SPRINGBOK Bezwaren LTB tegen streekplan IJmond-Noord Lezers Haarlems Dagblad/OHC kunnen weer dammen tegen HDC Kort en bondig TAXB 18000 Reorganisatie Soendaplein (Haarlem-Noord) bijna gereed Burgemeester van Bloemendaal reikte prijzen tuinkeuringen uit Deel van verkeer uit het Zuiden wordt langs NZH-garage geleid Symphonie-Orkest „Haerlem" Verdeling bevolkingsaanwas over meer centra aanbevolen sp pit lH üi m Él 1 RN W u gjj NR m P 8 m 8 IR JU 8 n §jg 8 in u 99 IS PU Pt 8 Concert onder Marinus Adam Stille Armen te Heemstede Forumavond voor RK middenstanders Velsenaar kreeg toch onderdak bij de politie WASSERIJ DUYN W. de Keizer overleden WOENSDAG 23 NOVEMBER 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Aan het einde van deze week zullen de werkzaamheden op het Soendaplein in Haarlem-Noord gereed zijn en het verkeer, komende uit de Generaal Cronjéstraat en Julianapark geleid worden langs de garage van de Noord Zuid Hollandse Vervoer maatschappij (Oostzijde van het plantsoen). Het verkeer van de Schoterweg in Noorde lijke richting blijft de zelfde weg over het Soendaplein (Westzijde van het plantsoen) volgen. Door deze reorganisatie vervalt de vijf sprong bij de Soendastraat. Het verkeer uit deze straat, dat in Zuidelijke richting wil rijden, moet eerst langs de garage en door het laatste deel van de Floresstraat, dat op het Soendaplein uitmondt, alvorens de weg te vervolgen. Het onoverzichtelijke kruispunt bij de Pijnboomstraat vervalt doordat een verbin ding tot stand komt tussen de plantsoenen van het Julianapark en het Soendaplein. ADVERTENTIE Graag geschonken met smaak gedronken 'n Moscatel Zoete, rode Kaapse wijn, waarvan Uw gasten evenveel zullen genieten als Uzelf. Geïmporteerd door OUD-Haarlem Het Symphonie-orkest „Haerlem" gaf Dinsdagavond in de grote zaal van het Haarlemse Concertgebouw, onder leiding van Marinus Adam zijn jaarlijkse grote uitvoering. Aangekondigd was, dat als so list zou meewerken de Amerikaanse pia niste Margot Pinter, en wel in het Concert van Schumann. Dat is echter niet door gegaan, uit hoofde van het feit, dat deze kunstenaresse, die de laatste tijd in Spanje optrad, niet tijdig te Haarlem kon zijn. Ge lukkig zijn er in ons land ook nog wel con certpianisten die het Concert van Schu mann speelklaar in hoofd en vingers heb ben. Zo vond men Gerard Hengeveld te elfder ure bereid de taak van Margot Pinter over te nemen. Aldus werd deze zaak, die er een ogenblik bedenkelijk uit zag denk aan het ensemble dat zich maandenlang ingespannen heeft om de zware orkestpartij onder de knie te krij gen op brillante wijze opgelost, want Hengeveld heeft het dankbare Concert op eminente wijze vertolkt in een gezonde en vertrouwde sfeer. En hij kon dat onge remd doen zonder te moeten rekening hou den met het feit dat hij door amateurs be geleid werd. Want Marinus Adam had het orkest zo secuur voorbereid dat dit voort durend vlot reageerde op zijn wenken en zich voortreffelijk aanpaste bij de inter pretatie van de solist. De spontane reactie van het publiek na deze prestatie was dus evenzeer gewekt door het aandeel van diri gent en orkest als door de solist. De avond was ingeluid met de Jubel ouverture van Weber, die, na een enigszins weifelende aanvang de stemming betref fende, een frisse verklanking kreeg. Het werk der houtblazers in het tweede thema was vooral zeer te prijzen. De tendenz die Adam verleden jaar reeds huldigde met het concert van „Haerlem" een vergeten symphonie