PULLMAN 1 a Meterputten dienen te worden afgedekt met houten deksel ZE VEN DA GEN Het paard van Sinterklaas: Rex Uitge-Holt Haarlem Sint is geen boeman W-JÜpintL Maatschappelijk buurtwerk VOLLAERTS Geen moeite op de daken Van mensen en dingen onder de Da-tniaatjes- VRIJDAG 2 DECEMBER 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 9 Een Pullman schoen kent geen jaargetijden Apart 1 Verkrijgbaar bij: Burgerlijke Stand van Haarlem Voorzitter Chr. Aan nemers- en Bouwvak patroonsbond afgetreden F. W. van de Broek hartelijk gehuldigd Burgerlijke Stand van Heemstede WATERLEIDING EN VORST De vlugge muis Voetbal'b(r)oeken Boeke( n)rij Circus Lambert a A ALPI W. VOET ZONEN Horlogerie TEN BOOM Gasslang gesprongen in huis te Zandvoort Premie verhoogd voor ziekenhuisverzekering Examens POST 854 VAN de Haarlemse gemeente begroting voor 1956 valt in de veelheid van volgnummers niet meer op dan andere subsidie-uitgaven. Men kan dat symbolisch noemen, want de stichting „Maatschappe lijk buurtwerk Haarlem", die zich op blad zijde 147 aldus van 28.000 .gulden subsidie verzekerd weet wanneer de raad daarop niet terugkomt, valt in de grote verschei denheid van instellingen en organisaties, die in het sociale vlak werkzaam zijn, al evenmin bijzonder op. Het .Maatschappelijk buurtwerk" is nu ongeveer twee jaar actief in een van de wijken ten Oosten van het Spaarne. Het heeft daar langzaam maar zeker het ver trouwen van de bewoners gewonnen en daardoor vaste voet gekregen. Het is niet nodig, dat daar veel over gesproken wordt, omdat dit buurtwerk in de allereerste plaats gezinswerk is. Dat betekent, dat hier in een sfeer gewerkt moet worden van vertrouwen en intimiteit, waarin wel de maatschappelijke werksters de stichting beschikt thans over vier krachten maar geen buitenstaanders toegang behoren te hebben. Dit werk in de gezinnen, dat ge richt is op het verlenen van morele steun en het openen van nieuwe perspectieven in vaak penibele situaties, is van het groot ste gewicht voor de geestelijke volksge zondheid in de toekomst. De deur wordt voor dit gezinswerk vaak geopend nadat de sociale jeugdzorg reeds is binnengekomen. In die gevallen waarin de school voldoende belangstelling voor de gezinnen van haar leerlingen toont kan ook het onderwijs het terrein voor het maatschappelijk werk effenen. Hieruit blijkt wel, dat maatschappelijk buurtwerk uiteraard niet eenvoudig kan zijn: de pro blemen zijn zo gecompliceerd als de men sen zelf en daardoor ook de organisaties en instellingen die zich daarmee bezig houden. Na twee jaar mag evenwel gecon stateerd worden, dat in de stichting „Maat schappelijk buurtwerk" een hechte grond slag voor een vruchtbare samenwerking tussen vertegenwoordigers van verschil lende levensbeschouwing is gelegd. Natuurlijk dient het werk in „De drie hoek" te worden uitgebreid en verdiept. Een der eerste voorwaarden daartoe is het scheppen van voldoende huisvestingsmo gelijkheden voor club- en verenigings werk. Na een aantal vertragingen, waar van de noodzaak niet altijd begrepen kan worden, is thans aan de architect H. Tu- ninga opdracht gegeven een clubhuis te ontwerpen, dat opzij van de oprit voor de nieuwe Prinsenbrug aan de Harmenjans- weg zal worden gebouwd. Gezien het belang van een nauw contact tussen onderwijs en gezin ware de stich ting van een kleuterschool voor deze wijk en zo mogelijk ook van een lagere school te overwegen. De totstandkoming daarvan zal de kinderen en daardoor gehele gezin nen ten goede komen. Thans zijn de kin deren