Christelijke Ulo in Delftwijk Bloemendaal heeft „Caprera aan Brederodelaan aangekocht KUIPERS Hein Jordans voor het N.Ph.O. Kerkdiensten Nieuw Haarlems raadslid Nederlands getuigenis op 15 en 16 Januari Antilopen verloor geheel onnodig van USV: 35-37 Mogelijke bestemming: wandelpark hockeyvelden en parkeerplaats Medische diensten tijdens het weekeinde Mevrouw J. M. Stoffels- Van Haaf ten Kamerlid Boelganin geeft Pakistan weer reden tot ergenis Twee verkeersongelukken in Haarlem-Noord K :'n trtalUU! Brillant pianospel van Janine Dacosta Burgerlijke Stand Examens Bloembollentochten op 21 en 22 April Stedenwedstrijd tussen Haarlem en Amsterdam Telegram van Silas Papare Gr. Houtstraat 108 OORD Tel. 13046 Radio - Radiograms - Televisie - Gramofoonspecialist PHILIPS - GRUNDIG - ARISTONA - ERRES Zaak-Jungschlaeger De basketbalcompetitie ZATERDAG 17 DECEMBER 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSGHE COURANT 99 De gemeenteraad van Bloemendaal heeft Vrijdag besloten van de heer A. Jurjans te Bloemendaal tegen een prijs van f 315.000 aan te kopen de buitenplaats „Caprera", zijnde alle terreinen aan weerszijden van de Brederodelaan met alle daarop aanwezige opstallen, ter gezamenlijke grootte van ruim 26 hectaren. Daarbij heeft de raad over wogen, dat het wenselijk is in het belang van het behoud van het natuur- en land- schapsschoon het landgoed aan te kopen. Als voorwaarde is gesteld, dat de ge meente verplicht is aan de bevoegde instan ties te verzoeken het landgoed wederom in zijn geheel aan te merken als „landgoed" in de zin van Natuurschoonwet 1928; mocht de koopster de verplichting niet nakomen of mocht op het verzoek afwijzend worden beschikt, dan is de gemeente verplicht de eventuele schade te vergoeden tot een maximum van 60.000. Over de aankoop van deze fraaie om geving zal een ieder zich verheugen. „Caprera" was reeds lang te koop, maar de eigenaar vroeg een zodanige prijs, dat de gemeente er niet toe wilde overgaan. In 1949 had de stichting Openluchttheater het aan het theater grenzende deel willen kopen, om daar gelegenheid te bieden voor het stallen van fietsen en parkeren van auto's. Wethouder de heer A. van Geluk deelde toen mee, dat het bestuur zich in verbinding had gesteld met de eigenaar, maar deze had geantwoord, dat hij wel be reid was tot verkoop voor een prijs, die naar de mening van de heer Van Geluk het honderdvoudige was van de werkelijke waarde. De tijden zijn inmiddels veranderd en de eigenaar bleek bereid de grond te ver kopen. Tot de gegadigden behoorde onder andere het Nederlands Verbond van Vak verenigingen (N.V.V.), dat de omgeving zou willen bestemmen voor een conferen tie-oord, aldus deelde men ons mee. Dit plan zal niet kunnen doorgaan, nu de ge meente besloten heeft de villa en de om geving aan te kopen. Weerszijden Brederodeweg Het aangekochte terrein strekt zich uit aan beide zijden van de Brederodelaan. Het gedeelte aan de Oostzijde van deze weg is niet groot. Daar ligt de villa „Caprera," die de gemeente ook heeft aangekocht. Het is niet uitgesloten, dat de gemeente deze villa zal verkopen, want zij is niet gelegen in het terrein, dat zich aan de andere zijde van de weg bevindt. De villa verkeert in goede staat en kan nog bewoond blijven. Verscheidene families hebben daar ge woond. In het midden van de vorige eeuw woonde er de familie jhr. mr. A. V. Teding van Berkhout. Daarom werd het Meertje van Caprera, ook wel het Meertje van Teding van Berkhout genoemd. Bestemmingen Voor verschillende doeleinden is het ge kochte aan de Westzijde van de Brederode laan van groot belang. Het grenst aan de hockeyvelden van BMHC, aan de begraaf plaats en aan het Openluchttheater. De terreinen kunnen gebruikt worden voor parkeerterrein van het Openlucht theater, voor nieuwe hockeyvelden, waar aan grote behoefte bestaat en voor uit breiding van het wandelpark. Vroeger kon men daar ook wandelen. Er liep een weg van de Bergweg naar de Hoge Duin en Daalseweg, maar die is geruime tijd afge sloten. Vermoedelijk zal er in de toekomst weer gelegenheid bestaan een fraaie wan deling te maken. Mogelijk zal men ook dichter bij het meertje van Caprera kunnen komen, dat in zo'n prachtige omgeving ligt. „Geen hemelhoge bergen, geen oogverblin dende pracht, maar stilte, vriendelijke schoonheid, verscheidenheid van kleuren," aldus heeft Allan in