Amsterdamsehe Bank Bouw van 56 woningen door twee verenigingen Kerkdiensten NEUROTONIC. Bottle-neck** met een vraagteken Gemeenteraad Bloemendaal SLOT DEFECT? Bestrijding van bruine rat te Haarlem Koninklijke onderscheiding F. H. ten Cate Uw gebroken of beschadigde antiquiteiten VAN OUDS „DE HERTEKOP" Faculteit Neoreligie in Den Haag onbekend Oost-Duitse meisjes uit kampen naar Haarlem Postbezorging in Aerdenhout Burgerlijke Stand van Haarlem ZATERJDAG 10 DECEMBER 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT „EI Alamein" (Frans Hals) Deze Italiaanse film is blijkbaar een soort ere- tribuut aan Mussolini's „Divisone Folgore" een oorspronkelijk tx>t parachutisten op geleide vrijwililigers-divisie, die tot taak krijgt de Lybische woestijn te verdedigen na Montgomery's succesvolle doorbraak bij El Alamein. In een menigte van gruwelijk- realistische beelden wordt ons getoond, hoe dit „handjevol dapperen", in de steek ge laten door hun Duitse bondgenoten, bijna met blote handen de ongelijke strijd tegen de aanstormende Britse tanks voortzet tot de dood erop volgt. Het is ons niet gelukt, om voor deze technisch voortreffelijke en fotografisch dikwijls sublieme rolprent ook maar de minste waardering op te brengen. Behoudens één enkele korte scène, waarin een Italiaanse soldaat een stervende Britse collega zijn veldfles reikt, bestaat de film namelijk van A tot Z uit tendentieuze voor stellingen,' dwaze heldenverering en opge schroefd patriottisme, zonder dat het ergens tot een duidelijke veroordeling van de oor log-als-zodanig komt. H. C. „Een grote liefde" (Studio) Deze slechte vertaling van de titel van de mees terlijke roman van Graham Greene „The End of the Affair" doet een populair ver val van goed boek tot slechte film vermoe den; een vermoeden dat bij de aanvang der film al ongerechtvaardigd blijkt. Wij menen dat deze verfilming van het tot zijn kern herleidde boek uitmuntend is en dat alles, wat noodzakelijkerwijs van het boek ge offerd moest worden om een film van dat boek te kunnen maken hetgeen dus neerkomt op een aanzienlijk litterair ver lies terecht geofferd is krachtens de cinematografische winst. Het belangrijke en dramatische spel van Deborah Kerr als Sarah Miler en het sobere spel van Van Johnson als Ben- drix zijn dienstbaar zowel aan het boek als de film. De veelal subtiele problematiek van het boek is natuurlijk hard geworden in de film, die kernachtig moést zijn. Maar met een flash-back, die een reeds gespeeld deel van de film herhaalt, maar nu met de na druk op het gedachtenleven van de vrouw, geeft de film een artistieke draagwijdte, die haar te meer aanbevelenswaardig maakt. „The End of the Affair" is een film ge worden, die los van het boek een zelfstan dig bestaan kan leiden. Voor hen die het boek gelezen hebben is het interessant te weten dat op aanwijzingen van Greene het genezen als door een wonder of door een wonder van de verbrande wang van Smythe niét is verfilmd. Ook voor wie het boek niet las is „The End of the Affair" een film, die wij met klem aanbevelen. A. N. „De bruggen bij Toko-Ri" (Rem brandt) In deze verfilming van Miche- ners ook ten onzent bekende roman over de belevenissen van Amerikaanse vliegers tijdens de oorlog in Korea een verkeerde oorlog op een verkeerde plaats, zegt een van hen ligt het accent veel minder dan in het boek op de menselijke aspecten, waardoor de karaktertekening van de hoofdfiguren soms tekortschiet. Het film verhaal heeft een lange aanloop hodiig om tot de climax het bombardement van de vier strategische bruggen in de bergen van ADVERTENTIE Nervositeit en afle gevolgen daarvan ^Overwiht U alleen werkelijk doeltreffend met Niet verdovend. maar genezend. Begin daarom