Nederlands-Indonesische conferentie begint op 10 December in Den Haag In IJmond geen plaats voor twee slachthuizen Weerbericht Anak Agung vertrekt morgen uit Djakarta OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Deltaplan kan gelijktijdig met de Zuiderzeewerken worden uitgevoerd Koffie en thee goedkoper Kinderbijslag invalide kinderen Gedeputeerden wijzen plannen van Velsen en Beverwijk af Flatgebouw ingestort te Frankfort Attlee afgetreden als Labour-voorzitter Het woord is aan 70e JAARGANG No 129 WOENSDAG 7 DECEMBER 1955 299e JAARGANG No 280 De agenda 's-GRAVENHAGE (A.N.P.) Aan de Indonesische ambassadeur met bijzondere missie, mr. Utoyo Ramelan, is Dinsdag telefonisch medegedeeld, dat de Nederland se regering niet bereid is wijzigingen aan te brengen in de ontwerp-agenda, zoals deze tijdens het vooroverleg tussen minister Luns en mr. Utoyo voor de Nederlands- Indonesische conferentie is opgesteld en door beiden is aanvaard en door de Indo nesische zaakgelastigde in Den Haag, Kwee Djie Hoo, tijdens zijn verblijf in de Indo nesische hoofdstad, in besprekingen met zijn regering is toegelicht. Het Nederlandse standpunt is ter kennis gebracht aan mr. Utoyo door de regeringscommissaris voor Indonesische Aangelegenheden, mr. Blom. na contact met minister Luns in New York en de Nederlandse ministerraad. Bestemming hotel „Royal" Leeftijdsgrens wordt verhoogd tot 27 jaar Sukarno poogt twijfel aan documenten weg te nemen Brits besluit om H-bom te maken staat vast Koninklijk Gezin naar Sankt Anton Minister Algera wil zo spoedig mogelijk een dam naar Marken Rude Pravo steunt lezing van Westelijke journalisten Twee en dertig bewoners onder het puin bedolven Gaitskell zou opvolger worden Duitse agitatie om terug keer oorlogsmisdadigers Bij manoeuvres in Amerika 32 militairen gedood Twee Duitse ex-kolonels zijn te licht bevonden Kou in aantocht Weerrapport I! Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Groot Heiligland 10, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. op Zon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12ct Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman De Indonesische en de Nederlandse regering hebben besloten om een confe rentie te beleggen, welke op 10 December aanstaande zal aanvangen. Kortge leden heeft, zoals bekend, de Indonesische regering de ambassadeur in bijzondere missie, mr. Utoyo Ramelan, naar Nederland gezonden, teneinde voorbereidende besprekingen te houden over het beleggen van deze conferentie. Deze bespre kingen hebben tot gunstig resultaat geleid. Vier agendapunten zijn voor de con ferentie overeengekomen. De vier agendapunten zijn: 1. Bespreking van het Indonesische voorstel tot vervan ging van het op tien Augustus 1954 tussen Indonesië en Nederland gesloten protocol en daarbij behorende briefwisseling door een nieuw protocol en andere overeen komsten; 2. bespreking van het Indo nesische voorstel tot vervanging van de bestaande financieel-economische overeen komst door een of meer nieuwe overeen komsten en de methoden die daartoe zou den kunnen leiden; 3. bespreking van be paalde vraagstukken betreffende Nieuw- Guinea met dien verstande dat ten aanzien van de souvereiniteit iedere partij haar eigen standpunt handhaaft; 4. andere aan gelegenheden dan in de voorgaande agen dapunten genoemd, welke door een der partijen van belang worden geacht voor de betrekkingen tussen beide landen. De delegaties De Nederlandse delegatie zal worden voorgezeten door de minister zonder por tefeuille, mr. J. M. A. H. Luns en verder bestaan uit de ministers van Financiën, van Economische Zaken en van Justitie, als mede de regeringscommissaris voor Indo nesische aangelegenheden. De Indonesische delegatie