Kantenhuis TIPS VOOR GESCHENKEN Motie om overheidspersoneel vrij te geven op 5 Mei aangenomen Concert „Vox Humana" in Santpoort Milde nacht TWEEDE KAMER DONDERDAG 1 DECEMBER 1955 In feestverpakking van 50 stuks een prachtig St. Nicolaas-geschenk! Corry van Beckum soliste Agenda voor Haarlem Buitenlandse Pers vereniging bestaat dertig jaar Uitbreiding van aantal leden der beide Kamers goedgekeurd VW-bestuur Bergen afgetreden De zilveren médaille van Amsterdam voor Willem Gehrels Nederlands schip gestrand op Engelse kust Nieuw oorlogsmonument van Mari Andriessen? t 3 Roxy Rook Redenen: Dubbel gefermenteerd ★'"'Dubbel gezuiverd Standvastige melange Het progx-amma, dat Woensdag door de gemengde zangvei-eniging „Vox Humana" in zaal „Zomerlust" te Santpoort tot uit voering werd gebracht, kenmerkte zich door een voornaam gehalte. Het eerste deel van het concert was gewijd aan religieuze muziek. Het aandeel van het koor hierin werd gevormd door „Lauda Sion" van G. P. da Palestrina, „Tota Pulchra" van Philip Loots en „O, Padi'e nostro" van Guiseppe Verdi, in alle opzichten voortreffelijke koonverken, rijk van melodie en harmonie. De compositie van Philip Loots kon zich uitstekend naast die van de wereldbe roemdheden Da Palestrina en Verdi hand haven, omdat daax-in dezelfde beginselen inzake de contrapuntische verweving der stemmen openbaar zijn gewox-den en een zelfde melodische vorming onder invloed van de illustere voorbeelden tot stand kwa men. En met deze prachtige muziek werden onder leiding van de dirigent Anton de Beer lofwaardige resultaten, zeker de beste van het concert, bereikt. Het koor telt in elke groep uitstekende stemmen, ook bij de zangers, al zijn deze numeriek in de minderheid bij de zange ressen. Die uiteenlopende getalstex-kte werd wel merkbaar, te meer omdat de sopranen telkens weer opvielen door een volumi neuze, sti-alende klankontwikkeling en de alten zich eveneens konden onderscheiden bij de toonvorming. Maar niettemin hebben de heren van het koor zich prima geweerd, wat voor de indruk der uitvoeiingen uiter aard ook van betekenis werd. Na de pauze kwam „Vox Humana" met een vertolking van „Koren" van A. Vran- ken, een werk, dat zich niet kan meten met de hiex-voor genoemde. Hoe moeizaam ontwikkelt zich hier de melodie en hoe remmend werkt de binding van het woord aan het metrum in plaats van aan het rhythme. Het koor schonk met grote toe wijding zijn krachten aan dit werkje. De koorklank was meermalen heel mooi, maar toch konden deze goede factoren de indruk van moeizame voortgang niet weg nemen. Ook de drie koorcomposities van Joh. Brahms: In stillen Nacht, Abendstand- chen en Waldesnacht kregen een uitvoe ring, die wat zwaar-op-de-hand was, waar door in het eerste werk de klanknuancering te grote tegenstellingen kreeg, Abendstand- chen niet licht en onbevangen genoeg werd en Waldesnacht technisch nog te veel bleef eisen. Al waren er dan ook goede kwali teiten in deze vertolkingen, het hoge peil van die van vóór de pauze werd er niet mede bereikt. De solist op dit concert was de zangeres Corry van Beckum, als sopraan aangekon digd. Bij haar zang bleek wel zonneklaar, dat haar stem in het mezzo-sopraantimbre vermag uit te blinken. In „La Procession" van César Franck bijvoorbeeld, het fraaie verhalende, mystieke lied, dat zij met het „Geistliches Konzex-t" van H. Schütz en de Berceuse van Alphons Diepenbrock vóór de pauze zong, konden de hoge tonen veel minder voldoening schenken dan die uit het midden- en borstx'egister. Die mezzo-kleu ren met nu en dan zelfs alttinten waren bijzonder fraai en pasten bij de Berceuse voortreffelijk. En toen Corry van Beckum na de pauze Schumann's liederencyclus „Frauenliebe und Leben" vertolkte, kon dit lyrische timbre prachtig dienstbaar ge maakt wórden aan de expressieve voor dracht van de innigste ontroeringen van de vrouwenziel, nota bene door een man, de dichter Von Chamisso, onder