Lezers damden tegen HDC Haarlems hotel wordt onderdak voor gerepatrieerden Logiesverstrekking in aanstaand seizoen moeilijker Spoorwegviaducten bij Heemstede Vrouwehekbrug op hek en wegdek na gereed Zandvoort HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSGHE COURANT DINSDAG 29 NOVEMBER 1955 13 Twintig topdagen In Januari aanbesteding eerste deel van het werk N.Z.H. rijdt deze week extra diensten Postduiven vlogen voor Brederodeduin Sint Nicolaasmarkt dagelijks tot 22 uur Aanbesteding Prinsebrug wacht op provincie en rijk Ds. J. F. van Woerden in Den Haag bevestaigd GEB-jubilaris werd hartelijk gehuldigd Scheepvaart Thorbeckestraat krijgt Kerstversiering Toneel voor Zandvoortse besturenbond Sint bij schooljeugd Felix de Nobel adviseur van ,,'t Helm" Sint bij speeltuinjeugd FEDERMANN Waterpoloprogramma ADVERTENTIE Een héél nieuw gevoel krijgt u door het roken van 'n DAKOTA Nog nooit is in Nederland zo'n echte „Ame rikaan" te krijgen geweest voor'n normaleNederlandse prijs. Dat is inderdaad „top- flavour"de milde smaak, en tegelijk het pittige van American blendIlaal 'n pakje Dakota - maak 't open - steek óp en geniet diep, hécl diep 85 ct per pakje thans in geheel Nederland verkrijgbaar Naar wij vernemen zal hotel „Royal" aan het Stationsplein te Haarlem binnen af zienbare tijd niet meer als particulier hotel beschikbaar zijn. De directie van het hotel heeft met de Dienst Maatschappelijke Zorg van het mi nisterie voor maatschappelijk werk een overeenkomst gesloten ten behoeve van de huisvesting van zeventig gerepatrieerden uit Indonesië. Het is nog niet bekend hoe lang het hotel deze bestemming zal houden, maar men rekent met een termijn van drie tot vier jaar. Het café-restaurant „Royal" wordt op dezelfde voet voortgezet, evenals de zaal verhuur. Hoewel het zeer goed te begrijpen valt, dat de directie van „Royal" deze beslihsing heeft genomen - Haarlem is gedurende het overgrote deel van het jaar jammer ge noeg geen „hötelstad" meer - zal in brede kring het verloren gaan van alweer een hotel van klasse worden betreurd. De lijst wordt zo langzamerhand wel heel groot door het verdwijnen van zoveel bekende en vertrouwde namen als Central, Du Pas sage, Parkhotel, Van ouds 'het raadhuis en Den Hout. Daardoor wordt de „sortering" aan hotels niet alleen klein, maar gaat ook een voor de topdagen noodzakelijke bed denreserve verloren, terwijl ook de moge lijkheden -voor het aantrekken van grote congressen in Haarlem verder worden be perkt. Weliswaar wordt in de kringen van de Haarlemse hoteliers de rendabiliteit van het horecabedrijf pessimistisch beoordeeld, omdat men van mening is dat er van ten hoogste twintig topdagen per jaar kan wor den gesproken gedurende welke er werke lijk een tekort aan logiesruimte is, maar aan de andere kant is het ook mogelijk dat juist de wijze waarop Haarlem gedurende die topdagen en -nachten de vraag naar logeergelegenheid kan opvangen mede de Naar wij vernemen kan (Je aanbesteding van het eerste gedeelte van de spoorweg- werken bij Heemstede in de spoorlijn HaarlemLeiden in de loop van Januari 1956 tegemoet worden gezien. Het gaat hier om de aanleg van een hulp- baan tussen de Pylslaan en de Amster damse waterleidi..g. Na de aanleg daarvan kan de bestaande spoorbaan