een kuur met NEUROTONIC en U wordt Uw zenuwen volledig de baas. Voorradig bij alle Nu de winter in aantocht is, gaat de bruine rat zijn jachtterreinen verplaatsen van het open veld naar de bebouwde plaat sen. De voedselvoorraden in de vrije na tuur worden steeds minder en in verband daarmede zoekt de rat een onderkomen in schuren en stallen, in pakhuizen en wo ningen, in het algemeen daar, waar wat voor hem te halen is. De bewoners in de stad moeten dus juist in deze tijd extra op hun hoede zijn om dit bruine gevaar te keren, door in de eerste plaats preventieve maatregelen te nemen om het binnen dringen van deze gast in de woningen en bedrijfsruimten te voorkomen en in de tweede plaats indien nodig de bestrijding intensief ter hand te nemen. Om het nuttig effect van deze bestrijding zo groot mogelijk te doen zijn, is voor de periode van 14 tot en met 21 December in het gehele land een intensieve actie voor bereid. Voor Haarlem wordt deze evenals voorgaande jaren uitgevoerd door de dienst van de gemeente-reiniging: Oudeweg 93 te Haarlem. In deze periode wordt aan ieder, die dit schriftelijk verzoekt, gratis voor lichting verstrekt en wordt zo nodig ratten vergif uitgelegd. Iedereen, die last van ratten heeft, wordt verzocht mee te werken om de actie te doen slagen door een briefkaartje te schrij ven. Men bewijst zichzelf en de gemeen schap daarmee een dienst. De heer F. H. ten Cate, draaier bij de N.V. Werf Conrad en Stork Hijsch in de Waarderpolder te Haarlem, is toegekend de ere-medaille in brons, verbonden aan de orde van Oranje Nassau. Op 17 Novem ber heeft de heer Ten Cate zijn gouden ju- leum bij het bedrijf gevierd. Vroeger was hij werkzaam te Hengelo en sedert 1932 te Haarlem. Vrijdagmiddag heeft burge meester mr. O. P. F. M. Cremers de heer Ten Cate in de directiekamer van Stork Hijsch toegesproken en mededeling ge daan van de K^nklijk® onderscheiding. Noord-Korea te komen; het verdiept zich onder meer uitvoerig in de amoureuze perikelen van de helicopterpiloot Mickey, en laat door te veel detaillering van bij komstigheden de kans voorbijgaan, duide lijker inzicht te geven in de innerlijke roer selen van de mensen, die bij deze tragische episode uit de Korea-oorlog betrokken zijn. Maar voor hen d;ie het boek niet gelezen hebben zal deze oppervlakkigheid niet zwaar wegen: zij zien een tot op zekere hoogte documentaire film, waarin vele facetten van het leven aan boord van een reusachtig Amerikaans vliegdekschip op interessante wijze worden belicht en waar in aan het slot de hardheid van de oorlog onverbloemd wordt weergegeven. Binnen de enigszins beperkte mogelijk heden van het scenario geven William Hol den, Fredric March, Mickey Rooney en Grace Kelly vaak zeer knap getroffen typeringen van de voornaamste figuren uit Micheners boek. K. „Johnny knapt 't op" (CinemaPalace) Eddie Constantine, de flinke Franse amateur-detective vecht, schiet en flirt in deze film weer als vanouds en ook het ver haal is weer, even als in zijn vroegere films zo verward, dat men na enkele minuten al volkomen de draad kwijt is. Voor diegenen, die echter enthousiast bewonderaar zijn van Constantine kan dat in geen enkel ge val een groot bezwaar zijn, want vrijwel voortdurend houdt de camera de grote filmheld in het oog zodat men van al zijn lotgevallen op de hoogte blijft. Men be hoeft zich daarbij overigens niet te ver velen, want direct begint Constantine om zich heen te slaan en hoewel hij zelf geen al te brave jongen blijkt te zijn gaat hij toch in zijn eentje een bende wapensmok kelaars te lijf. Hij ontmoet daarbij steeds nieuwe tegenstanders, zodat hij ruim een uur nodig heeft om zich van al zijn be lagers te ontdoen. Wanneer dat allemaal afgelopen