met een Kort en bondig Stichting van een wijkgebouw in Haarlem-Noord zeer urgent Comité verzoekt handhaving plaats in de Kleine Hout Commissie van voorbereiding beveelt particuliere exploitatie aan Amsterdamse Beurs Hildebrand-monument Scheepswerf in Hillegom afgebrand Bloemendaal FEDERMANN Jongens, die agent aanvielen, ingesloten Spiedende mchroomhou- der vertelde aan recherche Mgr. J. P. Huibers viert zijn 80e verjaardag Ouderavond J. P. Goenschool Prijsuitreiking ballonnen- race van „Vondelkwartier" Burgerlijke Stand van Haarlem Gezin kon zich nog net redden Twee aanrijdingen in Heemstede Burgemeester reikt prijzen aan tuiniers uit Scheepvaart DINSDAG 15 NOVEMBER 195 5 De commissie, die vorig jaar van het gemeentebestuur van Haarlem opdracht heeft ontvangen de stichting van een wijkgebouw in Delftwijk (Haarlem-Noord) voor te bereiden, komt in haar rapport, dat Maandag aan het college van B. en W. is aange boden, tot de conclusie, dat de stichting brandend urgent is, omdat er in Haarlem- Noord van een ernstige zalennood sprake is. Indien een gebouw tot stand komt, dan acht de commissie het noodzakelijk, dat het zal bevatten een schouwburg, tevens bioscoopzaal met een capaciteit van tenminste 500 tot 600 personen, een kleine toneel zaal voor 200 tot 300 personen (tevens gelegenheid voor filmvoorstellingen), twee klei ne zaaltjes voor 50 tot 60 personen, een voldoend aantal lokaaltjes die geschikt zijn voor het geven van cursussen, samenkomsten van slechts enkele personen (bestuurs vergaderingen, spreekuren, catechisaties e.d.) en ruimten, die tegemoet komen aan speciale behoeften, zoals een leeszaal en uitleenbibliotheek, lokaal voor het inkorven van postduiven, een sociëteit voor bejaarden, het organiseren van handenarbeidclub- jes, enzovoort. Bij de voorbereiding heeft de commissie rekening gehouden met het resultaat van een enquête en een aantal wensen door verenigingsbesturen geuit, zijn in het rap port tot uiting gekomen. De commissie is van mening, dat thans het ogenblik is aangebroken om een of meer architecten opdracht te verstrekken tot het maken van een schetsplan voor het wijkgebouw, uitgaande van de door haar gegeven programmapunten en suggesties. Bovendien zal dan opdracht moeten wor den gegeven voor het maken van een be groting. Pas daarna is het naar het oor deel van de commissie mogelijk naar de financiële mogelijkheden en facetten een onderzoek in te stellen. Het is de commis sie niet gelukt iets constructiefs te zeg gen over de financiële zijde van het pro ject omdat de daarvoor benodigde gege vens ontbraken. Een grote handicap was het ontbreken van een vergelijkbaar ob ject. Nergens in het land bestaat een met de Haarlemse situatie te vergelijken wijk centrum. Particuliere exploitatie Men kan zich de vraag stellen of het niet beter ware geweest enige deskundigen in de commissie op te nemen, die adviezen hadden kunnen verstrekken op bouwkun dig en financieel gebied. De commissie be schrijft een gebouw, dat bijzonder groot is, maar distancieert zich van de vraag, of de opzet mogelijk is en of de financiën be schikbaar zijn. Wel schrijft de commissie in haar rapport, dat wat de exploitatie vorm betreft zij unaniem van oordeel is, dat een particuliere exploitatie moet wor den nagestreefd, uiteraard onder een goed toezicht, liefst door een stichtingsbestuur waarin vertegenwoordigers van alle ge zindten zitting hebben zodat er waar borgen zijn ten aanzien van de culturele taak en de vervulling ervan. Indien B. en W. gevolg geven aan het verzoek van de commissie de plannen door deskundigen nader uit te werken, zal het weer enige maanden verder zijn en volgens de commissie zal het wenselijk zijn