Winkelgalerij in Zandvoort in Kerstsfeer gebracht Technische school Hoofddorp onderging een uitbreiding Magazijnruimte nette leerling verkoopster Eerste verkoopster Hillegom Engels schip gezonken na aanvaring bij Ameland 529ste STAATSLOTERIJ 4e Kias ise Bjst HINmv HAARLEM twee DAMES een vrl. adm. kracht volslagen, aank. naaisters en leerlingen, strijksters en meisjes WOENSDAG 14 DECEMBER 1955 HAARLEMS DAGBLAD ÓPRECHTE HAARLEMSCHE COURAN'l Oude gebouwtje V.V.V. wordt afgebroken Geen ijsbaan op voetbalveld In dorpscentrum geen Kerstboom Partij van de Arbeid Mannenkoren zingen Kerstliederen Groeiend Zandvoort Derde gemeenteavond Bemanning gered door Pools schip Bromfietstentoonstelling in Haarlemse Vleeshal Uitbreiding drukkerij aan het Marktplein Ingenieur van het P.E.N. directeur Zaans gasbedrijf Kapitein Menage na 41 „zeejaren" met pensioen Lyceïsten voerden Shaws „Arms and the man" op De winkelsluitingsregeling in de Kerstweek Vier jongens, verdacht van diefstal, in arrest Postduiven-expositie in het Krelagehuis Scheepvaart 11 Op originele wijze hebben de winkeliers van Zand voorts winkelgalerij aan de Thor- beckestraat een initiatief van één van hen tot werkelijkheid gemaakt en onder de zin spreuk „Aangenaam winkelen in Zandvoort óók in wintertijd" een bijzondere kerstver siering en kerstverlichting aangebracht, die buitengewoon voldoet. In patisserie Thelia hadden zich om streeks vijf uur Dinsdagmiddag de galerij bewoners verzameld, waar de heer Joh. A. Suykerbuyk als voorzitter van het comité van voorbereiding de gasten welkom heette, speciaal mevrouw en burgemeester Van Fenema, de heer J. B. Th. Iiugemholitz, di recteur van stichting „Touring Zandvoort" en de heer W. Kelder, uit Bussum, archi tect en bouwer van de galerij. In zijn toe spraak memoreerde de heer Suykerbuyk o.a. dat de initiatieven van het voortva rende gemeentebestuur de bewoners van de winkelgalerij hadden geïnspireerd om dit voorbeeld na te volgen, waarna aan het idee van mevrouw Rueter, om deze kerst versiering en verlichting te gaan aanbren gen, spontaan aller medewerking werd toe gezegd. Burgemeester Van Fenema verklaarde dankbaar en verheugd te zijn over deze actie, in het bijzonder omdat de winkel galerij als sluitstuk van de Kerkstraat een bijzondere attractie voor Zandvoort bete kent. Wat de Kerkstraat betreft herinnerde ce burgemeester aan de suggesties, die hij in dit opzicht had gedaan, om de waarde van deze oudste winkelstraat te verhogen. Op reacties wordt nog gewacht, doch men moet niet vergeten, dat bedenktijd nodig is voor forse plannen als deze. Met dit initia tief geeft de winkelgalerij een voorbeeld van hetgeen door samenwerking te berei ken valt. Kerstfeest is in de eerste plaats een feest van geestelijke verdieping, maar ook een feest van vreugde om de terugkeer naar het licht. De burgemeester sprak de hoop uit, dat door dit initiatief de winkelgalerij r.og meer succes in Zandvoort en daarbui ten zou hebben en deed de suggestie, eens te onderzoeken, of de winkelgalerij des winters niet zou kunnen worden verwarmd, hetgeen mogelijk is. Dan kan de zinspreuk luiden: „Warm winkelen in winters Zand voort". Door het doorknippen van een met kerst klokken versierd lint stelde mevrouw Van Fenema de verlichting in werking die in de De N.V. Nederlandse Spoorwegen heeft de huur opgezegd van de grond op het Stationsplein te Zandvoort waarop het ge bouwtje staat, dat vroeger in gebruik was als informatiebureau voor het vreemde lingenverkeer. Dit gebouwtje zal binnen kort door de stichting „Touring Zandvoort" worden verwijderd. De Spoorwegen wen sen aan het vrijkomende terrein een an dere bestemming te geven. Het dagelijks bestuur van de stichting „Touring Zandvoort" heeft afwijzend be schikt op een verzoek van de voetbalver eniging „Zandvoortmeeuwen" om toestem ming om het voetbalveld aan de Vondel laan bij vriezend weer onder water te mo gen zetten teneinde daarop een ijsbaan te exploiteren. Uit een deskundig rapport is namelijk gebleken dat het practisch zeer moeilijk is om een dergelijk op duingrond aangelegd grasveld door het opspuiten van water van een behoorlijke ijsvloer te voor zien, ook omdat het veld nimmer zodanig vlak is dat er op hogere plekken geen gras boven het ijs uit zal steken hetgeen zeer hinderlijk zal blijken te zijn. Bovendien is een ijsverpakking zeer schadelijk voor de grasmat. De kans is namelijk groot dat na een enigszins langdurige winter