van Niels Gade voor het publiek te brengen, bracht hij ook dit keer in toepassing door een dergelijke compositie van Woldemar Bargiel, een werk dat reeds lang van het répertoire der officiële concertinstellingen geschrapt is, met zijn mensen uit te voeren. Bargiel (een half-broer van Clara Schumann) die enige jaren de leiding van „Toonkunst" had te Botterdam en wien de eer toekomt in 1870 de eerste uitvoering van Bach's Matthaeus- Passie in Nederland te hebben gebracht, was een conmponist die het vak degelijk beheerste, maar er niet in slaagde een persoonlijke noot aan zijn werk te geven. Men zegt van hem dat hij in de stijl van Schumann schreef, wat gedeeltelijk waar is, maar dan zonder de fantasie van deze meester. Even goed kan men zeggen dat hij Beethoven nabootste, maar dan zonder diens inventie en logisch werkende bouw- kracht. Hij is iemand van de velen, wier composities spoorloos verdwijnen, omdat zij niets eigens bezitten. Toch bleek deze symphonie een goede opgave voor „Haerlem". Er gaat heel wat in om en alle groepen krijgen hun dank baar aandeel. Het Menuet lijkt mij zelfs een stuk dat waard is aan de algemene vergetelheid ontrukt te worden. En ten slotte acht ik het veiliger zijn krachten te wijden aan onbekend werk, dan zich te vertillen aan composities, die men geregeld door beroepsorkesten in geraffineerde uit voeringen kan beluisteren. Op voorwaarde dat dit onbekende werk op z'n minst tech nische compositorische hoedanighedën be zit. Hetgeen van Bargiel's Symphonie in C gerust kan gezegd worden. Ook op dit uitgebreide programma nummer was blijkbaar doelmatig en met geestdrift géwerkt. Adam kon tevreden zijn met het resultaat. Voor 't eerst werd op deze avond een paedagogisch karakter aan de uitvoering gegeven. De dirigent lichtte op beknopte wijze het programma toe. JOS DE KLERK Auto's, motoren en fietsen, die de Pijn boomstraat willen inrijden, als zij uit Zui delijke richting komen, dienen de Schoter weg te volgen. Worden de Generaal Cron jéstraat en het Julianapark gekozen, dan dient men eerst langs de garage te rijden, omdat men niet meer van de Soendastraat naar de Pijnboomstraat (evenmin Schoter weg) kan oversteken. Het plantsoen op het Soendaplein is enigszins gewijzigd en speciaal aan de Zui delijke zijde. Er loopt een weg door het vroegere plantsoen en wel van het Juliana park (verlengde van de Generaal Cronjé straat) naar het weggedeelte langs de ga rage. Door de verandering is men wel ver plicht het Oostelijk deel van het Soenda plein te kiezen. Dit weggedeelte is geasfal teerd. In de uitmonding van de Floresstraat is een verkeersgeleider aangebracht. Van het Soendaplein of van de Rijksstraatweg kan men de Floresstraat inrijden. Delftlaan De verbetering van de Delftlaan zou al gereed zijn, als de wegenbouwers in het bezit waren geweest van het reeds enige tijd geleden bestelde teerslag. Men wacht er al veertien dagen op. Het betreft het ge deelte tussen de Wilgenstraat en de Orion- weg. Gehoopt wordt, dat de vracht teerslag spoedig per schuit zal worden aangevoerd. Dan is het nog maar een kwrestie van enke le dagen, om het werk af te maken en de Delftlaan weer in haar geheel voor het verkeer open te stellen. Het comité voor Stille Armen te Heem stede mocht nè de oproep van vorige week, de volgende bijdragen ontvangen: N. N. ƒ2,50: S. A. de G. ƒ5,-; K. W. v. d. T. 20,R. B. 2,50; Uitvoering Excelsior 159.32; G. H. R. ƒ5,—; J. E. ƒ3,—; D. L. ƒ5,—; J. M. S. ƒ10.