is kan hij zich eindelijk aan ern stiger bezigheden gaan wijden en zonder aarzelen kiest hij dan ook het liefste meisje uit deze film tot zijn vrouw. Iedere ochtend en middag om 10 uur, 11.30 uur en 2 uur kan men in deze bios coop genieten van de vorstelijke reportage over de koninklijke reis naar Suriname en de Nederlandse Antillen. H. d. G. „Ik was een Amerikaanse spionne" (L i - d o) is een zich op de Philippijnen afspe lende oorlogsfilm over het leven van een Amerikaanse, die de Japanners het leven zo zuur mogelijk gaat maken, na de dood van haar echtgenoot. Zij neemt haar intrek in een groot hotel in Manilla, dat herhaal delijk wordt bezocht door hoge officieren uit het Japanse leger, papt met deze heren aan en komt tijdens vrolijke parties be langrijke militaire geheimen aan de weet, die zij via enkele leden van het hotel personeel overbrieft aan een groep uit Ja panse handen gebleven geallieerden, die deze gegevens op hun beurt weer per zen der doorgeven aan hun bondgenoten. De Japanners slagen er in de ondergrondse organisatie op te rollen en de vrouw in kwestie gevangenis, wordt bevrijd. N.R, K, „Zeven beruchte ruiters" (R o x y) Een film gebaseerd op de levensgeschiedenis van de Reno-brothers, de eerste treinrovers in Amerika's geschiedenis. Moorden en ro ven is hun dierbaarste bezigheid. Daarom trent wordt men uitvoerig ingelicht. Zij worden echter de loef afgestoken door een heerschap met lef, die de broers netjes in een hinderlaag laat lopen en de gerechtig heid daarmee weer in het oude spoor brengt. De broers ontkomen niet aan de wraak der bevolking. Het heerschap met lef verzekert zich van de genegenheid van een lief meisje, de zuster der doemwaardige broers. Het wordt alles vertoond met veel actie van opwindende vuurgevechten en wilde paardencourses, echt een kolfje naar de hand van de liefhebbers van dit genre bandietenfilms. Fr. „U spreekt met uw moordenaar" (M i - n e r v a). Een van de films, die beant- woorden aan de reputatie van de meester der thrillers Hitchcock. Tot en met Zondag is zij te bewonderen. In de Zondagmiddag voorstelling spelen Jimmy Durante en Jane Wyman ons „De schrik van de 2e compag nie" voor ogen, een klucht van het zuiver ste water. Maandag gaat het befaamde Amerikaanse epos met tragische inslag „A place in the sun". „De vrouw in het venster" (Lux or) Fritz Langs thriller blijft nog een week. Wie wil huiveren zal zeer zeker aan zijn trekken komen. Wie een goed gemaakte film wil zien ook. tie belandt na ,yele martelingen jn de ïgenis, waaruit zij door geallieerden ADVERTENTIE Hoe krijgt men een driemast-schoener door de hals van een fles? Met wat geduld en handigheid - voor wie het kneepje kent, wel te verstaan Er zijn „bottle-necks" met een groter vraagteken. In de internationale handel bijvoorbeeld, doen zich dikwijls problemen voor, die schier niet op te lossen schijnen. Ook d&n is de oplossing veelal een kwestie van weten. Van véél weten. Het ligt daarom voor de hand dat de Bank, met haar veelzijdige ervaring en haar uitgebreide staf van deskundigen op het gebied van de wereldhandel, menige bottle-neck" voor haar cliënten weet te overwinnen, waarvan de oplossing niet te vinden schijnt ,218 kantoren in 179 plaatsen ADVERTENTIE als porcelein. curiosa, meubelen, kostbare voorwerpen, worden door ons onzichtbaar gerestaureerd. - Zware voorwerpen worden ook aan huis gerestaureerd. Groot Heiligland 64 - Telefoon 12223 A. M. MUDDE Donderdag 15 December vergadert de ge meenteraad van Bloemendaal ter behan deling van de gemeentebegroting 1956. Men komt om negen uur bijeen en blijkens de oproep wordt de vergadering zo nodig des avonds om negen uur voortgezet, als des middags de agenda niet afgewerkt