zal worden geleid door de minister van Buitenlandse Zaken, Anak Agoeng Gde Agoeng, en voorts bestaan uit de minister van Finan ciën, prof. dr. Sumitro, de minister van Economische Zaken, mr. Kasimo, de mi nister van Gezondheid, dr. Leimena, mr. Mohamed Roem en de heer Arudji Karta- winata. Deze beide laatstgenoemden zullen voor de duur van de conferentie de per soonlijke rang krijgen van minister van Staat. Voorts zullen aan de delegatie wor den toegevoegd enkele politieke en tech nische adviseurs. Dit communiqué werd tegelijkertijd in Djakarta en Den Haag uitgegeven. Nederland en de gevangenen Geen interventie te verwachten Naar wij vernemen is geen interventie van de zijde van het ministerie van Econo mische Zaken te verwachten in het voorge nomen contract tussen het ministerie van Maatschappelijk Werk en de directie van hotel „Royal" in Haarlem over de verhuur van dat hotel gedurende een aantal jaren ten behoeve van de huisvesting van onge veer zeventig gerepatrieerden uit Indonesië. Zoals wij reeds hebben gemeld hebben E. en W. van Haarlem de minister van Economische Zaken de vorige week tele grafisch gewezen op de consequenties hier van voor de hötel-situatie te Haarlem. Intussen hebben B. en W. zich ook gis teren over dit vraagstuk beraden. Men kan verwachten, dat zij voor de naaste toekomst langs verscheidene wegen en middelen zullen trachten de logiesge- legenheid te Haarlem aan te passen aan de tijdens de seizoentijd gebleken behoefte. (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer heeft het voorstel aangenomen kinderbijslag voor invalide kinderen te verlenen tot hun 27ste jaar, evenals voor studerende kinderen. Voor de inkomstenbelasting, loonbelas ting en vermogensbelasting zal de kinder aftrek voor invalide kinderen eveneens gel den tot het 27ste jaar. De leden van de VVD wensten geacht te worden te hebben tegengestemd omdat zij de voorkeur zouden geven aan een alge mene regeling voor invaliden en bezwaar hadden tegen het gebruiken van de Kin derbijslagwet voor een doel, waartoe zij niet is opgezet, naar de heer Zegering Had- ders had verklaard. Minister Suurhoff erkende, dat de VVD-woordvoerder uit een oogpunt van logica en systematiek wel gelijk mocht hebben, maar uit sociale overwegingen viel er toch heel wat voor te zeggen deze weg thans te bewandelen. Het is juist dat de loontrekkenden er op dit gebied beter aan toe zijn dan de kleine zelfstandigen. Met spoed wordt op het departement gewerkt aan een ontwerp om ook die groep kinder bijslag te verlenen. Zonder hoofdelijke stemming, met aantekening van het „te gen" der WD werd het ontwerp aangeno men. Voor Nederland is er geen aanleiding om de oorspronkelijk door minister Luns en mr. Utoyo aanvaarde agendaformulering te herzien, aangezien van Nederlandse zijde is accoord gegaan met drie Indonesische voorstellen voor de agenda, terwijl het enige Nederlandse voorstel voor de agenda door de regering te Djakarta niet zou zijn aanvaard. Aangenomen wordt dat Nederland bij behandeling van het vierde agendapunt de behandeling van in Indonesië gevangen gehouden Nederlanders ter sprake zou willen brengen. Minister Luns keert terug (Van onze parlementaire redacteur) Naar ik verneem zou het voornemen van minister Luns om reeds aanstaande Vrijdag uit New York naar Den Haag terug te ke ren ten nauwste samenhangen met de om standigheid, dat, in tegenstelling tot de aanvankelijke verwachtingen, behandeling van de resolutie inzake Nieuw-Guinea niet voor 10 December in de Algemene Ver gadering zal plaats hebben. Het schijnt er naar uit te zien, dat de duur van de bijeen komst van de Algemene. Vergadering na melijk met ongeveer een week zal worden verlengd en pas op het allerlaatst ver melde