zijn beschrijving over Haarlem en omgeving dit plekje geschil derd. Bij de koop is ook begrepen het oude Vinkenhuis, dat van grote historische waarde is. Op een paneel kan men zien ADVERTENTIE HAARLEM Artsen, boodschappendienst firma Mathot, Grote Houtstraat 23„ tel. 11990 (uitslui tend telefonisch informeren). Apotheken, Firma C. G. Loomeyer Zoon, Barteljorisstraat 11, tel. 10175: Park- Apotheek, Kleverparkweg 13, tel. 11793; Apotheek 't Gildehuys, Koninginneweg 3, tel. 12038; Apotheek J. Krijnen, Ekster straat 100, tel. 25860. Deze apotheken zullen tevens geopend zijn op werkdagen van 17 tot 24 December, des avonds na 6 uur tot des ochtends 8 uur. BLOEMENDAAL Artsen. Van Zaterdagmiddag 2 uur tot Maandagmorgen 8 uur: dokter S. B. Drij- ber, Bloemendaalseweg 84, Bloemendaal, telefoon 22185. OVERVEEN Van Zaterdagmiddag 2 uur tot Zondag avond 11 uur: dokter D. K. Heeringa, Militairenweg 18, Overveen, tel. 24480. AERDENHOUT Van Zaterdagavond 6 uur tot Maandag morgen 8 uur: dokter A. W. Mellema, Spiegelenburghlaan 20, Aerdenhout, tel. 27888. Wijkverpleegsters. In hetzelfde tijdvak als de artsen in Bloemendaal hebben dienst zuster J. van Dijk, Bloemendaalse weg 307, Overveen, tel. 12698, b.g.g. 14424 en zuster A. G. Haagsma, Roemer Vis- scherplein 1, Heemstede, tel. 27900. Apotheken. Voor de Zondags-, avond- en nachtdienst zijn alleen in spoedeisen de gevallen van Zaterdagavond 17 December 6 uur tot Zaterdagmorgen 24 December 8 uur geopend de Elswout Apotheek, Bloemendaalseweg 341, Over veen, tel. 16760; de Santpoortse Apotheek Bloemendaalsestraatweg 145, Santpoort- Station, tel. K 2560-8249 en de Aerden hout Apotheek, Zandvoortselaan 164, Aerdenhout, tel. 26772. HEEMSTEDE Artsen: Dr. A. L. C. van Lier, Pieter Aertzlaan 6, tel. 39875 en dr. G. S. Nout, Camplaan 20, tel. 38763. Wijkverpleging: zr. J. Dudok van Heel, Jac. de Witstraat 9, tel. 34673. Apotheken: Aerdenhout Apotheek, Zand voortselaan 164, tel. 26772 en Heemsteed- se Apotheek, Binnenweg 98, tel. 38197. hoeveel vinken er in de zeventiende eeuw gevangen zijn. De in deze omgeving liggende boerderij was reeds in het bezit van de gemeente. Zij is in het uitbreidingsplan opgenomen en als in de toekomst mocht blijken, dat er geen pachter voor de bperderij te vinden zou zijn, dan zou het bestemd kunnen wor den ais een theehuisje. Bij het aangekocht behoren ook de volks tuintjes, bollengrond aan de zijde van de Bergweg en een fraai stukje bos. Bod aanvaard Wij vernemen, dat het NW tot Vrijdag middag halfvijf in de gelegenheid was een bod te doen, dat eventueel hoger lag dan Bloemendaal wilde betalen. Er is geen nieuw bod gedaan en de heer Jurjaans heeft het door de gemeente Bloemendaal geboden bedrag aanvaard. De voorzitter van het Centraal Stembu reau heeft thans in de plaats van de heer H. J. Ankersmit te Deventer, die bedankt heeft, tot lid der Tweede Kamer benoemd verklaard mevrouw J. M. StoffelsVan Haaften te Haarlem (WD). „De Melodisten" in liquidatie Het bestuur van de Haarlemse amuse mentsvereniging „De Melodisten" deelt mede dat de voorzitter-organisator en za kelijke leider Peter Jansen als zodanig is afgetreden wegens het toenemen zijner werkzaamheden in een nieuwe functie. Op een dezer dagen gehouden vergadering werd besloten de vereniging op te heffen. De nog lopende zaken zullen door de secretaris, de heer Simon van den Bos, worden afgewikkeld. Houders van wissel bekers, in de muziekfestivals van „De Melodisten" in de afgelopen jaren gewon nen, mogen deze behouden. KABOEL (Reuter/A.F.P.) Wij staan welwillend tegenover de houding, die Af ghanistan in het geschil met Pakistan over de Pathanen inneemt, aldus heeft premier Boelganin van de Sovjet-Unie te Kaboel verklaard. Hij voegde hieraan toe, dat de Pathanen bij het zoeken van een oplossing moeten worden betrokken. Het hoofddoel van het bezoek van Boelganin en Kroesj- tsjev aan Afghanistan is dit land te gebrui ken voor het uiteen doen vallen van het verdrag van Bagdad, aldus menen Weste lijke diplomaten te Kaboel. De diplomaten herinnerden eraan, dat Kroesjtsjev in Kasj mir heeft gezegd, dat het verdrag „kenne lijk tegen de Sovjet-Unie en andere vrede lievende staten is gericht". „Om deze reden is het ons doel dit militaire bondgenoot schap te verzwakken". Een van de Westelijke diplomaten noem de Afghanistan op grond van zijn aard rijkskundige ligging „een dolk op het hart van het verdrag". Indiase ambtenaren te Nieuw Delhi zeiden de indruk te hebben gekregen, dat de Russische leiders Afgha nistan wapens zullen aanbieden. Vrijdagavond vijf voor half zeven is er op de Rijksstraatweg ter hoogte van de Van Egmondstraat in Haarlem een aanrijding ontstaan tussen een bromfietser en een wielrijder. De wielrijder reed over de Rijks straatweg' in Noordelijke richting en zwenkte plotseling, zonder een waarschu wing te geven, linksaf, juist op het moment, dat hij ingehaald werd door een bromfiet ser. Deze laatste viel en moest met een hoofdwond en een hersenschudding naar de Deo vervoerd worden. De wielrijder, die ook gevallen was, stond weer op, pakte zijn fiets en verdween. De politie verzoekt de wielrijder en even tuele getuigen zich met haar in verbinding te stellen. Om tien minuten voor negen ontstond er op de Schoterweg bij de Kloosterstraat een aanrijding tusseneen bromfietser en een motorrijder. De bromfietser reed op de Schoterweg in Zuidelijke richting en wilde, terwijl hij richting aangaf, linksaf de Kloosterstraat inrijden, waarbij hij echter aangereden werd door een motorrijder, die hem achterop kwam. De bromfietser viel, maar mankeerde niets. De motorrijder werd daarentegen even later met een her senschudding naar het Grote Gasthuis ver voerd. Ook in dit geval roept de verkeers politie, Lange Wijngaardstraat, eventuele getuigen op. ADVERTENTIE t/Jsa ZIJLSTRAAT HAARLEM Het werd nodig Marinus Adam even op adem te laten komen, na een interim van drie maanden, waarbij hij voor taken ge steld werd waar menige dirigent, bij ge brek aan tijd tot voorbereiding feestelijk voor zou hebben bedankt. Wat niet weg neemt, dat hij op stel en sprong opmerke lijke dingen gedaan heeft in de hachelijke situatie, door de ziekte van Toon Verhey ontstaan, knap en kundig gered heeft. De omstandigheden hebben er toe geleid dat het instituut „gastdirigent" bij het Noordhollands Philharmonisch Orkest zijn intrede gedaan heeft, wat vroeg of laat toch eens zou moeten gebeuren en wat naar ik meen, best mogelijk zou zijn bij onderling overleg tussen de diverse orkes ten. Een vreemde dirigent voor een orkest - gesteld dat hij een persoonlijkheid is - betekent voor het ensemble steeds een zelfontdekking en een nieuwe bewustwor ding. En dat heeft ieder orkest wel eens nodig. Dit bleek ook deze avond, nu Hein Jor dans, de dirigent van het Brabants Orkest, als gast de staf over het N. Ph. O. zwaaide. Dit laatste slechts bij wijze van spreken, want Jordans zwaait helemaal niet: hij verliest zijn kracht niet in het grote ge baar, doch hij concentreert haar in een korte maar strak rhythmische maatslag vol spanning en energie. Zo kreeg hij het orkest „aan de punt van de maatstok" en zelfs de trekkerigste instrumenten, die ieder orkest telt: klarinetten en trombones, kunnen braaf mee in de pas. Jordans begon met de bekende „Zes Adagio's" van Willem Pijper, waarvan hij de structuur wel duidelijk wist af te lijnen, doch welke muziek hem nog weinig gele genheid schonk te speculeren op een ge raffineerde klank. De Rhapsodie „Libertas venit" (De Vrijheid komt) van Hendrik Andriessen, gecomponeerd ter gelegenheid van de tiende herdenking van de bevrij ding van Noord-Brabant, bleek daartoe een vrij wat gunstiger object. Het is een klare, doorzichtige partituur zonder diepzinnig heden of gewrongen melodische vormen, een muziek op de man af en voor ieder verstaanbaar, op een thematiek, die aan het „Dies iare" (Dag van gramschap) en het „Te Deum laudamus" (U, o Heer, lo ven wij) ontleend werd. De orchestratie is bijzonder glansrijk, een omstandigheid die Jordans dankbaar uitbuitte en die het or kest de kans gaf zich op brillante wijze te manifesteren. Alleen valt, naar mijn smaak, de coda van Andriessens Rhapsodie te be knopt uit. Overigens een werk dat op het repertoire dient te blijven en op nationale herdenkingsdagen als artistieke noot van de feestprogramma's niet zou mogen ont breken. Jordans hoogste troef was deze avond echter buiten kijf de suite „De Vuurvogel" van Strawinsky. De dirigent slaagde er in het orkest tot een prestatie te dwingen, die HAARLEM. 