zal zijn. De heer P. J. Kapteijn zal als lid van de raad geïnstalleerd worden. B. en W. delen de gemeenteraad mee, dat het bedrag van f 1000 op de begroting 1955 ten behoeve van de aankoop van een kunst werk van een levende kunstenaar, niet uit gegeven is. Naar hun mening is de steun, behalve door het aankopen van een kunst werk, ook te verlenen door het organiseren van een tentoonstelling, waarbij de in deze gemeente woonachtige kunstenaars in de gelegenheid worden gesteld hun werken gratis te exposeren. Het ligt in de bedoeling het voor 1955 uitgetrokken bedrag te be stemmen voor een dergelijke tentoonstel ling, die in het voorjaar van 1956 in de kleedkamer van het Openluchttheater zal worden gehouden. Regeling met Haarlem over middelbaar onderwijs In antwoord op een correspondentie, die in Februari en Maart gevoerd is tussen de gemeentebesturen van Haarlem en Bloe mendaal over de gemeenschappelijke rege ling met Haaitem betreffende kosten voor het middelbaar en voorbereidend hoger onderwijs voor Bloemendaalse leerlingen, heeft Haarlem meegedeeld bereid te zijn mee te werken aan een verrekening van kosten voor opénbare- en bijzondere kleu terscholen en voor een vergoeding door Haarlem aan de in Bloemendaal gevestigde neutrale bijzondere scholen voor middel baar en voorbereidend hoger onderwijs op dezelfde voet als de gemeente Bloemen daal bijdragen verleent aan de bijzondere scholen voor m.o. en v.h.o. die in Haarlem gevestigd zijn. Het gemeentebestuur van Bloemendaal heeft Haarlem bericht, dat Bloemendaal bereid is aan de gemeen schappelijke regeling onmiddellijk uitvoe ring te geven. Uitbreiding hotel Iepenhove B. en W. stellen de gemeenteraad voor ontheffing van de bebouwingsvoorschriften te verlenen aan de heer L. Franken voor het uitbreiden van de panden Hartenlust- laan 4 en 6 (hotel Iepenhove) te Bloemen daal. Niet in beroep Gedeputeerde Staten hebben zoals ge meld is het partieel uitbreidingsplan in onderdelen „Duinwijekweg" niet volledig goedgekeurd. B. en W. kunnen de over wegingen niet delen. Aangezien zij even wel niet kunnen verwachten, dat het in stellen van beroep bij de Kroon enig guns- stig resultaat voor de gemeente zal op leveren, hebben zij na ampele overweging besloten, niet tot het aantekenen van be roep over te gaan. De door Gedeputeerde Staten geuite wenselijkheid om het voor het deel van de gemeente geldende uitbrei dingsplan, vastgesteld op 17 November 1927, gedeeltelijk in te trekken, wordt nog onderzocht. Bebouwing Noordlaan Voi-ige maand heeft de gemeenteraad be sloten in de omgeving van de Noordlaan zogenaamde woningwetwoningen te bou wen. Daarvoor is het nodig een partieel uitbreidingsplan vast te stellen. Aangezien het hier een zeer fraai bosterrein betreft, dat op de gemeentelijke Monumentenlijst is geplaatst, is de geprojecteerde bebouwing zoveel mogelijk aan de gesteldheid van het terrein en de begroeiing aangepast. Of schoon daardoor een ruimere bebouwing zal ontstaan dan de thans bestaande in de naaste omgeving, zijn B. en W. van mening, dat alleen op deze wijze tegemoet kan wor den gekomen aan de bezwaren, die in het algemeen tegen bebouwing van1 dit gebied ?- Ss.y/y&wmmswmxm*?