Geldbelegging „Ondanks dure groenten en fruit heerst er geen weelde" Kort en bondig Kerkdiensten Huwelijk Tuinders LTB bijeen Wegen bü „De Blinkert" voor Kerstmis klaar Bazar voor Harmonie „Haarlem" in Vleeshal Critiek uit de Tweede Kamer op de UNO Uw meubelen opnieuw stofferen net meisje ZATERDAG 19 NOVEMBER 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCIIE COURANT Gymnastiek- en sport vereniging Heemstede viert tweede lustrum Medische verzorging tijdens het weekeinde Ongeluk met DC-4 kostte 27 mensen het leven „De Reünie1' met blijspel van Fodor Scheepvaart A O VOTEERT IN DIT BLAD COSTUUMS MOLHOEK'S INSTITUUT ALGEHELE VOETVERZORGING Allround Carrosseriebouwer en aankomend Carrosseriebouwer Gedipl. Gezinsverzorgster een Gezinshelpster „ONS HUIS" 14 In hötel „De Leeuwerik" te Haarlem is vandaag de algemene vergadering gehou den van de vakgroep tuinders van de R.K. Land- en Tuinbouwbond. De bijeenkomst werd geopend met een rede van de voor zitter van de vakgroep, de heer J. C. Groen. In deze rede zeide de heer Groen dat 1955 een niet-ongunstig jaar voor de tuinbouw is geweest. De afzet, met name de export, was, als men totaal ongemotiveerde slui ting van de Belgische grens op bepaalde tijden en de kwestie van de tomatenpuree en de niet aan de markt zijnde conserve- rings-industriën wegens het hebben van eigen teeltrecht, uitsluit, niet onbevredi gend. En daarom was het prijsverloop over het algemeen genomen, ook niet ongunstig. „Het is moeilijk om, als de groenten en het fruit duur zijn, de consumenten in Nederland er van te overtuigen dat dit bepaald niet wil zeggen, dat de tuinders in weelde baden. De goedkopere perioden worden stilzwijgend aanvaard. Dan hoort men daar niet veel over. Het besef, dat ook de tuinder slechts kan produceren tegen gemiddeld de kostprijs en dat dus goedkoper perioden afgewisseld moeten zijn door perioden, waarin de producten duur of duurder zijn, is nog steeds tot grote groepen van ons volk en zelfs tot volksvertegenwoordigers niet voldoende doorgedrongen. En daarom doen wij er goed aan hierop steeds te blijven hame ren". aldus spreker. Sprekende over de dpordraai en de minimumprijzen, merkte spreker op, dat van doordraai op grote schaal na de oor log gelukkig geen sprake is geweest. Niet altijd kwamen de producten dan op de mesthoop terecht, maar als er geen enkele mogelijkheid van afzet bestond soms ook wel. Doordraai ontstaat slechts, wanneer het product niet meer dan een fractie (60. 50, 40 of 30% naar gelang het product) van de kostprijs kan opbrengen op een volkomen vrije markt, de veiling, waar ieder kan kopen. In het vervolg van zijn rede sprak de heer Groen voorts over het tekort aan arbeidskrachten in de tuinbouw. Tot het tekort draagt, voor zover het zelfstandige hoeren en tuinders zijn, ook de militaire dienst bij. Bij de eerste oefening komen de zelfstandigen niet zozeer in het gedrang, behoudens dan het moeilijk kunnen missen van een zoon in het bedrijf. Voor zover het mogelijk en oirbaar is. pleiten wij voor vrijstelling en (of) uitstel. Bij de herhalingsoefeningen van oudere lichtin gen, zijn er vele zelfstandigen, die feitelijk het bedrijf in het geheel niet kunnen ver laten. Spreker heeft de laatste tijd hier van een paar voorbeelden gezien. De in standhouding van en de gang van zaken in het bedrijf zijn hierbij bepaald in ge vaar. En toch \yas zelfs uitstel afgewezen. Dit heeft spreker op een gedachte ge bracht, die hij graag eens naar voren wil brengen, niet om van het lastige gevraag om interventie af te komen, maar wel om dat dit in de meeste gevallen ook niet slaagt. Ter vergadering is gesproken over de uitvoer van tuinbouwproducten naar Bel gië. Verscheidene afdelingen hebben hier over voorstellen aanhangig gemaakt. In zijn prae-advies hierover zegt het bestuur van de vakgroep onder meer, dat het ten aanzien van het Benelux-handelsverkeer van mening is, dat de beperkingen op de invoer van Nederlandse tuinbouwproduc ten in België, die voortvloeien uit het landbouwprotocol van 1947, moeten wor den opgeheven. Het bestuur acht verder het herhaaldelijk en op eenzijdige wijze afsluiten van de grens voor de invoer, als mede de eenzijdig door België vastgestelde hoge minimum-importprijzen in flagrante strijd met de in de Benelux gemaakte af braken. Gezien de handelsbalans, die ten aanzien van België sterk passief is en ge- ">n het feit dat van Belgische zijde geen ~nkele serieuze poging is gedaan de be- Maandag 14 November was het nrecies *:en jaar geleden dat de Gvmnastiek- en Snort vereniging ..Heemstede" werd opge- '-:clit, welk tweede lustrum Zaterdag 19 November op feestelijke wijze zal worden Verlacht. Het bestuur recipieert dan 's mid dags van 3 tot 5 uur in het Versersinigshuis in Heemstede: gevolgd door een cabaret avond met bal. Strikt genomen heeft de jubilerende ver eniging haar ontstaan te danken aan de maatregelen van de bezetter tijdens de twee de wereldoorlog, die