek in en had geconstateerd, dat de verdachte achter het stuur had gezeten cn dat deze niet in het bezit was van een rij bewijs. Hij ontkende dit en verklaarde in het midden te hebben gezeten, dus niet achter het stuur. Een los werkman uit Haarlem, verdacht van beschadiging van een auto, staande op de Gedempte Oude Gracht te Haarlem, werd veroordeeld tot een geldboete van 25, subsidiair zes dagen hechtenis. De politierechter had de los werkman, die in Haarlem ontkende en voor het bof een be kentenis aflegde, tot een gevangenisstraf van een week veroordeeld. In de binnenkort te houden vergadering van de Provinciale Staten van Noordhol land zullen voorstellen van Gedeputeerde Staten aan de orde komen om subsidies te verhogen. Bij aanneming van de voorstellen zal aan de Noordhollandse Vereniging tot bestrijding van de tuberculose nevens de subsidie voor prophylactische doeleinden een subsidie van f 36.320 worden verleend (vroeger bedrag f 20.000), aan de Vereni ging tot instandhouding van het Medisch Consultatiebureau voor alcoholisme te Amsterdam f 6.350 (f 5.000) en aan de Ver eniging tot instandhouding van het Medisch Maatschappelijk Consultatiebureau voor Alcoholisme te Haarlem f 675 (f 500). Voorts wordt voorgesteld aan de Neder landse Stichting voor het Dove Kind een bijdrage van f 5000 te verlenen in het tekort over de jaren 1955 en 1956 en aan de Stich ting voor Moederschapszorg en Kinder- hygiëne een bijdrage van ten hoogste f 79.500. Donderdag had de jaarvergadering van de ledenraad van de Coöperatieve ver- bruiksvereniging „Haarlem" plaats. Het jaarverslag over 't boekjaar 1954/55 werd met algemene stemmen goedgekeurd. Het netto overschot bedraagt f 232.000. Hiervan kan 4 op de door de leden afgenomen kruidenierswaren worden uitgekeerd, waarvoor plm. f 185.000 nodig zal zijn. Het overblijvende zal aan het reservefonds wor den toegevoegd, waardoor de reserve wordt gebracht op f 760.000. De aftredende bestuursleden, de heren J. W. A. Berendonk, D. Klaij en P. Mooij- man werden herkozen; eveneens de com missaris A. W. H. Tasseron. Besloten werd aan de Eksterstraat in Haarlem-Noord een tweede zelfbedie ningswinkel te stichten, terwijl voor ver betering van de bakkerij aan de Byzan- tiumstraat, zulks in verband met de plaat sing van een nieuwe gaasmatoven, een cerdiet werd toegestaan van een ton. De omzet in geld van de brood- en ban ketbakkerijen bedroeg f 1.593.600. Verge leken bij het vorige jaar, boekten deze af delingen een omzetstijging van niet min der dan f 154.800. Door het aanschaffen van een moderne apparatuur voor het snijden en verpakken van brood, kon de verkpop van deze broodsoort vervijfvou digd worden. In het kruideniersbedrijf werd met het zelfde aantal winkels, nl. 22, de omzet van het vorige boekjaar met f 530.000 overtrof fen. In verband met een eventuele mogelijk heid om brood te verkopen via de winkels, namen de winkelchefs aan een cursus deel ter verkrijging van het diploma broodver koop. Zij slaagden allen. De omzet van het nianufacturenbedrijf was beduidend lager dan