verschil lende van de fijnere grassoorten dood gevroren zullen zijn, zodat het veld in het voorjaar opnieuw zal moeten worden in gezaaid. Een en ander gaat met tamelijk veel kosten gepaard, terwijl het veld dan gedurende de komende zomer niet bespeeld zal mogen worden. Gedurende enkele jaren werd tijdens de Kerstdagen voor rekening van „Touring Zandvoort" een kerstboom op het Raad huisplein geplaatst. De vernielingen welke daaraan door de opgeschoten jeugd werden aangebracht hebben het bestuur echter doen besluiten, dit jaar niet tot het plaat sen van een kerstboom waarmede tame lijk hoge kosten gepaard gaan over te gaan. De plaatselijke afdeling van de Partij van de Arbeid zal dit jaar een oudejaars- bijeenkomst houden op Vrijdag 30 Decem ber in gebouw „Zomerlust". liet program ma vermeldt het optreden van het politieke cabaret „De Valreep". Tijdens de jaarvergadering van de Vrou wenbond van de afdeling werd in de vaca ture mevrouw PootsVan Popta gekozen mevrouw L. Horemanvan der Moolen. Deze werd tot voorzitter benoemd, daar mevrouw A. Molvan Bellen zich voor deze functie niet meer beschikbaar had gesteld. Op Woensdag 21 December geeft Haar lems Chistelijk Mannenkoor in samenwer king met Katwijks christelijk mannenkoor „Jubilate" een kerstconcert in de Klopper singelkerk te Haarlem. Beide koren staan onder leiding van Bernard Verboom. Uit gevoerd wordt een programma van kerst liederen en het Te Deum Laudamus, voor mannenkoor en orgel van Jan Nieland. Het orgel zal worden bespeeld door Al- bert de Klerk, die, behalve als de begelei der van enkele nummers, ook zijn solis tische medewerking zal verlenen door het spelen van drie koraalvoorspelen van Pachelbel, een improvisatie over drie kerst liederen van hemzelf en „Je suis l'Ar- change de Dieu" van L. C. d'Aquin. Opnieuw is de bevolking van Zandvoort in de afgelopen maand toegenomen. Op 1 November bedroeg het aantal inwoners 12.693 personen, op 1 December 12.812. Wan neer eenzelfde stijging zich in de toekomst blijft vertonen, dan zal Zandvoort in Janauri de 13.000 hebben bereikt. kerstversiering was aangebracht en ver zorgd werd door het technisch bureau J. Keur. Stemmige versiering was aange bracht door bloemenhuis Schreuder uit Haarlem. Een en ander wekte veler bewon dering omdat deze fraaie versiering van kerstbomen en kersthoepels een bijzonder mooie aanblik oplevert, waaraan de étala ges op smaakvolle wijze werden aangepast. Tijdens het gezellig samenzijn schonk de heer Suykerbuyk aan mevrouw Van Fene ma, uit dankbaarheid voor het verrichten van de openings-ceremonie namens het comité een door de eigenaar van „Discota- ria", de heer J. Gebe, beschikbaar gestelde langspeelplaat. Dinsdagavond werd in het gebouw van de gebroeders Seis aan de derde Looster- weg de derde gemeenteavond gehouden, uitgaande van de Wijkkerkeraad Zuid der Ned. Herv. Gemeente te Hillegom. De be langstelling voor deze avond was bijzonder groot. Geen wonder, dat ds. Brouwer hier over zijn grote blijdschap uitsprak. Hierna besprak ds. Bourwer het sacra ment der Heilige Doop. Van de gelegenheid om vragen te stellen maakten velen ge bruik. In de maand Maart zal wederom een gemeenteavond gehouden worden. Hedenmorgen omstreeks kwart over zeven is op ongeveer tien mijl ten Noorden van Ameland het Italiaanse stoomschip „Valentina Bibolini", metende 7144 ton, in dichte mist in botsing gekomen met het Engelse stoomschip „Victoria City", een nieuw schip van 6162 ton, dat pas dit jaar in de vaart was gekomen. De „Victoria City" werd bij deze aanva ring ernstig beschadigd en begon onmid dellijk te zinken. Het Poolse schip „Wor- lowo", dat zich in de nabijheid bevond en de noodsignalen opving, zette direct koers naar de plaats van de aanvaring en wist de gehele bemanning van de „Victoria City" aan boord te nemen. Het Engelse schip ver dween daarna in de golven. Omstreeks elf uur kwam de sleepboot „Holland" van de rederij Doeksen op Ter schelling bij de vrij ernstig beschadigde „Valentina Bibolini". Het schip werd door de „Holland" op sleeptouw genomen om het naar Emden te brengen. De reddingboten „Brandaris" van Ter- scheLling en de „Insulinde" van Oostma- horn waren eveneens ter assistentie uitge varen. De reddingboot „Jhr. H. J. Ortt" van Hollum op Ameland, die met paarden van het boothuis naar het strand moet wor den gebracht, kon niet direct uitvaren om dat het wegdek wegens de gladheid onbe gaanbaar was voor de paarden. Op de