de Tijdmeter a PONT Tafelklok Doelstraat 28 Huisvestingsmoeilijkheden wellicht binnenkort opgelost I phimeline „KROCODIL" [grundig) Knoflox Cabaretprogramma „De Cirkel" Pia Beck en Dutch Swing College '^Brieven aan de redactie Vice-admiraal b. d. L. Doorman overleden MINERVA De Doelen De Groen van P vinster er school'* aan het Leidseplein Adenauer zou in Februari naar Washington gaan In Haarlems Concertgebouw Op de drempel van het Atoom -Tijdperk Scheepvaart FLINK WOONHUIS RECHTSBIJSTAND INSCHRIJVING STENO TYPEN ENGELS DUITS FRANS NEDERLANDS BOEKHOUDEN MIDDENST.DIPL. GELDBELEGGING Internationaal K.R.O. CABARET Bijzondere Samenkomsi DE VERLOTING uitgesteld tot uiterlijk 15 Jan. 1956 RADIO en TELEVISIE Handelshuis MAANDAG 12 DECEMBER 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURAN In Augustus besloot de Haarlemse raad het verzoek van de Vereniging „Groen van prinsterer" om overeenkomstig artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 de benodigde gelden uit de gemeentekas te verstrekken voor de stichting van een school voor ge woon lager onderwijs in de omgeving van het De Ruyterplein, af te wijzen. Gelet op de samenhang, die er bestond tussen de aanvrage van het schoolbestuur en de toe stand van het gebouw Leidseplein 36 rd (waarin de Groen van Prinstererschool is gehuisvest), besloot de raad een motie- Wensing aan te nemen, waarin B. en W. werden uitgenodigd op korte termijn een nader onderzoek te doen instellen naar de toestand van het schoolgebouw Leidseplein 36 rd en naar de mogelijkheid dit met het oog op het hierin te geven onderwijs te restaureren en indien uit dit ondezoek mocht blijken, dat het gebouw niet of niet dan zeer bezwaarlijk voor het geven van onderwijs in een behoorlijke staat is te brengen met het bestuur van de Vereni ging „Groen van Prinsterer" onderhande lingen te openen over een nieuw school gebouw. B. en W. kunnen de raad binnenkort met de uitkomst van dit onderzoek en de stand van de onderhandelingen met het school bestuur in kennis stellen en zullen in de vergadering van 11 Januari een beginsel besluit ter vaststelling aanbieden. Op welke wijze een oplossing wordt be reikt, hetzij door een algehele verbouwing van het perceel Leidseplein, hetzij door stichting van een nieuwe school, met de verwezenlijking hiervan zal geruime tijd verstrijken. Aangezien is gebleken, dat de bestaande kachelverwarming zeer gebrekkig is en zich door lekkages in de verbindingen gevallen van koolmonoxyde-vergiftiging hebben voorgedaan, zijn B. en W. van mening, dat een verbetering van het verwarmings systeem urgent is, dat uitstel hiervan niet verantwoord is. Overeenkomstig de wens van het schoolbestuur zou dit kunnen ge schieden door de aanwezige kolenkachels door oliestookkachels te doen vervangen. B. en W. merken hierbij op, dat reeds het vorige jaar een van de kachels door een oliestookkachel is vervangen en dat deze goed voldoet. Blijkens een uitgebracht rap port zal de algehele vervanging (inclusief ESSEN (Reuter) Volgens het West- Duitse blad „Die Welt" gaat de West- Duitse bondskanselier, Adenauer, in Fe bruari naar de Verenigde Staten. Dr. Ade nauer heeft een uitnodiging van een Ameri kaanse universiteit om een eredoctoraat te ontvangen aanvaard. Dit zou, evenals zulks bij zijn laatste bezoeken aan de Verenigde Staten het geval was, slechts de officiële reden voor zijn reis zijn, aldus „Die Welt". Dr. Adenauer zou waarschijnlijk deelnemen aan besprekingen over West-Duitslands aandeel in de wereldpolitiek op lange ter mijn. Het blad merkt op, dat premier Eden van Groot-Brittannië en zijn minister van Buitenlandse Zaken, MacMillan, van 30 Januari tot 4 Februari in Washington zul len zijn. „Un mariage d'amour" noemde de voor zitter van de Kennemer Toneel- en Caba retgroep „De Cirkel" Zaterdagavond de fusie tussen „De Toverlantaarn" en „De Kennemer Toneelkring," waaruit dit nieu we ensemble is voortgekomen. Strikt ge nomen kon dus in gebouw „Domi" te Over- veen niet meer van een debuut gesproken worden, omdat de meeste leden van dit groepje zich