het ge bouw in fasen op te trekken. De commissie schrijft immers: „Pas uit de door de archi- tect(en) te maken begroting zal kunnen blijken in hoeverre het gebouw te realise ren is en of het wellicht zoals de com missie in overweging zou willen geven als de bouw in éénmaal door onoverkomelijke moeilijkheden van financiële aard absoluut onmogelijk plaats kan vinden gewenst is ADVERTENTIE EEN BRIL NODIG? Sinds GROTE HOUTSTRAAT 37 1850 RIJKSSTRAATWEG 246 B De vier jongens van vijftien en zestien jaar, die Donderdagavond in de Amster damstraat in Haarlem een agent in burger aanvielen, zijn ingesloten; binnenkort zullen zij voor de officier van Justitie worden geleid. De Haarlemse justitie heeft bekend ge maakt, dat zij van plan is in dergelijke zaken voortaan zeer streng op te treden. HAARLEM EN OMGEVING Bevorderd. Bij beschikking van de minister van Sociale Zaken en Volksgezond heid is de heer K. de Jong, hoofdcommies bij het districtsbureau voor de arbeidsvoor ziening te Haarlem, met ingang van 1 Januari j.l. bevorderd tot hoofcommies a. Bazar. Op Woensdagmiddag en -avond 16 November en Donderdag 17 November des avonds zal in het kerkgebouw van de Ned. Prot. Bond aan de Postlaan te Heem stede een bazar worden gehouden, waarbij allerlei voorwerpen, vervaardigd door nij vere handen uit de vrouwenclub, zullen worden verkocht of verloot ten bate van de kas van de plaatselijke afdeling N.P.B. Tentoonstelling. De tentoonstelling van nagelaten werk van F. H. Abbing in het Huis Van Looy te Haarlem zal Vrijdagavond 18 November geopend worden door Kees V erwey. Ouderavond Linnacusschool. Op de jaarvergadering van de oudercommissie van 'de Linnaeusschool in Haarlem, te houden op Woensdagavond 16 November in de gymnastiekzaal van de school, zal mevrouw professor dr. H. W. Stellwag, hooglerares in de psychologie, spreken over de houding van de ouders tegenover de kinderen. Jubilea by het P.E.N. Donderdag 17 November zal de heer J. van Bragt, wonen de Van Dalenlaan 86 te Santpoort, vijfen twintig jaar in dienst zijn van het Provin ciaal Electriciteitsbedr ij f van Noordhol- lend. De heer Van Bragt is als hoofdcom mies C werkzaam op het PEN hoofdkantoor te Bloemendaal. Op Donderdag 24 Novem ber zal de heer A. Dekker, wonende Meer- weidenlaan 24 te Velsen-Noord eveneens zijn zilveren dienstjubileum zij het PEN vieren. De heer Dekker werkt als machinist B aan de PEN Centrale te Veisen, Het water in. Een negentienjarige Haar lemse winkeljuffrouw is Maandagavond omstreeks acht uur met haar fiets in de Herensingel gevallen, nadat zij wegens het rijden door een kuil in het wegdek van de Lange Herenvest de macht over het stuur was kwijtgeraakt. Zij is door voorbijgan gers op het droge getrokken en vervolgens, omdat zij water had binnengekregen, voor onderzoek in het Grote Gasthuis opgenomen. het gebouw in fasen op te trekken. Mocht tot het laatste worden besloten, dan dienen in de eerste fase die ruimten te worden opgenomen waaraan de grootste behoefte bestaat. Deze te bepalen is niet gemakke lijk omdat naar het oordeel van de com missie de bouw van het door haar gesug gereerde centrum in zijn geheel urgent is". Voorts merkt de commissie op, dat het niet gunstig is de grote schouwburgzaal voor filmvoorstellingen op Zaterdag en Zondag te verzorgen door een bioscoop exploitant af te staan, omdat juist die dagen door de verenigingen in Haarlem- Noord gekozen worden voor het geven van grote uitvoeringen. Als een schuilkelder gebouwd wordt is een financiële bijdrage van het rijk te verwachten. De commissie deelt in het rapport mee, dat zij haar mandaat teruggeeft en be spreekt de noodzaak om de bouw niet lan ger dan hoogst noodzakelijk is