woorden ge bracht. Anton de Beer begeleidde de zan geres (die verbonden is aan de Nederlandse Opera) muzikaal. Vooral met de sublieme klavierbegeleidingen van Robert Schumann bereikte zijn spel een hoogtepunt Hartelijk applaus, hartelijke woorden en fraaie bloemen getuigden van de waar dering waarmede de uitvoeringen op dit concert werden begroet. P. ZWAANSWIJK. Zakdoekje van linnen Macramé kleedje batist met broderie- ovaal 30x45 cm kant. indoosje 2.50 7.50 Onze sortering kanten en linnen kleedjes en zakdoeken is overweldigend Kalverstraat 124 Telefoon 48618 Amsterdam C. DONDERDAG 1 DECEMBER Cinema Palace: „De9ix-ée", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Ciske de Rat", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Studio: „Voetstappen in de mist", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Lido: „De verzonken schat", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Een zaak van leven en dood", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Roxy: „De slag aan de Bloedrivier", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Oproer in cel 11", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Minerva: „Eduard en Caroline", 14 jaar, 8.15 uur. Minerva Theater, 20 uur: Vol k su ni versi te it. Dr. A. L. Constandse houdt een vooixlracht over „Het wereldgebeuren van thans", Café-rastaurant Brinkmann: 20 uur: Volksuniversiteit. Cursus spi-eken in het openbaar door de heer K. Schuitema. Zui derkapel: 20 uur, Spr. J. A. Bruijn. Stads schouwburg: 20 uur, De Nederlandse Co- medie voert op „De man, de vrouw en de moord" van André Roussin. VRIJDAG 2 DECEMBER Rembrandt: „Ciske de Rat", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Studio: „De wereldzee", alle leeft., 2.15, 7 en 9.15 uur. Lido: „Cel 2455" 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „De onstuimige rebel", 2.30, 7 en 9.15 uux\ Roxy: „De man met het litteken", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor: „De vrouw in het venster", 18 jaar, 2, 7 en 9.15 uur. Minerva: „Happy landing", alle leeft., 8.15 uur. Cinema Palace: „De koninklijke reis", 10, 11.30, 2, 3.30 en 5 uur. „De zwarte wreker", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Concertgebouw: 20.15 uur, Extra conceit door het N. Ph. O. onder leiding van Willem.van Otterloo. Soliste Gré Brou- wenstijn, sopraan. De wonderlijke doelmatig heid van de golfslag in het menselijke bestaan, van de op en neergang in felle belevingen en roerloze gemoedsrust, spreekt duidelijk uit de ganse gang der schepping - uit de af wisseling der seizoenen even zeer als uit het dagelijkse af scheid van de dag in de don kere poort van de nacht. Het is alsof de wet van het stijgen en dalen, het leven en sterven, het bloeien en slapen, het bewegen en het rusten ons bestaan beheerst sterker nog, ons bestaan uitmaakt. Zoals een glasruit minder zichtbaar wordt naarmate zij minder rimpelingen op haar oppervlak vertoont, zo lijkt ons leven slechts een tastbare werkelijk heid te zijn dank zij zijn eigen bewegingen. En bij dit alles past mateloze dankbaai'heid voor het feit, dat ons bestaan niet één eindeloze, ononderbro ken dag is, doch in de korte episoden van licht en donker tot een zich telkens vernieu wend bewustzijn is onderver deeld, waaruit de veelheid van gebeurtenissen, karakters, ideeën en vreugden geschapen wordt. Zonder de nachten zouden er geen genieën bestaan, die in donkere, slapeloze uren het beeld van hun vindingrijkheid kunnen projecteren tegen het zwarte niets van de weggezon ken wereld. Zonder de avond en de nacht zouden de angst der eenzaamheid en de be klemming van het onzekere be staan de mensen niet tot elkan der drijven in de beslotenheid der gezinnen, in de tempels van wetenschap en de bijeenkom sten der leergierigheid, waar men liefhebbend, vernemend of discussiërend de leegheid dei- duisternis tracht te vergeten. Er zouden dus, om kort te zijn, veel minder of