—; K. R. v. S. ƒ100,—; M. M. ƒ10,—; fam. B. ƒ3,50; J. F. C. ƒ3,—; A. S. v. C. ƒ25,—; F. H. H. ƒ15,—; N. N. 2,50; C. O. 20,—; J. H. P. 15,—; J. F. R. 5,— en J. C. V. 2,50. Totaal 458,82. De penningmeester, de heer A. van Win- gerde, zal gaarne uw giften in ontvangst nemen, zowel te zijnen huize Antonis Duycklaan 12, als ten raadhuize. Giro 153308. De afdeling Heemstede van de R.K. Mid denstandsbond heeft voor Donderdag 24 November een „forumavond" voorbereid, welke gehouden wordt in het parochiehuis „Anno Santo" aan de Achterweg. De vra gen die deze avond van de leden worden verwacht, zullen worden beantwoord door pastoor H. A. M. Drost, van de parochie Onze Lieve Vrouwe Hemelvaart te Heem stede; de heer Th. Verhoeven, leider van de katholieke gemeenteraadsfractie en de heer F. C. de Hosson, voorzitter van de Diocesane Katholieke Middenstandsbond. Jaarvergadering Partij v. d. Arbeid Op Woensdag 30 November wordt in het Hervormd wijkgebouw aan de Gedempte Oudegracht te Haarlem de federatieve jaarvergadering van de Partij van de Ar beid gehouden. Op de agenda staan de ge bruikelijke jaarverslagen van secretaris, penningmeester en raadsfractie alsmede de bespreking van het bestuursbeleid. Verder staat de verkiezing van het federatie bestuur op het programma, waarvan alleen de tweede secretaris, de heer H. R. Vos, zich niet herkiesbaar heeft gesteld. Op een drukbezochte vergadering van de afdeling Bloemendaal van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde in hotel Rusthoek, heeft Bloe- mendaals burgemeester dr. D. H. Peereboom Voller Dinsdagavond de prijzen uitgereikt aan de zevenentwintig ingezetenen van deze gemeente wier tuinen bij de tuinkeuringen voor een prijs in aanmerking kwamen. Het was de afsluiting van de eerste tuinkeuring die in Bloemendaal werd gehouden. Om ongeveer acht uur verwelkomde de voorzitter van de afdeling, mr. E. W. J. Top, alle aanwezigen, in het bijzonder burgemees ter Peereboom Voller en de heren Feenstra en Buys. De voorzitter van de jury, die de tuinkeu ringen heeft verricht, de heer A. de Jager, zette uiteen, dat men met deze keuring de aantrekkelijkheid van de tuinen in de ge meente wil verhogen. De keuring was geen eenvoudige taak. Drie commissies hebben de drie wijken Bloemendaal, Overveen en Aerdenhout/Vogelenzang aan een nauw keurig onderzoek onderworpen. Na de eerste keuring bleken in Overveen zevenendertig, in Bloemendaal tachtig en in Aerdenhout/Vogelenzang honderd tuinen voor een nadere beoordeling in aanmerking te komen. De tuinen werden gekeurd op aan zien. onderhoud en aanleg en bovendien moesten zij van de openbare weg af zicht baar zijn. In Bloemendaal was men geschrok ken van het hokjes-idee dat de met heggen omzoomde tuinen te zien gaven. Men kan het verlangen van de mensen, die de hele dag in de stad gewerkt hebben en in hun tuin ongezien voor de buitenwereld op adem willen komen respecteren, aldus spreker, maar er zijn toch andere manieren van af scheiding mogelijk dan de liguster-hagen. Het weer heeft de jury ook parten gespeeld. De voorjaarskeuring moest vervallen, en de herfstkeuring gaf niet de verwachte bloeien de besheesters te zien. Burgemeester Peereboom Voller merkte op dat de tuinkeuring in Aalsmeer als een la wine heeft gewerkt en spreker hoopte, dat ook in Bloemendaal weldra het aantal ge keurde tuinen meer zou worden. Vervolgens ging de burgemeester over tot de uitreiking van de prijzen. De mooiste tuin in Bloemendaal was die van het