resolutie aan de orde zal komen. Onder deze omstandigheden heeft het voor minister Luns geen zin meer om nog veel langer in New York te blijven aangezien hij daar dan, bij wijze van spieken, wer keloos zou moeten gaan afwachten tot de debatten over de resolutie zouden begin nen. Hij is onderwijl doende geweest de nodi ge contacten te leggen met verschillende delegaties om nog eens duidelijk te maken, dat het Nederlandse standpunt is, dat er aan de souvereiniteit van Nieuw Guinea niet valt te tornen. DJAKARTA (United Press) President Sukarno van Indonesië heeft verklaard, dat het geen vervalste documenten zijn die vol gens hem het bestaan onthullen van een buitenlands complot ter vernietiging van Indonesië. „De documenten waar ik in mijn redevoering in Bandoeng op zinspeelde Zijn niet vervalst", zo zei Sukarno tot een bij eenkomst van een half millioen personen in Padang op Sumatra. Sukarno voegde hieraan toe, dat hij deze verklaring gaf om dat enkele Indonesiërs meenden dat de documenten vervalst waren. Verleden maand beweerde Sukarno dat hij in het bezit was van documenten waar uit een buitenlandse samenzwering zou moeten blijken. Hij heeft deze documenten echter nooit laten zien noch heeft hij namen genoemd. Ter ere van de winnaar van de Prix Goncourt, Roger Ikor, werd te Parijs een diner aangericht door leden van de litteraire academie. Persfotografen en filmoperateurs leverden bij deze gelegenheid slag om een plaatje te maken van de gelukkige win naar. Zij vochten hxin strijd uit boven de hoofden en achter de ruggen van drie achtenswaardige leden der academie, waarmee Francis Carco geheel rechts) wel het minst schijnt ingenomen. GEDEPUTEERDE STATEN van Noordholland hebben zowel aan B. en W. van Velsen als aan B. en W. van Beverwijk meegedeeld, dat zy hun goedkeuring ont houden hebben aan de raadsbesluiten van beide gemeenten inzake het stichten van openbare slachthuizen, zowel in Velsen als in Beverwijk. Zy hebben onder meer overwogen dat de bouw van één enkel slachthuis ten dienste van de beide gemeenten de voorkeur verdient, daar dit in verhouding minder kosten zal vergen en de rentabiliteit ervan ten goede zal komen. LONDEN. (Reuter). Premier Sir An thony Eden heeft in antwoord op vragen in het Britse Lagerhuis verklaard dat Groot- Brittannië bij zijn besluit blijft zelf een waterstofbom te maken. Hij zei dat de Britse regering het maken en het bezit van de bom beschouwt als „afschrikwekkend middel tegen oorlog". Een Labourafge- vaardigde had de vraag gesteld of de pre mier bij zijn besprekingen met president Eisenhouwer in Januari en premier Boel- ganin in April zal voorstellen het aantal proefnemingen met atoom- en waterstof bommen te beperken tot één per land per jaar. Sir Anthony zei bereid te zijn te spre ken over manieren om proefnemingen te regelen en te beperken, indien hierbij met de Britse positie rekening wordt gehouden. In doorgaans welingelichte kringen neemt men aan, dat Eden president Eisen hower toestemming zal verzoeken het atol Eniwetok in de Stille Oceaan te gebruiken voor de proef met de Britse H-bom, zo seint AFP uit Londen. De proef moet in het voorjaar van 1956 gehouden worden. Australië zou zich verzetten tegen het ge bruik van de Montebello-archipel. De Japanse protesten tegen proefnemin gen met kernwapens, die vroeger tegen de Y5eni??5 StAt,!n„yarS" gori.C!