zoals bekend in 1942 de algehele evacuatie voor de bewoners van Zandvoort afkondigde. Velen van hen vonden een tijdelijk onderkomen in Heem stede, waaronder zich uiteraard ook een groot aantal leden bevond van de Zand- voortse Gymnastiekvereniging „Oefening Staalt Spieren". Zij bleven ook in hun nieu we woonplaats het onderling contact be houden en dankzij de medewerking van het Heemsteeds gemeentebestuur werden de gymnasten in staat gesteld onder leiding van de heren O. A. en H. B. Brink in de Bosch en Hovenschool hun wekelijkse oefen avond voort te zetten. Doordat men hier voordien nimmer het bestaan van een bloeiende gymnastiekvereniging had gekend, kwamen zich al spoedig ook enige Heem stedenaren vor het lidmaatschap van „O.S.S". melden; die het allen betreurden dat met de bevrijding in 1945 het verblijf van deze vereniging in Heemstede een einde nam. De achterblijvende Heemstedenaren acht ten inmiddels de bestaansmogelijkheid van een plaatselijke gymnastiekvereniging vol doende bewezen, zodat enige oud-O.S.S.'ers het initiatief namen tot de oprichting hier van over te gaan. Dit waren onder meer de heren O. A. Brink, J. en B, J. Wesseling, Gelling en Ansing. Men startte met twintig leden, doch op 1 Januari 1946 was hieraan reeds een bloeiende aspiranten-afdeling toegevoegd met niet minder dan ruim negen- tie jongens en meisjes en ruim honderd kleuters. Onder leiding van de heer G. J. Wiethaar kon men toen overgaan tot het houden van twee oefenavonden per week in de Dreefschool. In de loop der jaren werd geleidelijk een aantal kleinere sportclubjes in de vereniging opgenomen, waaronder een afdeling rhythmische gymnastiek voor da mes senioren, die onder het motto „Blijft fit" een wekelijkse oefenavond houden on der leiding van de heer E. Kerker. Deze bloeiende vereniging, die thans ruim drie honderd leden telt, is als onderdeel van de Kennemer Tum Kring aangesloten bij het K.N.G.V. De leiding benist de laatste jaren bij de heer J. Verkes. Het bestuur is thans als volgt samengesteld: O. A. Brink, voor zitter; C. A. Schipper, secretaris; B. J. Wes seling, 2de voorzitter; mevrouw G. Waale wijnKolks, 2de secretaresse: J. Wesseling, penningmeester; mevrouw Kortman, 2de penningmeesteresse en A. van Zadel, com missaris. perkingen op te heffen meent het bestuur, dat de Nederlandse regering tegenover deze houding krachtdadiger moet optre den, waarbij uiteraard pas in de laatste plaats naar het wapen van représailles mag worden gegrepen. Wel dient hierbij meer dan in de afgelopen jaren met de belangen van de tuinbouw rekening te worden gehouden. In een ander prae-advies merkte het bestuur op, van mening te zijn, dat er, zo lang er in Nederland sprake is van teelt- beheersing, onder geen voorwaarde extra teeltvergunningen moeten worden uitge reikt ten behoeve van de conservenindus- trie. Binnen het bestaande tuinbouwareaal is er volgens het bestuur ruimte voldoen de om in de behoefte van de conserven- industrie te voorzien. Naar aanleiding van de vragen van het raadslid M. J. G o e d e e (Arbeid) over het ontbreken van de bestrating op de wegen in het terrein van het bejaardentehuis „De Blinkert" in Tuindorp Overveen, delen B. en W. van Haarlem thans mede, dat de 44 woningen in laagbouw van het com plex bejaardenwoningen „De Blinkert" thans nog niet gereed zijn voor bewoning. Dit zal vermoedelijk in December a.s. het geval zijn. De aanleg van de toegangswe gen tot en de hoofdwegen in het complex geschiedt door de zorg van het bedrijf voor openbare werken, terwijl de aanleg van de tussenliggende voetpaden en tuin grond door de aannemer van het bouw werk plaats vindt. Aangezien laatstge noemde voor het transport van materia len per trailer omrijwegen nodig had, is reeds in het begin van dit jaar overleg gepleegd om dit transport zo te organiseren, dat de wegenaanleg daarvan zo weinig mogelijk hinder zou ondervinden. Het aanbrengen van de fundering van de Gillis Schoolmeesterlaan en de Pieter Wantelaan werd in Juli uitbesteed. Na het gereedkomen van de fundering van eerst genoemde weg in Augustus, kon de aan nemer echter niet doorgaan met de Pieter Wantelaan, omdat de aannemer van het bouwwerk deze weg door zijn transport en met zijn materialen blokkeerde. Inmid dels zijn alle trottoirbanden gesteld en is een trottoir langs de Gillis Schoolmeester laan aangelegd. Verwacht wordt voorts, dat aan de door de aannemer veroorzaakte hinder begin December een einde zal komen. Overigens wordt thans reeds getracht de fundering van het gedeelte van de Pie ter Wantelaan, dat onder meer aanslui ting geeft op de Gillis Schoolmeesterlaan, aan te leggen. De aansluitingen van water en energiebedrijven komen in de Blinkert- laan nog deze week gereed, terwijl de rioolaansluitingen reeds enige weken ge leden zijn aangebracht. Ook de aanvoer van klinkers heeft een bevredigend ver loop. Onder voorbehoud, dat het weer werk baar blijft, zal op 1 December