uit deze buurt over een groot aan tal, soms vrij ver verwijderde scholen ver spreid. Intussen kan het twee jaar geleden ten Oosten van het Spaarne begonnen buurt werk slechts als een experimenteel begin worden beschouwd voor een activiteit welke zich over de gehele stad zal dienen uit te strekken. De omstandigheden zijn daar om twee redenen gunstig voor. In de eerste plaats heeft de huidige woningnood, ondanks al haar smartelijke aspecten, ten minste één onmiskenbaar winstpunt: de kans op een door niemand opgemerkte verpaupering van een gezin is veel geringer geworden. De overheid kent immers al haar woning zoekende pappenheimers en komt daar door op het spoor van sociale en economi sche moeilijkheden. In de tweede plaats bestaat voor een aantal wijken de nood zaak van een ingrijpende sanering met alle gevolgen van dien: gedwongen verhuizing van een groot aantal mensen die gehecht zijn aan een omgeving die zij sinds hun jeugd nimmer verheten, verlies ook van een broodwinning welke gebonden is aan de wijk waarin zij wonen. Wij schreven reeds eerder dat als voor loper voor de bouw van het nieuwe poli tiebureau een sociografisch onderzoek in een deel van de binnenstad is uitgevoerd. Een dergelijk onderzoek echter dient niet beperkt te blijven tot dit fragment van het centrum, maar zal ook noodzakelijk zijn in andere wijken, opdat een sociale kaart van Haarlem tot stand komt, welke het maatschappelijk werk een basis voor gro tere doeltreffendheid verschaft. Ten aan zien van de bij de bouw van het nieuwe politiebureau betrokken wijken zal men moeten bedenken, dat daar op korte ter mijn met het maatschappelijk buurtwerk een begin gemaakt moet worden: men heeft zeker drie jaar nodig om voor de bewo ners heilzame resultaten onder meer in de sector van de herscholing en de be roepskeuze te bereiken. Wanneer men pas begint op het ogenblik dat de ontrui ming voor de deur staat, is men te laat. Hieruit volgt dat ook de technische open bare diensten enigermate vertrouwd moe ten zijn met het klimaat waarin het maat schappelijk werk het beste gedijt. Een en ander brengt ook met zich, dat een goed gerichte, intensieve activiteit van het maatschappelijk buurtwerk geen zaak van luttele tienduizenden guldens is, maar van tonnen. Aan die gedachte zal men ook moeten wennen. Dat is echter niet zo moeilijk wanneer men bedenkt, dat gees telijke volksgezondheid onbetaalbaar is. ADVERTENTIE Arbeidsvoorziening. Aan een lunch van bet Departement Haarlem van de Neder- andse Maatschappij voor Nijverheid en Han del in de Kroonzaal van Brinkmann zal Dinsdagmiddag. 6 December dr. ir. D. R. Mansholt, Directeur-Generaal voor de Ar beidsvoorziening te Den Haag. spreken over de huidige en toekomstige aspecten van de arbeidsvoorziening. ADVERTENTIE Heren loafer met elastieke band sluiting. Diverse kleuren calfs- leder, met leer of rubber zool SCHOENMAGAZIJN Ancgang 12 - Tel. 11457 P N Gen. Cronjéstraat 104 Tel. 14370 HAARLEM, 1 Dec. 1955 GEHUWD: 1 Dec.: J. J. Cats en J. M. Smits; H. J. M. de Groot en A. M. Beelen; R. W. P. Peereboom en A. G. P. Schreuder; H. Sminia en A. J. M. Hoefsmit; J. de Boet en L. van Tongeren; A. Keppel en T. E. Mansvelder. BEVALLEN van een zoon: 29 Nov.: A. C. Jacobs-Heiloo; 30 Nov.: L. Joren-de Jong; H, M. Hoenderdos-Goedemans. BEVALLEN van een dochter: 29 Nov.: H. A. M. van den Eerenbeemt-Vermeulen; 30 Nov.: H. C. J. Wouda-Bout; 1 Dec.: M. C. C. Willemse-Rutte. OVERLEDEN: 29 Nov.: Th. J. Heijdanus, 59 j., Kamperstraat; M. A. ter Wolbeek- Tabbers, 80 