PEN- gebouw aan de Ign. Bispincklaan. „Het PEN mag ons dan wat stroomleverantie betreft wel eens in de steek laten, wat zijn tuin betreft doet het dit zeker niet", aldus de burgemees ter, die vervolgens aan het hoofd van de afdeling bouwkunde van het Provinciaal Electriciteitsbedrijf Noordholland, de heer C. W. van de Vis, het „Groot Nederlands Tuinboek" aanbood alsmede een door de burgemeester uitgeloofde médaille. Een woord van lof werd ook gesproken aan het adres van de beide tuinlieden de heren .T. Smit en A. van Ketel. In Overveen was de mooiste tuin die van de familie De Ruyter aan de Vrijburglaan, die evenals de eigenaar van de mooiste tuin in Aerdenhout de heer N. A. Faase. Zandvoorterweg 18, een boek werk plus médaille ontving. Na de prijsuitreiking sprak de heer P. MANGELWAS KANT EN KLAAR. Veenstra over „Borders en borderplanten" Binnen 4 dagen retour. ?CCC*XOXXCCCC<XO. XXXXXCCOK»OCOOCCCOCCOOO^aXOOCO»IOOOCCOCCrXCC<X<X:COCO<XC<X*X^'XOC(X>0<XXX>KX«»OCXXX<XXOCOOO; n 5 j. Tientallen dammende lezers van Haarlems Dagblad/O.H.C. hebben verleden i jaar gehoor gegeven aan onze oproep om de krachten te meten met de leden van de Haarlemse Damclub. Reeds toen gingen er stemmen op om beide i groepen nog eens de gelegenheid te geven elkaar in een massale damwedstrijd X te ontmoeten. Die gelegenheid doet zich voor op MAANDAG 28 NOVEMBER AANSTAANDE. Evenals de vorige keer kunnen al on?e lezeressen en lezers, "i die iets van dammen afweten, mee- een met kleurige lichtbeelden geïllustreerde causerie. x De volledige uitslagen van de tuinkeu ringen waren: Bloemendaal. Grote tuinen: 1. PEN-gebouw, Ign. Bispincklaan; 2. G. Kamphuis, Krullen- laan 24; 3. H. van den Bunt, Duinwijckweg 1. Middelgrote tuinen: 1. W. van Ooyen, Lage Duin en Daalseweg 9B; 2. H. J. B. Hand- graaf, Brederodelaan 61; 3. A. Bruijnes, Don- kerelaan 1. Kleine tuinen: I. P. Bos, Lage Duin en Daalseweg 3; 2. H. M. van Kleeff, Kinheimweg 61; 3. J. J. van den Berg, Essen- laan 7. Overveen. Grote tuinen: 1. Drs. J. Man schot,Kweekduinweg 1; 2. Prof. dr. F. Heeck. Ter Hofstedeweg 15; 3. J. C. M. Laane, Ter Hoffstedeweg 9. Middelgrote tuinen: 1. G. Ramkema, Julianalaan 27; 2. H. C. Arndt, Ter Hoffstedeweg 21; 3. J. L. Lamp-Driessen, Julianalaan 25. Kleine tuinen: 1. F. de Ruyter, Vrijburglaan 40; 2. J. Lanting, Rio Grande- laan 24; 3. L. Meinsma, Pernambucolaan 6 A. Aerdenhout. Grote tuinen: N. A. Faase, Zandvoorterweg 18, 2. C. A. Klaasse, Bent- veldseweg 146; 3. W. van Waveren, Van Len- nepweg 12. Middelgrote tuinen: 1. C. Keur, Zonnebloemlaan 1; 2. Mej. C. de Groot, Eiken laan 4; 3 N. A. Phaff, Zandvoorterweg 8. Kleine tuinen: 1. R. Donkelaar, Bentveldse- weg 132; 2. R. v. d. Hoek, Veldlaan 17; 3. F. Klinkenberg, Veldlaan 19. Vannacht om kwart voor een meldde zich bij het bureau van politie aan de Smedestraat te Haarlem een vierenveer- tigjarige betonvlechter uit Velsen. Hij ver keerde in staat van dronkenschap en vroeg de nacht in een cel van het bureau te mo gen doorbrengen. De man had vroeger enige malen - als hij te veel gedronken had - de nacht in een cel doorgebracht, maar thans werd hem geweigerd in het bureau te verblijven. „Ik kom straks terug en dan zult u mij Wel in een cel stoppen" voegde de Velse naar de dienstdoende politie-functionna- ris toe en hij vertrok. Inderdaad keerde hen kort daarop terug met de mededeling, dat hij in de Kruisstraat een ruit had ver nield. Een onderzoek werd ingesteld en het bleek, dat een ruit van het