geen ver gaderingen worden gehouden. Nu kan men met afkeer den ken aan de talloze en vaak nutteloze verzamelingen van mensen, die avond aan avond de zalen vullen en zich druk maken om problemen die zij eerst zelf geschapen hebben, doch het is een onomstotelijk feit dat het contact tussen zo vele geesten en de enting op elkander van zovele gedachten onontbeerlijk moet worden ge acht voor het voortbestaan der mensen. De discussies zijn meestal vruchteloos en slechts een uitstalling van ieders eigenwijze gedachtenbreiwerk, dat enkel de bewondex-ing trekt van de vexwaardiger ex-van. Doch zelfs de meest vruchte loze, de meest onproductieve discussie eindigt op een goed moment en vormt op die wijze alleen al een afgerond geheel, dat wex-kzaaim kan zijn in al lerlei nuttige richtingen. Zij eindigt, omdat het nacht wordt. Als er geen nacht was, zou den alle discussies eindeloos voortgaan en doodbloeden tot rammelende geraamten van feiten, die men alleen nog zou begraven en vergeten. Nu de nacht er is, en iedere avond komt zonder ooit verstek te laten gaan, vindt ieder debat zijn einde en zijn wezen, om na een nieuwe dag van licht en bestaansvreugde verrijkt te worden met andere, nieuwe, doelmatige argumenten. Als er geen nacht was, zou er waarschijnlijk zelfs geen dis cussie tussen de mensen zijn. Zij zouden de vrees der don- kei-e eenzaamheid niet kennen, zij zouden nooit de zwax-tgalli- ge gedachten aan dood en ein de in -zich bespeuren en aldus elkander niet, of minder, waar deren als lotgenoten en gelij ken. Zij zouden bij elkaar geen tx-oost zoeken en er zou dus minder liefde zijn. En hoe zouden geliefden, die er des ondanks waren, elkander zo in nig kunnen benaderexx zonder de suggestie van alleen te zijn met elkaar op een uitgestorven wereld alleen met de maan, en met elkander. Als er geen nacht was, zou er geen verbeeldingskracht op de wex-eld zijn, die wex-elden van ander allure schept op het scherm van de nacht. Werelden van één uux-, doch eeuwig van perspectieveix. En niemand zou ons ex-van kunnen vertellen, omdat niemand zijn blik zou kunnen richten in de eindeloze verten over de grens van de werkelijkheid heen, doox-dat de hinderlijke zon die werkelijk heid als een muur zou doen op rijzen voor de gedachten. Als er geen nacht was, zou den we er smartelijk naar ver langen. Want niets kan welda diger de sluier werpen over martelende dagen en ondrage lijke uren, niets kan milder de lijdenden troosten en de wan- hopigen nieuwe nxoed geven. Hij sust de rusteloosheid der gedachten en schikt hen op nieuw voor de komende dag. Hij tekent met zijn dreigingen de weldaad van het licht, dat hem straks vex-jagen zal. Hij laat zich geruisloos en goed moedig vex-jagen, als zijn uur gekomen is. Er is een wijsgeer geweest, die een edel complot smeedde xxxet de nacht en aan zijn hand de dwazen onderwees, die hem omzwermden. Het was de Chi nese filosoof Confucius, die tot diep in de nacht de problemen van het bestaan en het sterven besprak met de schare ver schrikte en beangste dwalers in de tuin der rede. En toen de zon doorbrak, hakte Confucius de diepzinnige en gecompli ceerde debatten af met het eexxvoudige woord: Ziet, de zon schijnt weer. Waai-om zouden wij dan nog langer twisten? Er ligt een ontzagwekkend scepticisme ten opzichte van de aardse verwikkelingen in deze woorden. De nacht, die bij het leven hoort als het hart bij het menselijk lichaam, gaf hem de mildheid van het debatteren. Doch de dag, die bestaat uit louter licht, is het leven zelf. En waarom zouden wij in dat licht nog langer twisten? De golfslag van dag en nacht vervloeit voor ons allen in de golfslag van leven en sterven. Als het uur van de dood de veelheid van vragen en debat ten. discussies en veronderstel- lingen samenvat in de opper ste angst, dan belooft de ele mentaire golfslag van de ganse schepping een nieuwe helder heid. Want er is een wonderlijke doelmatigheid in