oprichtingsvergadering van de Technische School te Hoofddorp in Januari 1948 zal niemand vermoed hebben dat bij na acht jaar later deze school die met drie lokalen en 90 leerlingen begon, 19 lokalen zou tellen met 480 leerlingen. Ook had men niet vermoed dat bijna acht jaar later on der grote belangstelling een gymnastieklo kaal in gebruik zou worden genomen. Dit is Dinsdag geschied. De zaal voldoet aan alle eisen. De voorzitter, de heer G. v. Driel, opende de bijeenkomst met een woord van welkom, in het bijzonder gericht tot de burgemees ter van Haai-lemmermeer, mr. J. F. Jan- sonius, de heer L. F. Coock, inspecteur van het Nijverheidsonderwijs, de heer G. Ber- ï-evoets, hoofdconsulent voor de lichamelij ke opvoeding, het lerarencorps en vele be langstellende ouders, waarna hij opmerkte dat er in het betrekkelijk korte bestaan van de school al heel veel dagen zijn geweest, die redenen gaven tot officieel feestbetoon. Daartoe gaf de snelle uitbreiding van de school aanleiding. Nu de nieuwste aanwinst, het prachtig gymnastieklokaal, officieel in gebruik wordt genomen, is er zeker reden tot vreugde. Spreker gaf een kort overzicht over de groei van deze school en bood de heer Ber- revoets die zoveel heeft gedaan om dit lo kaal gebouwd en geïnstalleerd te krijgen, de sleutel aan op een zilveren blaadje, er aan toevoegend, dat hij de sleutel straks graag terug kreeg maar niet het blaadje, want dat was bedoeld als bewijs van er kentelijkheid voor alle verleende mede werking. Het gezelschap begaf zich naar het gym nastieklokaal dat de heer Berrevoets met een korte toespraak in gebruik stelde. Een groep leerlingen van de school nam aan een les deel. Daarna gaven drie dames en drie heren, leden van een Hoofddorpse gymnastiekvereniging, een démonstratie aan de toestellen. Ook liet de heer G. van Driel aan de rekstok zien, dat hij belang stelling heeft voor het turnen. In het ontvanglokaal teruggekomen, hield de heer Berrevoets een toespraak waarin hij opmerkte, dat het onderwijs in de li chamelijke opvoeding, juist voor deze jon gens, zo uiterst belangrijk kan zijn voor de volledige ontwikkeling en ontplooiing van hun persoonlijkheid. Plij besloot met hulde In de Vleeshal te Haarlem wordt van daag en morgen een grote bromfietsten toonstelling gehouden van de Vesting rijwielfabriek (gebroeders Dik), waar de handelaren overdag en het publiek des avonds kennis kunnen nemen van drie mo dellen, die deze Haarlemse fabriek als eer ste in Nederland op de markt brengt. De „Pesetta" bijvoorbeeld, is voorzien van een achterwielvering, die bestaat uit een swingarm met dubbele schokdemping. De duo-vering werkt volkomen onafhan kelijk en het gewicht rust rechtstreeks op de as. Het tweede nieuwtje aan deze brom fiets, die eveneens uitgerust is met een soepele telescoopvolk aan de voorzijde, be staat uit een naadloos buisframe met een wanddikte van 2% mm. Uiteraard is er ook aan de rijveiligheid gedacht en men heeft de fiets daarom voorzien van zwaar dere velgen en banden (23 x 2.25) en van bijzonder krachtige voor- en achter-trom- melremmen. Deze fiets is onder meer spe ciaal bestemd voor diegenen, die op een bromfiets getweeën de vacantie in het bui tenland willen doorbrengen en het appa raat is daarom voorzien van een krachtiger motortje (49,9 cc), dat zelfs in de bergen tot verbluffende prestaties komt. Het tweede nieuwe model van de Vesting fabriek is de „Corsa", die qua bouw meer geschikt is voor de jongere bromfietsbe rijders, die graag een sportieve fiets met talrijke technische snufjes (onder meer drie versnellingen) onder zich willen hebben. De „Corsa" is uitgerust met een zeer sterk motortje en een meer strak gehouden frame. Tenslotte staat er in de Vleeshal nog een gloednieuw scootertje, dat pas gisteravond uit Milaan in Haarlem arriveerde. Deze scooter oogstte op een tentoonstelling in Italië bijzonder veel succes en de gebroe ders Dik verwachten, dat dit motorfietsje, dat overigens in Haarlem als eerste stad in Europa in productie zal komen, ook in Nederland een groot aantal afnemers zal krijgen. Overigens koestert men de ver wachting, dat het komende jaar niet min der dan tienduizend bromfietsen de fabriek in de Schagchelstraat zullen verlaten en dit zal vooral de heer O. Dik, die 55 jaar geleden de basis legde voor dit Haarlemse bedrijf, bijzonder veel genoegen doen. Hij heeft de leiding van de zaak inmiddels reeds overgedragen aan zijn drie zoons, die er ieder