het rijver- keer gebruik kunnen maken van de fun dering van de rijbaan van de Gillis Schoolmeesterlaan, bovenvermeld gedeelte van de Pieter Wantelaan en een groot gedeelte van de Blinkertlaan. Het voet- verkeer beschikt dan over de trottoirs langs genoemde wegen of weggedeelten. Voor 24 December zullen dan alle werk zaamheden gereed zijn. B. en W. concluderen, dat tijdig alle uit voerbare voorzieningen zijn getroffen, zo dat verdere maatregelen overbodig zijn. HAARLEM Artsen, boodschappendienst firma Mathot, Grote Houstraat 39, tel. 11990 (uitslui tend telefonisch ontbieden). Apotheken. Apotheek Van Rijn, Kleine Houtweg 15, tel. 10539; Firma C. G. Loo- meijer en Zn., Zijlweg 34, tel. 12495; Schoterbos-Apotheek, Rijksstraatweg 19, tel. 25711; Nolf Apotheek, Kruisstraat 26, tel. 11174. Deze apotheken zullen tevens geopend zijn op werkdagen van 19 tot 26 November, des avonds na 6 uur tot des ochtends 8 uur. BLOEMENDAAL Artsen. Van Zaterdagmiddag twee uur tot Maandagmorgen acht uur dokter S. B. Drijber, Bloemendaalseweg 84, Bloemen- daal, telefoon 22185; Overveen. Van Zaterdagmiddag twee uur tot Zondagavond elf uur dokter J. A. Hollander Zijlweg 17, Overveen. tel 11431. Aerdenhout. Van Zaterdagavond zes uur lot Maandagmorgen acht uur dr. J. Reu- rink, Aerdenhoutsduinweg 8, Aerden hout, tel. 26035. Wijkverpleegsters. In hetzelfde tijdvak als de artsen in Bloemendaal hebben dienst zuster J. van Dijk, Bloemendaalseweg 307, Overveen, tel. 12698, b.g.g. 14424 en zuster A. G. Haagsma, Roemer Visscher- plein 1, Heemstede, tel. 27900. Apotheken. Voor de Zondag-, avond- en nachtdienst zijn Zaterdagavond zes uur tot Zaterdagmorgen acht uur geopend de Elswout-Apotheek Bloemendaalseweg 341, Overveen, tel. 16760; de Santpoortse Apotheek, Bloemendaalstraatweg 145, Santpoort-station, tel. K 2560 - 8249 en de Aerdenhout Apotheek, Zandvoorse- laan 164, Aerdenhout, tel. 26772. HEEMSTEDE Artsen. Dr. A. G. Degenaar, Pieter de Hooghstraat 11, tel. 35008 en dr. J. H. Tombroek, Burgemeester van Lennep- weg 1, tel. 38032. Wijkverpleging. Zr. G. E. van der Hoek, Laan van Rozenburg 33, tel. 27805. Apotheken. Aerdenhout Apotheek, Zand- voortselaan 164 tel. 26772 en Heem- steedse Apotheek, Binnenweg 98, tele foon 38197. SEATTLE (Reuter) Het vliegtuigonge luk nabij Seattle in de Amerikaanse staat Washington heeft aan 27 inzittenden van de DC-4 het leven gekost. Er zijn 46 over levenden van wie de meesten in tamelijk goede toestand verkeren. Het vliegtuig had 66 soldaten aan boord, een echtpaar en twee kinderen en een bemanning van drie. Een ooggetuige verklaarde, dat een der motoren van het vliegtuig uitviel, toen het toestel nog maar vijftig meter boven de grond was. Wethouder W. F. Happé opende Vrijdag avond onder grote belangstelling in de Vleeshal te Haarlem de bazar, die daar ook vanmiddag en vanavond nog gehouden wordt ten bate van het instrumentenfonds van de Harmonie „Haarlem". Nadat hij was welkom geheten door de leider van de bazar verklaarde de wethouder, dat hij destijds nog aan de wieg heeft gestaan van deze harmonie en dat hij er sindsdien een grote belangstelling voor is blijven koeste ren. Het is, naar hij zeide, een gezond kind geworden en het belooft het beste voor de volwassenheid. De vergelijking met een kleuter lijkt, naar hij zeide, een beetje ge ringschattend, vooral met het oog op de prestaties, die volgens hem toch wel ge rekend kunnen worden tot de prestaties van volwassenen. Onder de bekwame en veeleisende directeur is de Harmonie „Haarlem" in een korte tijd tot de orkesten gaan behoren, die er zijn mogen en die veel vergelijkingen met glans doorstaan. Ook uiterlijk is deze harmonie reeds ver anderd, door de mooie uniformen waarin zij thans gestoken is. Er ontbreekt echter ook nog wel wat aan: het orkest heeft dringend versterking nodig. En zo er al mannen zijn, die het hunne aan de uitvoeringen willen bijdra gen, er zijn geen muziekinstrumenten. Daar is meer geld voor nodig, <lan zij kunnen opbrengen en daarom is het volkomen ge rechtvaardigd, dat deze amateurs, die na hun dagelijks werk nog musiceren en daar bij een peil bereiken dat cultureel mag heten, daartoe een beroep op anderen doen. De wethouder uitte tenslotte de hoop, dat de bazar een succes zal worden. „Ter opening van deze bazar steek ik in figuur lijke zin de trompet voor de Harmonie „Haarlem", aldus de wethouder en prompt daarop werd er via de geluidsinstallatie een mars aangeheven. De menigte kwam in beweging langs de dubbele rij kraampjes en amuseerde zich onder vrolijk lawaai, want men is op deze bazar van alle mark ten thuis. A mateurtoneel De vereniging „De Reünie" had een slechtere keus kunnen doen dan het blijspel „Wat doet m'n vrouw van twee tot vijf?", dat zij Donderdagavond in de Stadsschouw burg opvoerde. Nu is de auteur geen on bekende: Ladislaus Fodor. Alleen al op die naam afgaande kan men verzekerd zijn van een goed stuk theater, dat bovendien nog gezellig