kantoor van mr. dr. A. F. H. Schreurs vernield was. Toen is de man ingesloten, zodat hij toch zijn zin kreeg. Vanmorgen is de be tonvlechter op vrije voeten gesteld. Pro ces-verbaal wegens vernieling is opge maakt. ADVERTENTIE lintl't ADVERTENTIE v/VV/V/f, v' ÉtP m v/7777//. '///4M PP in w/Tv/y. m %777#/ m yam mm 8 V/777/// W777/'/ doen. Degenen dus die in een club spelen, zowel als degenen die al leen thuis zo af en toe eens een partij spelen en dus weinig gerou tineerd zijn. Leeftijd en ervaring op damgebied doen in het geheel niet ter zake. De ontmoeting wordt Maandag aanstaande gehouden in restaurant Munniks op de Grote Markt nummer 10 in Haarlem. Voor iedere deelnemer onder onze abonné's is een speler van de HDC van gelijke sterkte. De winnaars krijgen een prijs, terwijl iedere deelnemer een herinnering aan deze massale damontmoeting ont vangt. De directie van Haarlems Dagblad/O.H.C. heeft bovendien besloten voor de beste individuele prestatie een plaquette beschikbaar te stellen. Aan de wedstrijd, die om acht uur begint, zijn voor de deelnemers geen kosten verbonden. Voor materiaal zorgt de Haarlemse Damclub. Men kan zich opgeven voor de wedstrijd door het schrijven van een briefkaart of brief aan de sportredactie van Haarlems Dag blad/O.H.C., waarbij vermeld dient te worden: naam adres en of men al dan niet in competitieverband speelt of heeft gespeeld. Op de briefkaart vermelden; DAMONTMOETING. De inschrijving sluit op Vrijdag 25 November. Ter oefe ning geven wij hierbij al vast een damprobleempje. De auteur is de heer J. W. van Dartelen uit Heemstede. OCO^J^X*XCOKXXCO'J^OC<XX<»3CO(XX>1COCOOOOCCCOOOC Wit speelt en wint Mr. G. J. Vermeulen deelt in het verslag van de Katholieke Land- en Tuinbouwbond over de periode November 1954 tot Novem ber 1955 mee, dat het aantal leden met dui zend is toegenomen. De bond telt 13.455 le den. Een stimulans voor de vermeerdering was de mogelijkheid voor de leden om af trek te verkrijgen op de heffingsaanslag voor het Landbouwschap. Niettemin zou zonder de grote activiteit van alle afde lingsbesturen dit resultaat niet bereikt zijn. De werkzaamheden op het secretariaat werden bemoeilijkt als gevolg van de al te bekrompen huisvesting aan de Parklaan te Haarlem. Zoals bekend heeft het hoofdbe stuur besloten tot de bouw van een nieuw kantoor, waarin zowel het secretariaat en twee in Haarlem gevestigde instellingen, te weten de Centrale coöperatie en het Boek- houdbureau, kunnen worden onderge bracht. Een bouwcommissie is samenge steld. Bij het veertigjarig bestaan van de L.T.B. in Juni j.l. is een bedrag van ruim f 130.000 toegezegd, doordat elk lid f 10 zal bijdragen. De gezamenlijke instellin gen stelden een bedrag van f 7000 beschik baar voor de inrichting van de nieuwe be stuurskamer en de K.N.B.T.B. bood een Perzisch tapijt als geschenk aan bij het ju bileum. Met betrekking tot de bedrijfsuitkomsten in de land- en tuinbouw gedurende het af gelopen teeltjaar kan in het algemeen wor den gesteld, dat de bedrijfsuitkomsten niet ongunstig kunnen worden genoemd met uitzondering van de veehouderij-sector. In deze sector was de productie in vele geval len niet of nagenoeg niet lonend. In alle agrarische bedrijfstakken stegen de kosten, die niet altijd gecompenseerd zijn door een evenredige verhoging van de prijzen. De arbeidsvoorziening leverde in het Westen van het land moeilijkheden op. Een tweede probleem met vérstrekkende gevolgen wordt veroorzaakt door de