ï' zonder'kanTop schade"voo"het geheei."Hët welzijn en de voorspoed van het gehele Gedeputeerde Staten merken op, dat zij de gemeentebesturen in overweging hebben gegeven overleg te plegen over samenwer king. Indien de beide gemeentebesturen het over de plaats niet eens konden wor den, dan werd verzocht voorlichting te laten geven door een commissie van des kundigen. Gedeputeerde Staten hebben ten aanzien van de commissie getracht te be middelen en zelfs bepaalde suggesties ge daan. Tenslotte heeft het college zich be reid verklaard opnieuw goede diensten te verlenen ter bereiking van een voor beide gemeenten bevredigende oplossing. Het gemeentebestuur van Velsen heeft verklaard de noodzakelijkheid van een sa menwerking op dit punt met de gemeente Beverwijk in te zien. Het gemeentebestuur van Beverwijk heeft laten weten, dat het minnelijk overleg met het gemeentebestuur van Velsen te dezer zake tot generlei resul taat heeft geleid en dat men het evenmin met de gemeente Velsen eens is kunnen worden over de wijze, waarop een com missie van deskundigen zou dienen te wor den samengesteld. Voorts is meegedeeld door Beverwijk, dat van het door het col lege van Gedeputeerde Staten gedane aan bod om desgevraagd nogmaals goede dien sten te bewijzen, met name ter bemidde ling bij de pogingen om tot een bevre digende samenstelling van een commissie van deskundigen te komen, geen gebruik zal worden gemaakt. Beverwijk was van plan haar weg verder alleen te gaan. Volgens Gedeputeerde Staten kan geen der in het gebied IJmond gelegen gemeen ten bij de oplossing van de belangrijke problemen, die daar aan de orde zijn, nog langer geheel alleen haar eigen koars varen het eerst ook aan de Sovjet-Unie ge adresseerd. De vroeger anti-Amerikaanse Japanse „Raad voor het verbieden van ont ploffingen van atoom- en waterstofbom men" heeft een vragenlijst opgesteld die zal worden toegezonden aan premier Boel- ganin en president Eisenhower. (AFP) Het centrale Japanse observato rium te Tokio heeft medegedeeld dat op 22 November j.l. tussen 16.40 en 17.10 uur plaatselijke tijd,' een atoombomontploffing heeft plaats gevonden in de omgeving van het Baikal-meer in Siberië. Deze mede deling steunt op de waarnemingen van 130 weerkundige stations. De kracht der ont ploffing was een vierde gedeelte van die der waterstofbomontploffing die de Ver enigde Staten op het atol Bikjni in de Stille Oceaan teweeg hebben gebracht op 1 Maart 1954. gebied zijn in het belang van de samen stellende delen. Juist wegens de steeds Koningin Juliana en de Prinsessen Bea trix, Irene en Margriet zullen een winter- vacantie van twee weken doorbrengen in hun geliefde ski-oord Sankt Anton. De Koningin en de Prinsessen zullen op 27 December in Sankt Anton arriveren. Prins Bernhard zal op 31 December even eens in Sankt Anton aankomen om in de kring van zijn gezin Oudejaarsavond te vieren. Minister Algera heeft in de Tweede Ka mer in antwoord op vragen meegedeeld dat de Deltawerken gelijktijdig met de Zuider zeewerken kunnen worden uitgevoerd. Het is echter uitgesloten dan bovendien nog de Wadden in te polderen. Inpoldering van Oostelijk Flevoland, sneller dan binnen zes of zeven jaar, waar op de heer Biewenga (AR) had aangedron gen, is niet mogelijk. De verbinding van Marken met het vas teland wil de minister zo spoedig mogelijk tot stand brengen. Na de mislukking van de aanbesteding wil hij toch weer pogin gen doen om de dam spoedig te doen aan leggen. De waterstaatswerken in het IJselmeer zijn niet de oorzaak van slechte visvang sten, zeide de minister. Maar dat kan wel veranderen als de dijk van Oostelijk Fle voland is gesloten. De plannen voor Lely stad moeten nog worden opgezet. Het ver kavelingsplan en het uitgifteplan voor Oostelijk Flevoland zijn thans bij de Zui derzeeraad in studie. De heren Van der Zaal (AR), De Ruiter (CHU) en Van Dis (St. Geref.) spraken over de moeilijkheden van Urk. De minis ter antwoordde dat Urk niet van -hulp ver stoken zal blijven, echter niet uit het Zui- derzeefonds. „Ik begrijp de moeilijkheden van Urk", aldus de minister, „want