voor zich voor instaan, dat Haar lem in het vervaardigen van bromfietsen niet achter zal blijven. Dat wordt wel be wezen door de tentoonstelling in de Vlees hal. te brengen aan het zeer actieve bestuur en aan de directeur, de heer A. de Hertog, on der wiens leiding de school zo'n enorme vlucht heeft genomen. Burgemeester mr. Jansonius sprak een woord van gelukwens aan het bestuur, di recteur en leraren en meende dat een bij zonder feit als dit inderdaad niet zonder meer voorbij mocht gaan. Nu hij aan het eind van zijn ambtsperiode stond, wenste hij graag de Technische School alle groei en bloei toe welke maar mogelijk was en hij beloofde dat hij ook daarna steeds van zijn belangstelling zal blijk geven. Nadat ook de heer Coock woorden van gelukwens had gesproken en de heer De Hartog van het lerarencorps een plant ten geschenke had ontvangen, gaf deze een overzicht van de wijze waai'op de bouw van het gymnastieklokaal tot stand was geko men en welke hindernissen men daarbij had moeten nemen. De vennootschap onder firma gebroeders Koning heeft het plan opgevat haar cou rant- en handelsdrukkerij aan de Raad huislaan te Hoofddorp uit te breiden. Voor de verwezenlijking van dit plan wenst zij de beschikking te verkrijgen over een ach ter het bedrijf gelegen perceel gemeente grond ter oppervlakte van ongeveer 36Ü vierk. m. Naar de mening van B. en W. van Haarlemmermeer bestaat tegen ver koop van dit terrein geen bezwaar. De verkoopprijs dient volgens het college op f 2.50 per vierk. m. te worden gesteld, in totaal f 920. Langs de achterzijde van de op het perceel te bouwen drukkerij zijn garages geprojecteerd, die tegen de Zuid westelijke gevel van de drukkerij worden aangebouwd. Daarom zal deze gevel een blinde muur moeten worden, waarin de balken van de garages bevestigd kunnen worden. B. en W. stellen de gemeenteraad voor tot verkoop van de grond over te gaan. De Algemene Raad van het gasbedrijf Zaanstreek-Waterland heeft Dinsdagavond ir. A. de Groot benoemd tot directeur van dit gasbedrijf. Deze vacature is ontstaan door het vertrek van de huidige directeur, ir. K. Brouwer, die een gelijke functie te Delft heeft aanvaard. Ir. De Groot is thans werkzaam als hoofdingenieur algemene dienst van hef Provinciaal Electriciteitsbedrijf Noordhol land. Hij werd in 1908 te Weststellinger- werf in Friesland geboren. In 1937 vestig de de heer De Groot zich in Haarlem en sinds 1953 is hij woonachtig te Heemstede. Vandaag komt het motorschip „Oranje stad" van de KNSM in de Amsterdamse haven aan. Het einde van deze reis betekent voor de gezagvoerder, kapitein J. Th. Menage uit Heemstede, tevens het besluit van een lange, eervolle zeemansloopbaan aangezien hij thans met pensioen gaat. Kapitein Me nage werd op 2 December 1895 in Ede ge boren. Hij trad in December 1914 als derde stuurman in dienst van de KNSM, bij welke maatschappij hij alle officiersrangen door liep. In Maart 1946 werd de heer Menage tot gezagvoerder bevorderd. Als kapitein heeft hij het commando gevoerd op verschillen de KNSM-schepen met bekende namen. In de laatste periode van zijn loopbaan voerde hij het gezag over de passagiersschepen „Bonaire" en „Cottica" die op Suriname varen. De laatste tijd was hij gezagvoerder op de „Oranjestad", varend in de Caraïbi- sche passagiersdienst van de KNSM. De toneelgroep van de schoolvereniging van het Eerste Christelijke Lyceum de C.L.V. voerde Dinsdagavond in het Minerva Theater voor een grote schare leerlingen, ouders en leraren Shaw's blij spel „Arms and the man" op. Zij hebben daarbij de overweging, dat het geen gemak kelijk stuk is, enthousiast opzij gezet voor ae gedachte, dat het een leuk stuk is en zij brachten het voor het voetlicht met een onbevangenheid die enige onbeholpenheid hier en daar gaarne deed vergeten. De lan ge dialogen, die in bepaalde gedeelten wei nig minder dan een opeenvolging van heel rake opmerkingen zijn een soort van voortzetting van zijn bijzonder uitvoerige voorwoorden, die meer bladzijden tellen dan het stuk zelf verlangen nu eenmaal een zeker dramatisch tegenwicht en dat ontbrak vaak al te zeer. Men zou kunnen zeggen, dat de lyceïsten met kennelijk ge noegen Shaw's opmerkingen hebben staan maken, maar zijn spel niet voldoende ge speeld hebben. De mate van persoonlijke handeling variëerde tussen het net iets te hard heen en weer lopen van de huisknecht Nicola, die overigens opviel door zijn goede dictie, en de aarzelende