worden opge broken ten behoeve van de te maken op ritten naar het viaduct over de Zandvoortse laan en dat over de 500 meter Noorde lijk daarvan geprojecteerde provinciale weg, welke de verbinding zal vormen tus sen de Wagenweg (bij de Johan van Olden- barneveldlaanj en de Westelijke randweg, evenwijdig aan de Lorentzkade. Achtentwintig lezers van Haarlems Dag- blad-O.H.C. hebben gisteravond in het clublokaal van de Haarlemse Dam Club boven café Munniks de strijd aangebonden tegen de leden van de H.D.C. en van de R.K. damvereniging St. Bavo uit Heem stede. De voorzitter van H.D.C.. de heer J. Meure, die de avond opende, wenste alle huis-, tuin- en keukendammers een zo groot mogelijk succes in de partijen tegen de geroutineerde clubspelers en dat men met aandacht naar zijn woorden geluisterd heeft, werd wel bewezen, want na tien minuten moest de eerste clubdammer toe geven, dat hij zijn tegenstander onderschat had. Twee-nul voor onze krant dus. Maar daar bleef het voorlopig bij, want de H.D. C.'ers en de dammers van St. Bavo voerden de voorsprong voor de ervaren damspelers snel en met kennis van zaken op. Tijdens de eerste rustperiode, na ruim een uur dammen, was de voorsprong van de clubtTammers al opgelopen tot twintig zes, maar toch gingen de IT.D.-O.H.C.-spe lers onversaagd voort. De H.D.C. liep ver der uit tot 28-6, maar toen kwam toch de kentering, die teweeg werd gebracht dooi de bekende Haarlemse schaker A. M. Schneiders, die remise speelde tegen J. J. Koren. D. Kleen leverde vervolgens een bijzonder goede prestatie door van H.D.C.'s clubkampioen J. B. Sluiter Jr. te winnen en S. Iedema dwong de geroutineerde J. W. van Dartelen een remise af. De prijs, die door de directie van onze krant beschikbaar was gesteld voor de beste prestatie, kwam ditkeer in handen van J. van Dijk, die erip slaagde van N. Blom te winnen.Voordat dit echter bepaald was had de heer H. T. Luif van de Haar lemse Dam Club een bijzonder drukke avond achter de rug, want hij beoordeelde alle 28 partijen naar schoonheid en ver rassende combinatie. De eindstand werd tenslotte 42-14 voor 'le H.D.C., een resultaat, dat voor de dam- komst van vreemdelingen in de rest van het jaar beïnvloedt. Men kan van een noodlottige kringloop spreken: als er vreemdelingen zijn, zijn er niet voldoende bedden; zodra er voldoende bedden zijn, zijn er geen vreemdelingen genoeg. Men zou zich kunnen voorstellen, dat de stichting van een geheel nieuw hötel - zo als beoogd wordt met het project van de stichting Utiliteitsbouw in Haarlem, waar over wij onlangs uitvoerige mededelingen deden - een impuls zou kunnen betekenen voor een herleving van Haarlem als hötel stad. Ook de gemeente interesseert zich voor dat probleem, te meer omdat de voortzetting en opvolging van een ander bekend Haarlems hötel ook van stedelijk belang worden geacht. De stichting van een uiterst modern en efficient te exploiteren hötel wordt in sommige kringen ook van gunstige invloed geacht voor de bestaande hötelbedrijven. De hier gevestigde hoteliers denken daar echter anders over: zij me nen, dat een nieuw hötel al spoedig gede natureerd zal worden tot permanente flat voor piloten en dergelijke groepen. Hoe het ook zij: de Haarlemse hötellerie is door de ontwikkeling van de laatste