de afwisse ling van ons bestaan, die spot met alle rede en spitsvondig heid. Zo is er dn het dagelijkse veelvoud van maatstaven, vol gens welke het bestaan zich af speelt, voor de naar eenvoud strevende geest een troostend beeld te bespeuren, waaraan wij maar al te lichtzinnig voor bij plegen te jagen in onze angst voor de lange, ogen schijnlijk nooit meer eindigen de nacht, die ons op de hielen zit. J. L. ADVERTENTIE Expositie „Het Nieuws" geopend en toneel in Den Haag De Buitenlandse Persvereniging in Neder land houdt ter gelegenheid van haar der tigjarig jubileum een tentoonstelling, aan geboden door het Instituut voor Persweten schap te Amsterdam. De titel van deze ten toonstelling is „Het Nieuws". Hierin woi'dt in uitbeelding gebracht, de red djo 'het'meuiMsAn---het dagelijkse, leven speelt en de ontwikkeling van de nieuws- verspreiding.*„Het nieuws" is vandaag ge opend en is dagelijks behalve Zaterdag en Zondag voor het publiek toegankelijk. Op de vooravond van het jubileumcon gres werd door het Haagse gemeentebe stuur aan de jubilerende vereniging en vele harer gasten een toneelvoorstelling aange boden in de Koninklijke Schouwburg, waar de Haagse Comedie het spel „Er komt geen oorlog met Troje" van Jean Giraudoux in de vertaling van J. W. F.Werumeus Buning vex-toonde. Van het stuk werd in het Hol land Festival 1955 de première gegeven onder regie van Cees Laseur. Voor het opgaan van het doek heeft de burgemeester van Den Haag, mr. F. M. A. Schokking, een kort en geestig begroetings woord gesproken. Hij herinnerde eraan, dat de Buitenlandse Persvereniging dertig jaar geleden in Den Haag werd opgericht. Spre ker getuigde, dankbaar van de samenwer king, dat met deze vereniging „allerminst het paard van Troje werd binnengehaald". Vroeger in de avond had de minister van Buitenlandse Zaken, mr. J. W. Beyen, de jubilerende persvereniging een ontvangst aangeboden in de Trèves-zaal. (Van onze parlementaire redacteur) In de Tweede Kamer kwamen gistermid dag aan de orde de moties-Scheps (P.v.d.A.) en -Koersen (K.V.P.) betreffende de viering van de vijfde Mei als nationale feestdag. De motie-Sclxeps luidde: „De Kamer, van bor deel, dat de vijfde Mei ieder jaar als na tionale dag dient te worden gevierd; dat de waardige herdenking en de algemene vie ring van deze dag het zoveel mogelijk stil staan van de arbeid moeten inhouden; no digt de regering uit zodanige maatx-egelen te nemen, dat zowel waardige herdenking als algemene viering zullen mogelijk zijn." Nadat de heer Korthals (V.V.D.) had verklaard dat deze motie te veel gaat in de richting van het van bovenaf opleggen en dat hij daarom voor de motie-Koersen zou stemmen, wei'd de motie-Scheps vex-worpen met 51 tegen 30 stemmen. Voor waren P. v.d.A. en C.P.N.; tegen V.V.D., K.V.P., C.H. en A.R. De motie van de heer Koersen (K.V.P.), luidende: „De Kamer, van oordeel, dat de viering van de vijfde Mei ieder jaar als nationale feestdag dient te worden bevor derd; dat daartoe zoveel mogelijk het stil staan van de arbeid van personeel in over heidsdienst zal worden vereist; nodigt de regering uit dienovereenkomstig zodanige maatregelen te nemen, dat zowel waardige herdenking als algemene viering mogelijk zullen zijn", werd aangenomen met 51 tegen 30 stemmen. Vóór: P.v.d.A., K.V.P. (met enige uitzonderingen),V.V.D. en C.P.N. Tegen: A.R., C.H. en van de K.V.P. de heren Van der Zanden, Hooy, Groen, De Graaf, Ruys de Beerenbrouck, Peters, Droesen, Maenen, Lucas en Visch. Uitbreiding van beide Kamers Bij de hervatting van de behandeling der Grondwetsherziening tot uitbreiding van de beide Kamers, nam minister B e e 1 het amendement-Romme over tot schrapping van het bepaalde in de additionele artike len omtrent wijziging van de Kieswet (waardoor de candidatenlijsten 30 inplaats van 20 namen zullen mogen bevatten). Tevens deelde hij mede, dat deze bepaling nu in het binnenkort te behandelen ont- wex*p