het vorige jaar. Het is voldoende bekend dat de inrichting en vestigingsplaats ongunstig zijn. Daarbij kwam, dat het spaarsysteem in het afgelopen boekjaar vele maanden on derbroken werd, terwijl wegens de aange kondigde verlaging van de textielprijzen de kooplust in de laatste maanden van het boekjaar zeer gering was. De omzet in geld van het brandstoffen- bedrijf nam beduidend toe. In het begin van het boekjaar was nl. nog een belang rijke achterstand weg te werken. Dit heeft de omzet het afgelopen jaar gunstig be ïnvloed. Het resultaat werd ongunstig be ïnvloed door het grote aantal voorjaars bestellingen. De aflevering vond plaats te gen voorjaarsprijzen, terwijl de mijnen laat afleverden en de prijzen berekenen welke gelden in de maand van aflevering. De omzetten 1954/55 waren: bakkerijen f 1.593.600, kruideniersbedrijf f4.808.200, brandstoffenbeclrijf f 279.500. manufactu- renbedrijf f 58.900; totaal f 6.740.200. De totaal-omzet is dit jaar met niet min der dan drie kwart millioen gulden toe genomen, waarvan voor rekening van het kruideniersbedrijf f 530.000 kwam. Het inanufacturenbedrijf boekte een verlies. De bakkkerij- en de afd. brandstoffen slo ten af met een klein overschot, dat naar de reserve zal worden overgebracht. Donderdagavond omstreeks acht uur werd een 54-jarige dame op de hoek van de Zaanenlaan en de Mercuriusstraat te Haarlem-Noord door een personenwagen aangereden tengevolge waarvan zij met een ernstige hoofdwonde, vermoedelijk een schedelbasisfractuur, in het Grote Gast huis werd opgenomen. De personenwagen stopte bij de krui sing van bovengenoemde straten om een bromfietser voorrang te verlenen. De bromfietser stopte eveneens om op zijn beurt de auto voor te laten gaan. Toen de personenwagen optrok. De 54-jarige me vrouw B. van Royen-Smit uit Haarlem die de Zaanenlaan wilde oversteken werd vlak daarna door de optrekkende personen wagen, die nog zeer weinig vaart had, aangereden. Zij viel met haar hoofd op de stoeprand en moest met een zware hoofd wonde naar het Grote Gasthuis worden overgebracht. Naar wij hedenochtend ver namen is zij thans buiten levensgevaar. 3-3 X Nederl/47 3 Nedl. 1962/64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek gew.Philips Gloeil. Nieuwe Philips pref.Philips Gloeil. Unilever Wilton Feijenoord Dordtsche Petrol. Konkl. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie Phs. van Ommeren H. V. A Verg. Deli Mijen Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel U. S. Steel General Motors Shell Union Tidewater Slotkoers gisteren 99% 99"/w 340 305 315 370 463 314 349 337% 204 457% 274 634 607 141 210 186 243 157 158% 267% 231 238 230 70 153 56% 144% 61% 31% Openings koersen 99% 99u/n 336% 305 315 372 463 315 352% 341% 204 458 274 631 603 142 209 185 243 157% 158 - 267% 231% 238% 230 70 153 56 146% 60% 30% ADVERTENTIE Indonesische Specialisten sinds 1899 Beursberichtno148isverschenen ©Javasche Cultuur Mij. Alkaid, pass. 9 St. Vincent n. Rio de Janeiro. Aldabi, 9 te Buenos Aires. AlmdijK, 9 v. Rotterdam n. Londen. Altair, 9 te Rotterdam. Appingedijk, 8 v. Rio de Janeiro n. New York. Almdijk, 10 v. Rotteidam te Londen. Ariadne, 10 te Beyrouth. Aardijk. 