16 December 1955 GEHUWD: 16 Dec., P. J. Bakker en J. Veltkamp; A. Chr. Zorn en W. F. Steenken. BEVALLEN van een zoon: 15 Dec., F. L. de Jongde Milde; 16 Dec., C. E. van den DriesOstmannC. L. LoonenKarskens; M. H. van der Meij—van Houten. BEVALLEN van een dochter: 14 Dec., E. D. A. LautenslagerLach de Bère; E. J. C. BrouwerDumont; 15 Dec., G. J. M. Schutte Rientjes J. M. Kruijtde Haas; 16 Dec., W. G. van AsperenBorghols; T. Noordhoek Elderbroek; H. RoosmaJonkhof; S. J. Pelvan Krugten. OVERLEDEN: 14 Dec., M. BloemVaart jes, 76 j., Rembangstraat; A. F. C. Herber- mann. 65 j., Hyacinthenlaan; E. van Leeu wenKassing, 83 j., Oranjeboomstraat; 15 Dec., H. M. Bosmanvan Groningen, 80 j„ Gibraltarstraat; J. M. BoomsGalama, 76 het hoogste respect afdwong. Het werd niet alleen een accuraat samenspel, dat zelfs door virtuoze kwaliteiten gekenmerkt werd, maar ook qua klankver-houding en expressie niet minder merkwaardig mocht heten. En verder beleefde het publiek de sensatie van de machtige interpretatie van hét Eerste Pianoconcert van Tsjaikofsky door Janine Dacosta, welke ik verwacht had na haar optreden met hetzelfde bra- vourstuk in „Treslong" op Dinsdag jongst leden. De acoustiek van de Haarlemse Con certzaal hielp daarbij niet weinig mee om het effect te verhogen. Men begrijpt overigens niet waar Janine Dacosta de kracht en de energie vandaan haalt om het cyclopische werk de nergens versagende spanning te geven en het uit eindelijk nog weet op te drijven tot een on gehoorde climax. Wat een temperament! Maar ook wat een trefzekere en secure techniek, vooral wat een bravourachtige vlotheid in haar octavengangen! Ik heb haar na afloop nog even gesproken en de hand gedrukt: een handje zonder extra grote spanning, maar gehoorzamend aan de energieke wil van een door de muziek bezetene. De vertolkster liet zich bijzonder lovend uit over de kwaliteit en volgzaamheid van het orkest, dat haar deze week dlrie keer (te Hillegom, in Alkmaar en nu in Haar lem) ter zijde stond om haar opvatting van Tsjaikofsky's concert te realiseren. Dit hield evenzeer iof in voor Adam als voor Jordans. Met dit al is het vierde V-concert, zowel door het programma als door de schitte rende uitvoering ervan, een groot succes geworden. JOS. DE KLERK Amsterdam. Gemeente Universiteit. Be vorderd tot doctor in de Economische We tenschappen op proefschrift getiteld: „Het Werkgelegenheidsaspect van het Surinaam se Tienjarenplan" de heer J. Sedney, ge boren te Paramaribo. Candddaatsexamen Rechten: H. U. Jessurun d'Oliveira, Amster dam. Candddaatsexamen Nederlands: mej. L. Querido; C. A. J. Vogels, A'dam; J. M. L. Verschuren, Haarlem. Doctoraal examen Economie: P. F. ter Steeg, Amstex-dam; L. Kropveld, Bussum. Binnenkoi-t kan de benoeming tegemoet worden gezien van de heer W. de Vos tot lid van de Haarlemse gemeenteraad. De heer De Vos, die lid van de Partij van de Arbeid is, zal dan de opengevallen plaats, ontstaan door het bedanken van de heer M. J. Goedée Jr., bezetten. De heer De Vos werd op 25 Mei 1908 in Am- sterdam geboren, al waar hij aan de Mid delbaar Technische School werktuigbouw kunde studeerde. Voor het uitbi'eken van de tweede wereldoor log was hij enige tijd werkzaam op het Aërodynamisch Bureau van ir. Van Tonge ren te Heemstede. Na in 1940 gedemobili seerd te zijn werkte de heer De Vos tot het einde van de ooi-log bij de N.V. André de la Porte, alhier, waarna hij in dienst trad bij Conrad-Stork. Bij laatstgenoem de firma is de heer De Vos op het ogenblik als constructeur op de tekenkamer werk zaam. In het bedrijfs- en verenigingsleven be kleedt de heer De Vos verscheidene func ties. Hij is onder meer secretaris van de Beambtenkei-n van Conrad-Stork, bestuurs lid van de Algemene Nederlandse Metaal- bedrijfs Bond-Vakgroep Beambten, lid van het Wijkcomité „Oud-Schoten" en lid van de op 7 November door wethouder W. F. Happé geïnstalleerde Huureommissie. Een aardige bijzonderheid is, dat de heer De Vos als gemeenteraadslid in de voet stappen treedt van zijn vader, de heer H. de Vos, die indertijd deel uitmaakte van de gemeentei-aad van Schoten en daarna van die van Haarlem. Onder Door gaat meer aandacht aan lange afstand besteden De Haai-lemse wandelsportverendging „Onder Dooi-" werkt reeds thans aan de plannen voor het nieuwe seizoen. Zij zal volgend voorjaar voor de afd. Noordholland van de Nederlandse Wandelsport Bond we derom de bloembollentochten verzorgen. Deze zullen worden gehouden op 21 en 22 ApriL In verband met de afstanden die de 30 km. niet te boven gaan, en teneinde toch