bleek ook en voor amateurs een dankbare onderneming. Ik zal de in trige hier niet navertellen; genoeg zij, dat de jalouzie van twee heren van middelbare leeftijd ten opzichte van hun jeugdige echt genoten leidt tot de vraag: „Wat voeren zij uit als wij ons op kantoor afbeulen?" en dat het antwoord een serie belachelijke vermoedens van ontrouw is, die wij wel, maar zij - in hun verblindheid niet ont maskeren. Pas aan het slot geeft Fodor hun daartoe de kans. Dat heeft in elk geval dit voor, dat wij zowel kennis maken met alle dwaze hersenschimmen, die geïrriteerde heren zich in het hoofd halen als alle char mante wissewasjes, waarmee lieftallige vrouwtjes haar tijd opvullen. De auteur zou een kans missen als hij de dames niet zoveel inzicht meegaf, dat zij de boje ge dachten der heren door krijgen. Ieder naar haar aard reageren zij er op en scheppen daarmee zowel gevoelige situaties door dat zij zich miskend voelen of ondeu gende als zij de schijn aannemen van wie zij verondersteld worden te zijn. Zo'n spel met de waarheid mag alleen maar heel licht en zelfs ondeugend worden gespeeld, wil het doorzichtig blijven en de gewenste effecten verwekken. Ên het dient gezegd, dat onder Henk Bakkers regie dit karakter nergens geweld werd aangedaan, zodat de voorstelling juist zo onderhoudend was als binnen de mogelijkheden van het stuk viel te verwezenlijken. „De Reünie" beschikt over goed spelers- materiaal. Zo gemakkelijk is het namelijk niet om hevige gemoedsbewegingen langs je neus weg te spelen en dat bleken vooral Henk Eizema en Greetje Bosma best aan te kunnen. Dick Kluit speelde zijn rol minder dan noodzakelijk uit. Zijn figuur was dan ook niet zo komisch van allure als ze had kunnen zijn. Willy Kok trof de vereiste gevoelige toon met haar aanhan kelijk advocaatsvrouwtje, Wil Kreugel als haar tegenpool was ook al niet te onder schatten, terwijl bij dit ensemble Klaas Rol zich uitnemend aansloot in de gedaante van gearriveerde Don Juan. George Pi-es- burg speelde zijn detective te zeer naar de carricatuur om harmonisch in de plezierige eenheid van het geheel te passen en dat viel mij toch wel tegen. De kleine rolletjes waren bevredigend bezet. P. W. FRANSE Het Voorlopig Verslag van de Tweede Kamer over de begroting van Buitenlandse Zaken bevat nogal wat critiek op de UNO. Tal van Kamerleden wensen in het lopende zittingsjaar een Kamerdebat over de UNO te houden. Volgens verscheidene leden is de volkenorganisatie weinig meer dan een politiek forum, waar' bepaalde belangen groeperingen trachten hun haan koning te doen kraaien. Verscheidene leden waren pijnlijk ge troffen door het optreden van een aantal staten in de assemblee van de UNO, met name in de kwesties Algiers en Nieuw Guinea. Bepaald diep teleurstellend moet het naar de mening van deze leden worden genoemd, dat de Verenigde Staten niet steeds de zijde van het Westen kiezen. Indonesië Vele leden waren ongerust over de gang van zaken in Indonesië. Zij hadden met belangstelling kennisgenomen van uitlatin gen der nieuwe Indonesische regering, dat zij wil streven naar verbetering van de betrekkingen met Nederland. Zij waren van mening, dat deze woorden gevolgd zullen dienen te worden door daden, welke geschikt zijn om bij te dragen tot verbete ring van de sfeer, waarnaar de Indonesi sche regering zegt te streven. Als zodanig liggen voor de hand: een rechtvaardige be handeling van de Nederlanders in Indone sië, een correcte procesvoering tegen de Nederlandse arrestanten derhalve ook toelating van een Nederlandse juridische raadsman vrijlaflng van Van Krieken en beëindiging van de discriminatie ten nadele van Nederlandse economische belangen. Verscheidene weer andere leden zeiden teleurgesteld te zijn over de opvallende zwijgzaamheid van de ministers ten aan zien van hun beleid inzake Indonesië en de daarmee samenhangende vraagstukken. HAARLEM EN OMGEVING Spreekuur. De burgemeester van Heem stede, mr. A. G. A. ridder van Rappard, zal in plaats van Maandag op Dinsdagmorgen van tien tot twaalf uur spreekuur houden. Echtpaar. Voor de officier van Justitie te Haarlem is een echtpaar uit Zaandam geleid, dat er van verdacht wordt in Haar lem op 5 November een bromfiets en op 12 November een portemonnaie gestolen te hebben. Voorts bekende het echtpaar, dat het zich in Zaandam diverse keren aan rij wieldiefstallen had schuldig gemaakt. Brandje. Vrijdagavond omstreeks half twaalf ontdekte een rechercheur van politie een brandje in een bovenverdieping van een huis aan de Kleverparkweg in Haarlem. Na onderzoek bleek, dat de bewoner van dit huis de brand, die in een kamertje woedde, reeds zelf geblust had door een matras en ander beddegoed uit het raam te werpen, zodat de brandweer zich alleen met de na blussing behoefde bezig te houden. De schade bedraagt ongeveer driehonderd gulden. Gemeenteraad. De raad van de gemeen te Heemstede komt in openbare vergadering bijeen op Donderdag 24 November, des na middags vier uur, ter behandeling van een agenda met niet minder dan 23 punten. Onbewoonbare woningen. De reeds eer der onbewoonbaar verklaarde woningen Herenweg 53 en 55 en Leidsevaartweg 23 te Heemstede moeten nog ten hoogste een half jaar bewoond blijven. Splitsing van woning. Burgemeester en Wethouders van Heemstede vragen een crediet van f6000 aan de gemeenteraad voor de splitsing van de woning Cloosterweg 49, de voormalige ambtswoning van de direc teur van de gasfabriek. ZONDAG 20 NOVEMBER 1955 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk Grote Markt. 