9 te Galveston. Aagtedijk. 11 te Colombo. Alcyone, 10 v. Ader: n. Port Said. Amor, 11 Rotterdam verwacht. Alnati. 10 v. Buenos Aires n. Montevideo. AmsteUand, 11 te Las Palmas. Amstelpark, 10 v. Rotterdam n. Hampton Roads Amstelstad, 10 v. PoN Said n. Algiers Albireo, 10 v. Bahia n Las Palmas. Bonaire, 9 v. Trinidad n. Paramaribo. Barito, 10 v. Sorong te Steenkool. Baud, 10 v. Probolinggo n. Surabaja. Boschfontein, 11 Port Said. Breda, 11 v. Willemstad n. Antwerpen. Cottica, 9 v. Plymouth n. Amsterdam. Cinula. 10 v. Liverpool n. Curacao. Cleodora. 10 520 m. ZO Str. Ormoes. Camphuys, 10 te Tj. Priok. Castor, pass. 9 Kp. San Antonio n. Houston. Congostroom. 10 v. Freetown n. Hamburg. Coryda, 11 te Curacao. Drente, pass. 9 Zuidp. Ceylon n. Belawan. Duivendrecht, 10 Londen. Delft, 11 te Rotterdam. Eos, 10 te Gibraltar. Etrema, 9 v. Pta Cardon n. Rio de Janeiro. Eemland, 8 te Bahia. Esso Den Haag. pass. 10 Vlissingen n. Antw. Enggano. 10 te Suez. Erinna, 10 te Pladju Eendracht, pass. 10 Casquets n. Haifa. Esso Rotterdam, 10 te Antwerpen verw. Felipes. 11 te Pladju verw. Falco, pass. 9 Kp. Race n. Lissabon. Groote Kerk. 10 te Rotterdam. Gabonkust, 10 te Dakar. Gabonkust, 10 v. Dakar n. Amsterdam. Hector. 10 100 m. NO. Finisterre. Helder, 10 v. San Jüan del Sur te Amapala. Hera, 9 v. Buenaventura n. Cristobal.. Hestia, 10 v. Guanta n. Cumana. Heemskerk, 10 v. Amsterdam n. Genua. Isls, 9 v. Amsterdam n. W. Indië. Ittersum. 10 te Hamburg. Ivoorkust, 10 te Amsterdam. Indrapoera. pass. 10 Gibraltar n. Marseille. Japara (KPM)'. 14 Hongkong verwacht. Jason, 10 te Bachaquero. Joh. v. Oldenbarnevelt, 11 te Sydney verw. Jupiter, 9 v. Amsterdam n. Helsinki. Jagersfontein, 10 Port Elizabeth. Kertosono, 9 v. Balboa n. Los Angeles. Kieldrecht, 10 te Sydney. Lissekerk, pass. 9 Aden n. Ummsaid. Lutterkerk. pass. 9 Ouessant n. Le Havre. Loenerkerk, 10 te Calcutta. Limburg, 12 te Bombay verw. Larenberg, 9 v. Amsterdam n. Hamburg. Leersum. 9 v. Amsterdam n. Bremen. Leopoldskerk, pass. 9 Perim n. Port Said. Leuvekerk, 10 v. Barcelona n. Antwerpen. Lindekerk, 11 te Boulogne. Lekkerkerk, 10 te Le Havre. Loosdrecht, pass. 10 Gibraltar n. Marseille. Meliskerk, 10 te' Le Havre. Maas, 10 te Amsterdam. Muiderkerk, 10 te Marseille. Mentor, 10 te Mobile. Mataram. 10 550 m. O. Kp. Guardafui. Murena. 12 te Miri verw. Madoera, 11 Priok. Nias, 10 te Balikpapan. Nestor, 10 v. Paramaribo n. Nederland. Oostkerk, 9 v. Rotterdam n. Bremen. Orestes, 10 v. Curacao n. Amsterdam. Oranjefontein, 9 390 m. NO. St. Helena. Ovula, 10 te Singapore. Oranjestad, 10 te Trinidad verw. Overijsel. 10 420 m. O. t.Z. Albany. Oranje. 11 te Colombo. Prins Fredd. Willem, 8 te Detroit. Peperkust, 9 te Le Havre. Poseidon, 10 te Guanta. Prins Willem III, 9 te Montreal. Prins Willem George Fred., pass. 9 Vlissingen n. Hamburg. Prins Willem v. Oranje, 10 te Antwerpen. Polyphemus. 11 Suez Pendrecht, 11 te Sidon. Ruys, 10 te Osaka. Roggeveen. 