beweging van de „held" Saranoff, die zich een beetje moei zaam verplaatste. Het flegma van de Ser vische indringer, kapitein Bluntschli, de koude drukte van majoor Petkoff en de pruilende hypocrisie van diens dochter Raïna waren echter wel vermakelijk: de regisseurs drs. N. C. Balkenende en de heer S. Renzema hebben wat deze rollen aan gaat goede keuzen gedaan. Ook voor Pet- koffs vrouw Cathérine en voor de dienst bode Lonka, die in haar spel iets toonde, dat men graag in het algemeen meer had waargenomen: vaart. H. B. De Haarlemse middenstand heeft geen speciale ontheffingsmaatregelen verzocht voor de week voorafgaande aan Kerstmis en Nieuwjaar, zodat de winkels dan ge- openó mogen zijn volgens de in de win kelsluitingswet opgenomen regeling, na melijk van 20 tot en met 24 December tot negen uur 's avonds, terwijl in die periode eveneens de verplichte halve dagsluiting komt te vervallen. Op de Oudejaarsdag mogen de winkels ook tot negen uur 's avonds geopend zijn. Het is echter niet zeer waarschijnlijk, dat daarvan op grote schaal gebruik zal wor den gemaakt. Alleen de banketbakkers en de levensmiddelenwinkels kunnen daarvan profiteren met het oog op het afwerken der bestellingen en daarmee samenhan gend werk. Uiteraard vervalt de halve dagsluiting ook in de week waarin de Kerstdag valt, maar daar Nieuwjaarsdag dit jaar op Zondag valt, blijft de halvedagsluiting in c'e eerste week van 1956 gehandhaafd. De Haarlemse recherche heeft vier jongens van vijftien tot zeventien jaar aangehou den, verdacht van een inbraak in een garage aan de Wagenweg te Haarlem. In de nacht van Zondag op Maandag heeft men zich toegang verschaft en uit twee auto's zijn weggenomen een fototoestel ter waarde van dertig gulden en een time-klok, ter waarde van tweehonderd gulden. Het foto toestel is opgespoord: het lag in een kist op de slaapkamer van een der jongens. Tussen halfdrie en halfelf heeft men zich Dinsdag toegang verschaft tot een sigaren winkel aan de Paul Krugerstraat in Haar lem-Noord. Laden en kasten zijn doorzocht en vermist wordt een bedrag van achten veertig gulden. Er ontbreken geen rook artikelen, voor zover men kon nagaan. In het Krelagehuis in Haarlem zal Za terdag van 14 tot 21 uur en Zondag van 10-17 uur een tentoonstelling van post duiven van de afdeling Haarlem van de N.A.B.V.P. worden gehouden. Er staan circa 900 duiven ingeschreven, afkomstig uit het rayon tussen Beverwijk en Lisse en Zandvoort en Halfweg. Alderamin, 12 v. Suez n. Adne. Algenib, 13 te Gdansk. Amerskerk, 13 te Suez. Ampenan, 14 te Singapore. Amstelbrug, 12 v. Londen n. Port Said. Arendsdijk, 13 60 m. ZW. Scillv's. Ariadne, 12 v. Hamburg te Amsterdam. Amstelland, 13 v. Gdynia n. Hamburg. Adonis 13 te Rotterdam Amsteldiep 14 v. Napels n. Pt. Saia Alhena 14 te Santos Alblasserdijk 13 v. Tampa 15 New Orleans verw. Alioth 13 v. Las Palmas n. Antw. Baarn, pass. 12 Flores n. Antwerpen. Blommersdijk, 12 te £few York. Boschfontein, 12 rede Dar es Salaam. Britsum, 12 v. Zeebrugge n. St. Maria. Bloemfontein, 12 te Port Elizabeth. Beninkust p. 14 Ouessont n. Le Havre Bussum (t.) p. 14 Gibraltar n. Le Havre Boskoop 14 te Punta Cardon Celebes, 13 te Port Said. Cinulia, 12 te Rotterdam. Cistula, 13 v. Suez n. Aden. Caltex The Hague, 14 te Rotterdam. Caltex Utrecht, pass. 13 Gibraltar n. Rotterdam. Camerounkust, 12 260 m. N. Dakar. Caltex Leiden, pass. 13 Casquets n. Rotterdam. Ceronia, 13 50 m. W. Colombo. Delfland, pass. 12 St. Vincent n. Las Palmas. Dorestad, 12 v. Curacao n. Pta Cardon. Caltex Leiden (t.) 14 te Rotterdam Castor 13 v. Pto Plata n. Antwerpen Charis 14 te Willemstad Cottica 14 te Paramaribo Cumulus 13 v. R'dam n. Station Atl. Oceaan Duivendijk 13 v. Cristobal n. Antwerpen Elizabeth B, 12 te Bombay. Esso Den Haag, pass. 13 Algiers n. Rastanura. Eemdijk, 13 v. Bremen n. Hamburg. Esso Rotterdam (t.) p. 14 Gibraltar n. Sidon Friesland Krl. 14 nm. Pt. Said verw. Felipes, 13 te Pladju. Gabonkust, pass. 12 Kp. Finisterre n. Dakar. Gooiland, 13 te Buenos Aires. Gouwe, pass. 13 Scillv's n. Swansea. Gaasterkerk 14 te Djibouti Heemskerk, 13 v. Singapore n. Bangkok. Hermes, 13 te Cristobal. Hector, 13 te Catania. Hydra 11 v. Port of Spain n. Morrisville. Helder, 13 te Ponce. Helena, 13 te Port of Spain. Hilverusm, 13 90 m. Z.ZO. Westp. Kreta. Hestia 13 te Rotterdam Japara (KRL), pass. 13 Djeddah n. Damman. Johan v. Oldenbarnevelt, pass. 13 Pantellaria n. Amsterdam. Kalydon, 12 te