in hun vorige vereniging al een behoorlijke routine hadden verworven. Vooral Bob de Buisonjé heeft als tekst schrijver bij diverse gelegenheden van zijn talenten blijk kunnen geven. De manier waarop hij voor de pauze het optreden van „De Cirkel" besloot met „Sinterklaasdroom'' was zeer origineel. Hij liet zich daarbij tevens als een uitstekend piano-virtuoos kennen. Zijn visie op „Zie de maan schijnt door de bomen," zoals dit onder andere door Mozart, Chopin en Strauss gecompo neerd had kunnen zijn, was hoogst ver makelijk en daarbij muzikaal knap gedaan. De dolle boogie-woogie op hetzelfde motief vormde zelfs nog een heel amusante climax. Het ensemble neemt onder de amateurs trouwens een aparte plaats in, wanneer men weet, dat De Buisonjé niet de enige is die eigen teksten voor het voetlicht brengt. Wij hoorden van Jeanne Seijffer het enigs zins navrante „De Muurbloem," een goed geobserveerd en tragische figuurtje, dat uitstekend werd getypeerd. Daarvoor had zij reeds met flair en fantasie Annie M. G. Schmidt's „In pyama" voorgedragen. De teksten van Jan Goosens „Foto's kijken" en „Drie kleine kleutertjes" maakten een meer conventionele indruk, maar ze waren beslist niet onder de maat. Er was zekere durf voor nodig om ook een zestal cabaret-liedjes van Annie M. G. Schmidt in het programma op te nemen. Wij zagen onder andere haar geraffineerd knap geschreven satire op de „turven" uit Scandinavië, „Trilogie," weer eens terug en het pleit voor de drie daarin optredende dames Willy Snoek, Anneke Goosens en Jeanne Seijffer dat zij de herinnering aan de opvoering door het „grote" cabaret geen enkele schade hebben berokkend. Evenmin mogen de voordrachten onver meld blijven van Willy Snoek in Annie Schmidt's geestige „Mannetje bouwen" en Joost den Har tog in „Psychologica"; het laatste opnieuw een bijzonder humoristi sche solo-schets van Bob de Buisonjé. Bij al dit goede kon echter één tekort niet onopgemerkt bleven: het mankeert „De Cirkel" nog aan een conférencier, die de verschillende nummers weet te verbinden op de manier, welke in overeenstemming is met het gehalte van het programma. Wel licht heeft men dit gebrek zelfs reeds ge constateerd en hierin getracht te voorzien, door de drie herenleden beurtelings met deze functie te belasten. Doch zij missen elk op hun beurt de hiervoor vereiste flair en het élan, zonder welke eigenschappen deze moeilijke taak onmogelijk kan worden vervuld. Vandaar dat wij van harte hopen dat deze post spoedig naar behoren kan worden bezet, waardoor „De Cirkel" een homogeniteit zal hebben verkregen, welke door andere amateur-ensembles bij hoge uitzondering wordt bereikt. de kosten van plaatsing) een uitgaaf met zich brengen van iaar raming 4.350, Bij verbouwing van het perceel Leidse plein of stichting van een nieuw schoolge bouw zullen de aan te schaffen oliestook kachels overcompleet worden. Met het oog hierop achten B. en W. het raadzaam deze van gemeentewege aan te kopen en aan het schoolbestuur ten gebruike te geven, opdat zij na dit gebruik elders kunnen worden gebruikt. (Wij tekenen hierbij aan, dat het waar schijnlijk geacht moet worden, dat in het genoemde rapport geconcludeerd wordt tot algehele restauratie van het gebouw. Daar over moet de raad dus op 11 Januari een uitspraak doen. Wordt daardoor een het schoolbestuur welgevallige uitspraak ver kregen, dan wordt verwacht dat dit zijn inmiddels aanhangig gemaakt beroep tegen het raadsbesluit van Augustus intrekt. Red.) Zaterdagavond gaven voor de derde keer in enkele maanden tijds de leden van het Dutch Swing College onder leiding van pianist Joop Schrier Jr. in het Concertge bouw in Haarlem blijk van hun muzikaal meesterschap. Met een vijftiental nummers musiceerden zij op die gloedvolle wijze, zo als men dat van hen uit vroegere concerten en via gramofoonplaten gewend is. Tussen de nummers met de volledige acht-mans bezetting door werden als welkome afwis seling twee nummers door een kwartet ge speeld. Voor de pauze was dat „Sugar" (met Dim Kesber, klarinet). Nadat men vooral in de