ja ren een uiterst belangrijk vraagstuk gaan vormen, dat zeker een nauwgezette en des kundige bestudering verdient. Plet behoeft geen betoog, dat ook de zorgen van Haar lems Bloei voor de aanstaande seizoentijd door het uitvallen van „Royal" in niet on aanzienlijke mate worden verhoogd. Van de zijde van een reisbureau werd reeds een beroep op de stichting gedaan om te pogen nog een wending ten goede te ver krijgen, maar het is niet duidelijk hoe dit zou kunnen. De St. Nicolaasdrukte Vrijdag moeilijkheden verwacht door muzikale wandeling De St. Nicolaasdrukte is Maandagavond in Haarlem duidelijk merkbaar geweest, vooral in de binnenstad kon men over de hoofden lopen. De NZH heeft niet in de laatste plaats daarvan geprofiteerd en de dienstregelingen werden dan ook aan de te verwachten drukte aangepast en zullen dat ook de ge hele week nog blijven. Niet alleen worden verscheidene extra diensten gereden, zoals naar Hillegom en naar IJmuiden, maar op enkele stadslijnen worden de overdag geldende frequenties thans in de avonduren voortgezet, zodat op de lijnen 1 en 5 niet om de tien, maar om de zes, respectievelijk zeven a acht minuten wordt gereden. Intussen ziet de directie van de NZH de Vrijdagavond met grote bezorgdheid tege moet, omdat in de binnenstad dan na 20 uur vijf Haarlemse muziekkorpsen zullen laten zien en horen wat zij waard zijn: de orkesten St. Bavo, Harmonie Haarlem, Crescendo, Apollo en Arti et religioni. De bussen kunnen nu al bijna het cen trum niet doorkomen, laat staan wanneer daar nog een optocht bij komt. mende lezers zeer bevredigend te noemen is, temeer omdat H.D.C. met de sterkste spelers uitkwam. Na afloop mochten alle deelnemex-s een door de heer R. J. Kroes vervaardigde boe kenlegger in ontvangst nemen, waarmee deze gezellige damavond weer ten einde was. Voor Haarlems Dagblad-O.H.C. wonnen de heren: C. H. Lenaarts, A. van der Geest, D. Klaij, D. Kleen en J. van Dijk. Remise speelden P. Alders, H. J. van Aanholt, A. M. Schneiders en S. Iedema. Na de prijsuitreiking wekte de heer Meure de aanwezigen nog op om er vooral eens over na te denken de damsport in een ver eniging te gaan beoefenen,waarna men laat in de avond naar huis ging. Reeds meer dan eens hebben de postdui- venhouders zich ingezet voor het mooie doel geld bijeen te brengen voor de t.b.c.- bestrijding, in het bijzonder voor het sana torium Brederodeduin aan de Bergweg in Bloemendaal. Maandagavond werden in de zaal Wolders in de Jansstraat in Haarlem de prijzen uitgereikt voor de wedvlucht en om tien uur kon onder het wakend oog van een politie-vertegenwoordiger de trekking beginnen van een loterij. In minder dan drie maanden werden dertigduizend loten verkocht. Voor de opbrengst van deze loterij zal voor Brederodeduin een Röntgenappa- raat worden aangekocht. De loterij was opgezet op initiatief van de Nederlandse algemene bond van postdui- venhouders, afdeling Haarlem. Bij de prij zen voor de wedvlucht waren onder meer een médaille, beschikbaar gesteld door deg emeenten Haarlem, Velsen, Bloemen daal en Velsen. Automarkt op Nassaulaan Met het oog op het Sint Nicolaasfeest is terrein aan de Botermarkt envcmfrfmfrfff er deze week in Haarlem iedere dag markt op het terrein aan de Botermarkt en de markt zal met ingang van