Rotterdam. Kenia, pass. 12 Kp. Guardafui n. Rotterdam. Kopionella, 13 te Curacao. Korovina, 12 te Rotterdam. Kota Agoeng, 12 te Rotterdam. Karimata, 13 te Belawan. Karimun 13 v. Suez n. Pt. Said Kelzerswaard, 16 Montevideo verw. Lekhaven, 13 te Rio de Janeiro. Lombok, 12 te Napels. Lombok, 13 v. Napels n. New York. Lieve Vrouwekerk, 13 v. Bandarshapur n. Abadan Laagkerk 13 v. R'dam n. Hamburg Macoma, 12 v. Kaapstad n. Abadan. Meerkerk, 12 v. Aden n. Port Soedan. Maureen, 14 Ceuta verwacht. Mirza, 13 te Yokohama verw. Myonia, 13 te Pladju. Maashaven, pass. 13 Finisterre n. Antwerpen. Metula, 15 te Hongkong verw. Nigerstroom,, 12 te Hamburg. Nieuw Amsterdam 14 te New York, verm. 17 v. New York. Oostkerk, 13 te Port Said. Oranje, pass. 12 Kp. Finisterre n. Southampton. Oranjefontein, 13 te Amsterdam. Oranje 14 te Southampton Oranjestad 14 te Amsterdam Orion 14 te Rotterdam Ouwerkerk 13 v. Singapore n. Pt. Swettenham. Prins Willem IV, pass. 13 Scilly's n. Le Havre. Poseidon, 13 v. Plymouth n. Fort Liberté. Prins Casimir, 13 70 m. ZO. Famepoint. Papendrecht (t.) p. 13 Fayal Azoren n. R'dam Polydorus 13 v. Algiers n. Alexandria Prins Willem George Frederik 13 v. R'dam n. Valencia Rotti, pass. 12 Key West n. Houston. Raki, 13 v. Bahrein n. Bombay. Reyniersz, 14 te Surabaja verwacht. Sibajak, vertr. 13 v. Rotterdam n. Sydney. Radja, 13 330 m. O. Kp. Guardafui. Sheratan, 14 te Mena el Ahmadi. Stad Leiden, 13 v. Port Said n. Marseille. Sumatra, 13 v. Belawan n. Colombo. Schie, 14 te Kalyvia. Sirrah, 13 te Tj. Uban. Stanvac Selo, 14 te Belawan. Straat Mozambique, 13 Yokkaichi. Sliedrecht, pass. 12 Ouessant n. Banias. Stad Schiedam, 14 a. d. Hoek v. Holland verw. naar Rotterdam of Vlaardingen. Sibajak 13 v. R'dam n. Sydney Stad Haarlem 13 v. R'dam n. Narvik Rijndam 14 v. New York n. Cobh Stad Schiedam 14 te Rotterdam Straat Bali 13 v. Kaapstad n. Rio de Janeiro Stad Maassluis 14 te Rotterdam Statue of Liberty (t.) 13 v. Mena al Ahmadi n. Suez Tabian, 12 v. New York n. Beyrouth. Tara, 12 v. Rotterdam n. New Orleans. Trajanus. 13 te Rotterdam. Tomini, 14 te Tj. Priok. Tasman, 14 Padang verwacht. Trajanus, 12 v. Antwerpen. Tibia, 13 200 m. O. Lordhowe eil. Tawali, 12 te Hamburg. Tomocyclus (t.) 14 te Punta Cardon. Tamo 14 v. Antw. p. 14 6,30 u. Vliss. n, Rio de Van Neck, 13 v. Singapore n. O. Afrika. Van Noort, 14 Tj. Priok verwacht. Van Linschoten, 13 v. Lagos n. Matadi. Willem Ruys, 13 v. Belawan te Singapore. Westertoren, 13 te Montevideo. Willemstad, verm. 13 v. Aruba n. Pto Limon. Wonosobo, 14 te Surabaja. Waterman, 13 440 m. NW. Sharksbaai. Wonosari, 14 Singapore, verwacht. W. Alton Jones, 12 120 m. N. Natuna eil. Van Linschoten, 13 v. Lagos n. Matadi. Zeeland (SSM), 12 v. Rotterdam n. Hull. Zeeland, (KRL), 13 v. Djeddah n. Suez. Zuiderzee, 12 250 m. ZO. Dakar. KLEINE VAART Albergen, 13 v. Marans n. Liverpool. Ali S, 13 v. Antwerpen te Hansweert. Amstelland, 13 v. Gdynia n. Hamburg. Aaltje, pass. 13 Vlissingen n. Queenboro. Angeja, pass. 13 Vlissingen n. Ipswich. Avontuur, verm. 11 v. Londen n. Vilvoorde. Aardenburgh, pass. 12 Kiel n. Stockholm. Ambiorix, 13 v. La Pallice te Amsterdam verw. Alcetas, 12 65 m. W. Sardinië. Bab T, 12 Brunsbüttel gep. n. Zaandam. Bergsingel, 13 v. Sodertelje te Newcastle verw. Brinio, 12 v. Hernosand te Zaandam. Cobri, 12 v. Rotterdam n. IJmuiden. Coolhaven, 13 v. Port Lyautey te Rouaan. Carbia, 13 v. Norrkoping te Amsterdam. Delfborg, 12 v. Kristinehamn te Rotterdam. Dollard, 13 v. Halmstad te Rotterdam. Donata, 12 v. Karlstad te Rotterdam. Dya, 12 v. Rotterdam n. de Humber. Deni, 13 v. Londen te Zeebrugge. Diligentia, 13 v. Isle of Grain te Kingslynn. Delta, pass. 12 Vlissingen n. Favershamn. Dora, 12 Vlissingen n. Cardiff. Draco, 12 te Kopenhagen. Export II, 12 v. Rotterdam n. Londen. Eibergen, 13 v. Marans te Liverpool verw. Ellewoutsdijk, verm. 13 v. Londen n. Rotterdam. Frema, 12 v. Gefle te Rotterdam. Erasmus, 13 v. Liverpool n. Birkenhead. Escaut, 12 v. Rouaan n. Amsterdam. Flevo, 9 v. Denia n. Rotterdam. Flevo (B), 10 v. Teignmouth te Fowey. Glory, 13 v. Lubeck te Rotterdam. Gaasterland, 12 v. Leith n. Grangemouth. Haaksbergen, 13 v. Swansea te Les Sables d'Olon- ne. Helvetia, pass. 13 Vlissingen n. Londen. Haskerland, 12 v. Delfzijl te Goole. Joost, 10 te Sarpsborg. Kaap Falga, 11 Brunsbüttel gep. n. Amsterdam Kaap St. Vincent, 11 Kiel gep. n. Stockholm. Koningshaven, 13 v. Casablanca te Oran. Kemphaan, 16 te La Trinité verwacht