jaar, Bisschop Ottostraat; 30 Nov.; A. F. Zwart, 6 m., Zwaardstraat. In de te Utrecht gehouden vergadering van de Nederlandse Christelijke Aanne mers- en Bouwvakpatroonebond, heeft de tweede voorzitter J. van Ess uit Emmen meegedeeld dat de heer J. Blok Fzn. uit Sneek, die zeven jaar de organisatie heeft geleid, vrij plotseling het voorzitterschap heeft neergelegd, omdat hij zich niet meer in staat acht het steeds toenemende werk voor de bond te combineren met zijn eigen arbeid. Eeroepbaarstelling. De heer L. C. Baljê te Vijfhuizen, vicaris der Nederlands Her vormde gemeente Hoofddorp, heeft zich be roepbaar verklaard. Gisteren herdacht de heer F. W. v. d. Broek, wonend aan de Rollandstraat 84, het feit, dat hij veertig jaar geleden in dienst trad van het P.T.T.-bedrijf. In de feestelijk versierde woning van de jubilaris nam allereerst het woord de heer J. W. van Schaik, directeur van het Postkan toor Haarlem. Deze memoreerde de verdien stelijke werkzaamheden door de heer Van de Broek getoond. Hij bood namens het Staats bedrijf de oorkonde voor veertig jaar trouwe dienst aan vergezeld van een geschenk in enveloppe. Hierna sprak de heer P. Koomen, voorzit ter van het jubileumfonds, die in een harte lijke en persoonlijke speech de heer Van de Broek met zijn jubileum complimenteerde en hem een fraaie koekoeksklok overhandigde. Mevrouw Van de Broek ontving een tuil bloemen. De heer B. J. Korsman, chef geldzaken, sprak daarna de hoop uit dat de jubilaris zijn werkzaamheden zou mogen blijven verrich ten met hetzelfde humeur dat hem altijd ge kenmerkt heeft en hij overhandigde hem een mand met fruit namens het personeel van het hoofdkantoor Zijlstraat. ONDERTROUWD: P. H. van der Weele en J. C. Heuff; A. Heijstek en E. Stoffer; J. A. Veldhuizen en E. M. Nimis; F. J. Haze- veld en M. W. Ree. GETROUWD: W. J. Dittmar en H. C. M. van Gaart; N. P. Volkering en G. W. A. Woudstra; H. M. Henkes en N. van der Weerdt; A. da Costa Senior en T. N. de Vletter. GEBOREN: Elisabeth Catharina Maria, dr. v. A. Prins en T. E. Janmaat; Cornelia Johanna, dr. v. L. J. J. Smit en C. J. Böhm; OVERLEDEN: R. J. P. de Groot, 22 jaar, Noordwijk, Duinweg 21; mw. wed. E. de Vries-Burggraaf, 73 jaar, J. v. Campen- straat 13; H. A. de Wijs, 83 jaar, Kerk- laan 85. De directeur van het gemeentelijk wa terbedrijf te Haarlem verzoekt ons de ge bruikers er op attent te maken, dat zij de verplichting hebben te zorgen voor het vorstvrij'houden van de watermeter en de binnenleiding, want schade toegebracht aan de watermeter door vorst of anderszins is voor rekening van de gebruiker. Ook het water dat verloren gaat uit door vorst veroorzaakte lekken of door een af tapkraantje dat open is blijven staan, moet worden betaald. De meterputten dienen te worden afge dekt door een houten bovendeksel, dat de put goed afsluit tegen de wind. In een meterput buitenshuis moet boven dien op halve hoogte een houten tussen- deksel, voorzien van een handvat, worden aangebracht zodat tussen dit deksel en de watermeeter een isolerende luchtlaag wordt gevox-md. Het tussendekse] kan het volgend jaar wederom dienst doen nadat men dit in het voorjaar uit de meterput heeft ver wijderd en opgeborgen. Op winderige en zeer koude plaatsen is het raadzaam bovendien op het houten tussendeksel en nauwsluitend in de put een zak gevuld met stro aan te brengen. Het afdekken van de watermeter door middel van kranten, los stro e.d. kan niet worden toegestaan, daar hierdoor de meterput ver vuilt. Aangezien het openen van een buiten