zo lang mogelijk van de bloemenpracht te kun nen genieten, zal gestart worden vanuit Hillegom. De V.V.V. in Hillegom en restau rant „Treslong", waar de start zal plaats vinden hebben reeds alle mogelijke mede werking toegezegd. Een week later zal vanuit Haarlem een blombollennachttocht worden gehouden over een afstand van 60 km. De lange af stand wandelaar H. Heekelaar, die met enkele andere tot OD is toegetreden, ver dedigde op de onlangs gehouden jaarverga dering van deze vereniging het standpunt, dat in een belangrijke sportstad als Haar lem veel te weinig belangstelling voor de lange afstand bestaat. Het bestuur van OD deed de toezegging meer aandacht aan het lange-afstand wan- deltoerisme te zullen gaan besteden. De voornaamste doelstellingen van de vereni ging zullen echter blijven het deelnemen aan gewone NWB-wandeltochten en het versterken van de jeugdafdeling. In ver enigingsverband zullen gedurende de win ter enkele oefeningstochtjes worden ge houden. Woensdag 11 Januari zal in het Krelagehuis m Haarlem de volleybal-stedenwedstrijd HaarlemAmsterdam plaats vinden. De stedenwedstrijden tegen Alkmaar en Hoom, die in verband met de afdelingen-competi tie van district Noordholland nog door de Haarlemmers gespeeld moeten worden, zul len niet eerder dan in Februari plaats vinden. Het twaalf-districten-volleybaltournooi zal op Zaterdag 28 Januari de beste volleybal- lers(stres) uit het land weer naar het Kre lagehuis in Haarlem brengen. Het hoofd bestuur vcan de Nederlandse Volleybal- bond (NeVoBo) heeft de organisatie van dit tournooi wederom aan de afdeling Haarlem toevertrouwd. DJAKARTA (PIA) Het parlementslid Silas Papare, dat deel uitmaakt van de Indonesische delegatie voor de bespre kingen met Nederland maar nog niet naar Europa is vertrokken, heeft een telegram gezonden aan het hoofd der Indonesische delegatie, minister Anak Agung Gde Agung, waarin hij er op aandringt bij de besprekingen voorrang te verlenen aan de kweste-West-Irian. Papare betoogt in zijn telegram, dat de kwestie van de Unie en de financieel-economische problemen niet kunnen worden opgelost als gevolg van het bestaan van het Nederlandse kolonialisme op West-Irian. Indien zo seinde hij de Nederlanders afwikkeling van de kwes tie van de souvereiniteit over West-Irian afwijzen, dan dient de delegatie geen be sprekingen te houden. Papare voegt er in zijn telegram nog aan toe, dat er rekening mede dient te worden gehouden, dat de Indonesische delegatie na de verkiezingen niet meer op een voldoend krachtige steun kan rekenen. ADVERTENTIE U KUNT BIJ ONS EEN KEUZE MAKEN UIT DE NIEUWSTE MODELLEN VAN De Louise de Colignyschool, de Christelijke ULO-school, die in „Delftwijk" aan de Slauerhoff- en de Liefdestraat zal verrijzen en waarvoor de Haarlemse gemeente raad in de vergadering van Woensdag een bedrag van vierhonderdduizend gulden heeft uitgetrokken. Links bevinden zich de kamers voor het hoofd en de docenten en rechts liggen zowel beneden als boven drie klasselokalen, die alle een afmeting hebben van 7.30 X 6.50 meter. Bovendien zal de school een natuurkundelokaal en een rijwielstalling krijgen. In de grote hal, die een breedte heeft van negen meter, zal een klein podium worden geprojecteerd, zodat deze ruimte, indien nodig, gebruikt kan worden als toneelzaaltje. De totale lengte van deze school, die ontworpen is j., Kamperlaan; J. Klomp, 54 j., Maerten'van door de architect H. W. van Kempen te Bloemendaal, is 41,33 meter en de hoogte Heemskerkstiraat. zal van de grond tot het nokje van het dak 10,30 meter bedragen. DJAKARTA (P.I.A.) Mevrouw Bou- man heeft tijdens de voortgezette behande ling van de zaak-Jungschlaeger voor het Landgerecht te Djakarta aan rechter Maengkom medegedeeld dat, tenzij er op onthoud in de scheepsverbinding optreedt, de zestien getuigen uit Nederland op 5 Ja nuari in Indonesië kunnen worden ver wacht. De rechter bepaalde, dat zij op 15 en 16 Januari zullen worden gehoord. Er wa ren vertegenwoordigers van het Neder landse Hoge Commissariaat, de Britse am bassade en de Koninklijke Paketvaart Maatschappij in de zaal. Twee stuurlieden van de K.P.M., H. P. Stegerda en J. A. Haringsma, werden als getuigen a décharge gehoord. Zij zeiden, verdachte nooit op hun schepen, of zelfs maar te Priok te hebben gezien. Als zij al wapens vervoerd hadden, waren dit wapens voor het