* gevoeld worden. B. en W. stellen de ge meenteraad voor het ontwerp-plan vast te stellen. Verdeling bouwvolume Om het nog beschikbare bouwvolume tijdig te realiseren, is het volgens B. en W. van Bloemendaal noodzakelijk de uitvoe ring van de daarvoor in aanmerking ko mende woningbouw aan de Noordlaan en de Donkerelaan zoveel mogelijk te bevor deren en te bespoedigen. B. en W. streven er naar de volgende bebouwing tot stand te brengen: vierentwintig woningen aan de Noordlaan; twaalf woningen op grond van de Christelijke woningbouwvereniging aan de Donkerelaan en twintig woningen op grond van de stichting .De Goede Herder" aan de Duinlustparkweg. Het is de be doeling van het college het in casu totaal aantal te bouwen woningen gelijkelijk te verdelen tussen de Christelijke' Woning bouwvereniging, (de voormalige Christe lijke Nationale Werkmansbond, afdeling Bloemendaal) en de Woningbouwvereni ging „St. Benedictus". In afwachting van overeenstemming in zake de benodigde grond van de Stichting „De Goede Herder", waarop dan later, in 1957, twintig woningen voor de Woning bouwvereniging „St. Benedictus" zullen zijn te stichten, stellen B. en W. zich voor reeds aanstonds de voorbereidende maat regelen te nemen om in opdracht en voor rekening der gemeente de vierentwintig woningen op de gemeentegrond aan de Noordlaan te doen bouwen. Ingeval de woningbouw aan de Duinlust parkweg niet doorgaat komen er zesender tig nieuwe woningen en zal de Christelijke Woningbouwvereniging behalve de twaalf woningen aan de Donkerelaan, de beschik king krijgen over zes woningen aan de Noordlaan. De Woningbouwvereniging „St. Benedictus" krijgt dan toegewezen achttien woningen aan de Noordlaan. Als de woningbouw aan de Duinlustpark weg wel doorgaat, komen er zesenvijftig nieuwe woningen en zal de Christelijke Woningbouwvereniging, behalve de twaalf woningen aan de Donkerelaan, de beschik king krijgen over zestien woningen aan de Noordlaan. De Woningbouwvereniging „St. Benedic tus" krijgt dan toegewezen die twintig wo ningen aan de Duinlustparkweg, alsmede acht woningen aan de Noordlaan. Het is de bedoeling zo spoedig mogelijk de gronden aan de woningbouwvereni gingen in erfpacht af te staan met over dracht van de opstallen, alle daarop rus tende lusten en lasten inbegrepen. ADVERTENTIE Een plaag voor de predikant en voor wie naar hem luisteren. Dat hoesten is niet nodig als U tijdig een doosje Potter's Linia koopt. Een prima middel tegen hoest en keelpijn. Voorkomt be smetting. Bij alle Apoth. en Drog. 55 cent per doosje. Bi; zware verkoudheid, bronchi- lis o/ catarrh neem dan Potter's Catarrh Pastilles, per doos fl 1 10 t De rode pastilles met de snelle werkmg POTTER'S LINIA Imp. Fa. H. ten HERKEL HILVERSUM Het ANP vernam bij informatie bij het ministerie van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen, dat men daar met de faculteit! Loos. Immanuëlkerk. 10: Ds G. Koch. 7- ZONDAG 11 DECEMBER 1955. HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Grote Markt. 10: Ds. E. Pot, H. Av. 7: Ds. W. M van Asperen. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Dr. C». Snijders. Noorderkerk Velserstraat. Zaterdag 4—5: Bidstond in de Gerfkamer. Zondag 10.30: Ds. Joh. Brons geest. 7: Ds. R Bijl, Osterkerk, Zomerk. 10: Ds. R. Boon te Landsmeer. Bakenesserkerk, Vrouwestraat. 9.30: Kinderkerk. Ds. R. Bijl. 10.30: Jeugddienst. Ds. D. ter Steege. van Santpoort. Gebouw Vrijz. Herv., Jacobstraat 10.30: Ds. H. de Boer, van 's Gravenhage. Kapel Sarepta, Hazepaterslaan. 9.30: Kinder kerk. Zangdienst. 10.45: Ds. S. H. J. Voors Diaconessenhuis, Hazepaterslaan. 4.30: Ds. G. H. van der Woord, van Spaarndam. Rust huis, Jansstraat. 10.30: Ds. R. Bijl. Jeugd- kapel. Noord, Molenaerstraat 10.30: Dhr. J. E van Epen. Oost, Zomerkade 10: Wika W. Veenstra. West, Leidsestraat 10: Dhr. W. C. de Groot. Centrum. O. Groenmarkt 10: Ds. G. J. Waardenburg. Eglise Wallonne, 10.30 h.: Service présidé par le past. Jospin, d'A'dam. Christian Science, First Church of Christ. Scientist. Jansstraat 74. 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse taal. Woensdag, Lange Veerstraat 16 8: Avondbijeenkomst. Pentecostal Filadelfia Gemeente, Ged. Oude Gracht 47. 