uit te stel len. „Dansje moest aandacht van gelddiefstal afleiden" „Als jy nu dadelyk met de buffetjuf frouw gaat dansen, dan pak ik intussen het geld bij de tapkast weg," aldus luidde de afspraak tussen een 27-jarige Haarlemse los werkman en een 33-jarige instrument maker uit Amsterdam, die Maandagmorgen een kopje koffie dronken in een lunchroom aan de Amsterdamsevaart in Haarlem. Al thans volgens de verklaringen van de lunchroomhouder, die Maandag door de politie werd verhoord, nadat de beide man nen waren ingerekend. De lunchroomhouder vertelde, dat de mannen omstreeks negen uur zijn zaak waren binnengestapt met de opmerking „Hier kunnen we wel eens een kans wa gen". Hij had toen argwaan gekregen en was, achter een gordijn verscholen, het tweetal blijven bespieden. Hij had gezien, dat een der mannen, nadat de buffetjuf frouw de koffie had gebracht en vervolgens weer was verdwenen, naar de muziekkast was gelopen en aan het slot van de geldla had gepeuterd. In het toen volgende ge sprek was ook de geldla achter de tapkast genoemd. Tot een dansje en geldstelen is het even wel niet gekomen, omdat een klant de zaak binnenstapte, waarna de lunchroomhouder te voorschijn kwam en de beide mannen gelastte zijn zaak te verlaten. De inmiddels gewaarschuwde recherche stuurde twee agenten naar de Amsterdam sevaart en dezen zagen het tweetal in een auto stappen en wegrijden. Een der agen ten wist de auto tot staan te brengen door zijn fiets voor de wielen te gooien. De beide verdachten ontkenden op het bureau in de Smedestraat iets van de zaak af te weten. De Haarlemmer en Amsterdammer, die geen van beiden kunnen bogen op een blanco strafregister, zijn met het oog op een nader onderzoek ingesloten. Intussen is al gebleken, dat de Haarlemmer een fiets, die hij op huurkoopovereenkomst had ge kregen, heeft verduisterd. In goede gezondheid viert mgr. J. P. Hui bers, bisschop van Haarlem der R.K. Kerk, vandaag zijn tachtigste verjaardag. Het was de wens van de jarige, dat de dag eenvou dig gevierd zal worden. Van elf tot twaalf uur bestond er voor particulieren gelegen heid gelukwensen aan te bieden. Onder hen waren dr. M. J. Prinsen, Commissaris der Koningin in de provincie Noordholland, burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers en drs. W. A. van der Donk, lid van Gedepu teerde Staten. Voorts waren ter receptie aanwezig afgevaardigden van vele R.K. verenigingen cn instellingen uit het bisdom. Na twaalf uur kwamen vele geestelijken naar het bisschoppelijk paleis aan de Nieu we Gracht, om mgr. Huibers geluk te wen sen. Slotkoers Openings gisteren koersen 99%. 99% 99% 99% 344 347 310 312 318 320 385 lA 387 474 475 317 317 361 364 350 354 208 208 46014 463 27954 280 634X 642 608 614 14054 139 212 210 187 18614 24714 247X 158 156)4 159X 161 268 X 268X 23214 232 ys 240 240 233 233 70X 7154 155 156 56%. 57 151 161 60 X 60% 31% 3054 3-314 Nederl.'47 3 Nedl. 1962/64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek gew.Philips Gloeil. Nieuwe Philips pref.Philips Gloeil. Unilever Wilton Feijenoord Dordtsche Petrol. Konkl. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie Phs. van Ommeren H. V. A Verg. Deli Mijen Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd.. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel U. S. Steel General Motors Shell Union Tidewater De oudercommissie van de J. P. Coen- school in Oud-Schoten belegt op Woensdag 16 November om acht uur de eerste ouder avond van dit schooljaar. De agenda ver meldt onder meer het financieel verslag van de penningmeester, de verkiezing van een kascontrole-commissie en de verkiezing van twee leden van de oudercommissie. Voorts zal de Vereniging voor Kinder bescherming een film over de kinderbe scherming in Nederl aft d vertonen. Het feest, dat de speeltuinvereniging „Het Vondelkwartier" als sluitwerk van de door haar georganiseerde ballonrace aan de kin deren. diie hieraan hebben deelgenomen, in het vooruitzicht had gesteld, zal plaats heb ben op Woensdag 16 November. Des middags wordt het feest in de Wethouder Westerveld- school aan de Overtonstraat in Haarlem gehouden en de prijsuitreiking zal tijdens een cabaret- en filmprogramma des avonds in het clubgebouw van deze speeltuinver eniging aan de Vergierdeweg in Oud- Schoten plaats hebben. HAARLEM, 14 November 1955 ONDERTROUWD: 14 Nov., A. I. Wesse- lingh en J. M. P. Peeters; F. A. van de Poel en A. M. Bergman; G. L. P. van Niekerk en J. M. Loerakker. BEVALLEN van een zoon: 10 Nov., F. A. M. van den NouWlandRoeien; 12 Nov., T. MeinsmaStoffelsma; E. VeenLaman; 13 Nov., L, van Meeteren—van Wijlen; J. C. BootsmaWarnaar. BEVALLEN van een dochter: 12 Nov., J. Th. NielenSchoen; M. PovelKerkhoff; W. Th. M. BrasserBakker; H. A. Linde manKan; 13 Nov., J. M. SnoeksKoster; J. E. van LooijVink; M. A. Harkmans Kaart; 14 Nov., A. M. C. C. J. Kensen Beset; G. B. van Ooivan Rooijen. OVERLEDEN: 10 Nov., J. P. van Geffen, 61 j„ Jan Haringstraat; 11 Nov., G. Brouwer, 79 j„ Schotersingel; A. VerzijlberghIdes, 64 j„ Velserstraat; 12 Nov., E. J. M. Delf- gaauw, 4 j„ van Oldenbarneveldlaan; A. G. Lubbers, 61 j., Riouwstraat; H. A. Corne- lissens, 55 j., Pol; P. A. van der Linde, 60 j., Pegasusstraat; G. Strijder—Braaf, 77 j„ Tuchthuisstraat; 13 Nov., W. van Duijn, 70 j., Gasthuisvest; A. van Zuijlen, 30 j., Pa- pentorenvest. ADVERTENTIE DAKOTA - de nieuwe Ameri kaan voor gewone Nederlandse prijs Open zo'n pakje snuifsteek op.... dan pas voelt u zich ontspannen, behaaglijk Inhaleer.... inhaleer diep en genietDat is de „true American flavour", dat is een sigaret, waarin uitgelezen Amerikaanse tabakken zijn verwerkt! Werkelijk: U voelt zich anders, u voelt zich in de wolken met een Dakota! 85 ct per pakje Het comité tot oprichting van het Hildebrand-monument te Haarlem heeft zich in een brief tot de gemeenteraad van Haarlem gewend met het verzoek het Hildebrand- monument te aanvaarden op de plaats, die de raad op 24 Mei 1933 voor het monu ment bestemd heeft, namelijk de „doorkijk" van de Haarlemmerhout. Mocht de raad de plaats niet aanvaarden, dan is hiermee aldus de brief de mogelijkheid, dat het monument in Haarlem komt, verkeken en zal het comité zich dienen te beraden, wat er met het monument verder gaat gebeuren. Dezer dagen deelden wij mee, dat B. en W. van Haarlem aan het comité hadden meegedeeld, dat zij na voorlichting door de desbetreffende commissies en na ampele overweging niet de verantwoordelijkheid kunnen aanvaarden om de gemeenteraad een voorstel te doen tot het aanvaarden van het Hildebrand-monument en tot het voteren van het aan de aanvaarding inherente bedrag, indien het monument ge plaatst zou moeten worden in de zoge naamde „doorkijk". Bezorgdheid Naar aanleiding van deze brief heeft het comité de raad meegedeeld, dat het met grote bezorgdheid heeft kennis genomen van de mededeling van B. en W. Door deze beslissing aldus het comité heeft hel college van B. en W. een oude controverse, die destijds over de plaats van het monu- men bestond, opnieuw ter tafel gebracht. Het comité herinnert er aan, dat het mo nument oorspronkelijk geprojecteerd was voor het gebouw, waarin destijds hotel De Hout was gevestigd. Toen om verkeers technische redenen deze plaats voor het monument niet meer beschikbaar bleek, heeft de ontwerper professor J. Bronner een andere plaats gezocht en deze gevon den in de zogenaamde „doorkijk" in de Kleine Hout. Met deze plaats voor ogen heeft prof. Bronner zijn monument gemaakt. Ten einde niet na de voltooiing van het mo nument voor onaangename verrassingen te komen staan, heeft het comité in over leg met prof. Bronner aan de gemeente raad van Haarlem verzocht de door de beeldhouwer uitgezochte plaats voor het te stichten monument beschikbaar te stel len. De gemeenteraad heeft op 24 Mei 1933 besloten de plaats in de Kleine Hout beschikbaar te stellen. En door de burge- Vanmorgen in alle vroegte is de scheeps werf „Neerlandia" aan de Haven in Hille- gam geheel door een felle brand vernield. Om dertien minuten voor vier kreeg de po litie te Hillegom een telefonische kennis geving, dat de werf in brand stond en on middellijk werd de brandweer van Hille gom gewaarschuwd. Deze rukte met twee wagens uit, maar toen men bij de werf aankwam stelde men al spoedig vast, dat er aan blussen niet meer te denken viel. Drie houten loodsen, die pas gerestaureerd waren, brandden als een fakkel en men moest machteloos toezien hoe deze gebou wen, waarin zich talrijke machines en di verse jachten bevonden in de vlammen op gingen. Alleen het woonhuis van de eige naar van de werf, de heer Zwart, bleef ge spaard. De brandweer legde negen slangen uit en trachtte zodoende uitbreiding van de brand te voorkomen, maar men kon toch niet verhinderen, dat ook de loods, die ge- deeltelij'k als woonruimte door een van de werknemers, de heer Verdel, werd ge bruikt, in vlammen opging. De heer Verdel kon ternauwernood zichzelf, zijn echtge note en kind in veiligheid brengen. De in boedel, die niet verzekerd was ging geheel verloren. De schade van de verwoeste loodsen is bijzonder groot. De heer Zwart was slechts gedeeltelijk verzekerd. Naar de oorzaak van de brand wordt door de experts een uitgebreid onderzoek ingesteld. Men vermoedt echter dat de brand is ontstaan door kortsluiting. meester tegen dit besluit ingesteld beroep bij de Kroon werd verwomen. Proefopstelling Voorts herinnert het comité er aan, dai een opstelling bij wijze van proef op de plek in doorkijk op 11 November 1949 heeft plaats gevonden, waarbij ae toen in functie zijnde schoonheidscommissie de plaats aanvaardbaar achtte. Hiermee stond voor het comité vast, dat het monument op de door de schepper daarvan en het comité gewenste plaats zou komen. Door het besluit van B. en W. komt, naai de mening van het comité, het college van B. en W. niet alleen in conflict met de me ning van prof. Bronner en het comité, maar handelt het tevens in strijd met het beslui' van de gemeenteraad van 24 Mei 1933. „Thans, nu de uiteindelijke plaatsing nabij is, dreigt een nieuw verschil van mening over de plaats de totstandkoming te ver hinderen. Het mag bij de raad bekend wor den verondersteld, dat prof. Bronner van de plaats in Haarlem, waarvoor hij het mo nument schiep, om aesthelische redenen niet kan afwijken." Het comité kan zich nauwelijks voorstellen dat de gemeenteraad de kans om een in Nederland uniek beeld houwwerk binnen de grenzen van haar ge meente geplaatst te krijgen zou opofferen aan blijkbaar wisselen aestetische inzichten ten opzichte van de geprojecteerde, door de gemeenteraad in andere samenstelling ge accepteerde plaats", aldus schrijft het co mité in de brief aan de gemeenteraad. Maandag hebben zich in Heemstede twee aanrijdingen voorgedaan. Om half twee kwam een bromfietsrijder uit Heemstede, de heer P. F. A'. S., op de hoek van de Pieter de Hooghstraat en het Adriaan van Ostadeplein in botsing met een personen auto. De Heemstedenaar belandde op de motorkap van de auto en sloeg met zijn hoofd door de voorruit heen. Bovendien kreeg hij enkele vleeswonden aan