vandaag tot 22 uur worden gehouden. Evenals vorig jaar, zullen alle kramen ook nu electrisch ver licht zijn. Daar de Botermarkt Woensdag 30 No vember door de Sint Nicolaasmarkt bezet is, zal de automarkt die middag en avond worden gehouden op het middenterrein vari de Nassaulaan. Binnen de tijd van het schema is de Vrou- wenliekbrug, een waardige vervangster van de onaanzienlijke en verzakte Vrouwebrug, gereedgekomen. Vooral in de huidige om standigheden betekent dat een tempo, dat waardering verdient en waar wij dan ook bij Openbare Werken lof over hoorden. De drie bogen, waardoor nu het water van de Kloppersingel weer verbinding heeft met het Spaarne, zijn bijzonder goed geslaagd. Zij hebben verschillende grootten, want het (lek van de Vrouwenliekbrug loopt gelei delijk op naar het Westelijk hoofd van de toekomstige Prinsenbrug. De bestrating en de plaatsing van het hekwerk zullen nog geschieden en de taluds moeten nog afgewerkt worden. En onder tussen is het werk aan de Westelijke oprit van de Prinsenbrug in volle gang. Er wor den kabels gelegd en alles wordt gereed gemaakt voor de bestrating. Het tijdstip waarop de bouw van de Prinsenbrug zal beginnen is nog afhankelijk van een paar beslissingen van hogerhand. De raad heeft er zijn goedkeuring aangegeven en het be sluit moet nu nog door Gedeputeerde Sta ten worden godegekeurd. En als dan het departement van Wederopbouw er ook zijn goedkeuring aan geeft, kan de aanbesteding geschieden. Wij vernamen bij Openbare Werken, dat het geenszins de bedoeling is de bouw uit te stellen tot het voorjaar, in dien deze eerder mogelijk is. Als de goed keuringen er zijn, zal de aanbesteding zo spoedig mogelijk volgen. Ook de oude bouwsels, die men thans nog aan de over kant van het Spaarne bij het toekomstig landhoofd van de brug ontwaart, zullen dan kunnen verdwijnen. Daartoe is al een rege ling getroffen. De oud-Haarlemmer, ds. J. F. van Woer den, heeft Zondag zijn intrede gedaan in de wijkgemeente 23 (de Vruchtenbuurt) van de Hervormde Gemeente in Den Haag. De thans 35-jarige predikant werkte, voor dat hij in Den Haag werd beroepen, als hulpprediker in de Wieringermeer, als predikant te Groesbeek en later te Alme lo. Hij volgde in deze Haagse wijkgemeen te ds. Jac. Poort op, die reeds in Mei van dit jaar met emeritaat ging. Zondagavond heeft de niéuwe predikant in de Grote Kerk, waar een hegental col lega's in toga hem naar de kansel hebben begeleid, zijn intrede gedaan. Hij deed dat met een preek over de eerste woorden uit het 38ste vers van Joh. 4: „Ik heb u uit gezonden om datgene te maaien wat u geen arbeid heeft gekost". Hij herinnerde aan het merkwaardige gesprek van Jezus met de Samaritaanse vrouw. Zij ontdekte daar bij twee dingen: het eigen verslingerde le ven maar ook een nieuwe mogelijkheid, want zij was met Christus geconfronteerd. Christus trekt de mens in het open veld en dwingt hem kleur te bekennen. Christus komt met de boodschap, dat de volheid der tijden aangebroken is. De geschiedenis van de aarde is geen kringloop. Het uur der be slissing is gekomen en de tijd is vol ge worden. De mens staat in de beslissing. Daarom zijn de velden wit om te oogsten. Hij zeide in Den Haag voor een wijk van 7 a 8000 zielen te staan en deze krankzin nige taak