10 te Mahe. Rempang, 11 Port Said. Roepat, 10 10 v. Port Said n. Colombo. Salatiga, 10 te San Francisco. Salland. 9 v. St. Vincent n. Montevideo. Schie 10 te Rotterdam. Schiedijk, 9 te Rotterdam. Stad Vlaardingen, 9 te Rotterdam. Siberoet, 10 te Singapore. Stanvac Djirak, 10 te Tj. Uban. Stad Leiden, 10 te Basrah. Statue of Liberty, pass. 10 Kp. de Gata naar Philadelphia. Stanvac Benakat, 10 te Sungeigerong. Stad Dordrecht, 11 te Dordecht verw. Tero, 10 te Buenos Aires. Teiresias, 10 te Po>-t Said. Tiberius. 10 v. Rotterdam n. Hamburg. Tankhaven I, 10 te Sungeigerong. Titus, 10 te Amsterdam. Tibia, 10 180 m. ZW. Adelaide. Tjisadane, 9 v. Santos n. Buenos Aires. Teucer, pass. 10 Perim n. Aden. Tamo, 11 te St. Vincent. Teucer, 10 v. Aden n. Belawan. Utrecht, 10 v. Port Said n. Genua. Van Waerwijck, 10 te Nagoya. Van Riebeeck, 10 te Belawan. Van Linschoten, 9 te Amsterdam. Wonogiri, 9 v. Calcutta n. Belawan. Wonorato, pass. 9 Gibraltar n. Halifax. Willem Barendsz, 9 750 m. W. Ascension eil. Waal, 10 te Saloniki. Waikelo, 10 te Makassar. Willemstad 10 v. Funchal n, U.K. Waterman, 10 v. Balboa n. Tahiti. Willem Ruys. 11 te Napels. IJsel, 9 v. Malta n. Catania. Zuiderzee, 9 400 m. W. Gibraltar. Zuiderkruis, 10 v. Kaapstad n. Walvisbaai. KLEINE VAART Appingedam, 9 v. Rotterdam n. Lissabon. Audacia, 10 v. Glassondock n. Rotterdam. Afiena, 9 te Samsö. Agiena, pass. 10 Vlissingen n. Londen. Arctic. 11 te Londen verw. Ardeas, 9 v. Hamburg n. Amsterdam. Avontuur, pass. 9 Vlissingen n. Antwerpen. Ambiorix, 10 v. Bari te Amsterdam verw. Appingedam, 10 v. Rotterdam te Antwerpen. Atlantis, verm. 10 v. Rotterdam n. Rostock. Bab T. 9 v. Ramvik Boreas, 9 v. Oran n. Rotterdam. Basilea, 9 te Montevideo. Beekbergen, 10 v. Antwerpen n. Cardiff. Berkelstroom, 10 dwars Hoek v. Holland naar Londen. Boreas, 9 v. Oran n. Rotterdam. Bernard John, 11 v. Lattakia te Marseille verw. Bernisse, 9 te Boness. Brans Bohmer, 9 v. Philippeville n. Londonderry Campero. 10 te Bremen. Cinderella, pass. 10 Vlissingen n. Boulogne. Claes Compaen, 11 te Shoreham verw. Corrie B, verm. 10 v Hull n. Rotterdam. Deni, 10 v. Hull n. Gothenburg. Daje Bohmer, 9 v. Napels n. Bari. Deni, 10 v. Hull n. Gothenburg. Diana V, pass. 9 Vlissingen n. Antwerpen. Dido, .9 v. Barcelona n. Taragona. Doni, 10 v. Amsterdam n. Rostock. Dya, 10 te Rotterdam n. Voorburg. Elisabeth Rooida, 10 v. Antwerpen n. R'dam. Eemland, 9 v. Salvador Bahia n. Cabadello. Europa, pass. 10 Vlissingen n. Londen. Export II, verm. 9 v Londen n. Rotterdam. Flevo, 9 Holtenau gep. n. Kopenhagen. Geziena Hendrika, 9 v. Ceuta n. Goole. Glory, 10 v. Yarmouth te Rotterdam. Geziena Henderika, S v. Ceuta n. de Humber. Gaasterland, 10 v. Goole n. Harlingen. Hydra, 7 v. Dover n. Calais. Hado, pass. 9 Vlissingen n. Dublin. Heerengracht, 10 v Rotterdam te Antwerpen. Herman Buisman, 9 v. Amsterdam n. Uddevalla. Haaksbergen, 10 v. Rotterdam te Amsterdam Henrica B, 10 v. Doksta te Brest verw. Ingeborg, 10 v. Vlaai dingen n. Helsinki. Ilias, 9 te Bordeaux n. La Pallice. Jan Kreumer. 