zijn been en voorts werden zijn linkerbovenbeen en linker arm ontwricht. Tegenover de politie verklaarde de bromfietsberijder, dat hij met een snelheid van ongeveer veertig kilometer over het Van Ostadeplein had gereden in Zuidelijke richting. Daarbij had hij zijn aandacht nodig gehad voor een stilstaande auto en een wielrijdster, die op dat moment uit tegenovergestelde richting kwam, hoewel dit gedeelte van het plein alleen in Zuidelijke richting bereden mag worden. De Heemstedenaar kwam vervol gens bij het kruispunt, maar bij het vaart verminderen voor de van rechts komende auto trapte hij door zijn remmen heen. Om tien minuten over zes werd een wiel rijder, de heer W. A. uit Haarlemmermeer, op de Herenweg nabij de Waterleidingweg aangereden door een personenauto die niet een snelheid van ongeveer vijftig kilometer per uur in de richting van Haarlem reed. De heer A. moest met een hoofdwonde naar het Grote Gasthuis vervoerd worden. De afdeling Bloemendaal en omstreken van de Koninklijke Nederlandse Maatschap pij voor Tuinbouw en Plantkunde houdt op Dinsdag 22 November een ledenvergade ring in hotel Rusthoek te Bloemendaal. De burgemeester van Bloemendaal zal de prij zen uitreiken voor de dit jaar gehouden keuring van tuinen en voorts zal de heer P. Feenstra, assistent rijkstuinbouwvoorlich- tingsdienst ,en voordracht met lichtbeelden houden over „Borders en borderplanten". Alpherat. 14 Buer.os Aires. Amsleldijk. 13 Antwerpen. Ariadne, 13 Heraklion. Altair, pass. 14 Kp. Finisterre n. Las Palmas. Aagtekerk, 14 Sydenj Adonis, 14 Maracaibo. Amstelstad, pass. 14 Malta n. Algiers. Altair. pass. 14 Finisterre n. Las Palmas. Adrian, 13 te East London. Arendskerk, 13 v. Durban n. Lorenzo Marquez Almkerk, 15 v. Alexandrië n. Genua. Alnati, 14 v. Santos n. Rio de Janeiro. Alphacca. pass. 14 ten NO. Recife n. Rio de Ja neiro. Arendsdijk, 15 New York. Blommersdijk, 13 Rotterdam. Boskoop, 14 Rotterdam. Borneo. 15 te Colombo. Boschfontein, 14 160 m. ZO. Port Sudan. Baud. 14 Tj. Priok. Breda. 13 610 m. Z Z.O. Bermuda. Bantam. 14 bij Khoriamshar. Cleodora, pass. 12 Str. Ormoesz n. Rastanura. Camphuys, 14 Belawan. Cradle of Liberty, 15 70 m. W. Djeddah. Crania, 14 Adelaide. Camperö.' 13 te 'Gaa'nsk Caltex Leiden, 14 60 ra. WiNW. Kp. Sidero. Gordias. pass, .14 Kp. de Gata n. Lissabon. Coryda, 14 v. Aruba n. Ango Ango. Dalerdijk, 14 Rotterdam. Delft, nacht 13-14 te Antwerpen. Dongedijk, 14 Bremen Esso Den Haag, pass. 14 Ouessant n. Sidon. Gaborikust, pass. 13 Las Palmas n. Amsterdam. Gadila, 14 v Singapore n. Fremantle. Ganymedes, pass. 14 Azoren n. Barbados. Gaasterland. 13 v. Rio Grande n. Itayai. Gaasterkerk, pass. 13 Vlissingen n. Hamburg. Gooiland, 14 te Hamburg. Graveland. 15 Rio de Janeiro. Hermes. 14 Rotterdam Hera, 13 150 m. W. Aruba. Houtman. 14 Hongkong. Hector, 13 Amsterdam. Heeisum, 13 te Brownsville. Helicon, 15 New York. Hersilia, 14 Rotterdam. Hilversum, pass 14 Malta n. Mena el Ahmadi. Indrapoera, 14 te Ger.ua. Isis, 14 500 m. W.ZW. Kp. Finisterre. Joh. v. Oidenbarnevell, pass. 14 Townsend n. Soera ba ja Jagersfontein, 13 te East London. Kellia, 14 Buenos Anes. Kota Baroe, 14 v. Londen te Rotterdam. Kasimbar, 14 Makassar. Keizerswaard, pass. 14 Ouessant n. Rotterdam. Kota Agoeng, pass. 14 Minikoy n Port Said. Kalydon. pass. 14 Azoren n. Curagao. Kota Baroe, 14 v. Londen te Rotterdam. Korovina, 14 Rotterdam verwacht. Kota Agoeng, pass. 13 Minikoy n. Port Said. Keizerswaard, 15 Rotterdam. Korovina. 14 Rotterdam. Lutterkerk. 14 Rotteidam. Laagkerk, 15 Ie Suez. Laurenskerk, 14 v. Dubai n. Muscat. Langkoeas, pass. 4 Minikoy n. Djeddah. Lekhaven, 14 Bremen Laurenskerk, 14 v. Dbai n. Muscat. Leersum, 14 te Hamburg. Lekkerkerk, 14 nog Bandarshapur. Leopoldskerk, 15 v. Port Said n. Le Havre. Lieve Vrouwekerk, 14 v. Bahrein n. Damman. Lissekerk, 15 Ummsaid. Lombok. 