10: Ds. R. Bijl. 3.30: Liturgische dienst voor 'slechthorenden in de consisto riekamer van de Grote Kerk. 7: Ds. H. S. J. Kalf, van Bennebroek. Dienst uitg. v. d. Ker- keraadscommissie voor Bijz Kerkewerk Or ganist: Egbert Vos. Vooraf Zangdienst van 6.45—7 uur. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerkspl. 10: Ds. A. J. van Rhijn. Noorderkerk, Velser- straat Zaterdag 45: Bidstond in de Geld kamer. Zondag 10.30: Dr. W. Aalders, van •s Gravenhage. 7: Ds. R. Bijl. Oosterkerk, Zomerkade. 10: Ds. W. M. van Asperen. 7: Prof. Dr. L. Smelik, van A'dam. Bake- nesserkerk, Vrouwestraat. 9.30: Kinderkerk Dhr. J. Burger. 10.30: Jeugddienst. Ds. G. van Leeuwen, van Amsterdam. Gebouw Vrijz. Hervormden, Jacobstraat. 10.30: Ds. J. Heidinga Kapel Sarepta, Hazepaterslaan. 9.30: Kinderkerk. Ds. G. J. Waardenburg. 10.45: Dr. G. Snijders. Diaconessenliuis, Ha zepaterslaan. 4.30: Ds. A. J. van Rhijn. Jans kapel 10.30: Dienst. Jeugdkapel. Noord: Mo- lenaerstraat 10.30: Dhr. F. R. Aschoff. Oost, Zomerkade 10: Dhr. G. H. Kreijenbroek. West. Leidsestraaat 10: Dhr. J. de Smalen, Oogstdienst. Centrum, O. Groenmarkt 10: Dhr. W. C. de Groot. Eglise wallonne, 10.30 h.:Service présidé par le Pasteur J. F. Bau- draz. Deutsche Ev. Kirchengemeinde, 23 November 20 Uhr: Bibelstunde Sp'damse- weg 18 b. Church of England. Conference of Clergy and Laity in the Netherlands. St. Mary's Church, Rotterdam. Sunday, Novem ber 20th 1955 at 2.30 p. m. Christian Science, First Church of Christ, Scientist, Jansstraat 74. 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal. Woensdag, Lange Veerstraat 16. 8: Avondbijeenkomst. Pentecostal Pliila- delfia Gemeente, Ged. Oude Gracht 47. 10: Dienst. Woensdag 7: Bidstond Tempeliers straat 55 R. The Bethel Pentecostal Temple Inc., Voorhelmstraat 3, geb. „Beth-El" 2: H. Avondmaal, Evangelist W. G. Scholts, Bus- sum. Dinsdag 7.30: Bidstond. Br. N. Matray. Vrijdag 7.30: Kumpulan Isteri (Zuster sa menkomst) Zr. L. J. Weber-Immink, Heem stede. Alle-Dag-Kerk. Maandag 7.30 en Woensdag 3: Contactbijeenkomsten met Ge- repatrieerden in de Pastorie der Broeder- kerk, Parklaan 32. Dinsdagmiddag 3: Ron- detafelbespreking. Broederkerk, Parklaan 34 Ned. Herv. Evangelisatie, Nassauplein 8. 10 en 5: Dhr. A. J. Schoneveld, van Apeldoorn. Woensdag 7.30: Ds. P. Zandt, van Delft. Stads Evangelisatie, Lange Herenstraat 6. 10 en 7: Dhr. A. Vries, van den Helder. Woens dag 8: Dhr. H. Sanders, van den Helder. Zui derkapel, Zuiderstraat 15. 10: Dhr. Sevensma, Evangelist te Amsterdam. 5: Dezelfde. Evangelisatiesamenkomst. 8: Jeugdsamen- komst o.l.v. Gerrit Abbink. Opwekkingssa menkomsten, Zuiderstraat 15. Donderdag 8: Dhr. G. Nieuwenhuijsen, den Haag. Broe dergemeente, Parklaan 34. Zaterdag 7.30: Li turgische Zangdienst. Zondag 10.30: Dhr. Jongbloed, Jeugddienst. Vrije Evang. Ge meente,, geb. Bethel. Voorhelmstraat 3. 10 en 4.30: Ds. J. J. v. Capelleveen Bennekom. Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstraat. 10.30: Ds. G. Kroes. H. Doop. Ver. Doopsgez. Gemeente, 10.30: Ds. C. P. Hoekema. 10.30: Jeugdkerk, Peuzelaarsteeg 3. Mej. M. Dij- kema. Remonstr Geref. Gemeente. 10.30: Mej. Dr. J. W. Herfst. Geref. Kerk. Voorbe reiding H. Avondmaal. Willielminakerk, Ged. Oude Gracht 57-59. 10: Ds. D. J. Roos. 5: Ds. L. Hoorweg. Zuid-Oosterkerk, Richard Holkade 125. 10: Ds. L. Hoorweg. 5: Ds. D. J. Roos. Lyceum-Aula, ingang van Merlenstr. 9: Ds. C. Goeman. 5: Dr. P. J. Richel Geref. Kerk, Begijnhofkapel. 9 en 4.30: Ds. Groen. Geref. Gemeente, Ridderstraat 29. 10 en 5: Leesdienst. Donderdag 3 en 7.30: Ds. Kieboom, Dankdag. Geref. Gemeente, L. Margarethastraat 10 en 4.30: Leesdienst. Oud-Geref. Gem. in Ned., Parklaan 21. 10 en 4.30: Leesdienst. Donderdag 7.30: Dhr. Slager Oud-Kath. Kerk, Kinderhuissingel 76. 10: Pontificale Hoogmis. Bediening van het Sa crament des Vormsels. 17: Vesper. Woensdag 9.30: H. Mis. Baptiste Gemeente, Begijnhof kapel, Begijnhof. 10.30 en 7: Dhr. E. J. Hui zing, candidaat. 8.15: Jeugdsamenkomst. Dinsdag 7.45: Zusterhulp. Pinkstergemeente Nieuwe Kruisstraat 14. Zondag 10: Dhr. E. Schuurman. 7.30: Jeugdmeeting. Maandag 8.15: Pinksteruitzending Ibra Tanger. Dhr. P. Klaver, Amsterdam. Zaterdag 8: Jeugd- rally van het Ned. Pinkster Jeugd Verb. Dhr. G. R. Mik, Amsterdam. Medew. Pen tecostal Sisters. Vergadering van Gelovigen, Ged. O. Gracht 47, 10: Samenkomst (Brood- breken). Gemeente des Ileeren, Lange Mo lenstraat 22. 