tamelijk langzame „Working man blues" de fraaie klank van het perfect zuivere koper had doen uitkomen, besloten de mu sici hun eerste optreden van deze avond met een vurig gespeelde „Doctor Jazz". Vervolgens was de beurt aan Pia Beek om zich te laten horen. Deze pianiste-zan geres, die thans een tournée door ons land maakt, alvorens een reis door de Verenig de Staten te gaan maken, werd bijgestaan door Eddy Sanchez, vibrafoon, Carel de Vogel, electrische gitaar en Chris Back, bas. Pia stoorde de muziek, die toch stellig het beluisteren waard was, door een serie ef fecten als bijvoorbeeld de volkomen over bodige uitroep „Vibrafonist, solist!" Dat haar spel technische en muzikale kwaliteiten heeft, bewees zij overduidelijk met haar „Pia's boogie". Het hoogtepunt van dit veel te korte optreden was even wel „Frenesi", waarin Eddy Sanchez inder daad solist was en een goede! Na de pauze musiceerde opnieuw het Dutch Swing College. Het rumoer in de zaal, tijdens het optreden van Pia Beek ont staan, kwam helaas, na de pauze al spoe dig tot een oorverdovend hoogtepunt, zodat Joop Schrier een nummer moest onderbre ken voor het uitspreken van enkele welge meende woorden aan het adres van een aantal fanatieke schreeuwers. De plechtige „Basin Street Blues" werd gevolgd door het tweede kwartetnummer van deze avond, de „King Porter Stomp" in een meeslepend swing-arrangement met Dim Kesber op sopraansax en trombonist Wil Kolstee aan de piano. Met de onvermij delijke „Saints" kwam het einde van deze over het algemeen geslaagde jazz-avond. KI. Verkort weergegeven) „Jazz-liefhebbers" I. Wat zich onlangs in de Apollohal in Amsterdam tijdens het optreden van Lionel Hampton heeft afge speeld, vond Zaterdagavond zijn herhaling in het Concertgebouw in Haarlem, waar Pia Beek en het Dutch Swing College op traden. Hier kon men namelijk beleven, hoe een grote groep „jazzliefhebbers" als razeide tekeer ging en de muziek bege leidde met gestamp, gefluit en dierlijke kre ten. Ik spreek hier niet over het overgrote deel echte muziekliefhebbers, maar over hen, die zelfs met bommetjes en klappertjes de boel in de war proberen te sturen. Op deze wijze móet de goede naam van Haarlem wel omlaaggehaald worden, zodat de orkesten met steeds minder animo hun bezoeken aan onze stad zullen brengen. Ofwel van de zijde van het gemeentebe stuur, of wel van de zijde van hen, die deze avonden organiseren, zal krachtig dienen te worden ingegrepen, wil men niet tot veelvuldige herhalingen van deze onsmake lijke incidenten komen. DICK VAN STEKELENBURG, Haarlem „Jazz-liefhebbers" II Ondanks het dringend verzoek in het programma, de jazzmuziek door onzinnig lawaai niet in discrediet te brengen (vreselijk, dat dit al nodig is), was er Zaterdagavond in het Concertgebouw in Haarlem weer de on vermijdelijke groep „jazz-liefhebbers", aie het noodzakelijk achtte tijdens de muziek van haar absoluut niet gewenste aanwe zigheid blijk te geven door het trappen op de grond, slaan op de stoelen, schreeuwen en andere minderwaardige en tegenover de musici onbeschaamde handelingen. Het optreden van Pia Beek werd tengevolge hiervan vrijwel volkomen waardeloos. Wat bezielt dergelijke lieden?! Laten ze thuis blijven en deze concerten niet beder ven voor de ware liefhebber-s. Als het mo gelijk zou zijn geweest, zou ik met groot plezier deze figuren, die niet voor de mu ziek, maar voor het rumoer komen, onder een koude douche gegooid hebben, waarbij ik mij verzekerd zou hebben geweten van de assistentie van vele medestanders. Zou het wellicht baten een lid van ons politiecorps, zo mogelijk een liefhebber van de jazzmuziek, in burger tussen net publiek te plaatsen, zodat deze dan even tueel kon ingrijpen? J. VAN BEYMA THOE KINGMA Bloemendaal Naschrift redactie: Ook wij hebben reeds herhaalde malen dergelijke .dwaasheden tijdens jazzconcerten aan de Kaak gesteld. Vooral Haarlem blijkt zich in dit opzicht telkens van zijn slechte kant te laten zien en wanneer dit zo doorgaat, is het inder daad niet onmogelijk, dat de musici tijdens een nieuwe tournée, wat