kan hij alleen maar verrichten, zolang hij dit met een glimlach kan doen. Jezus stuurt ons uit om te maaien datgene wat ons geen arbeid heeft gekost. Hij zei- de zijn arbeid te beginnen in het besef, dat hij niet zo heel veel kan doen. Hij zeide geen fanatiek ijveraar te zullen zijn en nie mand pogen te bekeren. Maar hij wil an deren begeleiden tot het ja of neen, tot ge hoorzaamheid of ongehoorzaamheid. Want het is een voorrecht maaier in Gods oogst te zijn. Nadat hij de dienst besloten had met het bidden van „Het Onze Vader" zong de gemeente hem staande toe Gez. 263 1 en 5. Tevoren heeft ds. C. Aalders in dezelfde dienst zijn nieuwe ambtgenoot bevestigd. Hij deed dat sprekende over Hebr. 4 35, waarbij hij met de gemeente wilde naden ken over de deugd der vrijmoedigheid, die het tegenovergestelde is van vrees- en krampachtigheid. Vanmorgen had de huldiging plaats van de heer A. Duitemeijer, technisch ambte naar eerste klasse bij het G.E.B. te Haar lem, die vandaag veertig jaar in dienst van de overheid was. Des morgens werd de heer Duitemeijer eerst met zijn familieleden door de burge meester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cre- mers ontvangen en daarna volgde de huldi ging bij het G.E.B. De jubilaris werd eerst toegesproken door de directeur, ir. J. H. Kouwenhoven, die de activiteit en het door zettingsvermogen van de heer Duitemeijer prees en vervolgens werd het woord ge voerd door de chef van de afdeling inspec tie. de heer H. de Nie. Spreker noemde de jubilaris een prettig medewerker en boven dien memoreerde hij de moeilijke jeugd van de heer Duitemeijer, die zich echter overal doorheen heeft geslagen. De heer W. Schornagel, hoofd van de af deling personeelszaken en de oud-chef van de afdeling inspectie, de heer G. van Eek, spraken de jubilaris ook nog hartelijk toe, waarna een ieder in de gelegenheid werd gesteld de heer Duitemeijer persoonlijk ge luk te wensen. Uiteraard ontving de jubilaris talrijke geschenken, waaronder een electrische klok en enkele fruitmanden en voorts werd aan hem de médaille in zilver van de Maat schappij voor Nijverheid en Handel uitge reikt. VETTE VARKENSMARKT LEIDEN Aanvoer 288 varkens. Notering: lichte 180183, slagersvarkens 181184, zeugen 154160. Handel vlug. Enkele goede (1 cent boven notering). Alblreo, 28 te Antwerpen. Alcyone, pass. 27 Finisterre n. Antwerpen. Alhena, pass. 27 Finisterre n. Las Palmas. Ampenan, 27 v. Djeddah n. Aden. Annenkerk, 26 v. Amsterdam n. Oost Afrika. Artemis, 26 v. Amsterdam n. Guanta. Alderamin, 28 Gibraltar n. Marseille. Amerskerk, 28 v. Penang n. Colombo. Aaisum, 29 te Madras verwacht. Agamemnon. 27 te Amsterdam. Amsteldijk, pass. 28 Vlissingen n. New York. Amstelpark, 29 te Baltimore verwacht. Antonia, 28 te Tjilatjap. Ampenan, 29 te Aden. Almkerk, 29 v. Bilbao n. Antwerpen. Adonis, 28 v. Brighton n. Rotterdam. Alnati, 28 v. Las Palmas n. Antwerpen. Alphard, 29 te Rio de Janeiro. Altair. 