gelegen meterput tijdens vorst het gevaar van bevriezing van de watermeter en de leiding vergroot, verdient het aanbeveling binnenshuis een stopkraan met aftapkraan Een liever, wijzer en behoedzamer paard dan het paard van Sinterklaas is er ter wereld niet. Wat deze zachte schimmel in zijn reeds eeuwen durend leven al heeft meegemaakt zou het bonkigste schepsel teder als een kind maken. Naast of liever onder de Sint heeft de trouwe schimmel, dit goede paardebeest, de wereld zien veranderen, de mensen zien ver anderen; hij heeft zijn dak-klimtechniek jaarlijks moeten wij zigen door de steeds veranderende structuur van de daken, de steeds nieuwe obstakels op de daken. Nooit heeft hij ge klaagd. In bittere koude, in vlagende wind doet hij zijn plichten. Maar als een kwieke zwarte Piet uit de schoorsteen naar boven komt geklommen en stro, wortels of oud brood mee naar boven brengt, klopt hij verrukt met zijn hoeven op het dak soms wordt het televisiebeeld er door verstoord en hij weet dan weer, hoe goed het is voor de Sint te werken. Het zal vele Haarlemmers opgevallen zijn, dat Sint Ni- colaas dezer dagen vrij veel vuldig in de stad aanwezig is en stééds zonder paard. Waar is dat paard als het niet bij de Sint is? Wij hebben het de Pieten gevraagd, hebben zelfs de Heilige Man met onze vra gen lastig gevallen ach, hoe minzaam weet hij journalis ten te woord te staan maar men kon het ons niet zeggen. Het enige, dat we te weten konden komen is dat het paard - als Sint het nodig heeft - ra zendsnel door een vlugge muis wordt geroepen; een der Pie ten heeft hem in een gouden molentje steeds bij zich. Die muis vindt het paard altijd, want hij kan het paard ruiken, waar het ook is. Achter die muis met een snelle auto aan rijdend hebben wij de stal van Sint's schimmel gevonden. De schimmel heet Rex en hij stond heerlijk in zijn warme stal op wat stro te kauwen, want 's nachts eet hij alleen het hoognodige. De rest van wat de kinderen in hun schoentjes doen, neemt de Zwarte Piet mee. Zijn stal was in het rijcen- trum „Te Paard" aan de He renweg, waar nog meer paar den staan, die dikwijls door Haarlemse politieagenten worden bereden. Deze paarden zorgen voor de schimmel en letten er op, dat er geen ver velende dingen met hem ge beuren. Rex werd juist door enkele kinderen gevoerd, die hem ook gevonden hadden. Instructeur Zoetman, 49 jaar en van zijn negende jaar af paardrijder, heeft ons veel over Rex verteld, want hij praat elk jaar met de schim mel. „Weet U", zei hij, „Rex leert ook veel aan de Sint. Want om paard te kunnen rij den moet je gewend zijn aan een strakke tucht. M.en moet veel zelfbeheersing nebben en vol aandacht rijden. Dacht u dat Sinterklaas zo oud had kunnen worden, als Rex hem niet dagelijks had rondgevoerd en in sportieve beweging ge houden?" Sigenlijk denken wij toch te weinig aan Sint's schimmel. Want die torst onze cadeau tjes, die stapt over antennes en televisie-geweien heen. De schimmel zorgt dat Sint niet van het dak afvalt, dat we dus nog steeds Sinterklaas kun nen vieren. De schimmel heeft er grijze haren van gekregen. Maar hij houdt van het werk. Kijkt u eens op de foto. Heeft u ooit een paard gezien met zo'n verstandig en wijs ge zicht? En zo lief? Laten we een extra wortel in onze schoen doen. We zuilen er niet moeilijker om lopen. Het plan-Holt ondergraaft de Haarlemse grondvesten. Men heeft van het plan in ons hlad van laatstleden Zaterdag kun nen lezen. De heer Holt wil een verkeerstunnel vanaf het Houtplein naar de Grote