Haarlem betreft verstek zullen laten gaan. Te Amsterdam is Zaterdag op 64-jarige leeftijd overleden vice-admiraal (b.d.) L. A. C. M. Doorman. Reeds op jonge leeftijd kwam hij bij de Koninklijke Marine, als adelborst op het Instituut te Willemsoord. Lang verbleef hij in het toenmalige Nederlands-Indië en op Nieuw-Guinea. Hem werd in 1915 het ere teken voor belangrijke krijgsverrichtingen verleend. Op 1 Januari 1940 werd hij schout-bij-nacht en kort na de Duitse in vasie in ons land werd hij in krijgsgevan genschap gevoerd. Daaruit wist hij in 1942 te ontsnappen en Engeland te bereiken. Toen de Koninklijke Marine in 1944 in ons land terugkeerde, werd hij benoemd tot commandant der marine in Zeeland. Van 10 Juli 1945 tot 1 Januari 1946 was hij hoofd van de Nederlandse Militaire Missie bij de Geallieerde Contröleraad te Berlijn. Op 1 April 1947 verliet hij met eervol ontslag de marine en werd tegelij kertijd benoemd tot vice-admiraal titulair. Vice-admiraal Doorman bezat een groot aantal binnen- en buitenlandse onderschei dingen. Hij was onder meer officier in de orde van Oranje-Nassau, drager van het Bronzen Kruis, ridder in de orde van de H. Gregorius de Grote, begiftigd met de „Order of the British Empire", comman deur in de Kroonorde van België, comman deur in de Orde van Leopold van België met palm. Voorts was hij oud-voorzitter van Katholiek Thuisfront. Brits hoogleraar sprak voor Genootschap NederlandEngeland Professor L. S. Palmer, bekend Engels natuurkundige en amateur-anthropoloog, heeft Zaterdag als gast van het Genoot schap Nederland-Engeland in de boven zaal van café Brinkmann een lezing-met lichtbeelden gehouden over de geschiedenis van de mens en zijn beschaving van het Stenen Tijdperk tot het Atomische. Met vele dia's en grafieken gaf hij zijn toe hoorders een inzicht in de verschillende tijdperken van de wordingsgeschiedenis der aarde en in de Darwinistische evolutie leer, waarbij hij vaststelde, dat mens en aap waarschijnlijk beide van een sinds millioenen jaren uitgestorven, gemeen schappelijke voorvader afstammen. De eerste, ons uit archeologische vondsten be kende mensen, de Java-man" en de „Pe- king-man", moeten respectievelijk zo'n 500.000 en 250.000 jaar geleden geleefd heb ben, maar beide leefden zij eigenlijk nog even primitief als de dieren. De beslissen de eerste stap op de lange weg naar de menselijke beschaving wordt pas gedaan door de Neanderthalermens, die in de Ijs tijd o.a. in bergholen in Centraal- en West- Europa leefde en die verstandelijk al ver genoeg gevorderd was om bepaalde gereed schappen te kunnen vervaardigen. Ook kon de Neanderthaler reeds vuur maken in Dordogne had prof. Palmer onlangs nog een beroete Mammouth-schedel opgegra ven, waarin dit oer-wezen zijn voedsel kookte en die uitvinding heeft het aan zien gegeven aan de „vuur-huishouding", die tot op de huidige dag eigenlijk de grondslag van alle menselijke vooruitgang geweest is. Nu echter de grondstoffen voor deze vuurhuishouding de steenkool- en olie-voorraden in de aardbodem uitge put beginnen te raken, staan wij aan het begin van een nieuwe era, waarin de atoomkracht het alpha en omega van onze steeds stijgende energie-behoeften zal moe ten worden. Prof. Palmer was ervan overtuigd, dat de kernenergie die men thans al uit kunstmatig uranium kan afsplitsen voor de mensheid een toekomst vol ongekende mogelijkheden zal openen en gaf daarvan, bij wijze van voorproefje, de volgende illu stratie: een gram uranium een hoeveel heid die kan worden opgeborgen in een buisje van één cm3 inhoud en die niet meer weegt dan zes luciferhoutjes is ruim voldoende om een stad als Haarlem een half jaar lang van licht- en kracht stroom te voorzien. „Een schip als de Queen Elizabeth zou op dezelfde nietige hoeveelheid atomische brandstof van New York naar Southampton en weer halfweg vice versa kunnen varen", zo had prof Pal mer uitgerekend, „maar nu moet gij me niet vragen, wie de Queen Elizabeth half weg terug zou willen laten varen. De nieuwe atomische brandstoffen, negen millioen maal