Kirsten, 15 v. Karlstad te Rotterdam verw. Larix, 12 te Zaandam. Leuvehaven, 13 v. Kopenhagen te Rotterdam. Lireco, 12 v. Sundsvall te Rotterdam. Leendert B, 13 v. Kopenhagen te Rotterdam. Michel Swenden, 12 v. Rotterdam n. Garston. Midas, 12 v. Algiers n. Tel Aviv. Monica, 13 v. Nakskov te Rotterdam. Mulan, 12 v. Dordrecht te Rotterdam. Meres N, 13 v. Pto Alegre te Buenos Aires. Marcella, 14 v. Gdansk te Dieppe verw. Madjoe, pass. 13 Vlissingen n. Londen. Matthew, pass. 12 Vlissingen n. Gent. Mizar N, 12 v. Hamburg n. Antwerpen. Myfem, 15 v. Gefle te Rouaan verw. Marianne, 12 te Gothenburg. Nijenburgh, 12 v. Paskalavik te Rotterdam. Neeltje B, verm. 13 v. Amsterdam n. Rotterdam Nieuwehaven, 13 v. Gothenburg te Rotterdam. Nieuwland, 12 v. Rotterdam te Grangemouth. Noorderlicht, 12 v. Rotterdam te Sagene. Nottingham, 13 v. Amsterdam te Harlingen. Notos, 12 te Tripoli. Nautilus, 12 v. Vlissingen n. Gent. Nero, 12 te Faro. Navis, pass. 12 Vlissingen n. Zee. Nettie, 13 v. Vlissingen n. Waterford. Noordzee, pass. 13 Vlissingen n. Antw. Oleum, 13 v. Malmö te Kopenhagen. Oosterburgh, pass. 13 Brunsbüttel n. Rotterdam. Oranjeborg, 12 v. Gothenburg te Rotterdam. Oranje, pass. 13 Vlissingen n. Antwerpen. Pavo, 8 te Skutskaer. Ponza, 10 te Kristinehamn. Rema, pass. 13 Vlissingen n. Goole. Ria, 13 v. Hansweert te Vlissingen. Sambre, 12 v. Rotterdam n. Parijs. Sandettie, 12 v. Soderhamn te Rotterdam. Soemba, 13 v. Belfast te Teignmouth. Spoorhaven, verm. 14 of 15 v. Liverpool naar Bretagne. Santa Lucia, 13 v. IJmuiden n. Goole. Surte, 12 v. Goole n. Amsterdam. Santa Helena, 14 te Amsterdam verw. Santa Margherita, pass. 12 Vlissingen n. Duin kerken. Sambre, 13 v. Rotterdam te Amsterdam. Spolanda, 12 v. Bremen te St. Nazaire. Taurus, verm. 13 v. Colchester n. Rotterdam. Tilly, 11 te Rotterdam. Taormina, 13 v. d. Limfjord te Colchester. Volharding, 12 te Valencia. Vrede, 12 v. Rotterdam n. Antwerpen. Virgo, 12 v. Hamburg te Rotterdam. Westpolder, 13 v. Rotterdam n. Lissabon. Westersingel, 13 v. Antwerpen te Vlissingen. Walenburgh, pass. 12 Ouessant n. Bordeaux. Westerhorn, 12 v. Boston n. Goole. Wubbiena, 12 te St. Anns Head. Zeevaart, pass. 12 Vlissingen n. Antwerpen. Zijpe, pass. 13 Vlissingen n. Antwerpen. SLEEPVAART Ebro, 12 100 m. N.NO. Finisterre n. Vigo. Loire, 12 v. Bombay n. Colombo. Noordholland, 8 v. Lissabon n. Curasao. Oceaan, 12 90 m. O.ZO. Jamaica met 2 boor- pontons. Tyne, 12 v. Bermuda n. Panamees ss Bali op 800 m. O.NO. Bermuda. Witte Zee, pass. 12 Holtenau n. Tj. Priok met baggermolen. Zwarte Zee, 12 40 m. Z. Kreta met Castor. HOGE PRIJZEN 1500 18814 1000 4019 4657 8284 10000 11357 16172 18835 20295 400 3336 5159 5495 5649 7453 7467 12473 12508 13625 16368 17005 17854 18330 21496 ƒ200 2086 2173 2254 2854 3108 4127 4588 6557 7350 8833 9433 11801 11813 12171 12537 1388714030 14270 17965 19687 20318 21622 21941 PRIJZEN VAN ƒ80.— 1075 145 170 180 241 265 272 341 367 553 12041 044 105 227 282 309 374 514 523 563 673 679 839 734 935 946 2092 128 176 263 308 362 420 452 562 574 13037 084 108 153 154 185 213 300 311 369 806 889 934 972 975 990 421 505 522 784 849 8152 181 226 275 698 734 779 786 861 14044 064 095 171 286 500 528 558 567 586 4016 182 184 373 556 608 630 811 879 627 684 761 828 849 853 917 965 996 5H31 229 251 283 297 361 589 685 718 747 15013 175 202 263 279 287 440 718 750 773" 834 S50 914 956 980 803 811 906 915 922 6056 129 237 351 417 447 498 530 597 710 16059 170 184 269 316 450 510 541 577 722 736 854 877 825 7028 '237 342 605 679 727 773 842 878 S99 17107 110 146 222 290 338 401 411 440 448 946 955 964 991 483 573 698 773 785 803 875 900 911 81115 068 180 323 341 371 421 613 698 809 18010 090 277 339 350 476 520 535 591 715 820 842 S60 932 937 905(1 439 523 551 556 613 661 669 814 825 19319 347 349 480 500 605 624 736 829 929 o 950 959 20082 137 312 528 610 651 659 674 797 822 10240 255 331 350 358 362 541 543 569 652 893 949 970 11043 080 107 137 272 285 312 316 343 382 21030 184 219 224 227 234 299 325 361 500 439 594 678 709 849 522 528 533 562 610 615 672 801 845 862 906 952 NIETEN 1005 006 036 041 062 066 079 084 095 111 12026 027 035 043 057 083 090 144 199 203 115 117 120 126 155 167 184 191 199 208 210 228 234 244 308 312 320 321 338 346 215 218 261 268 281 317 319 356 387 396 348 429 431 441 459 517 519 553 558 583 411 435 464 46S 575 653 655 703 710 712 670 713 729 745 807 80S 820 847 893 910 736 737 752 786 796 820 