14 v. Lorenzo Marquez n. Beira. Malea, 15 te Geelong. Mariekerk, pass. 14 Kreta n. Port Said. Marpessa, 14 v. Cutagao n Dakar. Mr.iöerkerk, pass. 14 Gibraltar n. Le Havre. Maashaven, 14 v. Resario te Buenos Aires. Malvina, pass. 14 Noordp. Luzon n. Miri. Mentor, 12 v. New Orleans n. Houston. Meliskerk, 14 te Amsterdam. Maasland, 18 Amsterdam verwacht. Malvina, pass. 14 Noordp. Luzon n. Miri. Meliskerk, 14 Amsterdam. Maas, 14 Rotterdam Maasland, pass. 14 Finisterre n Amsterdam. Noordzee, 14 New York. Nieuw Amsterdam, 15 Rotterdam verwacht. Ootmarsum, pass. 13 Bahamas n. New Orleans. Oranje, 17 Priok verwacht. Ophir, 14 Mnutok. Oranjefontein, 13 300 m. Z. Dakar. Oranjestad, verm. 14 v. Curagao n. Aruba. Prins Joh. Willem Friso. 13 v. Rotterdam naar Montreal. Peperkust, 14 Amsterdam. Prins Joh. Willem Friso, 14 Antwerpen. Peperkust, 14 te Amsterdam. Prins Willem v. Oranje, pass. 13 Vlissingen n. Hamburg. Roepat, pass. 14 Aden n. Colombo. Rijndam, 14 te New York. Raki, 13 v. Mena el Ahmadi n. Bushire. Roepat, pass. 14 Perim n. Colombo. Rijndam. 14 New York. Riouw, 13 v. Bombay n. Cochin. Radja, 13 Amsterdam. Riouw, 15 Cochin verwacht. Radja, 13 te Amsterdam. Rijnkerk, 13 v. Hamburg n. Antwerpen. Rempang. 14 120 m. N.NO. Port Sudane. Roggeveen, pass. 14 Maladiven n. Pt. Swettenhnm Rotula, 14 210 m. O. Malta n. Berre. Rijnkerk, 14 Antwerpen. Sibajak, 15 te Aden Salatiga, 14 Portland Oreg. Saroena. 14 Pladju. Siberoet, 14 Bangkok Stanvac Pendopo. 14 Palembang. Stanvac Talang Akar. pass. 13 Lingga eil naar Sungeigerong Straat Mozambique, 14 Mauritius. Sinabang, pass. 13 Karimata n. Sampit. Stad Alkmaar, 14 v. Kirkenaes n. Rotterdam. Stad Arnhem, 15 Wabana. Stad Dordrecht, 15 Rotterdam. Stad Maastricht. 14 v Bona n. Gibraltar. Stentor, pass. 14 ten NW. San Miguel n. Para maribo. Terr.ate, 14 te Bombay. Tankhaven II. 14 Sungeigerong. Taria. 14 t.h.v. Bahia n. Curagao. Tiberius, 13 v. Hamburg n. Antwerpen. Tarakan, 13 Amsterdam Triton, 14 Amsterdam Tucun 13 v. Gateshead n. Hamburg. Taraka... 13 te Amsterdam. Tibia, 14 110 m. ZO. Kp. Leeuwin. Tamo, pass. 14Madeira n. Antwerpen. Utrecht, 14 te Genua. Van Spilbergen, 14 te Dakar. Van Cloon, 14 Singapore. Van Heutsz, 14 Ambon verw. Van Neck, 14 150 m. Z. Formosa. Willem Ruys, 13 v. Gibraltar n. Southampton. Waingapoe, 14 Priok. Willem Barcndsz, 13 370 m. Z.t.W. St. Helena. Wonosobo, 14 Vjzagapatan.. Westland, 14 te Amsterdam. Wonogiri, 14 v. Belawan n. Priok. Willemstad.14 v. Plymouth n. Antwerpen. Weitevreden, 15 New York. Zuiderzee, 14 te Genua. Zijpenberg, 13 te Huèlva n. IJmuiden. Zeeland (SSM), 13 100 m. O. eil. May. KLEINE VAART Aaltje, 14 v. Londen te Rotterdam. Audacia, 14 v. Glassondock te Rotterdam. Adm De Ruyter, 14 v. Warnemunde te Slite. Adm. Nelson, 14 v. Oslo te Moss. Advent, pass. 14 Brunsbüttel n. Lommo. Amsteistroom, 14 v. Londen te Amsterdam. Astra, pass. 13 Vlissingen n. Londen. Atlantic, 13 p. Holtenau n. Rostock. Avontuur, 13 v. Antw. te Vlissingen. Aardenburgh, 13 v. Oxelosund te Koping. Albergen, verm 14 v Vlissingen n. Brest. Anna B, 13 v. Rotterdam te Antwerpen. Arnoudspolder, 13 v. Oporto te Antw. Auriga. 