Indonesische leger (T.N.I.) ge weest. Getuige a charge Sanusi Biet Miat ver telde, dat hij tussen de onderneming* Dra- maga en Salakberg in de grotten drie maanden lang twee auto's had zien staan. Een ervan behoorde naar hem was verteld aan Jungschlaeger. Getuige behoorde tot de bende ex-KNIL-militairen die zich daar schuil hielden. Jungschlaeger zei, dat hij nooit een eigen auto had bezeten, maar al tijd in een auto van de KPM, met chauf feur, had gereden. Mevrouw Bouman merkte op, dat deze getuige nooit eerder verdachtes naam had genoemd. Sanusi zei, bang te zijn voor ben den, „die hem nog steeds in de gaten hou den". Zondag werd zijn huis aan de stads rand van Bandung gelegen, leeggeroofd. „Was ik daar geweest, dan hadden ze mij beslist gedood", zei Sanusi. De volgende zitting zal 22 December worden gehouden. Het is de herenploeg van Antilopen in de districts-basketbalcompetitie niet gelukt in het Krelagehuis in Haarlem het team van USV uit Rotterdam te kloppen, hoewel de kansen hiervoor wel aanwezig waren. Nu werd het een kleine 3735 overwinning voor de Rotterdammers na een dikwijls bij zonder aantrekkelijke strijd, waarin beide teams elkaar niets toegaven en fel voor de overwinning streden. Het was ongetwijfeld jammer dat ook nu weer de jeugdige Dings- hoff in het Antilopen-team volledig faalde. Hoewel het Rotterdamse team zeker niet tot de top behoort, zullen alle tegenstanders het tegen deze ploeg bijzonder zwaar te ver duren krijgen, temeer daar de Rotterdam mers de kunst verstaan de kleine kansen volledig uit te buiten. Voorts werden vrij wel alle strafworpen feilloos ingeschoten. Voor Antilopen is het jammer dat deze winstkans verloren is gegaan, aangezien de Haarlemmers hierdoor nog steeds in de gevaarlijke hoek zijn gebleven. In de overgangsklasse kwam HOC binnen de lijnen tegen IHJ en slaagde er in een zeer verdiende 4529 overwinning te behalen. Bij HOC was Snel weer opgesteld, terwijl de IHJ-ploeg weer was verstrekt met Schmitz. Hoewel de eerste helft van deze plaatselijke ontmoeting bijzonder aardig en spannend was, werd de tweede helft ongetwijfeld door het volkomen falen van de IHJ-ploeg be paald teleurstellend. Bij de dames won HOC in de eerste klasse met groot verschil van Schoten Giants (539), doch Rapiditas '31 zorgde voor de grote verrassing door het Velsen Exercitia met een 2724 nederlaag huiswaarts te zen den, dank zij vooral een productieve bui van de Rapidatas-speelster v. d. Horst. De uitslagen waren: Dames: HOCSchoten Giants 539; White Stars 3RCH 2 396; Rapiditas '31Excer- citia 2724; Antilopen 2HOC 2 833. Heren: Typhoons 2Antilopen 2 3128; Antilopen'USV (R'dam) 3537; HOC IHJ 45—29. NAJDORF. Miguel Najdorf heeft het Argentijnse schaakkampioenschap ge wonnen. ZONDAG 18 DECEMBER 1955. HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk Grote Markt. 10: Dr. G. Snijders. 3.30: Litur gische dienst voor slechthorenden in de con sistoriekamer van de Grote Kerk. 7: Ds. B. van Gelder. Dienst uitg. v. d. Kerkeraads- commissie voor Bijz. Kerkewerk. Vooraf Zangdienst van 6.45—7 uur. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Ds. W. M. van As- peren. Noorderkerk, Velserstraat. Zaterdag 4—5: Bidstond in de Gerfkamer. Zondag 10.30: Ds. W. A. Smits,-van Rotterdam. 7: Ds. R. Bijl. Met medewerking v. h. Jeugdkoor o.l.v. Klaas Bolt. Vooraf zangdienst om 6.45. Oosterkerk, Zomerkade. 10: Ds. G. J. Waar denburg. 7: Oecumenische samenkomst. Sprs. Ds. C. P. Hoekema, Doopsgez. Pred. en Ds. W. M. van Asperen. Bakenesserkerk, Vrouwestraat. 9.30: Kinderkerk. Dhr. C. Spaans. 10.30: Jeugddienst. Ds. G. van Leeu wen, van Amsterdam. Gebouw Vrijz. Her vormden, Jacobstraat 10.30: Dr. A. van Bie- men, van Bentveld. Kapel Sarepta, Hazepa- terslaan. 9.30: Kinderkerk. Zangdienst. 10.45: Ds. A. J. van Rhijn. Diaconessenhuis, Haze- paterslaan. 4.30: Dr. G. Snijders. Janskapel, Jansstraat. 10.30: Ds. H. Visser, Em. Pred. te Overveen. Jeugdkapel. Noord, Molenaerstr. 10.30:. Ds. R. Bijl. Oost, Zomerkade 10: Dhr. G. H. Kreijenbroek. West, Leidsestraat 10: Dhr. R. Hengstmangers. Centrum, O. Groen markt 10: Dhr. F. Braaksma. Eglise Wal- ïonne, 10.30 h.: Service présidé par le Pas teur J. F. Baudraz. 5 h.: Fête de Noël pour les enfants Wallonnes. 6 h.: Fête de Noël pour la Groupe Coligny. Church of England, Kinderhuissingel. Evening Service 3 p. m. Christian Science, First Church of Christ, Scientist, Jansstraat 74. 