effectiever dan alle andere krachtbronnen die de mens in zijn ont wikkelingsgang van honderdduizenden ja ren ten dienste stonden, zullen in de naaste toekomst een ongekende revolutie-ten- goede kunnen ontketenen in alle facetten van onze samenleving, zo besloot, optimis tisch, de geleerde inleider, „en ik hoop dat ik niet te oud ben om dit alles nog mee te kunnen maken!" Algenib, pass. 9 Dover n. Gdynia. Alpherat, pass. 9 Recife n. New York. Artemis, pass. 9 Martinique n. San Nicholas. Amerskerk, 10 v. Aden n. Suez. Aagtekerk, 11 v. Halifax n. Boston. Abbedijk, 11 te Bremen. Adonis, pass. 11 Ouessant n. Rotterdam. Alhena, 11 te Rio de Janeiro. Alkaid, 10 v. Buenos Aires n. Bahia Blanca. Alnati, 10 v. Rotterdam n. Bremen. Alwaki, 11 v. Colombo n. Madras. Ampenan, 12 te Penang. Amsteldiep, 10 te Napels. Artemis, 11 te San Nicolas. Alioth, pass. 10 St. Vincent n. Las Palmas. Amstelvaart, 10 v. Port Said n. Rotterdam. Alamak, 10 85 m. O.NO. Ras Fartak. Albireo, verm. 11 v. Hamburg n. Antw. Alderamin, 11 Port Said verw. Agamemnon, 12 Rotterdam. Almdijk, 12 Havana. Appingedijk, 11 Willemstad. Arendsdijk, 11 v. Antwerpen n. New York. Amerkerk, 10 v. Aden n. Suez. Bantam, 11 v. Bombay n. Cochin. Bloemfontein, 11 155 lil. W.ZW. Port Elizabeth. Bussum, 10 115 m. O. Malta. Barito, 10 v. Sorong te Steenkool. Borneo, 10 v. Valencia n. Halifax. Britsum, 11 v. Amsterdam n. St. Maria. Cistula, 9 v. Piraeus n. Aden. Caltex Pernis, 10 tc Flaxenvik. Cottica, 11 te Georgetown Caltex Delft, 10 v. Sidon n. Rotterdam. Caltex Leiden, pass. 10 Gibraltar n. Rotterdam. Caltex The Hague, pass. 10 Gibraltar n. R'dam. Camerounkust, 9 Freetown. Celebes, pass. 10 Str. Messina n. Port Said. Camerounkust, 11 v. Dakar n. Le Havre. Castor (KNSM), 11 Pto Plata. Diemerdijk, 10 Stockton. Dorestad, 9 v. Pto La Cruz n. Curagao. Fnggano, 11 v. Singapore n. Tj. Priok. Eos, pass. 11 Oporto n. Rotterdam. Erinna, 11 te Balikpapan. Esso Den Haag, pass. 10 Kp. Finisterre n. Rasta- nura. Esso Nederland, 10 te Rotterdam. Eemland, 11 Amsterdam. Eendracht, 12 Constanza. Elizabeth B. 12 Bombay verw. Farmsum, 12 te New Orleans. Friesland (SSM), 12 Rotterdam. Gaasterkerk, 10 v. Port Said n. Djibouti. Gabonkust, 9 v. Amsterdam n. Dakar. Gaasterland, 11 v. Las Palmas n. Amsterdam. Gadila,- 12 te Adelaide. Gaasterland, 11 Las Palmas verwacht. Ganymedes, 10 Maracaibo. Groote Beer, 10 v. Tj. Priok n. Aden. Guineekust, 10 v. Amsterdam n. Hamburg. Garoet, 10 v. Calcutta n. Belawan. Hera, 10 v. New York n. Port au Prince. Hestia, pass. 11 Ouessant n. Rotterdam. Houtman, 11 Nagoya verwacht. Hathor, 11 Rotterdam. Heelsum, 12 Le Havre. Hilversum, 11 v. Port Said n. Lands End. Haulerwijk, 11 Amsterdam. Indrapoera, 10 Penang. Ivoorkust, 10 Freetown. ILios, 11 v. Amsterdam n. Gothenburg. Jagersfontein, 11 260 m. Z. Dakar. Japara (KRL), 11 v. Suez n. Damman. Joh. v. Oldenbarnevelt, 10 v. Port Said n. A'dam Jupiter, 10 v. Amsterdam n. Lissabon Japara (KRL), 10 Port Said. Karimata, 11 v. Singapore n. Port Swettenham. Korenia, 10 te Suez. Kota Baroe, pass. 11 Minikoy n. Belawan. Kertosono, 10 Seattle. Korovina, 9 v. Gefle n. Rotterdam. Keizerswaard, 16 Montevideo verwacht. Korenia, 11 v. Port Said n. Las Palmas. Kieldrecht, 10 v. Aden n. Port Said. Leuvekerk, 9 v. Hamburg n. Antwerpen. Lombok, 9 v. Port Said n. Napels. Luna, pass. 9 Gibraltar n. Algiers. Laertes, 12 te Penang. Laurenskerk, pass. 11 Gibraltar n. Le Havre. Lawak, 11 te Balboa. Leersum, 10 v. Hamilton n. Houston. Loosdrecht, 12 te Damman. Liberty Bell, 10 v. Cadiz n. Port Said. Leopoldskerk, 11 v. Rotterdam n. Antwerpen. Macoma, 10 Kaapstad. Meliskerk, 9 Rotterdam. Maashaven, pass. 10 Madeira n. Antwerpen. Meerkerk, 12 te Aden. Metula, 11 te Hongkong. Maaskerk, 10 v. Marseille n. Antwerpen. Maureen, 10 90 m. W.ZW. Malta. Mitra, pass. 10 Townsville n. Abadan. Maaskerk, 10 v. Marseille n. Antwerpen. Maasdam, 11 v. Cobh n. Halifax. Madoera, 12 v. Port Said n. Nederland. Marisa, 12 Curagao. Malea, 10 v. Brisbane n. Singapore. Nestor, pass. 9 Azoren n. Paramaribo. Nias, pass. 8 Honolulu