grote landhonger. Stimuleren of afremmen De secretaris merkte op, dat de provin ciale overheid in belangrijke mate er toe kan bijdragen om door middel van streek plannen een bepaalde ontwikkeling te sti muleren of af te remmen. Een uiterst belangrijk voorbeeld van het stimulerend optreden van de provinciale overheid met betrekking tot de vestiging van industrie en dus het verloren gaan van cultuurgrond mag wel genoemd worden het Streekplan IJmond-Noord, dat 1 Juli 1955 ter visie is gelegd. In het kader van de in dit plan geschetste ontwikkeling over een periode van meer dan 25 jaar wordt aan een oppervlakte van plm. 800 hectare gras- en bouwland en van 350 hectare tuingrond een niet agrarische bestemming gegeven wegens de te verwachten industri ële ontwikkeling in Kennemerland boven het Noordzeekanaal en een daarmee sa menhangende uitbreiding van de woonge legenheid. Hiertegenover staat dat voorals nog bij wijze van compensatie aan een op pervlakte van slechts 40 hectare woeste grond een toekomstige agrarische bestem ming wordt gegeven. Met voldoening mag worden vastge steld dat de Gewestelijke Raad voor het Landbouwschap Noordholland in een uit voerig bezwaarschrift heeft betoogd dat aanzienlijk minder cultuurgrond verloren zou behoeven te gaan wanneer men de te verwachten bevolkingsaanwas zou opvan gen in een nieuw te creëren stedelijk woon- centrum in het duingebied terwijl daar naast een aanzienlijk grotere oppervlakte woeste grond een agrarische bestemming zou kunnen worden gegeven. Door de L.T.B. is met name bezwaar ge maakt tegen de beoogde bevolkingscon centratie in één centrum waardoor er in het bijzonder grote problemen zullen ont staan met betrekking tot de sociaal-cultu rele ontwikkeling van de nieuwe bevolking. Daarom is in het bezwaarschrift bij Gede puteerde Staten aangedrongen het streek plan zodanig te herzien dat de nieuwe be volkingsaanwas over meer centra wordt verdeeld, die reeds thans geen uitge sproken agrarisch karakter meer hebben. Daarbij is tevens gedacht aan de vorming van een wooncentrum van meer beperkte omvang in het duingebied zodat uiteinde lijk aanzienlijk minder cultuurgrond zal moeten worden opgegeven dan bij verwe zenlijking van het huidige streekplan het geval zou zijn. Kortere termijn Tevens is bezwaar gemaakt tegen de rui me termijn van 25 jaar en langer waar voor het streekplan is geprojecteerd. Door een planning op kortere termijn kan men veel beter de te verwachten ontwikkeling benaderen, terwijl men zolang men het omliggende agrarische terrein zijn bestem ming als zodanig laat behouden in de toe komst dit altijd nog voor andere doelein den kan aanmerken. Tevens is er bij de provincie Noordhol land op aangedrongen om wegens het ver lies aan cultuurgrond als gevolg van de industrialisatie in Kennemerland zich in principe uit te spreken voor een beleid dat er op gericht zal zijn om die gronden die in de provincie Noordholland nog voor de uitoefening van de landbouw geschikt kun nen worden gemaakt daarvoor ook te be stemmen. Tevens is bepleit dat de provinciale over heid subsidiërend gaat optreden teneinde de activiteiten op levensbeschouwelijke grondslag te stimuleren van vrije maat schappelijke groeperingen, die beogen aan de sociaal-culturele ontwikkeling in de be trokken gebieden richting te geven. Even zeer is gepleit voor een subsidie-beleid van de provinciale overheid met betrekking tot de bevordering van de omschakeling naar andere beroepen, vooral