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal. Woensdag, Lange Veerstr. 16 8: Avondbijeenkomst. Pentecostal Filadelfia Gemeente, Ged. Oude Gracht 47. 10: Dienst Woensdag 7.30: Bidstond in de Tempeliers straat 55 rood. The Bethel Pentecostal Tem ple Inc., Voorhelmstraat 3, geb. „Beth-El". 2: H. Avondmaal, Pastor C. J. H. Theys, Dins dag 7.30: Maleise Dienst en Bidstond, Br. N. Matray, Vrijdag 7.30: Kumpulan Isteri (Zus. ter samenkomst) Zr. L. J. Weber-Immink. Alle-Dag-Kerk. Maandag 7.30 en Woensdag- 3: Contactbijeenkomsten met Gerepatrieer- den in de Pastorie der Broederkerk, Park laan 32. Dinsdag 3: Rondetafelbespreking. Broederkerk, Parklaan 34. Ned. Herv. Evan gelisatie, Nassauplein 8. 10 en 5: Dhr. J. C. v. d. Ent, van Aalst. Woensdag 7.30: Ds. A. J. Timmer, van Huizen. Stads Evangelisatie, Lange Herenstraat 6. 10 en 7: Gezusters Adri en Gré Zijp. van Amsterdam. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. 10: Dhr. Joh. v. Oostveen, Evangelist te Driebergen. 5: Dezelfde. Evan gelisatiesamenkomst. 8: Jeugdsamenkomst o.Lv. Gemt Abbink. Opwekkingssamen komsten, Zuiderstr. 15. Donderdag geen sa menkomst. Gezamenlijke Evangelie verkon diging (uitgaande van de Chr. Geref. Kerk, de Geref. Kerken, het Leger des Heils en de Zuiderkapel) Wilhelminakerk, Ged. Oude Gracht 5557. Woensdag 8: Interkerkelijke Adventwijdingssamenkomst. Sprs. Ds. D. v. d. Weele, Chr. Geref. pred. te Leiden en de heer J. Kits, Evangelist te Doorn. Verenigde zangkoren, Muziekkorps v. h. Leger des Heils. Broedergemeente, Parklaan 34. Zater dag 7.30: Liturgische Zangdienst. Zondag 10.30: Ds. H. Schutz. 4: Kerstviering met de Zondagsschool. Dinsdag 8:Kerst-concert Da meskoor, o. 1. v. Kitty Nederkoorn. Vrije Evang. Gemeente, gebouw Bethel, Voor helmstraat 3. 10 en 4.30: Evang. A. A. Es- meijer Jr., Amsterdam. Evang. Luth. Ge meente, Witte Herenstraat. 10.30: Ds. Mr. D. G. Hoevers, 's' Gravenhage. 10.30: Ds. W. Spliethoff, Jeugdgeb. Schoterweg hk. Pijn boomstraat. (Oppas aanwezig) 5: Kerstfeest viering met de kinderen van de Zondags school. Maandag 8: Kerstwijding Zandvoort geb. N.P.B., Brugstr. 15, Zandvoort. Woens dag 8: Vrijz. Luth. Kring, „Rustoord", Wes- terhoutpark. Ver. Doopsgez. Gemeente. 10.30: Ds. C. P. Hoekema. 10.30: Mej. M. Dijkema, Jeugdkerk, Peuzelaarsteeg 3. 19: Ds. v. As peren en Ds. Hoekema in Haarlem-O., Ned. Herv. Kerk, Zomerkade. Remonstr. Geref. Gemeente. 10.30: Ds. F. Klcyn, van 's Gra venhage. Doop. Geref. Kerk. Wilhelmina kerk, Ged. Oude Gracht 57-59. 10: Ds. D. J. Roos, 5: Ds. L. Hoorweg. Zuid-Oosterkerk, Richard Holkade 125. 10: Ds. L. Hoorweg. 5: Ds. C. Goeman. Lyceum-Aula, ingang van Merlenstraat. 9: Ds. C. Goeman. 5: Dr. A. Dondorp. Geref. Kerk, Begijnhofkapel. 9 en 4.30: Ds. J. Kok. Geref. Gemeente, Ridder straat 29. 10 en 5: Leesdienst. Donderdag 7.30: Ds. H. Rijksen. Ger. Gem. L. Margaretha- straat 10 en 4.30: Leesdienst. Oud-Geref. Ge meente in Ned. Parklaan 21. 10 en 4.30: Lees dienst. Oud-Kath. Kerk. Kinderhuissingel 76. 10: Hoogmis. 19.30: Vesper. Woensdag 9.30: H. Mis. Baptiste Gemeente, Begijnhof kapel, Begijnhof. 10.30 en 7: Ds. J. W. Wee- nink. 8.15: Jeugdsamenkomst. Dinsdag 8: Kerstwijding Zusterhulp. Pinkstergemeente, Nieuwe Kruisstraat 14. 10: Dhr. E. Schuur man. 7.30: Evangelisatiedienst, zang en mu ziek. Maandag 8.15: Pinksteruitzending radio Ibra Tanger. Dhr. P. Klaver. Vergadering van Gelovigen, Ged. Oude Gracht 47. 10: Sa menkomst. (Broodbreken). Ned. Chr. Ge- meenschapsbond, Koudenhorn 46 A rd. Dins dag 8: Samenkomst. Gemeente des Heeren, Lange Molenstraat 22. 10 en 5.30: Samenkom sten. De Christengemeenschap, Wilhelmina- straat 60. 9.30: Zondagsdienst voor kinderen 10: Mensenwijdingsdienst. Donderdagmor gen 8.30: Mensenwijdingsdienst. Volle Evan gelie Gemeente, Paul Krugerstraat 36. 10: Dhr. W. Zeegers. 12-13: Zondagsschool. 7: Opwekkingssamenkomst. Donderdag 8: Ge bedssamenkomst. Alleen voor Gem. leden. Zevende-Dags Adventisten, Jacobstraat 6. Iedere Zaterdagmorgen 10: Gemeensch. Bij belstudie. 11: Prediking. Zevendedags-Bap- tisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere Zater dag 10: Prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Corne- lissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 5: Kerk dienst. Hersteld Apost. Zendingkerk, Wil- helminastraat 21. 