Markt, in ieder geval in de richting van het Spaarne. De heer Holt zei zelf te beseffen, dat zijn plan wel het eerste, maar daarom nog niet het bes te was. Dat is een nuchter standpunt en het ontneemt aan zijn plan alle schijn van loos heid. Haarlem staat immers klaar om. elk gedurfd plan zo diep in de grond te boren, dal men het nooit meer - zelfs niet gravend aan een tunnel - zou kunnen terugvinden. Dat de heer Holt in zo'n situatie toch met een onuitvoerbaar plan komt - alle welwillende maar ontwijkende opmerkingen van autofiteiten ten spijt - maakt zijn streven uiterst nuchter en reëel. Want hij brengt vermoe delijk het tunnelplan niet om een tunnel te krijgen, maar om 'n initiatief op gedurfd niveau te tonen, en dan is de inhoud ervan minder belangrijk. Daar om staan wij achter het plan- Holt; er moet meer doorge- Holt en uitge-Holt worden. Elk plan, ongeacht zijn inhoud, dat prikkelt, dat initiatief heeft om initiatief te wekken, kan van onze steun verzekerd zijn. Het is een onverzettelijke waarheid, dat het beleid ineen gemeente gekenmerkt dient te zijn door een vast evenwicht. Maar het beslaan van een evenwicht sluit initiatieven, die de stad verheffen, niet uit. Het plan-Holt is zo'n stad- verheffend plan, en het is een aantrekkelijke speling van het woord, dat de stad er juist door ondergraven zou worden. Een niet gering aantal Haarlemmers heeft Kick Smit dezer dagen de hand geschud. En ditmaal niet vanwege een of ander sportief succes, maar ter gelegenheid van de ope ning van zijn tijdschriftenhal aan de Krocht nummer 12 A. Trots rondkijkend tussen de enorme collectie binnen- en buitenlandse tijdschriften, da- mes-modebladen en souvenirs heeft hij zijn relaties en overige nieuwsgierigen zijn nieuwe zaak laten zien. Een gerechtvaardigde trots overi gens, want de tijdschriftenhal van de nog steeds zo populaire Haarlemmer en roodbroek mag er zijn. En zal hij nu voortaan niet meer zijn volledige aandacht kunnen laten uitgaan naar zijn voetballende pupillen van „Haarlem," zo heeft menigeen zich afgevraagd. Degenen die Smit goed kennen weten wel beter. Natuurlijk blijft voetbal nummer één en beschouwt Smit zijn nieuwe taak als een bijberoep. Hetgeen uiteraard niet wil zeggen dat Smit niet zal proberen alles eruit te halen wat eruit te halen is. En gezien de opzet zal dat zeker de moeite waard zijn. Het zijn drukke dagen voor de Sint. U kunt het geloven of niet, maar als u hem niet in de stad ziet, zit hij op kantoor te werken. De Sint houdt zo van zijn werk, dat hij er nooit mee ophoudt. Als hij zich even rust gunt, is het om zich te vermeien in zorgen over het Noord Hollands Philharmo- nisch Orkest, waar hij elk jaar graag even vertoeft. Op de foto ziet u hem oefenen op een trompet, want de Sint vindt dat je als er dan toch klach ten zijn het beter moet kunnen voordoen. Misschien dat men hem daarom nooit op een balletschool ziet. Hijzelf zegt echter: „Er is daar geen eer te behalen, die schoentjes zijn te klein, er kan niets in". Zaterdagmorgen gaat hij weer naar het N. Ph. O. Er is daar weer iets niet in orde. De Sint heeft er nu al genoegen in: „Het liefst zijn mij natuur lijk de kinderen, maar als die grote mensen van dat orkest ondanks alles zenuwachtig voor mij staan, bedenk ik hoe heerlijk mijn leven toch is". De Sint zit vol verhalen van grote mensen, die bang voor hem zijn. „Niet nodig", zegt hij, „maar begrijpelijk. Het zit er nog in van vroeger". De Sint is heel tevreden over de zorg van de Haarlemse kin deren voor zijn paard, maar