10 v. Londen te Rotterdam. Jan Herman, 9 v. Londen n. Goole. Julia Mary, 9 v. Ornskoldsvik n. Pateniemi. John M, io v. Duinkerken n. Amsterdam. Joost. 8 te Zaandam. Kaap St. Vincent, 10 v. Karlstad te Zaandam. Kaap Falga, 7 te Rundsvik. Kaap St. Vincent. 8 Brunsbüttel gep. n. Zaandam Lijnbaan, verm. 10 v. Rotterdam n. Liverpool. Leuvehaven, verm. 10 v. Malmö n. IJstad. Larix, 7 Kiel gep. n. Munksund. Limfjord, pass. 9 Vlissingen n. Antwerpen. Marietje Bohmer, 10 v. Rotterdam n. Algiers. Meuse, 10 v. Rotterdam te Antwerpen. My fern, 10 .v Ronskar te Stockholm verw. Manto, 9 v. Alicatane te Malaga. Marathon, 9 v. Kalmar n. Trondheim. Martien, 9 v. Kemi n. Yxpila. Merak N, 10 v. Rouaan te Casablanca. Midas, 9 v. Rotterdam te Genua. Miriam N, 10 v. Port Lyautey n. Rouaan. Moby Dick, 9 bij Helsingborg. Mulan, 10 v. Maassluis te Boston verw. Martien. 9 v. Kemi n. Yxpila. Midas, 9 te Genua n. Livorno. Marathon, 9 v. Kalmar n. Trondheim. Marcella, 10 v. Gdansk te Rotterdam verw. Matthew, 10 v. Gent n. Rotterdam. Monica, 10 v. Lulea te Kopenhagen verw. Noorderlicht verm. 10 v. Garston n. Swansea. Oosterdok, 10 v. Goole n. Rotterdam. Olivier van Noort, 10 te Rotterdam. Olive, 10 v. d. Tvne te Rotterdam. Olivier van Noort, 10 v. Ipswich te Rotterdam. Oosterdok, 10 v. Goole n. Rotterdam. Paloma. verm. 10 v. Antwerpen n. Malmö. Pascholl, 10 v. Kotka te Amsterdam verw. Pavo, 7 v. Landskrona n. Stockholm. Ponza, 8 Kiel gep. n Karlsborg. Rijnland. 9 te Santos. Rijnhaven. 10 v. Oran te Dublin verw. Rini, verm. 9 v. Londen n. Gent. Sambre, 10 v. Guernsey te Amsterdam. Santa Lucia. 10 v. Goole n. Hamburg. Schippersdracht, pass 10 Kiel Holtenau naar Mantyluoto. Soli Deo Gloria, 9 v. Groningen te Amsterdam. Spolanda, 10 v. Vlissingen n. Gothenburg. Surte, 10 v. Boston te Rotterdam. Santa Lucia, 10 v. Goole n. Hamburg. Salland, 9 v. St. Vincent n. Montevideo. Surte, 10 te Rotterdam. Tyro, 10 v. Amsterdam te Rotterdam. Tilly. 8 v. Stocka n. Zaandam Theano, 10 v. Belfast te Drogheda. Vindicat Atque Polit, 10 v. Wicklow te Swansea Violette Erica, 9 v. Élsfleth n. Bremen. Veenenburgh, 10 v. Middlesbro te Rotterdam. Wegro, 10 v. Dordrecht te Rotterdam. Wexford, pass. 10 Holtenau n. Kalmar. Westerhorn, 12 v. Manchester te R'dam verw. Wexford. 10 Holtenau gep. n. Kalmar. IJstroom, 9 v. Amsterdam n. Plymouth. Zeehaan, pass. 10 Brunsbüttel n. Gdynia. SLEEPVAARl Gele Zee. 9 v. Hongkong n. Colombo. Rode Zee. 9 te Queens town. Thames. 9 260 m. O. Fayal. Tyne, 9 te Hampton Roads. REGIONALE PUBLICATIE. STREMMING AUTOVERKEER op de weg over de sluizen te IJmuiden. De Hoofdingenieur-Directeur van de Rijks waterstaat in de Directie Noordholland maakt bekend, dat in verband met noodzakelijke werkzaamheden aan de sluizen te IJmuiden (gemeente Velsen), van Maandag, 14 Novem ber 1955 te 5 uur, tot Dinsdag 22 November 1955 te 20 uur of zoveel korter als mogelijk of langer als nodig mocht blijken, de weg over de sluizen te IJmuiden voor het verkeer met motorrijtuigen zal ziin gestremd. Haarlem, 10 November 1955.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 15