10 en 5.30: Samenkomsten. Ned. Clir. Gemeenschapsbond, Koudenhorn 46Ard. Dinsdag 8: Samenkomst. Volle Evangelie Gemeente, Paul Krugerstraat 36. 10: Dhr. J. Zeegers. 12-13: Zondagsschool. 7: Samen komst. Versch. sprekers. Maandag 7.30 en Dinsdag 3 en 7.30: Bijzondere Opwekkings samenkomst. Br. Joh. Rietdijk, uit Antwer pen en Zuster Scheffler, uit Hamburg. Zeven- dedags Adventisten, Jacobstraat 6. Iedere Zaterdagmorgen 10: Gemeensch. Bijbelstu die. 11: Prediking.. Zevendedags-Baptisten Gemeente Parklaan 21. Iedere Zaterdag 10: Prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelissteeg 9 10.30: Zondagsschool. 5: Kerkdienst. Her steld Apost. Zendingkerk, Wilhelminastr. 21 10 en 5: Godsdienstoefening. Apostolische Gemeente, Jacobijnestraat 15, 10 en 5: Gods dienstoefening. Soefi-beweging, aula Gym nasium, Prinsenhof. 11 uur: Universele Ere dienst. Ned. Ver. v. Spiritisten „Ilarmonia" Jansstraat 83. 10.30: Wijdingsmorgen. Mevr. L. de Jong-Harmeyer, Haarlem. Ver. de Vrije Gemeente, Rest. Brinkmann, Grote Markt. 10.30: Dr. II. Jansen, De Christengemeenschap, Westerhoutpark 1 A. 9.30: Zondagsdienst voor kinderen. 10: Mensenwijdingsdienst. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10 en 5: Ds. W. A. Zijlema. Gemeente Gods. 10: Cultureel gebouw IJm. 7.30: Parklaan 21. J. Jeeninga HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Kleuterschool, Colensostraat. Zaterdag. 7.30: Avondgebed. Zondag 9.30 en 10.45: Dr. G. Ph. Scheers. Immanuëlkerk. 10: Ds. G. Koch 7: Ds. H. J. Drost, van Gravenhage. Bijzon dere dienst t.g.v. de sluiting van de week der gebeden uitgaande van de wereldbon den C. J. V. F. en C. J. M. V. Medewerking verleent het Chr. fanfarecorps „Arti et Re- ligioni", vanaf 6.40: Zangdienst. Plaatsen vrij Ned. Prot. Bond, Berkenstraat 10. 10.30: Ds. P. N. Kruyswijk. Stichting „Petra", Kapel (einde Minahassastraat) Donderdag 8: Dhr. H. v. d. Brink, Evangelist te Bloemendaal.. Dinsdag 8: Bijbelstudie, Maasstraat 8. Geref. Kerk. Kloppersingelkerk, Kloppersingel 5557. 10: Ds. W. Kreuzen, van Delft. 5: Ds. II. W. Wierda. Sionskerk, Eksterstraat. 8.45: Ds. H. W. Wierda.. 3.30: Ds. W. Kreuzen. Noord-Sclioterkerk, Spaarnrijkstraat. 10: Ds. J. A. van Arkel, H. Av. 5: Dezelfde. H. Av. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10 en 5.15: Ds. J. C. Maris. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Vicaris Oskamp, Jeugddienst. Kapel Nieuw Vredenliof. 10.30: Ds. Henkels. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. van Nieuwenhuijzen. Kapel Irene, op Meer en Bosch. 10: Ds. J. A. de Klerk. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 1Q.30: Dr. J. C. A Fetter, Rem Em, Den Haag Doopsgez Kring, foyer Minervatheater. 10.30: Ds. C. Soutendijk. Woensdag 8.30: in de N. P. B., Postlaan 16 Ds. A. J. Snaayer. Geref. Kerk. Koediefs- laan. 10: Dr. P. J. Richel, Voorber. H. Av. 5: Dr. A. Dondorp. Camplaan. 10: Dr. A. Dondorp. Voorber. H. Av. 5.30: Ds. C. Goe man. Geref. Kerk, Herenweg 111. 10 en 5: Ds. C P. Plooy. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Ds. W. van Wijngen, Nw.-Zeeland. 10.30: Seniorenkring, 1620 jaar, in De Stal. Relig. Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Mej. Dr. Nic. A. Bruining, N.H., 's Gravenhage. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. R. van der Mast. 9: Jeugdkapel, 12-15 j. in Maranatha. 10.15: Jeugdkerk. 1620 jaar in Maranatha. Mevr. Niemeijer- van der Wall. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Ds. S. M. A. Daalder, Dg. Haarlem. Geref. Kerk. 9 eh 10.30: Dr. P. Prins, van Amsterdam. 3.30: Ds. S. J. Popma, van Am sterdam. 7.30: Dezelfde. Vry Kath. Kerk, Po pellaan 1. 10.30: Gezongen II. Mis. Woensdag 19.30: Vespers en Lof. OVERVEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. J. E. Drost. 19.4520.15: Oecumenische Avond dienst. Dr. G. Snijders, Herv. Pred. te Haarlem. Medew. Kerkkoor. 9: Jeugd kapel, 12-15 jaar in Irene. Marine Hospitaal. 10: Dienst. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. A. A. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10.30: Ds. D. ter Steege. 7: Prof. Dr. G. C. van Niftrik, Kerkelijk Hoogleraar, Am sterdam. „De Toorts". 9: Ds. D ter Steege. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. G. H. v. d. Woord. West. Sionskerk. 10.30: Ds. J. Kroon. 7: Ds. Spruyt Jeugddienst. Aegis, 19 Guanta verwacht. Alcyone, 17 v. Port Said n. Antwerpen. Alioth, 17 v. Buenos Aires n. Montevideo. Aimkerk, 18 Genua Alnati, 17 v. Rio de Janeiro n. Las Paimas. Altair, 17 v. l.as Paimas n. Rio de Janeiro. Amsteldijk, 17 v. Rotterdam n. Hamburg. Abbedi.ik, 17 v. Havanna n. Antwerpen. Almdijk. 