van de agrarische jeugd. Welke de definitieve vorm ook moge zijn van het Streekplan IJmond-Noord, vaststaat dat te allen tijde een aanzienlijke hoeveelheid cultuurgrond verloren zal moe ten gaan. Het is daarom van de grootste betekenis dat er ook streekplannen gaan komen, die beogen om de agrarische be stemming vooral van landbouwgebieden, waar zeer intensieve cultures worden be oefend, als zodanig te behouden en niet op te offeren aan stedelijke uitbreiding of in dustriële ontwikkeling, aldus het verslag. Vrijdenkers. Zondag 27 November om tien uur zal de heer Fr. Kief voor de leden van de Vrijdenkersvereniging „De Dage raad" in het gebouw Cultura te Haarlem een lezing houden over het onderwerp „Zal de wereld aan angst ten. onder gaan?" BINNENLAND Jongetje verdronken. Het 7-jarig zoon tje van de familie G. J. R. uit de Burgwal straat te Kampen is in de IJsel gevallen en verdronken. Het gelukte de politie na enige tijd dreggen het knaapje boven water te halen. Kunstmatige ademhaling werd toe gepast, maar de levensgeesten bleken reeds geweken te zijn. „Het Wit-Gele Kruis". Als opvolger van dr. L. van de Meerendonk, die op 8 Sep tember overleed, is de arts Chr. Mol, be noemd tot voorzitter van de nationale fede ratie „Het Wit-Gele Kruis". HAARLEM EN OMGEVING Chr. Vrouwenbond. De afdelinig Bloe mendaal van de Nederlands Christen Vrou wen Bond houdt op Donderdagavond 24 November een bijeenkomst in het Jeugdhuis aan de Donkerelaan te Bloemendaal. Ds. D. ter Steege uit Santpoort zal spreken over „Kansel en toneel". Veteranenlegioen. De afdeling Haarlem en omstreken van het Veteranenlegioen Nederland geeft op Zaterdagavond 3 De- tecember voor de leden van de afdeling ce» gevarieerd programma in het HKB-gebouw aan de Tempeliersstraat. Medewerking ver lenen de Mena Muria Minstrels en de Oosterse dansgroep „Ramayana". Aanrijding. Op de Van der Endelaan in Hillegom had een aanrijding plaats tus sen een vrachtauto en een personenauto. De schade aan de personenauto was vrij aanzienlijk. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. Concert. Het Hillegomse dameskoor onder leiding van Cor. Igesz zal Dinsdag 29 November een concert geven in Treslong. Francina Hinlopen zal de harp bespelen. ADVERTENTIE Te Bloemendaal is in de ouderdom van zeven en zeventig jaar overleden de heer W. de Keizer, oud-resident in het voorma lig Nederlands Oost-Indië. De thans overledene, die op 28 Juni 1878 te Rotterdam is geboren, slaagde in 1899 voor het Grootambtenaarsexamen en een jaar later werd hij aspirant-controleur in Ngangtang. Na drie jaar werd de heer De Keizer controleur te Grisee en vervolgens te Modjosati. Tijdens een Europees verlof van 1910 tot 1912 bestudeerde de heer De Keizer in opdracht van de regering vee teeltaangelegenheden. Na zijn terugkeer was hij achtereenvolgens controleur te Pa- soeroean (1912), adjunct-inspecteur op de afdeling agrarische zaken van het Binnen lands Bestuur (1913), assistent-resident (1917) en resident (1924). Op zijn verzoek werd de heer De Keizer in 1927 eervol ont slag verleend. Hij werkte mee aan een pu blicatie over: „Agrarische en daarmee ver band houdende regelingen voor het recht streeks bestuurd gebied der gewesten bui ten Java en Madoera". De verdiensten van de heer De Keizer zijn in 1924 erkend door de benoeming tot officier in de 015de van Oranje-Nassau. De crematie is vandaag in stilte te Wes- terveld geschied.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 8