13 v. Helsingborg te IJstad. Batavier I, pass. 14 Finisterre n. Bayonne. Beekbergen, 13 v. Antwerpen te Cardiff. Bergsingel, 14 v. Bordeaux te Granton Birmingham, 13 v Tyne te Harlingen. Bab T, 12 v. Ramvik n. Carlsvik. Cinderella, 14 v. Duinkerken teRotterdam. Cobri, pass. 13 Vlissingen n. Terneuzen. Curagao. pass. 13 Vlissingen n. Antw. Corrie B, 14 v. Rotterdam te Kopenhagen. Dido, 13 v. Carthagena n. Amsterdam. Diligentia, 14 v. Antwerpen n. Rotterdam. Dinkel, pass. 13 Vlissingen n. Antwerpen. Doni, 14 v. Gd henburg n. Malmö Draco, 14 v. Ceuta n Barcelona. Deni, 13 te Gothenburg. Da Capo, 13 v. Leixoes te Lissabon. Driebergen, 13 v. Roucn te Honfleur. Eemstroom, 13 v. Hul) te Amsterdam. E'jo, 12 v. Sligo n. Antwerpen. Erasmus, pass. 13 Brunsbüttel n. Garston. Eibergen, 13 v. Granville te St. Malo. Elizabeth Roorda, 15 v Rotterdam te Flensburg. Express. 13 v. Rotterdam te Middlesbro. Fllewoutsdijk. 14 v. Treport n. Avonmoutfr. Elsenburgh, 14 130 m ZO. Ouessant n. Duin kerken. Flevo (KNSM), 14 v Kopenhagen te Amsterdam Flevoland. 13 v. Rotterdam te Kingslynn. Frans v. Seumeren, 15 v. Odense te Krimpen verwacht. Goote, 14 v. Manchester te Rotterdam verw. Glory, 13 v. Londen n. Hamburg. Geert Bodewes, 13 pass. Brunsbüttel n. Kalmar. Hast III, pass. 14 Brunsbüttel n. Kopenhagen. Helvetia, verm. 15 v. Bridlington n. Goole. Hast I, 14 v. Treport n. Irvine. Henrica B, verm. 14 v. Biest n. Charlestown. Ilias, 13 v. La Pallice n. Amsterdam Ina L, pass. 13 Vlissingen n. Antwerpen. Ida D, pass. 14 Vlissingen n. Antwerpen. Joost, 12 v. Dordrecht n. Domsjo. Jacaranda, 13 200 m. NO. Rio Grande do Sul. Jan Herman, 15 pass. Holtenau n. Gefle. Kaap Falga, 10 v. Rundvik n. Zaandam. Kaap St. Vincent. 10 v Karlstad te Zaandam. Keizersgracht, 13 v. Amsterdam te Londen. Kenitra, 13 40 m. ZW Cadiz. Kora, pass. 13 Vlissingen n. Norwich. Leny, 13 v. St.. Malo n. Avonmouth Leuvehaven, 15 v. IJstad te Rotterdam verw. Maria Theresia, 13 v Lulea te Burea. Marjan, verm. 14 v. Torso n. Brest. Matthew. 14 v. Rotterdam n. Antwerpen. Menkar N, 13 v. Port Lyautey n. Rouen. Mypuck, 14 v. Londen te Caen verw. Merwestad. 14 v. Grangemouth te Rotterdam. Mirfak N, pass. 14 Fern. Noronha n. Antw. Meres N, 13 140 m. N.NO. Kp Vilano. Mizar N, verm. 14 v. Recife n. Las Palmas. Muphrid N, 13 v. Kopenhagen te Wismar. Nautic, 13 v. Brest te Trequier. Neeltje B, 13 te Garston. Noorderhaven, 13 v. Barking te Le Havre. Nijenburgh, pass. 14 Holtenau n. Stockholm. Noorderlicht, verm. 14 v Swansea n. Amsterdam Noordzee. 13 v. Esbjerg n. Rotterdam. Nassauhaven, .14 v. Gothenburg n. Halmstad. Oleum, 14 v. Rotterdam n. Newcastle. Oosterdok, 13 v. Rotterdam te Amsterdam. Oosterburgh, 13 v. Stockholm n. Norrkoping. Paloma, pass. 13 Kiel n. Malmö. Phidias, 12 v. Tanger n. Genua. Peter Swenden, pass. 13 Vlissingen n. Terneuzen Phiiitas. 13 v. Rotterdam te Amsterdam. Pavo, 12 v. Stockholm te Hernosand. Prior, 14 v. Rotterdam n. Duinkerken. Rose Marie, pass. 13 Brunsbüttel n. Rotterdam. Sonsbeek, 13 v. Cork te Greenock. Stella Maris, 14 v. Oxelosund te R'dam verw. Strijpe, 13 v. Dieppe te Newport. Santa Lucia, 13 te Schwarzemünde. Santa Lucia, 13 v. Goole te Sehwarzenhütten. Schippersgracht, 13 v. Rotterdam te Mantyluoto Schokland, 13 v. Hudiksvall te Amsterdam. Tyro. 14 v. Rotterdam te Belfast. Tempo D, 13 v. IJstad te Zwijndrecht. Teun, pass. 13 Vlissingen n. Dublin. Tilly, 14 v. Stocka te Amsterdam. Vouwepolder, 14 v. Bayonne te Manchester. Vlieland, pass. 14 Kiel n Kopenhagen. Westereems, 14 v.Gotland te Husum. Wickenburgh, 13 v. Rotterdam te Casablanca. Willem Barendsz, 13 pass. Kielerkan. n. Morlaix IJsel, pass. 14 Vlissingen n. Antwerpen. Zuidland, 23 v. Rotterdam te Sundsvall. Zeehaan, verm. 14 v. Gdynia n. Gdansk. Zwaantien, 13 v. Nakskov te Emden. SLEEPVAART Hudson, 12 v. Dakar n. Rotterdam met zuiger. Humber, 12 150 m. W.t.N. Kreta met 2 bakken. Loire. 14 480 m. ZO. Hongkong met baggermolen Noordzee, 12 v. Philadelphia n. Boston Rodezee. 13 v. Queenstown te Vigo. Zwarte Zee, 13 v. Colombo n. Bombay.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 7