833 871 872 874 943 955 986 904 938 941 964 982 990 13011 038 045 141 173 263 301 322 337 346 2032 046 065 106 123 134 144 172 174 208 357 361 362 380 401 414 416 438 458 469 229 233 239 267 280 325 332 355 366 386 498 538 558 559 582 598 624 636 671 706 388 391 402 457 462 512 554 560 576 578 730 737 758 769 786 874 924 944 953 954 598 638 672 698 746 781 788 922 932 942 975 S057 058 067 076 110 154 174 190 232 243 14001 018 034 047 048 059 U91 151 184 199 268 310 362 373 414 418 450 474 487 493 220 221 261 265 284 288 329 384 508 531 585 596 604 621 640 647 660 677 694 702 532 550 570 577 603 693 696 709 721 756 7.2 737 764 860 888 940 949 957 782 837 854 876 887 893 897 930 943 952 4025 055 062 064 100 134 145 208 278 290 980 317 329 406 423 448 451 455 508 542 561 15008 125 159 186 187 232 298 315 319 336 580 651 691 719 728 769 912 915 932 978 337 345 380 381 401 409 445 463 509 525 98S 531 567 571 583 631 641 669 677 689 698 5''39 149 162 168 196 247 258 292 335 351 720 737 738 752 764 791 802 809 835 860 366 380 396 401 407 411 459 480 483 527 910 917 933 960 999 337 375 548 549 584 636 641 650 651 673 764 779 16092 225 260 276 280 290 312 329 794 862 877 8S2 930 946 947 984 993 401 416 419 428 436 517 518 563 610 617 0007 029 039 041 051 062 073 076 085 094 656 667 678 689 770 792 913 942 960 976 112 130 146 152 158 162 179 186 199 212 979 288 214 230 327 331 338 354 357 395 407 436 17036 055 063 099 166 170 176 249 282 497 517 586 592 599 613 626 645 64.8 691 318 373 410 418 423 424 432 443 457 485 70S 7S4 791 798 803 822 856 861 885 921 571 576 582 600 618 620 674 688 693 706 7043 117 139 210 217 227 273 284 567 621 749 755 756 762 765 791 797 800 841 850 636 662 686 702 722 729 803 816 827 905 870 881 883 897 899 977 989 965 990 996 998 999 18009 055 056 091 099 127 134 154 171 203 8001 023 052 088 096 145 168 206 237 330 205 209 224 257 302 357 359 375 376 405 331 390 407 432 439 447 44S 455 456 460 413 428 503 547 625 694 714 726 750 820 482 492 508 519 557 623 631 632 634 642 821 864 880 899 908 913 928 938 940 957 661 810 811 852 871 873 898 946 957 960 988 970 998 999 19006 046 052 097 099 107 120 142 175 209 9009 048 070 095 113 118 152 176 249 252 214 221 240 325 340 362 391 394 426 464 257 260 303 30 338 358 355 361 406 410 540 541 549 576 581 590 603 612 618 656 431 441 499 l A 505 520 532 559 563 635 696 723 748 754 770 791 796 825 862 881 645 646 673 72 i 764 778 812 816 S24 843 888 908 934 952 970 971 983 20000 858 863 873 20031 052 088 094 113 136 156 186 206 241 10038 039 059 081 122 123 139 154 166 201 248 257 267 268 290 330 407 427 436 455 224 244 293 351 354 377 400 403 430 459 534 539 551 554 570 574 613 632 638 650 475 482 494 495 515 530 532 586 644 666 683 718 790 795 804 867 8S8 891 895 919 693 695 740 745 792 SOO 838 874 8S0 926 923 968 975 977 955 966 990 21031 087 097 098 130 144 150 158 164 173 11095 114 132 136 163 164 209 222 223 234 221 301 307 31S 359 375 393 402 416 431 278 300 318 461 469 472 478 512 516 526 432 442 463 494 541 547 588 603 644 694 537 553 564 732 771 780 783 794 877 911 698 726 751 785 812 850 898 899 907 962 936 942 996 972 976 VERBETERING. N i e t e n toevoegen 18986; 5411 moet zijn 4511. SPRUYT v. RIETSCHOTEN kan voor direct plaatsen voor tricotage, bustehouders en corsetten. Brieven: Grote Houtstraat 22, Haarlem. KOUSENFABRIEKEN vraagt vu^r spoedige indiensttreding (leeftijd 2045 jaar) voor interessant, zittend contrólewerk. Voor dit werk zijn goede ogen vereist. Belangstellenden gelieven hun sollicitaties mondeling na tel. afspraak (11935) of schriftelijk te richten aan de Personeelsafdeling, Zijlweg 138, Haarlem. Op de enveloppe vermelden H.K.M. GEVRAAGD per 1 Januari bekend in de TEXTIELBRANCHE. Aan een zelfstandige kracht wordt een prettige en interessante werk kring geboden. Sollicitaties persoonlijk. H. v. d. WILK, Camplaan 7 Heemstede, Tel. 35189 TE KOOP of TE HUUR GEVRAAGD, pl.m. 30ü m2. Brieven ordpr no. 1225 aan het bureau van dit blad. Aan het Parket van het Kantongerecht te Haarlem kan worden geplaatst Vereist: Bij voorkeur diploma-Mulo. Leeftijd niet ouder dan 20 jaar. Sollicitaties te richten tot het Hoofd van het Kantongerechtsparket, Jansstraat 46, Haarlem. „R I V A R O" OVERHEMDEN-INDUSTRIE kan direct plaatsen: die daarvoor opgeleid willen worden. HOOG LOON. Dagel. aanm. van 9—6 uur. Stoofsteeg 6, tel. 18599

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 3