10: Dienst Woensdag 7.30: Bidstond in de Tempeliers straat 55 rood. Alle-Dag-Kerk. Maandag 7.30 en Woensdag 3: Contactbijeenkomsten met Gerepatrieerden in de Pastorie der Broederkerk, Parklaan 32. Dinsdag 3: Ron- detafelbespreking Broederkerk. Parklaan 34. Ned. Herv. Evang. Nassauplein 8. 10 en 5: Hr. W. v. Oostende, van Oonstwedde. Woensdag 7.30: Ds. Klein Kranenburg, van Hilversum Stads Evangelisatie, L. Herenstraat 6. 10: Dhr. A. M. Agtereek. van Amsterdam. 7: H. Avondmaal. Woensdag 8: Dhr. Jansen. Zui derkapel, Zuiderstraat 15. 10: Dhr. Jac. Klein Haneveld, Evang. te Bodegraven. 5: Dezelfde Evangelisatiesamènkomst. 8: Jeugdsamen- komst o.l.v. Herman Spoor. Opwekkings samenkomsten, Zuiderstraat 15. Donderdag 8: Ds. J. v d Schors, Amsterdam Vrije Evang. Gemeente, geb. Bethel, Voorhelmstraat 3. 10: Voorg. A. H. v. Gent. 4.30: Ds. J. Ytsma, van Bussum. Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstraat 10.30: Ds. W. Spliethoff, H. Doop. Donderdag 8: Kerstwijding Wijk 2, Jeugdge- bouw Schoterweg hoek Pijnboomstraat. Vrij dag 8: Kerstwijding Wijk 1. gebouw Theoso- phia, Nassauplein 8. Remonstr. Geref. Ge meente. 10.30: Ds. J. J. van Hille. Ger. Kerk Wilhelminakerk, Ged. Oude Gracht 57-59 10: Ds. C. Goeman. 5: Ds. J. H. Baas, van Hillegersberg-Terbregge. Zuid-Oosterkerk, Richard Holkade 125. 10: Ds. J. H. Baas. 5: Ds. L. Hoorweg. Lyceum-Aula, ingang van Merlenstraat. 9: Ds. L. Hoorweg. 5: Ds. C. Goeman. Geref Kerk, Begijnhofkapel 8.30 en 4: Drs. A. Bos, H. Av. Geref. Gemeente, Ridderstraat 29. 10 en 5: Dhr. Molenaar. Ger. Gem., L Margarethastraat. 10 en 4.30: Lees- dienst. Óud-Ger. Gem. in Ned., Parklaan 21 10 en 4.30: Leesdienst. Dinsdag 7.30: Ds. Du Marchie, van Voorthuizen Dankstond. Bap- tiste Gemeente, Begijnhofkapel, Begijnhof. 10.30: Ds. J. van Dam, van Zandbulten. 7: Dezelfde. 8.15: Jeugdsamenkomst. Dinsdag 8: Bijbellezing en bidstond. Pinkstergemeen te, Nieuwe Kruisstraat 14. 10: Dhr. E. Schuurman. 7.30: Evangelisatiedienst. Maan dag Radio Ibra Tanger. Dhr. E. v. d. Molen. Vergadering van Gelovigen, Ged. Oude Gracht 47. 10: Samenkomst (Broodbreken) Bijbellezing, Ged. Oude Gracht 47. Vrijdag 8: K. Rozendal. Ned. Chr. Gemeenscliaps- bond, Koudenhorn 46 A rd. Dinsdag 8: Sa menkomst. Gemeente des Ileeren, Lange Mo lenstraat 22 10 en 5.30: Samenkomsten. De Christengemeenschap, Wilhelminastraat 60 9.30: Zondagsdienst voor kinderen. 10: Men- senwijdingsdienst. Donderdagmorgen 8.30: Mensenwijdingsdienst. Volle Evangelie Ge meente, Paul Krugerstraat 36. 10: Dhr. J. Zeegers, 12-13: Zondagsschool o.l.v. Zuster Baaij. 7: Opwekkingssamenkomst. Versch. sprekers. Donderdag 8: Gebedssamenkomst. Alleen voor Gem.leden. Zevende-Dags Ad ventisten, Jacobstraat 6. Iedere Zaterdag morgen 10: Gemeensch. Bijbelstudie. 11: Pre diking. Zevendedags-Baptisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere Zaterdag 10: Prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 5: Kerkdienst. Hersteld Apost. Zendingkerk, Wilhelminastraat 21. 10 en 5: Godsdienstoefening. Apostolische Ge meente, Jacobijnestraat 15. 10 en 5: Gods dienstoefening. Soefi-Beweging. Geen dienst alleen op de eerste en derde Zondag van de maand. Deutsche Evangelische Kirehengemeinde Waalse kerk, 20 Uhr: Gottesdienst, Pfarrer D. Stein. Ver. Doopsgez. Gemeente. 10.30: Ds. C. Soutendijk. 10.30: Peuzelaarsteeg 3. Jeugd- kerk. Mej. M. Dijkema. Broedergemeente, Parklaan 34. Zaterdag 7.30: Liturgische Zangdienst. Zondag 10.30: Dhr. Z. H. de Groot van Amsterdam. 12: Zondagsschool en Jeugddienst. O. R. G. Centrum, Wester- houtpark 1 A. 10.30: Ds. A. R. de Jong. Oud- Kath. Kerk, Kinderhuissingel 76. 10: Hoog mis. 17: Vesper. Woensdag 9.30: H. Mis. Ge meente Gods. 10: Cultureel gebouw IJmui- den. 7.30: Parklaan 21. Samenkomsten. Ned. Ver. v. Spiritisten „Ilarmonia", Jansstraat 83 10.30: Wijdingsmorgen. Dhr. Ir. H. Kockx, uit Delft. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Kleuterschool. Colensostraat. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag 9.30 en 10.45: Dr. H v. Sneller en groter is ook het devies voor de ontwerpers van helicopters. Deze foto laat er een zien, de YH-16 A „Turbo transporter", die veertig personen met een topsnelheid van om en nabij 225 km/u kan verplaatsen. voor neoreligie onbekend was. Zoals is be richt zal te Haarlem op 18 December de bijzondere faculteit als hogeschool der Stichting voor Neoreligie worden geopend. De hoger onderwijswet staat ieder toe een hogeschool te stichten, mits men voor de stichting daarvan kennis geeft aan de minister en aan het gemeentebestuur, onder overlegging van de reglementen of statuten. Naar wij van de zijde van het ministerie van O., K. en W. vernemen, is een derge lijke aanmelding daar, voorzover men tot- nutoe wist, niet binnengekomen. Voorts deelde men ons mede, dat elke hogeschool titels kan toekennen, maar dat slechts titels van bij de wet genoemde in stellingen van hoger onderwijs of titels van door de kroon erkende hogescholen be voegdheid geven bepaalde beroepen of ambten uit te oefenen. Ds. B. v. Ginkel, van Amsterdam, jeugd dienst, vanaf 6.40 zangdienst. Sionskerk, Eksterstr. (Spaarndam-West) 10.30: Ds. G. H. v. d. Woord. 7: Ds. G. Haasen uit Den Haag Ned. Prot. Bond, Berkenstr. 10 10.30: Ds. A. v. Biemen. Geref. Kerk. Klop persingelkerk, Kloppersingel 5557. 10: Ds. J. A. van Arkel. 5: Ds. H. W. Wierda. Sions kerk. Eksterstraat. 8.45: Ds. H. W. Wierda 3.30: Ds. P. de Ruig Noord-Schoterkerk, Spaarnrijkstraat. 10: Ds. P. de Ruig 5: Ds. J. A. van Arkel Stichting „Petra", Kapel (einde Minahas- sastraat). Donderdag 8: Dhr. J. Sevensma, evangelist te Amsterdam. Dinsdag 8: Bijbel studie, Maasstraat 8. HEEMSTEDE Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Dr Locher, Zen- dingsdirector te Oegstgeest én Ds. Oskamp. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Vicaris J. Oskamp, Jeugddienst. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. Henkels. 19: Ds. van Dijl, 'bijzon dere dienst. Kapel Irene, Meer en Bosch. 10: Br. C. J. Oostenrijk Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Ds. E. Frater Smid, Vrije Gem., Amsterdam. Geref. Kerk. Koediefs- laan. 10: Prof. Dr. J. L. Koole, Kampen. 5: Dr. A. Dondorp. Camplaan 10: Dr. A. Don- dorp. 5.30: Prof. Dr. J. L. Koole. Geref. Kerk Herenweg 111. 10 en 5: Ds. C. P. Plooy. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Ds. J. E. Drost 10.30: Jeugdkapel, 12-15 jaar in De Stal. 10.30: Zondagsschool. Tyo II. van Eegheninstituut, van Lennepweg. Reiig. Kring. Eikenlaan 5. 10.30: Dr. J. C. A. Fetter Rem. 's Gravenhage. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. H. S. J. Kalf. 7: Ds. J. A. van Boven, Nieuw. Vennep, Jeugddienst Geref. Kerk. 9, 10.30 en 3.30: Ds. J. Verlare van 's Gravenzande. 7.30: Ds. G. van Duinen van Wassenaar. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9.30 en 11: Dr. J. H. Stelma. 19: Ds. R. van der Mast, H. Avondmaal .9: Jeugdkapel, 12-15 j. in Maranatha. 10.30: Zondagsschool, Kleuter school Boslaan en Jeugdhuis. 11.45: Zon dagsschool in Maranatha. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Dr. H. Faber, Hv. Was senaar. Vry Kath. Kerk, Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag 19.30: Vespers en Lof. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. L. D. van Dijl. v?m Heemstede. 10.15: Zondags school Julianakwartier, Kon. Wilhelmina- school, Dompvloedslaan. 12-13: Zondagssch. Ramplaankwartier. Beatrixschool en Irene. Marine Hospitaal. 10: Dienst. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. D. Ringnalda. Voorber. H. Av. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. J. Kroon, van Spaarndam. 5: Ds. F. Brouwer. Ned. Prot. Bond 10: Ds. P. N. Kruiswijk. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. Krabbe. Chr. Geref. Kerk 10 en 5: Ds. Schippers. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 10: Vic. L. C. Baljé. 7: Ds. J. C. Salverda Doopsge zinde Gemeente. 10.30: Ds. C. P. Hoekema, van Haarlem Geref. Kerk. 9.30 en 3.30: Ds. M. Ros. NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk, in de Geref. Kerk. 10.30: Ds. J. A. van Boven, H. Doop. Bevestiging lidmaten. 3: in het Jeugd- gebouw, Ds M. C. Don. Abbenes, 9.30 Ds. M. C. Don. 3: Ds. J. A. van Boven. Bethelkapel 10: Ds. J. J. H. v. d Ree, van Amsterdam 7: Ds. S. S. M. Aertsen, van Amsterdam. Geref. Kerk. 9 en 3: Ds. IJ. v. d. Zee VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. J. C. Salverda, H. Avondmaal. 7: vie. L C. Baljé, dankzegging. Geref. Kerk 10 en' 3: Dr. G. E. Meuleman SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps- ker. 10.30: Ds. D. Visser, Zaandam. 7: Ds. D. ter Steege, Kerstzangdienst. „De Toorts", 9: Ds G. Ph. Scheers. Haarlem-N. SPAARNDAM. Ned. Ilerv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. Knottnerus, uit Hillegom 7: Ds. G. H. v. d. Woord. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 10.30: Ds. R. H. Oldeman, Medew. Zandv. Mannenkoor. 7: Prof. Dr. W. C. van Unnik, van Utrecht. (Jeugddienst). 9.30: Jeugdkapel. Mej. Hoogland. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 10.30: Ds. J. Heidinga, uit Haarlem. Geref. Kerk, Julianaweg. 10 en 5: Ds. A. de Ruiter. Ned. Chr. Gemecnschaps- bond. Dinsdag n.m. 3: Samenkomst in pen sion Dijkhoff, Brederodestraat 43. Dhr. H.ê Veldkamp., Evangelist teden Haag. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Vic. Wolfensbergen. 5: Ds. C. Jongeboer Ned. Prot. Bond. 10: Mej. Dra. E. Poortman, van Leiden. Geref. Kerk 10 en 5: Ds K. Schouten Geref. Kerk art. 31. 10 en 4.30: Ds. J. J. Ver leur. Geref. Gem. 10 en 4: Ds. L. Kieboom. Oud-Geref. Gem. 9.30 en 3: Leesdienst Chr. Geref. Kerk. 10 en 4: Ds. W. van Heest, van Rozenburg. ADVERTENTIE „DE SLEUTELSPECIALIST' LANGE VEERSTRAAT 10 TEL. 11493 Voor verblijf van zes weken Door bemiddeling van de Christen Jon ge Vrouwen Federatie in samenwerking met de commissie Vluchtelingenhulp van de wereldraad van kerken komen op Don derdag 15 December tien Oost-Duitse meisjes tussen vijftien en achttien jaar uit een kamp bij Hamburg 'in Haarlem aan voor een verblijf van zes weken in Haar lem en omgeving. Er worden nog enkele onderdakadressen gevraagd in protestants- christelijke gezinnen. Nadere inlichtingen verstrekt mevrouw. S. J. Kleyn-Van Wijk, Oosterhoutlaan 6 te Haarlem, tel. 34054. Buurtvereniging bepleit verbeteringen De vereniging buurtbelang Aerdenhout- Bentveld voert met de Inspectie van de Posterijen onderhandelingen over het ver beteren van de postbezorging in Aerden hout. Men verzoekt daarom de leden aan het secretariaat op te geven, op welk tijd stip de post gewoonlijk bezorgd wordt. HAARLEM, 9 December 1955 GEHUWD: 9 Dec., D. J. Joustra en E. C. Visser. BEVALLEN van een zoon: 7 Dec.. A. C. Mul—Tromp; 8 Dec., A. BokmaPollé; M. Th. van der MeerKonijnenberg; G M. Kurvers—van Woerkom; 9 Dec., G. Schut- teropScholten. BEVALLEN van een dochter: 8 Dec., W. JansenKoopman; A. M. de Graafvan Pelt; E. Philippode Graaf. OVERLEDEN: 7 Dec., J. M. H. Karpes, 69 j„ Leliestraat; M. van der Kort—de Kort, 83 j., Adriaan Loosjesstraat; J. J. Merckel- bagh, 48 j„ Spaansevaartstraat; 8 Dec., A. Hoeksema, 71 j„ Hazepaterslaan.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 8