niet over zichzelf. Hij zou het liefst de kinderen vrije speel- gelegenheden geven, recreatie ruimte, gebouwen voor de jeugd op elk vlak: jeugdbewe ging, jeugdorganisaties, sociale jeugdzorg; en dan ook nog bin nenruimte, sporthuizen en speelvelden. Voor die laatste wens heeft hij vlug even met iemand getelefoneerd. Sint voelt zich wel uiterst ?oed thuis in Haarlem, de stad verandert namelijk nau welijks. „Maar ik heb het er graag voor over dat ik me er niet meer zo thuis voel, maar enkele wensen vervuld krijg", zegt hij in zijn baard. Een zorgelijke trek komt op zijn gelaat als hij zegt, dat gisteren een paar kwajongens aan zijn mantel zijn gaan han gen. „Maar toch is het heel goed met de kinderen van Haarlem", zegt de Sint, lief kozend kijkend naar een door hem in zijn vrije tijd gemaakt schilderijtje, „al schrik je je dood als je die lijsten door leest, die de ouders me sturen; dan zou je denken dat alle kinderen hier psychopaatjes zijn, die het hele jaar door hun gang maar gaan tot de ouders boeman Sinterklaas te voor schijn toveren". „Ik ben geen boeman", zegt de Heilige Man, terwijl hij een glunder lachje aan een van zijn secretaressen gunt. Lijst van boeken, die on langs door de Stadsbibliotheek zijn aangekocht en voor uitle ning beschikbaar: Romans: Ferry: Roman Ho liday (Holl.); Grubb: De Nacht van de Weerwolf; Martell: Geen Tijd voor Tranen; Poe: De fantastische Reis van Ar thur Gordon Pvm; Schnack: Dorine vom Amselberg; oder, Der glückselige Gartner; Am i: That uncertain Feeling: Machi nes: Pray for a brave Heart: Queffelec: Un Homme d'Oues- sant; Queneau: Pierrot, mon Ami. Ontwikkelingsboeken: Plato: Drie Dialogen; Laches, Char- in ides, Lysis. Encyclopedie van het Christendom (Protestants deel). Riphagen: De juridische Structuur der Europese Ge meenschap voor Kolen en Staal. Keulaerds en Van Thie- nen: Savoir Vivre; omgangs vormen. Wester: Mensch- Scheikunde-Samenleving. Doycr: Wiegekind en Kleuter. Pieken: Singer's encyclopedie voor het Machinenaaien. Ver burg: Het Deltaplan. Engel: De Duitse Herdershond. Buis kool: Spellingsvoorschriften, 1955. Geyer-Raack und Geyer: Möbel und Raum. Gofin: Louis Armstrong. Alma: In de Schaduw van Hellas. Aantre den: 19451955; 10 jaar Ex- pogé. Huizinga: Verzamelde Werken, dl. 1. Het kindercircus „Lamberta" treedt Zondag 4 December niet op voor de speeltuinvereniging Oosterkwartier, zoals wij vo rige week meldden, maar voor kinderen en ouders op het Sint Nicolaasfeest, gegeven door de Ontspanningvereniging „Aagje Deken". Wij ontvingen van enkele abonné's brieven met het ver zoek mede te delen, wanneer zij het kindercircus zouden kunnen bezoeken. „Lamberta" treedt echter niet publiek op, maar steeds in besloten kring, en dat om voor de hand lig gende redenen. Het is immers geen beroepscircus. Maar wij vermoeden, dat wie zich met mevrouw Van der Gracht, Leidsestraat 6, in verbinding stelt, wel een kans kan krijgen het circus eens te bezoeken. te laten maken. Dit geeft bovendien veel gemak bij het afsluiten. Watermeters, die binnenshuis onder de vloer zijn geplaatst moeten zijn voorzien van een overal goed sluitende omtimme- ring, ter bescherming tegen vorst. Indien deze omtimmering, dan wel de betonnen of gemetselde meterput, aan de bovenzijde niet tegen de onderkant van de vloer aan sluit, is het gewenst een houten tussen deksel aan te brengen. Het is van belang zich nu reeds te over tuigen of de hoofdkraan bij de watermeter goed afsluit en indien dit niet het geval is, dan dient men daarvan