10 en 5: Godsdienstoefe ning. Apostolische Gemeente, Jacobijnestr. 15. 10 en 5: Godsdienstoefening. Soefi-Be- weging. Geen dienst. Alleen op de eerste en derde Zondag van de maand. Ned. Ver. van Spiritisten „Harmonia", Jansstraat 83. 10.30: Wijdingsmorgen. Dhr. S. Lubiensky, A'dam. Gemeente Gods, 10: Cultureel gebouw, IJmuiden. 7.30: Parklaan 21. Samenkomsten. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Kleuterschool, Colensostraat. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag 9.30 en 10.45: Dr. G. Ph. Scheers. Immanuëlkerk. 10: Dr. H. v. d. Loos. 7: Dezelfde. Kerstwijding m.m.v. het kerkkoor. Sionskerk, Eksterstraat. (Spaarndam-West) 10.30: Ds. J. Kroon, H. Doop. 7: Ds. G. Lans, Jeugddienst. Ned. Prot. Bond, Berkenstr. 10. 10.30: Ds. P. N. Kruyswijk. Ver. Doopsgez. Gemeente. Noorderkapel, Indischestraat. 19.30: Ds. S. M. A. Daalder, Kerstwijding. Stichting „Petra", Kapel (einde Minahas- sastraat) Donderdag 8: Kerstwijding. Dins dag geen bijbelstudie. Geref. Kerk. Klopper singelkerk, Kloppersingel 5557 10: Ds. P. de Ruig. 5: Ds. J. A. van Arkel. Sionskerk, Eksterstraat. 8.45: Ds. J. A. van Arkel. 3.30: Ds. H. W. Wierda. Noord-Schoterkerk, Spaarnrijkstraat. 10: Ds. H. W. Wierda. 5: Ds. P. de Ruig. Leger des Heils, Ceramstraat 4, 10: Heili gingssamenkomst. 12: Compagnie. 4: Kinder samenkomst. 6.45: Openluchtsamenkomst. 7.30: Verlossingssamenkomst. Alle bijeen komsten o.l.v. Sr. Kapitein C. A. Verwaal. Dinsdag 2.-15: Gezinsbond. Woensdag 2: Ont spanningsmiddag v. d. Jeugd. Donderdag geen samenkomst. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. Oskamp. Ka pel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. van Dijl. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. van Nieuwen- huijzen. Kapel Irene, Meer en Bosch. 10: Dhr. J. de Vries. Ned. Prot. Bond. Postlaan 16. 10.30: Ds. G. J. de Nie, Vrije Gemeente, Amsterdam. Geref. Kerk. Koediefslaan. 10: Dr. P. J. Richel. 5: Ds. D. J. Roos. Camplaan 10: Dr. A. Dondorp. 5.30: Dr. P. J. Richel Geref Kerk, Herenweg 111. 10 en 5: Ds. C. P. Plooy. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. J0.30: Dr. J. H. Stelma. 10.30: Seniorenkring, 16-20 jaar, in De Stal. 10.30: Zondagsschool in het Tyo H. van Eegheninstituut, van Lennep- weg. Donderdag 19.15: Kerstfeest Zondags school (48 jaar). Vrijdag 15: Kerstfeest voor bejaarde Gemeenteleden. 19.30: Kerst feest Zondagsschool (9—12 jaar). Relig. Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Mej. L. A. v. d. Voort, N. P. B„ H'stede. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9.30 en 11: Ds. J. E. Drost. 10.15: Jeugdkerk, 16-20 jaar in Maranatha, Ds. J. W. Jongbloed, be roepen pred. te Suriname. 16.30: Kerstfeest viering met de kinderen van de Zondags school (kleintjes) in de Kerk. 19.30: Kerst feest juniores en jeugdkapel in de Kerk. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Ds. N. Padt, Hv. Ede. Geref. Kerk. 9, 10.30 en 3.30: Ds. J. M. Mulder, van Amsterdam. 7.30: Ds. G. van Duinen, van Wassenaar. Vrij Kath. Kerk, Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag 19.30: Vespers en Lof. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. R. van der Mast. 19.3019.45: Orgelspel. 19.45 20.15: Oecumenische Avonddienst. Ds. A. J. Snaaijer, Doopsgez. Pred. te Haarlem. 10: Jeugdkapel, 12-15 jaar in Irene. 10.15: Zon dagsschool Julianakwartier, Kon. Wilhelmi- naschool Dompvloedslaan. 12-13: Zondags school Ramplaankwartier, Beatrixschool en Irene. Dinsdag 19.30: Kerstfeest Zondags school Ramplaankwartier (kleintjes) in de Kerk. Woensdag 19.30: Kerstfeest oudere kinderen Zondagsschool Ramplaankwartier in de Kerk. Donderdag 19: Kerstfeest Zon dagsschool Julianakwartier in de Kerk. Vrijdag 21: Kerstwijdingsdienst, uitgaande van „De Open Deur", Ds. H. Woldendorp, te Haarlem. Medewerking van Mevr. Annie Woud, alt. Marinehospitaal. 10: Dienst. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. D. Ringnalda. H. Av. en dankzegging. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. 10.30: Ds. D. ter Steege, bevestiging ambtsdragers. 7: Ds. G. W. C. Vunderink, Amsterdam. „De Toorts" geen dienst. Remonstr.-Doopsgez. Gemeente, geb. Spaamberg, Wiistelaan 75. 10.30: Mej. Dr. J. W. Herfst. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. G. H. v. d. Woord.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 20