tot wijziging van de Kieswet wordt opgenomen, zodat de regeling reeds bij de Kamerverkiezingen in Juni 1956 van kracht zal zijn. De heer T i 1 a n u s trok daarna zijn amendementen in, die beoogden de Tweede Kamer slechts met 25, deEerste Kamer met 13 leden uit te breiden. Op verzoek van mr. Burger (P.v.d.A.), die zulks meer in overeenstemming met er kenning van de betekenis van een Grond wetsherziening achtte, werd hoofdelijke stemming gehouden over het voorstel tot uitbreiding van de Tweede Kamer tot 150 leden. Met 75 tegen 6 stemmen verenigde ADVERTENTIE Blouse, ottoman, met Vest, ottoman, met Zwitserse broderie Zwitserse broderie ruime keuze 22.50 jiv. modellen 8.50 de Kamer zich hiermee; alleen de fractie van de V.V.D. stemde tegen. Het ontwerp, waardoor in de Grondwet het aantal sena toren op 75 bepaald zal worden, werd met dezelfde stemmenverhouding aangenomen. „Atoomdebat" De heer Ruygers (P.v.d.A.) was de eerste spi-eker over het voorstel tot goed keuring van de overeenkomst met Amerika inzake samenwex-king op het gebied van vreedzaam gebruik van atoom-energie. Hij juichte deze overeenkomst toe en vroeg naar de gang van zaken bij de Benelux- samenwerking op dit gebied. Minister Luns verklaarde, dat dit bila terale verdrag op geen enkele wijze het multilaterale contact belet, dat ook de re gering als de belangrijkste ontwikkeling beschouwt. De samenwei'king op atoom gebied in Beneluxverband is een kwestie op lange termijn. Tussen de Beneluxlanden is over het vreedzaam gebiuxik van atoom energie een gedachte-uitwisseling gaande. Economische Zaken De rest van de middag ging heen met het debat over de begroting van Economische Zaken. Mr. S c h m a 1 (C.H.) prees minister Zijl stra wegens de iix zijxx beleid waar te ne men waakzaamheid. Volgens de heer Nederhorst (P.v.d.A.) is de consument bij het kax'telbeleid veelal de zwakke partij. Deze afgevaardigde vroeg onder meer op grond van het prijsbeleid een oixdei-zoek naar de prijs van kranten papier. De heer Janssen (K.V.P.) vroeg aan dacht voor de winstdelings-factor in de conjunctuurpolitiek; zijn geestverwant mr. B 1 a i s s e pleitte voor Europese economi sche integratie. Vervanging daarvan door slechts een douane-unie, zoals de directeur van de Nederlandse Bank voorstaat, vond hij een fatale gedachte. Mr. Van Leeuwen (V.V.D.) brak een lans voor bezitsvorming. Een van zijn be- zwax-en tegen de Kolen en Staal-Gemeen- schap was dat deze op ons land de veel te zware last van 12 millioen legt. .Overigens vond hij het vreemd dat in het gebouw van het ministerie van Economische Zaken twee ministers zetelen, van wie de minister voor Publiekrechtelijke Bedrijfsorganisatie afspraken in het bedrijfsleven bevordert, terwijl de minister van Economische Zaken er juist tegen gekant is. De heer Roemers (P.v.d.A.) had critiek op het beleid van minister Zijlstra. Hij be toogde dat als de minister er niet in slaagt de prijzen omlaag te krijgen, aan de arbei ders ïxun aandeel in de welvaart wordt onthouden. Sinds 1950 zijn de lonen in Nederland minder gestegen dan in de an dere Europese landen (met uitzondering van België), hoewel in ons land de arbeids productiviteit meer is gestegen dan in de andere Europese landen (met uitzondering van West-Duitsland). Daarom vermaande de heer Roemers minister Zijlstra niet bang te zijn dat onze 'cóncürféh'tië op dé wèreld- markt door loonsverhogingen zou worden ondermijnd. De dreiging van waardever mindering van het geld schuilt niet zozeer in de eisen om loonsverhoging dan wel in de grote winsten, waarvan investeringen op grote schaal het gevolg zijn, hetgeen weer leidt tot tekort aan arbeidskrachten, zwarte lonen, grotere koopkracht en daardoor stij ging van prijzen. „Pas op", waarschuwde de heer H a zen bosch (A.R.), „verkijk u niet op de top- bedrijvigheid van thans. Achter die hoog conjunctuur gaat schuil de zorg voor de werkgelegenheid van onze steeds