ik ben er vorige week nog geweest. Maar de moei lijkheden zijn van gemeentelijke aard en zij liggen daarom op het terrein van het departement van Binnenlandse Zaken. Er is een commissie ingesteld om de zaak te beoordelen onder voorzitterschap van de Commissaris der Koningin in de provincie Overijsel. De begroting van het Zuiderzeefonds werd hierna zonder hoofdelijke stemming aangenomen. nauwer groeiende onderlinge samenhang van de belangen in dit gebied, dat staats rechtelijk tot meer dan één gemeente be hoort, waarover op het ogenblik een wets ontwerp houdende bijzondere bestuurs rechtelijke voorzieningen voor de IJmond, in voorbereiding is, achten Gedeputeerde Staten het van belang, dat niet twee slacht huizen gebouwd worden. Tenslotte delen Gedeputeerde Staten mee, dat de Veterinair inspecteur van de Volksgezondheid van oordeel is, dat het economisch niet verantwoord kan worden geacht in het IJmond-gebied over te gaan tot oprichting van twee uit den aard der zaak kostbare inrichtingen als de onder havige op zo korte afstand van elkaar en dat het noodzakelijk zal zijn, dat in onder ling overleg tussen beide gemeentebesturen tot de bouw van één gemeenschappelijk openbaar slachthuis wordt besloten. PARIJS (AFP) De Westelijke corres pondenten, die de reis van eerste partij secretaris Kroesjtsjev en premier Boelga- nin van de Sovjet-Unie in Zuid-Oost-Azië verslaan, blijken de steun van „Rude Pra vo", het blad van de Tsjechoslowaakse communistische partij, te hebben gekregen bij hun meningsverschil met het Russische partijblad „Pravda" over de weergave van een uitlating van Kroesjtsjev. Het gaat over een onvriendelijke uitlating aan het adres van Groot-Brittannië, die volgens „Pravda" afkomstig is van een Birmaanse functionaris en ten onrechte aan Kroesj tsjev in de mond zou zijn gelegd. De correspondent van „Rude Pravo", die bij het bewuste bezoek van de Sovjet leiders aan de „gouden pagode" te Ran goon aanwezig was, gaf evenwel dezelfde lezing als de Westelijke correspondenten. Hij schreef letterlijk: „De Britten, zo ver klaarde kameraad Kroesjtsjev, kwamen eigenlijk pas in de geschiedenis in de tijd van Willem de Veroveraar, dat wil zeggen lang na de bouw van deze pagode, die van meer dan tweeduizend jaar geleden dateert, en dan zouden zij u als wilden en barbaren beschouwen". Bezwaren De Labourleden van de gemeenteraad van Motherwel-and-Wishaw in Schotland hebben besloten de burgemeester en vier Rooms- Katholieken buiten hun gelederen te sluiten, die zich wegens confessionele be zwaren tegen het uitnodigen van Boelganin en Kroesjtsjev naar hun stad hadden uit gesproken. De Sovjet-leiders brengen in de komende lente een bezoek aan Groot-Brit tannië. FRANKFORT (Reuter) Door een ont ploffing is vanochtend vroeg te Frankfort een pasgebouwd flatgebouw van vier ver diepingen ingestort, waarbij 32 personen in hun bedden onder het puin bedolven werden. De meesten van hen moeten zijn omgekomen. In de loop van de morgen waren tien lijken geborgen en zeven ge wonden gevonden. De politie vermoedt dat zich in een olie- stookinrichting gelijkvloers een ontplof fing heeft voorgedaan. Het blok was drie maanden geleden voltooid. Het puin wordt geruimd door Ameri kaanse soldaten en West-Duitse politie agenten en brandweerlieden. Door de ont ploffing werden een ander huis en een huis in aanbouw beschadigd. Het beschadigde perceel werd op last der stedelijke autori teiten ontruimd. (Van onze correspondent in Londen) Clement Attlee heeft het leiderschap van de Labourpartij neergelegd. Attlee heeft zijn besluit medegedeeld aan Labour's „schaduwkabinet" dat vandaag bijeenkomt en waarin de vooraanstaande figuren der partij zitting hebben. Vervolgens deed hij dezelfde