n. Los Angeles. Noordzee, pass. 9 Key West n. Liverpool. Notos, pass. 9 Algiers n. Tripoli. Noordam, pass. 11 Lizard n. New York. Oberon, 11 te La Guaira. Ootmarsum, 11 te Savanna. Ouwerkerk, 12 te Singapore. Overijsel, 11 te Duinkerken. Ovula, 11 v. Singapore n. Bangkok. Oranjefontein, 10 te Antwerpen. Ondina, 10 Singapore. Oranje, pass. 11 Kp. Vincent n. Southampton. Peperkust, pass. 10 Kp. Blanco n. Dakar. Polydorus, 10 300 m. O. Azoren. Prins Fred. Willem, 9 Le Havre. Peperkust, 11 te Dakar. Phrontis, 10 v. Port Said n. Amsterdam. Pieter S, 10 v. Rotterdam n. Swansea. Poelau Laut, 11 te Hamburg. Prins Willem II, pass. 11 Ouessant n. Agadir. Prins Willem George Fred., 11 te Rotterdam. Prins Willem v. Oranje, 11 v. Montreal n. R'dam. Polydorus, pass. 12 Gibraltar n. Algiers. Prins Casimir, 11 v. Quebec n. Le Havre. Pendrecht, 10 v. Banias n. Coryton. Prins Willem III, 10 v. Gandia n. Rotterdam. Pygmalion, 12 Maracaibo. Roepat, 10 v. Semarang te Surabaja. Roggeveen, 11 YYokohama verwacht. Rijndam, 11 te New York. Rondo, 11 v. Amsterdam n. Indonesië. Rijnland, 12 Amsterdam. Rijnkerk, 10 v. Suez n. Aden. Stad Haarlem, 9 Rotterdam. Stad Vlaardingen, 9 v. Rotterdam n. Hampton- roads. Straat Bali, 9 v. East London n. Port Elizabeth. Salatiga, 11 te San Francisco. Sarangan, 12 te Aden. Schouten, 12 te Singapore. Sirrah, 11 te Palembang. Sloterdijk, 12 v. Semarang te Tj. Priok. Stad Breda, 12 te Narvik. Stad Dordrecht, pass. 11 Kp. St. Vincent naar Emden. Straat Mozambique, 11 te Kobe. Soestdijk, 10 v. Suez n. Djeddah. Stanvac Talang Akar, 8 Port Swettenham. Sumatra,, 10 v. Pertang n. Belawan. Stad Amsterdam, verm. 10 v. Middlesbro n. Me- Sliedreeht, ll v.' Rotterdam n. Banias. Straat Soenda, 11 v. Durban n. Mauritius. Stad Alkmaar, 11 v. Vlaardingen n. Narvik. Stad Leiden, 12 Suez. Tamo, 10 Rotterdam. Tibia, 10 t.h.v. Kp. Towns End n. Auckland. Trajanus, 9 v. Hamburg n. Antwerpen. Tankhaven I, 10 te Bangkok. Ternate, 11 v. Port Said n. Genua. Tamo, 11 Antwerpen verw. Themisto, 11 v. Liverpool n. Mexico. Tjimenteng, 12 v. Lorenzo Marquez te Durban. Talisse, 11 Amsterdam. Tara, 12 v. Rotterdam n. Golf v. Mexico. Tomini, 10 v. Makassar n. Cheribon. Van Heutsz, 10 te Tj. Priok. Van Riebeeck, 10 te Semarang. Van Riemsdijk, 10 te Tj. Priok. Weltevreden, 10 Beyrouth. Waal, 11 te Hamburg. W. Alton Jones, pass. 11 Singapore n. Wakayama Westerdam, 10 v. New York n. Rotterdam. Westland, 11 te Montevideo. Wieldrecht, 10 v. Covenas n. Paulsboro. Willem Ruys, 12 te Belawan. Waikelo, 10 te Pare Pare. Willemstad, 12 Curagao. Waterman, 10 v. Fremantle n. Surabaja. IJsel, pass. 11 Pantellaria n. Antw. Zeeland (SSM), 10 Rotterdam. Zuiderkruis, pass. 9 Dakar n. Kaapstad. Zeeland (KRL), 9 v. Djibouti n. Djeddah. Zijpenberg, 11 v. Rotterdam n. Bagnoli. KLEINE VAAKT Appingedam, 9 v. Rotterdam te Lissabon. Att S, 10 v. Rotterdam te Drogheda verw. Auriga. 10 v. Gothenburg te Rotterdam. Arnoudspolder, verm. 10 v. Rotterdam n. Lissabon Audacia, 10 v. Dundalk n. Campbeltown. Amigo, 10 v. Nakskov te Limfjord. Anna B, 10 v. Bayonne te Rotterdam verw. Albergen, 11 v. Brest te Marans verw. Betty Anne S, 11 v. Dublin te Las Palmas verw. Bab T, 3 te Vestervik Beekbergen, 10 v. Swansea te Lorient. Cinderella, verm. 10 v. Rotterdam n. Duinkerken Cobri, 10 v. Esbjerg te Rotterdam. Diligentia, 10 v. Hamburg te Isle of Grain. Draco, 9 v. Amsterdam n. Aarhus. Driebergen. 10 v. Treport n. Birkenhead. Eibergen, 10 Marans n. Liverpool. Elje, 9 v. Ronne n. Wismar. Heemraadsingel, 10 v. Middlesbro te Dordt. Haaksbergen. 