18 v. Hamburg n. Antwerpen. Amstelland, 18 te Amsterdam. Alchiba, 17.450 m. ZO. Kp. Race. Amerskerk, 17 240 m. NO. Kp. Padaran. Amor, 17 te Hamburg. At.ie Rays S, 17 655 m. NW. Azoren. Annenkerk, 18 te Antwerpen. Alphacca, 18 Santos. Annenkerk, nacht 17-18 Antwerpen. Argos, 18 Limasol. Alamak, 18 v. Rotterdam n. Basrah. Albireo, 20 Las Paimas verwacht. Alblasserdijk, 19 Antwerpen. Alkaid, 19 Rio de Janeiro. Amstelkroor., 19 Bremen. Amstelstad, pass. 18 Gibraltar n. Brest. Arnedijk, 19 Los Angeles. Bintang, 18 Beiroet Beninkust, 17 v Lobito n. Luanda. Bagan 17v. Ampana n. Tongke. Bali, 17 v. Halifax n. Boston. Barumun, 18 te Singapore. Batcela, 21 Makassar verwacht. Baud, 17 Singapore n Belawan. Borneo, 18 v. Colombo n. Cochin. Bloemfontein, 18 v. Amsterdam n. Kaapstad. Blommersdi.ik, 19 Antwerpen. Bussum, pass. 19 Perim n. Rastanura. Caltex Delft, 17 v. Sindon n. Rotterdam. Caltex Nederland, 1" v. Rotterdam n. Sidon. Caltex The Hague, pas. 18 Gibraltar n. R'dam. Ceronia, 20 Balikpapan verwacht. Cottica, 18 v. Amsterdam n. Georgetown. Cradle of Liberty, 19 te Mena el Ahmadi. Crania. 19 Fremantlc verwacht. Congostroom, 18 Finisterre gep. n. Hamburg. Castor, 17 te New O) leans. Cinulia, 17 700 m. ZW. Fa.val. Clavella, 19 Bahrein. Coriila, 18 90 m. W.t.Z. San Miguel. Caltex Leiden, 19 80 m. W. Gibraltar. Dalerdijk, 17 v. Rotterdam 18 Londen. Delfshaven, 18 v. St Vincent n. Rio de Janeiro. Dongedijk, 17 te Schiedam. Daphnis, 18 La Guaira. Diemerdijk, 18 v. San Francisco n. Portlands Oregon. Esso Amsterdam, 18 v Port Said n. Antw. Ena, 18 Rotterdam verwacht. Ena, 18 Rotterdam. Eemland, 19 Las Paimas. Falco, 17 lOOm. W.KW. Lissabon. Gabonkust, 20 te Amsterdam verwacht. Gouwe, 17 120 m. N. Dakar. Gaasterland, 17 v. Itajai n. Paranagua. Gaasterland, 18 Paranagua. Gordias, 19 40 m. N. Kp. Finisterre. Haarlem, 17 v. Guayabal n. Europa. Hilversum, 17 Port Said. Hydra, 17 v. Port au Prince n. Ciudad Trujillo. Houtman. 17 170 m. W. Zuidp. Formosa. Hector, 18 v. Rotterdam n. Hamburg. Hecuba, 18 v. Rotterdam n. Amsterdam. Hera, 19 Port of Spain. Heemskerk, 19 v. Genua n. Port Said. Indrapoera, pass. 17 Str. Messina n. Port Said. Kara, 17 Rotterdam. Korenia, 18 v. Malta n Mena el Ahmadi. Karimata, 18 v. Sorong n. Surabaja. Keizerswaard, 18 v. Rotterdam n. Curasao. Krvptos, 19 te Durban. Kalabahi. 17 v. Soerabaja n. Makassar. Kermia, 17 Curasao verw. Korovina. verm. 17 v. Rotterdam n. Gothenburg Kota Gede, pass. 17 Stromboli n. Genua. Kryptos, 19 Durban verw. Keil ia. 18 v. La Plata n. Curasao. Kopionella, pass. 18 Dominica n. Rotterdam. Kota Gede, 19 Genua. Krcbsia, 18 v. La Spezia n. Banias. Kota Agoeng, pass. 19 Perim n. Port Said. Laagkerk, 17 v. Port Said n. Genua. Lindekerk, 17 Rotterdam. Langkoeas, pass. 18 Aden n. Djeddah. Laurenskerk, 18 v. Muscat n. Suez. Leopoldskerk, pass. 18 Malta n. Le Havre. Leuvekerk, 18 te Antwerpen. Leersum, 17 Antwerpen. Loosdrecht, pass. 17 O. v. Corsica n. Port Said. Malvina, 13 Miri. Mataram, 18 v. Port Said n. Genua. Manoeran, 17 te Suez n. Port Said. Maetsuycker, 17 130 m. W. ten N. Northwest Cape. Maria, 20 Stanlow verwacht. Maasland, 18 te Amsterdam. Modjokerto, pass. 17 Colombo n. Belawan. Murena. 17 140 m. W.NW. Manilla. Musi, 17 v. Pladju n. Tj. Priok. Muiderkerk, 17 te Le Havre. Oranjefontein, 18 115 m. W. Lissabon. Oranje, 17 te Priok n. Singapore. Omala, 22 Berre verwacht. Osiris, 18 Miragonne. Ouwerkerk, 18 Shanghai. Pieter S, 17 Rotterdam. Papendreeht, 18 te New York. Pendrecht, pass. 17 Gibraltar n. Nynashamn. Prins Fred. Willem. 17 v. Milwaukee n. Sarnia Prins Willem 111, 17 900 m. W. Valentia. Prins Joh. W. Friso, 18 v. Hamburg n. Montreal Prins Willem George Fred., 18 v. Rotterdam n Alicante. Rijndam, 17 v. New York n. Cozh. Rijnland, 18 Ilheos. Rijnkerk, 18 te Amsterdam. Riouw, 18 Colombo. Stad Maassluis, 17 v. Tyne n. Narvik. Schiedijk, 18 v. Antwerpen n. Houston. Stad Dordrecht, pass. 18 Ouessant n. Napels. Saidja, 17 600 m. Z. Bangkok. Sawega, 18 te Osaka Siberoet, 17 v. Bangkok n. Makassar. Sigli, 18 te Tawau. Slamat, 17 300 m. W. Sabang. Slolerdijk, 18 te Semarang. Straat Makassar. 17 480 m. NO. Tristan da Cunha Sibajak, 19 Suez. Sommelsdijk, 18 New York. Statue of Liberty, 19 Philadelphia. Tawali, 17 v. Port Said n. Genua. Tankhaven I, 17 200 m. NO. Singapore. Tawali, 17 v. Port Said n. Genua. Tankhaven II, 18 te Sungeigerong. Tankhaven III, 18 te Singapore. Telamon, 17 te Turks eiland. Tjibantje, 17 v. Osaka n. Hongkong. Tomini, 17 v. Singapore n. Tj. Priok. Tomori, 17 v. Soerabaja n. Semarang. Titus, 18 v. Ceuta n. Palermo. Tiberius, 18 te Amsterdam. Teiresias, 18 v. Aden n. Penang. Utrecht, 17 v. Barcelona n Rotterdam. Van Spilbergen, 17 v. Freetown n. Monrovia. Van Riemsdijk, 17 rede Cheribon. Van Waerwijck, 18 te Hongkong. Van Riebeeck, 18 Priok. Van Linschoten, 18 Hamburg. Westertoren, 17 v. Rotterdam n Curasao. Wieldrecht, pass. 18 San Miguel n. Pto La Cruz Willemstad, 17 v. Amsterdam n. Hamburg. Willem Barendsz, 18 te Kaapstad verwacht. Zeeland (KRL), 17 v. Singapore n. Port Swettcn- ham. KLEINE VAAR'l Alcetas, 17 v. Tanger n. Ceuta. Adriaantje Elizabeth, 17 v. Swansea n. Antw. Advent, 18 v. Lomma te Stettin. Albergen, 18 v. Brest n. St. Malo. Albert Willem, 17 v Dundalk te Swansea. Audacia, 18 v. Rotterdam te Southampton. Anna B, 18 v. Antwerpen te Cardiff verw. Afiena, 18 Brunsbüttel gep. n. Grimsby. Bergsingel, 17 v. Newcastle n. Avonmouth. Boreas, 18 te Amsterdam n. Kopenhagen. Bab T, 14 v. Carlsvik n. Zaandam. Corrie B, 17 v. Kopenhagen te Rotterdam. Caland, 17 v. Holbeek te Hamina. Deni, verm. 18 v. Horsens n. Ipswich. Draco, 17 v. Barcelona n. Tarragona. Diligentia, 18 v. Rotterdam te Antwerpen. Driebergen, 18 v. Southampton te Honfleur. Duiveland, 18 v. Br.ness te Rotterdam. Dolfijn. 