29 te Rio de Janeiro. Arendsdijk, 29 te Antwerpen. Argos, 28 te Valencia. Bacchus, 29 v. St. Kitts n. Jacksonville. Bali. 27 v. Baltimore n. Charleston. Borneo, 28 te Massawa. Bussum, pass. 28 Muscat n. Le Havre. Britsum, 27 v. Bremen n. Hamburg. Banka, 28 560 m. W.t.N. Minikoy. Bandjermasin, 28 te Padangbaai. Barito, 28 te Hollandia. Caltex Delft, 28 te Rotterdam. Caltex Leiden, pass. 28 Gibraltar n. Sidon. Camerounkust, 26 ts Lagos. Ceronia, 28 te Pladju. Celebes, 28 v. Southampton n. Marseille. Charis. pass. 28 Jamaica n. New Orleans. Caltex Utrecht, pass. 29 Muscat n. Suez. Cradle of Liberty, 29 v. Port Said n. Philadelphia Cistula, 29 te Napels. Gorilla, 29 te Curagao. Drente, 28 v. Priok n Cheribon. Dorestad, 26 dwars Portsmouth n. Maracaibo Daphnis, 29 te» Philadelphia. Delfshaven, 29 te Rio de Janeiro. Esso Amsterdam. 28 Antwerpen. Fairsea, 28 v. Napels n. Southampton. Friesland (KRL), 28 te Rotterdam. Groote Kerk, 27 te Antwerpen. Gadila, 28 600 m. W. Adelaide. Gordias, 28 te Bremen. Garoeti 28 te Chitatagong verw. Guineekust, 28 pass. Las Palmas n. Bordeaux. Gouwe, pass. 28 Ouessant n. Rotterdam. Hector, 27 te Rotterdam. Helena, pass. 27 Kp. Hatteras n. Port au Prince Heemskerk, 28 v. Djibouti n. Penang Hersilia, pass. 28 Vlissingen n. Antwerpen. Hilversum, 28 220 m. O. Bahrein. Hera, 27 390 m. 7.O. Kp. Hatteras. Hoogkerk, 28 te Hongkong. Houtman, 28 te Yokohama. Hydra, 26 v. Cumana n. Pampatar. Hathor, 28 v. Amsterdam n. Hamburg. Ilos, 26 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Ivoorkust, 28 te Bordeaux verw. Jason, 29 te Curagao. Jupiter, 29 te Amsterdam. Kara, pass. 28 San Miguel n. Curagao. Kopionella, pass. 23 Ouessant n. Rotterdam. Kota Gede, pass. 27 Ouessant n. Rotterdam. Kaloekoe, 28 te Steenkool. Kota Agoeng, 29 te Napels verwacht. Kota Ingen. 28 te Semarang. Kertosono, 29 te Vancouver. Lawak, 26 Portland n. San Francisco. Linge. 27 v. Takoradi n. Babonrivier. Laurenskerk, 28 te Suez. Lekhaven, pass. 28 Ouessant n. St. Vincent. Loenerkerk, 28 te Calicut. Laut Banda, 28 in Zuid Chinese Zee. I.utterkerk, verm, nacht 28-29 v. Antwerpen n. Londen. Lekkerkerk, 28 v. Bushire n. Port Said. Lutterkerk, pass. 28 Vlissingen n. Londen. Limburg, 29 v. Bombay n. Vizagapatam. Lombok, 28 v. Mombasa n. Djibouti. Meekerk, 27 v. Calcutta n. Madras. Markelo, 28 te Amsterdam. Modjokerto, 27 v. Singapore n. Tj.Priok. Myonia, 29 Balikpapan. Maaskerk, 28 v. Port Said n. Livorno. Mataram, pass. 29 Ouessant n. Rotterdam. Mentor, 28 v. Curagao n. Demerara. Moordrecht, 29 te Philadelphia. Nestor, 29 te Rotterdam. Notos, 28 v. Rotterdam n. Tanger. Oranjestad, 27 v. Barbados n. Trinidad. Mitra, 29 v. Geelong n. Sydney. Omala, 27 v. Spezia n. Istanbul Oostkerk, 28 v. Le Havre n. Marseille. Orion, 28 v. Kalamata n. Catania. Pygmalion, 27 v. Mobile n. Houston. Peperkust, 28 te Antwerpen. Peperkust. 28 pass. Vlissingen n. Antwerpen. Plancius, 28 te Belawan. Prins Joh. W. Friso, 29 te Montreal. Ridderkerk, 29 Kaapstad. Roggeveen, 1 Dec. te Hongkong verwacht. Rempang, 29 te Frernantle vrewacht. Sibajak, pass. 27 Ouessant. Stad Maassluis, 28 te Middlesbro. Sunetta, 27 v. Mena el Ahmadi n. Niigata. Siberoet, 28 te Balikpapan. Sigli, 29 te Bangkok verwacht. Staa Leiden, 28 nog te Khorramshar. Stanvac Talang Akar, 27 te Sungeigerong. Salawati, 28 te Cheribon. Sibigo, 28 2-jO m. O Cumberlane II. Sarpedon, 29 te Amsterdam. Sibajak, 29 te Rotterdam. Straat Bali. 29 te Port Louis. Talisse, pass. 27 Finisterre n. Le Havre. Telamon, pass. 27 Kp Katteras n. Willemstad. Tiberius, 27 v. Pto. del Gada n. Paramaribo. Trompenberg, 27 v. Amsterdam n. Hamburg. Ternate, 28 v. Bombay n. Aden. Trajanus, 29 Hamburg. Tankhaven III, 28 200 m. NW. Pulu Tenggol. Tibia, 28 95 m. NO. Banka. Tjibodas, 28 rede Djangar n. Oosthoek Java. Tiba, verm. 30 v. Rotterdam n. Buenos Aires. Tjisadane, 28 v. Rio de Janeiro n. Tristan da Cunha. Triton. 