10 v. Swansea n. Sable d'Olonne. Ilias, 8 v. Cadiz n. Amsterdam. Ingeborg, 11 v. Kiel te Rotterdam verw. Joost, 8 v. Amsterdam n. Sarpsborg. Koningshaven, verm. 11 v. Casablanca n. Oran. Kaap Falga, 6 v. Rundvik n. Amsterdam. Kaap St. Vincent, 9 v. IJmuiden n. Stockholm Leuvehaven, verm. 10 v. Kopenhagen n. R'dam Larix, 7 v. Stocka n. Zaandam. Leendert B. 10 v. Stockholm te Kopenhagen. Leuvehaven, 10 v. Kopenhagen n. Rotterdam. Monica, pass. 10 Holtenau n. Rotterdam, Nautic, verm. 10 v. Liverpool n. Guernsey. Neeltje B, 10 v. Port Talbot n. Amsterdam. Nieuwehaven, 10 v. Gothenburg n. Rotterdam. Nero, 8 v. Tarragona n. Carthagena. Nieuwehaven, verm. 9-10 v. Gothenburg naar Rotterdam. Phidias, 9 v. Rotterdam n. Carthagena. Plato, 8 v. Odense te Aarhus. Poortvliet, 10 v. Swansea te Rotterdam verw. Pavo, 8 te Skutskaer. Ponza, 9 v. Trolhaettan n. Kristinehamn. Silvaplana, 10 v. Rouen te Rotterdam. Soemba, 10 v. Belfast n. Teignmouth. Taormina, 10 v. Limfjord n. Colchester. Tempo D, 10 v. Antwerpen te Maassluis. Tilly, 9 v. Zaandam n. Rotterdam. Trito, 10 v. Rotterdam n. Belfast. Veenenburg, 10 v. Middlesbro te Rotterdam. Westersingel, 10 v. Port Talbot te Rotterdam. Westpolder, 10 v. Antwerpen te Rotterdam. Westerhorn, 10 v Rostock te Boston. Zevenbergen, 10 v. Whitehaven te Genua. Zwaantiena, 10 v. Holbeek te Skoghall verw. SLEEPVAART Cycloop, 9 v. Rotterdam n. IJmuiden. Oceaan, 9 90 m. NW. Jamaica met 2 boorpontons Oostzee, 9 30 m. O. Pto Tioman met molen. Rode Zee. 9 110 m. NW. Ameland met tanker. Thames, 9 met Cibao te Bremen. Zwarte Zee, 9 v. Port Said n. Genua met tanker Castor. HEEMSTEDE Te koop gevraagd in het centrum van Heemstede bij voorkeur m. centr. verw. en garage, doch niet noodz. Spoedig ontruimd te aanv. Aanb. Makelaar P. H. BORG- HOUTS, Kenaustraat 22. tel no. 17130 Nummerbrieven, die volgens fis oordeel niet bona fide reageren op de inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden. Niet-afgehaalde nummer- brieven worden na 14 dagen vernietigd. 10.— KORTING. De Heer en Mevrouw HEINEMANSSOESDORP geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun zoon MICHAEL 6 December 1955. Yandina, Britisch Solomon Islands. NED. VEREN. VAN SPIRITISTEN „HARMONIA" Woensdag 14 Dec., 8 uur n.m. in Geb. „Cultura", Jansstr. 83 Psychometr. en Helderz. experimenten verzorgd door: Mevr. D. PETERSVAN OSCH, IJmuiden. Introd. a.d. zaal Heden overleed tot onze diepe droefheid onze innig geliefde moeder, be. huwd- en grootmoeder MARTIJNTJE VAN DER WEIDE weduwe van IJsbrand Klaassen op de leeftijd van 66 jaar. Uit aller naam: M. Mölman-Klaassen Haarlem, 9 Dec. 1955. Friese Varkenmarkt 4. De teraardebestelling zal plaats vinden op Dinsdag 13 December a.s. te 12.30 uur op de Noorderbe graafplaats te Haarlem. Enige en algemene kennisgeving. Heden overleed na een kortstondige ziekte tot onze grote droefheid onze lieve schoonzuster, tante en oud-tante FRANCINA ELISABETH BLOK op de leeftijd van 78 jaar. Mede namens Neven en Nichten: M. van Slooten- Richards J. C. B. Blok-Blok Haarlem, 10 Dec. 1955. Engelszstraat 9. Condoleantie-adres: Overveen, Prins Mauritslaan 104. Het stoffelijk overschot is opgebaard in een der rouwkamers Zijlweg 63, bezoeken van 2—4 uur. De teraardebestelling zal plaats vinden op Woens dag 14 December a.s. te 3 uur op de Algemene Be graafplaats te Bloemen daal (Bergweg) Op 10 December overleed onze lieve schoonzuster en tante ELISABETH WILLEMINE CLAUSING geb. VEENHOVEN in de ouderdom van 57 jaar. Bussum: A. J. Boerlage- Clausing Th. F. Boerlage Haarlem: J Clausing M. E. Clausing, van der Sluijs en kinderen. De begrafenis zal plaats vinden te. Wester,veld op Woensdag 14 De'cembër na aankomst van trein 12.02 u. "te Driëhuis-Wes-' terveld. Echtscheidingen, dagvaardin. gen, vorderingen, requesten enz. Bur. voor Rechtsbijstand Zijlweg 21 bij de Zijlbrug, kant 9-5; 's av. 7-8, tel. 20707 f 129.75 met slag en maan stand. Horlogespecialist WAGENWEG 88 Parkeergelegenheid! van leerlingen geopend voor de leervakken: Wintormodollon/•ZQ./Tll F.bri.ktprijian Ui* eigci otcKors Prinsengr. Amsterd (bij Utr.str.)- DO -3 Jc|. 313 Lijn 4 v a. C. S. Steno: Pont of Groote dag. of avondlessen Handelscorrespondentie opleid. „Associatie" dipl. of Taal en Conversatie m Handelscorrespondentie Handelscorrespondentie of Taal en Conversatie Handelscorrespondentie Beginners exam. dec. '56 Gevord. exam, juni '56 Spoedopleiding examen juni 1956. Haarlem, Oude Gracht 71 INST. Voor geldbelegging te koop enkele kleinere maar goed onderhouden percelen. Inl. no. 1209. Direct verlichting bij Hoest en Bronchitis door de echte Beukenteersiroop HEEMSTEDE TEL. 34345 mmmm Zaterdag 17 December, 8 uur precies met medewerking van een keur van binnen- en buitenlandse artisten. o.a. Engeland, Duitsland, Australië, Jamaica en het versterkt K.R.O.