mededeling aan de Lagerhuisfrac tie. Attlee is twintig jaar leider van Labour in het parlement geweest. Op 3 Januari hoopt hij 73 jaar te worden. Enige maanden geleden werd hij door een lichte beroerte getroffen, waarvan hij echter volkomen hersteld is. De afgelopen weken heeft hij vermoeiende reizen gemaakt. Gezondheids redenen zullen echter zijn aftreden wel be spoedigd hebben, hoewel hij dat zelf ont kent. Onlangs kondigde Attlee aan dat het tijd was dat hij plaats maakte voor een jongere kracht. Hij beschouwt zich als een vertegenwoordiger van de Victoriaanse pe riode. Thans dient een nieuwe generatie aan bod te komen. Hij had kennelijk het oog óp de 49-jarige Hugh Gaitskell die al gemeen als Labour's toekomstig leider wordt beschouwd. Attlee was zelf 53 jaar toen hij George Lansbury als partijleider opvolgde. Met zijn verklaring stootte Attlee de 67-jarige vete raan Herbert Morrison, die plaatsvervan gend partijleider is, voor het hoofd. Mor rison schijnt niet bereid te zijn het voor beeld van Attlee en enkele anderen, die tot de oude garde behoren, te volgen, door zich terug te trekken. Morrison zou krachtens zijn positie ook niet als tweede man onder Gaitskell willen dienen, hoewel beiden het in politiek opzicht met elkaar eens zijn. BONN. (United Press). De agitatie in West-Duitsland om terugkeer van de door Nederland gevangen gehouden oorlogsmis dadigers blijft voortduren. De West-Duitse regering in Bonn weersprak het bericht dat zij voornemens zou zijn een Nederlands- Duitse commissie te doen samenstellen om de onverkwikkelijke situatie tot een oplos sing te brengen. Een Duitse organisatie van veteranen heeft de Duitsers opgeroepen tot een boy cott van Nederlandse goederen om zo Ne derland te dwingen de oorlogsmisdadigers op vrije voeten te stellen. Een verteranen blad stelde voor dat de Duitsers hun reizen naar de bollenvelden in Nederland staken Het geïllustreerde blad „Bild Zeitung" dat een grote oplage heeft en dat begon nen is met de campagne onder het Duitse volk om de terugkeer van de oorlogsmis dadigers in Breda, meldde met grote kop pen op de frontpagina „Eindelijk! Bonn bestudeert Breda-actie". Het blad haalde gedeelten aan van „dui zenden brieven van heinde en verre" die het ontvangen zou hebben van Duitsers die aandringen op vrijlating van de gevange nen. Volgens het blad zou de West-Duitse mi nister van Buitenlandse Zaken, Heinrich von Brentano, voor Kerstmis een bezoek aan Den Haag brengen om met zijn Neder landse ambtgenoot minister J. W. Beyen de mogeijkheid van 't instellen van een Neder lands-Duitse commissie te bespreken. Dit bericht werd in Bonn door een officiële re geringswoordvoerder tegengesproken. De woordvoerder deelde mede, dat Von Bren tano geen plannen heeft om Den Haag te bezoeken. Hij verklaarde wel dat Von Brentano volgende week in Parijs uiter aard minister Beyen zal ontmoeten op de zittingen van de Raad van Europa, de West-Europese Unie en de Raad van Mi nisters van de NATOlanden. FORT POLK (AFP) Bij de grote „atoomoefeningen" die onder de codenaam „Sagebrush" in de Amerikaanse staat Louisiana zijn beëindigd, zijn 32 officieren en manschappen om het leven gekomen. Er namen 140.000 militairen aan de ma noeuvres deel. De oefeningen hebben on geveer drie weken geduurd en zij waren de grootste sinds het einde v .n de oorlog. Vijftien militairen werden gedood bij ongelukken met legervoertuigen en zeven tengevoluge van verkeersongevallen ver oorzaakt door burgers. Twee soldaten zijn verdronken en twee gedood bij een onge luk met een hefschroefvliegtuig. De overige j sterfgevallen waren het gevolg van klei nere ongevallen en ziekten. 