29 te Point a Pitre. Van Linschoten, pass. 29 Las Palmas n. Dakar. Waterman, 29 te Wellington verw. Woensdrecht, 28 140 m. O.ZO. Kp. Leeuwin W. Alton Jones, pass. 27 Ras Fartak n. Rastanura Waal. 28 v. Saloniki n. Hamburg. Willem Ruys, pass. 28 Algiers n. Port Said. Willemstad, 28 430 m. N.NO. Madeira. Zuiderkruis. 26 te Amsterdam. Zeeland (SSM), pas. 28 Holtenau n. Gdansk. KLEINE VAART Alcetas, 26 te Bari. Adm. Courbet, 28 v. Glassondock n. Rotterdam. Adm. Nelson. 28 v. Londen n. Rotterdam. Adm. De Ruvter, 28 v. Seaham n. Middelfart. Albergen, 28 v. Le Havre n. Fecamp. Appingdam. 30 v. Guernsey te Antw. verw. Aco, 28 v. Belfast te Bristol. Boreas, 27 te Amsteidam. Breda, 27 tc Rotterdam. Bab T. 25 v. Gent n. Malmö. Bernard John, verm. 28 v. Rotterdam n. Antw. Bestevaer, 28 v. Amsterdam te Dublin verw. Birmingham, 28 v. Amble te Harlingen. Corr B, 28 v. Rotterdam te Kopenhagen. Diligentia, 28 v. Engene te Hamburg. Driebergen, 28 v. Honfleur te Londen. Duiveland, 28 te Amsterdam. Ella, 28 te Rouen. Flevo, 26 v. Algiers n. Genua. Ferocia, 28 v. Swansea te Loriënt verw. Henrica B. 28 v. Tolare te Skutskaer. Ingeborg, 29 v. Hamburg te Sandef.iord verw. Ida D, 28 v. Zeebrugge te Antwerpen. Ilias, 27 v. Gibraltar n. Ceuta. Jaba, 28 v. Kopenhagen te Fur verw. Kaap Falga, 25 v. IJmuiden n. Domsjo. Kaap St. Vincent, 25 v. Stocka n. Zaandam. De winkeliers van de Zandvoortse win kelgalerij aan de Thorbeckestraat, tegen over hötel Bouwes, hebben besloten, deze nieuwe Zandvoortse winkelstraat, die door haar bouw zich daartoe bijzonder goed eigent, de komende Kerst-periode op stem mige wijze te voorzien van kerst-verlich ting en kerstversiering. Alle winkeliers hebben spontaan hun medewerking toege zegd. De leiding berust bij de heer Joh. A. Suykerbuyk, terwijl tot penningmeester van het comité van voorbereiding werd be noemd de heer H. Blom. Het ligt in de be doeling alles op 13 December gereed te hebben. Leuvehaven, 29 v. Kopenhagen tc R'dam verw. Lindesingel. 28 te Waterford. Larix, 25 v. Dordrecht n. Domsjo. Lijnbaan, 29 v. Liverpool te Rotterdam verw Markelo, 28 te Amsterdam. Marianne, 29 te Amsterdam verw. Midas. 28 te Amsterdam. Monica, 28 v. Rotterdam te Varberg verw. Matthew, 28 v. Rotterdam n. Gent. My puck, 29 v. Antw. te Garston verw. Nassauhaven, 28 v. Rotterdam te Halmstad. Nieuwehaven, verm. 28 v. Rotterdam n. Malmö. Noorderhaven, 28 te Norresundby. Nottingham, 28 v. Rotterdam te Immingham. Notos, 28 te Rotterdam. Phidias, 27 te Malaga. Plato, 27 te Rotterdam. Pavo, 26 v. Dordrecht n. Domsjo. Spora, 28 v. Londen n. Esbjerg. Vindicat Atque Polit, 26 v. Bordeaux te Dundalk Vrijburgh, pass. 28 Ouessant n. Duinkerken. Westersingel, 28 v. Plymouth te St. Malo verw. Walenburgh, 28 te Lc Havre. SLEEPVAAKT Gele Zee, 26 dwars Minikoy n. Rotterdam me' twee zuigers. Hudson, 27 40m. W.ZW. Finisterre met zuiger. Loire, 26 90 m. O.NO. Kp. Varella n. Colombo. Noordzee, en Tyne, 27 60 m. NO. Bermuda met stoomschip. Oostzee, 27 320 