-orkest „Cascade" o.l.v. Johnny Ombach. Voor de pauze wordt de omroepfilm „UW ONBEKENDE HUISGENOOT" vertoond. Het Cabaretprogramma wordt per Televisie uitgezonden. Prijs 1.75 (bel. inbegr.), plaatsbespr. dag. 10—3 u. in de KLOPPERSINGELKERK Woensdag 14 December, 20.00 uur Spr.: Kapiteine F. DIJKSTRA, van het Leger des Heils en Wika L. A. C. v. GINKEL, Leider v. h. Landelijk Evang. Werk der Herv. kerk. Onderwerp: „De Kamers van God". Muz. m.w. door H. SONDORP Jr. orgel en JAN BAARD, trompet. - Samenzang van 7.458.00 uur. Toegang vrij - Fietsenstalling b. d. kerk. Deze samenkomst gaat uit van de Evang. Comm. der Herv. kerk, Geref. kerk en Het Leger des Heils te Haarlem-Noord PADVINDERSGROEP „DIE WAECKENDE LEEUWE" HEEMSTEDE welke 1 December gehouden zou worden, is Overal waar men Kerstmis viert, hebben de heerlijkheden van Paré een vaste plaats gevonden, zowel aan de Kerstdis als onder de boom der bomen. De voortreffelijke na tuurzuivere smaak van de Paré producten geeft elke feestelijkheid precies dat, wat nodig is om perfect te zijn. prefereren perfectie proeven Betaling in overleg GED. OUDE GRACHT 52 tegenover de kerk Tel. 12762 De originele natuurgroene pastilles zijn sterk geconcen treerd - daardoor klein - dus gemakkelijk door te slikken. Knoflox voor hernieuw de jeugd. 150 reukloze pastilles (voldoende voor een maand) I 1 .80 Op 26 November 1955 is het faillissement van G. W. J. VINTGES, stucadoor, wonen, de te Haarlem, Eikenstraat 43, als hoofdelijk aansprake lijk vennoot der thans ont bonden vennootschap onder firma Stucadoorsbedr. „Con cordia", destijds gevestigd te Haarlem, Eikenstraat 43, uit gesproken bij vonnis ddo. 8 April 1952, geëindigd tenge volge van het verbindend worden van de enige uitde- lingslijst. De curator, Mr. Wiebe Glastra, Jansweg 52, Haarlem. Voor fouten in telefonisch opgegeven advertenties kun nen w(j geen verantwoorde lijkheid aanvaarden. De Administratie OPROEP. Ieder die iets schuldig is aan, of te vorderen heeft van de Haarl. Werkm. Vereniging „Des Werkmans Vriend" (in liquidatie), wordt verzocht hiervan voor 1 Januari 1956 opgaaf te doen aan lifluida- teuren, adres: Bilderdgk- straat 4 te Haarlem. Namens de liquidateuren: J FARLA. voorzitter. H. v. DONKELAAR, secr. Voor directe in gebruikne ming te huur gevraagd: Bloembollenloods annex woonruimte met 1 a 2 hectare grond. On gunstige ligging, alsmede mindere kwaliteit van grond slag geen bezwaar. Betref fende bedrijfsruimte zal niet worden gebruikt voor het uitoefenen van een bloem bollen- of bloemenbedrijf. Hoge huurprijs geen bezwaar Uw uitvoerige inlichtingen vermeldende huurprijs, lig ging, etc. zien wij gaarne te gemoet onder no. 1179. Heeft een hele partij ongeregeld goed ge kocht, zware gemol- tonneerde pantalons maat 6 en 7 voor 4.25, Interlock pantalons en hemden m. 6 en 7 voor 2.75 prima werksokken voor 1.95, prima grote maten gemoltonneerde onderjurken met ron de hals en schouder band voor 2.95 tot 3.95 maten 48 en 50, spot prijs, Damesonderjur ken m. 40 tot 46 voor 1.95, grote maten di rectoires voor 1.95 tot maat 50, gebreide da meshandschoenen in kleuren voor 1.45, kin derhandschoenen 1.45, maakt dat U er bij bent, prima elastiek tailleband 48 ct. p. m. in kleuren, sousbras de beste in kleuren 50 ct„ kraaltjes en pail lette in kleuren per zakje 20 en 30 ct., rood Kerstlint 10 mtr. voor 40 ct. prima koopje, corsage in bloemen, 't mooiste van 't mooiste f 1 per stuk. Kant voor onderjurken vanaf 25 ct. tot 55 ct„ 't mo dernste wat er is schoudervulling kant en klaar in kleuren 25 ct„ een hele nieuwe partij de allermodern ste soorten en kleuren knopen, keus uit 3000 soorten vanaf 2, 4, 6 ct„ zo goedkoop vindt U dat in heel Haarlem niet, alleen in De Ongeregelde Beurs bij de Grote Houtstr.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 3