groeiende bevolking in de toekomst. Daarom zijn in vesteringen nodig voor de uitbreiding van de fabrieken en het opzetten van nieuwe ondexmemingen. Daarvoor moeten we de hoogconjunctuur gebruiken en daarom ook moeten we niet te vlug zijn met maatrege len om de topbedrijvigheid af te remmen." In tegenstelling tot de meeste andere spre kers had de heer Hazenbosch waardex-ing voor de prijspolitiek van minister Zijlstra. die niet zonder succes gebleven is. De prij zen zijn thans even hoog als in October 1954 en dat betekent dat de loonsverhoging van 1 October 1954 het inkomen van de arbeiders heeft vergx'oot en de „vei-geten groepen" niet achteruit zijn gegaan. Vandaag komen nog enige sprekers aan het woord over de middenstand, waarna minister Zijlstra zal antwoorden. Leden namen motie van afkeuring over tram beleid aan Aan het einde van een buitengewone al gemene ledenvergadering van de Vereni ging voor Vreemdelingen Verkeer te Ber gen (N.H.) die Woensdagavond op verzoek van vijftig leden was uitgeschreven, is het bestuur in zijn geheel afgetreden, nadat een ingediende motie van afkeuring was aan genomen. Het verzoek van de vijftig leden om de vergadering te houden was gedaan, omdat men het niet eens was xnet het beleid' van het bestuur en in het bijzonder met dat van de voorzitter, de heer J. Broersma ten opzichte van de Bello-kwestie, de ophef fing van de tramlijn Bergen'Alkmaar. In de motie spreekt de vergadering als haar mening uit, dat het beleid' van het be stuur en in het bijzonder dat van de voor zitter inzake de tram kwestie dient te wor den afgekeurd. De heer Broersma is lid van de raad en als zodanig voor de opheffing van de traxxx geweest. Aan de stemming werd door 136 leden deelgenomen; 74 stemden voor een 60 tegen; twee stemmen werden blanco uitge bracht. Na de stemming deelde de voor zitter, ook namens de andere 'bestuursleden, mede dat het bestuur,, de consequentie van de uitspraak zou trekken en aftreden. Het zal de lopende zaken, in het bijzonder de financiële verhouding met de gemeente Bergen afwikkelen. Woensdagmiddag is in een der zalen varx de Volksmuziekschool te Amsterdam de heer Willem Gehrels, directeur van deze school, ter gelegenheid van zijn zeventigste verjaardag gehuldigd. Vele vrienden en be kenden gaven van hun belangstelling blijk. De Amsterdamse wethouder voor Kunst zaken, mr. A. de Roos, bood de jubilaris de zilveren médaille van de hoofdstad aan. Spreker roemde de vele verdiensten van de heer Gehrels op het gebied der muziek- paedagogie. Hij noemde hem een pionier, die de gewone man dichter tot de muziek heeft gebracht. In dezelfde geest uitten zich nog vele sprekers, meestal bekenden uit het muziekleven, die de heer Gehrels niet alleen prezen als goed organisator, maar vooral wezen op diens bijzondere methode van muziekonderwijs, die ook buiten de Volksmuziekschool veel navolging heeft ondervonden. Tijdens de receptie werd een borstbeeld van de heer Gehrels onthuld, een plaquette die mettertijd een plaats zal krijgen in een nieuwe school. Het Nederlandse schip „Ancora" is in de nacht van Woensdag op Donderdag vijftig kilometer ten Noorden van Newcastle bij de Engelse kust oixxhoog gelopen. Het kust vaartuig heeft om" sleepboothulp verzocht. Het maakt geen water. Uit het gebied van de monding van de Tyne is een sleepboot vertrokken. De zebra in de dierentuin van Vincennes genoot dezer dagen meer dan gewone belangstelling toen een jeugdige schare tekenaars het dier bij wijze van vingeroefening op papier vereeuwigde. B. en W. van Nijxxxegen zullen binnenkort de gemeenteraad het voorstel doen om aan de beeldhouwer Mari Andriessen te Haar lem een opdracht te geven tot het vervaar digen van een monument ter herinnering aan de talrijke Nijmeegse burgerslacht offers van de oorlog. De beeldhouwer is aaxxgezocht een schets ontwerp met kostenberekening te maken.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 5