m. ZO. Bangkok. Oceaan, 27 te Baumont. Poolzee, 26 v. Reunion n. Kaapstad. Rode Zee. 26 v. Burnt Island n. Hamburg. Thames, 27 260 m. O.NO. Fayal met „Cibao". Zwarte Zee, 26 100 m. O. Aden met tanker naar Eurapo. In theater Monopole, dat tot de laatste plaats bezet was bood de Zandvoortse Besturenbond Maandagavond haar leden een toneelavond aan. De heer A. Molenaar, voorzitter, wees in zijn welkomstwoord op het gouden jubileum, dat het NW binnen kort hoopt te vieren en wekte op tot leden werving, opdat óók Zandvoort zijn steentje bijdraagt om het aantal van een half mil- lioen leden in ons land, dat men op 1 Ja nuari hoopt te hebben, te bereiken. Wat de viering van dit jubileum in Zandvoort be treft, deelde spreker mede, dat In Januari een groot kinderfeest in theater Monopole zal worden georganiseerd, en dat op 8 Maart eigen leden een opvoering zullen brengen van het jubileum-toneelstuk: „Door het donker kwam het wonder." De Stichting" „Het Nederlands Volksto neel", (De Toneelvereniging) bracht hier na onder regie van Louis Saalborn een op voering van „De kroongetuige" van Agatha Christie. In ademloze spanning volgde men in de zaal het beklemmende stuk, dat op zeer boeiende wijze voor het voetlicht werd gebracht. De jaarlijkse Sint Nicolaasfeesten voor de Zandvoortse schooljeugd zullen deze keer plaats grijpen op Donderdag 1 Decem ber. De commissie van voorbereiding heeft een aantrekkelijk programma vastgesteld. Des morgens voor de kleuters en de laagste klassen der lagere scholen, waarbij de komst van Sint Nicolaas een belangrijk on derdeel van het programma zal vormen; des middags voor de derde, vierde en vijfde klassen en des avons voor de hoogste klas sen, leden der ouder-commissies en verdere genodigden. In de beide laatste bijeenkom sten zal een toneelstuk worden opgevoerd. Alle feestelijkheden zullen zich in theater Monopole voltrekken. Tot adviseur van de Stichting Culturele Kring „'t Helm" te Zandvoort in de sector muziek (vocaal en instrumentaal) is be noemd de heer Felix de Nobel te Haarlem. Het Sint Nicolaasfeest van de Zandvoort se speeltuinvereniging „Kindervreugd" zal worden gevierd op Zondag 11 December in het Patronaatsgebouw. De kleintjes komen om half één, de ouderen om half drie bij een. Het programma zal een verrassing blijven. ADVERTENTIE EEN BRIL NODIG? Sinds GROTE HOUTSTRAAT 37 !850 RIJKSSTRAATWEG 246 B Het programma van de op Zaterdag in het Sportfondsenbad in Haarlem vastgestelde waterpolo-competitiewedstrijden luidt: Centrale wintercompetitie KNZB: Haar- DJK; HPCHet IJ. Bekercompetitie KNZB, dames: HPCHVGB. Dames tweede klasse: DWT 3VZV. Heren eerste klasse: HVGB 1—HVGB 2. Op Dinsdag 6 December zijn in het Sport fondsenbad in Haarlem de volgende compe titiewedstrijden vastgesteld: dames tweede klasse: HPC 2DWR. Heren veteranen: DWR—HVGB. Mevrouw H. H. Dalman uit Haarlem was Maandag de 50.000ste bezoekster van de film „Ciske de Rat". Het was tevens de 25ste dag van de vertoning en de 100ste voorstelling. Dit record-bezoek aan een Nederlandse film in Haarlem kreeg een feestelijk cachet. Uit handen van de heer Bakker, directeur van het Rembrandt- Iheater, mocht zij als geschenk het boek „Ciske de Rat" in ontvangst nemen. 11

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 15