17 v. Zwijndrecht n. Uscersen. Eljo, 17 te Antwerpen. Eben Haëzer, 18 te Brunsbüttel. Export II, 18 v. Londen te Rotterdam. Erkalin, 17 te Par. Flevoland, 17 v. KingsJynn te Rotterdam. Frans Bohmer, 17 v. Londonderry. Flevo, 13 v. Aalborg n. Hamina. Fraternité, 17 v. Munksund te Goole. Flevo, 18 v. Rotterdam n. Algiers. Goote, 17 v. Rotterdam n. Manchester. Gerd, 17 te Delfzijl Geert Bodewes, 17 v Degerhamn n. Lulea. Herman Buisman, IB v Porsgrunn n. Helsinki. Holland. 17 v. Grangemouth te Rotterdam. Hoogvliet. 17 v. Deest te Rotterdam. Haaksbergen. 17 v. Nantes te Tonnay Charente. Hast III, 17 v. Kopenhagen te Malmö. Ilias, 18 te Rotterdam n. Lissabon. Joost, 17 te Domsjo. Jan Herman, 17 v. Gefle n. Lulea. Julia, Mary, 17 v. Pateniemi n. Antwerpen. Jans, 17 te Bremen. Kaap Falga, 17 te Zaandam. Keizersgrahct, 17 v. Antwerpen n. Abo. Kaap St. Vincent, 16 Kiel gep. n. Ostrand. Liberté, 17 v. Rotterdam te Sundsvall. Larix, 14 te Skutskaer. Leuvehaven, 18 v. Rotterdam n. Kopenhagen. Lydia, 17 v. Londen te Rotterdam. Marcelle, pass. 17 Dur.geness n. Drogheda. Minorca, verm. 17 v. Londen n. Parijs. Monica, pass. 17 Texel n. Varberg. Matthew, 18 v. Rotterdam n. Antwerpen. Mulan, 18 v. Kingsïynn te Rotterdam. Medea, 17 Brunsbüttel gep. n. Newcastle on Tyne Mutua Fides, 18 te Bremen. Midas, 17 v. Napels n. Amsterdam. Nassauhaven, 19 v. Halmstad te Dordt verw. Neeltje B, verm. 18 v. Garston n. Swansea. Narwal, 17 v. Zaandam n. Aberdeen. Prinsengracht, 17 v. Rotterdam n. Abo. Plato, 17 te Santander n. Oporto. Ponza, 17 te Ursviken. Prinsengracht, 17 v. Rotterdam n. Abo. Sandettie, 14 v. Hernosand n. Zaandam. Servus, 17 v. Duinkerken n. Dungarven. Soemba, 17 v. Truro te Caen. Spolanda, 17 v. Uddevalla te Gothenburg. Spora, 17 v. Abo n. Londen. Spoorhaven, 17 v. Loctudy n. Casablanca. Stella Maris, 17 v. Selzaete n. Oslo. Surte, 17 v. Rotterdam n. Hull. Tempo D, 17 v. Rotterdam n. Lakevetter. Timo, 17 v. Rotterdam n. Londen. Tilly, 16 te Antwerpen. Vrouwepolder, verm. 18 v. Manchester n. Caen Westersingel, 19 Antwerpen verwacht. Westkust, J8 v. Visby n. Nykoping. Wolanda. 17 v. Tèignmou-th n. Amsterdam. Zevenbergen, 19-20 v. Napels te Cardiff verw. Bij exploit van mij deur waarder d.d. 18 November 1955 is ten verzoeke van A. Romeijnders, schipper van sleepschip Sancta Maria, ge domicilieerd te Rotterdam procureur Mr. F. v. d. Goot, opgeroepen als getuige A. VILTERS, schipper aan boord sleepschip Sancta Ma ria IV, zonder bekende woon- of verblijfplaats in Nederland om op Vrijdag 25 November 1955 te 13.30 uur te verschijnen in het Paleis van Justitie aan de Jansstr. 81 te Haarlem in de proce dure aangaande de op 21 No vember 1949 te IJmuiden, gemeente Velsen plaats ge had hebbende aanvaring tus sen het sleepschip Sancta Maria en het sleepschip De Rietlanden I. K. C. van der Mije Pzn. deurwaarder. Waarom blijft U toch langer wachten op 'n toevallige ont moeting? Wij beschikken over zeer vele serieuze re laties in binnen- en buiten land. Ook voor U! Geheim houding verzekerd. Honder den dankbetuigingen Gra tis inlichtingen in blanco couvert. Bem.-Kant. „METROPA" Mathenesserlaan 458 B Tel. 50613. Kant.u. 9-9 R'dam Aangeboden in kl. rusthuis 1 GR. KAMER PARTERRE of 1 KLEINE KAMER lste étage, v. dame of heer, ook met verpleging, c. v. Brieven no. 1026. Regenjassen. Regenmantels, Demi's, Wintermantels, Man- telcostuums, f 10 maandelijks Schrijf aan Super Standing, Statenlaan 41 Arnhem. Kleur en maat vermelden. J.dame, 19 j. dipl. Mulo, Eng. hand.corr., typen, vraagt p. 1 Januari ADM. WERKKRING Brieven no. 1031. Steunzolen naar gipsmodel Elastieken kousen Pedicure. DUINOORDSTR. 22 tel. 25467 NIETS VERKOPEN Eerst VELLEMAN roepen Wij taxeren gratis voor U, zonder verplichtingen Tel. no. 14637 K 2500. Gevraagd: bekend met staalbouw, in tern, vrije kamer, prettige werkkring, geen massapro ductie en goed loon. Brieven no. 1030. Voor De Bilt-Bilthoven zo sp. mog. gevraagd: een Sal. volgens Rijksvoorschr. Aanm. Mevr. v. d. HOUVEN, Haydnlaan 21, Bilthoven. 4 middenst. woningen. Kooppr f 27.500, vrij op naam. Huuropbr. f 1924. p. j. Tel. 3830, Hilversum of Brieven no. 1035. Prima stoffen en afwerking Betaling in overleg. Schrijf aan: Postbus 179, Haarlem. Gevraagd: voor hele dagen, v. g. g. v Brieven no. 1040.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 16