onmiddellijk kennis te geven aan het waterbedrijf, Kamper singel 4, telefoon 15257. Zodra gevaar voor bevriezing ontstaat, is het noodzakelijk onderstaande aanwij zingen nauwkeurig op te volgen. Sluit de hoofdkraan 's avonds zo vroeg mogelijk af. wanneer dit kan ook overdag. Van te voren natuurlijk eerst voldoende water in voorraad nemen. Open het aftapkraantje op het laagste punt benevens alle tapkranen teneinde de leiding te laten leeglopen. Trek de closet stortbakken door. De stopkraan vóór de stortbak mag niet worden gesloten. Indien slechts een gedeelte van de bin nenleiding aan bevriezing bloot staat en hiervoor een stopkraan met aftapkraantje aanwezig is, deze tijdig controleren en bij vorst sluiten en de leiding ledigen. De hoofdkraan kan dan geopend blijven. Blaas de leiding door, want dit kan nood zakelijk zijn. Begin daarbij op zolder en eindig beneden. Daardoor vloeit het nog in de leidingen achtergebleven water door het aftapkraantje weg. Sluit daarna alle tapkranen. Daarmede voorkomt men waterverlies of overstro ming wanneer de hoofdkraan of stopkraan later weer wordt opengedraaid. Bij het weder in gebruik nemen van de leiding moet allereerst het aftapkraantje goed worden gesloten en dan pas de hoofd kraan of stopkraan geopend. Het is absoluut noodzakelijk om direct hierna de in de leiding achtergebleven lucht gelegenheid te geven te ontsnappen, door alle tapkranen even te openen. Hoewel het personeel van het waterbe drijf geen onwerkbaar weer of vorstverlet kent, dient men er rekening mee te houden, dat zolang de vorst duurt en ook na de vorst dit bedrijf helaas niet altijd direct hulp zal kunnen verlenen. ADVERTENTIE Een der beste horloges uit het land van de ALPEN Geen ander Zwitsers uurwerk in dezelfde prijsklasse is zó fantastisch nauwkeurig - zo buitengewoon mooi van vorm en uitvoering als het wereldvermaarde ALPINA horloge! Vll-risk verzekerd op wereldpolis. Mk AH- A ANGEGANG 15 GROTE HOUTSTRAAT 165 HAARLEM BARTELJORISSTRAAT 19 HAARLE?il - TELEFOON 11541 Achtjarig jongetje naar ziekenhuis overgebracht Hedenochtend werd de Zandvoortse po litie gealarmeerd voor een geval van gas vergiftiging in het huis aan de Zandvoort- selaan 172, dat bewoond wordt door de fa milie Seders. Een achtjarig zoontje van de familie werd huilend wakker en geraakte direct daarop bewusteloos. Bij nader onderzoek bleek dat de hoofdkraan van de gasleiding niet afge sloten en de gasslang gesprongen was. De overige huisgenoten voelden zich eveneens onwel maar ondervonden geen nadelige ge volgen. Het jongetje is terstond naar een ziekenhius overgebracht. Hij verkeert thans buiten levensgevaar. Wegens stijging der verpleegprijzen in de Haarlemse ziekenhuizen hebben B. en W. van Haarlem besloten met ingang van 1 Januari a.s. de premies voor de gemeente lijke ziekenhuisverzekering te verhogen. Voorts heeft het college besloten de ver- plegingsduur van 180 dagen per ziektegeval te brengen op 360 dagen per ziektegeval. Aangezien gebleken is, dat de vergoeding van kosten voor verpleging en behandeling in een sanatorium, berekend naar 10 per dag, in vele gevallen niet voldoende is, hebben B. en W. besloten dat bedrag maxi maal te stellen op 12.50. Amsterdam. Doctoraal-examen Natuur kunde: Th. Holleman (met lof), Amstelveen. Doctoraal-examen Aardkunde: R. H. Schar- rer, Nieuwer-Amstel. Doctoraal-examen Na tuurkunde: Th. J. M. Sluyters, Amsterdam. Candidaatsexamen Wis- en Natuurkunde: mej. I. L. Teyema, Amsterdam.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 13