1 DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT PAGINA'S E r a s m u s De brandende vraag van recht en onrecht blijft levend achter op het slagveld vol doden. Met ingang van vandaag zijn de verbrui- kersprijzen zowel voor koffie als voor thee verlaagd. De verlaging bedraagt 7 tot 16 cent voor een pakje koffie van 250 gram, en 2 tot 6 cent voor een pakje thee van 100 gram. De vorige prijsverlaging geschiedde met ingang van 17 Mei toen de vermindering zowel voor een pakje koffie van 250 gram als voor een pakje thee van 100 gram 8 tot 10 cent bedroeg. BONN (Reuter) De commissie van de West-Duitse Bondsdag die moet nagaan of West-Duitse militaire functionarissen, die de rang van kolonel of hoger bekleden „geschikt zijn voor dienst in het nieuwe Duitse leger", is van mening dat twee voormalige kolonels van het Duitse leger, die reeds verscheidene jaren hoge posten bekleden in het West-Duitse ministerie van landsverdediging, niet aan de gestel de eisen voldoen. Het zijn de ex-kolonels Kurt Fett, hoofd van de afdeling strategie van het ministe rie en Ernst Bergengrün, chef van de af deling legerzaken. Ex-kolonel Fett was, voor hij zijn huidige functie innam, ver bonden aan de staf van luitenant-generaal Hans Speidel, Duits verbindings-officier bij het hoofdkwartier van de Noord-Atlanti sche Verdrags Organisatie in Fontaine- bleau. Hij heeft deelgenomen aan interna tionale beraadslagingen over de West- Duitse bijdrage aan de verdediging van West-Europa. De commissie, die met gesloten deuren vergadert, heeft haar besluit niet nader toegelicht. DE BILT: Hoewel het hogedrukgebied boven Frankrijk en- het Alpengebied wat in betekenis afnam bleef het toch nog het weer in geheel West-Europa beheersen. Een storing trok daarbij, in diepte toene mend, over de Noordzee naar het Oosten. Op het Noordelijk deel van de Oceaan wordt de luchtdruk echter regelmatig hoger tengevolge van de uitbreiding van een krachtig hogedrukgebied boven Groen land. Noordelijke winden blazen thans grote hoeveelheden koude Poollucht langs IJsland naar het Zuiden. Het koufront, dat deze lucht begrenst, zal in de nacht van Woensdag op Donderdag ons land passeren, waardoor aan het bijzonder zachte en ge heel bewolkte weer een einde komt. (van hedenmorgen 7 nur) toestand to s ■O- Do g e sr zs Helsinki onbewolkt WZW -3 0 Stockholm geheel bew. W 2 0,2 Oslo licht bew. ZZW -3 0 Kopenhagen regen ZZO 4 7 Aberdeen motregen NNW 4 10 Dublin motregen WZW 12 0,2 Londen geheel bew. W 10 0 Amsterdam geheel bew. WZW 10 0 Brussel geheel bew. ZW 8 0,3 Parijs nevel ZZO 3 0 Bordeaux mist O -0 0 Grenoble nevel windstil -4 0 Nice onbewolkt windstil 1 0 Berlijn motregen W 9 2 Frankfort geheel bew. ZZW 3 0 München onbewolkt windstil -0 0 Zürich mist Z -2 0,2 Genève mist windstil -1 0 Locarno onbewolkt O -5 0 Wenen zwaar bew. WZW 7 0 Innsbruck onbewolkt windstil -6 0 Rome nevel NO 4 0 Den Helder geheel bew. h. WZW 10 0,1 Ypenburg geheel bew. h. WZW 10 0,1 Vlissingen geheel bew. kr. WZW 9 0,1 Eelde geheel bew. kr. WZW 9 2 De Bilt geheel bew. kr. WZW 10 0,1 Twente geheel bew kr. WZW 9 0,6 Eindhoven geheel bew. kr. WZW 8 0,1 VI. Z.-Limb. geheel bew. kr. ZW 7 1 Neerslag laatste 24 uur. pcoocoaxcocooccooccocccccooccoocoococoooocoooococooooor OPKLARINGEN Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Woens dagavond tot Donderdagavond, opge maakt om 11.15 uur: Opklaringen maar ook enkele buien. Matige tot krachtige wind tussen West en Noord. Iets kouder. 8 December Zon op 8.36 uur, onder 16.31 uur. Maan op 2.28 uur, onder 13.24 uur. Hoog en laag water in IJmniden Woensdag 7 December Hoog water: 9.46 en 22.22 uur. Laag water: 5.04 en 17.33 uur. Donderdag 8 December Hoog water: 10.58 en 23.34 uur. Laag water: 6.13 en 18.43 uur.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 1